Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!
https://www.albummody.pl

dlaczego swędzi mnie głowaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Egzorcyzmy Anneliese Michel


Dodano: 2011-04-20 21:53:00 · Wyświetleń: 174818
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Uwaga: ze względu na drastyczność, część fotografii została ukryta w spoilerach

Anneliese Michel
Anneliese Michel
Jest ranek, 1 lipca 1976 roku. Piękna czarnowłosa dziewczyna zostaje znaleziona w swoim łóżku, martwa. Jej zmaltretowane ciało, powybijane zęby i poraniona twarz świadczą o tym, że wcześniej bardzo cierpiała. Wkrótce odbędzie się pokazowy proces, w którym oskarżonymi będą jej rodzice oraz dwaj księża egzorcyści.

Niezwykłą, acz przerażającą historię niemieckiej studentki z Klingenbergu wielu z nas poznało poprzez inspirowany historią jej życia film "Egzorcyzmy Emily Rose". Anneliese Michel - bo tak brzmiało jej prawdziwe imię - za życia przebyła wiele egzorcyzmów, po śmierci zaś wielu uznaje ją za świętą.

Anneliese urodziła się w 1952 roku w bardzo religijnej rodzinie. Miała trzy siostry. Była zwyczajną, niczym się nie wyróżniającą dziewczyną - lubiła towarzystwo rówieśników, miała chłopaka. Choć od dziecka delikatna i chorowita, to jednak - jak wspominają jej koleżanki - "była całkiem normalna", potrafiła być wesoła i lubiła żartować. Jak wspomina jej matka, bardzo lubiła życie, bardzo chętnie śpiewała. Była życzliwą, inteligentną i bardzo pomocną dziewczyną. Pobożna, bezpośrednia, nigdy nie mówiła dużo o sobie.

Wskutek ciężkiej choroby płuc, na którą zapadła, znalazła się w sanatorium dla chorych na gruźlicę w Mittelbergu. Dużo się tam modliła. Pragnęła zostać w przyszłości nauczycielką religii. Po wyleczeniu z choroby płuc i zapalenia opłucnej kontynuowała naukę w gimnazjum w Aschaffenburgu. W sanatorium nastąpił drugi atak, co poskutkowało tym, że pod koniec matury miała duże problemy z mówieniem i z trudem chodziła, przytrzymując się szaf i stołów. Jak mówi matka Anneliese, był to początek jej drogi cierpienia - można było zauważyć, że czegoś się boi.

Coś dziwnego zaczęło się dziać jesienią 1968 roku, krótko przed jej szesnastymi urodzinami. Pewnego dnia podczas obiadu matka zauważyła, że Anneliese ma wielkie ręce - zrobiły się nagle ogromne. Anneliese krzyknęła wówczas: "Mam czarne ręce! Zbawicielu, przebacz! Widzę diabelskie twarze na ścianie! Mają one po siedem koron i siedem rogów! One skaczą tam, po podłodze, nie widzicie ich?!"

Anneliese należała do działającej w okolicy grupy modlitewnej. Podczas pielgrzymek, jadąc autokarem mówiła męskim głosem. Nie mogła wejść do sanktuarium. Dużo wówczas przeklinała. Jej ojciec musiał siadać obok niej, uspokajać ją i mocno trzymać.

Anneliese Michel
Na jej grobie cały czas palą się znicze...
Z pamiętnika Anneliese:

Zbawiciel powiedział: Będziesz wiele cierpieć w zastępstwie innych i znosić cierpienia już teraz. Twoje cierpienie, twój smutek i opuszczenie służą mi do tego, by zbawiać dusze.


Jak mówiła jedna z jej koleżanek, Anneliese nie mogła się ruszyć po koszmarnej nocy. Czuła się przytłoczona jakąś ogromną siłą, która nie pozwalała jej oddychać. Nadaremno próbowała wołać o pomoc, przemoczone łóżko, strach... sytuacja powtórzyła się rok później.

Mimo iż wizyta lekarska nie wykazała żadnych problemów, Anneliese wysłano do sanatorium. Tam jej towarzyszki z przerażeniem zaobserwowały, że dziewczynie czerniały jej niebieskie oczy, zmieniały się jej ręce, chwytał ją dziwny skurcz lub działy się inne dziwne rzeczy. Mimo zarwania całego roku szkolnego, Anneliese zdała maturę i przygotowywała się na studia w wyższej szkole pedagogicznej.

Będąc już na studiach, skarżyła się matce, że "coś stuka w jej pokoju". Matka wysłała ją do laryngologa, ten jednak nie stwierdził żadnych zaburzeń. Wkrótce jednak pozostali domownicy również zaczęli słyszeć dziwne stukanie spod podłogi, szafy czy sufitu. Gdy zaczynali się modlić, na twarzy Anneliese pojawiał się dziwny grymas, a z oczu zionęła nienawiść. Wspólne modlitwy z rodziną, częsta Eucharystia i wieczorny różaniec przynosiło Anneliese coraz mniejszą ulgę. Z dnia na dzień czuła się coraz gorzej i coraz bardziej skarżyła się na osaczające ją zjawy. Swojemu powiernikowi duchowemu, a w przyszłości egzorcyście, o. Arnoldowi Renzowi, mówiła, że czuje przed nimi wielki strach.

Anneliese Michel
Fotografia rodzinna - Anneliese stoi pierwsza z lewej


Z rozmów Anneliese z ojcem Renzem:

To jest takie przerażenie, że ojciec myśli, iż znajduje się już w samym piekle, że jest tak opuszczony, jak nikt na świecie... Wyobrażam sobie wtedy, ojcze Arnoldzie, że tak było na Górze Oliwnej… tylko w niewyobrażalnym stopniu jeszcze gorzej, bo On przecież wziął na siebie grzechy całego świata...


Mnożyły się wizyty u różnych lekarzy, do domu Anneliese zapraszano również wytrawnych znawców z dziedziny duchowości i opętania. Jeden z nich zanotował: "Anneliese była miłą dziewczyną, pochodzącą z głęboko religijnego domu. Skarżyła się: Czuję, że nie mam własnego „ja”. Potem powiedziała, że od czasu do czasu widzi diabelskie twarze, których nie mogła bliżej opisać..."

Anneliese Michel
Z jej twarzy nigdy nie znikał uśmiech


W pewnym momencie Anneliese zaczęła gwałtownie odrzucać poświęcone przedmioty. Jej pokój przepełniał smród spalenizny i gnojówki. Jednocześnie studiowała, osiągając sukcesy w nauce. Była wesoła, nie unikała towarzystwa, zachowywała się jak normalna, zakochana nastolatka. Choć miała chłopaka, Piotra, i bynajmniej go nie unikała, to jednak czuła, że z uwagi na swoje osobliwe dolegliwości nie powinna się angażować w głębszą relację z nim. Piotr jednak nie ustępował, pocieszał ją i siebie, wierząc, że w końcu znajdzie się lekarz zdolny uleczyć dziwne dolegliwości. Piotr nie opuścił Anneliese do końca życia, mimo iż często patrzyła na niego wrogim spojrzeniem, sycząc i warcząc.

Anneliese Michel
Piotr (po prawej) nie opuszczał Anneliese do ostatnich chwil


W miarę upływu czasu z Anneliese było coraz gorzej. Zaczęły się u niej pojawiać omamy. Podczas modlitw tu i ówdzie widziała diabelskie twarze i słyszała głosy mówiące jej, iż została potępiona. To, co się z nią działo, przypominało ataki. Dziewczyna prawie w ogóle nie spała, a kiedy już położyła się do łóżka, wyglądała jak nieżywa. Często zdarzało się, że jeśli w ogóle zasnęła, już po dwóch godzinach było na nowo pobudzona. Była niesamowicie silna, do tego stopnia, że gdy siostra próbowała ją złapać, Anneliese chwyciła ją i z całej mocy cisnęła o podłogę jak szmacianą lalką. Jej chłopak, Piotr, wspominał, że widział pewnego razu, jak Anneliese zgniotła jabłko jedną ręką.

Anneliese Michel
Jej pasją była muzyka


Anneliese potrafiła godzinami skakać po ścianach, biegać po schodach, spijać z podłogi własny mocz, wkładać głowę do muszli klozetowej, tarzać się nago w żwirze lub moczyć w wodzie, próbując ugasić gorączkę rozpalającą jej ciało. Traciła zęby, drapiąc i gryząc ściany. Jadła muchy i pająki, żuła węgiel, przeklinała w obecności duchownych oraz odgryzała głowy martwym ptakom. Zdarzyło jej się również przez dwa dni szczekać i wyć jak pies. Mięśnie jej szyi i klatki piersiowej były tak napięte, że nie potrafiła pić ani oddychać. Jak wspomina jej matka, diabeł potrafił rzucać nią o ziemię na brzuch, na plecy, całymi godzinami. Ciągle upadała na głowę. Ciało Anneliese nieustannie pokryte było siniakami i bliznami, głowa była prawie czarna, a oczy zapuchnięte i niewidoczne. Matka rozkładała na ziemi kołdry i poduszki, ale diabeł był złośliwy i rzucał Anneliese obok, tak że znowu upadała na podłogę.

Anneliese Michel
Anneliese Michel
W domu rodzinnym wszędzie czuć jej obecność


Nagle jednak Anneliese stawała się spokojna, wracała do równowagi, modliła się, uczyła, grała na fortepianie... zawsze się modliła - "Zdrowaś Mario", "Zdrowaś Mario". Przy każdej modlitwie diabeł znowu rzucał nią o ziemię.

Anneliese była leczona przez wielu lekarzy psychiatrów, żaden z nich nie potrafił sobie jednak poradzić z tą tajemniczą chorobą. Ponieważ podejrzewano u niej epilepsję, Anneliese podawano leki na tą chorobę, objawy jednak nie ustawały. Niektórzy lekarze twierdzili wręcz, że tabletką czy zastrzykiem nie można uleczyć opętania.

Anneliese Michel


W 1973 roku zdesperowani rodzice napisali do miejscowego biskupa list z prośbą o odprawienie egzorcyzmów, gdyż według ich wiedzy u Anneliese doszło do wystąpienia religijnego stanu wyjątkowego - demonicznego opętania. Egzorcyzmu jednak odmawiano, tłumacząc, iż powinna kontynuować leczenie farmakologiczne. Wciąż jednak Anneliese była pod stałą opieką kapłanów. W lipcu 1975 roku przeprowadzono egzorcyzm próbny - egzorcyzmy takie przeprowadza się w momencie, gdy jeszcze nie wiadomo, co się dzieje z człowiekiem. Może być po prostu chory, a wtedy możliwe są różne rzeczy. Egzorcyzm próbny polega na tym, że egzorcysta nie porusza ustami, w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków ani nie wykonuje gestów, a jedynie wydaje demonowi duchowy rozkaz brzmiący "Odstąp od tego człowieka, powiedz kim jesteś". Gdy ksiądz Ernst Alt wydał ten rozkaz, Anneliese natychmiast zareagowała,
proboszcz Ernst Alt
ojciec Arnold Renz
Egzorcyści: ksiądz proboszcz Ernst Alt (u góry) i ojciec Arnold Renz
odezwały się w niej demony - tak nie reaguje żaden epileptyk. Nagle zerwała się, zaczęła szaleć i z wrzaskiem rozerwała różaniec, nie była też w stanie się modlić. Dopiero jesienią 1975 roku biskup Würzburga Josef Stangl udzielił nie tylko oficjalnej zgody, ale wręcz polecenia na odprawienie pełnych egzorcyzmów.

Egzorcyzmy przeprowadzało dwóch księży, proboszcz Ernst Alt oraz salwatorianin Arnold Renz. Większość egzorcyzmów zarejestrowano na 52 taśmach magnetofonowych, wszystkich nagrań dokonano za zgodą Anneliese, która powiedziała, że wypowiedzi demonów powinien wysłuchać biskup i że powinno się to rozgłaszać na całym świecie. Egzorcystów wspierał radą ojciec Adolf Rodewyk.

Gdy egzorcyści zebrali się w Klingenbergu, ojciec Renz odmówił egzorcyzm według rytuału rzymskiego. Demony natychmiast zaczęły mówić.

Osobisty kontakt z Anneliese utwierdził księży w przekonaniu, że mają do czynienia z demonicznym opętaniem. Oto, co zapisał w swoim dzienniku ojciec Rodewyk: "Pozostaje jeszcze pytanie o diabła, który miał ją w posiadaniu. Pytana wielokrotnie, Anneliese wciąż podawała imię Judasz. Jest on dobrze znany z historii opętań… Nieustannie popychał opętanych do kradzieży Hostii, uniemożliwiając jej przełknięcie. U Anneliese znajdujemy coś podobnego. Sama powiedziała, że nie mogła przełknąć Hostii i dlatego trzymała ją w ustach, aby się rozpuściła. Anneliese jest opętana, a główny diabeł nazywa się Judasz. Za tym sformułowaniem stoi myśl, że mogą być jeszcze inne złe duchy, drugorzędne".

Gdy doszło w końcu do egzorcyzmów, obawy ojca Renza potwierdziły się - demony, nękane modlitwą, zaczęły dawać o sobie znać.Gdy do domu mieli przyjechać egzorcyści, działy się dziwne rzeczy. Pewnego razu podczas obiadu spod Anneliese wysunęło się krzesło, a ona sama podskoczyła wysoko ponad nie. Gdy przyjechał ksiądz Rot, Anneliese chwyciła kanister z wodą święconą z San Damiano i rzuciła nim w księdza. Kanister zatrzymał się na ułamek sekundy w powietrzu i upadł na ziemię. Innym razem Anneliese, stojąc na korytarzu, kopała jak piłkę kubek napełniony wodą, a woda się nie wylewała. Anneliese przesuwałą meble z jednej strony na drugą i rozrywała przy tym różańce. W noc przed Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego przebiła głową szybę w drzwiach, nie raniąc się przy tym. Innym razem, w noc przed Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, modliła się aż do rana: "Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, stworzyciela Nieba i Ziemi..."

Anneliese Michel
7 czerwca 1976 r. Anneliese musiała pod presją demonów robić jedno przyklęknięcie za drugim przez około dwie godziny. Ojciec Arnold liczył za każdym razem 35-40, potem następowała mniej więcej jednominutowa przerwa, a po niej znowu wszystko od nowa. Pod koniec ilość przyklęknięć była mniejsza, a przerwy nieco się wydłużyły. Tego wieczoru Anneliese zrobiła około 600 przyklęknięć. Była po tym cała spocona i wyczerpana. Ojciec i matka pomagali jej za każdym razem przy podnoszeniu się, aby nie musiała tak wytężać swoich sił - a i tak był to "ogromny sportowy wyczyn".


Gdy w domu pojawiła się przyjaciółka rodziny Michelów, pani Heine, Anneliese powitała ją tymi słowami: "Ja jestem Anneliese. Chwycę cię za szyję i będę szarpać!", po czym spoliczkowała ją.

Anneliese Michel


Gdy w odwiedziny przychodził chłopak Anneliese, Piotr, ta prawie nie mogła mówić, cały czas szalała - była w stanie wydusić z siebie jedynie: "Mam takie skamieniałe serce..."

Pewnego razu Piotr zabrał Anneliese na wycieczkę. Na polnej drodze wysiedli z samochodu i kawałek przeszli pieszo, idąc do parku. Anneliese źle się czuła. W pewnym momencie dziewczynie ukazała się Matka Boża i towarzyszyła jej kawałek drogi. Szły jedna koło drugiej. Matka Boża powiedziała:

"Jest wielkim cierpieniem mojego serca, że w tym czasie bardzo wiele dusz trafia do piekła. Trzeba czynić pokutę za księży, za młodzież, i za Twoją ojczyznę. Czy chciałabyś podjąć pokutę za te dusze, aby tak wielu ludzi nie ginęło w piekle? Czy chcesz czynić pokutę za te dusze, które inaczej będą potępione na wieczność?"

Anneliese Michel


Był przy tym Piotr, ale on Matki Bożej nie widział. On stał, a Anneliese uklękła i modliła się. Nagle podskoczyła. Znowu mogła chodzić i skakać. Wtedy Piotr pomyślał, że coś się musiało stać, bo ona do tej pory sama z siebie nie potrafiła skoczyć czy chodzić. W tym momencie widzenie zakończyło się. Gdy wrócili do domu, Anneliese przybiegła radośnie i powiedziała: "Mamo, mamo, popatrz na mnie! Znów mogę chodzić i skakać, podskakiwać, tańczyć! Ukazała mi się Matka Boża! Kazała mi czynić pokutę, bo inaczej wiele dusz pójdzie do piekła. Mam trzy dni na zastanowienie się, czy to przyjąć, czy odrzucić. Mam trzy dni na przemyślenie".

Gdy matka zapytała, gdzie jest Piotr, odpowiedziała: "Piotr siedzi na dole w samochodzie i płacze". Piotr był tym wszystkim tak dotknięty, że nie mógł powstrzymać łez. Nie mógł tego pojąć.

Anneliese Michel


Matka Anneliese była przerażona. "To straszne pokutować za tak wiele dusz", pomyślała, po czym pobiegła do męża by mu opowiedzieć, co się stało. Potem wróciła do Anneliese i próbowała ją przekonać do odrzucenia pokuty. Anneliese odpowiedziała: "Jeśli ja nie zrobię teraz tego, co powiedziała mi Matka Boża, to będę winna tego, że tak wiele dusz pójdzie do piekła i będą na wieczność potępione! Wtedy i ja będę winna".

Ojciec Renz pisał dalej: "Najmocniej Anneliese lub demony reagują na wodę święconą. [Opętana] zaczyna wyć i miotać się. Trzymają ją trzej mężczyźni: pan Hein, Piotr i ojciec. Anneliese próbuje gryźć na lewo i na prawo, kopie nogą w moim kierunku. Od czasu do czasu wyje, szczególnie przy wodzie święconej. Czasami skomli jak pies. Powtarza: skończcie z tym gównem! ty, księże, zasrańcu! ty brudna świnio!"

Doświadczeni egzorcyści wiedzą, że znajomość imion demonów oraz ich liczby daje nad nimi większą władzę podczas odprawiania egzorcyzmów. Duchowni ustalili, że w przypadku Anneliese Michel demonów było sześć: Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann.

Za każdym razem, gdy egzorcysta w imieniu Jezusa Chrystusa nakazywał demonom opuścić ciało dziewczyny, rozlegały się nieopisane krzyki i warczenia.

Anneliese Michel
Anneliese Michel
Swoje przeżycia i wizje Anneliese opisywała w pamiętniku. Na zdjęciu u dołu Piotr czyta go


Co prawda z wściekłością, ale odpowiadały kapłanom na zadawane pytania.

Któregoś razu diabeł był zmuszony uczynić wyznanie: "Mam wam coś do powiedzenia. Ona się cieszy... ponieważ ciągle się modliliście... Macie modlić się dalej". Egzorcyści zorientowali się, że poprzez krzyk demonów Matka Boża dawała znać, że jest obecna i panuje nad sytuacją. Ojciec Arnold, usłyszawszy to, próbował rozpocząć pieśń maryjną, gdy nagle rozległ się przerażający ryk: "Idzie Ona, idzie Ona! Wielka Pani!"

Demony zaczęły wychodzić, jeden po drugim, wymawiając ustalony znak wyjścia - "Zdrowaś Maryjo, łaski pełna!". Najtrudniej było z Lucyferem - wypędzenie go zajęło najwięcej czasu.

Ojciec Renz szukał modlitwy końcowej, by zapieczętować egzorcyzm. Pojawiły się jednak problemy. Podczas modlitwy Anneliese wyrywała się z objęć ojca i Piotra, a następnie wielokrotnie padała na kolana i wstawała, doznając wielu obrażeń. Podczas egzorcyzmu z 30 grudnia 1975 roku demony powiedziały, że nie mogą wyjść z ciała dziewczyny, gdyż nie pozwala im na to Boski Zbawiciel.

proces
Wokół pokazowego procesu wytoczonego po śmierci Anneliese Michel wytworzył się taki szum medialny, że niedługo później uznano go za najważniejszy po norymberskim proces w historii powojennych Niemiec


Z rozmów Anneliese z ojcem Renzem (na podstawie zapisu z jednej z taśm):

- Czasami się myśli: "Cierpienie to taka łatwa rzecz". Ale kiedy jest naprawdę ciężko, to nie chce się zrobić ani kroku. Tego nie można sobie wyobrazić, jak oni potrafią człowieka zmusić! Nie ma się już wcale władzy nad sobą.

- Ale masz zasługę, bo jesteś gotowa to przyjąć.

- Och, wtedy to już nie ma nic do chcenia, ojcze.

- Wiesz, to pochodzi z tego, że wcześniej powiedziałaś "Tak".

- Tak...


Anneliese Michel


Anneliese pewnego razu powiedziała ojcu, że "w lipcu nadejdzie zmiana". Ostateczne uwolnienie przyszło dopiero w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 1976 roku. Podczas swojego ostatniego w życiu egzorcyzmu Anneliese nagle poprosiła o rozgrzeszenie. O północy ojciec Arnold nakazał demonom, aby te uciszyły się i pozwoliły dziewczynie zasnąć.

proces
Pogrzeb Anneliese Michel


Anneliese położyła się na łóżku i spokojnie zasnęła. Nie obudziła się już. Umarła z wycieńczenia. Przybyły na miejsce lekarz rodzinny stwierdził, że nie jest w stanie ustalić przyczyny śmierci.

Wkrótce potem rozpoczął się proces karny. Według wyroku sądowego, Anneliese została zagłodzona - obrona podnosiła jednak, że na zwłokach dziewczyny nie stwierdzono żadnych symptomów charakterystycznych dla zagłodzenia. Rodziców dziewczyny oraz dwóch duchownych egzorcystów uznano winnymi nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez "doprowadzenie do śmierci dziewczyny wskutek niedbalstwa" i skazano na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

proces
Zawsze wesoła, towarzyska. Cieszyła się życiem i nigdy nie przestawała się śmiać. Na tym rodzinnym zdjęciu Anneliese siedzi druga od prawej


Jak wykazał później w swoim dochodzeniu szwajcarski uczony doktor Theo Weber-Arma, podczas procesu przemilczano wiele faktów. Anneliese Michel trzykrotnie przechodziła badanie EEG i każdorazowo wykluczano u niej występowanie epilepsji, mimo to przez szereg lat podawano jej leki na tą chorobę, m. in. zentropil i tegretol - środki te wykazują rujnujące organizm skutki uboczne. Wysokie stężenie tych preparatów i ich długotrwałe stosowanie musiało w końcu doprowadzić do wyniszczenia organizmu i śmierci Anneliese. Lekarze, którzy postawili błędną diagnozę i nieprawidłowo leczyli dziewczynę, nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Ponadto, jak stwierdził dr Weber-Arma, "nie sposób za objawy epilepsji uznać wstrząsania głową w prawo i w lewo z taką szybkością, że świadkowie mieli wrażenie, jakby oglądali film na przyspieszonych obrotach".

Spośród 51 taśm nagranych podczas egzorcyzmów, żadnej z nich nie dopuszczono jako dowód w procesie.

Anneliese Michel


Analizując pewne fakty, ksiądz Alt doszedł do wniosku, że u Anneliese doszło do opętania ekspiacyjnego. Sprawa Anneliese Michel jedt jedynym znanym w Kościele katolickim przypadkiem takiego opętania. Opętanie ekspiacyjne, czyli cierpienie za grzechy cudze zamiast własnych, dopuszczone jest jako doświadczenie boże. Zmaganie się z siłami zła oraz wynikające z tego cierpienia i upokorzenia pomagają innym ludziom na świecie osiągnąć zbawienie. Często opętany na takie cierpienie się zgadza, tak też było w przypadku Anneliese Michel.

Anneliese Michel


Przypadek Anneliese Michel oraz wydźwięk procesu, jaki odbył się po jej śmierci, spowodował nałożenie w Niemczech powstanie nieformalnego zakazu wykonywania egzorcyzmów. Obecnie w Niemczech nie ma ani jednego oficjalnego księdza-egzorcysty, natomiast zainteresowanie magią i okultyzmem w różnych postaciach staje się tam prawie powszechne. Często zdarza się, że opuszczone budynki kościelne stają się miejscem spotkań grup satanistycznych, stąd - jak sądzą niektórzy - w Niemczech coraz częściej może dochodzić do opętań, a ich ofiary zwykle są pozostawione same sobie i nie otrzymują żadnej pomocy.

Anneliese Michel


Niezwykle trudnemu powołaniu, jakie przyjęła Anneliese Michel, towarzyszyły również szczególne łaski, jakie otrzymywała od Zbawiciela. Były to pouczenia, służące lepszemu odróżnieniu słów Jezusa od sugestii szatana, które Anneliese przekazywała następnie swojemu duchowemu kierownikowi. Wraz z upływem czasu na ciele dziewczyny pojawiły się niegojące się rany - rzecz znamienna, że pojawiły się w miejscach odpowiadających ranom na ciele Jezusa Chrystusa, mogą więc być uznane za stygmaty.

Anneliese Michel
Pierwsza Komunia Św.


Z pamiętnika Anneliese - wpis z 24.10.1975:

Twoje cierpienie, twój smutek i brak pociechy służą mi do tego, aby ratować inne dusze. Nieprzerwanie proś i błagaj za twoich bliźnich, aby i oni także osiągnęli wieczną ojczyznę. Módl się i ofiaruj wiele za moich kapłanów. Nie na darmo ukazałem ci wielkość i godność każdego kapłana, tak że zadrżałaś z bojaźni.


Anneliese Michel


W jej pamiętniku znajdziemy również niezwykły, wzruszający dialog:

- Musisz jeszcze coś zapisać – mówi Zbawiciel.
- Co?
Nie chciałam tego zapisać, ponieważ sądziłam, że jest to od szatana; poza tym moja dusza wzdraga się przed tym. Zbawiciel żąda ode mnie posłuszeństwa, dlatego to zapisuję.
Zbawiciel powiedział: „Zostaniesz wielką świętą”. Nie chciałam nadal w to uwierzyć, wtedy Zbawiciel dał mi znak, że dobrze usłyszałam. Łzy płaczu...


Opracował: Ivellios

Komentarze są starsze od artykułu, ponieważ wcześniej był w tym miejscu inny, zawierający mniej szczegółów. Powyższy artykuł został opracowany został na potrzeby naszego podcastu poświęconego egzorcyzmom - po publikacji podcastu do artykułu wprowadziliśmy drobne zmiany, stąd biorą się małe różnice, które zapewne wychwycą nasi Czytelnicy.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • bafu
  (2008-03-23 15:52:30)
  | 👮 raport

  Myśle że Anneliese Michel była świetą dziewczyną tak samo jak Matka Boża zaufała Bogu mimo swojego pięknego wyglądu i młodych lat zaufała mu nie myślą jaki bedzie koniec tej ofiarości a koniec stał dramatyczny nie z powodu śmierci tylko z powodu innych ludzi A wiec nawołuje do wszystkich którzy wierzą módl cie się za tą dziewczyne za tego anioła niech nam przebaczy coś my jej uczynili.Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!


  | Odpowiedz • grz
  (2008-03-24 10:44:08)
  | 👮 raport

  uważam, że opętanie było prawdą. Ale ludzie bez wyobraźni nie są w stanie tego pojąć, dla nich liczy się tylko 'szkiełko i oko'. Niektórych spraw nauka nigdy nie wyjaśni. Interesuję się tematyką egzorcyzmów od jakiegoś czasu. Polecam książkę Gabrielle Amorth "Wyznania egzorcysty"


  | Odpowiedz • Jingsaw
  (2008-03-26 10:34:35)
  | 👮 raport

  Od dawna interesuje się tego typu zjawiskami,jest to najbardziej udokumentowany przypadek opętania.

  Nie mam zamiaru zabierać zdania czy powinna zostać uznana za świętą,jednak ten przypadek daje wiele do myślenia w kwestii wiary.

  A swoją drogą film Egzorcyzmy Emily Rose był świetny.


  | Odpowiedz • mloda
  (2008-03-26 13:55:52)
  | 👮 raport

  ja tez wierze ze to bylo prawda, dlaczego jezeli istnieje Bóg nie ma być szatana?... czytalam wiele opini na ten temat i dziwią mnie Ci ludzie którzy w to nie wierzą...


  | Odpowiedz • m.
  (2008-03-29 17:06:26)
  | 👮 raport

  zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Jeden z demonów podawał się za Kaina...czy przypadkiem na lekcjach religii nie uczy się, że Kain, Abel, Adam, Ewa itd. to postacie, które w rzeczywistości nie istniały [tak samo jak stworzenie świata w 7 dni- to tylko taka obrazująca fikcja literacka]. Jeśli przyjmiemy takie założenie, to jak Anneliese mogła byc opętana przez demona, który nie powinien istnieć?


  | Odpowiedz • @ m.
  (2008-04-01 17:43:08)
  | 👮 raport

  Owszem, wszystko co wymieniasz to tylko obraz literacki, ale Kain jest symbolem pierwszego mordercy tak jak jabłko symbolizuje pierwszy grzech. Ostatecznie imie nie ma znaczenia, chodzi o czyn i jego symbolikę.


  | Odpowiedz • Jacek_krak
  (2008-04-04 07:29:09)
  | 👮 raport

  Szatan nie jest żadnym przeciwnikiem, ani przeciwieństwem Boga. Bóg nie ma potrzeby by z nim walczyć, ani też nie potrzebuje pomocy by zniweczyć zamierzenia szatana. Bóg nie potrzebuje pomocy i nie musi skazywać na cierpienia nikogo by innych wybawić. Za to różne złe duchy lubią podszywać się pod inne osoby, by zwieść swoimi fałszywymi naukami i dać ludziom tego co pragną, a nie to co jest dla nich dobre.


  | Odpowiedz • Lalita21,st-ce
  (2008-05-13 20:27:23)
  | 👮 raport

  Anneliese była opętana i moim zdaniem powinna zostać wyniesiona na ołtarze. Miala przeciez też stygmaty i kontakt ze świętymi. Czytalam książke "Egzorcyzmy Anneliese Michel" wiele razy. Uważam, że film "Egzorcyzmy Emily Rose" był skrewiony jak tylko można, zrobili z niego typowy, tandetny amerykański horror, gdy w rzeczywistości historia o Anneliese powinna być historią cierpienia dziewczyny dla dobra innych.


  | Odpowiedz • Wierz±ca
  (2008-06-16 11:44:55)
  | 👮 raport

  ja tez wierze ze to bylo prawda, dlaczego jezeli istnieje Bóg nie ma być szatana?

  Każdy powinien znać historie tej dziewczyny...

  A filmik na you-tube jes szokujący...


  | Odpowiedz • margolcia
  (2008-07-06 20:26:35)
  | 👮 raport

  a ja jesli boga niestawiam na pierwszym miejscu ale codziennie wieczorem modle sie (od dluzszego czasu czytam i zajmuje sie demonami a najbardziej Lucyferem) to moze mnie opetac ?


  | Odpowiedz • margolcia
  (2008-07-06 20:31:27)
  | 👮 raport

  Moim zdaniem byla opetana , bo jesli istnieje Bog to musi byc jakas rownowaga na swiecie i otoz to ze szatan tez idtnieje!!! Wszystko nie jest idealne


  | Odpowiedz • Me
  (2008-07-13 05:34:02)
  | 👮 raport

  Droga Margolciu: Nie znam się na tym za bardzo ale opętać cie raczej nie powinno... jeśli tylko się nim interesujesz... hmm.. nie wiem. ale naprawde nie powinno. moim zdaniem to co napisali o Anneliese to prawda.ale najbardziej szokuje mnie to jak wygląda na załączonym powyżej zdjęciu i jak wyglądała podczas egzorcyzmów... Jak bardzo zmieniło ją to wszystko. Jak pierwszy raz usłyszałam ten egzorcyzm co jest na Yourube to byłam tak wystraszona że szok. później aby się uspokoić poczytałam trochę o niej aby przekonać sie co naprawdę się stało.. teraz uważam ją troche za świętą bo wzięła cierpienie na siebie co niewiele osób jest w stanie zrobić.


  | Odpowiedz • kara2705
  (2008-08-20 04:49:50)
  | 👮 raport

  ja równiez słuchałam tych nagrań. sa straszne i od razu chciałam dowiedziec się czegoś wiecej... no i troche sie tym interesuje. wiec jesli ktoś sądzi że nie ma szatana wg mnie jest w błedzie! bo przeciez cała nasza wiara opiera sie na tym że kiedyś w niebie był spokój i w ogóle a potem jeden z aniołow się zbuntował i właśnie dlatego mamy zło na świecie...


  | Odpowiedz • kara2705
  (2008-08-20 04:52:33)
  | 👮 raport

  ale można to tez inaczej rozumiec. bo np każdy mógłby byc zły... i sie buntowac ale jednak to MY wybieramy co sie stanie w NASZYM zyciu bo zycie to pasmo ciagłych wyborów... I to Anneliese wybrała zbawienie inych.


  | Odpowiedz • mar
  (2008-09-04 13:55:19)
  | 👮 raport

  ja uwazam,ze przypadek Anneliese moze byc poczatkiem watpliwosci zwiazanej z chrzescijanstwem,a mianowicie jak biskup Joseph Stangl mogl powiedziec,ze szatan nie istnieje?.Przeciez w Pismie Swietym wiele razy jest mowa o szatanie-wiecznym przeciwniku Boga.Wiec jesli nie ma szatana to cale Pismo Swiete wydaje sie byc bzdura od samego poczatku.A jesli ten biskup z jakiegos powodu klamal to mozemy sobie tylko zadawac pytanie czemu?co jeszcze kosciol przed nami ukrywa?Jesli nie chcial ujawnic nam,ze to bylo opetanie tylko choroba,to czy nie nasowa sie watek ze nasza wiara tez jest bzdura?czego jeszcze mozemy sie spodziewac po "Kosciele"?mozemy tylko pytac,ale nikt nam nie odpowie.


  | Odpowiedz • mala22
  (2008-09-22 13:22:45)
  | 👮 raport

  ogladałam film własnie egzorcyzmy emily rose i powiem wam ze mnie wstrzasnał ten film własnie powstał na podstwaie tego opetania co tu pisze i ja sie zgodze z tym że to prawda a nie ze wzgledu na film jak na ten artykuł dużo ludzi w to może nie wierzyc uwazac za bzdury ale ten kto nie przezył czegos takiego własnie moze nie zdawac sobie ztego sprawy my tego nie przezyliśmy dla nas to nie mozliwe ale moim zdanem sa zjawiska takie które nasze głowki nie moga pojać bo to tylko sam Bog wie przypomina o swoim istnieniu bo jak jest szatan to musi istnieć też Bóg


  | Odpowiedz • On
  (2008-09-23 13:19:57)
  | 👮 raport

  Są dowody: taśmy, publikacje niezależnych badaczy,lekarzy,egzorcystów,to, że Anneliese miała więcej siły, niż kilku mężczyzn,mówiła różnymi głosami, językami, nie czuła bólu,potrafiła unosić przedmioty,łamiąc prawo grawitacji itd., ale sąd nie chciał nawet dopuścić 51 taśm z egzorcyzmów jako dowodów, by pozostać nautralnym w tej sprawie-świecki sąd kontra paranormalność. Bóg dał ludzkości dowód,ale wielu odrzuca te dowody, by wyznawać dewizę "Hulaj duszo, piekła nie ma".


  | Odpowiedz • Adam_K
  (2008-10-10 21:44:37)
  | 👮 raport

  Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko pozostałe jest na właściwym. Więc jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu, to wszystko w Twoim życiu jest źle poukładane. Modlitwa w takim przypadku, to tylko uspokajanie samego siebie. No chyba, że się modlisz, bo z tym walczysz.

  Już samo to, że Bóg nie jest na pierwszym miejscu otwiera Cię na działanie domonów. A jeśli dodatkowo czytasz niewłaściwe rzeczy, to igrasz z ogniem!


  | Odpowiedz • Adam_K
  (2008-10-10 21:47:53)
  | 👮 raport

  Powiem więcej, jestem tu przez przypadek, ale widzę, że cały ten portal nie służy niczemu dobremu. Wszystkie te opowieści o ufach, wywoływaniu duchów, medytacjach to działanie szatana, tylko inaczej nazwane. Angażując się w to łatwo można zostać opętanym.

  Tyle, że zdziwię się, jeśli ten komentarz zobaczę, bo spodziewam się, że cenzury on nie przejdzie...


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2008-10-11 22:02:59)
    📧 pw | 👮 raport

  Adam_K, nie wiem, jak jest w innych serwisach, ale w Paranormalium cenzury na poglądy nie ma.

  Powiem ci szczerze, że szlag jasny mnie trafia, gdy ludzie zjawiska paranormalne łączą z satanizmem. Tacy ludzie wszystko, co "niechrześcijańskie", nazywają "działaniem szatana".


  | Odpowiedz • Grzesiek
  (2008-10-22 12:09:13)
  | 👮 raport

  Własnie czemu nikt wtedy nie brał świadków którzy widzieli nadludzkie czyny jakie dokonywała Anneliese ? Przecież nawet jej chłopak widział jak rozgniatała jedną ręką jabłko tak że miąższ latał po ścianach.


  | Odpowiedz • Synfon
  (2008-10-26 19:26:31)
  | 👮 raport

  Buhahahaha żal mi was ślepe istoy.żekomy bug Nie istnieje i nie będzie istniał! A Anneliese Miała silną chorobe psychiczną związaną ze strachem danej religii. A ci księża ją zagłodzili i dlatego umarał.


  | Odpowiedz
  • Nika
   (2023-07-28 11:29:58)
   | 👮 raport

   Panu radzę najpierw popracować nad ortografia,a dopiero potem wypowiadać się w przestrzeni publicznej na jakikolwiek temat.

   Odpowiedz


  • Ivellios
   (2023-07-28 11:52:19)
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Mając na względzie, że poprzedni komentarz jest z 2008 roku, pan miał bardzo dużo czasu na przeczytanie całego słownika. Kilka razy. :-)

   Odpowiedz

 • Constantine
  (2008-10-30 03:39:23)
  | 👮 raport

  Słyszałem te taśmy, program na dwójce o tym był. Demon mówiący po niemiecku brzmi trochę po rasistowsku


  | Odpowiedz • konrad
  (2008-10-31 11:18:05)
  | 👮 raport

  oglądałem film..i słyszałem taśmy..które są dla mnie najciekawsze z punktu realistycznego...bo ogólnie zajmuje się muzyką...sztuką...trudno mi powiedzieć...co myśle o tym...wydaje się to przypadkiem prawdziwym.Poszukuje Boga i nigdy nie miałem do czynienia z opętanymi...ale zdarzają się różne rzeczy których nauka nie wyjaśniła do tej pory i nadal się w nich gubi...bo celem nie jest poznanie prawdy...ale wyjaśnienie racjonalne isoty..a wiec szukanie 'gotowych odpowiedzi'dla zaspokojenia rozumu.interesuje mnie też psychologia..ze zdjęcia anneliese nie można wyczytać żadnych oznak zaburzeń osobowych,dziewczyna wygląda na ambitną,roztropną..z dużą inteligencja..o czym świadczy wyraz dla mnie'skomplikowanej'twarzy...była to poza tym ładna dziewczyna..najważniejsze żeby nie oceniać jej przypadku..gdy nie była to osoba którą znaliśmy..bo tak rodzą się historie magiczne...fani i krytycy nie powinni oceniać tego na podstawie książek i innych osób..bo wiem że wiele osób chciałoby tak...prawdę znają tylko cI którzy byli a my jesteśmy obserwatorami przypadku anneliese


  | Odpowiedz • Ilona
  (2008-11-13 17:56:50)
  | 👮 raport

  Anneliese mimo że była wierząca została opędta przez 7 duchów niezłego kalibru takich jak Hitlera Kucyfera i upadłych księży . Ogladałam o niej film dokumentalny Dziewczyna wierząca bardzo ułozona i została skazana na taki los . Ludzie nie wierzą w demony , duchy i to jest błąd. Ona miała szanse żeby żyć dalej lecdz wolała pokazać ludziom że to istnieje ale niestety Sąd skazał księdza na więzienie i poszło to w niepamięć . Dobrze że powstał na podstawie tej histori Film inaczej nikt by o tym się nie dowiedział .


  | Odpowiedz • wujas.
  (2008-11-25 23:42:00)
  | 👮 raport

  Adam i Ewa zyli na co są dowody np. ze kazde DNA czlowieka pochodzi od 2 pierwszych osob. Kain takrze zyl, i mozemy spotkac sie z tym nawet w wikipedi ze sa dowody na jego istnienie jak i na jego czyn zabicia. i jeszcze cos apropo tych 7 dni. Jak bys przeczytal chodz strone z Biblii to napewno powiedzial bys ze tzw. 7 dni to metafora.


  | Odpowiedz • KTOŚ
  (2008-12-01 21:17:46)
  | 👮 raport

  jak chcecie to posłuchajcie sobie taśm nagranych podczas jej egzorcyzmów. Prawdziwe:

  pl.youtube.com/watch?v=x4...


  | Odpowiedz • dominika
  (2008-12-02 22:19:27)
  | 👮 raport

  a moim zdaniem anneliese do tego stopnia zaufala Bogu, ze postanowil ja w ten sposob wyroznic. tak jak np Ojca Pio, ktory byl stygmatykiem i potrafil lewitowac.


  | Odpowiedz • anonim
  (2008-12-16 20:51:43)
  | 👮 raport

  ja ogladałam filmik na youtube i rzeczywiscie zamiast głosu młodej zadbanej dzewczyny było słychać nieziemski i straszny głos jakiejs istoty!! wystarczy wejsc na strone i wpisac jej imię i nazwisko.. jak słyszę te głosy to automatycznie mi przechodzą ciarki po pecach..


  | Odpowiedz • Ciekawska
  (2009-04-12 14:33:55)
  | 👮 raport

  Ja tez ogladalm film na dwojce o niej. Jedno mnie zastanawia... kiedy ksiadz wypedzil wszyskie demony to po kilkunastu min. one znow wrocily. Mowily ze chca sie wyniesc ale nie moga. Wydaje mi sie ze Bog im to nie umozliwil by Aneliese mogla odpokutowac za dusze zmarlych ktore mialy isc do piekla. I ze stalo sie tak by mozna naglosnic te sprawe i ostrzec ludzi przed grzechami i demonami. Ze Bog mial w tym ukryty zamiar... Ale byc moze to co napisalam to totalna bzdura ;P


  | Odpowiedz • I am
  (2009-04-23 12:59:10)
  | 👮 raport

  m. (2008-03-29 17:06:26)
  zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Jeden z demonów podawał się za Kaina...czy przypadkiem na lekcjach religii nie uczy się, że Kain, Abel, Adam, Ewa itd. to postacie, które w rzeczywistości nie istniały [tak samo jak stworzenie świata w 7 dni- to tylko taka obrazująca fikcja literacka]. Jeśli przyjmiemy takie założenie, to jak Anneliese mogła byc opętana przez demona, który nie powinien istnieć?

  Zdziwił mnie ten komentarz. To chyba Ciebie jakiś satanista religii uczy... Kain, Abel, Ewa, Adam istnieli... Przynajmniej tak mnie na religii uczyli... I uczą nadal, w Kościele...


  | Odpowiedz • sardelka1208
  (2009-05-21 19:17:01)
  | 👮 raport

  filmu jeszcze niestety nie oglądałam ale z checia to zrobie. slyszalam o tym przypadku juz dawno dopiero teraz mnie zainteresowal. kazdy ma swoje zdanie w tej sprawie ja nikomu nie bede narzucala swojego. ale naoisze co mysle. czytajac tan i innne artykuly zaczelam wierzyc ze annelise byla opeatan i cierpiala za nasze grzechy.a sad nie winnie oskarzyl tych ludzi!!! wiele faktow wskzywalo na to ze ma doczynienia z szatanem. jest bog i szatan nie ma dobra bez zla. jezeli to sprawka boga chcial nam na pewno cos przez to przekazac.... nie wiem czy reigia mi tego zabrania ale wieze w opentanie szatan moze zapanowac nad naszym cialem chcac przez to pokonac boga


  | Odpowiedz • anonim
  (2009-06-15 16:23:36)
  | 👮 raport

  ja również w to wierzę.. znam historie Anneliese bardzo dobrze spedzilem wiele dni na czytaniu artykułów oglądaniu zdjęć i przesluchiwaniu nagrań z egzorcyzmow i nie ma mowy o jakieś mistyfikacji czy czymś w tym rodzaju..


  | Odpowiedz • monika
  (2009-07-07 12:05:48)
  | 👮 raport

  Wierzę, że było to opętanie a nie choroba. Nie wszystko da się udowodnić, ale niestety są tacy, dla których liczy sie tylko wiedza. Absolutnie nie zadzam sie w wyrokiem sądu w tej sprawie


  | Odpowiedz • chupacabra
  (2009-08-04 16:16:48)
  | 👮 raport

  no cóż, wierzę w to, że można być opętanym, jak i w to, że Bóg istnieje ale:parę rzeczy mnie zaciekawiło bo moim zdaniem:
  badania DNA wykazały, że człowiek pochodzi od nie 2 a 7 osobników, podobnych sobie i żyjących w Afryce... to, jak i inne podobne teorie to tylko teorie, nic pewnego w 100 %,
  nie można czegoż brać za metaforę, wyszukiwać się symboli a innych rzeczy z tego samego źródła, za prawdę, jak możemy szukać prawdy jeśli odrzucamy jedno a bierzemy drugie ze pewnik według własnego widzi mi się
  popieram m. nie ma żadnych dowodów na to, że Kain jest postacią historyczną, początek świata Kościół bierze symbolicznie by pogodzić to jakoś z teorią ewolucji, poza tym Kain to tylko nazwa, wiele opowieści z biblii ma wcześniejsze odpowiedniki w innych religiach np Sumeru ale nikt nie podważa prawdziwości chociażby potopu, choć historia znana w Sumerze na długo przed kulturą żydowską
  na koniec, czy była opętana... myślę, że tak ale dowody jakie przedstawił Kościół to dla mnie nie dowody, obalić można każdy... to czy była opętana to kwestia naszej wiary, czyjeś teorii nie powinny tego zmienić


  | Odpowiedz • Malwina
  (2010-05-20 15:38:40)
  | 👮 raport

  Jeżeli wszyscy głoszą swoje zdanie to ja też wygłosze. Czy ktoś kiedyś z was pomyślał że Bóg to też może być metafora dobra? A czy szatan nie jest czasem metaforą zła? Może nasi dalecy przodkowie wymyślili sobie te postacie żeby ucieleśnić swoje czyny, żeby zwalać na kogoś swoje złe postępki albo wierzyć że za dobre życie dostaną nagrodę? A może kościół to jest jedna wielka mistyfikacja. Czy ktoś może mi potrwierdzić ile prawdy jest w Biblii i czy Bóg przemawiał do ludzi, czy ktoś go widział? Równie dobrze w Biblii mogło by pisac tak: "Był sobie raz człowiek imieniem Noe który chorował ciężko na schizofremię i urojenia. Ubzdurał sobie że jakiś bóg który z nim rozmawia kazał zbudować mu arkę która uchroni go przed zagładą. Wyobraził sobie że jest tak idealnym człowiekiem iż tylko on może przeżyć potop a inni ludzie powinni zginąć. Człowiek ten był ogarnięty manią wyższości." Wiem że niektórych może to zbulwersowac, ale w czasach pisania Biblii ludzie nie mieli pojęcia o takich chorobach a jeśli tak było to co? Dowodów nie ma i nigdy nie będzie. A kto powiedział że chrześcijaństwo jest tą jedyną dobrą nauką, a może to właśnie buddyzm, albo bogowie greccy są tymi prawdziwymi bogami? Jedyne na czym możemy się oprzeć jest wiara a wierzyć to ja moge we wszystko znam człowieka który wierzy w komputer bo dzięki niemu dokonuje cudu stworzenia programów komputerowych. O i tu następny przykład opetania.

  Nie twierdze że ta dziewczyna nie została opętana, stało się z nią coś strasznego, niewytłumaczalnego, nigdy tego nie zrozumiemy. Ona jedna wiedziała co się dzieje, nie powinniśmy o niej zapominać i tego co musiała znosić.


  | Odpowiedz • mschaos
  (2010-06-10 16:58:14)
  | 👮 raport

  ja od jakiegos czasu slysze glosy i mialam bluzniercze mysli a tak jak u tej dziewczyny wykryli u mnie chorobe psychiczna na szzescie nie biore lekow


  | Odpowiedz • artex
  (2010-06-16 12:03:01)
  | 👮 raport

  Jedyne co mnie dziwi to to, że rzekomo 'opętane' jak do tej pory byli głównie ludzie wierzący, katolicy. Aż dziw bierze, że pośród grona opętanych nie odnotowano np. żadnego ateisty. Wniosek jest taki, że ludzie modlący się, zagorzale odmawiający różaniec itd. i tak są narażani na opętanie - nie jest to żadnego rodzaju 'zabezpieczenie' przed złymi demonami. Osobiście uważam, że to opętanie nie jest prawdą. Opętanie przez Lucyfera to jeszcze bym zrozumiał(chociaż z 2 strony po co sam Lucyfer miałby sobie zaprzątać głowę jednym człowiekiem?!) ale Demon Hitlera? - przecież to jest po prostu śmieszne. Po 2 taśmy z nagraniami - co to za dowód? Nawet w tamtych czasach możliwe było użycie kamer, możliwa była także obróbka dźwięku pobieranego przez mikrofon - to wyjaśniałoby nazwane tu wcześniej 'demoniczne głosy'. Dziwne jest także to, że w dostępnych nagraniach nie znalazłem żadnego, w którym mówiłaby w innych językach poza niemieckim.
  Nie należę do 'niedowiarków' ale akurat to zjawisko mnie nijak nie przekonuje do autentyczności tego 'opętania'
  Pozdrawiam.


  | Odpowiedz • anonim
  (2010-06-16 16:27:32)
  | 👮 raport

  Jak lekarz mi coś zdiagnozuje tez moge mu nie wierzyć bo na jakiej podstawie? podstawy podstawami tez moga być oszukane dlatego wszystko jest możliwe.
  To nie jest rzecz specjalnie mną szokująca ale jest konkretniejsza. Film dokumentalny widzialam.. ksiądz sprawiał nawet wrażenie wierzącego!!!!!!!!!!!!!!!!! na to trzeba patrzeć bo duuuuuuuuuuuużo księży jest nie wierzących


  | Odpowiedz • sysia
  (2010-07-03 11:31:49)
  | 👮 raport

  Dziewczyna była za pewne wspaniała tak się poświęciła, musiała tak cierpiec dla innych ludzi to na prawdę wielka sprawa. To daje mi wiele do myślenia


  | Odpowiedz • The Queen of Kings
  (2010-07-03 13:06:04)
  | 👮 raport

  Przesłuchałam nagrania z egzorcyzmów na youtube i są co najmniej przerażające. Jakbym oglądała "Egzorcystę". Koszmarne jęki, krzyki w różnych językach. można się naprawdę przerazić. Dziewczyna wzięła na siebie ogromne brzemię.


  | Odpowiedz • dae
  (2010-10-10 02:06:02)
  | 👮 raport

  Ludzie mamy XXI wiek a wy dalej wierzycie w te zabobony? Taka ciekawostka: dowiedziono w sposób naukowy iż za pomocą sugestii bądź autosugestii można doprowadzic daną osobę do dowolnego stanu fizycznego/psychicznego. Np jeśli w odpowiedni sposób dasz do zrozumienia osobie znajdującej się w stanie hipnozy iż ma krwotok z nosa mimo iż nie jest to zgodne z prawdą, możesz byc pewny że ten krwotok za chwilę u niego nastąpi. Kolejna ciekawostka: Stygmaty Ojca Pio były umiejscowione na jego dłoniach, natomiast chrystusa faktycznie przybito za nadgarstki. Dlaczego więc stygmaty na dłoniach? Ano dlatego iż wszelkie podobizny Jezusa ukrzyżowanego jakie widział bądź posiadał Ojciec Pio przedstawiały gwoździe w dłoniach zbawiciela. W praktyce jednak byłoby to niemożliwe, gdyż ciężar ciała rozerwał by dłonie. Prosty dowód na to iż stygmaty są efektem zdumiewających możliwości naszego umysłu, a nie działania istot boskich.


  | Odpowiedz • tomi
  (2010-11-10 00:43:18)
  | 👮 raport

  Jesli chodzi o biskupa który wyparł sie ze szatan istnieje to trzeba dobrze słuchac i analizowac tasmy,w jednej z niej jest zawarta tresc:mowi szatan-Tak namieszam w głowie temu biskupowi ze wszystkiego sie wyprze.W koncu władca kłamstwa.i mu namieszał.


  | Odpowiedz • OCEDES
  (2011-02-18 22:01:28)
  | 👮 raport

  Opętanie Anneliese Michel było z woli Bożej dopuszczone, aby uświadomić wielu sceptycznie nastawionym ludziom, że diabeł i demony nie są fikcją,a możliwość potępienia oczywistym faktem. Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu na różny sposób stara się przekonać grzeszników lekceważących własne zbawienie, niewierzących w te rzeczywistości, o destrukcyjnym działaniu demonów na ciało i duszę człowieka, i o istnieniu piekła.


  | Odpowiedz • wolfie
  (2011-03-12 20:04:51)
  | 👮 raport

  Nic nie rozumiem, Bóg proponuje cierpienie przez opętanie, idealne życie według kościoła nie chroni przed złem, wręcz przeciwnie. Ale szanuje śmierć i cierpienie. Zdrowa psychicznie, czy jakiś demon podszył się pod Boga?


  | Odpowiedz • kaariel
  (2011-04-21 09:42:50)
  | 👮 raport

  a moim zdaniem, skoro medycyna kwalifikuje juz opetanie jako chorobe psychiczna (ma swoj wlasny kods w systemie chorob psychicznych, podane symptomy i sposoby leczenia/lagodzenia), to nie powinnismy sie rozwodzic nad ewentualna dzialalnoscia demoniczna - koprolalia i mowienie jezykami, ktorych sie nie cuzy latwo mozna wytlumaczyc, tak tez zostalo zrobione w swiatowym systemie chorob psychicznych ;)


  | Odpowiedz • Al390
  (2011-04-22 11:22:03)
  | 👮 raport

  Z doświadczenia wiem, że medycyna po prostu nie potrafi wyjaśnić opętania, i dlatego kwalifikuje je jako część "siebie". Uwierzcie mi, nie raz miałem do czynienia z osobami opętanymi, a to co robią lekarze- pożal się Boże specjaliści psychologii- to tylko ogłupianie umysłu tak, by ten nie miał siły "szaleć". A jak już się ogłupieje z powodu takich "lekarstw" to nawet najlepszy egzorcysta cię nie uwolni od demona, który zapewne będzie miał niesamowitą uciechę z oglądania jak egzorcyści są bezradni z powodu lekarzy... znałem kiedyś chłopaka (19 lat) który został opętany przez demona w skutek seansu spirytystycznego z udziałem tabliczki OUIJA. Lekarze zaraz zdiagnozowali opętanie jako chorobę psychiczną, chłopak zażywał masę środków ogłupiających, których dwu-linijkowych nazw nie sposób spamiętać. Końcowy wynik- chłopak w momentach, kiedy kontrolował swe ciało nie poznawał własnych rodziców, tak go zniszczyły te środki. Oczywiście lekarze zaraz, że to nie ich wina, że choroba była tak mocna że środki nie pomogły. Egzorcyzm też nie pomógł, bo umysł opętanego był zbyt osłabiony przez te po prostu ***a, jakim go faszerowano, i zmarł 3 tygodnie po nieudanym egzorcyzmie. Od tamtego czasu jestem zdania, że medycyna powinna przyznać się do braku lekarstwa na te tak zwane choroby psychiczne, przez nas określane opętaniem. Bo dlaczego księża egzorcyzmujący Anneliese zostali skazani, a ten feralny lekarz nie? czyż nie przyczynił się (wręcz był sprawcą) śmierci tego chłopaka? nie znaleźliśmy sposobu na oskarżenie tego lekarza, choć jakoś oskarżyć księży nie było trudno. Niech się każdy bierze za to, za co potrafi- księża niech egzorcyzmują, a lekarze niech leczą, zamiast szkodzić komuś, kto moim zdaniem bez problemu przeszedł by przez egzorcyzm. A tak jak kaariel napisał- dla medycyny nie trudno jest wyjaśnić jak ktoś mówi dwa (lub więcej, ja się spotkałem z trzema co zaprzecza teorii o używaniu obu zestawów strun głosowych) zdania naraz w języku o którym nawet nie słyszał/nie miał pojęcia ;p ahh, ta logiczność nauki mnie dobija... ale to wszystko jest spowodowane tym, wybaczcie mi określenie, że profesorowie nie mają jaj, by się przyznać do niewiedzy. Powinni karać każdego, kto świadomie skazał drugiego na śmierć czy cierpienie, bo dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane! Może w tedy be się świeccy odwalili od katolików, bo jakie mają ateiści pojęcie o opętaniu?! Nie chcę nikogo obrazić, ale niech sobie profesorowie wracają do badania robaczków i atomów, a nie wymyślać nadinterpretacji tego, co kościół zna już od dwóch tysięcy lat (bądź co bądź pierwszy egzorcyzm przeprowadził sam Jezus).
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych- Al390


  | Odpowiedz • Nightwisper
  (2011-04-25 09:49:49)
  | 👮 raport

  Ja tam mogę się skłonić ku temu że coś ( Ktoś) opętał tę biedną dziewczynę ale żeby zaraz demony z piekła niema takiej opcji moim zdaniem (Głównie chodzi o to co tu napisał jeden kolega o zbłąkanych duszach wchodzących w ciało innej osoby.....opętanie)Na Hitlera mógłbym przystać ale Lucyfer odpada nie poto bóg dał człowiekowi wolną wolę żeby jakiś tam demon (Upadły anioł) przejął panowanie nad danym człowiekiem, co innego w przypadku zagubionych dusz o mocnej energi to już zupełnie inna rozmowa , dusze te nie należą do żadnych ze stron(Tak to nazwę strony dobra-niebo i zła-piekło) tylko wałęsają się między innymi po świecie i jest ryzyko opętania ale przez demony nie, swoją drogą sam Bóg by nato nie pozwolił w swoim miłosierdziu. Sam fakt tej dziewczyny przeraża co morze stać się z człowiekiem w każdej chwili współczuję strasznie tej tragedi !


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2011-04-26 23:24:08)
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Zaszła drobna zmiana w artykule - do fragmentu o badaniach doktora Weber-Arma dodałem cytat z jego wypowiedzi. Moim zdaniem, jest to kolejny dowód na to, iż Anneliese nie była epileptyczką.


  | Odpowiedz • ja_wiem
  (2011-04-27 17:08:53)
  | 👮 raport

  Wszystko przez religie. Odbilo dziwczynie od tego fanatyzmu i tyle, taka jest prawda ;]


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2011-04-28 17:20:41)
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Znalazłem przedwczoraj ekstremalnie rzadkie zdjęcie z jednego z egzorcyzmów Anneliese - właściwie nigdzie indziej nie jest ono dostępne. Wrzuciłem je do jednego ze spojlerów.


  | Odpowiedz • Al390
  (2011-04-28 19:39:27)
  | 👮 raport

  Drogi ja_wiem, twoje wytłumaczenie nie ma żadnych dowodów, faktów na poparcie tezy. A ta buźka to jest nie na miejscu, nie wiem może nie widziałeś zdjęć, może jest coś z tobą nie tak, skoro tak cię ;] czyjeś cierpienie. Raczej nie jesteś wierzący, więc to zapewne wina genów lub ciebie samego, że jesteś sadystą, w końcu ateista Boga o to nie obwini. A po za tym, nikt tu nie krytykuje ateistów jako głupich, niewierzących w siły wyższe, to też wstrzymaj się od obrażania pobożności, bo bycie dobrym katolikiem, czy ogólnie chrześcijaninem to nie fanatyzm, a może ateiści są zbyt słabi psychicznie by w coś uwierzyć, ba jeszcze coś takiego praktykować, nie sądzisz? Nie krytykuj więc religii, skoro w żadną nie wierzysz, a jakbyś nie doczytał to nie stwierdzono żadnych oznak choroby psychicznej, więc co- może świadomie by się katowała by uznać ją za świętą?! Niech każdy, czy ateista czy wierzący potraktuje mój komentarz jako przestrogę- nie krytykujmy siebie nawzajem, bo na słowo jednej ze stron druga znajdzie odczepkę, i tak koło się zamyka. I na następny raz niech nikt się nie wypowiada na temat na który pojęcia nie ma. Ateiści wypowiadają się o religii i egzorcyzmach, a matematycy zdobywają nagrody nobla z dziedziny biologii... I tak jak napisał Ivellios, dowodów na to, że Anneliese była epileptyczką- brak. A tutaj takie porównanie, jakby fanatyzm religijny powodował opętania to przez ludzi nałogowo grających w gry komputerowe po ulicach biegały by potwory... to ma taki sam sens, przecież to też autosugestia. A Nightwisper, według ciebie Hitler to po śmierci stałby się duchem czy demonem? A Bóg tutaj nic nie zdziała, Ziemia to pole bitwy Dobra ze Złem o ludzi, demony wiedzą że mają już mało czasu więc próbują wygrać "grę o ludzi", co oczywiście się im nie uda, opętania to akty demonicznej desperacji w strachu przed Sądem Ostatecznym, a Bóg tą wojnę traktuje jak swoistą próbę naszej wiary i zaufania w Jego boską moc. I przypadek Anneliese był wyjątkiem- spróbuj znaleźć informacje o innym opętanym, który miał wizję Najświętszych, poświęcił się za grzechy innych z własnej woli (demony by wyszły, jak same twierdziły "Ona (Matka Boska) nie pozwala nam wyjść") niczym Jezus, kogo innego opętał Lucyfer? Taki przypadek jest jedyny w swoim rodzaju, z resztą w artykule pisze, że to jedyny taki rodzaj opętania, opętania za innych, by ich wyzwolić i uchronić. A to o co ci chodzi (to znaczy opętanie przez ducha) to nie jest takie prawdziwe opętanie, opętanie to wniknięcie demona by szkodzić człowiekowi, duch po prostu chce jeszcze "pożyć", i to właśnie trzyma go w naszym wymiarze. Duchy nie są z natury złe, z tyloma się spotkałem, że mogę ci powiedzieć że są jak ludzie, tylko że bez ciała- one także mają wybór, czy po śmierci czynić dobro czy zło, czy zgrzeszą czy nie. A do człowieka "wchodzą" gdy po prostu bardzo czegoś chcą, choć tyczy się to "młodych" duchów. Te "stare" często zapominają czego chciały, dlaczego nadal tu są. Kurde, zrobił się wykład o duchach, nie o artykule.
  Pozdrawiam


  | Odpowiedz • hiver
  (2011-04-29 21:00:20)
  | 👮 raport

  nie wiem czy ktoś zdaje sobie z tego sprawę ale tan demon wcale nie musiał nazywać się kain tylko kaim (ewent. kamio...)


  | Odpowiedz • mroczno
  (2011-05-11 11:36:13)
  | 📧 email | 👮 raport

  Po ukazaniu sie filmu z cuklu 'egzorcyzmy Emily Rose"zaczęły mnie interesować zjawiska paranormalne,seanse spirytystyczne i egzorcyzmy oraz ich tajemnice...to opętanie zostało dokładnie i specyficznie opublikowane (nagrania z egzorcyzmów są szokujące).Ta niewinna dziewczyna która wiązała przyszłośc z nauczaniem dzieci wiary w Boga tak została potraktowana przez chyba najbardziej wstrętne postacie jak Hitler,Lucyfer,Judasz,Kain ,Neron...


  | Odpowiedz • ktośtam
  (2011-05-11 19:08:13)
  | 👮 raport

  Ona mówiła że opętali ją Judasz i Hitler ,a to przecież nie są demony co potwierdza jej chorobę.


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2011-05-11 23:08:53)
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  "ktośtam", a skąd to wiesz? Też jesteś takim "racjonalistą" jak "elita ateistów" na Wykopie"? (mam nadzieję, że nie)
  To nawet nie musiał być Hitler czy Judasz, tylko demony, które opętały ich za życia (szczególnie w przypadku Hitlera, który należał do grupy okultystycznej), a przedstawiały się tak czy inaczej tylko dlatego, że były to znane osobistości. Co by było, gdyby któryś z demonów przedstawił się jako "Hermenegilda Kociubińska"? :P Po prostu demony wybrały takie nazwiska, które najmocniej kojarzą się ze złem czy nienawiścią do Boga.


  | Odpowiedz • Monika_M
  (2011-05-15 16:52:46)
  | 👮 raport

  To jest przerażające. Nie mogę nawet myśleć o tym, że ktoś taki jak ona mógł zostać opętany... To była taka dobra dziewczyna. Straszne, niewiarogodne


  | Odpowiedz • szatan
  (2011-06-14 15:08:47)
  | 👮 raport

  mogla to być ostra choroba psychiczna gdyz bóg wierzycie jest niepokonany itp to po co mu slaby smiertelnik do walki z demonami ?


  | Odpowiedz • intel1993
  (2011-06-21 14:47:00)
  | 📧 email | 👮 raport

  Oglądałem na jej temat film i jeżeli była to prawda to jej życie z dnia na codzień było bardzo ciężkie nikomu nie życzył bym takiej śmierci.
  Lekarze popełnili błąd ale,trudno im się dziwić to co się z nią działo trudno było zdiagnozować jednej stronie jak i drugiej. Wydaje mi się że jednak miało to miejsce i to nie ściema bo po co był by o tym taki rozgłos.
  Mimo to wszystko wydaje mi się że dla niej by jej pomoc nie zrobiono wszystkiego jestem ciekaw co by było gdyby przestała się modlić bo jak pisze w artykule że ataków dostawała pod czas modlitw to co by było gdyby ich nie odmawiała ale,to tylko takie moje przemyślenia. [*]


  | Odpowiedz • heg
  (2011-06-22 14:40:07)
  | 📧 email | 👮 raport

  To c horoba F44.3 coś z pogranicza transu i psychozy schizofrenicznej, to dziewczyna która posłużyła ludziom bez wyobraźni za pole eksperymentalne będąc czymś w rodzaju "łykającego wszystko pelikana" tylko inaczej.


  | Odpowiedz • sasza sasza
  (2011-06-23 20:25:34)
  | 👮 raport

  Nie da się już pokazać mocniejszych i jaśniejszych dowodów na to że śmierć człowieka nie jest końcem. Istnieje świat niematerialny. Istnieją dusze. Bóg nie jest wymysłem. Szatan nie jest fikcją. Historia Aneliese Michelle powinna skłonić wszystkich do głębokich przemyśleń nad sensem życia, wiary. Niedowiarki - " niewierni Tomasze" niech mają się na baczności. Żal mi takich ludzi bo nic nie rozumieją. Na wszystko chcą mieć naukowe potwierdzenia a nawet gdyby je mięli to i tak nie uwierzyliby. Podwójne głosy, mówienie w językach zapomnianych z którymi osoba nie miała nigdy styczności, nadludzka siła, nieludzkie spojrzenie, nienawiść do jakiej nie jest zdolny zwykły człowiek, impulsywne reakcje na przedmioty święte i wiele innych czego więcej potrzeba aby uwierzyć. Ci którzy wierzą i mają otwarte serca dostrzegają Boga przez całe życie.


  | Odpowiedz • majka
  (2011-07-25 21:55:44)
  | 👮 raport

  jest jedna nie spójność która mnie zaciekawiła
  a mianowicie postać Fleischmanna.
  z tego co wyczytałam , był to ksiadz urzedujacy w ok 17 wieku w parafii własnie tej skad pochodzili tez jej egzorcysci.
  ogolnie nie ma wiele źrodeł , skad wiadomo kto to był i co zrobił, były te informacje ponoc w aktach parafialnych.
  a i tu ciekawe, skąd annalise o nim wiedziała
  i skąd wiedziała co zrobił,? skoro nie miała dostępu jak mniemam do akt parafialnych


  | Odpowiedz • majka
  (2011-07-25 22:08:15)
  | 👮 raport

  jest jedna nie spójność która mnie zaciekawiła
  a mianowicie postać Fleischmanna.
  z tego co wyczytałam , był to ksiadz urzedujacy w ok 17 wieku w parafii własnie tej skad pochodzili tez jej egzorcysci.
  ogolnie nie ma wiele źrodeł , skad wiadomo kto to był i co zrobił, były te informacje ponoc w aktach parafialnych.
  a i tu ciekawe, skąd annalise o nim wiedziała
  i skąd wiedziała co zrobił,? skoro nie miała dostępu jak mniemam do akt parafialnych


  | Odpowiedz • Marcin
  (2011-08-08 12:50:09)
  | 👮 raport

  Ci którzy pełnią Wolę Bożą będą zbawieni. Ci, którzy nie chcą pełnić Woli Bożej będą potępieni. Anneliese Michel prosiła o rozgrzeszenie na dzień przed śmiercią. Na pewno będzie zbawiona i zostanie wielką świętą - tak jak zapowiedział jej to Jezus Chrystus.


  | Odpowiedz • gość
  (2012-01-20 16:00:50)
  | 👮 raport

  Wierzę w Boga i w istnienie szatana. Wiem, że Bóg miał wobec Anneliese pewne plany. Bardzo mi szkoda tej dziewczyny, przeżyła w swoim życiu tyle cierpienia. Jednocześnie jest dla mnie ideałem świętości. Mam nadzieję, że zostanie wyniesiona na ołtarze. Chociaż jest już świętą i siedzi teraz obok Zbawiciela.


  | Odpowiedz • qulka
  (2012-05-24 16:23:17)
  | 👮 raport

  Dobry psychotrop i i nie byloby tego calego cyrku ani fatalnego zakonczenia.


  | Odpowiedz • sebastianos1233
  (2012-10-02 19:27:08)
  | 👮 raport

  naprawde wielka tragedia jak czytałem wcale się nie boję szczerze ale film przedewszystkim dokumentany jak i film Emily rose daje mocna w kość bać się nietrzeba takie coś dopada mioim zdaniem osoby króry stawiają boga na pierwzzym miejscu i są bardzo wrażliwe i wogóle... naprawdę daje wiele do myślenia może każdy z nas owinien zmienić swoje nastawienie do innego człowieka jak i do samej religii...


  | Odpowiedz • Teo
  (2012-12-03 19:44:59)
  | 👮 raport

  Jest wideo na Youtube o Annalise, masakra :(
  NAprawde współczuje jej :(
  Annalise jest największą męczenniczką egzorcyzmów.
  Podjęła się wielkiemu poświęceniu lecz nie wiedziała co ją spotka ://

  Pokój Jej duszy !


  | Odpowiedz • mhm
  (2013-10-13 10:18:18)
  | 👮 raport

  Szkoda tylko, że sporo tego tekstu skopiowane zostało bezpośrednio z wikipedii.


  | Odpowiedz • Ivellios
  (2013-11-14 17:48:23)
    📧 pw | 👮 raport

  @mhm, w żadnym miejscu nic nie było "skopiowane bezpośrednio z Wikipedii". Co prawda część informacji się pokrywa, ale te akurat podaje więcej źródeł...


  | Odpowiedz • anonimowa czytelniczka
  (2014-06-05 11:42:20)
  | 👮 raport

  Witam. „Egzorcyzmy Emily Rose” to mój ukochany film. Jej przeżycia są tak jakby moje. Ona mówiła prawdę, wiem to, bo kiedyś sama padłam ofiarą opętania przez złe moce, dlatego historia Anneliese Michel - Emily jest mi tak bliska. Demony istnieją, czy w nie wierzymy czy nie. Złe moce biorą naszą duszę i nie pytają nikogo o zgodę!

  Ja bardzo wierzę w sny i w zjawiska nie z tego świata. Wierzę w duchy, diabły i anioły. Przeżycia Emily były dla mnie prawdziwe


  | Odpowiedz • tesłowanależytuprzytoczyć
  (2014-06-29 08:47:51)
  | 📧 email | 👮 raport

  "Czy nie jestem dla ciebie kochającym,ZAWSZE TROSKLIWYM Ojcem?"
  (z "pamietnika" Anneliese Michel).


  | Odpowiedz • Iza
  (2014-09-15 16:48:53)
  | 👮 raport

  Kto da gwarancję, że kościół i środowisko religijne Michael nie było kościołem diabła?
  Więc diabeł czynił misteria wśród swoich wiernych ku swojej uciesze i dla swoich celów na przyszłość, aby pozyskiwać wiernych dla siebie. Czyli do kościoła katolickiego. No a diabeł nienawidzi gatunku ludzkiego, no bo tak już ma. Jesteśmy lepsi w funkcjonowaniu umysłu niż jego diabelski gatunek. To go wnerwia. Nie potrafi być może budować tak doskonałych ludzi z poziomu cyfrowego programowania i kompilowania wyniku projektowego do zapisu DNA. To może być sedno sprawy.
  Pomyślcie rzetelnie, że Watykan ze swoim kościołem już dawno został odrzucony przez Boga z powodu czynów ojców świętych i sposobu nauczania prawdy. (Rozminięcie z naukami Jezusa) Prześledźcie historię. Odróbcie lekcję podstawową. Watykan nawet stworzył i wdrożyl Islam. To robota biskupa Augustyna.
  No i za parę lat Michel, ofiara ludzka, będzie kolejną świętą osobą, wykreowana przez diabelski Watykan.

  Jest jedno pewne, co wynika z współczesności w jakiej żyjemy. Jesteśmy pod nadzorem cywilizacji bardziej rozwiniętej, która się skrywa przed ogółem ludzi i maskuje. Ma swoje przedstawicielstwo na Ziemi. Kto sobie o tym nie zdaje sprawy, proponuję odsłuchanie na youtube Phil Schneider, jak odbywał prelekcje w 1995r. Człowiek pracujący dla tajnych projektów. Elity ludzkie (militarne) współpracują z obcą cywilizacją razem w podziemiach Ziemi. Miejsce zarządzania bezpośredniego nad ludźmi, znajduje się na obecny czas w podziemnych bazach w Stanach. Tych baz jest ponad 100. Wszystkie mają między sobą szybką ponaddźwiękową komunikację podziemnymi tunelami. Watykan musi być tego świadomy, bo on też jest uwikłany w światowy rząd. W końcu rządzi nieprzerwanie od czasów potęgi rzymskiej.

  Mam własne przypuszczenia, że cały proces kierowania ludźmi na Ziemi odbywa się od zarania przez tego typu istoty, posiadające technicznie wyższą cywilizację, co stale rezydują na Ziemi, aby nas ludzi explorować. Cele mogą być różne. Mogą to być zasoby materialne Ziemi, jak i również możemy być obiektem badań jako istoty ciekawe dla nich. Historyjka z Chrystusem i jego naukami jak najbardziej pod ich nadzorem, mogła być wykreowana przez nich i na ich potrzeby.
  Nauka Jezusa bardzo się rozmija z naukami izraelskiego boga psychopaty, który wnerwiał się o byle co i nie stosował sprawiedliwości, ale odpowiedzialność zbiorową i strach. To jest bardzo dziwne, że zaistniała nowa jezusowa opcja na życie i pochodziła od jego ojca. Izraelskiego boga.
  Ale mam też domniemanie, że agenda Jezusa, może być inną agendą pro ludzką i mieć problemy technologiczne z wprowadzeniem panowania na Ziemi i nad ludźmi dla ich pożytku. Więc niby ta zwłoka i ciągle pastwienie się diabła. Oby tak było.
  Czy diabeł ma powiązanie z obcą cywilizacją? Może ją reprezentuje? To są podstawowe sprawy do wyjaśnienia na dzisiejszy czas.


  | Odpowiedz • dff@gmx.de
  (2019-04-01 12:44:20)
  | 👮 raport

  nie wierze zeby wiejska Bwarska dziewucha przyjela na sie grzechy innych ludzi - TOTALNE BZDURY
  powiedzialbym ze porownuje sie do Boga a to juz uhuhu
  niestety jestem pewny ze kazdy musi sam odpowiadac za swoje grzechy a odpuszczac grzechy moze tylko BOG ani ktorykolwiek czlowiek


  | Odpowiedz • gaja
  (2021-04-10 13:21:17)
  | 👮 raport

  LUDZIE!!!
  To jest totalne wariactwo!
  Kto wierzy w takie rzeczy sam powinien poddać się badaniu psychiatrycznemu....Ksiądź ,który doprowadził do tej niewyslowionej tragedii,sam był badany i okazało sie ,że ma zwapnienie w muzgu....i mai fiola na punkcie opętań i tego typu rzeczy....dramat jak wielka jest ciemnota i głupota.
  a


  | Odpowiedz • 123
  (2021-11-07 21:27:08)
  | 👮 raport

  Jaka śliczna dziewczyna z niej była


  | Odpowiedz • Adam
  (2024-07-05 3:55:36)
  | 📧 email | 👮 raport

  Bóg i Szatan jedno, tak jak yin i yang.
  W Biblii, w Księdze Hioba można to wyczytać, kiedy to Bóg oddaje, wiernego i bogobojnego Hioba w ręce Szatana, Zabiera mu wszystko, rodzinę i jego sługi uśmierca, a jego samego pogrąża w chorobach.
  I tak było z opętaniem Anneliese Michel.


  | Odpowiedz
  • ZdzisławZdzisławski
   (2024-07-05 15:29:52)
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Nie było żadnego "opętania Anneliese Michel" a co najwyżej choroba psychiczna dodatkowo "dopalona" środkami na epilepsję powodującymi cały szereg skutków ubocznych. Tyle.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium