System reklamy Test



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Obserwacje UFO dokonane przez załogi brytyjskich samolotów cywilnych


Dodano: 2007-01-13 01:40:00 · Zakładka Dodaj do zakładek · Wyślij raport · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Opublikowano w dziale UFO - nieznane obiekty latające

Brytyjskie ministerstwo lotnictwa cywilnego ujawnia szereg raportów dotyczących obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających przez załogi samolotów cywilnych. Od roku 2000 zarejestrowano 13 incydentów, w tym tajemnicze światła i zjawiska, które nie znalazły wyjaśnienia w kontekście istniejących obiektów lotniczych. Wśród opisywanych zdarzeń znajdują się m.in. obserwacje jasnych obiektów oraz niepokojące sytuacje, które zmuszały pilotów do manewrów awaryjnych. Ministerstwo podkreśla, że nie zawsze można ustalić źródło tych zjawisk.

SamolotNiezidentyfikowane jasne światła, "odrzutowce-widma" i tajemnicze pęknięcia na przednich szybach... czy amerykańscy piloci doświadczyli kontaktu z pozaziemską inteligencją?

Sprawozdania brytyjskiego ministerstwa lotnictwa cywilnego przekazane przez organizację Freedom of Information Act ujawniły 13 raportów o niezidentyfikowanych obiektach latających, o których donosiły załogi lotnictwa cywilnego począwszy od roku 2000. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce nad Manchesterem. W listopadzie 2004 roku pilot główny Boeinga 757 doniósł o obserwacji trzech samolotów wojskowych. Podczas śledztwa okazało się jednak, że na tych terenach nie było wówczas żadnych samolotów sił powietrznych. Innym razem, w kwietniu 2003, załoga Boeinga 737 zauważyła z lewej strony samolotu "bardzo jasny biały obiekt". Radar w stacji kontroli lotów wychwycił przedmiot poruszający się z prędkością około 60 węzłów, który widoczny był przez około trzy minuty. Na ekranie radaru widoczne były również inne odczyty, które w sprawozdaniu zostały opisane jako spowodowane przez warunki atmosferyczne.

Dwaj inni piloci byli w szoku, gdy w maju 2004 roku, lecąc w odległości 60 kilometrów jeden od drugiego, zauważyli zielony błysk pochodzący z ziemi. Ministerstwo lotnictwa cywilnego nie podało żadnego możliwego wyjaśnienia zjawiska, pisząc tylko o "zdarzających się upadkach obiektów z kosmosu". W lutym 2000 roku pilot samolotu liniowego MD80 zauważył "mały czerwony przedmiot podążający za samolotem po prawej stronie". Jedno z najbardziej intrygujących zdarzeń miało miejsce w lutym 2002 roku, kiedy to w szybę małego samolotu pasażerskiego EMB 145 uderzył niezidentyfikowany obiekt. Załoga opisywała głośny huk, który towarzyszył rozbiciu szyby. Samolot zwolnił i awaryjnie wylądował.

Radar, który był włączony przez cały czas, nie wykrył dosłownie nic.

Podczas innego niepokojącego "spotkania" w lutym 2000 roku załoga Airbusa A320 doniosła o obserwacji za oknem kapitana "dwóch jasnych białych świateł i ciemnej poświaty, które leciały prosto na nas, dopiero w ostatnich dwóch sekundach światła zeszły z toryu lotu Airbusa, a pilot skierował samolot na prawo, aby uniknąć kolizji". Także i tu kontrola lotu nie wykryła na radarze żadnego obiektu. W maju 2001 roku kapitan samolotu Jetstream 41 "usłyszał świst jakiegoś innego samolotu". Do dziś nie wyjaśniono, skąd pochodził ów świst.

Rzecznik ministerstwa lotnictwa cywilnego powiedział: "Czasami UFO to w rzeczywistości balony meteorologiczne. Czasami są to wojskowe odrzutowce. A czasami nie wiemy, czym one są".

David Ottewell, Manchester Evening News, 29 grudzień 2006

Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.