[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Odrzutowiec chińskich sił powietrznych ściga UFO w kształcie grzyba


Dodano: 2013-12-30 17:14:27 · Wyświetleń: 2734
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
W poniedziałek 19 października 1998 roku cztery stacje radarowe w chińskiej prowincji Hubei przekazały informację o zaobserwowaniu niezidentyfikowanego obiektu unoszącego się nad szkołą lotniczą w Changzhou. Gdy tylko ustalono, że intruz nie był obiektem wojskowym lub cywilnym, komandor bazy, pułkownik Li, rozkazał wysłać odrzutowiec Jianjiao 6 w celu przechwycenia UFO. Z ziemi obiekt obserwowało ponad 140 osób. Według obserwatorów znajdujących się w bazie, obiekt początkowo wyglądał jak "mała gwiazda", następnie coraz bardziej się powiększał, przypuszczalnie w tym czasie się zniżając. Według opisów świadków, obiekt posiadał w górnej części kopułę w kształcie grzyba, zaś płaska dolna część pokryta była ustawicznie obracającymi się światłami.

Załogę odrzutowca przechwytującego Jianjiao 6 stanowili pilot oraz oficer radarowy. Obydwaj stwierdzili, że "obiekt niewątpliwie przypominał to, co widzieli w zagranicznych filmach science-fiction". Gdy zbliżyli się do UFO na odległość 4000 metrów, będąc w tym czasie nad prowincją Qing, obiekt bardzo gwałtownie przyspieszył, udaremniając tym samym wszelkie próby zbliżenia się na mniejszą odległość. Jak czytamy w raporcie z obserwacji, wydawało się, że NOL bawi się z odrzutowcem, najpierw uciekając na dużą odległość, następnie nagle pojawiając się z jego prawej strony lub tuż nad nim. Pilot poprosił o zgodę na otwarcie ognia w kierunku UFO, używając działa kalibru 20 milimetrów. Wieża kontrolna jednak na to nie zezwoliła, zamiast tego nakazując mu kontynuować pościg i śledzić obiekt. Pilot zakończył pogoń na wysokości 12 000 metrów, ponieważ w odrzutowcu kończyło się już paliwo. UFO zniknęło z pola widzenia na krótko przed tym, jak w okolicy pojawiły się dwa nieco nowocześniejsze chińskie samoloty.

Changzou znajduje się 150 kilometrów na północny zachód od Szanghaju.

Źródła: UFO Roundup, listopad 1998; Agencja France Presse

Historia prawdopodobnie po raz pierwszy została opisana przez dziennik Hebei Daily w okolicach 22 października, następnie ukazała się w tygodniku Baokhan Wenzhai. W momencie opublikowania obu artykułów wciąż trwało dochodzenie w tej sprawie, wszczęte przez chiński rząd. Widać wyraźnie, że chiński rząd tematykę obiektów UFO traktuje nieco inaczej niż ma to miejsce w USA, gdyż informacje o podobnych zdarzeniach ukazują się w kontrolowanych przez władzę organach prasowych.

Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium