[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY

Słuchaj Radia Paranormalium w smartfonie lub tablecie

Radia Paranormalium możesz słuchać również mobilnie. Wystarczy, że w swoim smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym zainstalujesz program do słuchania radia oraz dodasz do niego nasze radio. Możesz też wypróbować którąś z naszych oficjalnych aplikacji.

Niżej podajemy wybrane popularne programy do słuchania radia internetowego, przeznaczone dla różnych platform:

JAVA: MFRadio, RadioBee
iOS: SHOUTcast iPhone App, Xiia Live
Android: Xiia Live

Oficjalne aplikacje Radia Paranormalium:

Android: Radio Paranormalium, Radio Paranormalium Lite (dla słabszych urządzeń), Odtwarzacz Radia Paranormalium (prosta aplikacja do odtwarzania strumieni RP)

Windows Phone: Radio Paranormalium (aplikacja dla Windows Phone), Radio Paranormalium (aplikacja uniwersalna), Odtwarzacz Radia Paranormalium (prosta aplikacja do odtwarzania strumieni RP)

Jeśli nie korzystasz ze sklepów Google i Microsoftu, powyższe aplikacje możesz również pobrać bezpośrednio z naszego serwera.

Uwaga: Z dniem 4 stycznia 2017 r. wycofana została ze sklepu aplikacja "Radio Paranormalium Alt". Użytkowników tej aplikacji prosimy o odinstalowanie jej i zastąpienie którąś z wyżej wymienionych.

Musisz sprawdzić, jakie formaty dźwięku obsługuje Twoje urządzenie. Najczęściej obsługiwanym formatem jest MP3, większość obecnie produkowanych smartfonów obsługuje również AAC+ i OPUS-a.

Opracowaliśmy również prostą aplikację na komputery stacjonarne z systemem Windows, o nazwie Odtwarzacz Radia Paranormalium. Odtwarza ona strumień "OPUS 192kbps", program wystarczy umieścić na pulpicie i otworzyć. Aplikacja zbudowana jest w oparciu o Chromium.

Wszystkie plikacje Radia Paranormalium dla smartfonów, tabletów i komputerów znajdziesz tutaj.

Jeśli masz już zainstalowaną naszą oficjalną aplikację, możesz pominąć dalszą część instrukcji.

Po zainstalowaniu w smartfonie lub innym urządzeniu któregoś z wcześniej wymienionych programów, uruchom go i poszukaj opcji "dodaj stację" (po angielsku "add station", nie dotyczy naszej oficjalnej apki - zawiera ona odtwarzacz z naszymi wszystkimi strumieniami). Większość programów ma na tyle prosty interfejs, że znalezienie tej opcji nie stanowi większego problemu.

Po wejściu w opcję "dodaj stację" musisz wpisać następujące dane:

- MP3 128kbps:
http://185.157.80.126:8005/1

- OPUS 192kbps:
http://shoutcast.paranormalium.pl:8000/opusHQ

- MP3 320kbps:
http://shoutcast.paranormalium.pl:8005/2

- MP3 48kbps:
http://185.157.80.126:8005/mp3_48

- AAC+ 24kbps:
http://shoutcast.paranormalium.pl:8005/5 (najlepszy strumień dla urządzeń mobilnych - "zjada" najmniej transferu)

- MP3 24kbps:
http://shoutcast.paranormalium.pl:8005/6 (dla starszych urządzeń mobilnych - "zjada" najmniej transferu, co prawda jakość dźwięku jest "telefoniczna", jednak strumień działa na starszych smartfonach z wolnymi modemami)

- OPUS 24kbps:
http://shoutcast.paranormalium.pl:8000/opus24 (dla nowszych urządzeń mobilnych - "zjada" najmniej transferu przy zachowaniu stosunkowo dobrej jakości dźwięku)

Jeżeli szef zablokował Ci w pracy słuchanie Radia Paranormalium, lub masz poblokowane porty w firewallu, możesz spróbować ten strumień: http://stream.paranormalium.pl/ - działa zarówno w przeglądarkach, jak i w odtwarzaczach. Co prawda jest to "proxy" napisane w PHP, powinno jednak zapewnić przynajmniej 5 godzin stabilnego słuchania bez przerwy.

Możesz też zaimportować playlistę ze wszystkimi wyżej wymienionymi strumieniami: pobierz playlistę

Potem wystarczy tylko zatwierdzić zmiany i uruchomić odtwarzanie.

Uwagi

Słuchanie radia internetowego w smartfonie wymaga pobierania danych z Internetu, stąd może spowodować powstanie dodatkowych kosztów. Aby tego uniknąć, należy podłączyć się telefonem do jakiegoś HotSpot'a lub innej dostępnej publicznie sieci WiFi i za pośrednictwem tej sieci słuchać naszego radia.

Jeśli nie masz w pobliżu takiej sieci, możesz wykupić u swojego operatora pakiet dodatkowych megabajtów. Jest to co prawda płatne, jednak i tak kosztuje dużo mniej niż słuchanie bez wykupionego pakietu.

Do dłuższego słuchania świetnie nadaje się nielimitowany Internet w Play - do słuchania strumieni 24kbps wystarczy już sam starter tego operatora bez doładowywania (darmowe korzystanie z Internetu możliwe jest z prędkością do 32kbps).

Nie mogę słuchać radia, co się stało?

Powodów może być kilka:
- Twój smartfon lub inne urządzenie nie obsługuje radia internetowego (przykładowo telefony firmy LG mają z tym spore problemy)
- nie masz dostępu do Internetu
- skończyły Ci się środki na koncie
- nie ma już wolnych slotów (póki co mało prawdopodobne...) - w chwili obecnej dysponujemy 1250 slotami

Ile transferu zjada wasze radio?

To zależy, jakiego strumienia słuchasz. Strumienie z niższym bitrate będą zjadały mniej transferu, te z większym - odpowiednio więcej.

Zużycie transferu (i przy okazji minimalną wymaganą prędkość łącza) można obliczyć według prostego przelicznika: 8 kbps = 1 kilobajt. Przykładowo, zużycie transferu dla strumieni 24 kbps będzie wyglądało następująco:
24 kbps = 3 kilobajtów/s = 10,3 megabajtów na godzinę

Dla strumieni 128 kbps zużycie będzie wyglądało następująco:
128 kbps = 16 kilobajtów/s = 54,9 megabajtów na godzinę
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium