Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Jezus
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem
Opublikowano: 2018-11-19 21:02:03
Donna Aveni: Co byś powiedział ludziom, którzy wierzą, że Jezus był taki i taki i zrobił to i tamto - jaka jest Twoja interpretacja? Jak postrzegasz tę kwestię? Tom Campbell: Uważam, że w większej części słowo "wiara" stanowi synonim słowa "przekonanie". Jesteś przekonany, że tak właśnie jest. Moje stanowisko w kwestii przekonań jest jasne - przekonanie w większości stanowi część problemu. Wiara nie stanowi... (czytaj więcej)

Historia Bryce`a Bonda
Opublikowano: 2017-10-17 01:11:34
Bryce Bond, na zdjęciu ze współprowadzącą program telewizyjny "Dimensions in Parapsychology" Historia ponownego wydania drukiem książki nieżyjącego już Bryce`a Bonda pt. "UFOs: Key To Inner Perfection" (UFO: Klucz do wewnętrznej perfekcji) jest równie interesująca, co sama książka. Wszystko zaczęło się w roku 2014, kiedy to Timothy Green Beckley, szef wydawnictwa Inner Light/Global Communications, otrzymał wyj... (czytaj więcej)

Gwiazda Betlejemska - Tajemnica Trzech Magów
Opublikowano: 2016-12-14 21:41:36
Słowo tajemnica kojarzy się z czymś, co jest szczególnie chronione, zwłaszcza w jakimś wąskim kręgu, a czego ujawnienie osobom nieuprawnionym jest stanowczo zakazane. Od zawsze jak świat „stary, długi i szeroki”, istniały różne ważne tajemnice, których wiele z biegiem czasu ujrzało w końcu światło dzienne. Od zarania dziejów (z punktu widzenia polityczno-religijnego), klasa kapłańska, która od zawsze była w posiadaniu wiedzy tajemnej, zwłaszcza ... (czytaj więcej)

Kim jest tajemniczy "Branton"? Ofiarą wzięcia przez UFO? "Uśpionym" agentem CIA? Oszukującym byłym pracownikiem Strefy 51?
Opublikowano: 2016-11-08 02:07:52
Jedyne znane i publicznie dostępne zdjęcie Bruce`a Alana Waltona a.k.a. Branton Nie wiadomo, w którym momencie Bruce Alan Walton [według niektórych źródeł: DeWalton - przyp. Iv.] przybrał imię "Branton", wiadomo jednak, że zrobił to z obawy o swoje życie. Branton poznał pewne szczegóły dotyczące obco-ludzkiej konspiracji, które poprzedzały wszystkie nasze konwencjonalne poglądy na historię człowieka - s... (czytaj więcej)

Za granicą śmierci: Co mówi nauka o życiu po życiu
Opublikowano: 2016-09-28 22:26:04
Czy to, że widziałeś niebo, oznacza, że ono istnieje? Ta kwestia stanowi coś więcej, niż tylko zagadkę. Od tysięcy lat niektórzy ludzie twierdzili, że naprawdę odwiedzili miejsce, które - jak głosił Święty Paweł - "nie widziało ludzkie oko ani nie pojął ludzki umysł", zaś ich historie bardzo często zawierają ten sam tok narracyjny. Sceptyk, oszust lub niewinny człowiek cierpi niedolę lub doznaje uszczerbku: otrzymuje cios w głowę, dostaje wylewu, zost... (czytaj więcej)

Mit o Wielkim Lądowaniu i Przybyciu Armii Boga
Opublikowano: 2016-04-26 00:46:15
W sztuce sakralnej sporadycznie pojawiają się motywy nasuwające skojarzenia z UFO Niniejszy artykuł stanowi tłumaczenie fragmentu nowo wydanej książki Seana Casteela, zatytułowanej "Signs and Symbols of the Second Coming". Wśród wielu członków społeczności ufologicznej dominuje wiara w to, że pewnego dnia nastąpi "wielkie lądowanie", ujawnienie całemu światu rzeczywistości latającyc... (czytaj więcej)

Ludzie w Czerni
Opublikowano: 2016-04-18 19:02:34
W samym środku religijnego ożywienia w Walii, pewna młoda kobieta ze wsi przez trzy noce z rzędu była nawiedzana przez "mężczyznę ubranego na czarno" - donosiła gazeta The Barmouth Advertiser w wydaniu z 30 marca 1905 roku. "Owa postać przekazała tej dziewczynie wiadomość, o której ona sama boi się mówić". Ożywienie zainspirowane zostało przez charyzmatyczną Mary Jones, 38-letniej wieśniaczce która niedawno nawróciła się na żarliwe wyznawanie wiary chrześci... (czytaj więcej)

"Biały Prorok", czy starożytny kosmita?
Opublikowano: 2016-04-05 02:57:44
Okładka książki "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" Biały Prorok, który nawiedził obie Ameryki w pierwszym wieku naszej ery, z pewnością wiedział, jak zrobić wejście, którego ludzie nigdy nie zapomną. Cała ta historia została opisana w nowej książce, którą ja jako autor uważam za ekscytującą - "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" (W Poszukiwaniu Białego Proroka w ... (czytaj więcej)

Dziecięce abdukcje
Opublikowano: 2015-10-27 20:26:18
Fenomen abdukcji to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów badań. Choć relacje o wzięciach i inne związane z UFO doniesienia zwykle pochodzą od osób dorosłych, czasami o podobnych doświadczeniach opowiadają również dzieci. Ich relacje często zawierają szczegóły pokrywające się z tymi, o których wspominają dorośli. Mamy więc podobne okoliczności, narrację, istoty i to, co następuje po domniemanych zdarzeniach tego typu. Często również ... (czytaj więcej)

Dzieci a zjawiska paranormalne
Opublikowano: 2015-09-27 15:32:20
Czy dzieci są mocniej niż dorośli połączone ze światem duchów i zjawisk psychicznych? W oparciu o dużą ilość doniesień anegdotycznych, większość badaczy zjawisk paranormalnych prawdopodobnie stwierdziłaby, że tak. Dzieci postrzegają zmarłych bliskich (których często nigdy nie poznały), bawią się z "wyobrażonymi przyjaciółmi", wspominają szczegóły z poprzednich wcieleń i widzą wiele innych dziwnych rzeczy, których nie dostrzegają ich rodzice.... (czytaj więcej)

Pisarze z zaświatów
Opublikowano: 2015-08-09 03:04:51
Mimo słabego wykształcenia, Pearl Curran zdołała napisać serię nowel, które - jak twierdziła - zostały jej podyktowane przez ducha przedstawiającego się jako Patience Worth. Kobietę wkrótce okrzyknięto "geniuszem tabliczki Ouija" Gdy słyszysz o kimś, kto ma rzekomo być opętany przez ducha, prawdopodobnie pierwszą rzeczą jaka przychodzi ci do głowy jest przepełniona cierpieniem, rzucająca obelgi kreatura, podr... (czytaj więcej)

Doświadczenia sprzed narodzin
Opublikowano: 2014-10-29 17:23:46
Czy pamiętasz swoje istnienie z okresu przed narodzinami? Nie chodzi tutaj o poprzednie wcielenia, lecz o chwile tuż przed Twoim przyjściem na świat. Większość ludzi wierzy w życie po śmierci, czy jednak istnieje życie przed narodzinami? Jeśli jesteśmy po prostu duszą lub świadomością, to czy ta świadomość istnieje już przed naszymi narodzinami, w taki sam sposób jak może istnieć po naszej śmierci? Jeśli tak, to czy możliwe jest posiadanie wspomni... (czytaj więcej)

Co powinieneś wiedzieć o zombie! Zaglądamy do książki “The Zombie Book: The Encyclopedia of the Living Dead”
Opublikowano: 2014-09-10 00:52:20
Pamiętam realistyczny i bardzo wstrząsający sen, jaki miałem wiele lat temu. Z raczej kinowego punktu widzenia, spoglądając na trawiaste podwórko obok mojego domu, widziałem kobietę w poszarpanym szarym ubraniu i z rozwichrzonymi włosami. Siedziała w kucki na ziemi nad zwłokami jakiegoś człowieka. Odwróciła głowę i spojrzała na mnie. Jej wiedźmowata twarz pokryta była krwią, ręce zaś ociekały zakrwawionym mięsem jej ofiary. Ona zjadała tego biedaka! To była zombie! Większ... (czytaj więcej)

Debata Bóg kontra kosmici
Opublikowano: 2012-10-07 02:10:47
W 1968 roku uwagę świata zwróciła intrygująca teoria. Przy okazji rozwinęły się dwie adaptacje nowej hipotezy, która rozważała możliwość, że zaawansowane istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w odległej przeszłości, inicjując w ten sposób powstanie religii. Szwajcarski pisarz Erich von Daeniken niekiedy jest nazywany "ojcem teorii o starożytnych astronautach". Jego książka "Rydwany bogów" spopularyzowała argument mówiący, że starożytni kosmici współdziałali z prymity... (czytaj więcej)

Świat się nie kończy
Opublikowano: 2012-04-10 18:31:00
"The Great Day of His Wrath" (Wielki Dzień Jego Gniewu), obraz Johna Martina z 1853 roku Zależnie od tego, kiedy czytasz ten tekst, koniec nadejdzie 21 maja 2012 o szóstej po południu czasu amerykańskiego... lub ten czas już przeminął i nic się nie wydarzyło. Dajmy na to. Teraz zapewne myślisz sobie "Cóż, oczywiście nic się nie stało, świat skończy się w grudniu 2012", istnieje j... (czytaj więcej)

Wszystko, co chcesz wiedzieć o egzorcyzmach, ale boisz się zapytać
Opublikowano: 2011-03-18 22:56:29
Jeśli oglądałeś film "Egzorcysta" z 1973 roku, masz jakieś pojęcie na temat tego, czym jest egzorcyzm. Służy on uwalnianiu osoby od diabelskiego opętania, zwykle kojarzony jest z wierzeniami rzymskokatolickimi, i jak wskazuje film, jest bardzo, bardzo przerażający. Pamiętasz zapewne drżącą nastolatkę, której głowa obracała się dookoła, jej ciało dręczyły konwulsje, a jej demoniczny głos rzucał klątwy i przekleństwa, gdy poobijany duchowny z "Egzorcysty" walczył z diabłem, by ocalić jej duszę. Ta hollywoodzka wersja egzorcyzmu jest przypuszczalnie oparta na prawdziwym egzorcyzmie, pr... (czytaj więcej)

Gdzie się podział Sanctum Praeputium?
Opublikowano: 2010-07-20 21:45:00
Sandały Jezusa z miejscowości Prüm (Niemcy) Do 1983 roku ten okrągły kawałeczek ciała syna Boga był pokazywany wiernym podczas procesji we Włoszech. Jak to w żydowskim nakazie religijnym jest, małego Jezusa obrzezano ósmego dnia po narodzeniu, wszystko to to zwyczajna procedura, później okazało się, że miał on być synem Boga a kawałek ciała stał się jedną z najbardziej świętych relikwii. I jako taką poz... (czytaj więcej)

Czy znalezisko podważy mit Całunu Turyńskiego?
Opublikowano: 2009-12-16 22:07:07
W Jerozolimie w grobie z czasów ukrzyżowania Jezusa archeolodzy znaleźli całun, którzy może podważać autentyczność Całunu z Turynu. Jest to pierwsze odkryte w Jerozolimie miejsce pochówku z czasów śmierci Chrystusa. Całun znaleziono w grocie w dolinie Hinon niedaleko Starego Miasta. Archeolodzy twierdzą, że zrobiono go inną technika niż Całun z Turynu. Składa się z kilku części i utkano go prostą metodą z dwóch rodzajów splotów, podczas gdy katolicka relikwia składa się z jednej części i została wykonana skośnymi splotami. Według badaczy świadczy to o tym, że Całun z Turynu jest o t... (czytaj więcej)

Rok 2013 - czyli co robić, gdy apokalipsy nie będzie
Opublikowano: 2009-11-21 18:10:36
Wiara w nadchodzący koniec świata takiego, jaki znamy, może się wydać zrozumiała dla ludzi żyjących w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy jednak spojrzymy w przeszłość, przekonamy się, że była ona od zawsze elementem psychologii Zachodu. Jezus Chrystus, będący centralną postacią zachodniej religii, powiedział swoim uczniom, że koniec czasów jest bliski, zaś większość spośród tych, którzy akceptowali Jezusa, wierzyło, że kosmiczna katastrofa nastąpi za ich życia. Jezus działał jednak ... (czytaj więcej)

Twarze, twarze, wszędzie twarze! Czyli o tym, dlaczego widujemy twarze lub "duchy" tam, gdzie ich nie ma
Opublikowano: 2009-08-24 23:03:45
Ponad 10 lat temu Diana Duyser z Hollywood w stanie Floryda w USA otrzymała przesłanie religijne za pośrednictwem nietypowego medium: grillowanego serowego sandwicza, którego sama przyrządziła. Gdy przyjrzała się brązowym śladom na powierzchni chleba, oczom jej ukazało się skądinąd znajome oblicze. "Ujrzałam spoglądającą na mnie twarz, to była Matka Boska", powiedziała reporterom w 2004 roku. "Byłam zaszokowana".... (czytaj więcej)

Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril
Opublikowano: 2009-08-19 02:31:36
Adolf Hitler i Heinrich Himmler Na pierwszy rzut oka duży okrągły pokój w piwnicy zamku Wewelsburg wygląda dość niewinnie. Podłoga wyłożona jest gładkimi, starannie wyciętymi kamieniami. Lśniące, kamienne, łukowate ściany majestatycznie sięgają wysokiego sufitu. Na samym środku pokoju leży zapadnięty kamienny ołtarz z wypastowanymi stopniami prowadzącymi wzdłuż wypalonego i popękanego kamienia. St... (czytaj więcej)

Zobaczyć przeszłość
Opublikowano: 2009-02-04 19:55:54
Któż z nas nie chciałby zobaczyć przeszłości na własne oczy? Przeżyć bitwę pod Grunwaldem, obserwować wielkich mistrzów pokroju Leonarda podczas pracy, uciekać z płonącego Rzymu... Jak dotąd nikomu nie udało się skonstruować wehikułu czasu. Być może jednak istnieją już urządzenia pozwalające nam obserwować wydarzenia z przeszłości, na przykład na ekranie telewizora? Jak się okazuje, prace nad takimi wynalazkami trwają już od bardzo dawna. Dziś poznasz najciekawsze z nich. ... (czytaj więcej)

Nowa Biologia: Odkrywając biologię wiary
Opublikowano: 2008-06-30 02:16:24
Każda komórka jest inteligentnym organizmem. Możesz ją wyjąć z ciała, umieścić na szalce Petriego, a ona będzie prowadziła własne życie: poradzi sobie ze środowiskiem, urośnie, rozmnoży się i stworzy społeczność wraz z innymi komórkami. W ludzkim ciele zajmujemy się ogromną społecznością komórek pracujących razem w harmonii. W kulturalnym zagłębiu komórki zachowują się jak indywidualne byty. Jednakże komórki w ciele służą jako społeczność; żadna z nich nie może robi... (czytaj więcej)

Gdzie się podziali wszyscy sceptycy?
Opublikowano: 2008-02-03 15:42:54
Wraz z ujawnieniem utajnionych dotąd dokumentów z całego świata związanych z UFO i obietnicą zajęcia się sprawą przez władze, powszechna cisza zniknęła, a zwykli szydercy mieli nietęgie miny, gdy opublikowane zostały oświadczenia pochodzące od pierwszych astronautów i przez to stały się publicznie znane. Podobnie jak w przypadku używania EVP i nowych technologii, gdzie cała rozmowa może być przeprowadzona od początku z użyciem AEVP (Advanced EVP - Zaawansowane EVP), postawiło to wielu dawnych sceptyków w kłopotliwej sytuacji, ponieważ nasłuchiwanie i rejestrowanie dźwięków i głosów z cichego e... (czytaj więcej)

Muzyczny kod Leonarda da Vinci
Opublikowano: 2007-12-08 02:24:06
Włoski muzyk i technik komputerowy Giovanni Maria Pala twierdzi, że we fresku Leonarda Da Vinci "Ostatnia wieczerza" odkrył zakodowane muzyczne notatki, co sugeruje, że renesansowy geniusz mógł prócz malowidła pozostawić także ponurą kompozycję muzyczną, towarzyszącą scenie pokazanej na XV-wiecznym fresku. "To brzmi jak requiem", powiedział Pala. "To jest jak ścieżka dźwiękowa akcentująca pasję Chrystusa". Malowana w latach 1494-1498 w mediolańskim k... (czytaj więcej)

Jezus chodził po... lodzie!
Opublikowano: 2007-08-27 20:03:15
Jezus Chrystus mógł nie chodzić po wodzie, jak podaje Biblia, lecz ślizgać się po lodzie, który powstał w okresie ochłodzenia klimatycznego - sugeruje naukowe badanie. Niezwykłe warunki atmosferyczne i wodne mogły się przyczynić do powstania na powierzchni Morza Galilejskiego pokrywy lodowej. Badanie ukazuje okres ochłodzenia klimatu na obszarze obecnego północnego Izraela, które miało miejsce około 1500 do 2600 lat temu. Temperatury poniżej zera mogły przyczynić się do powstania pokrywy lodowej zdolnej przenieść ciężar dorosłego człowieka.... (czytaj więcej)

Śpiączka kontra śmierć: dlaczego nie wyglądają tak samo?
Opublikowano: 2007-01-26 00:36:27
Kadr z filmu dokumentalnego Życie po życiuUraz głowy często jest przyczyną wejścia w stan śpiączki. Może on być wynikiem wypadku samochodowego lub nagłego uderzenia w głowę. Pacjenci, którzy wybudzili się po kilku miesiącach lub latach przebywania w śpiączce, często opowiadają innym ludziom, że nie doświadczyli niczego niezwykłego. Mówią swoim przyjaciołom i rodzinom o tym, że czuli się tak, jak gdyby spali.Ofiary śpiączki w większości nie przy... (czytaj więcej)

Czym była gwiazda betlejemska?
Opublikowano: 2006-12-27 01:41:00
Gwiazda betlejemska. Czy była cudem, czy nadzwyczajnym wydarzeniem astronomicznym?Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei w czasach króla Heroda, przybyli do Jerozolimy magowie ze wschodu, mówiąc: "Gdzież jest ten, który się narodził, król żydowski? Bośmy widzieli gwiazdę jego na wschód słońca i przyjechaliśmy, abyśmy mu się pokłonili" (Mat 2;1-1)Powyższy cytat to nowotestamentowy opis pojawienia się "gwiazdy betlejemskiej" - jednego ze stałych symboli okresu bożon... (czytaj więcej)

Oczy Boga? Oczy Chrystusa na obrazie zamykają się i otwierają
Opublikowano: 2006-12-23 02:40:00
Tajemniczy obraz przedstawiający Jezusa Chrystusa przyciąga ludzi z całych Czech. Obraz pokazuje twarz Syna Bożego z zamykającymi się i otwierającymi oczami. Wielu gości prowadzonej przez Oldricha Klimę "Galerii Handricat" w Pilsen pyta, czy jest to tylko świetlna sztuczka, czy może coś bardziej duchowego.Jezus z zamkniętymi oczami - taką postać prezentuje ów stupięćdziesięcioletni olejny obraz... ale czy na pewno?Wystarczy, że zrobisz krok do tyłu, a ... (czytaj więcej)

Zwierzęce życie po śmierci
Opublikowano: 2006-11-12 16:00:00
Gdzie po śmierci idą nasi pupile? (scena z filmu "All dogs go to heaven") Tuziny książek takich jak "Cold noses and the pearly gates" (Zimne nosy i perliste wrota) potwierdzają wiarę 43 procent ludzi: zwierzęta po śmierci idą do nieba. "Mimo, iż temat ten brzmi dość dziwnie, kwestia zwierzęcego nieba pokazuje widok miejskiego stylu życia współczesnych Amerykanów i ich pogląd na Boga i śmierć", mówi Hohn Ferre, profesor kom... (czytaj więcej)

Doppelgangery i bilokacja - gdy widzisz swojego sobowtóra...
Opublikowano: 2006-10-24 20:00:00
Oto niewiarygodne, prawdziwe przypadki sobowtórów, którzy ukazują się często jako zwiastuny śmierci lub katastrofy, i nadzwyczajne historie ludzi potrafiących znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie. Czy masz gdzieś na świecie swojego sobowtóra? Czy jedna osoba może znajdować się jednocześnie w dwóch miejscach? Istnieje wiele intrygujących historii ludzi, którzy twierdzą, że doświadczyli pojawienia się samych siebie - swoich "doppelgangerów" - bądź też doświadczyli bilokacji, czyli by... (czytaj więcej)

Każdy z nas posiada zdolności parapsychiczne - rozmowa z badaczem Jaime Licauco
Opublikowano: 2006-10-07 00:50:00
Na pytania czytelników filipińskiego serwisu INQ7.net odpowiada badacz Jaime Licauco. Jaki procent populacji posiada zdolności parapsychiczne? Moja odpowiedź? Sto procent! Jestem zdania, że takie zdolności ma każdy z nas. Widzisz, "psychiczny" pochodzi od greckiego "psyche", co oznacza "umysł" lub "dusza". W ten sposób każdy, kto posiada umysł lub duszę, ma zdolności parapsychiczne. Choć to prawda, że te zdolności posiada każdy z nas, nie znaczy to ... (czytaj więcej)

UFO i święte miejsca. Mistyczne przeżycia z udziałem Obcych
Opublikowano: 2006-09-05 15:00:00
Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku liczne grupy metafizyczne zaczęły urządzać pielgrzymki do starożytnych świętych miejsce na całym świecie. Wkrótce powstały biura podróży specjalizujące się oferowaniu wyjazdów mających na celu przyciągnięcie osób poszukujących duchowego oświecenia, zamiast egzotycznych miejsc, trwających dwa tygodnie. Wielu z tych duchowych pielgrzymów wróciło, by opisać dramatyczne obserwacje UFO unoszącyc... (czytaj więcej)

(prawie) Wszystko o stygmatach
Opublikowano: 2006-07-21 00:40:00
"Stygmaty są zjawiskiem obserwowanym u niektórych chrześcijańskich świętych i mistyków, dla którego nie przedstawiono jeszcze żadnego zadowalającego wytłumaczenia. Składa się ono z pojawiających się na ciałach osób żywych, ran lub uszkodzeń odpowiadających ranom ukrzyżowanego Chrystusa. Pierwszym i najbardziej znanym przykładem tego rodzaju stygmatyzacji jest Święty Franciszek z Asyżu" (Encyklop... (czytaj więcej)

Psycholog bada zjawisko stygmatów
Opublikowano: 2006-07-19 02:20:00
Mario Martinez idzie krwawym śladem w kierunku rozwiązania jednej z największych tajemnic religijnych - ludzkiej zdolności do wywoływania stygmatów, "ran chrystusowych" na rękach, stopach i czole. Martinez jest pochodzącym z Nashville (USA) psychologiem klinicznym, który przebył pół świata, badając przypadki stygmatów. Został on przedstawiony w telewizji National Geographic, gdy badał krucyfiksowate rany 53-letniej meksykańskiej katoliczki. W programie "Is it real? St... (czytaj więcej)

Egzorcyzmy Anneliese Michel
Opublikowano: 2011-04-20 21:53:00
Uwaga: ze względu na drastyczność, część fotografii została ukryta w spoilerach Anneliese Michel Jest ranek, 1 lipca 1976 roku. Piękna czarnowłosa dziewczyna zostaje znaleziona w swoim łóżku, martwa. Jej zmaltretowane ciało, powybijane zęby i poraniona twarz świadczą o tym, że wcześniej bardzo cierpiała. Wkrótce odbędzie się pokazowy proces, w którym oskarżonymi będą jej rodzice oraz dwaj księża egzo... (czytaj więcej)

Zeszklone kamienie z Glozel
Opublikowano: 2006-06-05 10:30:00
W 1927 roku podziemną komorę przez przypadek odkryła krowa. Pełne tajemniczych artefaktów, pochodzących nawet z okresu neolitu, znalezisko było enigmą. Czy był to składzik średniowiecznego maga, skarbiec templariuszy czy może coś jeszcze bardziej tajemniczego? 17-letni Emile Fradin pomagał swojemu dziadkowi na ich rodzinnej farmie w Glozel, nieopodal Vichy, w samym sercu środkowej Francji, kiedy natknął się - dosłownie - na jedną z najbardziej kontrowersyjnyc... (czytaj więcej)

Kamera Czasu
Opublikowano: 2006-01-01 01:45:11
Gienrik Siłanow, emerytowany geolog z Woroneża, twierdzi, że wynalazł kamerę czasu. Na dowód pokazuje 80 fotografii przedstawiających historyczne sceny z przeszłości. O sprawie pisała "Pravda" i wiele innych rosyjskich gazet. Wynalazca zapowiada publikację książkę zaopatrzonej w bogaty mateńał ilustracyjny. Za twórcę najsłynniejszej kamery czasu uchodzi ojciec Alfredo Pellegrino Ernetti, włoski benedyktyn zmarły w 1994 roku. Prace nad tym urządzeniem miały toczyć się w ścisłej tajemnicy w latach 195... (czytaj więcej)

Tajemnicza Gwiazda
Opublikowano: 2005-12-24 14:07:28
Jezus Chrystus urodził się w kwietniu 6 roku p.n.e. – to najnowsza hipoteza uczonych, badających tajemnicę Gwiazdy Betlejemskiej. Datę narodzenia Chrystusa, od której liczymy początek naszej ery, wyznaczył w 525 roku mnich Dionizy Mały na zlecenie papieża Jana I. Już od dawna wiadomo jednak, że Dionizy pomylił się w obliczeniach. Zbawiciel urodził się kilka lat wcześniej. Dokładnej daty nie sposób ustalić, ale hipoteza pojawiająca się w nieda... (czytaj więcej)

Callicantzaros
Opublikowano: 2005-12-06 13:45:38
Grecka odmiana wampira, zwana callicantzaros, była unikalna z tego względu, że działał on tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w tydzień lub 12 następnujących po nich dni. Dzieci urodzone w okresie tygodnia między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem i Świętem Trzech Króli (gdy trzej mędrcy przybyli do Betlejem z podarunkami dla małego Jezusa) były uznawane za "święcie przeklęte" i sądzono, że są pretendentami do przerodzenia się w wampiry. Owe wampiry wędrowały po świecie śmiertelnik... (czytaj więcej)

"Ewangelia Judasza" - artykuły prasowe
Opublikowano: 2006-04-18 12:00:00
EWANGELIA JUDASZA - FILMOWA OPOWIEŚĆ Kilkanaście wieków przeleżał w egipskiej jaskini. Odnaleziony dwadzieścia kilka lat temu ten koptyjski rękopis był kilkakrotnie sprzedawany, gubiony, kradziony. Niszczał na potęgę. Losy sensacyjnego dokumentu, którym jest tzw. Ewangelia Judasza, są równie niezwykłe jak jego zawartość. Ujawniony w czwartek apokryf stwierdza, że Judasz nie zdradził Chrystusa. Przeciwnie, był jego najwierniejszym uczniem, był jedynym, który... (czytaj więcej)

Życie po śmierci okiem zwykłego szaraczka
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Jak wiemy, nic na Ziemi nie jest wieczne. Wszystko kiedyś przeminie, choćby było nie wiadomo jak trwałe i jak odporne na działanie "zęba czasu" i "ręki losu". Dotyczy to również nas. Tego stanu, prędzej czy później, doświadcza każdy człowiek - obojętnie, czy chce czy nie, kiedyś musi opuścić ten świat. Ten proces, który przyjął nazwę umierania, trwa zaledwie od 5 do 20 minut. W tym czasie ustają ws... (czytaj więcej)

Kod świętego Graala odczytany?
Opublikowano: 2005-08-10 12:06:57
Graal, według tradycji, jest kielichem, z którego Jezus Chrystus pił wino podczas Ostatniej Wieczerzy, zaś Józef z Arymatei zbierał do niego krew cieknącą z ran Chrystusa. Miejsce ukrycia Graala owiane jest ścisłą tajemnicą. Całkiem niedawno, pod koniec listopada 2004 roku, para brytyjskich kryptologów, Oliver i Sheila Lawnowie, ogłosiła, iż udało im się odczytać kod wiodący do Graala, wyryty na pomniku pasterza w Shoughborough, w hrabstwie Staffordshire. Wątpliwości Pojawiły się sp... (czytaj więcej)

Kumrańskie zwoje niezgody
Opublikowano: 2005-08-07 00:37:51
Kumran to starożytna osada położona 13 kilometrów od miasta Jerycho, znajdująca się ok 1 kilometra od Morza Martwego. Cała historia słynnych kumrańskich zwojów zaczęła się w 1947 roku, kiedy to beduin Muhammad edh-Dhib wyruszył na poszukiwania swojej zaginionej kozy. Błądząc po pustyni, odnalazł grotę. Będąc ciekawym, co znajduje się w jej wnętrzu, wrzucił do środka kamień i usłyszał dziwny odgłos. Zaciekawiony, wszedł wgłąb groty i odkrył, iż rzucając kamieniem rozbił ogromną wazę pełną dziwnych zwojów zapisanych po hebrajsku i aramejsku. Przetrwały one w tym miejscu kilka tysi... (czytaj więcej)

Wiadomości od Boga - Vassula Van Ryden o początkach swojego charyzmatu
Opublikowano: 2005-08-04 01:05:24
Spotkanie z moim aniołem stróżemCałkiem na początku jedną z pierwszych rzeczy, jaką mój anioł narysował na kartce papieru, było serce. W centrum serca narysował różę, tak jakby wyrastała z niego. Potem grzecznie, ku memu wielkiemu zdumieniu, przedstawił się: «Daniel – twój anioł stróż».Wywołało to moje zdziwienie, ale równocześnie napełniło wielką radością. Byłam tak szczęśliwa, że prawie unosiłam się chodząc po domu. Moje stopy ledwie dotykały podłogi, a głośno powtarzałam: «Jestem najbardziej szczęśliwa na świecie, jestem pewna, że jako jedyna... (czytaj więcej)

Wiadomości od Boga
Opublikowano: 2005-08-04 00:50:24
Vassula Van Ryden jest 62-letnią gospodynią domową. Z pochodzenia Greczynka, żona szwedzkiego dyplomaty, mieszkającego w Bangladeszu. Kościół katolicki ma z nią spory kłopot, ponieważ sama Vassula twierdzi, iż od 1985 roku słyszy i zapisuje wiadomości od Boga. Jest porównywana ze świętą Teresą z Avila lub Hildegardą z Bingen. Jest autorką książki "Prawdziwe życie w Bogu", podróżuje po całym świecie i dzieli się swoimi mistycznymi doświadczeniami. A tak to się z... (czytaj więcej)

Uzdrawianie duchowe
Opublikowano: 2005-07-22 16:43:53
Uzdrawianie duchowe tylko wtedy istnieje gdy jest się w jedności, duszy, ducha i ciała, i jest czymś więcej jak tylko przesyłaniem energii. Nie ogranicza się ono do ciała ale wychodzi daleko poza nie, sięgając do sfer pokoleniowych i karmicznych, głębi duchowej osobowości i stosunku do siebie i świata. Porusza i harmonizuje aspekty fundamentalne, tworzone we wczesnym dzieciństwie, które są podstawą rozumienia i życia. Kształtuje właściwy kierunek drogi wewnętrznej człowieka przez co doprowadza do holistycznej równowagi. Cieleśnie nikt nie jest w... (czytaj więcej)

Nostradamus - prorok wieków
Opublikowano: 2005-06-30 17:30:20
Gdy zajęty w nocy studiowaniem tego, co tajemne siedzę samotny na trójnogu spiżowym maty płomień zapalający się w samotności pozwala mi przepowiadać to, w co można wierzyć Przed ogólnym spłonięciem wydarzy się tak wiele powodzi, że zabraknie lądu, którego woda nie pokryłaby... (...) Jesteśmy teraz w VII tysiącleciu, które wszystko kończy i przybliża nas do VIII tysiąclecia, w którym wielki Bóg położy ko... (czytaj więcej)

Top Secret
Opublikowano: 2005-06-26 13:58:39
... (czytaj więcej)

Cuda Jana Pawła II - fragment książki Pawła Zuchniewicza
Opublikowano: 2006-03-30 00:00:00
Był wielki, bo był tak ludzki Pierwszego lipca 2004 roku Jan Paweł II przyjął na audiencji szesnastoletniego Rafała z Lubaczowa koło Przemyśla. Chłopiec miał raka węzłów chłonnych. Kilka miesięcy po audiencji wyzdrowiał. Tuż po pogrzebie Ojca Świętego historię Rafała opowiedział Polskiej Agencji Prasowej Piotr Piwowarczyk, prezes fundacji "Mam marzenie", która spełnia marzenia ciężko ch... (czytaj więcej)

Satýa Saí Baba
Opublikowano: 2005-03-09 14:21:16
Urodził się 75 lat temu w Puttaparthy, maleńkiej wiosce w południowych Indiach. Założył tam ashram, do którego przybywają wyznawcy z całego świata, by doznać oświecenia i oczyszczenia, nasycić się energią miłości i uzdrowienia, otrzymać błogosławieństwo, zobaczyć materializację vibutti i inne cuda. Sai Baba od 60 lat naucza o życiu według pięciu wartości: prawdy, pokoju, miłości, dobrego postępowania i niekrzywdzenia. Mówi, by nieustannie kierować uwagę na miłość do wszystkich istot, które są przecież odbicie... (czytaj więcej)

Templariusze i Uran
Opublikowano: 2005-03-09 14:15:46
Jest wiele teorii na to, co kryją podziemia i groty rejonu Rennes - le - Chateau, który był, jak wiadomo, jednym z kluczowych bastionów zakonu świątyni we Francji. Niektóre z nich ocierają się o absurd i fantastykę. Niezwykle interesujacą teorię na temat tajemnicy podziemi i kopalni w tym miejscu przedstawia nam w swojej ksiażce "Templariusze - mity i rzeczywistość" Martin Bauer. Przytacza on tezę, którą postawiła Monika Hauf, która twierdzi, że templariusze wydobywali tam ... uran. Brzmi to równie nieprawdopodobnie co tajemniczo. Na potwierdzenie swojej teorii badaczka podaje jed... (czytaj więcej)

Gwiazda Betlejemska a tajemnica Bożego Narodzenia
Opublikowano: 2005-03-09 14:07:00
Przez wiele wieków astronomowie zastanawiali się, czym była tajemnicza gwiazda, która według Ewangelii Świętego Mateusza pojawiła się w Betlejem po wschodniej stronie nieba, zaprowadziła trzech mędrców do stajenki, gdzie narodził się Jezus i pozostawała na niebie niczym drogowskaz. Istnieje wiele fascynujących teorii, które próbują wyjaśnić niezwykłe zjawisko. Największy rozgłos zyskała teoria niemieckiego astronoma Jana Keplera, który uważał, że gwiazda to wynik koniunkcji (ustawi... (czytaj więcej)

Ziemia Obiecana
Opublikowano: 2005-03-08 21:26:56
Srinagar leży w Kotlinie Kaszmirskiej nad rzeką Jhelum, dopływem jeziora Wular. Nie bez powodu mówi się o tej kotlinie, że jest "niebem na ziemi". Leży ona na 34 stopniu szerokości północnej, tak jak Gibraltar, Damaszek. Średnia temperatura lata wynosi około 30 stopni, zimą spada jedynie do 3 - 4 stopni. Ludność zamieszkująca te tereny zdumiewa swoim podobieństwem do ludzi typu izraelskiego. Są oni tego samego wzrostu, mają takie same same migdałowe oczy, podobne nosy. Chłopcy tak samo jak u Izraelitów są obrzezani. Podobnie jak w dawnym Izraelu zmarli chowani są w kierunku wsch... (czytaj więcej)

Wpływ Kosmitów na dzieje ludzkości
Opublikowano: 2005-03-08 21:13:18
Realianie wierzą, że Apokalipsa oznacza objawienie ukrytej przed światem prawdy, a nie zagładę. Wierzą, że stwórcami eksperymentalnego życia na ziemi byli przedstawiciele wysoko rozwiniętej cywilizacji pozaziemskiej. Biblia, pisma religijne i legendy relacjonują ich pobyt na naszej planecie. To oni, bywając pośród nas, zainicjowali wszystkie stare religie poprzez takich proroków jak: Mojżesz, Eliasz, Budda, Mahomet. Realianie głoszą, że ludzka cywilizacja, przy zastosowaniu inżynierii genetycznej, syntezy DNA i lotów kosmicznych, może zainicjować istnienie następnej, leps... (czytaj więcej)

Raelianie
Opublikowano: 2005-03-08 21:11:24
"Przybyliśmy z innego układu słonecznego i stworzyliśmy wszelkie formy życia na Ziemi, włącznie z człowiekiem, na nasz obraz. Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie." Słowa Elohim do całej ludzkości, 13 grudnia 1973 roku. Było już wielu proroków i wielu bogów na Ziemi. Historia ludzkości to historia religii, wierzeń i kultów, historia objawień. Przez tysiąclecia staraliśmy się nadać pewien sens naszemu istnieniu, poszukując odpowiedzi najbardziej racjonalnych w swej irracjonal... (czytaj więcej)

Całun Turyński - zbiór argumentów
Opublikowano: 2005-03-08 21:08:48
Całun Turyński jest lnianym płótnem o wymiarach 4,36 x 1,10 m. Widoczne są na nim ślady nadpaleń powstałe podczas pożaru z 1516 roku. Ma on słomkowożółty kolor i zobaczyć na nim można dwa wizerunki człowieka - z przodu i z tyłu. Człowiek odbity na całunie ma przebite ręce i nogi, rany w boku oraz na głowie oraz ślady biczowania na plecach. Od razu nasuwa się porównanie z Jezusem Chrystusem. Wszystko wskazuje na to, że Całun jest płótnem, którym przykryto Jego ciało po śmierci (ściślej mówiąc położono Go na jednej połowie materiału i przykryto drugą), i na którym w niewytłumaczalny sposó... (czytaj więcej)

Święty Graal
Opublikowano: 2005-03-08 21:04:20
Święty Graal. Żaden obiekt nie budził tylu emocji, tylu kontrowersji, tylu marzeń. Opowieść o nim ciągnie się przez wieki - poczynając od eposów rycerskich rodem ze Średniowiecza, poprzez opracowania autorstwa tak poważnych badaczy, jak i hochsztaplerów wszelkiej maści, aż w końcu udało jej się zaistnieć w ramach kultury masowej. A czym tak naprawdę jest ów Graal? Tutaj napotykamy multum wizji, zapewnień, dowodów... Wszystkie z nich są uznawane przez swoich twórców za pewnik, każda teoria poparta jest poważnymi przesłanka... (czytaj więcej)

Cudowne objawienia w Garabandal
Opublikowano: 2005-03-08 19:33:17
Przez cztery lata w małej hiszpańskiej wiosce Garabandal działy się dziwne rzeczy. Cztery dziewczynki twierdziły, że objawia się im Matka Boża i św. Michał Archanioł. W obecności tłumu ludzi "rozmawiały" z objawiającymi im się rzekomo osobami, przekazywały ich "proroctwa". Dochodziło do trudnych do wytłumaczenia zjawisk. Są nawet świadkowie twierdzący, że dziewczynki... lewitowały. Garabandal (właściwie: San Sebastian de Garabandal) jest małą, li... (czytaj więcej)

Ojciec Pio
Opublikowano: 2005-03-08 19:32:43
W miesiąc po święceniach kapłańskich Ojcu Pio przydarzyło się coś niezwykłego. Znajdował się w ogrodzie, modlił się i medytował w cieniu wiązu, kiedy ukazali się mu Jezus i Maryja. Poczuł nagle silne pieczenie na dłoniach rąk i zobaczył na nich Chrystusowe rany. Pobiegł do proboszcza Pannullo i powiedział: "Wujku Tore, błagam, prośmy Chrystusa, by uwolnił mnie od tych znaków. Pragnę cierpieć, umrzeć z cierpienia, ale żeby to było w ukryciu". Znaki zniknęły. Zjawisko powtór... (czytaj więcej)

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium