[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

http://www.fototapety.club/fototapety-do-kuchni-sposobem-na-odnowienie-kuchniNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Lądowanie UFO oraz bliskie spotkanie z obcą istotą w Japonii


Dodano: 2015-04-14 02:29:49 · Wyświetleń: 4941
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Jeden z chłopców pokazuje miejsce lądowania NOL-a. Na fotografię nałożony jest szkic pojazdu oraz jednej z humanoidalnych istot (za: Leonard Stringfield)


23 lutego 1975 roku w mieście Kofu w prefekturze Yamanashi w Japonii doszło do jednego z najdziwniejszych zdarzeń w historii ufologii. Uczniowie jednej ze szkół podstawowych obserwowali wówczas NOL-a lądującego na ziemi, z którego następnie miał wyjść jeden z jego pasażerów. Istota dotknęła ramienia jednego z uczniów, tymczasowo go paraliżując. Obcy następnie obszedł cały pojazd dookoła i wrócił na pokład. Rozhisteryzowani chłopcy czym prędzej pobiegli do domów do swoich rodziców, którzy obserwowali wielkie, pomarańczowo-czerwone światło, które unosiło się nad pobliską winnicą.

Zdarzenie zostało szeroko zrelacjonowane przez japońską prasę. Tak opowiadała o nim gazeta "Yamanashi Nichi-Nichi Shimbun" w wydaniu z 25 lutego 1975:

"Czy w mieście KOFU wylądowało UFO?"
(Przerażony chłopiec został poklepany po ramieniu przez kosmitę)

"24 lutego w Szkole Podstawowej Yamashiro w Kofu (której dyrektorem jest Nobuyoshi Kaneko) wybuchła sensacja po tym, jak nieopodal przypuszczalnie wylądowało UFO, a kosmita poklepał ucznia po ramieniu. Uczeń ten sporządził rysunek przedstawiający domniemanego obcego i wyjaśnił co się stało, zaś jego nauczyciele byli bardzo zszokowani. Wkrótce potem władze szkoły zorganizowały inspekcję tego miejsca, z użyciem mierników i innych narzędzi.

Uczniowie, którzy zauważyli UFO, to Masato Kawano (7 lat) ora Katsuhiro Yamahata (7 lat) - uczniowie klasy drugiej. Początkowo zobaczyli coś, co wyglądało jak dwa latające obiekty błyszczące pomarańczowym kolorem i wiszące w powietrzu około 7:00 wieczorem poprzedniego dnia, gdy jeździli na rolkach nieopodal Osiedla Hinode w Kamimachi, dzielnicy Kofu. Większy z obiektów odleciał w stronę góry Atago, zaś drugi zniżył się w kierunku pali winnicy za osiedlem i wylądował na ziemi.

Chłopcy zbliżyli się do obiektu, który miał około 5 metrów średnicy i 2,5 metra wysokości. Bardzo przerażeni, już mieli wracać do domu, gdy z boku obiektu otworzył się właz, z którego wyszedł jego pasażer. Miał on około 1,3 metra wzrostu, nie posiadał zauważalnych oczu ani ust, widoczne były jednak trzy kły, a jego ciało świeciło srebrnym kolorem. Wewnątrz spodka chłopcy zauważyli innego, mniejszego humanoida.

Większy z humanoidów odszedł na odległość około metra od spodka, trzymając przy lewym ramieniu przedmiot przypominający karabin, i położył swoją rękę na ramieniu Yamahaty.

Chłopiec był zbyt przerażony, by uciekać, więc jego kolega wziął go na plecy i uciekł jakieś 30 metrów do swojego domu. Chłopcy donieśli o zdarzeniu swoim matkom, następnie powrócili na miejsce wraz z nimi i znów wszyscy w pewnej odległości zobaczyli świecące światło. Według matek, było to pomarańczowe światło, które zapalało się i gasło nad winnicą przez jakieś 5 minut, a następnie odleciało gdy tylko odwróciły od niego wzrok. Chłopcy mówili, że spodek w dolnej części posiadał cztery nieczytelne litery.


Jeden z chłopców pokazuje miejsce lądowania NOL-a. Widoczne są połamane betonowe słupy oraz okrągły ślad. Wewnątrz tego kręgu jeden z nauczycieli z miejscowej szkoły wykrył radioaktywność (za: Leonard Stringfield)


W międzyczasie, Ichiro Minegishi - również uczeń drugiej klasy (8 lat) - doniósł, że zauważył lśniący obiekt lecący w kierunku Osiedla Hinode 30 minut przed tym, jak tamci chłopcy odnaleźli UFO. Jechał wówczas samochodem z rodzicami i swoimi kolegami obwodnicą Kofy w kierunku Masutsudocho - dzielnicy Kofu, bardzo blisko osiedla.

Przypuszczalnie okoliczni mieszkańcy podnieśli również alarm po tym, jak odkryto że znajdujące się w winnicy dwa betonowe pale zostały niemalże przewrócone w miejscu, w którym wylądowało UFO.

Tego wieczoru w tej dzielnicy Kofu pogoda była bardzo dobra. Władze Biura Lotnictwa Cywilnego podlegającego pod Ministerstwo Transportu przekazały, że nad Kofu między 6:00 a 7:00 wieczorem często przelatuje samolot pasażerski oraz że światła samolotu YS-11, który przelatuje na wysokości tysiąca metrów, są widoczne gołym okiem.

Gdy ci dwaj chłopcy sporządzili rysunki humanoidów i spodka oraz powiesili je na ścianie, wśród ich kolegów powstało zamieszanie".


Dodatkowe informacje na temat tego zdarzenia przekazał Leonard Stringfield w swojej publikacji "Situation Red":

"Na miejscu lądowania obiektu znaleziono ślady po lądowaniu oraz krąg wygniecionej trawy wokół złamanych słupów. Wewnątrz tego kręgu jeden z nauczycieli wykrył radioaktywność. Obaj chłopcy zostali szczegółowo przepytani przez badacza UFO, Masaru Moriego, a jeden z nich twierdził, że z boku obiektu znajdowało się jakieś dziwne pismo. Oba powyższe zdjęcia pochodzą z archiwum Dennisa Haucka, dyrektora International UFO Registry (IUFOR)".

Nieco odmienne szczegóły podaje Albert Rosales w swojej bazie danych o obserwacjach humanoidów:

"Dwoje siedmioletnich chłopców zobaczyło zbliżający się świecący pomarańczowy obiekt, który wydawał "tykający" dźwięk, i który wylądował na trzech kulach nieopodal winnicy. Był to obiekt dyskoidalny, o średnicy 15 stóp i wysokości 6 stóp. Chłopcy podeszli do niego bliżej i stwierdzili, że jest koloru srebrnego, a na powierzchni wymalowane miał nieznane słowa. Z obiektu na dół spuszczona została drabina, po której zszedł humanoid o wzroście nieco ponad 4 stóp. Posiadał na sobie kostium koloru srebrnego i nosił coś podobnego do karabinu. Jego skóra była ciemnobrązowa i miał spiczaste uszy, jednak jego duża głowa pozbawiona była oczu, nosa czy ust - posiadał jedynie zmarszczki na "twarzy" oraz trzy srebrne "kły" o długości 2 cali w miejscu, w którym powinny się znajdować usta. Obydwaj chłopcy dostrzegli również w kokpicie drugiego, mniejszego humanoida, trzymającego dźwignię kontrolną. Ten, który wyszedł z pojazdu, dwukrotnie poklepał jednego ze świadków po ramieniu, wymawiając słowa "przypominające puszczoną do tyłu taśmę magnetofonową". Świadek, sparaliżowany ze strachu, usiadł na ziemi, jednak drugi chłopiec wziął go na plecy i uciekł z winnicy. Chłopcy pobiegli do domu jednego z nich i poinformowali swoich rodziców, którzy najpierw zobaczyli pomarańczowe światło pulsujące w winnicy, które następnie zniknęło na ich oczach. Na miejscu znaleziono dwa przewrócone betonowe słupy".

Humcat 1975-10
Źródło: Hayashi Ichinan & Yoshihiko Honda
Typ: B

Na podstawie: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium