[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

terapeuta zajęciowy szkoła KatowiceNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Obserwacje UFO... w celach edukacyjnych


Dodano: 2006-10-06 01:36:00 · Wyświetleń: 14934
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
IlustracjaUFO i pozaziemskie formy życia nie są już tylko tematami książek fantasy i filmów science-fiction. Wielu mieszkańców amerykańskiego stanu Indiana pragnie zobaczyć je na własne oczy. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, uniwersytet Indiana University-Purdue University Fort Wayne’s Division of Continuing Studies otwarł niedawno pierwszą klasę zajmującą się badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających. Klasa, nazwana "UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie", będzie zbierać doniesienia o UFO, kręgach w zbożu i najnowszych obserwacjach.

"Kurs mógłby brzmieć jako nieziemski, jest to jednak uznany przedmiot badań", powiedział Mike Kelly, pełniący na Uniwersytecie funkcję dyrektora rozwojowego.

"Nie znaczy to oczywiście, że uznajemy istnienie pozaziemskich form życia, istnieją jednak niewyjaśnione zjawiska i pojawiają się one tylko w rozmowach", powiedział Kelly. "Oczywiście, popieramy krytyczne myślenie, obojętnie na jaki temat, w szczególności jeśli jego szczegóły są naciągane, a sam temat wywołuje dyskusję".

Klasa, która rozpocznie działalność we wtorek 10 października, jest prowadzona przez Rogera Sugdena, pomocniczego dyrektora stanowego i głównego badacza z zespołu Mutual UFO Network oraz członka Niezależnego Stowarzyszenia Badającego Kręgi Zbożowe. Dotychczas do klasy zapisało się osiem osób - liczba ta zadowoliła Kelly'ego, zmartwiła jednak Sugdena.

Sugden przeszedł do IPWF z propozycją nauczania, ponieważ, jak mówił, robił to już wcześniej. Oferował sesje informacyjne w Bibliotece Społecznej Hrabstwa Allen, na których obecnych było 75 osób, myślał więc, że zainteresowanie trzytygodniowym szkoleniem również będzie spore. Sugden powiedział, że napotkał wielu sceptyków, jednak jemu to nie przeszkadza. Chce po prostu pokazać poparty faktami dowód na istnienie UFO.

"Wielu ludzi się tym interesuje. Nie próbuję uczynić z ciebie zwolennika istnienia UFO. Jestem tutaj tylko po to, aby cię czegoś nauczyć", powiedział Sugden.

Michael Shermer, założyciel czasopisma "Skeptic" i przewodniczący Stowarzyszenia Sceptyków, powiedział, że uniwersyteckie otoczenie jest idealne dla krytycznych dyskusji na temat obserwacji UFO. Istnieje jednak obawa, że powstaną instytucje takie, jak oddział IPFW z klasami uznającymi wszystkie doniesienia za prawdziwe, ponieważ, jak powiedział Shermer, "udzielałoby to wiarygodności, co jest niewskazane".

"Starajmy się mieć otwarte umysły, ale nie do tego stopnia, żeby wypadły nam mózgi", powiedział Shermer.

Klasa zajmie się doniesieniami o UFO, poczynając od udokumentowanych obserwacji poczynionych przez egipskich faraonów i rzymskich władców. Sugden wspomniał o doniesieniu o UFO, które mówi o obserwacji latających przedmiotów dokonanej przez Aleksandra Wielkiego w 332 roku p. n. e. UFO pomogły również w zburzeniu ścian fortecy podczas oblężenia wyspy Tyr. "UFO mają swoją historię przeszkadzania w wydarzeniach historycznych", powiedział Sugden.

Szkolenie obejmie również współczesne obserwacje, także te dokonane w stanie Indiana. Jedna z tych relacji pochodzi z grudnia 2003 roku, kiedy to trzej policjanci ujrzeli dziwny obiekt przemieszczający się po niebie nad miastem Huntington. Jak mówi Sugden, w marcu i kwietniu bieżącego roku w stanie Indiana zanotowano największą na świecie ilość obserwacji UFO. Relacje są zbierane przez Mutual UFO Network oraz przez Narodowe Centrum Raportowania UFO.

"Opowiem o kilku przypadkach, kiedy te obiekty wylądowały i wyszły z nich istoty, które były widziane, a które po chwili wróciły do pojazdu i odleciały", powiedział Sugden. Jeżeli szkolenie powiedzie się, to Sugden ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł stworzyć poważną klasę. Planuje już zorganizowanie podobnego szkolenia na temat UFO w mieście Warsaw* na wiosnę przyszłego roku - zarówno dla sceptyków, jak i zwolenników istnienia UFO. "To jest pouczające", powiedział Sugden.

Krista J. Stockman, The Journal Gazette, 3 październik 2006
Tłumaczenie: Ivellios

_____________________
*Warsaw - miasto w amerykańskim stanie Indiana w hrabstwie Kosciuszko. W USA istnieje wiele miast o tej samej nazwie.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium