[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

https://www.skupau.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Każdy z nas posiada zdolności parapsychiczne - rozmowa z badaczem Jaime Licauco


Dodano: 2006-10-07 00:50:00 · Wyświetleń: 23984
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Jaime LicaucoNa pytania czytelników filipińskiego serwisu INQ7.net odpowiada badacz Jaime Licauco.

Jaki procent populacji posiada zdolności parapsychiczne?

Moja odpowiedź? Sto procent! Jestem zdania, że takie zdolności ma każdy z nas.

Widzisz, "psychiczny" pochodzi od greckiego "psyche", co oznacza "umysł" lub "dusza". W ten sposób każdy, kto posiada umysł lub duszę, ma zdolności parapsychiczne.

Choć to prawda, że te zdolności posiada każdy z nas, nie znaczy to wcale, że każdy manifestuje je jednakowo dobrze. Niektórzy są pod tym względem lepsi od innych.

Tak samo jest z innymi zdolnościami. Każdy na przykład może śpiewać lub malować. Niektórzy są jednak lepszymi malarzami bądź piosenkarzami, niż inni.

Niestety, na Filipinach zdolności psychiczne są wiązane z wróżeniem. W ten sposób każda osoba z takimi zdolnościami jest uważana za potrafiącą przewidywać przyszłość.

Są jednak manifestacje umiejętności nie obejmujących przepowiadania przyszłości. Są to na przykład lewitacja, telepatia, psychometria, telekineza, uzdrawianie, zdalne postrzeganie i inne, które mogą występować u osoby nie będącej jasnowidzem.

Czy lewitacja naprawdę istnieje?

Lewitacja jest definiowana jako "umiejętność do odwrócenia polaryzacji swojego pola magnetycznego względem ziemi, co prowadzi do pokonania grawitacji bez widocznego podparcia". Zdefiniowana w ten sposób lewitacja nie przeczy prawom natury, ale wręcz podąża za nimi. Fizyczne prawo magnetyzmu mówi, że "takie same bieguny się odpychają, a przeciwne przyciągają".

Kto był twoim zdaniem największym w historii psychicznym medium?

Spośród psychików największym, jaki dotąd żył na Ziemi, był Jezus Chrystus. Nie znalazłam do tej pory żadnych zapisków o kimś, kto powtórzył, lub przynajmniej zbliżył się do tego, czego dokonał Chrystus, pomimo iż powiedzial on: "Wszystko, czego dokonałem, możesz dokonać także ty, a nawet więcej".

Wśród wielu psychicznych wyczynów, które zademonstrował Jezus, były: telepatia (gdy czytał lub poznawał ludzkie serce), prekognicja (kiedy powiedział uczniom, że jeden z nich go zdradzi, i gdy rzekł do Piotra: "Nim zapieje kogut, po trzykroć się mnie wyprzesz"), lewitacja (gdy chodził po wodzie), materializacja (gdy pomnożył pięć bohenków chleba, by nakarmić 5000 ludzi), uzdrawianie (gdy uzdrowił córkę centuriona, będąc daleko od niej) i telekineza (kiedy przeklął drzewo figowe, które zwiędło).

Czy polowanie na duchy wiąże się z niebezpieczeństwami?

Tak, jeśli do takich działań nie jesteśmy odpowiednio przygotowani lub przeszkoleni. Duchy zwykle okazują się być słabe, negatywne lub przyziemne. Osoba może zachorować, doznać wypadków lub zostać opętana, jeśli spotka negatywnego lub złego ducha. Szczególnie podatni są na to młodzi ludzie. Lepiej takie rzeczy zostawić w spokoju. Tego typu działalność może być naprawdę niebezpieczna.

Czym jest plan astralny?

Trudno to opisać. To nie jest plan fizyczny lub przestrzeń. Należy to do niematerialnego wszechświata. Albert Einstein postulował istnienie czwartego wymiaru lub planu, który nazwał "czasoprzestrzenią". To jest coś w tym stylu, ale nie jest to to samo.

Ludzka istota ma kilka wymiarów lub planów istnienia. Fizyczny jest jednym z planów, innym jest emocjonalny, po nim jest plan umysłowy, astralny i duchowy. Mistycy i psychologowie mówią o siedmiu planach istnienia. Plan astralny jest tylko jednym z nich. Mamy ciało astralne, które możemy odłączyć od treści fizycznej i podróżować świadomie po planie astralnym. W planie astralnym jest jednak siedem podplanów, nie jest to więc pojęcie łatwe do ogarnięcia. Niektórzy zaprzeczają istnieniu planu astralnego. Mają prawo mieć własne zdanie.

Czym jest elektroniczne zjawisko głosowe? Czy ono naprawdę istnieje?

Elektroniczne zjawisko głosowe (EVP) to proces rejestracji głosu niewidzialnego ducha przy pomocy urządzenia takiego, jak dyktafon na taśmę.

Jednym z pionierów tego typu badań był łotewski psycholog Constantine Raudive. Odkrył on, że stawiając magnetofon przed radiem i umieszczając go między częstotliwościami dwóch stacji, na zagranej taśmie słyszał głosy zmarłych. Były to przede wszystkim nieznane byty. Później usłyszał także głosy zmarłych krewnych i znajomych.

Dużo później inny badacz, amerykanin George Meek, skonstruował urządzenie do przechwytywania głosów zmarłych, które nazwał "Spiricom".

Publikacja: 9 maja 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • mac
  (2010-08-30 14:35:02) #5531
  | 👮 raport

  Czy talent ludzi to nie jest zdolność parapsychiczna. Ja na przykład ładnie lepie. Mam 16 lat. Jak takie zdolności istnieją to po prostu talenty ludzi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ASDFGH
  (2010-11-24 16:09:57) #5815
  | 👮 raport

  są różne parapsychiczne zdolności nie została opisana tu tarcza mentalna a posiada ją każdy tylko w różnym stopniu zaawansowania jedni potrafią spowodować iż osoba mająca zamiar zrobić jej krzywdę nagle rezygnuje z tej czynności...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Al390
  (2011-03-23 21:24:22) #6372
  | 👮 raport

  ASDFGH, mówisz o bardzo zaawansowanym sposobie wykorzystywania tarcz mentalnych, a tego poziomu nie można osiągnąć tak po prostu, należy naprawdę sporo ćwiczyć (mnie np. zajęło 5 miesięcy wykształcenie skutecznej, pewnej tarczy chroniącej przed opętaniem czy ogólnie wpływem duchów i demonów), nie znam osobiście żadnej osoby z takim poziomem, choć o wielu słyszałem (ale i tak spora cześć z nich kłamie), talent do zdolności paranormalnych posiada każdy, jednak od np. zdolności wykorzystywania wyobraźni zależy zdolność wytwarzania owej tarczy mentalnej, ale zawsze ktoś ma większe predyspozycje do jednego, mniejsze do drugiego, sztuką jest znaleźć odpowiednie dla siebie zdolności, znam osobę która potrafi wykorzystać głos do wabienia i odganiania bytów paranormalnych, a trzeba dodać że pięknie śpiewa (to dziewczyna, więc jakoś łatwiej mi to zrozumieć ;p), wszystko zależy więc od nas i od tego jak wykorzystamy swoje możliwości. Pozdrawiam Al390

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium