[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

szampan proseccoNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Mit o Wielkim Lądowaniu i Przybyciu Armii Boga


Dodano: 2016-04-26 00:46:15 · Wyświetleń: 3353
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
W sztuce sakralnej sporadycznie pojawiają się motywy nasuwające skojarzenia z UFO


Niniejszy artykuł stanowi tłumaczenie fragmentu nowo wydanej książki Seana Casteela, zatytułowanej "Signs and Symbols of the Second Coming".

Wśród wielu członków społeczności ufologicznej dominuje wiara w to, że pewnego dnia nastąpi "wielkie lądowanie", ujawnienie całemu światu rzeczywistości latających spodków, co do której do tej pory mieliśmy jedynie krótkie podpowiedzi. W jakiś sposób wierzymy, że "dane" nam będzie kulminacyjne ujawnienie prawdziwej natury latających spodków, że pewnego dnia spłacimy swoje długi, jak również otrzymamy zapłatę w postaci jakiegoś rodzaju prawdy ostatecznej.

Jednym z najczęstszych sposobów wyrażania tej idei wyraża się w zdaniu "lądowanie na podwórku przed Białym Domem", które zakłada, że prezydent USA będzie pierwszą osobą, z którą obca obecność pragnęłaby nawiązać komunikację. Jest to w pewnym sensie rozwinięcie komunału z lat pięćdziesiątych, w którym kosmici lądują i mówią "Proszę mnie zaprowadzić do waszego przywódcy". Być może mit lądowania przed Białym Domem zakłada eliminację pośrednika lub informatora i przejście od razu do tego, kogo Amerykanie w swojej dumie narodowej pragnęliby postrzegać jako przywódcę wolnego świata.

Ten podstawowy koncept zawiera również inny mit, według którego obca siła o indyferentnej moralności chce rozmawiać z politykami w Białym Domu, a na końcu wziąć udział w wywiadzie dla CNN. Podczas gdy oczekiwanie na jakiegoś rodzaju otwarte ujawnienie obcej obecności przez pasażerów UFO wciąż trwa, można sobie wyobrazić wiele podobnych scenariuszy. Czekamy, nie mogąc przy tym zdefiniować, czego tak naprawdę oczekujemy.

Co jednak jeśli czekamy na wielkie lądowanie nieprawidłowego typu? Co jeśli pasażerowie UFO nie są moralnie obojętni? Co jeśli interpretatorzy zjawiska głoszący teorie o starożytnych astronautach mają rację, a kosmici są bogami, którzy nas stworzyli i przynajmniej próbowali nauczyć rodzaj ludzki zestawu kodeksów moralnych, systemu etycznego który odzwierciedlał ich własną "obcą" moralność i etykę? Może starotestamentowe słowo brzmiało "prawość", a prorocy przez wieki głośno domagający się prawdy i sprawiedliwości nie tkwili w jakiegoś rodzaju sankrosanktycznej psychozie, lecz naprawdę byli - jak twierdzili - popychani do służby jako "rzecznicy" lub adwokaci Boga?

Zawsze istniała cienka granica pomiędzy szaleństwem a rzeczywistym doświadczeniem religijnym. Historia Abrahama i nieomal poświęcenia jego syna Izaaka często jest przytaczana jako przykład tego problemu. Abraham twierdzi, że słyszy "głos", który uznaje za głos Boga, rozkazujący mu "poświęcić" syna. Gdyby dziś Abraham stanął przed sądem i opowiedział sędziemu, że jego "głosy" kazały mu zamordować własnego syna, można by było mieć nadzieję, że natychmiast trafi na leczenie. Dla schizofreników typowe jest wykorzystywanie czegoś, co psychiatria nazywa "religijnym złudzeniem", aby usprawiedliwić dowolną ilość przemocy lub jakichkolwiek innych antyspołecznych zachowań.

Już jednak od najmłodszych lat wpaja nam się, że Abraham nie był psychotyczny i że naprawdę odbył rozmowę z Bogiem. Uczy nas się również, że ostatecznie postanowił zlitować się zarówno nad Abrahamem jak i Izaakiem, dostarczając zwierzęcia do poświęcenia - najwidoczniej wziętego znikąd - aby zastąpiło przerażonego i zmieszanego Izaaka. Rzeczywistym celem Boga było sprawdzenie wiary Abrahama w sposób właściwy dla historycznego kontekstu starożytnego świata.

Jako osoby wierzące w istnienie UFO, również pragniemy uzyskać jakiegoś rodzaju zapewnienie, że znajdujemy się po właściwej stronie tej samej cienkiej linii. Choć morale tego kraju i otaczającego nas świata może się wydawać zniszczone do przygnębiającego, a nawet niebezpiecznego poziomu, wciąż istnieje pewnego rodzaju umowa społeczna, prawo i porządek, zgadzając się zaś co do wysiłków zmierzających do utrzymania pewnego poziomu etycznego zachowania, możemy żyć w sposób wystarczająco komfortowy, aby przetrwać.

Wydaje nam się, że wiemy co jest właściwe - a kto spośród nas mógłby zaufać najeżdżającej nas armii obcych istot, mówiących, że jest inaczej? Czy ci pozbawieni twarzy, niepoznawalni pasażerowie latającego talerza muszą w ogóle posiadać jakieś moralne cele? A gdyby mieli takie cele, to czy automatycznie chcieliby narzucić je nam, czy też nawet nam je wpoić?

Czego się obawiać a komu ufać w kwestii tego lęku? Tego typu nieodpowiadalne pytania w sposób nieuniknione stają się męczące nawet dla najtwardszych spekulantów w temacie UFO. Jednakże niniejsza książka poświęcona UFO i Drugiemu Nadejściu stanowi próbę odpowiedzi na niektóre z tych pytań, poprzez łączenie proroctw biblijnych z niewielką wiedzą na temat UFO. Trzeba przyznać, że na istniejącym dziś rynku prawdy mamy już dwa ataki przeciwko nam. Podnosimy dwa ostro zakończone kije czegoś, czego przykłady społeczeństwo wielokrotnie postrzegało w kontekście szaleństwa - biblijne proroctwa i UFO - koląc nas tym samym boleśnie w oko. Wielu zapracowanych maniaków uwięziło samych siebie w objęciach jednego lub obu tych tematów, zwykle z przyprawiającym o mdłości skutkiem.

Niemniej jednak wciąż uparcie trwamy przy tej linii dociekania, linii dokładnego, starannego badania. Przeprowadziłem wywiady z grupą ekspertów w tematach proroctwa biblijnego i UFO. Niektórzy przeskoczyli wiarę i uważają, że są to dwie nierozerwalne części ogólnej całości, podczas gdy inni zacytowani tutaj rozmówcy ostrożnie unikali wyrażania wiary w jakąś czekającą nas w przyszłości okrutną apokalipsę.

Dla przykładu, co oznacza Drugie Nadejście dla duchownego dra Barry`ego Downinga? Robiące wrażenie akademickie tło Downinga związane z nauką i religią, w połączeniu z wieloletnim badaniem zjawiska UFO, czyni jego opinię zaiste "ekspercką".

Uczony zajmujący się proroctwem biblijnym, Gary Stearman, omawia, jak długo wyczekiwana Ekstaza będzie powiązana z wydarzeniami w Izraelu, oraz wyjaśnia, w jaki sposób fale UFO na całej ogarniętej walkami planecie zawsze stanowiły wyrażenie rozwijającego się planu Boga dla współczesnego świata. Trzeba nauczyć się żyć z ideą, zgodnie z którą Dzień Pański nadejdzie niczym "złodziej pośród nocy", w sposób niezauważony obejmując nasz świat i wchodząc niezauważony do naszej rzeczywistości.

Są również i rozdziały prezentujące wspomniany wyżej mniej apokaliptyczny pogląd na Drugie Nadejście. W wywiadach ze specjalistką ds. religii i UFO, dr Brendą Denzler, oraz badaczem proroctw G. C. Schellhornem, powrót Chrystusa jest ukazany jako spokojniejsza przemiana zbiorowej świadomości ludzkości, rodzaj moralnych ponownych narodzin dziejących się na poziomach zbyt subtelnych, aby mógł je zauważyć nieoświecony obserwator. Co jeśli Chrystus i inni prorocy potrafią osiągnąć swoje miłosierne zakończenie bez wymagającej "krwi i flaków" konfrontacji ze słabością świata?

Legendarne małżeństwo, państwo Brad i Sherry Steigerowie, do kilku osobnych rozdziałów udzielili wypowiedzi na temat swoich poglądów na Drugie Nadejście. Brad wspomina swoje młodzieńcze lata w klasie biblijnej i wyjaśnia, w jaki sposób jego poglądy są obecnie mniej skrajne, mniej czarne i białe, w kwestii tego co mamy na myśli, omawiając takie kwestie jak przerażające aspekty Apokalipsy Św. Jana.

W międzyczasie, Sherry również uważa, że jej poglądy religijne w dzieciństwie czy nawet czas spędzony w dorosłym życiu w luterańskim seminarium nie przygotowały jej na prawdy, które później odkryła. Jej zdaniem, należałoby podkreślić powszechność występującą między wszystkimi wierzeniami na świecie a pokojowymi, dobrymi intencjami proroków, którzy je nam przedstawili. Przyznaje jednak, że zastanawiają ją fragmenty Apokalipsy Św. Jana, uważa również, że Znak Bestii łatwo mógł stać się rzeczywistością. Dlaczego, opisuje to w rozdziale "Signs and Symbols of the Second Coming".

Czy świętej pamięci dr Frank Stranges prawidłowo zidentyfikował Antychrysta? To jeden z wielu, którzy próbowali w tym względzie "nadać imiona", jednak w tym ekskluzywnym wywiadzie wyjaśnia swoje powody dlaczego uczynił to z takimi szczegółami, jednocześnie ostro krytykując "handlarzy strachu", którzy wykorzystują Drugie Nadejście bardziej w celu zastraszenia aniżeli inspirowania. Czy, po przeprowadzeniu na Ziemi Drugiego Nadejścia, UFO ostatecznie rozprzestrzenią mądrość i chwałę na cały wszechświat?

Wreszcie, poruszam temat możliwego użycia hologramów w celu sfałszowania Drugiego Nadejścia, jak też przedstawiam listę kontrolną znaków, do obserwacji w czasie odliczania do Dnia Pana, sporządzoną przez Graya Stearmana.

Wracając do tematu, od którego rozpocząłem niniejszy rozdział, moim zdaniem nie powinniśmy oczekiwać na obojętne moralnie lądowanie na trawniku przed Białym Domem. Jeśli wielkie lądowanie nastąpi, bardziej prawdopodobne że rozegra się to na niebie nad Armageddonem, gdy hordy UFO nadlecą aby walczyć z wojskami zgromadzonymi przez Antychrysta. Jezusa Chrystusa często postrzega się jako nauczyciela, który uczył nas by nadstawiać drugi policzek, mówił on jednak również, że przybył nie po to by zaprowadzić pokój, lecz by przynieść miecz. W Apokalipsie Św. Jana, w rozdziale 19, jest on nazywany Słowem Bożym, tym z ust którego wychodzi ostrze miecza, którym uderza narody. Towarzyszą mu "niebiańskie armie", które podążają za nim na białych koniach. Czyż nie zgodziliby się Państwo z tym, że stoi to w wyraźnej sprzeczności z "moralną obojętnością"?

W książce wydanej nakładem Inner Light Publications Tima Beckleya, zatytułowanej "Project World Evacuation" (Projekt Ewakuacja Świata), nieżyjąca już kontaktowiec, Tuella, w znakomity sposób przedstawia inne podejście co do tego, co będzie zawierało Drugie Nadejście: obietnicę, że niektóre UFO będą towarzyszyły w trakcie "wielkiego exodusu" ludzkich dusz z tej planety. Tuella połączyła się poprzez channelling z Ashtarem, jak nazwała Kosmicznego Brata który "przemówił" do niej i innych wierzących. "Zostaniecie przez nas ugoszczeni, nakarmieni i zamieszkacie wygodnie w wielkim statku-matce", przekazał jej Ashtar. Inny Kosmiczny Brat, nazywany Andromeda Rex, udzielił nawet informacji dotyczących pożywienia: "Będzie ono na tyle zbliżone do tego, do czego wy jesteście przyzwyczajeni, na ile nam się uda. Będzie zawierało pewne napoje i potrawy nowe dla was, staramy się jednak stworzyć kuchnię która wszystkim będzie smakować, z osobistymi wyborami gdy będzie taka potrzeba".

Dobrze wiedzieć, że Ci Wybrani będą w kosmosie dobrze żywieni, jednak najbardziej radosnym aspektem tej wielkiej przygody będzie "znaleźć się pośród istot ze wszystkich światów", gdy ewakuowani ziemianie zostaną wprowadzeni do ich galaktyki i wszechświata.

Nie jest oczywiście znany dokładny czas wielkiej ewakuacji, jest on jednak spójny z wydarzeniami na Ziemi. Dla przykładu, jeden z przekazów podanych w "Project World Evacuation" stwierdza: "Nie pozwolimy na zniszczenie całej planety. Jeśli zostanie uruchomiona broń jądrowa, będzie to moment dokonania przez nas natychmiastowej zbiorowej ewakuacji przygotowanych mieszkańców Ziemi".

Tuella zna swoich odbiorców. Nie przemawia do tłumów, ale do wyspecjalizowanej grupy, przygotowanej do tego aby ją zrozumieć.

"Podobnie jak wielu jest wzywanych lecz niewielu wybranych", pisze Tuella, "tak samo wielu z czytających niniejszą książkę ani nie zrozumie, ani nie odbierze informacji. Jednakże te szczególne dusze, dla których jest ona przeznaczona, znajdą radość w jej poradach i zaakceptują jej odpowiednie w czasie i niezbędne objawienie".

"Owa informacja nie stanowi rozrywki", pisze dalej. "Jest porównywalna z `opieczętowanymi rozkazami` przekazywanymi oddanym ochotnikom na misjach strategicznych. Jest im rozdawana, dla nich przygotowywana i będzie przez nich hołubiona. Nie jest ani broniona, ani usprawiedliwiana. Są to dane zapisane w surowej postaci i przekazane tym, dla których są przeznaczone".

Niektóre części tej wypowiedzi są zabarwione w sposób mętnie militarystyczny - frazy takie jak "opieczętowane rozkazy" czy "strategiczna misja" wydają się wskazywać, że przemawiające przez Tuellę Dowództwo Ashtara jest perfekcyjnie zorganizowane i zdecydowanie gra na serio. Gdy jednak mowa o ratunku i wybawieniu dla ciebie i twoich najbliższych, któż postąpiłby inaczej?

Wielka szkoda, że Tuella odeszła zanim zdążyła udzielić wywiadu dla potrzeb tej książki, ponieważ jej wkład byłby fascynujący. Jej kontakty z Kosmicznymi Braćmi przekazały jej piękny plan kosmicznego Wniebowzięcia, wespół z informacjami dotyczącymi późniejszych warunków życia na pokładzie statków. Jako rasa, stoimy u progu Zagłady i Zbawienia, zaś tajemnicze, wszechobecne obiekty UFO będą stanowiły kluczowy element jednego i drugiego.

Sean Casteel, spectralvision.wordpress.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium