księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Psycholog bada zjawisko stygmatów


Dodano: 2006-07-19 02:20:00 · Wyświetleń: 11815
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
IlustracjaMario Martinez idzie krwawym śladem w kierunku rozwiązania jednej z największych tajemnic religijnych - ludzkiej zdolności do wywoływania stygmatów, "ran chrystusowych" na rękach, stopach i czole.

Martinez jest pochodzącym z Nashville (USA) psychologiem klinicznym, który przebył pół świata, badając przypadki stygmatów. Został on przedstawiony w telewizji National Geographic, gdy badał krucyfiksowate rany 53-letniej meksykańskiej katoliczki.

W programie "Is it real? Stigmata" na jej czole widoczny jest krwawy kształt krzyża. Dochodzenie wykonane przez Martineza przekonało go, że nie jest to oszustwo, samookaleczenie lub histeria, nie pasowało żadne z wytłumaczeń. Próbki krwi potwierdziły, że pochodzi ona od tej kobiety. Martinezowi zaimponowała jej duchowość i pokora.

"Jako naukowiec, przekreślam możliwości", powiedział Martinez. "Pozostaję jednak otwarty. Jeżeli wchodzę i mówię, że wierzę w to lub nie, wprowadzam uprzedzenie".

Demaskatorzy powiadają, że stygmatycy fałszują rany, być może przez używanie substancji chemicznych lub samookaleczanie. W każdej chwili ma świecie stwierdza się około 30 przypadków stygmatów. Jednakże najbardziej intrygujące przypadki, takie jak wspomniana kobieta z Meksyku, zostawiają Martineza mówiącego: "Sądzę, że ona wierzy w to".

Martinez, który wychował się w Miami w tradycji rzymskokatolickiej, mówi, że nie może udowodnić, że stygmaty oznaczają boską interwencję, sugeruje jednak istnienie rzadko występującej u niektórych osó, pozwalającej identyfikować się z Jezusem poprzez cierpienie, jakiego on sam doświadczył.

"Nie wierzę w to, że Chrystus wybierał i wybiera ludzi, którzy mają cierpieć. Chrystus otwiera ludziom wszystkie możliwości odnalezienia siebie", powiedział Martinez.

Martinez ma misję większą, niż zjawiska paranormalne. Sądzi, że zjawisko stygmatów wskazuje na głębszą psychiczno-duchową prawdę - władzę umysłu i wiary pozwalającą oddziaływać na ciało, lepiej lub gorzej, i umiejętność poprawienia stanu zdrowia poprzez zrozumienie "kodu ciała i umysłu".

"Mamy zdolność do robienia rzeczy niewiarygodnych. Interesuje mnie to, w jaki sposób myśli, emocje i wiara oddziałują na system immunologiczny. Jeżeli umysł może zranić lub uszkodzić ciało, to może je również uleczyć".

Nowa nowela Martineza, "The Man from Autumn", jest "diagramem nawigacyjnym" dla jego teorii dotyczącej relacji między ciałem a umysłem. Jego książka jest szczególnie popularna w celtyckiej Irlandii, gdzie Martinez spędza regularnie czas, dając wykłady.

The Tennessean, 17 lipiec 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium