[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

wywóz gruzu warszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Ludzie w Czerni - zdemaskowani


Dodano: 2015-10-02 18:24:06 · Wyświetleń: 6718
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Gdy słyszymy o "Ludziach w Czerni", większość z nas prawdopodobnie myśli o serii filmowych hitów z Willem Smithem i Tommy Lee Jonesem. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy, że inspiracją dla tych filmów były prawdziwe spotkania z "Ludźmi w Czerni". Na przestrzeni lat pojawiło się wiele paranormalnych, anomalnych i nadnaturalnych doniesień, a wraz z nimi nadeszły spotkania z przerażającymi ludźmi w czarnych garniturach, co do których uważano że należą do tajnej organizacji realizującej tajny plan.

O Ludziach w Czerni (Men in Black, MiB) po raz pierwszy donoszono w latach czterdziestych XX wieku, wkrótce pojawiły się też książki na ich temat. Początkowo pierwsze doniesienia o Ludziach w Czerni włączały świadków obserwacji UFO lub spotkań z istotami pozaziemskimi. Jedno z pierwszych doniesień o MiB pochodzi z 1947 roku, gdy Harold Dahl zgłosił że on i inni ludzie znajdujący się na łodzi zobaczyli sześć NOL-i. Po tym spotkaniu Dahl twierdził, że przerażający umięśniony mężczyzna w bliżej nieokreślonym czarnym stroju zabrał go na śniadanie i zastraszył, że zarówno jego jak i jego rodzinę spotkają konsekwencje, jeśli opowie o tym spotkaniu.

Dahl deklarował później, że jego doniesienie o UFO zostało sfałszowane, niektórzy sądzą jednak że mówił tak, by chronić siebie przed MiB. Dalsze badanie innych typów zjawisk paranormalnych i anomalnych, takich jak poltergeisty, zaburzenia czasoprzestrzeni, telepatia i psychokineza, a także Bigfoot - by wymienić tylko kilka - również ujawnia spotkania z agentami w czerni, którzy zbierali informacji oraz uciszali tych szczególnych świadków, którzy twierdzili że doświadczyli tych zjawisk.

Agenci rządowi, a może coś jeszcze dziwniejszego?

MiB zaczęli zdobywać popularność w latach pięćdziesiątych dzięki książkom, takim jak "Oni wiedzą zbyt dużo o latających spodkach" Graya Barkera, i wciąż są obecni w głównym nurcie dzięki filmom o Ludziach w Czerni, opartych na komiksie inspirowanym tym zjawiskiem.

Na przestrzeni dziesięcioleci MiB przybierali różne formy, nie da się jednak zaprzeczyć ich podobieństwom. Sztywne czarne garnitury, przerażający rozmiar i czarne Cadillaki to elementy często kojarzone z MiB. W niektórych doniesieniach MiB opisywani są jako dziwnie nieludzcy, posiadający cechy nieziemskiej natury. Niektórzy teoretycy postulują, że wiele z tych raportów o MiB zostało rozpowszechnionych po to, by wytworzyć otoczkę "niewiarygodności" wokół tych, którzy o nich donieśli. Jedno jest pewne: ich przypuszczalnym celem jest śledzenie prawdziwych paranormalnych spotkań i kontrolowanie sytuacji oraz informacji, by odpowiadały ich celom.

Związek z UFO

Z biegiem historii MiB kojarzono głównie z UFO i zjawiskami pozaziemskimi, z uwagi na fakt iż fenomeny te to w głównej mierze zdarzenia powietrzne w atmosferze i szeroko obserwowane przez wielu świadków. Stąd też, gdy po raportach z obserwacji UFO lub istot pozaziemskich pojawiają się doniesienia o MiB, daje się im większą wiarę i przyciągają one szerszą publiczność. Nie będzie jednak błędem stwierdzenie, że MiB monitorowali, analizowali i badali każdy rodzaj anomalnych i paranormalnych zjawisk, jaki można sobie wyobrazić.

Od czasu pojawienia się pierwszych doniesień o MiB, wielu próbowało odkryć prawdziwą tożsamość i cele tych mrocznych agentów, z niewielkimi sukcesami. A jeśli chodzi o tych, którzy znają ich prawdziwą tożsamość - bądź to poprzez związek, bądź też bycie "podmiotem" jednej z ich operacji - mocno sugerowano, że środki zmierzające do utrzymania całkowitego ukrycia wszelkich informacji są niepokojąco skuteczne.

Tajemnicza organizacja

W ostatnich latach jednak wyszły na jaw zaskakujące nowe informacje, które w końcu mogą ujawnić znaczący fragment rzeczywistej tożsamości tej agencji. Agenci-cienie MiB mogą w istocie być tym samym, co bliżej nieokreślona organizacja znana jako Urząd ds. Dochodzeń i Badań Naukowych (The Office of Scientific Investigation and Research, OSIR).

Utworzona w pierwszej połowie lat czterdziestych XX wieku jako produkt uboczny programu rządowego, OSIR to organizacja o najwyższym stopniu ścisłej tajności (ultra top-secret), której daleko sięgające operacje można odnaleźć w każdym zakątku świata. Spotkanie Dahla również miało miejsce w 1947 roku, i było to jedno z pierwszych doniesień o MiB.

OSIR prowadzi między innymi badania naukowe i dochodzenia wokół zjawisk anomalnych (określanych również jako paranormalne, parapsychologiczne, nadnaturalne bądź metafizyczne). Organizacja ma posiadać rzekomo znaczącą moc, wykorzystując swoje daleko sięgające upoważnienia do utajniania i utrzymywania swoich działań i samego istnienia. Działają oni niezależnie od wszystkich rządów i prywatnych organizacji, i choć ich prawdziwe cele są nieznane, uważa się że skupiają się na badaniu zjawisk anomalnych i ich potencjalnych zastosowań.

Ze swoim znaczącym finansowaniem i środkami - mówi się, że organizacja dysponuje zaawansowaną technologią i wpływami w różnych rządach - OSIR infiltruje wiele aspektów społeczeństwa i władzy, prowadząc skany w poszukiwaniu zjawisk i prowadząc swoje działania naukowe.

Ich operatywy przenikają aspekty nauki, prawa, medycyny, religii, biznesu, świata korporacji i rządu.

A wobec każdego, kto mógłby być zamieszany w którekolwiek z ich tajnych działań - czy to jako doświadczający zjawisk, czy też jako osoba wybrana do częściowego asystowania przy ich działaniach - OSIR wykorzystuje niepokojąco niekonwencjonalne wszystko obejmujące środki zastraszania w połączeniu z technikami zmierzającymi do stłumienia i zatajenia jakichkolwiek informacji. Takie jest właśnie modus operandi OSIR, które ponad wszelką wątpliwość ukazuje, że istotnie są oni głośnymi MiB.

A teraz ich widzisz...

W celu prowadzenia swoich tajnych działań, organizacja przyjmuje rozmaite aliasy i "tożsamości przykrywające", usiłując usunąć się z widoku.

OSIR zwróciła na siebie uwagę opinii publicznej w 1990 roku, gdy organizacja otworzyła wydział do spraw publicznych. Przez dziesięć lat, za pośrednictwem tego departamentu, OSIR współdziałała ze społeczeństwem i mediami, otwarcie przyznając że jej członkowie skupiają się głównie na "zjawiskach anomalnych". W 2000 roku OSIR zamknęła swój wydział do spraw publicznych i zerwała wszystkie kontakty ze światem zewnętrznym.

Niektórzy teoretycy spisku twierdzą, że organizacja OSIR prowadziła swego rodzaju badanie lub eksperyment dotyczący "millennium", co mogłoby tłumaczyć dlaczego zniknęła tuż po roku 2000. Nigdy jednak nie przedstawiono potwierdzonych wyjaśnień, dlaczego organizacja ponownie pogrążyła się w mrokach niejasności, ani też dlaczego zaczęła się ujawniać.

Podejrzewa się, że Ludzie w Czerni - alias OSIR - są organizacją-cieniem oraz koniem pociągowym stojącym za niezliczonymi projektami o najwyższym stopniu tajności w każdym kraju, włączając amerykańskie Majestic, Stargate oraz Strefę 51. Po dziś dzień infiltrują oni nasz świat, wyszukując, analizując i za każdą cenę ukrywając nietypowe zjawiska każdego rodzaju, realizując tym samym swój utraściśle tajne cele.

M. Lee, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Nota: Według tego artykułu, OSIR może obecnie działać pod nazwami ASA (Advanced Scientific Applications, czyli Zaawansowane Aplikacje Naukowe) lub GRA (Global Research Assessments, czyli Globalne Oceny Badawcze).

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • blacksport
  (2015-10-03 21:28:16) #12765
  | 👮 raport

  OSIR - to po prostu Ośrodek Sportu I Rekreacji... pełno tego u nas w PL

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium