[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

produkcja filmowa PoznańNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Kamera Czasu


Dodano: 2006-01-01 01:45:11 · Wyświetleń: 11899
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Gienrik Siłanow, emerytowany geolog z Woroneża, twierdzi, że wynalazł kamerę czasu. Na dowód pokazuje 80 fotografii przedstawiających historyczne sceny z przeszłości. O sprawie pisała "Pravda" i wiele innych rosyjskich gazet. Wynalazca zapowiada publikację książkę zaopatrzonej w bogaty mateńał ilustracyjny.

Za twórcę najsłynniejszej kamery czasu uchodzi ojciec Alfredo Pellegrino Ernetti, włoski benedyktyn zmarły w 1994 roku. Prace nad tym urządzeniem miały toczyć się w ścisłej tajemnicy w latach 19501990, a uczestniczyli w nich: fizyk Enrico Fermi oraz inżynier i konstruktor rakiet V2 Werner von Braun. Podobno dzięki chronowizorowi odtworzono sceny z życia Benito Mussoliniego i Drogę Krzyżową Jezusa. Ksiądz prof. Francois Brune uważa, że rozłożona na części kamera czasu do dziś spoczywa w archiwach Watykanu.

W przypadku Siłanowa wszystko zaczęło się od zdjęcia, jakie zrobił w muzeum, gdzie zainteresował go obraz przedstawiający tron rosyjskich carów. Gdy wywołał fotografię, stwierdził, że na siedzisku widać Piotra Wielkiego! Innym razem, fotografując butelkę z napojem, uzyskał obraz lodówki, z której tę butelkę wyjęto. W jego kolekcji znajduje się zdjęcie żołnierzy z 1943 roku, starożytnych wojowników którzy przypominają Scytów oraz wizerunek mamuta o wielkich kłach na tle gigantycznych drzew.

- Wszystko, co dzieje się wokół nas, jest stale rejestrowane - wyjaśnia Gienrik Siłanow. - Działa to podobnie jak film. Kiedy "dziś" odchodzi w przeszłość, możliwe jest odzyskanie "fotografii przeszłości". Dzieje się tak, gdy aparat fotograficzny uchwyci niewidoczne dla ludzkich oczu promieniowanie ultrafioletowe. Właśnie taki aparat skonstruowałem.

Szczegółowa budowa kamery czasu jest tajemnicą Rosjanina; wiadomo tylko, że ma ona soczewki z czystego kwarcu. Siłanow rejestruje obrazy z przeszłości na typowych kliszach fotograficznych, a przy wywoływaniu zdjęć korzysta z usług zwykłego atelier. Obecnie badacz pracuje nad znalezieniem sposobu, który w procesie odtwarzania przeszłości umożliwiałby osiąganie pożądanego przedziału czasowego. Planuje też wyjazd do Izraela, gdzie chce sfotografować pamiętające czasy Jezusa święte miejsca. Czy jego misja powiedzie się? Już niedługo obszerna publikacja na ten temat w miesięczniku "Nieznany Świat".

W. Chudziński

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • jasam
  (2009-07-22 15:22:53) #3447
  | 👮 raport

  no to gdzie te zdjecia?co to ma byc!po co pisac taki artykul bez pokazywania dowodu!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-11-29 17:07:08) #4225
    📧 pw | 👮 raport

  jasam, poszukaj proszę, jest w Paranormalium szerszy artykuł opisujący wynalazki takie jak aparat Siłanowa, są również pokazane zdjęcia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tzi
  (2014-05-19 11:12:05) #8028
  | 👮 raport

  humbug na poziomie "poszukiwaczy zaginionej arki" . paranauki , takie jak choćby ezoteryka są umysłową trucizną , nie mniej grożną , niż ideologiczne czy religijne fundamentalizmy . do szerzenia tak zwanych wirusów umysłu przyczyniła się "gorsza" cęść litertury s-f , zwana fantasy . dzisiaj , dla zaciemnienia obrazu wrzuca się do jednego worka lema , tolkiena , dicka i le guin ,że wymienię tylko najbardziej znanych . róznica pomiędzy fantasy a dobrym sf jest taka , jak między futurologia a wróżeniem z kart tarota .z

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium