[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Meble na wymiar i zamówienie Konin

Kolejne buty od gwiazdy. Zobacz tutaj jak wyglądają nowe buty od marki Puma, które projektowała Rihanna.

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Satýa Saí Baba


Dodano: 2005-03-09 14:21:16 · Wyświetleń: 9701
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Urodził się 75 lat temu w Puttaparthy, maleńkiej wiosce w południowych Indiach. Założył tam ashram, do którego przybywają wyznawcy z całego świata, by doznać oświecenia i oczyszczenia, nasycić się energią miłości i uzdrowienia, otrzymać błogosławieństwo, zobaczyć materializację vibutti i inne cuda.

Sai Baba od 60 lat naucza o życiu według pięciu wartości: prawdy, pokoju, miłości, dobrego postępowania i niekrzywdzenia. Mówi, by nieustannie kierować uwagę na miłość do wszystkich istot, które są przecież odbiciem Boga. Podczas jego narodzin instrumenty same zadĄwięczały. Niezwykłe predyspozycje przejawiał od dziecka. Znikał w jednym miejscu, by pojawić się za chwilę w innym, materializował dla dzieci owoce i cukierki, karmił biednych, nie pozwalał zabijać zwierząt. Dziś buduje szpitale i szkoły, w większości z nich nauka i opieka medyczna jest bezpłatna. Jedni wielbią go i uważają za cudotwórcę, duchowego nauczyciela boskiego Awatara - inkarnację Buddy, Krishny, Jezusa. Inni posądzają o niecne czyny i kuglarstwo.

Decyzja o wyjeĄdzie do Indii pojawiła się nagle. Gdy koleżanka powiedziała przez telefon, że ktoś z grupy zrezygnował i została jedna rezerwacja na samolot, najpierw odmówiłam. I w tej samej chwili poczułam, że popełniłam błąd. Coś mówiło mi w środku, że jest to dla mnie szczególnie ważne. Że rozpocznę nowy i niezwykły etap w swoim życiu, przejdę transformację. Nie byłam wyznawczynią Sai Baby, a po doświadczeniach z różnymi nauczycielami duchowymi i trenerami rozwoju podchodzę nieufnie do objawionych prawd i nauk. Ponadto sama prowadzę sesje i zajęcia pod nazwą "Holistyczne uzdrawianie ciała i umysłu". Polegają one na używaniu pozytywnych i świadomych myśli, by działać skutecznie, być niezależnym i twórczym, kreować lepsze życie i nie ulegać manipulacji.

Wahałam się, czy skorzystać z okazji wyjazdu. Numerologia, której się poradziłam, zachęciła mnie. Dzień ewentualnego wyjazdu, 6 lutego 2001 roku, był naznaczony dla mnie wielkim przełomem. Gdybym została w kraju, przemiana rozłożyłaby się w czasie i miała mniejszy oddĄwięk.

Po paru dniach oddzwoniłam, że jadę, ale biletu już nie było. Na ten dzień wiele osób planowało wyjazd do Indii na spotkanie z Sai Babą podczas święta oczyszczenia Mahashivaratri. W medytacji poprosiłam Sai Babę o wyczarowanie dla mnie biletu i pojechałam do biura podróży. Oczywiście, pani wiedziała, że biletów nie ma, ale nalegałam, więc raz jeszcze sprawdziła w komputerze. Zaskoczona powiedziała - jest! Wiza była gotowa tego samego dnia. Podobno wszystko, nad czym ma opiekę Sai Baba, dzieje się bardzo szybko.

Od tej chwili o cokolwiek w myślach prosiłam, spełniało się. Zaczęła się moja podróż cudów. W samolocie pomyślałam, że dobrze byłoby najpierw odwiedzić Goa, piękną miejscowość wypoczynkową nad oceanem, niedaleko Bombaju. I od razu wyrósł jak spod ziemi Niemiec, który zaproponował wycieczkę do Goa. Pewnego dnia chciałam z kimś zwiedzić muzeum wszystkich religii. I wtedy na placu przed świątynią podeszła do mnie obca dziewczyna, pytając po polsku: idziesz ze mną do muzeum? Podobne zdarzenia spotykały mnie wiele razy.

Nie interesowałam się zakupami, wycieczkami ani plotkami. Pragnęłam ciszy, by usłyszeć własne myśli, nawiązać kontakt z mądrymi ludĄmi poszukującymi oświecenia, skupić się na wewnętrznej transformacji, przemyśleniach i kontaktach z Sai Babą. Mieszkanie w wieloosobowym pokoju w ashramie dało mi nieĄle w kość. Poprosiłam więc w myślach Sai Babę, by wskazał mi miejsce, gdzie znajdę ciszę i współodczuwanie. I niespodziewanie spotkałam w ashramowym ogrodzie koleżankę, której nie widziałam 10 lat, zamieszkałam razem z nią i z ciszą. Pewnego dnia idąc o 4 rano na omkar (poranne śpiewanie 21 razy mantry OM) pomyślałam, że chciałabym spotkać kogoś, kto tu był wiele razy i może opowiedzieć mi o swoich doświadczeniach.

Zaraz pojawiała się Maria Luiza, Włoszka, i nie pytana zaczęła mi opowiadać o cudach, jakie się jej przydarzyły, o naukach Sai Baby. Poczęstowała mnie vibutti - świętym proszkiem materializowanym przez Sai Babę. Tego samego dnia poznałam jeszcze dwie kobiety, również Włoszki. Jedna z nich, po cudownym uzdrowieniu zaćmy przez Sai Babę, została w ashramie i pracuje za darmo w szpitalu. Druga, z Mediolanu, jest żoną lekarza, również pracującego tu bez wynagrodzenia. Obie bardzo szczęśliwe. W słynnym szpitalu w Puttaparthy chciałam oddać krew dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi. Miałam obawy, czy nie zemdleję, bo nie czułam się dobrze - mało snu, upał, zmiana czasu osłabiły mnie. Lekarz odczytał moje myśli - Hindusi pracujący z Sai Babą po prostu czytają myśli, przekonałam się o tym wielokrotnie - położył mnie na łóżku naprzeciw obrazu Sai Baby i powiedział: "Tu nie zemdlejesz, a za chwilę poczujesz się świetnie". I tak się stało. Mimo to nadal byłam czujna i nieufna. W świątyni, podczas Drashanu, czyli błogosławieństwa, lekko zdziwiona patrzyłam na wniebowzięte twarze ludzi, gdy Sai Baba powoli przechodził, wykonując tylko delikatne ruchy rękami. Bardzo się starałam przeżyć coś szczególnego, ale nie czułam nic. Wiedziałam, że wiele osób przy pierwszym spotkaniu z Sai Babą płacze, doznaje ogromnych wzruszeń i otwarcia czakramu serca. Byłam trochę rozczarowana.

Postanowiłam się wyciszyć, wyhamować cywilizacyjny pęd i zmienić wibracje na bardziej subtelne. I wtedy zostałam jakby zmuszona do zrezygnowania z ciągłej obserwacji tego, co się działo wokół mnie, i skupienia się na sobie. Wielonarodowościowy tłum oczekujący kilka godzin na pojawienie się Sai Baby pragnął jednego: Niech na mnie spojrzy! Niech mnie dotknie! Niech weĄmie moje listy! Sai Baba nazywa te pragnienia "wirusem ashramu". Zaleca powstrzymywanie się od takich myśli, bo najważniejszy jest spokój umysłu.

Pewnego dnia pogrążyłam się w świątyni w głębokiej medytacji, w myślach śpiewałam mantrę OM. Poczułam, że dĄwięk staje się bardzo materialny, wychodzi ponad moją głowę i sadowi się w czakramie korony i tam śpiewa. Nagle otworzyłam oczy i zobaczyłam, że Sai Baba stoi naprzeciw mnie i wpatruje się w punkt nad moją głową. I wtedy poczułam wreszcie tę wspaniałą energię miłości, jaką emanuje Sai Baba. Popatrzył przenikliwie na mnie, potem odwrócił się. Balon energii nad moją głową pękł i oblał mnie gorący, wibrujący strumień. Ta energia otworzyła moje serce. Zaczęłam inaczej rozumieć świat i ludzi. Odkryłam, że miłość nabiera w tym miejscu nowego wymiaru. Takiego rodzaju wibracji jeszcze nie zaznałam.

Odczuwałam potrzebę kochania ludzi, ofiarowywania im siebie bez oczekiwania wdzięczności. Robiłam to z wielką radością i nieprawdopodobnym poczuciem spełnienia. Okazywałam ludziom życzliwość i pomoc bez obaw, że może być Ąle zrozumiana. Sai Baba uczy, by myśleć dobre myśli, mówić dobre słowa i czynić dobro, a wtedy spotka cię wszystko to, co najlepsze. Przekonałam się, że jest to zasada prawdziwa. Jeśli się ją stosuje na co dzień, życie staje się łatwe, świat bezpieczny i przyjazny. Nie ma nic piękniejszego niż wywołanie uśmiechu na twarzy innego człowieka. Zestresowanym, zajętym staraniami o lepsze miejsce w świątyni, aby być jak najbliżej Sai Baby, ustępowałam swojego miejsca, oddawałam swoją porcję wody. Wiedziałam bowiem, że nie muszę się przepychać, walczyć, bo dostanę wszystko i jeszcze więcej.

Odczułam to najsilniej podczas święta oczyszczania Mahashivaratri. Widząc nieprzebrane tłumy, początkowo chciałam spędzić tę świętą noc w pokoju. Nasłuchałam się opowieści, że ludzie napierający na wejście do świątyni łamią słabszym ręce i nogi, Hinduski arogancko rozpychają się łokciami i poszturchują białe kobiety, bo to przecież "ich święto". Po namyśle zdecydowałam się wziąć udział, ale najpierw poprosiłam mentalnie Sai Babę o opiekę, by móc godnie uczestniczyć w ceremonii.

Stało się tak, że w tym rozhisteryzowanym tłumie doznałam wielkiej troski właśnie od Hindusek, że stałam w cieniu, a nie na słońcu, a gdy moja linia wylosowała bardzo dalekie miejsca w świątyni, porwał mnie tłum i "wniósł" blisko Sai Baby. Zdawałam sobie sprawę, że siedzące wokół Hinduski mogą być nastawione do mnie niechętnie, obawiałam się, jak wytrwam z nimi wiele godzin siedząc na podłodze, bez możliwości wyjścia na zewnątrz. Przypomniałam sobie słowa Sai Baby: "Pamiętaj, że w drugim człowieku, kimkolwiek by był, jest taka sama iskra boskości jak w tobie, że on też potrzebuje miłości tak samo jak ty. Wówczas łatwo ci będzie nie oceniać go i życzyć mu tyle dobra, co i sobie". Poczułam do tych kobiet miłość i życzliwość, chyba emanowałam te uczucia mocno i prawdziwie, bo choć nie prosiłam, Hinduski podawały mi wodę, głaskały i wachlowały, bym nie zemdlała w tym strasznym upale. Przeżyłam w tamtej chwili i w tamtym miejscu coś, co bym nazwała eksplozją bezinteresownej miłości. I za to wspaniałe transformujące doznanie jestem wdzięczna Sai Babie. Pozostało ono we mnie na zawsze.

W naszym zabieganym, zracjonalizowanym świecie powstała nowa choroba: syndrom braku miłości. Pewnie dlatego ludzie różnych kultur, ras, zawodów i wyznań spragnieni są miłości. Fenomen Sai Baby polega między innymi na tym, że uzdrawia miłością. Budzi w ogromnych tłumach dobre uczucia. Ludzie po spotkaniu z nim niosą w świat myśli o pokoju, czynieniu dobra, niekrzywdzeniu.

Autorka:

EWA MAY

Artykuł ukazał się w majowym wydaniu miesięcznika "CZWARTY WYMIAR"

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Anakonda
  (2009-01-26 15:48:35) #2106
  | 👮 raport

  Nie dajcie się nabrać. Bhagawan Śri Sathya Sai Baba o pełnym imieniu, to Przerażający Demon Zła w skórze baranka! Aby się nie rozpisywać, odsyłam do stron internetowych :
  [link]
  [link]

  O takich faktach w historii ludzkości Buddagosza mówi tak:
  "Kto jest silny w wierze i słaby w rozumieniu, ten zaufa na ogół ludziom nikczemnym i uwierzy w niewłaściwy przedmiot!"

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cristina
  (2009-04-21 11:34:54) #2787
  | 📧 email | 👮 raport

  Moje życie było ciężkie i pracowite.Bezustannie prosiłam Boga o pomoc,mówiąc tak ;Boże,jeżeli jesteś,to daj mi znak' miałam męża alkoholika który mając biznes zgłupiał na punkcie pieniędzy i stopniowo niszczył siebie i rodzinę.Pewnego razu podczas snu doznałam dziwnego uczucia ciężkości na plecach jak się okazało Sai Baba otwierał mi czakram serca .Powtarzało się to co najmn. raz w m-cu.Potem miałam sny z Sai Babą i będąc sama w pokoju poczułam zapach 'wanili' bardzo mocny.Pojechałam do Indii w 2005 r.w marcu z małą grupą wielbicieli Baby Był ze mną z Wrocławia Józef Miniszewski zmieniłam miejsce zamieszkania,sprzedałam dom rozwiodłam się z mężem .Józek daj mi znać mój e-majl; podalam w polu email, kliknij zeby napisac

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sai Baba
  (2013-02-27 20:34:52) #7701
  | 📧 email | 👮 raport

  Anakonda to pospolity wąż pokrętny który z jednej strony pielęgnuje dogmaty pogrążające rozwój duchowy a jednocześnie nie chce zauważać zjawisk paranormalnych, jeśli o nich usłyszysz, to widzisz demonizm zła. Powód jest banalnie prosty, dogmat zaćmił umysł. Ja widzę odwrotnie w Watykanie jest pełno takich demonów którzy niszczą rozwój duchowy. Poczytaj sobie " David Hudson biały proszek złota" lub "ZA KULISAMI U BOGA" o ile to zrozumiesz? chwała takim jak TY i zastanów się, co człowiek może zyskać rozwinięty duchowo.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium