STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIANie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
MENU   ☰  
TAGI :: Szukasz tagu: UFO
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Kobiety w Czerni
Opublikowano: 2020-07-08 20:27:09
Choć określenie „Ludzie w Czerni” (Men In Black, w publikacjach anglojęzycznych pod tym terminem najczęściej rozumie się „agentów” płci męskiej) rozumie właściwie każdy - bez względu na to, czy interesuje się czy nie problemem UFO, teoriami spiskowymi czy zjawiskami z pogranicza nauki ogólnie - to co można powiedzieć o ich żeńskim odpowiedniku, czyli Kobietach w Czerni? Choć doniesień na ich temat jest dużo mniej, one istnieją i są nie mniej... (czytaj więcej)

Fotografie UFO Rexa Heflina
Opublikowano: 2018-10-15 16:38:26
Pierwsze trzy zdjęcia Rexa Heflina, ułożone w panoramę Ten przypadek jest niezwykle interesujący, a zarazem kontrowersyjny. Oryginalne zdjęcia zostały najprawdopodobniej skonfiskowane lub zaginęły, wobec czego większość analiz badacze musieli przeprowadzać, używając kopii. Fotografie, nie wiadomo skąd, niespodziewanie powróciły w ręce Heflina po 28 latach - anonimowa osoba zostawiła je w jego skrzynce ... (czytaj więcej)

Martwy Kosmos i sekta Niebiańska Brama
Opublikowano: 2018-04-09 17:04:57
Logo sekty Niebiańska Brama Grający w gry komputerowe często próbowali porównywać fikcyjny Kościół Unitologiczny (Church of Unitology) - przedstawiany jako złowieszcza sekta wystepująca w popularnych grach komputerowych z serii Dead Space (Martwy Kosmos) - z sektami, które naprawdę istniały. Jedno z najczęstszych porównań dotyczy Kościoła Scjentologicznego. Poza jednak nazwami oraz faktem przedstawiania współ... (czytaj więcej)

Historia Bryce`a Bonda
Opublikowano: 2017-10-17 01:11:34
Bryce Bond, na zdjęciu ze współprowadzącą program telewizyjny "Dimensions in Parapsychology" Historia ponownego wydania drukiem książki nieżyjącego już Bryce`a Bonda pt. "UFOs: Key To Inner Perfection" (UFO: Klucz do wewnętrznej perfekcji) jest równie interesująca, co sama książka. Wszystko zaczęło się w roku 2014, kiedy to Timothy Green Beckley, szef wydawnictwa Inner Light/Global Communications, otrzymał wyj... (czytaj więcej)

Kryptydzie kreatury z mrocznych królestw
Opublikowano: 2017-05-15 18:58:29
Mamy piekielne psy-demony, wielkie dzikie czarne psy z błyszczącymi oczami, które nawiedzają wiejskie ścieżki, oraz fantomowe psy myśliwskie, przez niektórych uważane za osobistych pachołków Szatana. Czytając nowowydaną przez Global Communications/Conspiracy Journal książkę "Timothy Green Beckley`s Cryptid Creatures From Dark Domains: Dogmen, Devil Hounds, Phantom Canines and Real Werewolves", czytelnik niewątpliwie odkryje, że na peryferiach UFO i... (czytaj więcej)

UFO, mediumizm i zjawiska paranormalne
Opublikowano: 2017-04-28 16:10:28
Zgodnie z doktryną spirytyzmu, dusza przeżywa śmierć ciała fizycznego, a niektóre odcieleśnione osoby mogą komunikować się z żyjącymi W pewnym momencie historii Ameryki, wiara w spirytyzm była równie silna - i równie kontrowersyjna - co dzisiejsza wiara w UFO. Można też narysować widoczną paralelę pomiędzy tymi dwoma tematami, które przypuszczalnie przyciągają również niektórych z tych samych ludzi z różn... (czytaj więcej)

Podwodne UFO
Opublikowano: 2017-01-31 02:15:47
Cofnijmy się do niektórych starych książek, takich jak te autorstwa Ivana Sandersona. Wiele doniesień o UFO wyłaniających się i zanurzających w oceanie. Mieliśmy również obserwacje sprzed kilku lat u wybrzeży półwyspu Palos Verdes, gdzie widywano UFO przemieszczające się pod wodą. Jakie sekrety nurkują w głębinach oceanu? Czy istnieją obce formy inteligentnego życia, które zamieszkują ogromne połacie wody, z których składają się nasze oceany, morza i jez... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie w Mirkowicach w 1938 roku
Opublikowano: 2016-09-14 21:21:57
Okładka biuletynu "UFO Brigantia" nr 1/1986 W dniu 3 września 2016 roku w Podzamczu koło Chęcin odbył się Panel Ufologiczny. Było to pierwsze od wielu lat tego typu wydarzenie w Polsce, które pozwoliło przybliżyć szerszej publiczności różne aspekty zjawiska UFO. Wydarzeniu patronowały czasopismo "Nieznany Świat" oraz Radio Paranormalium, które przebieg całego panelu transmitowało na żywo na antenie (... (czytaj więcej)

Podmorscy kosmici
Opublikowano: 2016-07-08 20:18:42
Jest to do tej pory najbardziej dziwaczna teoria o kosmitach. Istoty z kosmosu zakładające tajne bazy na Ziemi i poruszające się statkami, które równie dobrze spisują się zarówno pod powierzchnią morza, jak i na niebie. Trudno w to uwierzyć? Być może. Na rynku dostępna jest jednak książka objaśniająca ten pomysł, autorstwa jednego z najbardziej uznawanych na świecie autorytetów w dziedzinie UFO, Timothy`ego Gooda, zaś jego odkrycia znajdują poparcie u jednego z najs... (czytaj więcej)

Zagadka "Ufologicznych Informatorów"
Opublikowano: 2016-06-20 22:45:49
Jednym z najbardziej fascynujących - a przy tym trudnych do przeanalizowania - aspektów fenomenu UFO jest domniemana nieprzypadkowość obserwacji oraz wpływ tych obserwacji na świadków. Często, po obserwacji, u świadka rozpoczyna się długi łańcuch zdarzeń - zdarzeń pełnych różnych synchroniczności, zaburzeń i spowolnień czasu, nowoodkrytych zdolności psychicznych, takich jak telepatia czy psychokineza. Począwszy od obserwacji Kennetha Arnolda z 1947 roku, spotkanie z NOL jest uznawane za coś pokrewnego uderzeniu przez piorun: nastąpiło ono całkowicie wbrew woli świadka i prawdopodobi... (czytaj więcej)

Westerville, stan Ohio, USA: prostokątny obiekt z "człowiekiem" w środku widziany przez lornetki
Opublikowano: 2016-04-26 01:26:29
Szkic wykonany przez świadka Niniejsza relacja pochodzi z bazy relacji serwisu ufoevidence.org. Data obserwacji: Październik 2003 Miejsce: Westerville, stan Ohio, Stany Zjednoczone Czas dokonania obserwacji: 5:30 po południu Świadków: dwóch Czas: 2 dni / 40 minut pierwszej nocy Klasyfikacja: CE-III Wygląd / Opis obiektu/ów Obiekt miał kształt... (czytaj więcej)

Mit o Wielkim Lądowaniu i Przybyciu Armii Boga
Opublikowano: 2016-04-26 00:46:15
W sztuce sakralnej sporadycznie pojawiają się motywy nasuwające skojarzenia z UFO Niniejszy artykuł stanowi tłumaczenie fragmentu nowo wydanej książki Seana Casteela, zatytułowanej "Signs and Symbols of the Second Coming". Wśród wielu członków społeczności ufologicznej dominuje wiara w to, że pewnego dnia nastąpi "wielkie lądowanie", ujawnienie całemu światu rzeczywistości latającyc... (czytaj więcej)

Ludzie w Czerni
Opublikowano: 2016-04-18 19:02:34
W samym środku religijnego ożywienia w Walii, pewna młoda kobieta ze wsi przez trzy noce z rzędu była nawiedzana przez "mężczyznę ubranego na czarno" - donosiła gazeta The Barmouth Advertiser w wydaniu z 30 marca 1905 roku. "Owa postać przekazała tej dziewczynie wiadomość, o której ona sama boi się mówić". Ożywienie zainspirowane zostało przez charyzmatyczną Mary Jones, 38-letniej wieśniaczce która niedawno nawróciła się na żarliwe wyznawanie wiary chrześci... (czytaj więcej)

Wzięcie przez obcych, czy paraliż senny?
Opublikowano: 2016-04-03 03:12:29
Ankieta Instytutu Ropera wykazała, że niemal cztery miliony Amerykanów przeżyło pewne "wskazujące" doświadczenia i prawdopodobnie zostało porwanych przez obce istoty. Jednakże, badanie przeprowadzone na 126 dzieciach uczęszczających do szkół oraz 224 studentach wykazuje, że wiedza o kosmitach bardziej związana jest z oglądaniem telewizji aniżeli posiadaniem odpowiednich doświadczeń. Jeśli wierzyć samym tym stwierdzeniom, prawie cztery miliony Amerykanów przeżyły wzięcie przez obce istoty. Liczba ta została szeroko rozpowszechniona i często przyjmuje się, że miliony ludzi zostały naw... (czytaj więcej)

Paranormalne ssaki naczelne
Opublikowano: 2016-03-12 15:00:39
Rok 2014 to czas, w którym udało się wreszcie odnaleźć pierwsze okaleczone ramię Sasquatcha! Z nieoczekiwanego miejsca w hrabstwie Liberty nieopodal Tallahassee na Florydzie pochodzą fotografie owłosionej, na poły rozłożonej ręki. To musiało być to. Niedługo potem jednak klawiatury w dziesiątkach pokoi zaczęły wystukiwać: nawet natchnieni zwolennicy istnienia Bigfoota byli jednomyślni. To była tylko łapa niedźwiedzia. Kwestia dowodu wskazującego n... (czytaj więcej)

Czy latające trójkąty posiadają podwodne bazy wokół wybrzeży Wielkiej Brytanii?
Opublikowano: 2016-03-10 17:33:52
Pojawienie się latającego trójkątnego UFO nad amerykańskimi stanami Missouri i Kansas w 1980 roku spowodowało obawy i zainteresowanie, gdy setki świadków - w tym policjanci - obserwowali ogromny pojazd z trójkątnym układem świateł, który przez cztery godziny przesuwał się powoli nad wiejskimi terenami. Obiekt był widziany nad 22 miejscowościami, i w pewnym momencie ogromny pojazd wyglądał jak gdyby wypuszczał coś, co miejscowy kierowca ciężarówki opisał jako satel... (czytaj więcej)

Fakty o Ludziach w Czerni
Opublikowano: 2016-03-10 15:02:47
Wygląd: Często są opisywani jako ludzie o oliwkowej cerze, z azjatyckimi lub podobnymi do cygańskich cechami wyglądu. Oczy często opisywane są jako dziwne, niekiedy świecące. Ubiór: Nowe czarne garnitury, czarne kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. W opisach niekiedy pojawia się wzmianka, że są wykonane z dziwnego materiału. Mowa: MiB-y mówią monotonnym, mechanicznym tonem, często z dziwnym akcentem. Świadkowie często zwracali uwagę na ich spec... (czytaj więcej)

UFO na wodach Związku Radzieckiego
Opublikowano: 2016-02-29 22:10:18
Rosyjskie Centrum Badań Ufologicznych posiada zbiór obserwacji z "aspektem hydrologicznym". Tajne akta radzieckiej marynarki wojennej zawierają wiele wartościowych informacji o obserwacjach UFO. Sowieccy śledczy wojskowi byli dość dokładni. Akta w dużej części są nieosiągalne, nawet po upadku ZSRR. Udało mi się jednak zdobyć pewne interesujące informacje. Łodzie podwodne [Walentin] Krapiwa [badacz UFO pochodzący z Ukrainy - przyp. Iv... (czytaj więcej)

Historia bez 48 Godzin - czyli jak telewizja wystraszyła się materiału o UFO
Opublikowano: 2016-01-13 19:22:58
Wulkan Popocatepetl W 1992 roku dr Steven Greer, przewodniczący Centrum Badań nad Inteligencją Pozaziemską (CSETI) oraz zespołu badawczego, przeżył spotkanie z trzema obiektami lecącymi w formacji trójkąta równoramiennego po nocnym niebie, które reagowały na wysyłanie przez zespół błysków i sygnałów świetlnych w Gulf Breeze na Florydzie. Tego lata w Alton Barnes w Anglii doktor Greer oraz kilku członków CSETI... (czytaj więcej)

Un incontro ravvicinato del terzo tipo di Bruno Facchini - czyli najsłynniejsze włoskie bliskie spotkanie III typu
Opublikowano: 2015-12-14 18:32:32
Rekonstrukcja zdarzenia (wizja artysty) 24 kwietnia 1950 roku, w miejscu o nazwie Abbiate Guazzone (region Varese), które leży nieco na wschód od Jeziora Maggiore w północnych Włoszech, 42-letni pracownik Bruno Facchini stał się bohaterem naprawdę wstrząsającego zdarzenia, które w tamtym czasie odbiło się szerokim echem zarówno we włoskiej prasie codziennej jak i w ichniejszym "Przeglądzie Aeronautycznym".... (czytaj więcej)

Katastrofa UFO w Cape Girardeau w 1941 roku
Opublikowano: 2015-12-11 23:35:02
Szkic wykonany przez Charlette Mann w oparciu o zdjęcie, które widziała w 1941 roku Jest to jedna z najbardziej tajemniczych historii katastrof UFO z ciałami kosmitów, która wydarzyła się sześć lat przed słynnymi wydarzeniami z Roswell. Ten przypadek został opisany po raz pierwszy przez Leona Stringfielda w książce "UFO crash / retrievals: The Inner Sanctum". Opisał on interesujący i badany do dziś przyp... (czytaj więcej)

Gąbczasta Ziemia, ukryty ocean
Opublikowano: 2015-11-23 21:19:16
W czasach starożytnych podziemne rzeczywistości powiązane były z grackim Hadesem, nordyckim Svartalfheim, chrześcijańskim Piekłem oraz żydowskim Sheol. Piekielne wzgórze Dantego Alighieri w "Boskiej Komedii" stanowiło tunel do wewnętrznej Ziemi, która miała stanowić miejsce spoczynku dla wszystkich ludzi przed nadejściem ostatecznej władzy sprawiedliwości. Gdy Isaac Newton przedstawił nowe prawo grawitacji, brytyjski astrono... (czytaj więcej)

Wzięcia dzieci przez obce istoty
Opublikowano: 2015-10-24 23:33:42
Może się wydawać, że nie ma nic tak dziwnego jak idea bycia wziętym przez obce istoty, umieszczonym na stole i badanym przy użyciu dziwnych przyrządów, gdy pochylają się nad tobą istoty z wielkimi czarnymi oczami lub o owadziej aparycji. Jeszcze bardziej przerażający jest pomysł, że coś takiego dzieje się z dziećmi. Tak, wydaje się że wiele spośród osób, które twierdzą że w ciągu całego życia doświadczyli wielu wzięć, po raz pierwszy zos... (czytaj więcej)

NOL-e "eskortują" meksykański samolot
Opublikowano: 2015-09-06 02:35:11
Rekonstrukcja zdarzenia wykonana przez Roberta Gonzalesa. Każdy z obiektów miał 3 metry średnicy i 1,5 metra wysokości 2 maja 1974 roku Carlos Antonio de los Santos Montiel (23 l.) wyleciał z miasta Meksyk swoim samolotem Piper Aztec 24 (nr rejestracyjny XB-XAU) do Zihuatenajo w stanie Guerrero. Dotarł tam po południu i choć pierwotnie zamierzał wrócić jeszcze tego samego dnia, postanowił z... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium