Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Tajemnice fatimskie wciąż fascynują


Dodano: 2007-06-16 00:44:05 · Wyświetleń: 15107
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
OkładkaW niedzielę 13 maja dziesiątki tysięcy pielgrzymów świętowało 90. rocznicę objawienia wizji fatimskich. W odpowiedzi na nieustające zainteresowanie "trzecią tajemnicą" przekazaną trzem młodym pastuszkom, które rzekomo miały poznać koniec Kościoła katolickiego i świata, watykański sekretarz stanu, kardynał Tarcisio Bertone - pierwszy człowiek po papieżu - zadeklarował, że jest to "czysta fantazja".

Aby sprzeciwić się "najabsurdalniejszym tezom", Bertone opublikował książkę "Ostatnia wizjonerka z Fatimy: moje spotkania z Siostrą Lucią", która jest obecnie dostępna tylko w języku włoskim. Jak powiedział Bertone, "Wyjaśnienie kwestii niepokoiło pastuszków".

Wizje "pani" płynącej ponad dębowym drzewem w Fatimie w Portugalii, które miały miejsce między majem a październikiem 1917 roku, fascynowały ludzi od dekad. Pierwotnie obserwacje dokonane przez troje dzieci były interpretowane jako objawienia Dziewicy Maryi, co było brane pod uwagę z powodu społecznej i religijnej sytuacji w tamtym okresie.

Pojawianie się pani było połączone z obserwacjami świateł, dziwnych chmur, opadających "anielskich włosów", i wreszcie wirowania słońca widzianego przez co najmniej 50 000 osób 13 sierpnia 1917 roku. Świadkowie byli mieszkańcami Cova da Ivria i miejscowości położonych w odległości 15, 20 i 30 kilometrów. Wysoka temperatura, będąca efektem tego "słonecznego" zjawiska, spowodowała wysuszenie się mokrych ubrań i najwidoczniej uzdrowiła ludzi, któtrzy byli poddani jej działaniu.

Intrygujące jest to, że nikt poza trojgiem dzieci, Lucią dos Santos i jej kuzynami Jucintą Marto i Francisco Marto (w wieku 10, 7 i 9 lat) nie widział ukazującej się pani. Lucia była w stanie dostrzec jej pojawienie się, mogła ją słyszeć i z nią rozmawiać, wyłącznie po portugalsku. Jacinta widziała ją i słyszała, jednak z rozmowy rozumiała niewiele. Francisco zaś widział, jak "pani" mówi, nie poruszając wargami.

Jest to problem, na który często napotykają osoby badające wielokrotne obserwacje UFO lub przypadki uprowadzeń. Występuje zazwyczaj jeden konkretny moment, gdy osoby mają skłonności do opóźnienia głównego działania, nie odzywania się lub, według terminologii uprowadzeń, "wyłączania się" podczas spotkania. Znaczące jest to, że w tym wypadku dzieci były ze sobą blisko powiązane i najstarsze z nich było głównym prowodyrem, który kontynuował odbieranie wizji w dorosłym życiu.

W pierwszej z dwóch książek traktujących o objawieniach fatimskich, "Niebiańskie światła", Joaquim Fernandes i Fina D'Armada ujawniają raporty z objawień pani i towarzyszących im zjawisk.

OkładkaSpotkały się one z aprobatą ze strony parapsychologów Lawrence'a Kennedy i Sandry Sitzmann:

"Autorzy wyjaśniają, co tak naprawdę wydarzyło się podczas "Słonecznego Cudu". Dowody wskazują na to, iż nie było to zjawisko astronomiczne, ale raczej zjawisko powietrzne, które powstało gdy obiekt spoza Ziemi spowodował częściowe zaćmienie Słońca i wywołał inne zdumiewające manifestacje, które oślepiły tysiące ciekawskich widzów przybyłych do Fatimy".

"Tak naprawdę tym, co przetrwa próbę czasu, ukazując prawdę o Fatimie, jest popularna książka, która zakłada pozaziemskie lub wewnątrzwymiarowe pochodzenie tego ważnego przypadku. W wielkiej tradycji faktu inspirującego fantazję, jeśli daleko idące wnioski nie są naciągane, Niebiańskie Światła są majstersztykiem".

W książce "Boskie tajemnice: ukryta historia tuszowania Fatimy" Fernandes i D'Amanda idą dalej, badając temat w dwóch częściach.

W pierwszej części książki pokazują, że portugalska prasa przewidziała pojawienie się objawień, opisując, jak Lucia widziała "anioły" przed rokiem 1917, a także odkrywając później czwartego świadka i zwracając uwagę na syndrom łącznika.

Przewidywania ukazały się w prasie 10 marca 1917 roku w gazecie "Diario de Noticias", wydanie posiadało numeryczny nagłówek 135917. Numer nagłówka jest interpretowany jako reprezentujący datę 13 maja 1917, czyli dzień, w którym zaczęły się fatimskie wizje. Kilka dni wcześniej inne gazety zacytowały wypowiedź obdarzonego nadzwyczajnymi zdolnościami człowieka imieniem Antonio, który mówił, że trzynastego maja "nastąpi wydarzenie odnoszące się do wojny, które wywrze na świecie silne wrażenie".

Autorzy wydają się sądzić, że te psychiczne wiadomości były częścią Operacji Fatima zorganizowaną przez moce, które wywoływały objawienia. Sugerują, że miejsce, świadkowie i pojawienie się objawień zostały starannie wybrane, by stworzyć mit, który niósłby ich "tajemnicę" tym, którzy w przyszłości byliby w stanie ową tajemnicę odczytać.

Mój własny pogląd jest taki, że społeczeństwo zostało pouczone, aby przypisywać znaczenie wszystkiemu, co tyczy się tej przewidzianej daty, i że dzieci otrzymały odpowiedni przekaz. Lucia została już przygotowana na spotkania z "aniołami" i mogła dobrze odpowiadać klimatowi uprzedzenia wywołanemu przez gazetowe "przepowiednie".

Książka jest wartościowa, ponieważ wyjaśnia machinacje, jakich dopuścili się jezuici, którzy kształtowali i kontrolowali historię w taki sposób, aby dopasować ją do swojego religijnego punktu widzenia. Odkrycia poczynione przez autorów są oparte na bezprecedensowym dostępie do oryginalnych opisów wydarzeń, które były trzymane w ukryciu w Sanktuarium w Fatimie.

Druga część książki opisuje tak zwane trzy tajemnice fatimskie. Pierwsza tajemnica zawiera wizję piekła, jak również to, że Pani przewidziała, że wkrótce zakończy się I Wojna Światowa i że pieczę nad Kościołem obejmie papież Pius XI.

Druga tajemnica ostrzega, że jeśli Rosja nie zostanie nawrócona na chrześcijaństwo, "dobrzy ludzie będą cierpieć męczarnie, Ojciec Święty dozna wielu cierpień, różne państwa zostaną zniszczone". Trzecia tajemnica została w końcu ujawniona przez Watykan 26 czerwca 2006 roku. Tajemnica wydawała się odnosić do próby morderstwa papieża Jana Pawła II w 1981 roku, była jednak dość rozczarowująca jak na tajemnicę trzymaną tyle czasu pod kluczem.

Fernandes i D'Amada pokazują, że tajemnice przypominane przez Lucię przeszły mocny proces namnażania. Najpierw były one tylko kilkoma słowami i przed rokiem 1927 nie stały się dwiema tajemnicami, a trzecia tajemnica nie została przez Lucię ujawniona do 1941 roku. Badacze uważają, że Lucia "zbierała pomysły i była inspirowana przez pewne modele". Żyła w klasztorze i była otoczona tekstami biblijnymi i nauczaniami Kościoła katolickiego. Jej wizje były "najlepszą rzeczą, jaka mogła się nadarzyć jezuitom".

Badacze uznają, że odwołania Lucii do wydarzeń często były niedokładne, utrzymują jednak, że jej pamięć do wydarzeń, w których była jedynym uczestnikiem, była nieomylna. Z pewnością łatwym jest bycie nieomylnym w chwili, gdy nie ma nikogo, kto byłby w stanie zakwestionować Twoją prawdomówność!

Siła tej książki polega na tym, że pokazuje ona kontekst i wiarę okresu, który uwarunkował interpretację wizji fatimskich i to, jak zostały utrzymane i wypromowane przez produkcję fatimskich "tajemnic".

Słabością tej książki jest to, że jej autorzy nie biorą pod uwagę, że ich własny kontekst ufologiczny i powtórne badanie przypadku napotykają na zdecydowany opór ze strony jezuitów.

Zamiast rozważać czynniki psychologiczne, które ukształtowały dzieci i Lucię w wieku dorosłym, badacze wolą rozmyślać nad Operacją Fatima sterowana przez inteligencję używającą statku kosmicznego i rzutników holograficznych. Badacze mówią, że "poprzez iluzje i rzuty, głównie ukryte w pełnej amplitudzie elektromagnetycznego spektrum - okazują się móc kontrolować nas - a wraz z nami także i nasze systemy wiary". Takie stwierdzenie mogłoby zostać przyjęte w latach siedemdziesiątych w książce Johna Keela, jednak "nowa ufologia" uczyniła od tamtego czasu ogromny krok do przodu.

Nigel Watson, OhMyNews.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Qwertyou
  (2008-07-15 16:14:28)
  | 👮 raport

  Najbardziej podoba mi się ten kawałek: "Pojawianie się pani było połączone z obserwacjami świateł, dziwnych chmur, opadających "anielskich włosów".
  Ha Ha, jak tu można mieć jeszcze jakieś wątpliwości. Zdawało mi się że anielskie włosy są substancją raczej dobrze znaną prawdziwym ufologom. Jak wiadomo z dotychczasowych badań ufo anielskie włosy są substancją neutralizującą nacisk dwóch wehikułów UFO sprzęgniętych w kompleks kulisty (chodzi o to że w takim połączeniu ściskają się wklęśniętymi spodami brak tej substancji po prostu mógłby spowodować uszkodzenie owych wehikułów. No i te niebiańskie światła, jak dla mnie są to po prostu światła pozycyjne wehikułu UFO.


  | Odpowiedz • marcin
  (2008-08-20 16:39:38)
  | 👮 raport

  człowieku małej wiary!! nie można sprowadzać wszystkiego do ufo! nie wierzysz to nie wierz. ja wierze w to że w fatimie objawiła sie matka boża a ty jesteś jednym z tych ludzi którzy rozsiewaja zwątpienie w pana jezusa i trójce świętą. o takich jak ty jest napisane w n. testamencie. pomysl o tym człowiecze


  | Odpowiedz • alumn Sebastian
  (2008-09-29 13:07:22)
  | 👮 raport

  zgadzam się z marcinem. wszystko sprowadzane do ufo, które prawdziwi naukowcy uważają za bzdurę i wymysł ludzkej fantazji. Jezus przed tym przestrzegał:"Wielu bowiem przyjdzie(...)i nasieją zgorszenia(...)nie chodźcie za nimi" ufologia nie jest także działem nauki(nie wykłada się jej na uniwersytetach). poza tym wszystkie dowody zebrane w fatimie były wielkorotnie na zimno analizoawne przez święte oficjum i nie stwierdzono innych źródeł objawień niż stricte duchowe


  | Odpowiedz • Mario
  (2008-11-16 12:31:06)
  | 👮 raport

  Ludzie jeszcze nie dorośli do tego żeby zrozumieć, że we Wszechświecie są miliardy innych cywilizacji.
  Przyjdzie taki moment, że dorosną do tego.
  Cały czas są prowadzone różne akcje typu demonstracje, wzięcia, tak aby stopniowo do tego ludzie dorastali.


  | Odpowiedz • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-02-15 10:56:21)
  | 👮 raport

  Czytałem ponad 12 pozycji na temat objawienia fatimskiego i faktycznie nie wykluczam faktu że to mogło być UFO , ale nie wykluczam też w tym udziału Boga- my ludzie możemy się na razie tylko STARAĆ wytłumaczyć rzeczy o których prawdę mówiąc pojęcia nie mamy . Franciszek mógł zachorować na grypę hiszpankę która zebrała śmiertelne żniwo pustosząc ówczesną Hiszpanię i Portugalię. Mógł też przeżyć coś w rodzaju szoku co również mogło doprowadzić do zgonu.

  Pozdrawiam Redakcje!


  | Odpowiedz • Shakyor
  (2009-02-26 14:13:11)
  | 👮 raport

  "Wielu bowiem przyjdzie(...)i nasieją zgorszenia(...)nie chodźcie za nimi"" taaaaa kościół zawsze lubił krytykować, to jest coś w stylu oni są źli i lepiej ich nie słuchać. teorii o ufo nie słyszałem, moim zdaniem to jeden z wielu zabiegów kościoła żeby przyciągnąć/zmanipulować jeszcze więcej ludzi.


  | Odpowiedz • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-06-15 21:39:54)
  | 👮 raport

  Drogi Marcinie, jesteś chrześcijaninem więc dlaczego piszesz Pan Jezus i Trójca Święta z małych liter ... a byłbym zapomniał- Nowy Testament w skrócie... Poza tym pozwól innym swobodnie wygłaszać swoje tezy...

  Pozdrawiam!


  | Odpowiedz • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-06-15 21:46:51)
  | 👮 raport

  Zaraz, zaraz przecież Pan Jezus nie wspominał w Nowym Testamencie o tym że nie istnieją inne cywilizację, więc tym samym wierząc w to że mogą one istnieć nie łamiemy zasad religii chrześcijańskiej, mówiąc że pastuszkom w Fatimie nie objawiła się Matka Boska również nie podważamy zasad religii chrześcijańskiej... oczywiście jeśli tak nie było. Więc po co ten bezsensowny spór którego nikt nigdy nie rozsądzi. Jedni wierzą że istnieją inne formy życia w kosmosie, a inni tak nie twierdzą. Aha i przecież wielu ludzi chociażby w średniowieczu podważało teorie związane z kościołem, kościół więc ich karał a później okazało się że nie miał racji ponieważ poglądy owych ludzi były trafne... Nasza cywilizacja musi się piąć w górę a nie spadać w dół. Pozdrawiam!


  | Odpowiedz • ja
  (2011-03-20 17:27:06)
  | 👮 raport

  nie wiem co wy bierze cie a tym bardziej czego te dzieci sie nażarły ale nie wierze ani w objawienia ani wasze gadanie o czymś umownie nazwanym kosmitami, kosmici o ile w ogole istnieją mogą być czymkolwiek a tu wielcy znawcy mówią o nich jakby conajmniej mieli z nimi styczność, dajcie sobie na luz


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium