https://luchspolska.pl/pl/80,76,regeneracja-pomp-hydraulicznych-pomorskieNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

UFO sfilmowane nad Ukrainą przez członków ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych


Dodano: 2009-05-17 02:35:29 · Wyświetleń: 15794
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Zdumiewająca historia z UFO nadeszła z terytorium Ukrainy. Dokładnie pochodzi ona od zdezorientowanego sytuacją mieszkańca miejscowości Sienelnikowo. Mieszkańcy miasta donoszą od tygodni o obserwacjach dziwnych obiektów i nie potrafią wyjaśnić swoich obserwacji.

Pogłoski i plotki o kontrolowanych przez obcych pojazdach UFO oraz doniesienia o lądowisku UFO w pobliżu Morza Czarnego pojawiają się od dziesięcioleci.

Rzućmy okiem na kilka najdziwniejszych relacji z lat dziewięćdziesiątych. W czerwcu 1992 roku obiekt UFO przelatujący nad miastem Mołdowa został dostrzeżony przez radar wojskowy. W pogoń za obiektem i w celu przechwycenia go wysłano podobno radzieckiego MIG-a. Według relacji samolot zderzył się z obiektem, co doprowadziło do rozbicia obydwu. W sierpniu lub wrześniu następnego roku inny obiekt UFO został podobno zauważony nad Ukrainą przez radziecki system satelitarny. Obiekt miał zostać ostrzelany przez siły wojskowe i spaść w okolicach miasta Nikołajew.

W maju 1994 roku, około 40 kilometrów na południowy zachód od Charkowa, w pobliżu wsi Ochoczije rozbił się kolejny niezidentyfikowany obiekt. Badacze UFO, którzy przeczesywali rumowisko, stwierdzili, że obiekt jest pochodzenia pozaziemskiego. W czerwcu tego samego roku wojsko ukraińskie potwierdziło zestrzelenie kolejnego obiektu UFO, tym razem jakieś 100 kilometrów na północny zachód od Kijowa. Później obiekt został przetransportowany do bazy wojskowej w mieście Herson, gdzie podczas oględzin w jego wnętrzu odnaleziono ciała niezidentyfikowanych istot.

"W latach dziewięćdziesiątych mieliśmy rocznie około 10 do 15 relacji, obecnie ich liczba wzrosła do 20-30, przy czym większość opatrzona jest fotografiami i nagraniami wideo", powiedział Artiom Biłyk z ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych. W ostatnich latach na terenie Ukrainy znacząco wzrosła aktywność obiektów UFO.

Najnowsze doniesienie, pochodzące z okręgu Sinelnikowskujskiego (okolice wsi Warwarowka w rejonie Dniepropietrowska), szczególnie zainteresowało Władisława Kanuka, ufologa posiadającego dekady doświadczeń. On i jego zespół badawczy przyjechał w ten rejon w kwietniu i oczekiwał z kamerą w dłoni niedaleko stacji kolejowej, skąd wydaje się pochodzić większość doniesień o UFO (miejsce to jest uznawane za anormalne dla tego typu aktywności).

Zespół badawczy trafił w dziesiątkę. Badacze zauważyli na niebie jasnoróżowy obiekt i zdołali go sfilmować lądującego w pobliskim lesie.

UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
UFO nad Ukrainą, UFO over Ukraine
Kadry z filmów sporządzonych przez badaczy z ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych (badacze zabrali ze sobą dwie kamery)


Dzięki osłonie nocy badacze uzyskali unikalne ujęcia, na których widać ogromną błyszczącą różową kulę powoli opadającą ku ziemi. Sama trajektoria lotu obiektu opisana została jako przypominająca kształtem półksiężyc. Nie jest to żaden meteoryt, piorun kulisty ani gaz bagienny - zorientowawszy się, co sfilmowali, badacze szybko ustalili miejsce lądowania obiektu. W połowie drogi do tego punktu silniki wszystkich samochodów jednak zgasły. Zanim badacze zdołali uruchomić samochody ponownie, tonęły już one w błocie, co uniemożliwiało dalszą jazdę. Zdołali w końcu dotrzeć do tego miejsca rankiem, nie znaleźli jednak żadnych śladów po lądowaniu.

Naprawdę wielka szkoda, że zespół nie był w stanie zlokalizować miejsca, w którym wylądował obiekt. Celem każdego szanującego się badacza ufologii jest dostarczenie maksymalnie mocnego dowodu na istnienie UFO, jednak Władisław Kanuk wciąż jest podekscytowany samym faktem uwiecznienia obiektu UFO na filmie. Nazwał go nawet "żarówką".

Większość mieszkańców Sienelnikowa przyjęła już do wiadomości lub też "zaakceptowała" fakt, że obiekty UFO używają ich miejsca jako bazy do lądowania. Widok światła dysku przemieszczającego się po niebie to już chleb powszedni tej miejscowości i na nikim takie zjawiska nie robią już najmniejszego wrażenia.

Swoją drogą, czy końcówka materiału filmowego nie wydaje się znajoma? Nie widzieliśmy tego wcześniej? Czy jesteśmy tylko po to, aby przyjąć to jako normalne zjawisko?

Oczywiście, nie jest to pierwszy przypadek sfilmowania tego typu fenomenu. Podczas misji NASA STS-75 również uchwycono na wideo wiele osobliwych obiektów.

UFO, NASA, Columbia


W niedzielę 25 lutego 1996 roku wahadłowiec Columbia umieścił na orbicie doświadczalnego satelitę typu tether (jest to satelita połączony z drugim satelitą przy pomocy specjalnego kabla, tzw. tethera). Eksperyment nazwano Systemem Powiązanych Satelitów (Tethered Satellite System, w skrócie TSS-1R) i jego celem było wytwarzanie elektryczności przy pomocy pola magnetycznego pochodzącego od obracającej się Ziemi.

Podczas eksperymentu dwudziestokilometrowej długości pręt urwał się jednak, niwecząc cały eksperyment. Zdołano zarejestrować pięć godzin danych. Ten eksperyment jest szeroko znany głównie z tego powodu, iż na sporządzonym materiale filmowym pojawiło się wiele niezidentyfikowanych obiektów latających. NASA jednak uparcie twierdzi, że są to tylko kosmiczne śmieci i kawałki lodu.

Analiza wykazała, że obiekt widoczny na powyższym kadrze może mieć około 3 kilometrów długości. Kosmiczne śmieci? Kawałki lodu? Poważnie?

Alex Zelaya, www.thirdeyeconcept.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • ceunori
  (2009-05-18 13:58:20)
  | 👮 raport

  Kurcze mogli by nad Katowicami polatać ;/ Ale czemu ci badacze z Ukrainy na nogach na miejsce lądowania nie poszli ?


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2009-05-18 23:22:00)
    📧 pw | 👮 raport

  Ceunori, na nogach nie daliby tam rady dojść :P To są akurat tereny dość bagniste, dojście na nogach do punktu w którym wylądował obiekt graniczyłoby z cudem.


  | Odpowiedz • Drax
  (2009-05-18 23:46:22)
  | 👮 raport

  Nie wliczając w to tego, że była noc... Muszę przyznać, że mieszkańcy Ukrainy zaimponowali mi. W końcu znalazło się jakieś państwo, które jak zestrzeli jakieś UFO to nie wymyśla bajeczki o kosmicznych śmieciach czy też o balonach meteorologicznych. Mówią wprost UFO i koniec. Z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego "wszechmocna i dobrotliwa ciocia Ameryka" nie interweniowała w tej sprawie celem zatajenia tego. Denerwują mnie Amerykanie z tym ich zatajaniem tajemnic. W imię czego? By nas chronić? (Jak mają nas pewnego dnia zaatakować to przynajmniej chcę wiedzieć że bywali na ziemi i jak wyglądali) Czy może dlatego, że uważają, że ludzkość nie jest na to gotowa - ja jestem wiem że nie jesteśmy sami i to tylko kwestia czasu aż inni się o tym dowiedzą.


  | Odpowiedz • Starbreeze
  (2009-05-19 10:18:21)
  | 👮 raport

  Zgadzam się... ukrywanie tego, że UFO istnieje nie ma sensu... a Amerykanie pewnie chcą zapobiec panice... tylko powiedzmy sobie szczerze: kogo z nas dziwi że UFO istnieje? więc jakiej panice?


  | Odpowiedz • Kostor
  (2009-05-20 13:03:57)
  | 👮 raport

  Jeśli myślicie, że informacja o istnieniu UFO nie wywołałaby światowej paniki, to jesteście w wielkim błędzie. A co w ogóle chcecie od tego UFO, mają mieszkać między nami? Wiecie jaka była by tolerancja? Przypomnijcie sobie co było z murzynami. A w ogóle takie gdybanie nie ma sensu. Życie na innych planetach jest, ale nie odwiedza Ziemi, a przynajmniej niespecjalnie.


  | Odpowiedz • Drax
  (2009-05-21 01:34:46)
  | 👮 raport

  Ja nie twierdzę, że nie wybuchała by panika. Tylko pomyśl jeśli oni naprawdę nas odwiedzają i pewnego dnia po prostu pokazaliby się nie pod osłoną nocy, pojedynczym statkiem ale w większej ilości za dnia to czy nie byłbyś wkurzony np. na takie Stany Zjednoczone, że wiedzieli o tym od dziesięcioleci, utajnili to i nie przygotowali na to że takie "odwiedziny" mogą się w końcu wydarzyć? Kiedy wybuchała by większa panika ? Po ujawnieniu samych faktów czy po takim pojawieniu się ni z gruchy ni z pietruchy? Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista. Poza tym nikt nie twierdzi, że kosmici mieli by żyć między nami i szczerzę wątpię czy ktoś odważyłby się traktować ich jak murzynów, poza tym nie sądzę żeby sobie na to pozwolili. Nie można także zaprzeczyć, że zyski dla ludzkości z takich kontaktów mogły by być ogromne - chociażby olbrzymi skok technologiczny.


  | Odpowiedz • ROMAN
  (2009-05-23 14:25:08)
  | 👮 raport

  Ufo na bank istnieje bo myslenie ze tylko my jestesmy w tak wielkim wszechświecie jest egoistyczne i nielogiczne


  | Odpowiedz • Drax
  (2009-05-26 12:42:52)
  | 👮 raport

  ROMAN - "UFO" nie koniecznie musi istnieć. Ty raczej myślisz że przy tak olbrzymim wszechświecie istnienie tylko nas jest wysoce nie prawdopodobne i tu się z Tobą w pełni zgadzam (gdyby każda galaktyka była by tak duża jak nasza, a są przecież większe, to miałyby one od 200 do 400 miliardów gwiazd a samych galaktyk są kolejne setki miliardów więc przy takiej liczbie gwiazd jest mało prawdopodobne by we wszechświecie nie istniało żadne życia poza naszym), ale to nie znaczy że "oni" przylatują do nas bo jeśli nawet żyją to najpewniej w innej galaktyce i raczej nie przybędą tutaj nawet jeśli podróżowaliby z prędkością światła (Z Wielkiej Mgławicy w Andromedzie lecieli by 2 mld lat)


  | Odpowiedz • Elsi
  (2009-05-30 18:11:23)
  | 👮 raport

  ja jednak jestem mocno zdenerwowany, bo cholera! taka okazja a żadnego statywu nie wzięli! kamera im latała jakby ADHD mieli:/
  teraz to jest dla mnie mniej wiarygodne


  | Odpowiedz • GDK
  (2009-06-08 15:00:37)
  | 👮 raport

  Pomimo że wierze w zjawiska paranormalne to uważam że w PHOTOSHOPIE robie lepsze UFO od tych ukraińców;/  | Odpowiedz • ufoludek
  (2009-09-01 12:11:19)
  | 👮 raport

  1)99% na istnienie x-cywilizacji
  2)przemieszczanie-polega pewnie na skoku w przestrzeni-teleportacja
  3)zadziwiajace jest to ze co jakis czas rodzi sie ktos kto ma przeblyski niesamowitej wiedzy technologicznej
  4)polowa zabawek z cyklu s/f jest w posiadaniu pewnych agencji
  5)ujawnienie isnienia przybyszow lub stworcow wsrod wielomilionowych mas wywolaloby nielada zaklopotanie
  6-Chyba Jestesmy Traktowani Jak Ogrod Botaniczny


  | Odpowiedz • Patsak
  (2009-12-03 13:49:49)
  | 👮 raport

  Ukraina, zachodnia Syberia, region Ruzy i będzie tego coraz więcej. Może i są to NLO w dosłownym sensie ale nie pochodzą w większości z kosmosu tylko z tego lasu co startują i lądują. Kto zna rosyjski niech poczyta na skifie jeśli jeszcze nie wykasowali tego. Przeczytajcie o mużiku z Ruzy, młodzieńcach z pociągu, historię A-Olega itd. Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko kosmici co lata na falach eteru.


  | Odpowiedz • atena128
  (2010-06-07 00:47:09)
  | 👮 raport

  Ludzie...szukalam wlasnie tego typu forum...bo musze to komus opowiedziec...WIDZIALAM UFO!! i mieszkam na ukrainie!! odbylo sie to we lwowie! nocowalam u kolezanki i ona z kolega to zobaczyli jako pierwsze bylismy w SZOKU..ale sie czemus n ie balysmy(przynajmniej ja i ona). i puzniej ja zobaczylam na niebie cos zielonego jakies jaskrawe swiatlo ktore przemknelo szybko...no i potem pobieglismy na dwor (odbywalo sie to od 12:00 do 2:00 nocy) na duzy stadion z widokiem na gwiezdziste niebo...i stalismy gapiac sie z jakas godzine ii tu nagle na niebie pojawia sie cos ...cos szarego prawie niewidocznego jesli sie nie przyjzec (jakby zamaskowane) w ksztalcie kubka dogory nogami. Zrobilo luk na niebie i sie ZATRZYMALO!! W POWIETRZU! ot tak poprostu!...i co najbardziej bylo szokujace...zaczelo ladowac! i nie tak jak samoloty po ukosej linii tylko...w dol....po prostej...!...to byloo cos niesamowitego. serjo...jeszcze tego sama nie ogarniam!.
  nastepnej nocy tez go wypatrywalysmy ale...niebo bylo jakies nie takie. i nic sie nie odbywalo.
  aa i jak tylko to zobaczylismy...to zaczelismy sie dziwnie czuc...w glowie sioe krecilo, nogi mielismy jak z waty...wogole dziwnie..a za dnia...w niedaleko tego miejsca gdzie mniej wiecej je widzielismy to w samochodzie w ktorym jechalismy z kolegami zgasl silnik...2 razy. to bylo COS!!! dzieki ze wysluchaliscie:))) pozdro:)


  | Odpowiedz • wojorz50
  (2011-08-16 21:15:47)
  | 👮 raport

  Wydaje mi się, że wiedza na temat istnienia UFO powinna być ujawniona ludzkości. Jeżeli istnieją i jakieś państwo o tym wie, to ja się nie zgadzam na trzymanie tego w tajemnicy. Mam prawo do wiedzy na temat istnienia innych cywilizacji. Mam wszelkie prawa nikt przecież mi ich nie zabrał(nie jestem skazacem który został pozbawiony praw obywatelskich). PRAWDA i tylko prawda. A ocena przydatności tej wiedzy powinna należeć tylko i wyłącznie do mnie.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium