[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Reaktory chemiczneNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Duński oficer dwukrotnie obserwuje UFO


Dodano: 2014-01-04 01:57:38 · Wyświetleń: 3167
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
UFO, Maarup
Artystyczna rekonstrukcja obserwacji (Henrik Pedersen / UFO Nyt; credit Evans and Stacey)


13 sierpnia 1970 roku około godziny 22:30 starszy oficer duńskiej policji Evald Maruup jechał samochodem patrolowym do swojego domu w Knud drogą krajową łączącą miejscowości Kabdrup i Flestrup, niedaleko granicy z Niemcami, gdy nagle przydarzył mu się coś nietypowego.

Jakieś dziesięć kilometrów na północ od miasta Hadersley samochód został oświetlony silnym niebieskawym światłem, a silnik nagle się zatrzymał. Oficer próbował połączyć się radiowo ze swoją jednostką, radio jednak w ogóle nie działało. To wyglądało tak, jak gdyby z samochodu patrolowego zniknęła cała elektryczność.

UFO, Maarup
Szkic wykonany przez świadka, przedstawia to, co widział Maarup po wyjściu z samochodu


Oficer Maruup zorientował się następnie, że temperatura wewnątrz pojazdu podniosła się i że w dalszym ciągu szybko wzrastała. W swoim raporcie stwierdził, że czuł się jak osoba siedząca w samochodzie, do środka którego przez szyberdach w gorący letni dzień wlatują promienie słoneczne.

Kilka dni później stało się jasne, że niebieskawe światło wydawało się zanikać. Maarup zdał sobie sprawę, że światło tak naprawdę otaczało latającą machinę eliptycznego kształtu, która wyglądała na metaliczną i miała średnicę około 10 metrów, i która teraz wznosiła się ku niebu.

UFO, Maarup
Inny szkic przedstawiający okoliczności obserwacji


Maarup zauważył, że wznoszenie się pojazdu tak naprawdę nie było jedyną przyczyną zanikania otaczającego go światła. Zrozumiał, że zasięg padania światła dookoła pojazdu zmniejszał się, tak jakby obiekt je wciągał, a w pewnym miejscu pośrodku dolnej części pojazdu znajdował się punkt, w którym światło wyglądało jak gdyby było zasysane. Według Maarupa, ta część pojazdu wyglądała na dokładnie wydzieloną, a jej średnicę ocenił na jeden metr. W dolnej części obiektu zauważył też jakieś wysuwane elementy.

W tym momencie przypomniał sobie, że ma w samochodzie do dyspozycji aparat fotograficzny marki Fujaxa. Użył go i wykonał trzy zdjęcia obiektu. Fotografie, wywołane następnego dnia, nie ukazały nic więcej oprócz błysku światła, poza tym nie było widać żadnych szczegółów.

UFO, Maarup
Evald Maarup


Po serii zdarzeń, trwającej według Maarupa około pięciu minut, pojazd z dużą prędkością odleciał w stronę nieba. Przez cały czas nie wydawał żadnych dźwięków.

Wkrótce po tym jak obiekt oddalił się, silnik w samochodzie nagle zaczął pracować, wróciło zasilanie, światła w samochodzie zapaliły się ponownie i radio znów zaczęło działać.

Maarup następnie wyszedł z samochodu patrolowego, aby poszukać w okolicy jakichś poszlak czy dowodów potwierdzających zdarzenie. Nie znalazł niczego, gdy jednak dotknął samochodu, zauważył, że ten był mocno nagrzany.

Co bardzo ciekawe, Maarup dokonał jeszcze jednej obserwacji prawie trzy lata później. 14 lipca 1973 roku, w tej samej okolicy o mniej więcej tej samej godzinie, zobaczył UFO o podobnym kształcie przelatujące nad tym rejonem. Znów mógł wykonać fotografie obiektu, ale tak samo jak poprzednim razem, tak i teraz wszystkie sześć zdjęć pokazało tylko niewyraźny świetlny punkt. Zauważył również kilka kopułowatych elementów wysuwających się z dolnej części obiektu.

Źródło: UFOs at Close Sight - Ufologie.net
Przedruk: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium