[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

transplantacja włosówNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Wzięcie w Buff Ledge


Dodano: 2015-08-30 17:12:28 · Wyświetleń: 2386
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Szkic wykonany przez Michaela, przedstawia wygląd pojazdu


7 sierpnia 1969 roku na letnim obozie dla dziewcząt w Buff Ledge, nad brzegiem jeziora Champlain na północ od Burlington w amerykańskim stanie Vermont, miało miejsce wzięcie. Sprawa została zbadana przez Waltera N. Webba, który przez 32 lata pracował jako starszy wykładowca, zastępca dyrektora oraz kierownik działań w Planetarium im. Charlesa Haydena z Bostonie. Pan Webb, który przez całe życie interesował się UFO i pracował z J. Allenem Hynekiem, napisał o swoim dochodzeniu książkę zatytułowaną "Encounter at Buff Ledge: A UFO Case History" (Spotkanie w Buff Ledge: Historia przypadku UFO).

Dwoje nastoletnich pracowników obozu, szesnastoletni chłopak nazwany "Michael" oraz dziewiętnastoletnia dziewczyna nazwana "Janet", siedziało późnym popołudniem w basenie portowym. Obóz był w większości pusty, gdyż większość obozowiczów wyjechała do Burlington na zawody pływackie. Gdy słońce zaszło i niebo się ściemniło, nagle pojawiło się jaskrawe światło. Michael powiedział, że w pierwszej chwili wydawało mu się, że to Wenus. (Nie mogła to być Wenus. Wenus w tym czasie ukazywała się w godzinach porannych i wschodziła około 2:00 nad ranem na horyzoncie wschodnim, nie była więc widoczna późnym popołudniem nad jeziorem Champlain - przyp. aut.)

Gdy je obserwowali, światło z pozoru stało się większe i zbliżało się. Następnie, ku ich zaskoczeniu, od większego światła oddzieliły się trzy mniejsze i zaczęły manewrować na ściemniającym się niebie nad jeziorem Champlain. Po chwili dwa światła cofnęły się, trzecie jednak uniosło się prosto do góry, a następnie zanurkowało w jeziorze.

Kilka minut później obiekt wynurzył się z wody i zaczął się zbliżać do dwojga nastolatków. Michael stwierdził później, że widział w środku dwie małe istoty. Pojazd zbliżał się aż znalazł się bezpośrednio nad świadkami. Nagle z pojazdu wystrzelił promień światła. Michael krzyknął: "Nie chcemy iść!" i objął rękami Janet. Michael wspominał później o uczuciu unoszenia się, potem przez nieokreślony czas nic się nie działo. Następnie świadkowie, słysząc że inni wracają z zawodów pływackich, przypuszczalnie wrócili do siebie. Znaleźli się w basenie portowym, gdzie siedzieli i obserwowali teraz już oddalone światło, które od czasu do czasu emitowało promień, aż w końcu znikło całkowicie. Podczas odlotu UFO było widziane przez trzy osoby wracające z zawodów.

Szkic wykonany przez Michaela, przedstawia wygląd jednej z obcych istot


Michael i Janet nie rozmawiali tego lata o swoim doświadczeniu. Później Michael odkrył, że Janet nie pamięta niczego poza obserwowaniem na niebie dziwnych świateł.

Dziesięć lat później, dręczony koszmarami sennymi, oraz po lekturze podobnych doświadczeń innych osób, Michael skontaktował się z CUFOS (Center for UFO Studies - Centrum Badań NOL). Walter Webb zbadał przypadek i zasugerował hipnozę regresywną. W stanie hipnozy Michael przekazał szczegółową historię wzięcia, badanie medyczne oraz wzięcie na pokład "statku-matki". Po zapoznaniu się w trakcie hipnozy z historią przedstawioną przez Michaela, odnaleziono Janet i również z nią przeprowadzono sesję hipnozy. Choć świadomie pamiętała jedynie obserwowanie jakichś świateł na niebie w stanie hipnozy opowiedziała historię wzięcia podobną do tej od Michaela, choć jego historii nigdy nie słyszała.

Całą historię można znaleźć w książce Waltera N. Webba "Encounter at Buff Ledge: A UFO Case History".

Loy Lawhon, paranormal.about.com

----------------

Dalsze informacje dotyczące tego doświadczenia wzięcia, przypomniane podczas hipnozy regresywnej, zaczerpnięte z książki B. J. Bootha "UFO Casebook":

W czasie hipnozy Michaela dokładnie opisał on swoje doświadczenia tamtej nocy w sierpniu 1968 roku. Pamiętał, jak promień światła wciągnął go do środka obiektu, jak wszedł do większego obiektu, oraz jak widział Janet badaną na stole. Małe istoty świeciły jej do oczu, zdzierały z niej kawałki skóry i pobierały płyny z jej ciała. "Wszystkie obce istoty wyglądały podobnie", wspominał Michael, "i miały wielkie oczy, usta pozbawione warg, nie posiadały uszu i miały dwa małe otwory w miejscu nosa". Michael również opisał istoty jako posiadające trzy ostro zakończone palce, ich ciała zaś wyglądały jak gdyby były "wilgotne". Obcy przekazali Michaelowi, że ich misją jest "stworzyć życie podobne do naszego... w innych miejscach".

Janet również przeszła regresję hipnotyczną, a jej opis jedynie potwierdził to, co przekazał Michael. Wspominała o odczuwaniu "zimna" na stole badawczym, oraz że coś "ciągnęło ją za włosy i szczypało po karku". Wzięcie Michaela Lappa i Janet Cornell z pewnością pasuje do ogólnego szablonu abdukcji zgłaszanego przez wiele innych osób. Aby potwierdzić fakty z ich fantastycznej historii, Webb zlokalizował kilkoro innych uczestników obozu, którzy widzieli dziwne światła nad jeziorem Champlain tej samej nocy w której nastąpiła abdukcja! Dwoje innych pracowników zgłosiło podobne przeżycie, które miało miejsce wcześniej tego lata, gdy obserwowali niezidentyfikowane obiekty latające wiszące nad jeziorem przez około dwadzieścia minut. Choć przeżycie Michaela i Janet zostało zgłoszone dopiero dziesięć lat po fakcie wciąż jest to dobrze udokumentowany przypadek wzięcia przez obce istoty.

B. J. Booth, "UFO Casebook"
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Robert
  (2015-08-30 23:59:41) #12637
  | 👮 raport

  Bardzo ciekawy artykul i ciekawe rysunki.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium