[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

www.elblag.netNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Czarne trójkąty


Dodano: 2005-04-02 23:06:22 · Wyświetleń: 25556
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
KONIEC LAT OSIEMDZIESIĄTYCH XX WIEKU. BELGIA. TEORETYCZNIE PO BELGIJSKIM NIEBIE MOGĄ JUŻ LATAĆ „CZARNE TRÓJKĄTY":
AMERYKAŃSKIE SAMOLOTY F-117 NIGHTHAWK I B-2 SPIRIT. PRAKTYCZNIE LATA PO NIM COS INNEGO: RÓWNIE TRÓJKĄTNEGO. ALE BARDZIEJ NIESAMOWITEGO. ARMIA BEZRADNIE ROZKŁADA RĘCE. CYWILÓW OGARNIA STRACH.

Obserwacje UFO nad Belgią pod koniec 1989 i na początku 1990 roku nazywane są falą czarnych trójkątów. Pamiątką po nich są setki raportów policyjnych i wojskowych, zdjęć i filmów nakręconych przez przechodniów i wojskowe kamery.
Materiał fascynujący, zagadka absolutna.

We wrześniu 1989 roku Belgowie zaczęli zgłaszać się na policję informując o dziwnych trójkątnych obiektach na nocnym niebie. „Pewnie Amerykanie testują swoje czarne cacka" - tłumaczono im. Niektórzy jednak nieśmiało zwracali uwagę, że amerykańskie samoloty, w przeciwieństwie do tego, co przeleciało nad ich domem, oborą czy polem, nie mają długości kilkudziesięciu metrów. Ci musieli zadowolić się uwagą o wielkich oczach strachu.

Wszystko pewnie poszłoby w niepamięć, gdyby nie wypadki z 5 listopada. W tym dniu ogromne latające trójkąty pojawiły się na wojskowych radarach w trzech belgijskich miejscowościach: Bertom, Glons i Bierset. Namierzył je także wojskowy radar w holenderskim Maastricht i niemieckim Dusseldorfie.

Diabelska geometria

29 listopada o godz. 17 żandarmi Montigni i Nicoll z belgijskiej prowincji Liege patrolują okolicę. Około 120 metrów nad Ziemią wisi ponad 30-metrowy trójkąt! jego spód lśni jak lustro. Reflektory umieszczone na wierzchołkach penetrują powierzchnię ziemi białym światłem. W pewnym momencie trójkąt rusza powoli. Żandarmi ścigają go samochodem. „Nikt nam nie uwierzy" - obawiają się, jak się okaże, niesłusznie. Około 17.24 obiekt zawraca i kieruje się nad miasteczko Eupen. Tu jest obserwowany przez wielu świadków. Część z nich szczegółowo opisze potem jego iluminatory i dziwny odgłos, jakby szum suszarki do włosów. O 18.45 obiekt nadal jest widoczny. Gapie fotografują, a wojsko donosi, że nic nie wie o jakichkolwiek ćwiczeniach lotniczych.

Tymczasem do trójkąta dołącza drugi, identyczny. Po godzinie jeden po prostu znika, drugi odlatuje. Jest 20.29. Dla wielu amatorów mocnych wrażeń z okolic Eupen zaczyna się długa, zimna noc pod gołym niebem. UFO wprawdzie nie powróciło do tego miasteczka, ale tej nocy i o świcie zaszczyciło swoją obecnością jeszcze wielu Belgów. Złożyli oni aż 70 doniesień na policję, do prasy i organizacji litologicznych. Wszystkie mówiły o złowrogich, ciemnych trójkątnych obiektach wiszących nad ziemią iub o przemieszczających się po niebie trzech, ustawionych w trójkąt światłach.

Minęło niespełna dwa tygodnie, podczas których z różnych części kraju napływały informacje o latających trójkątach. Nadszedł 11 grudnia: dzień „najazdu" na Belgię. „Inwazja" UFO rozpoczęła się tuż po 17.00, a zakończyła przed 23.00.

Wojsko zadziera głowę

O trójkątach, które „są za duże, żeby latać", donoszono z pięciu prowincji. Policja i wojsko doświadczyły wówczas paniki gospodyń domowych i stanowczych żądań wyjaśnień ze strony „płacących podatki i mających prawo znać prawdę". Zniosły to ze spokojem. Dopiero kiedy doniesienie złożył oficer armii belgijskiej, podpułkownik Andre Amonda, wpadły w zakłopotanie. Nic dziwnego, jeśli znawca wszystkiego, co lata lub strzela, używa słów „bardzo dziwny obiekt", znaczy to niechybnie, że obiekt jest dziwny. Bardzo dziwny.

Tymczasem zbliżała się wiosna, śnieg topniał, a Belgom nadal objawiały się czarne trójkąty. 30 marca o 23.00 do kontrolera stacji nasłuchu radarowego w Glons pod Brukselą dotarła informacja z terenu:
„światła tworzące trójkąt, widoczne na niebie nad Ramillies". Jeszcze przed paroma miesiącami uznałby to za kawał, teraz wiedział, że przed nim kawał roboty. Połączył się z żandarmerią, prosząc o wysłanie patrolu. Patrol potwierdził informację. Kapral Pinson był urzeczony zmieniającymi się kolorami świateł. Dyżurny kontroler stacji radarowej ponownie przyjmuje doniesienie: „Do formacji świateł dołączyła kolejna".

W tym samym momencie niezidentyfikowany obiekt pojawia się na radarze. Porusza się wolno: z prędkością zaledwie 46 km. Sytuacja staje się poważna. Czas na wprowadzenie w życie rozporządzenia dowództwa lotnictwa Belgii w sprawie czarnych trójkątów. Pojawienie się UFO zostało potwierdzone przez radary, należy więc natychmiast wysłać patrol myśliwców. Padają odpowiednie rozkazy, a „cień" kolejnego UFO pada na radar w Glons.

Wyścig o Belgię

Radar w Semmerzake potwierdza: po niebie nad Ramillies krążą dwa UFO. Sztab zwleka jeszcze z decyzją wysłania samolotów. Czeka na wyniki analiz ech radarowych. Czy aby nie są to zjawiska atmosferyczne? „Nie - pada odpowiedź ekspertów - to obiekty fizyczne". Piętnaście minut po północy w kierunku UFO startują dwa F-116. Dziewięciokrotnie próbują przechwycić cele. Bez powodzenia.
Kilka razy piloci widzą UFO na radarach pokładowych. Trójkąty dokonują jednak manewrów, za którymi nie nadąża ziemska technika. Do dzisiaj taśmy magnetofonowe przechowują gorące meldunki: „Cel błyskawicznie zmienił prędkość z 278 km/godz. do 1797 km!", „Spadł w ułamku sekundy o ponad 1000 metrów!", „Mam go, dogoniłem go, jestem już blisko", „Zniknął, nigdzie go nie ma!". Samoloty wróciły do bazy po pościgu trwającym 45 minut. Tej nocy UFO pojawiło się jeszcze na kilku belgijskichradarach. Następnego dnia niebo nad Belgią było czyste. Trójkąty wyłoniły się za to z brytyjskiej mgły...
Od września 1989 do marca 1990 roku na terenie Belgii odnotowano ponad 2000 obserwacji trójkątnych obiektów latających. Ostatniego dnia „inwazji" odebrano aż 3000 meldunków. Zanim sprawa przycichła, pojawiło się wiele prób racjonalnego wyjaśnienia tych zdarzeń. Niezawodną w takich przypadkach teorię balonów meteorologicznych odrzuciło nawet oburzone wojsko. „Balony nie latają pod wiatr, nie przyspieszają do zawrotnych prędkości i nie uciekają przed samolotami" - stwierdził jeden z oficerów. Za to dla latających trójkątów, przybyłych nie wiadomo skąd i po co, wszystko to najwyraźniej pestka.

Ewa Jabłońska Super Express 1 - 2 marzec 2003

Podziękowania dla Daisy za udostępnienie artykułu :)

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • krystian
  (2008-08-29 01:28:58) #750
  | 👮 raport

  tez troszkę widywałem na niebie gwiazdy które zmieniały kolory:czerwony,niebieski,biały i tak w kółko.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • se6a
  (2008-08-30 10:37:32) #765
  | 👮 raport

  gwiazdy "zmieniają kolor" ponieważ obserwujesz je przez atmosferę (kropelki wody, załamania światła, itd. itp.)
  a co do latających trójkątów -nie uwierzę jeśli nie zobaczę ;]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Monia
  (2009-01-18 16:41:07) #2030
  | 👮 raport

  Wielokrotnie widziałam latem gołym okiem po 3 takie "trójkątne skupiska świateł" z balkonu (nad Jarocinem wlkp.) mieszających się z gwiazdami, lecz: lecące zygzakiem (nie samoloty) i mające pomarańczowe lub białe światła. Zawsze leciały w kierunku jakby "od strony księżyca" w kierunku na południe :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • codesign
  (2009-02-06 19:12:23) #2216
  | 👮 raport

  Ja widziałem troszkę inne. Też trójkąt ale 3 białe światła wolno i równo przemieszczające się.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • obi
  (2009-06-11 18:13:58) #3171
  | 👮 raport

  Widziałem taki trójkąt w sierpniu 2008 roku. Siedziałem wieczorem na ławce, spojrzałem w niebo i zobaczyłem 3 światełka ułożone w trójkąt równoboczny, które leciały z bardzo dużą prędkością. Historia lubi się powtarzać.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • macieq
  (2009-07-05 10:54:57) #3375
  | 👮 raport

  2 razy widziałem takie obiekty przypominały trójkąt ale nie było widać na nim nic nadzwyczajnego, drugi raz maiłem ze sobą lustrzankę po wywołaniu zdjęć okazało się że to stado ptaków. Byliśmy wtedy po kilku głębszych %%% :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Adam
  (2009-07-13 23:37:30) #3501
  | 👮 raport

  Widziałem to.. te trzy czerwone światła ułożone w trójkąt.
  Miałem porównanie bo niedaleko leciał samolot.
  Ten obiekt poruszał się znacznie szybciej od samolotu, wręcz błyskawicznie. Lecz po chwili znikł.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • .
  (2009-10-24 13:46:11) #3983
  | 👮 raport

  A nie są to przypadkiem samoloty TR-3B?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Justyna
  (2010-01-01 17:37:44) #4372
  | 👮 raport

  W te wakacje chodziłam sobie z chłopakiem po polnych grogach i gdy zobaczyłam w góre zobaczyłam czarny trójkąt. Nie miał żadnych świateł, i był bardzo wysoko i nie słyszałam żadnego dźwięku no i 0 dymu jak to bywa.
  Na samym początku wydawało mi się że to duży ptak ale to "coś" wcale nie machalo skrzydłami.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Wiko Lenny
   (2021-08-26 0:13:10) #41451
   | 👮 raport

   Wierzę ,bo 2018 wrzesien pobyt nad Bałtykiem jeszcze ktoś ze mną oglądaliśmy satelity ,samoloty itd .Po północy było ,niebo gwieździste i jakoś dziwnie gwiazdy zanikały .Ogromny trójkąt cicho nadlatywały od morza w strone ladu .Zero świateł ,zero dźwięku .Gdyby nie to że potrzylismy w niebo nie widzieli byśmy go .
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Dziwak
  (2010-04-02 20:25:52) #4760
  | 👮 raport

  Są jakieś filmiki na których są relacje świadków albo na których są te trójkąty ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mati04
  (2010-06-10 22:05:55) #5070
  | 👮 raport

  09.06.2010r.NAD PIASTOWEM MAZOWIECKIE SIOSTRA I JEJ MĄŻ WIDZIELI TAKI TRÓJKĄT Z 2 INNYCH MIEJSC W DOMU OBIEKT BYŁ W TAKIM KRZTAŁCIE JAK OPISUJĄ BELGOWIE ŚRODEK PRZY ODLOCIE WYPEŁNIŁ SIĘ CZERWONYM SWIATŁEM SZYBKOŚĆ ODLOTU BYŁA ZAWROTNA NIE WIEDZĄ CO TO BYŁO 1 RAZ SIĘ Z TYM ZETKNELI

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • PPSB
  (2010-07-06 23:46:10) #5228
  | 👮 raport

  To jest TR3B !!!!!! (szukać w google cymbały!)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bartex
  (2010-07-28 16:31:44) #5351
  | 👮 raport

  widziałem kiedyś taki film o żołnierzach na na pustyni których zabijały te trójkąty, po prostu znikali. I to nie UFO bo mają na to dowody

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dawid1996
  (2010-08-08 05:37:14) #2382
  | 👮 raport

  Ja widziałem tydzień temu trzy gwiazdy koło siebie o koloru pomarańczowego a dzisiaj około godziny 01.00 cos spadło z nieba o koloru zielono pomaranczowy

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • osensey
  (2010-08-13 00:48:00) #5427
  | 👮 raport

  Razem z kolega latem 1995 roku miedzy 2 a 3 w nocy siedzac na lawce widizelismy jak z wielka predkoscia przelatuje taki trojkat. Mial biale swiatla.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • MedyKydeM
  (2011-01-04 01:59:51) #5992
  | 👮 raport

  Widziałem identyczny jak tu na zdjęciu w Polsce jakieś 10 lat temu w nocy. Poruszał się powoli i niesłyszalnie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Obserwator
  (2011-03-29 15:31:47) #1212
  | 👮 raport

  Mój brat kiedyś widział jak sie taki obiekt składający z 3 punktów białych poruszal powoli,potem nagli zniknął i pojawił sie po chwili bardzo daleko od wczesniejszego miejsca.Nie bylo nic słychac.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • St@chu
  (2011-04-26 21:47:53) #6488
  | 📧 email | 👮 raport

  Ciekawa sprawa,chciałbym coś podobnego zobaczec,albo sprzęt Elity Ziemskich Mocarstw albo Faktycznie Ziomale z innych układów Słonecznych :D jezeli faktycznie druga opcja jest prawdziwa co jest bardzo prawdopodobne to pytanie brzmi dlaczego nas odwiedzają tak często ? myśle ze złych zamiarów nie mają poniewaz jak widzimy mają taką technologie,ze juz dawno coś by się wydarzylo na skale globalną

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • prze04
  (2015-01-23 21:08:15) #11269
  | 📧 email | 👮 raport

  Bez wątpienia UFO jest jednym z największych tajemnic w historii ludzkości. Jego działalność była zauważalna na przełomie wieków, a dowody na ISTNIENIE UFO można wymieniać w nieskończoność. Moim zdaniem największy dowodem i zarazem zagadką dla mnie są tajemnicze rozciągające się w promieniu czasem kilku kilometrów wielkie trójkąty. Oczywiście dzisiaj moglibyśmy przypuszczać, że Ufo jest propagandą ze strony jakiegoś mocarstwa współczesnego np. Ameryki na wszystko istnieje jakieś wytłumaczenie, ale nawet tkz. bliskie spotkania z obcą cywilizacją jakie rzekomo się zdarzają mogą być po prostu wymysłem ludzkiej wyobraźni lub różnej maści stymulacje na mózgu człowieka. Osobiście w istnienie Ufo wierzę w 50%. Lecz zdania na ten temat są podzielone i nie ma jednolitego i twardego dowodu w tej sprawie, ponieważ np. liczne zeznania świadków o rzekomym spotkaniu z UFO wszędzie wygląd istot spotkanych przez tych ludzi przedstawiany jest w różny sposób, a one same w różnych zeznaniach świadków wyglądają inaczej, tak więc nie ma co się w ten temat za bardzo zagłębiać ponieważ to do niczego nie prowadzi JEDYNIE DO ZGUBY co będzie to będzie jedynie Bóg wie czy istnieją istoty poza człowiekiem i zwierzętami ,czy nie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Em
  (2015-04-20 21:57:08) #12025
  | 📧 email | 👮 raport

  Mieszkam w Belgii 6 lat , co na temat czarnych trójkątów to prawda a nie bajka dla niedowiarków :) . Miałem przyjemność rozmawiać z osobami w średnim wieku , tak jak z tymi starszymi osobami . Te osoby twierdziły że obiekt był bardzo duży , twierdziły że niemożliwe by było że samoloty mogą stać w miejscu na takiej wysokości, tak około 2000 metrów. Tak jak opisywał to jeden pan i pani o tym z jaką prędkością się poruszały to dla tych ludzi był to szok co zobaczyli gdyż odleciało to z miejsca tak jak śmignięcie rakiety .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium