Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!
Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na szybkie połączenia, Internet Airmax spełnia oczekiwania, zapewniając wysoką przepustowośćNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Problemy z odbiorem radiaNie działa Ci odsłuch Radia Paranormalium?

Możliwe przyczyny awarii

Radio Paranormalium korzysta obecnie z dwóch serwerów, na których uruchomionych jest osiem strumieni dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników i możliwości różnych urządzeń. Może się zdarzyć, że któryś ze strumieni nie będzie działał. Przyczyny mogą być różne, najczęściej są to problemy z połączeniem lub ataki typu DDoS przeprowadzane na któryś z serwerów (co powoduje chwilową niedostępność serwera).

Panie adminie, co robić, jak żyć?

Upewnij się, że masz dostęp do Internetu oraz że - w przypadku połączenia mobilnego - nie wyczerpał Ci się limit transferu.

Jeśli z połączeniem internetowym nie ma problemów, a mimo to radio nadal nie gra, spróbuj zmienić strumień na inny, wykonując którąś z poniższych instrukcji.

Słuchanie w przeglądarce

W okienku z odtwarzaczem, aby zmienić strumień, po prostu kliknij w któryś z linków umieszczonych na playliście (wskazane strzałką). Jeśli któryś ze strumieni nie działa, odtwarzacz automatycznie przeskoczy do następnego.Słuchanie w Winampie lub innym odtwarzaczu

Najprościej - wgraj do odtwarzacza tę playlistę: sluchaj-wszystkie.m3u. Playlista zawiera wszystkie strumienie, z jakich korzysta nasze radio. W razie gdyby aktualnie odtwarzany strumień nie działał, odtwarzacz automatycznie przeskoczy do następnego.

Jeżeli wgrana jakiś czas temu playlista nie działa, spróbuj ją zaktualizować - wystarczy, że pobierzesz ją ponownie z powyższego linku.

Możesz też spróbować wkleić do odtwarzacza link do któregoś ze strumieni podanych na podstronie z instrukcją do słuchania w urządzeniach mobilnych.

Jeśli używany przez Ciebie odtwarzacz posiada wyszukiwarkę stacji, wpisz do niej nazwę "Radio Paranormalium" - wyświetlone zostaną wszystkie działające strumienie w formatach MP3 i AAC+.

Jeśli mimo zmiany strumienia na inny radio w dalszym ciągu nie gra, skontaktuj się z nami - w miare możliwości pomożemy, a jeśli nam się to nie uda, powiadomimy o problemach administratorów naszych serwerów.
Problemy i pytania związane z archiwum podcastów Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy lub puknięciu palcem w przycisk "Pobierz", zamiast pobrać audycję, przeglądarka zaczyna ją odtwarzać

Na komputerze: Zamiast lewym, klikaj prawym przyciskiem myszy i wybieraj "Zapisz jako...".

Na smartfonie, tablecie, itp.: Dotknij "Pobierz", przytrzymaj parę sekund, a następnie puknij opcję "Zapisz jako..."


Przy próbie pobrania audycji otrzymuję komunikaty o błędach (np. brak pliku)

Koniecznie daj nam o tym znać - najlepiej drogą emailową pod adresem radio@paranormalium.pl bądź poprzez zakładkę Kontakt.

W wiadomości opisz dokładnie okoliczności powstania błędu, z jakiego urządzenia korzystasz (komputer, smartfon, tablet?). Przyda się również zrzut ekranu z samym błędem.


Pobieranie audycji przy pomocy aplikacji do podcastów

Radio Paranormalium jest obecne w popularnych katalogach podcastów, takich jak Spotify, iTunes, TuneIn, itd. W większości przypadków wystarczy wyszukać nazwę naszego radia lub wpisać tytuł któregoś z nadawanych przez nas cykli (np. "Debaty Ufologiczne Online", "Mówią Świadkowie", itd.) i zasubskrybować feeda.

W katalogach podcastów dostępne są feedy poszczególnych cykli oraz zbiorczy feed o nazwie "Radio Paranormalium - wszystkie audycje".

Jeśli używana przez Ciebie aplikacja do podcastów nie posiada wyszukiwarki lub w jej katalogu nie ma naszych audycji, możesz dodać do niej ręcznie interesujące Cię feedy:

- feed z pełnym archiwum - w dziale "Podcasty" na samej górze, obok tytułu, znajduje się ikonka RSS z linkiem do feedu zawierającego wszystkie audycje. Skopiuj link do feedu i wprowadź go w aplikacji do podcastów

- feedy poszczególnych cykli - w dziale "Podcasty" wejdź w interesujący Cię cykl. Na samej górze, obok tytułu, znajduje się ikonka RSS z linkiem do feedu zawierającego wszystkie odcinki wybranego cyklu. Skopiuj link do feedu i wprowadź go w aplikacji do podcastów


Rozdziały w podcastach

Niektóre z naszych podcastów są opatrzone listami rozdziałów, które ułatwiają przeskakiwanie między poszczególnymi fragmentami audycji. Rozdziałami są opatrzone wybrane odcinki podcastów "Mówią Świadkowie", "The Monroe Institute Polska" oraz wszystkie odcinki "Bibliotekarium 2.0".

Listy rozdziałów są umieszczone w opisach audycji oraz zakodowane w metadanych plików MP3. Rozdziały są obsługiwane przez wiodące aplikacje do odsłuchiwania podcastów (Podcast Addict, Apple Podcasts, Spotify).

Spośród aplikacji na PC, rozdziały są również obsługiwane (jako zakładki) przez AIMP oraz Media Player Classic.

Oficjalne aplikacje Radia Paranormalium Komputery z Windowsem:
- Pełny odtwarzacz (zawiera wszystkie strumienie)
- Uproszczony odtwarzacz
- aplikacja progresywna PWA

Android:
- Radio Paranormalium 2019
- aplikacja progresywna PWA

iOS:
- aplikacja progresywna PWA

Instalacja aplikacji progresywnej PWA: Na smartfonie lub tablecie wchodzimy w link player-pwa.paranormalium.pl, następnie klikamy w zgodę na zainstalowanie aplikacji. Wymagana jest przeglądarka internetowa obsługująca PWA (Chrome i pochodne, Firefox, a na urządzeniach Apple'a - Safari). Po instalacji aplikacja pojawi się na ekranie startowym pod skróconą nazwą "RP Player".
Aplikacje do słuchania radia internetowegoRadio Paranormalium jest obecne w wielu katalogach stacji oraz aplikacjach do słuchania radia internetowego, jak np. TuneIn czy Patronite Audio. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wyszukać nas, wpisując do wyszukiwarki nazwę "Paranormalium".
Adresy strumieni Radia Paranormalium W wybranym przez siebie odtwarzaczu (Winamp, AIMP, itd.) należy odszukać opcję "dodaj URL" (po angielsku "add URL"), a następnie wkleić któryś z następujących linków do strumieni:

MP3 128kbps
AAC 320kbps
OPUS 192kbps VBR
MP3 48kbps
Jakość dźwięku oraz użycie łącza (a co za tym idzie, zużycie transferu) są uzależnione od bitrate strumienia (wartość "kbps"). Strumienie z dopiskiem "VBR" w nazwie mają zmienną prędkość bitową. Jeśli musisz oszczędzać transfer lub Twoje połączenie z Internetem jest bardzo wolne, wprowadź któryś z poniższych strumieni:

AAC+ 24kbps
MP3 24kbps
OPUS 24kbps
OPUS 8kbps
Możesz też zaimportować do odtwarzacza playlistę ze wszystkimi wyżej wymienionymi strumieniami: pobierz playlistę

Potem wystarczy tylko zatwierdzić zmiany i uruchomić odtwarzanie.
Słuchanie w dekoderze CYFRA+ lub NPodłącz swój dekoder do Internetu (na przykład poprzez Wi-Fi), następnie przejdź do usługi Radio+ (w dekoderach N usługa widnieje pod nazwą nRadio) i wyszukaj Radio Paranormalium. Sprawdź listę dostępnych kanałów w Radio+.
UwagiSłuchanie radia internetowego w smartfonie wymaga pobierania danych z Internetu, stąd może spowodować powstanie dodatkowych kosztów. Aby tego uniknąć, należy podłączyć się telefonem do WiFi i za jej pośrednictwem słuchać naszego radia.

Jeśli nie znajdujesz się w zasięgu WiFi, możesz wykupić u swojego operatora komórkowego pakiet dodatkowych megabajtów. Jeśli Twój operator bez doładowania pozwala na korzystanie z Internetu z ograniczoną prędkością (która zwykle wynosi co najmniej 32kbps), możesz słuchać Radia Paranormalium, korzystając z któregoś ze strumieni z bitrate 24kbps lub 8kbps.
Zużycie transferuZużycie transferu uzależnione jest od tego, jakiego strumienia słuchasz. Strumienie z niższym bitrate będą zjadały mniej transferu, te z większym - odpowiednio więcej.

Zużycie transferu (i przy okazji minimalną wymaganą prędkość łącza) można obliczyć według prostego przelicznika: 8 kbps = 1 kilobajt.

Przykładowo, zużycie transferu dla strumieni 24 kbps będzie wyglądało następująco:
24 kbps = 3 kilobajtów/s = 10,3 megabajtów na godzinę

Dla strumienia 128 kbps zużycie będzie wyglądało następująco:
128 kbps = 16 kilobajtów/s = 54,9 megabajtów na godzinę
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium