Sklep z monitoringiem IPNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
MENU   ☰  
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Oficjalne aplikacje Radia Paranormalium:

Android: Radio Paranormalium 2019 - nowa aplikacja wprowadzona w maju 2019

Windows Phone: Radio Paranormalium (aplikacja dla Windows Phone), Radio Paranormalium (aplikacja uniwersalna), Odtwarzacz Radia Paranormalium (prosta aplikacja do odtwarzania strumieni RP)

Mamy również aplikację PWA "Radio Paranormalium - odtwarzacz strumieni", którą można zainstalować sobie na smartfonie, tablecie lub komputerze - wystarczy wejść na player-pwa.paranormalium.pl i dokonać instalacji. Na smartfonie lub tablecie klikamy w zgodę na zainstalowanie aplikacji, na komputerze klikamy w odpowiednią ikonkę, która pojawi się obok paska adresu. Wymagana jest przeglądarka obsługująca PWA (Chrome i inne pochodne Chromium, Firefox, a na urządzeniach Apple'a - Safari). W przypadku smartfonów i tabletów z Androidem lub iOS, po instalacji aplikacja pojawi się na ekranie startowym pod skróconą nazwą "RP Player".

UWAGA: Ze względu na horrendalne koszty związane z posiadaniem konta dewelopera w Apple oraz koszty wynikające z dodania aplikacji do sklepu AppStore, nie planujemy stworzenia natywnej aplikacji na iOS'a. Użytkownikom urządzeń z nadgryzionym jabłkiem proponujemy przypięcie do ekranu głównego któregoś z tych linków: strona główna naszego serwisu lub odtwarzacz strumieni.

Jeśli nie korzystasz ze sklepów Google i Microsoftu, powyższe aplikacje możesz również pobrać bezpośrednio z naszego serwera.

Opracowaliśmy również prostą aplikację na komputery stacjonarne z systemem Windows, o nazwie Odtwarzacz Radia Paranormalium. Odtwarza ona strumień "OPUS 192kbps", program wystarczy umieścić na pulpicie i otworzyć.

Wszystkie aplikacje Radia Paranormalium dla smartfonów, tabletów i komputerów znajdziesz tutaj.
Słuchanie w odtwarzaczach (Winamp, TuneIn, itd.) lub stacjonarnym odtwarzaczu radia internetowego

Po zainstalowaniu w smartfonie lub innym urządzeniu aplikacji do odtwarzania radia internetowego, uruchom ją i poszukaj opcji "dodaj stację" (po angielsku "add station"). Większość programów ma na tyle prosty interfejs, że znalezienie tej opcji nie stanowi większego problemu.

Po wejściu w opcję "dodaj stację" w polu "adres" (lub "URL") musisz wpisać któryś z poniższych strumieni:

MP3 128kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/1
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/1

AAC 320kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/2
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/2

OPUS 192kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opusHQ
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opusHQ

MP3 48kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/mp3_48
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/mp3_48

OPUS 8kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opus8
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opus8

Jakość dźwięku oraz użycie łącza (a co za tym idzie, zużycie transferu) są uzależnione od bitrate strumienia (wartość "kbps"). Jeśli musisz oszczędzać transfer lub Twoje połączenie z Internetem jest bardzo wolne, wprowadź któryś z poniższych strumieni:

AAC+ 24kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/5
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/5

MP3 24kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/6
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/6

OPUS 24kbps
https://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opus24
http://paranormalium.waw.pl/radio/8000/opus24

Możesz też zaimportować do odtwarzacza playlistę ze wszystkimi wyżej wymienionymi strumieniami: pobierz playlistę

Potem wystarczy tylko zatwierdzić zmiany i uruchomić odtwarzanie.
Słuchanie w dekoderze Cyfry+ lub N

Począwszy od roku 2014, abonenci platformy Cyfra+ (dotyczy to również tych z Państwa, którzy posiadają starsze dekodery platformy N) mogą za pośrednictwem wykorzystywanych przez siebie urządzeń słuchać Radia Paranormalium. W tym celu wystarczy podłączyć swój dekoder do Internetu (na przykład poprzez Wi-Fi), następnie przejść do usługi Radio+ (w dekoderach N usługa widnieje pod nazwą nRadio) i wyszukać Radio Paranormalium. Tutaj dowiesz się, na jakim kanale w usłudze Radio+ można nas usłyszeć.
Uwagi

Słuchanie radia internetowego w smartfonie wymaga pobierania danych z Internetu, stąd może spowodować powstanie dodatkowych kosztów. Aby tego uniknąć, należy podłączyć się telefonem do jakiegoś HotSpot'a lub innej dostępnej publicznie sieci WiFi i za pośrednictwem tej sieci słuchać naszego radia.

Jeśli nie masz w pobliżu takiej sieci, możesz wykupić u swojego operatora pakiet dodatkowych megabajtów. Jest to co prawda płatne, jednak i tak kosztuje dużo mniej niż słuchanie bez wykupionego pakietu.

Do dłuższego słuchania świetnie nadaje się nielimitowany Internet w Play - do słuchania strumieni 24kbps wystarczy już sam starter tego operatora bez doładowywania (darmowe korzystanie z Internetu możliwe jest z prędkością do 32kbps).
Nie mogę słuchać radia, co się stało?

Powodów może być kilka:
- Twój smartfon lub inne urządzenie nie obsługuje radia internetowego (aczkolwiek ten problem dotyczy właściwie tylko naprawdę starych smartfonów)
- nie masz dostępu do Internetu
- skończyły Ci się środki na koncie
- nie ma już wolnych slotów (mało prawdopodobne...)
- nastąpił atak na serwer radiowy, co poskutkowało jego chwilową niedostępnością
Ile transferu zużywa wasze radio?

To zależy, jakiego strumienia słuchasz. Strumienie z niższym bitrate będą zjadały mniej transferu, te z większym - odpowiednio więcej.

Zużycie transferu (i przy okazji minimalną wymaganą prędkość łącza) można obliczyć według prostego przelicznika: 8 kbps = 1 kilobajt. Przykładowo, zużycie transferu dla strumieni 24 kbps będzie wyglądało następująco:
24 kbps = 3 kilobajtów/s = 10,3 megabajtów na godzinę

Dla strumieni 128 kbps zużycie będzie wyglądało następująco:
128 kbps = 16 kilobajtów/s = 54,9 megabajtów na godzinę
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium