Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Gdzie się podziali wszyscy sceptycy?


Dodano: 2008-02-03 15:42:54 · Wyświetleń: 15388
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Wraz z ujawnieniem utajnionych dotąd dokumentów z całego świata związanych z UFO i obietnicą zajęcia się sprawą przez władze, powszechna cisza zniknęła, a zwykli szydercy mieli nietęgie miny, gdy opublikowane zostały oświadczenia pochodzące od pierwszych astronautów i przez to stały się publicznie znane. Podobnie jak w przypadku używania EVP i nowych technologii, gdzie cała rozmowa może być przeprowadzona od początku z użyciem AEVP (Advanced EVP - Zaawansowane EVP), postawiło to wielu dawnych sceptyków w kłopotliwej sytuacji, ponieważ nasłuchiwanie i rejestrowanie dźwięków i głosów z cichego eteru zostało ciekawie udokumentowane przez Petera Wrighta, autora książki "Spycatcher", kiedy wymyślał i eksperymentował z urządzeniami podsłuchowymi w czasie kryzysu cypryjskiego. Każdy amerykański prezydent od początku II wojny światowej zatrudniał astrologów chronionych przez wysoko postawiony personel. Mogliśmy zatrudniac astrologów, jednak to nie znaczy, że posłuchaliśmy ich rady.

Badacze zjawisk paranormalnych używają teraz bardzo zaawansowanych technologicznie przyrządów do badania nawiedzonych miejsc, więc sceptycy zostali przechytrzeni przez ekspertów, naukę i doświadczenie, stali się zdezorientowani i nabrali wrogiego nastawienia. Profesor J. Manning potwierdził w swoich cyfrowych porównaniach naukowych, że na świecie istnieją chiromanci, a Uniwersytet Amerykański ostatnimi czasy prowadził badania pod przewodnictwem Leifa Neilsona, który twardo stał przy tym, że Numerologia ma naukowe podłoże i można to sprawdzic oraz powtórzyć. Ostatniego roku wrogość scepyków wobec moich tekstów o paranauce doszła do crescendo [czyli osiągnęła maksymalny stopień nasilenia - przyp. tłum.], kiedy w hali Red Lion, kobieta która siedziała wśród ludzi została uderzona w twarz i całe zdarzenie zakończyło się pośmiewiskiem i głośnymi gwizdami. Jeden z najlepszych badaczy, Victor Zammit oferował milion funtów dla obrońcy twierdzeń sceptyków, a w tym samym czasie zdemaskowane zostały frenologia i psychologia. Gdzie teraz podziali się sceptycy? Gdzie są rozłamowe głosy? Wygląda na to, że sceptycy usunęli się pod podłogę.

Carl Jung, nazywany nazbyt sceptycznym, ograniczonym umysłowo człowiekiem, połączył mizodneizm z ateizmem i komunizmem, ale zobaczył, że to nie było zdrowe, więc połączył to jeszcze z depresją, którą Brytyjskie Dzienniki Medyczne uznały za największego mordercę ludzi w roku 2012. Ale tutaj istnieje mądrość pośród sterty śmieci, musimy zapytac naszą wiarę o to, kto płaci wysokie stawki za dowody przyjaźni Jezusa, przekleństwo usunięcia albo zawierzenie producentom czasopism w artykułach o polu działania słońca, płacenie kolosalnych kwot za butelkę wody Quabbalah do poświęcenia domów, dzieci i kont bankowych, możliwośc kupienia szybkiej nauki uzdrowicielstwa za kosmiczne sumy, Ci, którzy wpuścili Cyganów do swojego domu aby otrzymać szczęśliwy wrzos i oszukańcze odczyty, są przewyższeni tylko przez sprzedawców aniołów, które mają pełnić nade mną opiekę za 50 dolarów, nieszczęśliwie więcej oszustw jest w paranauce, niż w sceptycyzmie, jednak publiczny sceptycyzm poprowadził brytyjski rząd do zniesienia ograniczeń na wydłużające się ćwiczenia, oskarżenie po śmierci Dr. Davida Kelly'ego, śmieszność w kwestii Iraku i do obecnej sytuacji, Księżna Diana - wszystko z uprzednio ustalonym rezultatem.

Niedowierzanie w oficjalną wersję wprowadziło do naszego słownika podwójnej mowy nowe słowo. Uważaj, nabywco "Rumsfeldingu".

T. Stokes, Unexplained-Mysteries.com

Tłumaczenie: Voozie

*Żaden sceptyczny konował lub wariat nie został skrzywdzony podczas pisania tego artykułu.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Parapsycholog
  (2008-06-24 23:49:16) #340
  | 👮 raport

  Neopozytywiści są więc przeznaczeni na porażkę. Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że sceptycyzm hamuje rozwój myśli społecznej i dąży do cofania się.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Shaolin0
  (2008-09-14 14:12:12) #885
  | 👮 raport

  JEstem sceptykiem i nie wierzę w takie bajki, choć chciałbym, żeby to była prawda. Wczoraj jak wracałem ze szkoły widziałem latającego słonia, czy może mi ktoś udowodnić, że nie istnieje ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sceptyk
  (2008-10-16 16:29:04) #1147
  | 👮 raport

  No tak jasne. Nie potrafię udowodnić czegoś jednoznacznie metodami naukowymi to biję w tych co mi to wytykają... O tak i jaki wybitny tekst, człowiek za bardzo nie wie o czym chce napisać, czego dowieść i bije we wszystko co tylko się da.
  Wzruszające :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • para
  (2009-05-03 17:22:17) #2917
  | 👮 raport

  jak do jasnej cholery mozna udowodnic nieistnienie czegos? glupota

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Heaven
  (2009-05-21 22:58:10) #3010
  | 👮 raport

  Mowienie ze cos jest , bo nie mozna udowodnic ze tego nie ma jest debilne... tak wlasnie udowodniono religie i teraz ludzie wierza w pieklo , niebo , czysciec bo "nikt nie moze udowodnic ze to nie istnieje" ... tak samo nikt nie moze tego potwierdzic, ale o tym sie mniej mowi... taka logika do niczego nas nie zaprowadzi... sceptycyzm to nie odrzucanie wszystkiego co dziwne tylko zmuszenie do zastanowienia sie nad tym , a nie przyjmowanie wszystkiego na "hura!" ... jakby nie sceptycy to kazdy moglby sobie wlasne koncepcje przepychac bo nikt nie udowodni ze tak nie jest... np. ze na plutonie nie znajduja sie tak naprawde niebieskie łąki po ktorych biegaja zielone koniki i skubia sobie trawke... ktos udowodni ze tak nie jest??? -.-


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • śledczy
  (2010-04-15 21:45:55) #4802
  | 👮 raport

  Udowadnia się, że coś istnieje. Rozumni ludzie to wiedzą...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Wojtas
  (2011-09-02 12:12:49) #6935
  | 👮 raport

  Ten tekst brzmi, jakby został przemielony przez słaby tranaslator.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium