[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Lądowanie pojazdu w kształcie spodka z drabiną i "wieżyczką" w Anchorage na Alasce, 1966


Dodano: 2015-12-14 18:50:11 · Wyświetleń: 3004
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Szkic obiektu wykonany przez świadka. Do rysunku dołączono opis: "Jeśli idzie o otwory widokowe na wieżyczce, wydaje mi się, że było ich osiem"


Niniejsza relacja została nadesłana do bazy relacji serwisu UFOevidence.org w marcu 2006 roku. Zgodnie z klasyfikacją Hyneka, została ona zaklasyfikowana jako bliskie spotkanie I stopnia. Świadek obserwacji, obecnie 55-letni, miał wówczas 8 lat. Jak się okazało po latach, obiekt obserwował również jego starszy brat. Wszystko działo się w Anchorage na Alasce zimą 1966 roku. Prezentujemy pełną treść raportu opublikowanego przez serwis UFOevidence.org:

Data zgłoszenia: 3/29/2006

Czas: trzecia w nocy
[Obserwacja miała miejsce zimą 1966 roku, świadek nie jest w stanie przypomnieć sobie dokładnej daty]
Świadków: dwóch
Czas trwania: świadek nie jest pewien

Opis obiektu/ów

Główna część obiektu wyglądała jak odwrócony do góry dnem spodek z cylindryczną "wieżyczką" u góry. "Wieżyczka" miała ok 3 stóp (90 cm) szerokości i 2 do 3 stóp wysokości i wydawała się obracać. Posiadała okna przypuszczalnie koloru zielonego, które mogły mieć kształt ośmioboków. Główna część obiektu miała szerokość około 12 do 15 stóp (3,6 do 4,5 m) i grubość około 4 stóp i opierała się na podpórkach... wydaje mi się, że było ich trzy, i utrzymywały pojazd 4 stopy nad powierzchnią gruntu. Spod obiektu, w jego środkowej części, wystawała drabina sięgająca ziemi. Powierzchnia pojazdu była metaliczna. Okna emitowały pewną ilość światła.

Rozmiar obiektu/ów

Podane wymiary oparte były o pobliską drogę. Pojazd wpasowałby się w sam środek drogi z samochodami zaparkowanymi po obu jej stronach.

Odległość od obiektu/ów i wysokość

Znajdowałem się najwyżej 50 do 60 stóp od obiektu.

Opis okolicy

To było w sąsiedztwie naszego miasta. Nieopodal znajduje się niewielki port lotniczy dla małych samolotów. W okolicy znajduje się szkoła podstawowa. Ulice są z obu stron otoczone domami... od krawężnika do krawężnika jest jakieś 30 stóp. Budynki to domy jednorodzinne w stylu wiejskim, wybudowane na początku lat pięćdziesiątych. Znajdowały się tam również słupy telefoniczne. Pomiędzy każdym z domów była przestrzeń około 10 stóp.

Pełny opis i szczegóły

Ta obserwacja miała miejsce jakieś 40 lat temu. Widziałem ten obiekt jako dziecko, ale nie wspominałem tego aż do momentu, gdy ukończyłem 40 lat. Jak pamiętam, stałem pośrodku ulicy zimą. To musiało być we wczesnych godzinach porannych... nikogo wokół nie było i było bardzo cicho. Właśnie spadł śnieg, a odbicie lamp ulicznych w śniegu było bardzo jasne. Działo się to bezpośrednio przed moim domem. Nie pamiętam, abym gdziekolwiek odchodził. Tam właśnie, przede mną, w odległości może 50-60 stóp znajdował się ten pojazd w kształcie spodka. W górnej części miał wieżyczkę, która powoli się obracała... ta część posiadała jakieś okna, które mogły mieć po osiem boków. Kształtem obiekt przypominał wieko od imbryczka... góra była mała i cylindryczna. Pojazd stał na wspornikach... wydaje mi się, że było ich trzy. Z dolnej części, pośrodku, wystawała drabina sięgająca ziemi. Wysokość od poziomu gruntu wynosiła jakieś 4 stopy. Całkowity rozmiar obiektu to było 12 do 15 stóp szerokości i może 6 czy 7 stóp wysokości. Obiekt wydawał niewiele dźwięków, albo nawet żadne.

W tym wspomnieniu zadziwiające jest to, że ja dokładnie WIEM, że to się stało, ponieważ widział to również mój brat. Jakieś 4 lata temu [w 2002 roku] wraz ze starszym bratem wybraliśmy się na wycieczkę po lokalnych terenach górujących nad miasteczkiem. Zatrzymaliśmy się i rozmawialiśmy chwilę o życiu, itd. Postanowiłem podzielić się z nim moim "wspomnieniem" o UFO. Spodziewałem się, że mnie wyśmieje i zakwestionuje moją poczytalność. Gdy opowiadałem mu o pojeździe, przerwał mi, mówiąc "Ja też to widziałem"... zaczął opisywać wygląd pojazdu wraz ze szczegółami okien oraz rozmiarem i kształtem tej drabiny pośrodku, dokładnie tak samo, jak ja to pamiętałem!! W dzieciństwie nigdy nie rozmawialiśmy o tym. Pierwszy raz wspomniałem o tym siedem lat temu. Mój brat wyjaśnił, że nikt mu nie wierzył... więc przestał o tym mówić. Tak naprawdę kupił teleskop, aby zobaczyć, kiedy [kosmici] wrócą z powrotem! Zapytałem też moją matkę, ale ona nie pamięta, żeby cokolwiek nam opisywała.

----------------------------

Dalsze informacje przekazane przez świadka w dniu 4 lutego 2006:

Mam coś więcej do dodania. "Wieżyczka" lub górna część pojazdu kosmicznego być może nie obracała się, ale raczej posiadała w środku światła obracające się od jednego okna do następnego, co dawało efekt obracania się "wieżyczki". Właśnie odbyłem rozmowę z moim bratem... był [wówczas] w domu i spoglądał przez okno w swoim pokoju (mój pokój znajdował się zaraz obok). Obserwował pojazd przez może "dwie minuty". Nie widział mnie i nie pamięta nic więcej. Według mnie dziwne jest to, że nie jestem w stanie przypomnieć sobie 90% lub nawet więcej z mojego wczesnego dzieciństwa. Wspomnienia z okresu przed ukończeniem siódmej klasy podstawówki są dość mgliste. Moja matka i bracia dobrze o tym wiedzą. Niektóre rzeczy pozostały w mojej pamięci, mam jednak duże odstępy zagubionego czasu.

Mam nadzieję, że to pomoże. Jestem, lekko mówiąc, sfrustrowany faktem, że jest tak wielu sceptyków. A to, że rząd wszystkiemu zaprzecza, jest według mnie obrażające. Może pewnego dnia prawda wyjdzie na jaw.

Czy zdarzenie można wyjaśnić obserwacją wykonanego ludzką ręką lub naturalnego obiektu?

Nie.

Wykształcenie świadka

Jestem mechanikiem lotniczym. Ukończyłem college i szkołę handlową.

Poglądy w kwestii UFO, przed i po obserwacji

Przed dokonaniem obserwacji prawdopodobnie ignorowałem te tematy. Po obserwacji i w moich pierwszych latach dorosłości zawsze czułem, że one są prawdziwe i że nie jesteśmy sami na Ziemi. Od momentu przypomnienia sobie obserwacji (po czterdziestce) absolutnie wierzę, że istnieją inne formy życia i że byliśmy odwiedzani przez bardzo długi czas. Prawdopodobnie nie miałem dostępu do zbyt wielu informacji o UFO przed obserwacją, ponieważ byłem wtedy dość młody.

Inne komentarze

Często zastanawiałem się, czy zostałem wtedy wzięty na pokład pojazdu. Pamiętam, że stałem na środku drogi, nocą, w zimie. Kąt, pod którym musiałbym obserwować obiekt z mojego pokoju, nie odpowiada kątowi, który pamiętam. Byłem podekscytowany i uspokoiłem się, gdy mój brat powiedział mi, że widział to samo zdarzenie.

Zgłoszona obserwacja? Nie
Miejsce: Anchorage, Alaska, USA
Wiek świadka: 48 lat

Za: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • szyderca
  (2015-12-18 13:38:16) #13392
  | 📧 email | 👮 raport

  cytat "
  Czas: trzecia w nocy" cytat "Ta obserwacja miała miejsce jakieś 40 lat temu. Widziałem ten obiekt jako dziecko, ale nie wspominałem tego aż do momentu, gdy ukończyłem 40 lat. Jak pamiętam, stałem pośrodku ulicy zimą. To musiało być we wczesnych godzinach porannych..." WCZESNYCH GODZINACH PORANNYCH cytat "Często zastanawiałem się, czy zostałem wtedy wzięty na pokład pojazdu. Pamiętam, że stałem na środku drogi, nocą, w zimie." NOCĄ !!! To w końcu nocą czy we wczesnych godzinach porannych? Bo 3 w zimie to noc, no i następne pytanie co on robił o tej porze na zewnątrz zimą sam? Coś mi ta historia wydaje się podejrzana

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Ivellios
   (2015-12-18 17:46:57) #13395
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Brawo! Czepiasz się kompletnie, ale to naprawdę kompletnie nieistotnych szczegółów, i na tej podstawie stwierdzasz, że historia jest "podejrzana". Mówi się "trzecia nad ranem" czy "trzecia rano" bez względu na to, jaka panuje pora roku. Nie każdy świadek jest filologiem z tytułem profesora, i nie musi wcale wiedzieć "co się jak nazywa".
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • szyderca
  (2015-12-20 15:12:40) #13434
  | 📧 email | 👮 raport

  Anchorage,Alaska 20 Grudzień 2015 wschód słońca według czasu lokalnego 10.13 Jest to taka amerykańska Syberia.Zima tam trwa przeważnie od końca września by nagle puścić najczęściej w połowie Maja.Piszę tylko że skoro świadek napisał w jednym miejscu że to musiało być we wczesnych godzinach porannych a potem że to było w nocy to jest to dla mnie podejrzane bo Zimą w Anchorage godziny poranne to 6-10.Następna sprawa to temperatury zimą w Anchorage i moje pytanie co 8-letnie dziecko robiło samo poza domem PRZY TAK NISKICH TEMPERATURACH JAKIE TAM PANUJĄ o 3(dla mnie nie ma to znaczenia czy rano czy nad ranem bo DLA MNIE TO NOC)Nie czepiam się wcale tylko pytam podobnie jak w Debatach ufologicznych czy innych audycjach,i oczekuję od Ciebie odpowiedzi bo takiej mi nie udzieliłeś a tylko skrytykowałeś co napisałem a to moim zdaniem z rzetelnym podejściem do sprawy ma niewiele wspólnego,dlatego mam pytanie do czytelników może ktoś z was odpowie mi na te pytania w imieniu ivelliosa, bo odpowiedź może być banalna a dla mnie skomplikowana,pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dellorean
  (2015-12-23 13:05:20) #13504
  | 👮 raport

  ufo z drabinka ???

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • clearsky
   (2015-12-24 0:28:14) #13514
   | 👮 raport

   Czołem:-).W literaturze spotyka się relacje z kontaktów, kiedy świadek obserwował drabinki na zewnątrz pojazdu, lub drabinki, jako element konstrukcyjny w środku.Widocznie te banalne, prymitywne, może nawet starodawne rozwiązanie bywa na tyle optymalne i funkcjonalne, że jest warte zastosowania.Nawet w pojazdach o przebiegach kosmicznych :-).Czasami prostota bywa bardziej użyteczna, niż przekombinowane sposoby.Zastosowanie takiego elementu nie determinuje także samego poziomu technologicznego danej cywilizacji.My sami równiez korzystamy z drabin/drabinek-chociaz ten patent ma zapewne dziesiatki tysiecy lat.Widocznie ktoś setki, tysiące, lub więcej lat przed nami nadal uważa ,że to nie jest taki glupi pomysł ;-)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium