https://bestpartner.pl

Sklep z monitoringiem IPNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Problemy z odbiorem radiaNie działa Ci odsłuch Radia Paranormalium?

Możliwe przyczyny awarii

Radio Paranormalium korzysta obecnie z dwóch serwerów, na których uruchomionych jest osiem strumieni dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników i możliwości różnych urządzeń. Może się zdarzyć, że któryś ze strumieni nie będzie działał. Przyczyny mogą być różne, najczęściej są to problemy z połączeniem lub ataki typu DDoS przeprowadzane na któryś z serwerów (co powoduje chwilową niedostępność serwera).

Panie adminie, co robić, jak żyć?

Upewnij się, że masz dostęp do Internetu oraz że - w przypadku połączenia mobilnego - nie wyczerpał Ci się limit transferu.

Jeśli z połączeniem internetowym nie ma problemów, a mimo to radio nadal nie gra, spróbuj zmienić strumień na inny, wykonując którąś z poniższych instrukcji.

Słuchanie w przeglądarce

W okienku z odtwarzaczem, aby zmienić strumień, po prostu kliknij w któryś z linków umieszczonych na playliście (wskazane strzałką). Jeśli któryś ze strumieni nie działa, odtwarzacz automatycznie przeskoczy do następnego.Słuchanie w Winampie lub innym odtwarzaczu

Najprościej - wgraj do odtwarzacza tę playlistę: sluchaj-wszystkie.m3u. Playlista zawiera wszystkie strumienie, z jakich korzysta nasze radio. W razie gdyby aktualnie odtwarzany strumień nie działał, odtwarzacz automatycznie przeskoczy do następnego.

Jeżeli wgrana jakiś czas temu playlista nie działa, spróbuj ją zaktualizować - wystarczy, że pobierzesz ją ponownie z powyższego linku.

Możesz też spróbować wkleić do odtwarzacza link do któregoś ze strumieni podanych na podstronie z instrukcją do słuchania w urządzeniach mobilnych.

Jeśli używany przez Ciebie odtwarzacz posiada wyszukiwarkę stacji, wpisz do niej nazwę "Radio Paranormalium" - wyświetlone zostaną wszystkie działające strumienie w formatach MP3 i AAC+.

Jeśli mimo zmiany strumienia na inny radio w dalszym ciągu nie gra, skontaktuj się z nami - w miare możliwości pomożemy, a jeśli nam się to nie uda, powiadomimy o problemach administratorów naszych serwerów.
Problemy i pytania związane z archiwum podcastów Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy lub puknięciu palcem w przycisk "Pobierz", zamiast pobrać audycję, przeglądarka zaczyna ją odtwarzać

Na komputerze: Zamiast lewym, klikaj prawym przyciskiem myszy i wybieraj "Zapisz jako...".

Na smartfonie, tablecie, itp.: Dotknij "Pobierz", przytrzymaj parę sekund, a następnie puknij opcję "Zapisz jako..."


Przy próbie pobrania audycji otrzymuję komunikaty o błędach (np. brak pliku)

Koniecznie daj nam o tym znać - najlepiej drogą emailową pod adresem radio@paranormalium.pl bądź poprzez zakładkę Kontakt.

W wiadomości opisz dokładnie okoliczności powstania błędu, z jakiego urządzenia korzystasz (komputer, smartfon, tablet?). Przyda się również zrzut ekranu z samym błędem.


Pobieranie audycji przy pomocy aplikacji do podcastów

Radio Paranormalium jest obecne w popularnych katalogach podcastów, takich jak Spotify, iTunes, TuneIn, itd. W większości przypadków wystarczy wyszukać nazwę naszego radia lub wpisać tytuł któregoś z nadawanych przez nas cykli (np. "Debaty Ufologiczne Online", "Mówią Świadkowie", itd.) i zasubskrybować feeda.

W katalogach podcastów dostępne są feedy poszczególnych cykli oraz zbiorczy feed o nazwie "Radio Paranormalium - wszystkie audycje".

Jeśli używana przez Ciebie aplikacja do podcastów nie posiada wyszukiwarki lub w jej katalogu nie ma naszych audycji, możesz dodać do niej ręcznie interesujące Cię feedy:

- feed z pełnym archiwum - w dziale "Podcasty" na samej górze, obok tytułu, znajduje się ikonka RSS z linkiem do feedu zawierającego wszystkie audycje. Skopiuj link do feedu i wprowadź go w aplikacji do podcastów

- feedy poszczególnych cykli - w dziale "Podcasty" wejdź w interesujący Cię cykl. Na samej górze, obok tytułu, znajduje się ikonka RSS z linkiem do feedu zawierającego wszystkie odcinki wybranego cyklu. Skopiuj link do feedu i wprowadź go w aplikacji do podcastów

Oficjalne aplikacje Radia Paranormalium Komputery z Windowsem:
- Pełny odtwarzacz (zawiera wszystkie strumienie)
- Uproszczony odtwarzacz
- aplikacja progresywna PWA

Android:
- Radio Paranormalium 2019
- aplikacja progresywna PWA

iOS:
- aplikacja progresywna PWA

Instalacja aplikacji progresywnej PWA: Na smartfonie lub tablecie wchodzimy w link player-pwa.paranormalium.pl, następnie klikamy w zgodę na zainstalowanie aplikacji. Wymagana jest przeglądarka internetowa obsługująca PWA (Chrome i pochodne, Firefox, a na urządzeniach Apple'a - Safari). Po instalacji aplikacja pojawi się na ekranie startowym pod skróconą nazwą "RP Player".
Aplikacje do słuchania radia internetowegoRadio Paranormalium jest obecne w wielu katalogach stacji oraz aplikacjach do słuchania radia internetowego, jak np. TuneIn czy Patronite Audio. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wyszukać nas, wpisując do wyszukiwarki nazwę "Paranormalium".
Adresy strumieni Radia Paranormalium W wybranym przez siebie odtwarzaczu (Winamp, AIMP, itd.) należy odszukać opcję "dodaj URL" (po angielsku "add URL"), a następnie wkleić któryś z następujących linków do strumieni:

MP3 128kbps
AAC 320kbps
OPUS 192kbps VBR
MP3 48kbps
Jakość dźwięku oraz użycie łącza (a co za tym idzie, zużycie transferu) są uzależnione od bitrate strumienia (wartość "kbps"). Strumienie z dopiskiem "VBR" w nazwie mają zmienną prędkość bitową. Jeśli musisz oszczędzać transfer lub Twoje połączenie z Internetem jest bardzo wolne, wprowadź któryś z poniższych strumieni:

AAC+ 24kbps
MP3 24kbps
OPUS 24kbps
OPUS 8kbps
Możesz też zaimportować do odtwarzacza playlistę ze wszystkimi wyżej wymienionymi strumieniami: pobierz playlistę

Potem wystarczy tylko zatwierdzić zmiany i uruchomić odtwarzanie.
Słuchanie w dekoderze CYFRA+ lub NPodłącz swój dekoder do Internetu (na przykład poprzez Wi-Fi), następnie przejdź do usługi Radio+ (w dekoderach N usługa widnieje pod nazwą nRadio) i wyszukaj Radio Paranormalium. Sprawdź listę dostępnych kanałów w Radio+.
UwagiSłuchanie radia internetowego w smartfonie wymaga pobierania danych z Internetu, stąd może spowodować powstanie dodatkowych kosztów. Aby tego uniknąć, należy podłączyć się telefonem do WiFi i za jej pośrednictwem słuchać naszego radia.

Jeśli nie znajdujesz się w zasięgu WiFi, możesz wykupić u swojego operatora komórkowego pakiet dodatkowych megabajtów. Jeśli Twój operator bez doładowania pozwala na korzystanie z Internetu z ograniczoną prędkością (która zwykle wynosi co najmniej 32kbps), możesz słuchać Radia Paranormalium, korzystając z któregoś ze strumieni z bitrate 24kbps lub 8kbps.
Zużycie transferuZużycie transferu uzależnione jest od tego, jakiego strumienia słuchasz. Strumienie z niższym bitrate będą zjadały mniej transferu, te z większym - odpowiednio więcej.

Zużycie transferu (i przy okazji minimalną wymaganą prędkość łącza) można obliczyć według prostego przelicznika: 8 kbps = 1 kilobajt.

Przykładowo, zużycie transferu dla strumieni 24 kbps będzie wyglądało następująco:
24 kbps = 3 kilobajtów/s = 10,3 megabajtów na godzinę

Dla strumienia 128 kbps zużycie będzie wyglądało następująco:
128 kbps = 16 kilobajtów/s = 54,9 megabajtów na godzinę
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium