Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Bliskie spotkanie z WiB-em w Myślenicach


Dodano: 2024-05-15 17:56:48 · Wyświetleń: 1455
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Próba rekonstrukcji wyglądu istoty z Myślenic (wykorzystano generatywne AI)


Zimą 2015 roku, w godzinach wczesnorannych, mieszkaniec Myślenic doświadczył niezwykłego i niepokojącego spotkania w swoim domu. W rozmowie telefonicznej świadek opowiedział o tajemniczej wizycie istoty, którą określił jako humanoidalną postać o wyglądzie młodej kobiety. Zdarzenie wypełnia znamiona bliskiego spotkania z tzw. WiB-em.

Świadek obudził się około godziny piątej lub szóstej rano z uczuciem ciężaru na piersiach. Otworzył oczy i zobaczył blisko siebie postać młodej kobiety, której wiek ocenił na około 22 lata. Istota była ubrana w jasnobiałą sukienkę w czerwone grochy, przypominającą styl ubioru polskich kobiet z lat 30. XX wieku. Najbardziej zdumiewającym elementem jej wyglądu były nieludzkie, czarne oczy, które wypełniały całe oczodoły.

Pomimo nietypowego wyglądu, świadek nie odczuwał strachu ani lęku w obecności tej postaci. Wręcz przeciwnie, czuł sympatyczne wibracje i pozytywne nastawienie ze strony dziewczyny, która siedziała blisko niego i uśmiechała się w sposób, który opisał jako filigranowy i sztuczny. Równocześnie jednak od postaci biła wyraźna sztuczność i nienaturalność, co wzbudziło w mężczyźnie nieufność. Postać była nieruchoma, co dodatkowo potęgowało wrażenie jej nienaturalności.

Świadek próbował nawiązać kontakt wzrokowy i dokładniej przyjrzeć się postaci, ale mimo pozornie pozytywnego nastawienia ze strony istoty, nie chciał z nią nawiązać bliższej interakcji. Próbując odepchnąć od siebie postać, mężczyzna czuł wyraźnie, że jest "twarda". Po kilku minutach, postać rozpłynęła się w powietrzu, pozostawiając świadka z uczuciem zdumienia i niepewności.

Świadek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat spotkania, porównując je do relacji o objawieniach i zjawiskach paranormalnych, gdzie również opisywano postacie dotykalne, ale nie do końca materialne. Zwrócił uwagę na intensywność bieli sukienki i nienaturalnie wyraziste kolory czerwonych plam. Biel i kolory świadek porównał do tej znanej z reklam proszków do prania, zaznaczając przy tym, że w jego odczuciu ich intensywność była dużo większa.

Mimo że spotkanie było krótkie i trwało zaledwie kilka minut, pozostawiło głęboki ślad w pamięci świadka, który opisał je jako zdumiewające i niepokojące, ale jednocześnie pełne pozytywnych wibracji ze strony tajemniczej istoty.

Relacja z Myślenic jest jednym z opisów spotkań z tzw. WiB (women in black - kobiety w czerni), postaciami znanymi w literaturze ufologicznej i paranormalnej. Jest to zarazem jedna z niewielu tego typu relacji z terenu Polski. WiB to kobieca wersja zjawiska znanego jako MiB (men in black - mężczyźni w czerni, choć najczęściej nazwa ta jest tłumaczona jako "ludzie w czerni"). Nieco na przekór nazwie, postaci te nie zawsze ubierają się na czarno, często można je spotkać również w białych strojach lub innych nietypowych ubraniach.

Cechą szczególną WiB-ów jest bijąca od tych postaci wyraźna sztuczność. Przejawia się ona choćby w wyjątkowo "sztywnym", wyuczonym zachowaniu, robotycznym sposobie mówienia (jeśli następuje jakaś komunikacja werbalna postaci ze świadkiem) i nienaturalnej mimice. Ubrania WiB-ów są zazwyczaj staromodne i nienaturalnie czyste, niekiedy pozbawione szwów oraz gładkie, co nadaje im sztucznego wyglądu. W relacji z Myślenic pojawia się dodatkowo wspomnienie o nienaturalnie jaskrawych kolorach ubioru postaci. W niektórych relacjach o WiB-ach występują wzmianki o całkowicie czarnych gałkach ocznych.

Osoby, które doświadczyły spotkań z WiB-ami, wspominają również o roztaczającej się wokół tych postaci aurze niepewności. Świadek z Myślenic, mimo iż nie odczuwał strachu przed postacią, wykazał wobec niej daleko idący brak zaufania i niechęć do nawiązania bliższego kontaktu. Podobnie jak często ma to miejsce w przypadku MiB-ów, cele wizyt WiB-ów w domach świadków pozostają nieznane.

Zapis rozmowy ze świadkiem z Myślenic zostanie zaprezentowany w 67. odcinku podcastu "Mówią Świadkowie". Rozmówca prosił o zmianę barwy głosu oraz zapewnienie pełnej anonimowości.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Ja3
  (2024-05-15 18:21:15)
  | 📧 email | 👮 raport

  Panie zza wschodniej granicy na bank które do nas ostatnio masowo przyjeżdżają. Nie żartuję oni lubią wychodzić z ciała.
  Relacja przypomina relację Pana z Australii taka sama postać która pokazywała mu ile ma z nią dzieci były one poukładane na półkach.
  Te istoty dążą do niszczenia genetyki osób do których przychodzą bo dzieci będą mieć zmieszane DNA.
  Niebezpieczne destrukcyjne przegonić


  | Odpowiedz
  • ZdzisławZdzisławski
   (2024-05-15 18:50:18)
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Czytając ten komentarz czuję się, jak gdybym miał właśnie przed oczami wpis jakiegoś rasowego hardego foliarza. Ba, foliarza przyjmującego wypłaty w rublach. Dzieci też te panie pożerają? A może wysyłają je na front, żeby walczyły za matuszkę rassiję? Doprawdy, większych bzdur jak ten komentarz dawno nie czytałem.

   Odpowiedz


  • Kiki
   (2024-05-15 20:30:30)
   | 👮 raport

   Jak ktos uzywa okreslenia foliarz to juz wiadomo, ze jest matołem

   Odpowiedz


  • skarpetosceptyk
   (2024-05-15 20:49:59)
   | 👮 raport

   Szanowny panie, dobrze pan wie, że dzieci piętnastoletnie mogilizuje inne państwo, acz również znajdujące się na wschód od nas.

   Nie trzeba zakładać czapeczki z folii, wystarczy zdjąć końskie okulary.

   Odpowiedz


  • Obiektywny.
   (2024-05-16 13:04:09)
   | 👮 raport

   To chyba Radio Paranormalium a nie rykowisko dla nie normalnych. Jak wielkim trzeba być przygłupem żeby na takim forum wyjeżdżać z ruskimi i rublami? Idź się lecz barani łbie na nogi bo na głowę za późno.

   Odpowiedz


  • Ivellios
   (2024-05-16 17:32:07)
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   @Obiektywny ale to wyzywanie od nienormalnych i baranich łbów mogłeś sobie darować.

   Odpowiedz

 • Ali Enoch Grey
  (2024-05-17 17:54:13)
  | 👮 raport

  Jak ktoś w dyskusji używa argumentów ad personam, to oznacza, że skończyły mu się argumenty merytoryczne, więc słabo przygotował się do tej dyskusji.
  Całe to spotkanie mogło być paraliżem przysennym. No chyba, że nie...


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium