Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!
a te xtrasize opinie to co niby???Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Paranormalium: Raport I - najciekawsze relacje


Dodano: 2008-07-15 00:01:38 · Wyświetleń: 16032
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
W Paranormalium od października 2007 roku działa baza danych o relacjach z obserwacji zjawisk paranormalnych, w której użytkownicy serwisu mogą zapisywać opisy obserwowanych przez siebie zjawisk. Ten artykuł jest pierwszym zbiorczym artykułem zawierającym najciekawsze z relacji.

Największą część spośród znajdujących się obecnie w bazie Paranormalium relacji stanowią opisy obserwacji duchów oraz niezidentyfikowanych obiektów latających UFO. Niektóre z relacji oprócz opisów zawierały także zdjęcia, od dwóch czytelników otrzymałem również materiały filmowe. Naturalnie, opisy relacji oraz materiały zdjęciowe znajdujące się w tym artykule publikuję za zgodą ich autorów. Z pewnych względów nie podaję nazwisk autorów relacji.

UFO nad Mrągowem

Jedna z najciekawszych relacji opisujących obserwacje obiektów UFO pochodzi od pana Ireneusza. Pan Ireneusz, będąc na wczasach w Mrągowie, wykonał 16 lipca 2004 roku około godziny 21:20 kilka zdjęć jeziora Czos. Przeglądając później zdjęcia, zauważył na dwóch z nich dziwne obiekty unoszące się nad Mrągowem. Zdjęcia zostały wykonane aparatem typu Sony Cybershot.

UFO nad Mrągowem
UFO nad Mrągowem
(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcie z zaznaczonymi obiektami

UFO nad Mrągowem
UFO nad Mrągowem
(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcie z zaznaczonymi obiektami


UFO nad Glinianką

Kolejna relacja pochodzi od pana Michała, który 28 kwietnia 2008 roku około godziny 19:45 wykonał zdjęcie w miejscowości Glinianka w powiecie otwockim przy trasie Warszawa-Lublin, ok. 30 km od Warszawy. Zdjęcie zostało wykonane aparatem cyfrowym Sony DSC-W40.
UFO nad Glinianką
UFO nad Glinianką
(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcie z zaznaczonymi obiektami


UFO nad Suwałkami

Jedna z najciekawszych relacji, zawierających sporą ilość fotografii, dotarła do mnie z Suwałk. Jeden z czytelników Paranormalium, Daniel, wykonał w lipcu 2007 serię zdjęć ukazujących przelatujący nad miastem niezidentyfikowany obiekt latający.

"Wątpię, żeby to były jakieś odbicia światła, bo 2 aparaty nie mogłyby raczej sknocić tak roboty i to w tym samym miejscu. Ciekawi mnie swoją drogą, dlaczego ten obiekt stał spory kawałek czasu w tym samym miejscu, a potem dopiero odlatywał i to nie (jak to zwaykle się mówi) w bardzo szybkim tempie", napisał Daniel w relacji. Początkowo Daniel nie widział obiektu - dostrzegł go dopiero, oglądając w powiększeniu na ekranie aparatu zrobione przed chwilą zdjęcie. Niedługo potem obiekt widoczny był gołym okiem.

Daniel wykonał łącznie około 20 zdjęć tego obiektu, część fotografii jednak nie wyszła. Przedstawione w tym artykule zdjęcia zawierają zaznaczenia i opisy, bowiem Daniel wysłał już wcześniej wszystkie fotografie jednej z amerykańskich grup zajmujących się badaniem zjawiska UFO.

Wykluczono już wersję, według której na zdjęciach widoczne są odbicia ulicznych lamp, odpadła również teoria o przelocie helikoptera. Jak narazie nie udało się ustalić, czym jest uwieczniony na zdjęciach Daniela obiekt.

UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
UFO nad Suwałkami
(kliknij w zdjęcia, aby powiększyć)


UFO nad Kowalami Oleckimi

Kolejna relacja również pochodzi z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Przedstawione poniżej kadry pochodzą z filmów wykonanych przez pana Tomasza na przestrzeni czterech lat w czasie burz. Jeden z filmów jest już zapewne niektórym z was znany, ponieważ kadry z niego ukazały się w prasie ("Super Express", 12 maja 2004).

Na filmach wykonanych przez pana Tomasza widać obiekt w kształcie spodka. Obiekty poruszają się bardzo szybko i widać je tylko na pojedynczych klatkach.

Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
Klatki z filmów pana Tomasza
(kliknij w zdjęcia, aby powiększyć)


Filmy zostały przesłane do Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych. Badacze z CBUFOiZA zakwalifikowali obiekty jako tzw. Tachy-UFO, czyli bardzo szybko przemieszczające się Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Świadkowie zwykle nie widzą tych obiektów w czasie wykonywania zdjęć czy filmów - ukazują się one dopiero na kliszy bądź na zapisie cyfrowym. Można to wytłumaczyć na dwa sposoby: TUFO poruszają się tak szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie go wychwycić, albo też są one dla ludzkiego oka niewidoczne z powodu jego wad biologicznych i może je dopiero uchwycić kamera lub aparat fotograficzny. Możliwe jest również działanie synergiczne obydwu tych czynników.

Obserwacje UFO nad Warszawą

Bardzo dużo relacji dotyczyło obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających nad Warszawą. Oto jedna z najnowszych relacji, pochodząca od użytkowniczki inCa:

Dzisiaj w nocy [z 29 na 30 czerwca] między godziną 23:55 a 0:25 widziałam (mniej więcej nad Śródmieściem - Krakowskie Przedmieście) min. 8 dużych, pulsujących obiektów - pomarańczowych kul, które dosłownie BEZSZELESTNIE! tańczyły na niebie! Przelatywały ze strony Tarchomina-Pragi w kierunku Mokotowa. Robiły zwroty, niektóre nagle znikały, niektóre przelatywały z ogromną prędkością, po prostu wszytko co chcielibyście zobaczyć widząc ufo.
Patrząc na to przyszła mi jedna myśl: dla mnie dowodem na istnienie noli są nagrania Martina Stubsa (Secret Nasa Transmissions), to wyglądało coś jak Tether! Tylko ich było ok. 8 i robiły zwroty.

Napisałam w temacie 23:55 - 00:25, gdyż po pierwszej obserwacji tych min. 8 obiektów, które zniknęły, jeden szybko śmignął z powrotem w stronę Tarchomina i po paru minutach wracał sam do "reszty", wolno przelatując tuż nad budynkami przy Placu Piłsudskiego.

Niesamowite, wyszliśmy z mężem na Plac Piłsudskiego, wręcz go goniliśmy, i co ciekawe, byliśmy sami: godzina 00:10 a wokół nikogo, żadnego świadka, który też mógłby spojrzeć w górę i powiedzieć "Ja też to widzę!". Jak wszystko zniknęło, a to z za rogu wyszło dwóch chłopaczków, zaraz gdzieś od ulicy Niecałej wyszła cała grupa ludzi, a to z Parku Saskiego wyszło znowu kilku chłopaczków, taka manifestacja "ufo", a oni nic nie widzieli.

Wiem jedno - to nie były samoloty, żadne race, okno mieliśmy otwarte, więc wykluczam wszelkie odbicia od szyby, po za tym widzieliśmy je na własne oczy.

Obiekty (te pierwsze osiem, których nie ma na filmie) leciały jednostajnie, ale w pewnym momencie dwa z nich gwałtownie zawróciły i poleciały w przeciwnym kierunku (tak szybkiego zwrotu nigdy nie widziałam i takiego przyśpieszenia po tym manewrze). Jeden z obiektów leciał inaczej, bo wyglądało to jakby przyśpieszał i zwalniał, a potem zniknął, a niektóre po prostu znikały.


A oto filmy wykonane przez inCę. Mając świadomość, że filmy na youtube nie grzeszą jakością, pod filmami podaję linki do filmów na Rapidshare w dużo wyższej jakości.

Pobierz z Rapidshare: FILM 1 | FILM 2


A tutaj dwa z obiektów w powiększeniu:

UFO nad Warszawą

UFO nad Warszawą


Na filmach widać tylko jeden obiekt, jednak obróbka graficzna jednego z kadrów filmu pozwoliła ukazać kilka innych obiektów, które pojawiły się w pobliżu. Obiekty są szczególnie dobrze widoczne po odwróceniu kolorów.

Kadr z filmu przedstawiającego obiekty UFO nad  Warszawą (po obróbce)
Kadr z filmu przedstawiającego obiekty UFO nad Warszawą (po  obróbce)
Kadr z filmu przedstawiającego obiekty UFO nad Warszawą (po obróbce)
(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)


Obecnie wykluczono już, aby obiekty widoczne na filmach były zjawiskiem naturalnym. Odpadła także teoria o helikopterach - latają one w pobliżu niezmiernie rzadko, a w nocy prawie w ogóle.

Z napływających do mnie relacji wynika, że obiekty podobne do tych widocznych na filmach widywane są nad Warszawą średnio co kilka dni.

Zdarzenie z Chudowa

Jest to jedna z najobszerniejszych relacji, jakie do mnie dotarły. Z pewnych powodów nie podaję tutaj żadnych informacji o świadku, nadmienię tylko, że jest on emerytowanym policjantem. Wszystko działo się w lutym 1978 roku (niestety dokładnego dnia nie udało się ustalić). Była godzina około drugiej w nocy. Pogoda była dobra, niebo było czyste, temperatura powietrza wynosiła ok -5*C. Świadek znajdował się wówczas gdzieś w połowie drogi między Ornontowicami a Chudowem. W pewnym momencie świadek usłyszał nad sobą odgłos przypominający szum rozcinanego powietrza. Podniósłszy głowę, zobaczył nad sobą na tle jasnego nieba przelatujący w pewnym oddaleniu olbrzymi obiekt koloru czarnego z widocznymi świecącymi otworami. Obserwując obiekt, świadek dostrzegł w jednym z okien czyjąś sylwetkę. Postać sprawiała wrażenie, jakby mu się przyglądała.

Pojazd przypominał pod pewnymi względami samolot transportowy AN-22, byłby to jednak sam kadłub, ponieważ świadek nie zauważył zarysu skrzydeł ani stateczników. Obiekt nie wydawał z siebie żadnego odgłosu, poza szumem rozcinanego powietrza. Pojazd nadlatywał od strony Orzesza i zmierzał w kierunku Rudy Śląskiej. Świadek wykluczył, aby był to jakiś zdefektowany samolot (który najpewniej po chwili roztrzaskałby się o ziemię), nie był to też szybowiec (szybowce zimą nie latają).

Podobnej obserwacji w tej okolicy (dokładnie w odległości 15 km od miejsca dokonania wyżej opisanej obserwacji) dokonał kilka dni wcześniej jeden z kolegów świadka. Mężczyzna dokonał obserwacji na polnej drodze, udając się z Gierałtowic w kierunku Paniówki. Towarzyszył mu milicyjny pies.

Mężczyzna wskazał później kolegom miejsce, w którym widział obiekt - według jego słów, obiekt znajdował się około 50-70 metrów od niego. Obiekt najwidoczniej musiał startować, bowiem we wskazanym przez mężczyznę miejscu znaleziono krąg o średnicy 3 metrów, z którego był wywiany śnieg. Nieopodal znaleziono trzy inne słabo widoczne okrągłe ślady, przy czym wykluczono by były to ślady opon. Wykluczono również, by z tego miejsca mógł startować jakikolwiek helikopter, bowiem miejsce to było zbyt gęsto porośnięte drzewami.

UFO nad górą Bryjarką

Jedna z najnowszych relacji pochodzi z rejonu Pienin. 29 czerwca świadek podpisujący się nickiem Arvasil zaobserwował nad górą Bryjarką niezidentyfikowany obiekt. Według opisu sporządzonego przez Arvasila, obiekt miał kształt spłaszczonego szarego jajka, a w tylnej części posiadał coś, co wyglądało jak silniki (patrz rekonstrukcja). Obiekt unosił się w pionowej linii. Znalazłszy się na znacznej wysokości, obiekt przyspieszył i z dużym hałasem oddalił się.

Rekonstrukcja wyglądu obiektu znad góry Bryjarki
Rekonstrukcja wyglądu obiektu znad góry Bryjarki
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


O ile wiem, w rejonie Pienin rzadko obserwowane są niezidentyfikowane obiekty latające. Jeśli ktoś z czytelników również zaobserwował w tym rejonie podobny obiekt, to będę bardzo wdzięczny za opis obserwacji.

Orb zarejestrowany przez kamerę przemysłowąJest to jedna z najciekawszych relacji dotyczących obserwacji orbów spośród tych, które do mnie dotarły. Widoczny powyżej film wykonany został w Żędowicach w województwie opolskim. Pan Łukasz prowadzi tam działalność gospodarczą, odnosząc coraz większe sukcesy. Obiekt widoczny na filmie uchwyciła jedna z kamer z monitoringu pana Łukasza. Kamera obserwuje rejon ulicy Opolskiej. Film został wykonany w nocy z 26 na 27 maja br o godzinie 1:06. Kamery z monitoringu pana Łukasza zarejestrowały w ostatnim czasie kilka podobnych obiektów.

Orby uwiecznione na zdjęciach

A oto najciekawsze zdjęcia tzw. orbów, nadesłane przez czytelników Paranormalium:

Orb
Orb sfotografowany wewnątrz rodzinnego grobowca znajdującego się niedaleko jednej z dróg dojazdowych do Wrocławia

Orb
Zdjęcie nadesłane przez Darecki'ego

Orb
Zdjęcie zdjęcie wykonane przez pana Marcina 24 maja 2007 roku w Pierwoszowie (woj. dolnośląskie)


Tajemniczy gość

Wśród relacji nadsyłanych do bazy Paranormalium zdarzają się również relacje pochodzące z zagranicy. Jedna z takich relacje dotyczy tajemniczego gościa, który pojawił się w jednym z domów opieki w Edynburgu (Szkocja).

W tym domu opieki pracuje pani Katarzyna, która tak oto opisuje to, co niedawno przeżyła:

Chodziłam po domu i układałam ubrania w pokojach rezydentów. Nagle z jednego z pokoi usłyszałam pukanie. Wiedziałam, że nikogo tam nie ma, więc pomyślałam, że to jeden z robotników coś majstruje w pokoju i poszłam to sprawdzić. Pukanie się powtórzyło, więc otworzyłam drzwi. Naprzeciwko mnie stał siwobrody staruszek ubrany w błękitną szatę, ze skórzanymi sandałami i kosturem w ręce. Miał przerażająco błękitne oczy, i kiedy mówię przerażająco błękitne to właśnie to mam na myśli. Poczułam wielki strach i trzasnęłam mu drzwiami przed nosem, gdy otwierał usta, żeby coś powiedzieć. Po chwili się opamiętałam, ale nikogo już za drzwiami nie było.

Pomimo tego, iż wszystko działo się w domu opieki, tajemniczym staruszkiem nie był żaden z rezydentów. Nazajutrz rano do pani Katarzyny podeszła jej koleżanka i powiedziała, że widziała to samo, bała się jednak do tego przyznać z obawy przed śmiechem reszty personelu. Poza tymi dwoma zdarzeniami w dom opieki nie zaobserwowano żadnych innych zjawisk.

To jeszcze nie wszystko...

W bazie relacji Paranormalium znajduje się dużo więcej relacji. Są wśród nich także relacje opisujące doświadczenia z pogranicza śmierci, jednakże ze względu na bardzo osobisty charakter tych relacji postanowiłem nie zamieszczać ich w tym artykule.

Zachęcam do wysyłania do bazy relacji wszystkich, którzy zetknęli się ze zjawiskami paranormalnymi. Obiecuję, że każda z relacji zostanie zbadana na tyle dogłębnie, na ile będzie to możliwe.

Opracował: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • ~~~>'_'!
  (2008-08-15 13:54:20)
  | 👮 raport

  Z tymi orbami to ostrożnie widziałem lepsze "fotoszopowe" wklejki :)


  | Odpowiedz • Orbowa panienka
  (2008-08-23 05:03:58)
  | 👮 raport

  To jak w końcu jest z tymi "orbami". Raz, że to duchy, raz że nie oł dżyzys krajs.


  | Odpowiedz • Dr. Blade
  (2008-12-12 21:36:31)
  | 👮 raport

  Te "orby" jeśli można je tak nazwać zdumiewająco przypominają mi monetę nie sądzicie?


  | Odpowiedz • Monomagnum
  (2009-01-14 21:29:04)
    📧 pw | 👮 raport

  Tak monetę albo fale rozchodzące się po wodzie po poprzednim wrzuceniu kamyka w to miejsce...


  | Odpowiedz • coop
  (2009-02-09 17:23:16)
  | 👮 raport

  heh wiekszosc zdjec 'ufo' ktore tutaj zaprezentowaliscie jest poprostu zalosne. jak mozna cos takiego opublikowac. sorry ale naprawde jakby sie tak przypatrzec 'waszymi metodami' to na kazdym zdjeciu z niebem w glownej roli idzie znalezc ufo.
  'UFO nad Glinianką' :D kur.. co to ma byc ? no dajcie spokój. nieprzesadzajmy.


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2009-02-09 18:15:51)
    📧 pw | 👮 raport

  coop, to pokaż mi w takim razie zdjęcie, które według ciebie nie budziłoby żadnych zastrzeżeń co do autentyczności... proszę bardzo, pokaż.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium