[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Czy znalezisko podważy mit Całunu Turyńskiego?


Dodano: 2009-12-16 22:07:07 · Wyświetleń: 8379
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
W Jerozolimie w grobie z czasów ukrzyżowania Jezusa archeolodzy znaleźli całun, którzy może podważać autentyczność Całunu z Turynu. Jest to pierwsze odkryte w Jerozolimie miejsce pochówku z czasów śmierci Chrystusa.

Całun znaleziono w grocie w dolinie Hinon niedaleko Starego Miasta. Archeolodzy twierdzą, że zrobiono go inną technika niż Całun z Turynu. Składa się z kilku części i utkano go prostą metodą z dwóch rodzajów splotów, podczas gdy katolicka relikwia składa się z jednej części i została wykonana skośnymi splotami. Według badaczy świadczy to o tym, że Całun z Turynu jest o tysiąc lat młodszy.

Naukowcy od dawna spierają się o autentyczność katolickiej relikwi. Miesiąc temu naukowiec z Watykanu dzięki komputerowej analizie znalazł na niej słowa "Jezus z Nazaretu" napisane w kilku językach, co ma dowodzić, że Całun z Turynu okrywał ciało Jezusa. Odkrywca grobu w Jerozolimie profesor Shimon Gibson uważa natomiast, że ostatnie znaleziska powinny położyć kres wszelkim sporom o autentyczność relikwi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • mike44
  (2009-12-17 23:32:18) #4301
  | 👮 raport

  Za czasów Jezusa miasto Nazaret nie istniało, powstało 300 lat póżniej. Jest to najlepszy dowód fałszerstwa. Chrystus był nazarejczykiem i nie ma to nic wspólnego z Nazaret.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BadFate
  (2010-01-13 23:05:21) #4430
    📧 pw | 👮 raport

  To dowaliles teraz z tym Nazaretem:) zapraszam do lektury na ten temat

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IronMiron
  (2010-03-11 20:47:05) #4682
  | 👮 raport

  W kwestiach religijnych fakty się nie liczą - tylko wiara. Nieistotne jest, czy Całun Turyński jest oryginalny, czy nie tak długo, jak ludzie w niego wierzą. Na miejscu badaczy zająłbym się innymi rzeczami, bo wiara z definicji jest nienaukowa i wszelkie odkrycia "naukowe" rozbijają się o dogmaty zakorzenione w umysłach ludzi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Olaf
  (2010-05-02 02:34:57) #4883
  | 👮 raport  IronMiron - niby masz racje ale nie do końca, bo z całunem chodzi tylko o to, czy jest "jezusowy".A Jezus był postacią potwierdzoną historycznie i cała sprawa nie ma nic do wiary.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Eugene
  (2016-11-01 9:15:22) #34497
  | 👮 raport


  Ja uważam, że Całun Turyński jest tym, który okrywał ciało Jezusa Chrystusa. Dowodem na to jest to, że to z odbicia na Całunie dowiedzieliśmy się, że Jezus Chrystus miał przebite nadgarstki a nie jak wcześniej sądzono dłonie. Kiedy po raz pierwszy na obrazach i na rzeźbach zobaczyliśmy przebite nadgarstki a nie dłonie? Pewnie w XX wieku. Jeśli chodzi o technikę wykonania - to za wcześnie aby wyciągać taki wniosek. Po pierwsze Całun w którym był owinięty Jezus Chrystus był bardzo drogi i wysokiej jakości (ciało Jezusa wziął bogaty człowiek z Arymatei i w swoim nowym grobie złożył). Natomiast o tym drugim całunie nie wiemy nic, kto był pogrzebany, czy był drogi i.t.d.
  Ja Całun Turyński w dalszym ciągu uważam za ten, w którym było owinięte ciało Jezusa Chrystusa. To odkrycie dla mnie nic nie zmienia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium