[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Westerville, stan Ohio, USA: prostokątny obiekt z "człowiekiem" w środku widziany przez lornetki


Dodano: 2016-04-26 01:26:29 · Wyświetleń: 2515
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Szkic wykonany przez świadka


Niniejsza relacja pochodzi z bazy relacji serwisu ufoevidence.org.

Data obserwacji: Październik 2003
Miejsce: Westerville, stan Ohio, Stany Zjednoczone
Czas dokonania obserwacji: 5:30 po południu
Świadków: dwóch
Czas: 2 dni / 40 minut pierwszej nocy
Klasyfikacja: CE-III

Wygląd / Opis obiektu/ów

Obiekt miał kształt prostokątny, przy czym górne rogi były bardziej zaokrąglone. Wyglądał na wykonany z ciemnego materiału, poza miejscem w którym odbijały się promienie słoneczne. Obiekt posiadał pięć wysokich prostokątnych okien. Kontury obiektu wydawały się zamazane, niewyraźne, być może z powodu odbijających się od niego promieni słońca.

Rozmiar obiektu/ów

Sądząc po wymiarach osoby znajdującej się w środku, rozmiary obiektu oceniłbym na około 50 do 60 metrów średnicy. Codo wysokości, wydaje mi się że było to 10 stóp. Przyjmując, że osoba wewnątrz miała 6 stóp wzrostu.

Opis okolicy / otoczenia

Nasz dom znajdował się w Westerville w stanie Ohio, na przedmieściach Columbus. Za naszym domem znajdowała się niewielka zatoka oraz spory zbiornik retencyjny. Kilka mil na południe znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Columbus. Stosunkowo niedaleko na wschód znajduje się duży Rezerwat Hoovera.

Pełen opis oraz szczegóły

Jaskrawy obiekt, który zobaczyliśmy, nie był samolotem, sterowcem typu Goodyear, helikopterem, kanadyjskimi gęsiami, satelitą w kosmosie ani planetą Wenus. Obserwowaliśmy ten obiekt przez około 40 minut. Następnego popołudnia obiekt wciąż tam był, w tym samym miejscu. Nie wydawał żadnego słyszalnego dla nas dźwięku. Odbijał promienie słoneczne późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Z tego co udało nam się stwierdzić, nie przemieszczał się. Obiekt otoczony był przez jakiś ciemny materiał, nie była to jednak żadna metaliczna masa, która mogłaby stanowić korpus jakiegoś samolotu.

Wewnątrz obiektu znajdował się jakiś "człowiek". Moja żona i ja widzieliśmy go wyraźnie przez pięć prostokątnych okien. Nosił on biały lub jasny jednoczęściowy kostium od szyi w dół. Kostium okrywał "jego" ręce do nadgarstków. Nie nosił żadnych okularów, nakrycia głowy ani rękawic. Nie był silnie zbudowany, lecz raczej szczupły. Z tego co udało nam się zauważyć, nie nosił żadnego hełmu. W pewnym momencie przemieścił się na niewielką odległość (1 lub 2 kroki?) w kierunku lewej strony obiektu. Wydawało mi się, że przemieszczając się, "on" komunikował się z kimś po lewej stronie, nie udało nam się jednak dostrzec, kto to był lub co to było, ponieważ okna nie sięgały tak daleko. "On" położył lewą rękę na przedmiocie, który wyglądał jak pewnego rodzaju szafka. Był to jedyny element wyposażenia lub umeblowania, jaki udało nam się dostrzec. Ze środka obiektu dochodziło delikatne żółte światło. Nie pamiętam, abym dostrzegł jakiekolwiek rysy twarzy lub włosy u tego człowieka.

Czy obserwację da się wytłumaczyć jakimkolwiek konwencjonalnym wykonanym ręką ludzką lub naturalnym obiektem?

W pierwszej chwili sądziłem, że mógł to być jakiś duży satelita, gdy jednak spojrzałem przez lornetki, wiedziałem że tak nie było. Nie były to również ptaki, samolot, helikopter, sterowiec, balon pogodowy ani gaz bagienny.

Informacje o świadku

Zarówno moja żona jak i ja jesteśmy emerytowanymi nauczycielami, obecnie prowadzimy niewielkie przedsiębiorstwo.

Poglądy w kwestii UFO przed oraz po obserwacji

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ten obiekt, nie miałem pojęcia, co to było. Potem oświeciło mnie, że to być może jeden z obiektów NOL, o których czytałem w przeszłości. Wciąż nie jestem pewien, czym było to, co widziałem.

Czy obserwacja była zgłaszana?: TAK
Zgłoszono do: telewizja WBNS-TV, dużo później zaś do NUFORC
Nazwisko świadka: David Noll
Miejsce: Westerville, stan Ohio, USA

Oto treść zgłoszenia, jakie świadek przesłał do National UFO Reporting Center w dniu 23 kwietnia 2005:

Czas trwania: 40 minut

Moja żona i ja siedzieliśmy na ganku w naszym domu w Westerville w stanie Ohio, który wychodzi na wschód.

Około szóstej po południu pewnego wieczoru w październiku, w południowo-wschodniej części nieba zobaczyliśmy jaskrawy nieruchomy obiekt. Przez chwilę go ignorowałem. Sądziłem, że być może jest to satelita komunikacyjny.

Poszedłem do domu i wziąłem nasze lornetki 7x50, aby ułatwić sobie zidentyfikowanie obiektu. Nie był to helikopter, komercyjny ani wojskowy samolot, z pewnością nie był to również jeden z tych sterowców, które niekiedy schodzą w dół nad Uniwersytet Stanowy Ohio, by filmować rozgrywki piłkarskie. O ile dobrze pamiętam, obiekt się nie przemieszczał. Nie dochodził z niego żaden odgłos. Obiekt miał średnicę około 50 do 60 stóp.

Od obiektu odbijało się zachodzące słońce, powodując że był trudno widoczny. Z tego co pamiętam, nie było żadnych zewnętrznych świateł. Było pięć dużych prostokątnych okien, które zajmowały większą część obiektu. W środku widoczna była żółta poświata.

Widziałem osobę ubraną w jasny jednoczęściowy kostium od szyi w dół. Osoba ta miała głowę, dwie ręce i korpus. Tylko raz wydawało się, że się poruszył, i tylko nieznacznie. Postać stała naprzeciwko czegoś, co wyglądało jak "szafeczka na dokumenty", która się gała wysokości jej barków. Wokół tych okien znajdowała się jakaś masa, nie było to jednak coś co składałoby się na korpus jakiegoś samolotu.

Następnego wieczoru, moja żona i ja widzieliśmy ten sam obiekt. Zadzwoniłem do lokalnej stacji telewizyjnej, aby przekazać co widziałem, i tak jakby nikt nie miał pojęcia, co to było. Pani po drugiej stronie udzieliła mi pewnej odpowiedzi, i wówczas słyszałem o tym obiekcie po raz ostatni.

O ile się orientuję, nie było żadnej informacji w telewizyjnym programie informacyjnym, ani też notatki prasowej w gazecie The Columbus Dispatch.

Z pewnością obiekt musiały widzieć również inne osoby mieszkające w tym rejonie. Wiem, co widziałem, nie mam jednak pojęcia co to było.

Źródło: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • pablo.1977
  (2016-09-04 15:34:39) #33973
  | 👮 raport

  Skoro mieli tyle czasu to gdzie zdjecia,filmy? Ja zrobilbym wszystko zeby miec dowody.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Ivellios
   (2016-09-04 20:21:07) #33977
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Oczywiście, "ja bym zrobił to i to". A guzik, nic byś nie zrobił, sparaliżowałoby Cię ze strachu albo po prostu zapomniałbyś że masz coś takiego, jak aparat.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium