[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Bliskie spotkanie w Mirkowicach w 1938 roku


Dodano: 2016-09-14 21:21:57 · Wyświetleń: 2883
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Okładka biuletynu "UFO Brigantia" nr 1/1986


W dniu 3 września 2016 roku w Podzamczu koło Chęcin odbył się Panel Ufologiczny. Było to pierwsze od wielu lat tego typu wydarzenie w Polsce, które pozwoliło przybliżyć szerszej publiczności różne aspekty zjawiska UFO. Wydarzeniu patronowały czasopismo "Nieznany Świat" oraz Radio Paranormalium, które przebieg całego panelu transmitowało na żywo na antenie (posłuchaj zapisu).

Jednym z planowanych punktów programu było omówienie najciekawszych przypadków spotkań z humanoidalnymi istotami na terenie Polski. Niestety, z uwagi na mocno ograniczony czas, przygotowane na tę okazję wystąpienie musiałem mocno okroić i ograniczyć do przypadków szerzej nieznanych - zabrakło więc Będzienicy-Nockowej, Emilcina, Czerniakowa i kilku innych relacji. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne poważnie bierze jednak pod uwagę możliwość zorganizowania kolejnego Panelu Ufologicznego w przyszłym roku, możliwe więc, że nadarzy się wtedy okazja do przybliżenia tych spraw szerszej publiczności.

Mimo tych braków, moje wystąpienie przyciągnęło jednak uwagę ze względu na jedno z omówionych przeze mnie zdarzeń, które miało miejsce w 1938 roku. Sądząc po zapytaniach ufologów oraz słuchaczy, incydent ten - mimo iż wydarzył się na terenie Polski - jest u nas właściwie kompletnie nieznany. Na wzmiankę o nim natrafiłem, przeglądając bazę relacji o spotkaniach z humanoidami, prowadzoną przez Alberta Rosalesa. Przy okazji, gorąco polecam przejrzenie jej każdemu, kto choć trochę interesuje się tematem tego typu bliskich spotkań.

Zachęcony pytaniami od polskich ufologów oraz słuchaczy, postanowiłem poszukać oryginalnego źródła, które opublikowało tę relację. Opis zdarzenia ukazał się na łamach brytyjskiego periodyku ufologicznego "UFO Brigantia" w numerze 1 z roku 1986. Tu drobna uwaga - w oryginalnym artykule jako nazwę miejscowości podano Mirkowice, zaś u Alberta Rosalesa nazwa jest przekręcona jako Markowice. Świadkiem był Polak, podpisany jako "Mr Kovac" (pseudonim). Ponieważ udało mi się dotrzeć do pełnej treści artykułu, poniżej prezentuję jego tłumaczenie:

Oryginał artykułu opisującego relację "Mr Kovaca"


Paraliż w Polsce - lądowanie sprzed epoki UFO?

W ostatnim czasie WYUFORG [West Yorkshire UFO Research Group] zajmowała się przypadkiem który, choć datowany jest na rok 1938 i pochodzi z terenu Polski, stanowi intrygującą lekturę. Przedstawiamy szczegóły takie jakimi je znamy, aby czytelnik mógł wyrobić sobie własne wnioski.

Na początku maja 1938 roku, Pan Kovac (pseudonim) leżał w łóżku w swoim domu nieopodal Mirkowic w Polsce [niestety, nie sprecyzowano, o które Mirkowice dokładnie chodzi - w Polsce mamy trzy miejscowości o takiej nazwie - przyp. Iv.]. Około godziny czwartej nad ranem zauważył w swoim oknie dwóch młodo wyglądających ludzi o ciemnej karnacji. Wydawało się, że trzymają między sobą jakieś ciężkie urządzenie, a Pan Kovac obserwował ich przez piętnaście do dwudziestu minut - w tym czasie nie był w stanie się poruszyć ani wydać z siebie dźwięku. Mówiąc jego słowami, czuł się "sparaliżowany", jak gdyby znalazł się w "polu siłowym". Następnego ranka, na polu żyta przylegającym do jego domu, Pan Kovac odnalazł spłaszczony obszar o średnicy około piętnastu do dwudziestu metrów, w środku którego znajdoały się cztery otwory. Pan Kovac stwierdził, że otwory wyglądały jak gdyby znajdowały się w nich podpory jakiegoś obiektu. Później, zresztą niedawno, badanie medyczne ujawniło pewne "komplikacje", które zdaniem Pana Kovaca są w jakiś sposób powiązane z paraliżem oraz UFO.

Szczegóły dotyczące tej sprawy są szkieletowe, ponieważ po nawiązaniu z nami pierwszego kontaktu, Pan Kovac został zabrany do szpitala, zaś po wypisaniu zmienił miejsce zamieszkania. Pomimo wielkich wysiłków, nie udało nam się go odnaleźć.

Wspomniane przez niego zdarzenia zawierają wszystkie elementy współczesnego lądowania UFO oraz (możliwego) kontaktu. Mamy tutaj ślady fizyczne, paraliż charakterystyczny dla czynnika OZ, istoty wykonujące z pozoru nic nieznaczące czynności oraz późniejsze efekty fizjologiczne, i to co najmniej na piętnaście lat przed tym, zanim tego rodzaju zdarzenia stały się "powszechne" w latach pięćdziesiątych i w późniejszym okresie. Gdyby udało się odnaleźć Pana Kovaca, mógłby być dobrym kandydatem do przeprowadzenia regresji hipnotycznej, celem sprawdzenia i upewnienia się, co tak naprawdę działo się w czasie jego paraliżu. To wszystko to jednak tylko przypuszczenia, jednakże prawdopodobieństwo, jakoby Pan Kovac sfabrykował zdarzenia, jakie opisał w liście do nas oraz w formularzu R1, jest niewielkie. Pan Kovac sprawiał wrażenie jak gdyby posiadał bardzo ograniczoną znajomość języka angielskiego i musiał skorzystać z pomocy podczas wypełniania kwestionariusza R1. Z tego też powodu szanse, jakoby dobrze znał dziwne ścieżki doświadczeń z UFO, są minimalne. Panu Kovacowi w Polsce przydarzyło się tamtej nocy coś dziwnego. Nigdy jednak możemy się już nie dowiedzieć, co to tak naprawdę było. H. T. G.


Dla zainteresowanych, pełen skan tego numeru "UFO Brigantia" znajduje się tutaj. Opis zdarzenia znajduje się na stronie 2.

Jeżeli ktokolwiek z Czytelników i Słuchaczy wie coś więcej o tej sprawie, prosimy o kontakt. Radio Paranormalium podjęło również próbę kontaktu z badaczami brytyjskimi w nadziei na zdobycie jakichś dodatkowych informacji - jeżeli takowe się pojawią, niniejszy artykuł zostanie o nie uzupełniony.

Opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium