elite party bus chicagoNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
knej napisał(a): Ja miałem inne wrażenie zupełnie. Pani miała bardzo charakterystyczny głos :) Jak jakaś hybryda.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Sonia napisał(a): Kamil4, pytasz skąd tyle dusz, skoro przed laty było na ziemi mniej ludzi a więc i mniej wcielonych dusz. Wyobraż sobie, że jesr duży park i do tego parku zawsze przychoidzi iluś tam ludzi, ale większość która żyje tego patrku nie odwiedza. Czy na podstawie liczby osób odwiedzaj,acy park możesz powiedzieć, że żyje tylko tylu ludzi ilu odwiedza ten park? Któregoś dnia w parku ma miejsce jakieś wydarzenie, np. koncert znanego zespołu i wówczas park wypełnia się ludżmi i jest ich tam nie kilkadziesiąt tych, ktorzy przedtem przychodzili do parku, ale kilka tysięcy. Jak to możliwe? Otóż oni przychodzili do parku ale nie zawsze wszyscy w tym samym czasuie. Widziałeś w parku ludzi, ale nie zawsze tych samych. I tak juest właśnie z duszami. One się wcielały, ale rzadko, a teraz na naszej planecie w tym wymiarze ma miejsce "koncert" lub jak kto woli "szkolenie" bardzo ważne i dlatego częstotliwość wcielania się dusz znacznie się zwiększyła. Myślę, że to Ci wyjaśnia Twoje wątpliwości?
(komentarz do artykułu 9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej)

Janushinho napisał(a): Moim zdaniem ta pani "kontaktowiec" od wolnomularstwa może być bardzo dobrze zrobionym trollem ;v słuchając tej osoby miałem czasem wrażenie jakby powstrzymywała parskanie śmiechem, chociaż to może być jakaś dolegliwość.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Hades napisał(a): Bo niestety te dary to w 99%przeklenstwo
(komentarz do artykułu Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?)

Sebastian p-ń napisał(a): A to ciekawe co piszę zbździsiu? Do Fundacji Nautilus często pisałem kontrowersyjnie. O dziwo, nikt mi nie usuwał komentarzy i nawet mi nikt nie-groził.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

alfons napisał(a): Sebastian... napij się Sprajta bo pi...sz Bernatowicz pionierem w jakiej dziedzinie? Drogie dziecię neostrady, jest taka zasada, że jak się nie mówi, bo ma się powiedzieć głupio, to sie siedzi cicho. Polska scena paranormalno-ufologiczna kształtuje się od lat 50-tych w zasadzie. Działali wspaniali badacze, którzy mieli do eksperymentowania doskonałych ekstrasensów, jak o. Klimuszko - prawdziwy jasnowidz, a nie wciskacz kitów jak Jackowski. Bernatowicz prowadził audycje, ale nie jest w stanie zapanować nad portalikiem FN, który stał się wylęgarnią bzdur na poziomie Inne Medium. Jeśli więc masz szacunek do siebie, to a) przestań się udzielać zanim się z czymś nie zapoznasz, b) zacznij myśleć, c) zauważ, że Internet to szambo z wysepkami życia.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

dejwid ajk napisał(a): kolego chyba dawno mapeta nie słuchałeś mmapeta jak przecież wszystkiego tego jest po trzykroć winny - słuchaczy nie odbiera, tylko koleżków. Krytyki nie puszcza tylko układnych potakiwaczy i współwyznawców a resztę wyzywa tak samo jak bernatowicz. "Tomek nie będzie ci robił wody z mózgu i wmuszał jedynie słuszną wersję prawdy" - HA! chyba nigdy nie słuchałeś tych jego audycji. Do jednego się tylko zgadzam - nie ma obowiązku słuchania, ale tez i nautiliusa. Jeśli pominiemy kwestie osobiste łączące redaktorów Sęka i Bernatowicza sam poziom nautiliusa to dość żeby nie użyczać mu pasma RP to z tego samego powodu Tomek z RNF powinien w końcu ten RNF opłacić i uruchomić jak obiecuje od grudnia że zrobi a nie, za przeproszeniem, na krzywy ryj nadaje swoja tylko osobą dramatycznie obniżając poziom ramówki - bo jak inaczej nazwać powtarzanie w narkotycznym szale kłamstw i ćwierćprawd zasłyszanych w ancient aliens obok programów gdzie Panowie Redaktorzy starają się być (ze świetnymi skutkami) profesjonalistami i drążyć fakty raczej niż mity.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Ciekaw jestem, co działo się po powrocie do Polski. I co dzieje się do dnia dzisiejszego...?
(komentarz do audycji Odc. 230 Służby specjalne RP czy mafia)

zbździsiu napisał(a): Słuchaj bęcwale jeden, w przeciwieństwie do Fundacji Nautilus, Tomka audycje w każdym momencie możesz spokojnie wyłączyć i przestać słuchać, możesz wdać się z nim w dyskusję - może i cię opieprzy ale wysłucha, co masz do powiedzenia. Fundacja Nautilus nie chce nikogo słuchać, tylko wyzywają człowieka od ignorantów i najgorszych, by na końcu wlepić ci bana, tylko dlatego że się z nimi nie zgadzasz. Pomijając już to, że podczas "czatów z prezesem" samego czata moderuje jakiś wynajęty gimbus, który wyławia i przesyła Bernatowiczowi tylko takie pytania, na które ten będzie w stanie odpowiedzieć. Komentarzy krytycznych w ogóle nie dopuszcza. Tomek nie będzie ci robił wody z mózgu i wmuszał jedynie słuszną wersję prawdy, nie będzie wysyłał paszkwili do twojej szkoły, miejsca pracy, itd. I nie będzie ciebie strazył sądem za każdy przejaw krytyki swojej osoby, jaki zauważy z twojej strony.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

dejwid ajk napisał(a): @zbździsiu "Jak dobrze, że w tym radiu nie ma miejsca dla sekt" - przecież jest, czym innym jest Tomek z RNF i keszyści?
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Jestem 12 debat do tyłu, a za rogiem już Debaty Niekontrolowane...będzie co robić w wakacje! :D
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

słuchacz napisał(a): Tak wracając do magravów i mister kesza, Tomek jak się odniesiesz do tego wideo? https://www.youtube.com/watch?v=Dn1lUIw_6Cg kilka cytatów tej miłej pani pod filmem, ten mi się [ironia]bardzo spodobał[/ironia]: "Małe ryby mają najniższą świadomość ze wszystkich zwierząt i sama raz na pół roku lub parę lat jem rybę bez wyrzutów sumienia. Błogosławię ją i odprowadzam do wyższych światów, aby podziękować za pokarm. Rekina już bym nie zjadła, ponieważ są one bardzo szlachetne i inteligentne, mają uczucia wyższe i rozwiniętą świadomość, choć ludzie nie wiedzą o tym" Jest tam nawet mowa o tobie w komentach a mianowicie: "Czy urządzenia od Tomasza Dubija działają skoro stosował na sobie substancje psychoaktywne całe życie?" odp miłej pani "stosowanie narkotyków UNIEMOŻLIWIA działanie Magrava" Tak przypadkiem trafiłem na to wideo. na sadolu ktoś wstawił i pomyślałem, że to tu dam, jestem ciekawy jak się do tego odniesiesz
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

zbździsiu napisał(a): Tak, Bernatowicz jest pionierem, ale we wciskaniu wszystkim dookoła swojej jedynie słusznej "prawdy" i w wysyłaniu na niewygodnych ludzi paszkwili i oszczerstwdo ich miejsc pracy. Fundacja Nautilus działa jak sekta a Bernatowicz to jej guru. Jak dobrze, że w tym radiu nie ma miejsca dla sekt. Mam nadzieję nigdy przenigdy nie usłyszeć Berniaszki a antenie Radia Paranormalium.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Jednego nie rozumiem. Dlaczego wszyscy badacze zjawisk paranormalnych tak bardzo się nawzajem zwalczają. Warto każdego wysłuchać i samemu wyciągnąć wnioski, czy dana osoba (Portal) jest wiarygodny, czy nie. Ja nie mam z tym problemu. Lubie zajrzeć do NTV p, Zagórskiego, czy do innych portali o tematyce paranormalnych i nie wszystkie tematy poruszane biorę sobie do serca. Mam nadzieje że Ivellios zmieni zdanie o p. Bernatowiczu. Co jak co, pan RB jest pionierem w tej dziedzinie. Pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Marifka napisał(a): Już sie nie mogę doczekac debat niekontrolowanych. Rok temu naprawdę były rewelacyjne.
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Najdłuższa audycja w RP....ale bez żadnych dłużyzn :-)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios widać masz powody, kopa w d... i do psychiatry tych ludzi... Trzymaj się.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

sztos 19 napisał(a): Panie Ivellios, rozumiem ze ma Pan konflikt z P. Bernatowiczem i nie jest on panskim faworytem, ale ludziom trzeba wybaczac to cecha królewska. Ja bym na panskim miejscu poprostu smial sie z tych wszystkich zlosliwosci czy przykrych uwag z ich strony. Jak to sie mówi Nie Pana bajka, wiec czym tu sie przejmowac.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

kikor napisał(a): Zaprosić B-wicza po co? By posłuchać o jego bzdur? Ten człowiek nie ma krzty wiedzy, wszystko co mówi to mrzonki. Konkrety!!!
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Judgement1 napisał(a): Brak rozwoju technologii może mieć zwykłą prozaiczną przyczynę, a mianowicie ich wpływ na organizm ludzki. Stan bezwładności tworzy z aktualnego ludzkiego organizmu dosłownych inwalidów. Kontakt bezpośredni skończyłby się śmiercią albo obu stron, albo przynajmniej ludzi.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

hrabia_krzakson napisał(a): Przed 2012 r. Witkowski pisał, że od dziecka ma kontakty i że zbliża się wielka zmiana. 5 lat minęło, według niego zbliża się druga zmiana. Pytanie, ile jeszcze można wałkować ten nudny niuejdż. Co będzie jak nie będzie przełomu w 2017? Będzie w 2022? 2035? byleby się kasa zgadzała. Ciemny lud to kupi. Co do faktów i konkretów, kolesiowi wszystko się kiełbasi, jak zwykle
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

anon napisał(a): Bingo. Nic nie dodam, bo to prawda, co piszesz. Witkowski się stał kolejnym oświeconym. Tyle że nie znajdzie wyznawców.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Ivellios napisał(a): Witkowskiego jeszcze jestem w stanie jakoś zdzierżyć - chociaż moje zdanie w kwestii tego pana jest podobnie negatywne co niektórych dzwoniących. Ale... [cytat]Zaprosić jeszcze Pana Roberta Bernatowicza, wpraw temu co sądzi RP[/cytat] No jeszcze czego! Jeżeli w ogóle będzie się szykowała jakakolwiek audycja z Bernatowiczem, to osobiście dopilnuję żeby na antenie radia paranormalium zablokować jej emisję! A powody mam ku temu bardzo, ale to bardzo poważne. Jak choćby to, że ludzie obecnie związani z Nautilusem wysyłają do Nieznanego Świata i innych czasopism paszkwile na temat osób współpracujących z Radiem Paranormalium, mieszając ich z błotem tylko za to, że prezentują opinie odmienne od tego co głosi FN. Często też dochodzi do sytuacji, że współpracownicy RP lub słuchacze są straszeni sądem za skrytykowanie kogoś powiązanego z Nautilusem. Mnie tak ostatnio usiłowali straszyć, za to że na jednej z grup facebookowych poświęconych sprawie pani Żuk skrytykowałem Jackowskiego za lansowanie się na łamach "Faktu" (nadmienię tylko, że Jackowski de facto nic odkrywczego nie powiedział ani w ogóle prawdopodobnie nie wniósł nic do śledztwa - no ale skoro słowa padły z ust "najsłynniejszego polskiego jasnowidza", to trzeba go dać od razu na okładkę...). Kilka miesięcy wcześniej widziałem, jak w komentarzach na stronie "Lówców Przygód" niejaki "Jerzy Rastawicki z Fundacji Nautilus" (rzeczywiście takie nazwisko pojawia się na stronach FN) straszył kogoś pozwem do sądu za stwierdzenie, że "artykuły na stronie Nautilusa to chyba piszą jakieś gimbusy". Całą wymianę zdań mam zescreenowaną, mogę ją pokazać. Podobnych przykładów mógłbym wymieniać i wymieniać. Tak więc nie chodzi już tylko o jakieś dezinformowanie w ufologii czy usilne wciskanie wszystkim dookoła jakiejś jedynie słusznej prawdy. Nie chodzi też o jakieś osobiste "ale". Po prostu ludzie z Nautilusa zachowują się tak, jak gdyby obowiązywał jakiś absolutny zakaz krytykowania ich czy zwracania im uwagi, pod rygorem karalności. I takich ludzi na antenie Radia Paranormalium, póki żyję, nie będzie. I powtarzam, jeśli się dowiem że jest szykowana jakaś audycja z Bernatowiczem, to za wszelką cenę zablokuję jej emisję. Choćbym nawet miał zmienić komuś hasło do nadawania albo nawet całkowicie wyłączyć serwer. I mam gdzieś, czy to się komuś podoba czy nie. A co do alter-newsów - były. Tylko tym razem pojawiły się już po rozłączeniu się z Witkowskim.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Świetna audycja z gościem panam Igorem Witkowskim. Zaprosić jeszcze Pana Roberta Bernatowicza, wpraw temu co sądzi RP. Resztę audycji nie wysłuchałem, bo nie mam zamiaru marnować czas, na wysłuchiwanie dzwoniących idiotów, rozmawiających najczęściej nie na temat. ps. Szkoda że nie było dziś Alter-newsów. Bo to zawsze jest bardzo ciekawe.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Antares napisał(a): Niestety, stało się to co przypuszczałem już wcześniej, to znaczy pan Witkowski poszedł w kierunku new agowego mętniactwa. Nie powiem abym był wielce zaskoczony jak już napomniałem uprzednio miałem przedsmak w telewizji NTV (która sama w sobie przeżywa ostatnio jakiś nieciekawy okres). Właściwie nie ma co się dłużej rozwodzić, bo już Potrzeba wraz z Janem dokonali moim zdaniem słusznej diagnozy. Zwrócę tylko uwagę na pewną niekonsekwencję i zjawisko które jakoś umknęło w dyskusji. Niekonsekwencja najpierw w dyskusji się twierdzi, że od połowy XX wieku nie powstało nic interesującego (poza tranzystorem i laserem), a parę minut później rozpływanie się nad Łagiewką i jego dokonaniami. No to powstało czy nie? (Gdybym był złośliwy to bym zakrzyknął gromko jak nie powstało? A technologia Keshe?) Zaś to co umknęło, to o ile kiedyś technika wojskowa była masowa i stosunkowo tania (stąd się bierze, że niegdyś mieliśmy ponad 500 myśliwców MIG-21, a był to wtedy krzyk techniki, a obecnie zaledwie 48 F-16. Amerykanie mieli cztery tysiące (sic!) myśliwców F-4, podczas gdy obecnie F-22 mniej niż dwie setki. I nie jest to kwestia Zimnej Wojny), to technika cywilna ma się zupełnie odwrotnie, ma być tanio i masowo. Świat dziś nie potrzebuje Concordea skoro można znaaacznie szybciej i taniej komunikować się w inny sposób (nie jest to moja myśl, zaczerpnąłem ją od Clarksona, ale zgadzam się z nią całkowicie). Rozumiem ochy i achy nad Concordem, ale jest to zachwyt toutes proportions gardees podobny do zachwytu nad opieką medyczną nad Davidem Rockefellerem patrzcie, jak długo dzięki niej pożył. Nie tędy droga, w każdym razie dla 99,99% społeczeństwa. Na marginesie to nie jest tak, że technologia jeśli chodzi o awangardę - ulega atrofii. Przykładem X-37B. Problemem jest to, że ta awangarda ma coraz mniejsze przełożenie na większość społeczeństwa. Świetnie rozumiem, że technologia zazwyczaj wygląda tak, że najpierw koncentruje się w okolicach szczytu piramidy, a później spływa w dół. Rzecz w tym, że obecnie już często nie spływa lub spływa powolutku. Dlaczego to można sobie pogdybać.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

zbździsiu napisał(a): Wikipedia to jedna wielka banda hipokrytów. W końcu jest to w jakimś sensie alternatywa dla encyklopedii "zarządzanych przez duże instytucje" - a więc można powiedzieć, że jest to medium alternatywne. Medium alternatywne, które nie akceptuje jako źródeł informacji innych mediów alternatywnych, nazywając je "już z definicji niewiarygodnymi". Za to baaaaardzo wiarygodna jest encyklopedia, w której byle dupek może sobie dodać co sobie zechce i nie ponosi za to odpowiedzialności :D
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Ivellios napisał(a): A od kiedy to śmierć się "mierzy"? ;
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Pedros napisał(a): Jak na razie NIE MA żadnego miarodajnego źródła mówiącego o śmierci wynalazcy.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Zbycho napisał(a): Nie ma kosmitów ?????? Lecz się !!!!!!!
(komentarz do artykułu Śmiertelne okaleczenie przez obcą inteligencję. Przypadek z Guarapiranga)

Amon Kwazar napisał(a): Audycje są świetne.Zgadzam się z ich przekazem i zawartymi w nich na prawdę, wartościowymi informacjami.Jestem pełen podziwu, POZYTYWNIE Dla entuzjazmu prowadzącego i jego poprawnego rozumowania i rozumienia świata oraz zdrowych chęci. Jednym słowem słucham bo,myślę i uważam podobnie. Jednakże...co próbuję to ludziom opowiedzieć nieco szerzej,to ...słyszę coś jakby zwyczajnie uporczywego, a o co ci chodzi ? ... i w ogóle to nie marudź. No i jak do nich trafić ? Jak ?! Żeby się "odkleić od Babilonu" to najpierw trzeba by w nieznane odejść i samowystarczalną komunę stworzyć z darmową energią (Może to właśnie chodzi o nową cywilizację na popiołach starej ? Nie wiem? ) O rany jak to brzmi ! Zaznaczam że ja tego nigdy nie napisałem :))) Coś mi się zdaje że pewne nasze sprawy "cywilizacyjne" Są już nie do odkręcenia do samego końca.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

speedwayer napisał(a): Tego typu tematów powinno być więcej! Ludzie powinni wiedzieć jacy sku****** rządzą tak naprawdę światem i jak wykorzystują słabszych. Brawo Ci za to Michał ! i brawo dla holendra który wyjawił co nie co! A co do p.Żuk - handel ludźmi i tyle, no chyba że była po MKUltra czy Monarch jak siostry z UK ;)
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

charlie2tango napisał(a): Podoba mnie się to ;) Dzięki.
(komentarz do artykułu Kryptydzie kreatury z mrocznych królestw)

myf napisał(a): W USA było sporo objawień, poszukajcie w sieci, tyle że większość prywatna.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Nic się nie stało, u Ciebie występuje jakiś błąd. W archiwum normalnie siedzą sobie wszystkie 123 odcinki. Chociaż po tym, co zrobił "Maurycy Hawranek" i co zadecydowało o zakończeniu z nim współpracy, jest to o 123 odcinki za dużo.
(komentarz do audycji 17 czerwca 2012)

natasha napisał(a): Witam, dlaczego z calej serii dziwnych informacji w archiwum dostepnych jest tylko 6 audycji? Co się stało z resztą?? :O
(komentarz do audycji 17 czerwca 2012)

kicor napisał(a): Dzięki za wrzucenie audycji! Jak zawsze masa ciekawych przemyśleń. Peace and love.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

słuchacz napisał(a): Coraz częściej słychać mapeta ze starych dobrych audycji, to dobrze pozdrawiam
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

Jaknajlepeij napisał(a): Dziękuje za tę audycję Tomku i Iweliosie. Potwierdza ona moje przemyślenia z ostatnich tygodni. Peace & love
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

o35 napisał(a): Witam. Wiem, że jest to książka kontrowersyjna dla kobiet - zwłaszcza dla sporej grupy reprezentujących tzw. feminizm. Szczerze mówiąc nie wiem jak tę książkę traktować bo w sumie teraz po około 30 latach od jej wydania trudno jest powiedzieć, że jest to książka naukowa ani popularnonaukowa. Jest zbiór opinii autorów opartych na wyselekcjonowanych przez nich faktach , badaniach itp. Nasuwa się od razu pytanie do prowadzących program: czy nie odnosicie wrażenia, że autorzy tej książki najpierw założyli pewną tezę a praca jaką ją wykonali to było selekcjonowanie opinii, badań naukowych itp. w celu jej udowodnienia czyli wszystko co w niej napisali miało udowodnić jednoznacznie ich początkowe założenia. Moim zdaniem powinno być chyba odwrotnie przeprowadza się jakieś badania itp. (oczywiście muszą mieć jakieś założenia oraz cel) a następnie po analizie przeprowadzonych wyników wyciąga się odpowiednie wnioski. Pewnym faktom nie można oczywiście zaprzeczyć: mózg kobiecy jest od 8 do 12 % mniejszy o męskiego jest to fakt stwierdzony naukowo, wcale jednak to nie oznacza, że są mniej inteligentne od mężczyzn jak pokazuje życie jest często wręcz odwrotnie. Badania o wiele nowsze od tych w książce pokazują, że mózgi kobiet pracują o wiele efektywniej od męskich. Okazuje się, że mózg kobiecy pracuje wydajniej niż męski, ponieważ zużywa mniej energii. W męskim znajduje się większa liczba neuronów odpowiedzialnych za rozumowanie, ale w mózgach kobiet znajduje się większa liczba połączeń, co przyspiesza procesy myślowe w dobie Internetu chyba nie muszę udowadniać, że szybkość łączą ma jednak duże znaczenie . Naukowcy brytyjscy natomiast już ładnych parę lat temu stwierdzili, iż już jedna kobieta w zarządzie firmy zmniejsza szanse na jej bankructwo o około 20%. Cytując już znanego nam wszystkim rodzimego klasyka: przypadek? Nie sądzą. Moim zdaniem argument mniejszy mózg mniejsza inteligencja jest jak najbardziej chybiony. Muszę powiedzieć, że od razu nasuwa mi się pewna analogia historyczna jaka? Już mówię Homo (Sapiens) Neanderthalensis kontra Homo Sapiens Sapiens . Neandertalczyk miał większy mózg od od człowieka współczesnego a jednak przegrał z nami mało mózgowcami walkę o panowanie nad ziemią pomimo, iż królował na terenach Euroazji przez około 400 tysięcy lat. Tak w sumie i inne analogie i skojarzenia nasuwają się porównując neandertalczyka do człowieka współczesnego np. neandertalczyk robił groty do dzid oszczepów itp. bardziej toporne od człowieka współczesnego, jemu to zajmowało od kilku do kilkudziesięciu minut a nam od kilku godzin do nawet dni były one ładne wymuskane dopieszczone czy nie świta wam w głowie analogia kobiety vs mężczyźni. Jak wykazały współczesne testy te toporne stworzone na prędce okazały się bardziej skuteczne i śmiercionośne od tych wymuskanych jednak te wymuskane do tej pory są używane w różnych rejonach naszej planety. Tutaj przytoczę ciekawostki tego typu, że to jednak nasi wymarli około 24 tysiące lat temu pobratymcy wynaleźli obrzędy religijne, sztukę najstarszy flet okazuje się być wynalazkiem neandertalskiego Janka Muzykanta, grzebanie zmarłych czy też najstarszy na świecie klej. Na pocieszenie powiem, że każdy z nas ma w sobie od około 0,2 do 1 % genów neandertalczyków - oczywiście oprócz rdzennych mieszkańców kontynentu afrykańskiego. W naszym wyglądzie zawdzięczamy im podobno białą karnację skóry, proste włosy, prawdopodobnie również blond włosy i niebieskie oczy nie wiem jak to przeżyją wyznawcy ideologii czystych aryjczyków oraz teraz na wschodzie naszego kontynentu czystych Słowian, gdyż zapewne będzie to dla nich zaskoczeniem. Zwłaszcza, iż dla tych pierwszych były już zapewne ciosem badania genetyczne dotyczące haplogrupy r1a1. No proszę jak to łatwo przejść od rozważań od płci mózgu do tematu neandertalczyk a człowiek współczesny .:). Wracając do tematu nie zaprzeczam, iż mózg ma płeć gdyż inną trochę chemię ma organizm kobiety i mężczyzny spowodowane to między innymi jest tym, iż inne jest stężeniem różnego rodzaju hormonów w każdej z płci. W związku z tym muszą z tego powodu wynikać różnice w chemii mózgu kobiet i mężczyzn. Jednak tematu inteligencji bym tutaj nie dotykał bo tak naprawdę nie wiadomo, kto jest rzeczywiście bardziej inteligentny i cwany. Już nasi przodkowie mieli wątpliwości kto tu tak naprawdę rządzi bo inaczej nie powstały by powiedzeni typu przebiegła żmija czy też harpia nie żmij nie harp ;). Po za tym odnosząc się do poprzedniego bibliotekarium, że najgorszą książkę z serii napisała kobieta to zadał bym pytanie czy nie był to przypadkiem mężczyzna ukrywający się pod kobiecym imieniem i nazwiskiem. Gdyż zdarzyło mi się czytać popełnione tak szmiry i zapewniam nie była to czysta przyjemność a wręcz odwrotnie. Oczywiście panowie macie na pewno większą ode mnie wiedzę na temat tej autorki. Zawsze należy pamiętać, iż to Mary Shelley napisała Frankensteina moim zdaniem jeden z klasyków sf wszechczasów. Wiem, iż Al Bundy w Świecie według Bundych tłumaczył Pegg swojej żonie, iż to Piotr Curie wynalazł pierwiastek RAD nie miał jednak swojego kąta w domu więc położył go na stole i tam wynalazła go jego żona Maria Skłodowska Curie powiem szczerze nie zdziwił bym się żeby w tym akurat przypadku było odwrotnie to ona go zostawiła na stole a Piotr przypadkiem go znalazł. Piszę o Marii Curie bo bardzo często w męskim świecie podważano jej dorobek naukowy przypisując go wyłącznie jej mężowi Piotrowi. Mogą tutaj odezwać się głosy twierdzące, że znakomitą większość wynalazków stworzyli mężczyźni! Tak to jest nie zaprzeczalny fakt! Ale trzeba uświadomić sobie z czyjej inspiracji! Ile razy zapracowana kobieta mówiła na ten przykład ty: Heniek zrób coś tym bo tak dalej być nie może , Ty Lonek (Leonardo:) ) jak coś z tym nie zrobisz to to stracę cierpliwość ty pierdoło jedna leniu patentowany jak mi zaraz tego pola nie przygotujesz to mnie popamiętasz i ta pierdoła dzięki temu wynalazł radło (później pług) bronę. Chociaż mogło być też odwrotnie tzn. cackasz się z ty polem a już dawno powinno być zrobione popatrz co wymyśliłam. Na koniec przyszła mi do głowy jedna rzecz czy przypadkiem olbrzymi wpływ na to jak kształtuje się rozwój mózgu kobiety i mężczyzny nie ma proces socjalizacji, który przechodzą obie płcie od najmłodszych lat. Jeszcze jedno Marek Sęk Ivelios na koniec audycji dwa tygodnie temu powiedział, iż jednym z jego ulubionych powiedzeń jest to , iż feminizm się kończy w momencie gdy trzeba szafę wnieść na 4 te piętro zgoda ale czy przypadkiem nie zostaliśmy my faceci do tego między innymi stworzeni? Ale się rozpisałem ;) Pozdrawiam wszystkich o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Bibliotekarium" z 19 maja)

DR7 napisał(a): zapomnialem dodac ze to juz czas najwyzszy zaczac doceniac takich ludzi jak Pan Lucjan juz za zycia. Na marginesie dodam ze wiekszosc jak nie wszyscy geniusze wyprzedzali swoja epoke.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Ralfik napisał(a): Jupiter przeciez on nikogo nie obrazil :)
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Masaro napisał(a): Mądry człowiek uczy się od każdego. Głupi wie już wszystko.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): "Naukowe" wikipedystyczne głowy nie odpuszczają: https://tinyurl.com/lby592e Brak słów po prostu. Takie działanie na zasadzie "każde źródło piszące o UFO i zjawiskach paranormalnych już z definicji jest niewiarygodne". Głupota tych ludzi jest przerażająca.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

DR7 napisał(a): Przykre to bardzo. Czlowiek ten niedoceniony za zycia, przynajmniej po smierci zasluguje na jakis medal czy posmiertnego nobla. Smierc tego Pana to nieodzalowana strata dla calej Polski jak i swiata. Miejmy nadzieje ze ktos naglosni temat a pan Lucjan zostanie posmiertnie uhonorowany przez samego prezydenta RP. Zasluguje na to i nalezy mu sie to. Oby owoce jego pracy nie poszly na marne. RIP Lucjan Łągiewka
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Leśny Pukacz napisał(a): Mam podobne odczucia, ciekawą kwestią pozostaje to, że L.Szewczyk nadal żyje na krawędzi w Bułgarii. Wcale bym nie przekreślał tego co tutaj pisze. Niemal na pewno przesadza, ale to wcale nie oznacza, że kłamie w całości materiału. Szkoda, że nie ma z nim jakiegoś konkretniejszego kontaktu, a on sam chyba stroni od ludzi...
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

lilpop napisał(a): Zauważyłem, że na Youtube wypowiada się mnóstwo idiotów. Zobaczcie komentarze pewnej Sabinki pod debatą o Fatimie, która się wymądrza, chociaż totalnie jej się mylą fakty. Jak można być takim kłąkiem, żeby nie wiedzieć, a się kłócić i nauczać innych? Ilość debili na Youtubie i Facebooku sprawia, że według mnie ludzie znowu wrócą niedługo na fora, gdzie nie może się wypowiedzieć byle kretyn z gimnazjum.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): @Antares "W kurorcie więc jeśli jest to "słowo przeciwko słowu" to rację zawsze ma turysta, a zwłaszcza turystka." A ten cały Ozdoba, który przypadkiem nagrał zamach w kurorcie (jest nawet jego film w necie) miał niemałe problemy z egipską mundurówką. Jak nie znasz sprawy polecam poszperać też ciekawa, przetrzymywali chłopaka w areszcie. "były chłopak Karoliny Kaczorowskiej, które powiesiła się w Karpaczu na początku zeszłego roku. I bynajmniej nie rzekomo popełniła samobójstwo a rzeczywiście" Tego nie wiemy i zapewne nigdy się nie dowiemy czy nikt jej nie pomógł (ale sam fakt, że w ciele kobiety wykryto kilka rodzajów prochów, których raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie miesza i przewija się ten sam koleś co w przypadku tej dziewuchy z Egiptu) Ja tu oczywiście nic nie podważam i nie bawię się w detektywa, większość ciekawostek wyczytałem na wykopie i po pobieżnym sprawdzeniu rzeczywiście wszystko zdaje się układać w logiczną całość aczkolwiek nie znaczy to wcale, że musiało być w sprawie drugie dno i wygląda to tak jak to przedstawiają domorośli detektywi z wykopu :). Ale sprawa jak najbardziej ciekawa i podpadająca pod spiski.
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

charlie2tango napisał(a): Salma Hayek? Czuję tu jakiś hologram i dobry biznes.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): mi też śmierdzi ta sprawa
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Antares napisał(a): Nie do końca tak, w każdym razie taki obraz wyłania się po przewertowaniu Internetu - Markus Włodarski jest synem Artura Włodarskiego, redaktora "Gazety Wyborczej". Chłopakiem powiązanym w tle jest Kamil "Złoty" Cichosz, były chłopak Karoliny Kaczorowskiej, które powiesiła się w Karpaczu na początku zeszłego roku. I bynajmniej nie rzekomo popełniła samobójstwo a rzeczywiście. To właśnie Cichosz pojechał po Ewę Żuk do Egiptu. W tle przewija się jeszcze syn Jacka Protasiewicza. Oczywiście znajomość automatycznie nie oznacza sprawstwa czy współsprawstwa. Jak było nie wiem, ale zbyt wiele w tym jakiś dziwnych zdarzeń, aby wierzyć w czyste przypadki. Zbyt dużo ich. Natomiast muszę napisać o internautach i bulwarówkach (aka brukowcach). Mam wrażenie, że gdyby nie jedno i drugie to polskie organa ścigania przyklepałyby sprawę, tak więc te dwie grupy odgrywają pozytywną rolę. Inne media mainstreamowe włączyły się z ociąganiem, a taka GW cały czas pisze tak, że gdyby mnie wiedział o sprawach przez nich pomijanych to odniósłbym zupełnie inne wrażenie na temat całości sprawy. Szwarccharakterem jest tu eksdetektyw Rutkowski. Po raz kolejny odnoszę wrażenie że rolą chocholich tańców tego człowieka jest zacieranie śladów. Miałem okazję śledzić sprawę Ewy Tylman, w której pojawiali się wynajęci "świadkowie sprawy" czy wysłuchiwać rozbudowanych dyrdymałów Rutkowskiego na temat znalezionego przedramienia (okazało się, że bezdomnego, nie mającego związku z Ewą Tylman). I jeszcze jedno, w Egipcie byłe czterokrotnie (w tym raz w Marsa Alam, zresztą kurort o nieco "emeryckim profilu"), co prawda ostatni raz sześć lat temu, więc może coś się zmieniło. O ile chodziło o przestępstwa w kurortach z winy Egipcjan to Egipcjanie byli cholernie szybcy, skrupulatni i rzeczowi. Piszę - wprost - nie mogli sobie pozwolić na popsucie reputacji, bo to oznaczało wymierne straty. W kurorcie więc jeśli jest to "słowo przeciwko słowu" to rację zawsze ma turysta, a zwłaszcza turystka. Natomiast gdy tam byłem to śmierć (poza kurortem ale w zajęciach organizowanych przez kurort) poniosło dwoje turystów (mężczyzna który się utopił, wg mojej oceny pod wpływem alkoholu, upału i zerowego doświadczenia w pływaniu w pobliżu rafy) i kobieta która że skapotowała jeepem. Obie sprawy bardzo szybko zakończono, na tyle że nawet nie badano głębiej powodów, po prostu pierwsze było "nieszczęśliwym wypadkiem" a drugie "niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy". Inna rzecz, że Egipcjanie często się bali nawet pisnąć na turystów, bo groziło to utratą lukratywnej jak na lokalne warunki pracy, więc przymykali oczy nawet na zawianych turystów nurkujących w morzu, a niektóre rzeczy wierzyli na słowo (na przykład że któż już nurkował, etc. - później okazywało się że chyba w wannie). Zupełnie inną kategorią były seksturystki - zazwyczaj Niemki, Holenderki, Polki i Rosjanki. Było ich niemało. Poza kurortami wyglądało to już diametralnie inaczej, dla przykładu winnym kradzieży kieszonkowej zazwyczaj jest okradziony turysta.
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Ivellios napisał(a): I na pewno zaprogramowali Cię, żebyś napisał ten komentarz. Jesteś słuchaczem pamiętaj jesteś słuchaczem pamiętaj ;-)
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

słuchacz napisał(a): "Zaprogramowali mnie żebym zwolnił się z tamtej pracy...", "Zaprogramowali mnie żebym nie ukończył studiów" W sumie to mnie też chyba kilka razy zaprogramowali. Dobre tłumaczenie przed rodziną, muszę wprowadzić w życie :)
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

olo napisał(a): Taa,a kiedy podczas wystepu Ukrainy gosciu pokazał gołe poślady oznacza to że ziemia rozpadnie sie na dwie półkule a początek katastrofy nastapi na ukraińskim terenie :D
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

wikipedia jest zalosna napisał(a): My tu gadu-gadu a tymczasem na Wikipedii jakis baran bez przerwy usuwa informacje o smierci Lagiewki, kasujac przy tym linki do NTV i Paranormalium i argumentujac przy tym, ze serwisy o tej tematyce "juz z definicji sa niewiarygodne". "Wolna encyklopedia" w ktore byle wymiocina moze cenzurowac i kasowac co sobie zechce "no bo takie i takie zrodlo jest gupie". Redaktorze Wikipedii kasujacy linki do WIARYGODNEJ!!! informacji, jesli to czytasz, to wiedz ze jestes nikim wiecej jak tylko zwyczajnym cenzorem, bo na okreslenie redaktor to ty nawet nie zaslugujesz. Ide o zaklad ze nawet nie przczytales co te serwisy podawaly w swoich komunikatach, tylko je skasowales ot tak "bo gupie zrodlo jest gupie". Zalosny idioto.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

chrismiekina napisał(a): Pan Gooble natchnął mnie do poszukiwań maryjnych na terenie USA - no i znalazlem jedno ktore rozgrywa się od 20 lat! Na pustyni Mojave każdego 13-tego dnia miesiąca , jak w zegarku pojawia się Matka Boska na Skale. Wydarzenie to gromadzi czasem kilka tysiecy katolików pochodzenia meksykanskiego. Madonna przemawia po angielsku co jest natychmiast tłumaczone na hiszpański. Na portretach ma twarz Selmy Hayek i powstal tam na dziko niezależny konwent, sióstr, ktory opiekuje się tym miejscem. Wierni zostawiają w różnych intencjach dziesiątki tysięcy dolarów, więc siostry mają całkiem znośne życie. Następne miejsce, ktore dopisuję do swojej listy....
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): Ta sprawa z tą polką, która zginęła w Egipcie rzeczywiście ciekawa sprawa z podwójnym dnem prowadząca do ciekawych poszlak. Trochę poszperałem z ciekawości i niezłe koneksje tam wychodzą, ten cały chłopak dziewuchy to syn wpływowego i płodnego reportera GW, który to natomiast jest synem byłego SB-eka, następny koleś, który rzekomo wyleciał odebrać dziewczynę z Egiptu jak jeszcze żyła to synek jakiegoś polityka dodatkowo powiązany z innym rzekomym samobójstwem młodej dziewczyny. No niezłe towarzystwo sobie znalazła dziewczyna a cała sprawa śmierdzi na odległość
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

słuchacz napisał(a): @Mehran Keshe na niektórych to działa, bynajmniej nie raz odnosiłem wrażenie, że dzwoniący troll po usłyszeniu pytania Michała czy zamierza trolować został zbity z pantałyku i odechciało mu się trolować
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Inkub napisał(a): Nikt nie zauważył tego ważnego faktu, więc odnotowuję z kronikarskiego rozpędu: 13 maja 2017, dokładnie 100 lat po objawieniach, konkurs Eurowizji wygrał artysta portugalski. Matka Boska dopomogła. Wszystkim śmieszkom i sceptykom radzę wziąć ten fakt pod uwagę, mając na względzie bardzo słabe wyniki naszych piosenkarzy od wielu lat.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Mehran Keshe napisał(a): @słuchacz nie chodzi o traktowanie podróżujących jako terrorystów i przeszukiwanie osobistych rzeczy tylko o formularz, który wypełnia osoba starająca się o wizę do USA, a konkretnie o pytania które znajdują się tam, typu "Czy jesteś terrorystą?" wiadomo, że prawdziwy terrorysta starając się o wizę nie wypełni pola, podając że jest terrorystą tak samo wiadomo, ze prawdziwy trol na pytanie "Czy bedziesz trolował na antenie radia?" nie odpowie tak bede trolował
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Ivellios napisał(a): Nie wiem czy to kwestia przypadku, ale nagrywarka przerwała nagrywanie dokładnie w momencie gdy Claude miał puścić utwór kończący audycję :P Wstawiłem w tym miejscu sam utwór, tak więc audycja wyjątkowo jest "prawie kompletna" - bez pożegnania. Chociaż może to i dobrze, w końcu pożegnania bywają smutne ;-)
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Papa napisał(a): A nie mozna by tego reksia i innych nawiedzonych katoli usunac z tego czata ? Ta zaraza niech idzie na czat radia maryja.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): a cóż to za pokrętna logika, nie wiem czy życzyłbyś sobie aby ktoś ci grzebał w tak osobistych rzeczach jak laptop/smartfon i traktował Cię z góry jak potencjalnego terorystę (cokolwiek to znaczy)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

edek1974 napisał(a): Jeszcze raz gorąco proszę o tematykę niewyjaśnionych zaginięć ludzi na przestrzeni dziejów. To nie tylko trójkąt bermudzki ale wiele innych jeszcze miejsc. Co się stało z tymi ludźmi ? Idealny temat na "debatę (nie)kontrolowaną.
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

macc napisał(a): Koniecznie cos z tasmy bo niedziele bez debaty niedzielą straconą:)
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

kuabur napisał(a): To jest Klub Paranormalium, a nie ivelios ani inni prowadzący np. debaty. Nie ma tam ludzi z radia, tak mysle
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

ashanti napisał(a): Nie musi się Amerykanom objawiać NMP, bo im się pojawia jak o ufici :)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Jak się skontaktować - na końcu audycji ZAWSZE jest podawana informacja o fanpejdżu klubu na Facebooku, tam się można kontaktować. Funkcjonuje tez grupa Klubu Paranormalium na tej społecznościówce.
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mateusz napisał(a): Panowie, Długo się wstrzymywałem z komentarzem, ale za dużo absurdu się w tym wszystkim robi. Panów niewiedza jest porażająca. Agresywne i zaczepne powtarzanie w kółko "nic nie wiemy" jako usprawiedliwienie swojej niekompetencji i absurdalnych teorii, ale w tym odcinku Panowie przypuszczacie frontalny atak na Hawkinga i Einsteina, jednocześnie powołując się na Teslę wyłącznie na podstawie zasłyszanych mitów, nie znajdujących potwierdzenia w dokumentach, historii, i wreszcie - w rzeczywistości. Nie odbierzcie mnie źle, Panowie, jak najbardziej warto rozmawiać i dobrze że się spotykacie i rozmawiacie. Jednak skandalicznym jest naśmiewanie się z niepełnosprawności Hawkinga i dyskredytowanie go z tego powodu, niedopuszczalne jest bezrozumne podważanie Einsteina i podważanie fizyki newtonowskiej fizyką kwantową (te teorie przecież są spójne, tylko jedna ma zastosowanie w skali mniejszej od atomu, a druga w makroskali). Panowie, jak najbardziej kibicuję Waszym dyskusjom, ale na litość, nie wymachujcie terminami, o których ewidentnie nie macie najmniejszego pojęcia. Z lubością nawiązałbym z Wami polemikę, jednak przy tej skali ignorancji aż ciężko znaleźć punkt, od którego zacząć. Bez urazy, Panowie, i ty drogi Ivelliosie. Jeśli twórcy nie czytają komentarzy, proszę o jakiś kontakt do nich, bo wartościowa dyskusja niestety tonie w odmętach absurdu.
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

wielkimis napisał(a): Czyli tak jak katastrofa w Katyniu. Spisek wbrew zdrowemu rozumowi. Ktoś jakiś film zmontuje w necie jest już specjalistą od wszystkiego.Mimo ze to była cała masa ludzi co to widziała ten atak.
(komentarz do artykułu Wspomnienia z 11 września - co było, jest i będzie)

Scorpion_XX napisał(a): A gdzie Kunrad vel Jacher, vel nowy Jezus zniknął? Dlaczego nie pojawia się już na czacie? Może zamknęli go tam gdzie jego miejsce czyli w pokoju bez klamek?
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

chrismiekina napisał(a): Na tej liście wśród objawień są także "płaczące" figury Madonny i znaki na niebie. Każdy może to nazwać jak chce. Lista jest długa, ale ma tylko 11 przypadków z USA. Niewiele jak na tak olbrzymi kraj. Żadnego z nich nawet nie da się porównać z Fatimą. Były to niewielkie incydenty, które nigdy nie zgromadziły wokół siebie jakiejś większej grupy ludzi. Wszystkie miały miejsce w skupiskach Katolików - jeden nawet w New Jersey i wizję mial Polak. Jakoś Madonna nie lubi Protestantów - zresztą ze wzajemnością. Jedyne miejsce w USA, gdzie oficjalnie uznano Objawienie Maryjne jest w Wisconsin i wydarzyło sie w 1859 r. KK zaakceptował to dopiero w 2010. Panie Gooble - nigdy nie pretenduje do tego że wiem wszystko i na każdy temat. Poznaję nowe rzeczy każdego dnia a gdy sie mylę - nie mam problemu z przyznaniem sie do tego. Nie ma bardziej ludzkiej cechy jak popełniać błędy :) Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Gooble napisał(a): Panie Chris, objawień NMP w Ameryce Pn było wcale nie mniej niż w Europie. Polecam najpierw się dowiedzieć, potem mówić: http://www.ewtn.com/library/mary/marian.htm (Niektórzy ludzie mogą wierzyć panu na słowo, tylko dlatego, że jest pan z Ameryki, ale taki urok Polaków)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Książka ma łącznie coś koło 420-430 stron (nie pamiętam dokładnie). Nie dotarłem jeszcze do końca, właściwie to co czytam od razu nagrywam, obecnie stanąłem na stronie 218. Co do Szewczyka, to trudno mi wydać jakąś jednoznaczną opinię. Na moje oko, to co opowiada układa się w logiczną całość, aczkolwiek obarczanie wszystkimi nieprzyjemnościami służb specjalnych PRL/RP oraz służb specjalnych kraju, w którym Szewczyk w danym momencie przebywał, wydaje mi się, hm... dziwne. Bo jeśli rzeczywiście tak było, to musieli go ustawicznie badać, sprawdzać, eksploatować, wykorzystywać i dręczyć i przekazywać "z rączki do rączki" przez dziesiątki lat. Możliwe też, że w wyniku jakiegoś przykrego zdarzenia z młodości, bądź ciągu zdarzeń sprzed wielu lat, wytworzył się u niego rodzaj paranoi, która spowodowała, że w każdym spotykającym go nieszczęściu dopatrywał się działania służb specjalnych. Z jednej strony więc książka jest mega dziwna, z drugiej jednak jakoś trudno mi uwierzyć, że Lech Szewczyk tak po prostu to wszystko sobie zmyślił. Za dużo jest w niej rzeczy, które można zweryfikować - mówię tu głównie o nazwach firm i miejsc, w których Szewczyk pracował i przebywał (na jego prośbę wycenzurowałem je z nagrania, jednak jeśli komuś uda się odnaleźć papierową wersję książki, to niech sobie sprawdzi choćby podawane nazwy budynków w RPA). No i produkty, typu wspominane pod którymś z odcinków taśmy Imagio - w Internecie próżno szukać jakichkolwiek informacji na ich temat, a jednak "małe" dochodzenie w Google Books ujawniło występowanie reklamy tych taśmy w jednym z numerów "Wprost" z 1991 roku. Raport w sprawie afery "Żelazo" wraz z podpisami aparatczyków z PZPR-u zasiadających w komisji (na antenie na prośbę autora pominięty, pełen jego skan znajduje się w książce) również nie wziął się znikąd. Autor musiał mieć więc dostęp do pewnych bardzo niewygodnych dla pewnych osób informacji i dokumentów.
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

charlie2tango napisał(a): Kościół uznaje za autentyczne tylko i wyłącznie tzw. Objawienie Powszechne (zwane też Bożym), wiara w objawienia prywatne jest sprawą wiernych, choć duszpasterzom zaleca się opiekę nad miejscami tych objawień i pielgrzymkami do nich - wiadomo - kontrola podstawą zaufania. Tak więc wszelkie dywagacje, wątpliwości jak najbardziej się w dogmacie, nauce Kościoła mieszczą. Teoretycznie nie powinno być więc powodów do podpadnięcia.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

rumburak napisał(a): Tej audycji należy słuchać bardzo, bardzo uważnie, najlepiej po pół godziny. Strasznie duża ilość informacji i faktów i mózg nie nadąża :)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

KYLOKRASNY napisał(a): Dzieki za kolejna zajefajna audycje . Pozdro
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

lipton napisał(a): Myślę, że najważniejsze zdanie w tej audycji pada na koniec, kiedy Piotr pyta, czy ta manifestacja nie miała na celu sprawdzić, jak masy zareagują na spotkanie z Obcymi. I może to był właśnie taki test. Obcy sprawdzili, jak zachowają się ludzie, a ci ich znowu wzięli za bogów więc kosmici nadal się nie ujawniają.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

tomek.oslop napisał(a): A przez kogo miały być sporządzone, jak nikt nie miał do dzieci z Fatimy dostępu knykciu?? Przez TVN albo Foxa Muldera? A Krajski to taki autorytet jak Macierewicz. Są z jednej paki. Krajski prowadził w TRWAM programy dla dzieci.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Bosman napisał(a): Gnido z Oslo... Szanuj buraczany odpadzie inne zdanie a i może ciebie będą szanować. Mordę wycieraj sobie w Radio Erewań. Gdybyś gimbusie słuchał uważnie audycji to byś w swoim pustym pojemniku po mózgu zanotował, że opinie i fakty przedstawione podczas debaty są sporządzone na podstawie i głównie przez kler. Reksio widzi autorytet w prof. Krajskim. Po twoich wpisach sądzę, że jesteś fanem prof. Baumana.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Leśny Pukacz napisał(a): Właśnie od razu pomyślałem o Michaelu, ogólnie ciekawa sprawa. Iv, Przeczytałeś już całość? Jaka jest Twoja opinia na temat p. Szewczyka i tego co opisuje?
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): W książce wielokrotnie pada nazwisko Douglas. W historii światowej kinematografii Douglasów było już kilku: Gordon Douglas, Bill Douglas, Andrew Douglas, Michael Douglas. Gordon - odpada, ostatni film z 1977 roku, a wtedy Szewczyka nie było chyba jeszcze w RPA. Bill - brak związku z wielkimi wytwórniami wymienianymi w książce, więc chyba też odpada. Andrew - raczej też odpada, on przez większość czasu współtworzył filmy i inne produkcje wespół ze swoim bratem Stuartem, zaś "kariery solowe" obaj panowie rozpoczęli dopiero w połowie lat 90-tych, kiedy Szewczyk dawno już był w Polsce. Poza tym, na tyle na ile się orientuję, ich filmy były raczej "średnio kasowe", przynajmniej w porównaniu z produkcjami z Hollywood. Zostaje Michael Douglas, aktor i producent filmowy z dużym dorobkiem. Zakładając, że historia przekazywana przez Szewczyka jest prawdziwa, to "wpływy szewczykowskie" mogą być zawarte w filmach nakręconych z udziałem Douglasa w okresie 1983-1990 (skoro materiału miało wystarczyć na kilka filmów, to mogli je wykorzystywać jeszcze długo po wyjeździe Szewczyka z RPA).
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

Leśny Pukacz napisał(a): Ciekaw jestem w jakich filmach maczał palce pan Lech ;) Jakieś pomysły?
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

roswellsky napisał(a): Krótka historia islamu wg Piotra :D "1400 lat temu żył sobie na pustyni facecik, co powiedział żonie: muszę iść do jaskini posiedzieć, bo coś mnie ciurli..." :D :D aaahahahhahahaha
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

tomek.oslo napisał(a): Nie wiem, czy zauważyliście, ale na czacie był katotroll "reksio" z Radia Maryja, który ciągle pisał o prof. Krajskim jako autorytecie. A to koleś, który jest prawą ręką Rydzyka i żadnym autorytetem nie jest, chyba że dla moherów. Moim zdaniem, tą audycją demontującą objawienie w Fatimie, podpadliście mocno kościołowi...
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Janushinho napisał(a): Jakiś czas temu dużo słuchałem audycji idź pod prąd. Monety, jak sami się chwalą, przychodzą od widzów którzy lubią działalność obu panów. Nie pamiętam dokładnie cyferek. Ale co miesiąc są w stanie dostać od swojej widowni kwotę między 30 a 40 tysięcy złotych. Duża suma z tego idzie na honorarium dla pana Kowalskiego a reszta na działanie studia "w tym wypłaty dla pracowników". A sam Chojecki z tego co mówił, utrzymuje się z datków członków swojego kościoła. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale to są informacje które można wyciągnąć z ich programu jeśli się go śledzi. ;]
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Iwona z napisał(a): Mam to samo boję się spać najwięcej ich jest po zmroku nagrywam filmy telefonem z fleszem też są orby aż dużo raz mało może chcą nam coś zakomunikować mi obrazek spadł ze ściany ale wszyscy żyją z rodziny może to zmarli z rodziny chcą nam coś przekazać śpię przy lampce nie lubię ciemności
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

woj napisał(a): Znalazłem na forum materiał o którym mowa była w programie na temat Jabłonowskiego i Żebrowskiego. Każdy może sobie posłuchać argumentów Jabłonowskiego i Żebrowskiego i poczytać co pisał Claude mOnet http://davidicke.pl/forum/g-braun-a-jablon owski-koncesjonowani-naro dowcy-t15662.html
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Iwona z napisał(a): Ja co noc nagrywam telefonem komórkowym odbywa jednej nocy uchwyciła jednocześnie orby i ducha to nie jest wina zabrudzonego obiektywu orby Są zawołałam mojego nieżyjącego kota w rocznicę jego śmierci włączyłam nagrywanie i ukazał się w kamerze 1 orb zawisł na chwilę na suficie po czy zniknął sam kolor miał niebieski mam nagranie nie posiadam komputera
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

maroot napisał(a): Hej. Gdzie mogę się czegoś dowiedzieć o Ufo nad Lęborkiem? W necie cisza. Mieszkam ok 50km od Lęborka.
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Zenon napisał(a): Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Ivellios napisał(a): A jak myślisz? Spójrz sobie na liczniki pobrań tej audycji. Albo na licznik słuchaczy gdy leci na żywo. A jak się nie podoba - nie musisz słuchać, zawsze możesz zrobić lepszą...
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

macc napisał(a): czytajac informację biograficzne nt Pana Lucjana, przyszła mi do glowy pewna myśl ... nie mam na jej uzasadnienie kompletnie zadnych argumentow ani faktów, ale chcialbym się nią podzielić....Miejsce urodzenia PAna Łągiewki to Kowary...1949 rok..... Góry Sowie, KArkonosze, Riese...jaka była historia tych rejonów nie muszę nikogo ze słuchaczy/czytelników przekonywać. Zastanawiam się czy inspiracji i korzeni wynalazków PAna Łągiewki nie nalezy wiazac z tymi faktami? CO o tym myślicie?
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

nik napisał(a): ktos tego slucha,jeszcze?
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Antares napisał(a): Nawiązując do tego co było, a właściwie mało być clou audycji to zgodzę się z Potrzebą i słuchaczem którego imienia nie pamiętam, za co przepraszam. Przyznam, że sprawę wyborów we Francji rozpatruję w kontekście polskim i europejskim, aspekt francuski traktuję o tyle marginalnie że nie jestem Francuzem, więc niespecjalnie mnie to angażuje emocjonalnie. Powiedziałbym, że tak jak przeciętnego Francuza interesuje polska gospodarka fajnie, że jest ale interesuje go ile Orange przynosi dochodu który zasila francuskie fundusze emerytalne. W sensie taktycznym przyznam rację wspomnianemu przeze mnie słuchaczowi. Wybór Le Pen i Macrona jest kiepski dla Polski, ale mimo wszystko Macrona jest lepszy, bo daje Polsce trochę czasu. Z punktu widzenia Polski najlepszym prezydentem byłby Fillon, ale ten jak wiadomo odpadł. Skądinąd zabawna rzecz, bo opinia słuchacza jest wypisz-wymaluj opisem konserwatyzmu w pierwotnym, XVIII-wiecznym sensie. Pojęcie konserwatyzm, wziął się od pisma ulotnego, a później pisma efemerycznego Le Conservateur postrzegającego ówczesną Francję jako budynek który chyli się ku upadkowi a który należy a nawet trzeba konserwować. Budynek i tak się zawali, ale dzięki konserwowaniu zrobi to później, co jest bardziej korzystne. Natomiast w sensie strategicznym przyznam rację Potrzebie. Macron zapewne wygra (na marginesie, przyrównywanie Macrona do Petru jest uwłaczające.ale dla Petru wystarczy poczytać Wikipedię, aby dowiedzieć się że Petru przy nim to istny erudyta i intelektualista. Macron to taki mój mąż z zawodu jest dyrektorem i to do kwadratu), ale będzie to zwycięstwo pyrrusowe. Przypomnę ustępującego Hollandea, który jak zaczynał prezydenturę cieszył się 71% poparciem społecznym a skończył na 4%, co spowodowało że w ogóle nie ubiegał się o reelekcję, a stało się tak pomimo że sytuacja wtedy była mniej nabrzmiała niż dziś. Sytuacja zwycięskiego Macrona po wyborach to lose-lose, jeśli wdroży swoje zapowiedzi to Wenezuela będzie mogła służyć za wzorzec racjonalnej gospodarki, jeśli tego nie zrobi niezadowoleni będą jeszcze bardziej rozsadzać Francję od środka. I tak we Francji kraju w którym nie robi się reform, a rewolucje może liczyć na coś co Francuzi nazywają eufemistycznie trzecią turą (wyborów), a więc zamieszki uliczne. A za pięć lat, jeśli Macron dociągnie do końca kadencji to będzie miał mocno pod górkę. Nie będzie już można zwalać na poprzednika, bo poprzednikiem był nikt inny jak on sam. A za pięć lat wahadło wychyli się w druga stronę. Skądinąd zadziwia mnie zadziwiające podejście polskich mediów. Nikt (niezależnie z prawa czy lewa) nie analizuje co wybór poszczególnych kandydatów oznacza dla Polski, tylko widzę analizy co znaczą dla Francji i Europy. Analizy zresztą płyciutkie, ale innych już się nie spodziewam jak w TV, w programie zajmującym się polityką międzynarodową wiodąca (sic!) dziennikarka kiedyś tak przeanalizowała postać Trudeau, premiera Kanady (trochę trywializuję) to świetny premier, bo ładnie wygląda, ma fajne tatuaże i podoba się kobietom. I tyle. W ogóle dobrze że czytuję sobie wiadomości w Necie w obcych językach bo jakoś w polskich mediach w ogóle nie można znaleźć wielu rzeczy. W zeszłym tygodniu w zachodnich mediach mainstreamowych wyczytałem sobie, że największym akcjonariuszem Deutsche Bank zostali Chińczycy, co w kontekście fury toksycznych aktywów DB mocno zastanawia. W polskim mediach nic na ten temat, w tych alternatywnych również. I jeszcze dwie rzeczy. Szkoda, że pana Łągiewki nie ma pośród nas. Jego zderzak bez wątpienia znakomicie działał, co było wielokrotnie prezentowane. Zastanawia mnie jednak aspekt podnoszony na stronach alternatywnych jeśli parę lat temu polskie, a później izraelskie służby specjalne ukradły prototyp czy działający model zderzaka, to przecież know-how zostało panu Łągiewce w głowie, bo nie chodzi o przedmiot, a o zasadę działania. Jeśli kompletnie wszyscy pana Łągiewkę ignorowali, a jemu nie chodziło o zysk to dlaczego nie otwarto źródeł i wszystkich planów nie opublikowano w sieci BitTorrent? Tysięcy seedów nikt nie ocenzuruje, zwłaszcza jeśli dojdzie do efektu Streisand, o czym boleśnie przekonał się Kamil Durczok (sprawa upo stołu). Naciągane to wszystko. A Stałego Słuchacza pozdrawiam, dbaj proszę o zdrowie! PS Jeśli Igor Witkowski ma zamiar opowiadać takie rzeczy jak w ostatnich czasach na NTV to tę audycję sobie odpuszczę. Kiedyś pisał i mówił o historii i aspektach technicznych minionych (???) technologii, obecnie to jakiś wyrób nachtopodobny, zbaczający nawet w kierunku łysego jasnowidza z Człuchowa (a raczej bardziej z Fundacji Nautilus, skądinąd natrafiłem jakieś pół roku temu na jego nagranie w którym Lepperowi przepowiadał jasną przyszłość która w kontekście rzeczywistego losu Leppera dziś brzmi jak makabryczny i jednocześnie bardzo angielski żart).
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Zenon napisał(a): Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Soca napisał(a): Cloud w ogóle jest jakiś niespójny i źle się to słucha parę razy próbowałem nie da się tego słuchać
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Mehran Keshe napisał(a): KLOD z jednej strony dziwi się, że przed przylotem do USA trzeba wypełniać formularze czy dana osoba jest lub nie jest terrorystą a z drugiej strony sam zadaje gosciom pytania czy są trolami lub bedą trolować na antenie, licząc na to, że troll przyzna się do bycia trolem
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

albin napisał(a): Ja rozumiem, że niektóre fakty mogą boleć ludzi wierzących w Meiera i dobrych braci z kosmosu, którzy wam przywiozą węgiel na zimę... Ale lepsze otwieranie oczu niż wiara w badziewie. Ufologia stała się zamiennikiem religii dla wielu ludzi, od dawna to zauważyłem. Dobrze, że w "Debatach" otwiera się oczy na wiele spraw. Czołem.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

lol napisał(a): Panie Black, a idź pan w ch....
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

słuchacz napisał(a): "Do tego trzeba sobie zainstalować przeglądarkę opartą na Chromium" nie koniecznie, w ff zrobisz to z palca w about:config-u layers.acceleration.force-enabled true layers.acceleration.disabled false do tego ładujesz cały cache w ram (o ile go masz w sensie więcej niż 2 gb:) browser.cache.disk.enable false browser.cache.memory.enable true do tego określasz zakres pamięci parsowanie gpu to chyba podstawa konfiguracji każdej przeglądarki :)
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

charlie2tango napisał(a): Cóż, zanim zaczniecie się Państwo wypowiadać na temat zakupów śmigłowców, może by było warto najpierw wiedzieć po co owe śmigłowce są potrzebne wojsku. Panu Czai, którego swoją drogą bardzo cenię, polecam zaś ten film https://youtu.be/kQxiTmnpHDY Panom Redaktorom zaś proponuję temperować bieżące wątki polityczne.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

nick napisał(a): Samo zagadnienie dodawania wody do paliwa jest ciekawe, głównie pod względem redukcji CO. Reakcja CO z parą wodną nie jest taka łatwa do przeprowadzenia w temperaturze pracy kotłów i wymaga katalizatorów metalicznych - tu więcej do poczytania: https://en.wikipedia.org/wiki/Water-gas_shift_ reaction Antares jest jak widać w temacie, znacznie więcej dowiecie się z jego komentarzy ;) Cieszę się, że panu Jerzemu udało się nakłonić firmę do współpracy, miejmy nadzieję, że coś z tego będzie. Oby tylko nie zaraził się bakcylem free energy, supergenialnego odkrywcy wszystkiego Tesli, keshyzmu i tym podobnymi sprawami, bo wtedy skończy się rozwijanie dobrych pomysłów i pokonywanie przeszkód, a zacznie kładzenie garnków na głowę, nawijanie cewek na szczotki i kasowanie dwóch stówek za prelekcję. Jeśli chodzi o samą audycję, to klasyk - bezczelne rozłączenie słuchacza i naśmiewanie się z niego, ostrzące piramidki-widmo (parę miesięcy temu Michał stwierdził, że piramidki działają, a na prośbę słuchacza o wstawienie zdjęć czy filmów odpowiedział, że nie będzie nikomu nic udowadniał, bo on to sprawdził dla siebie i koniec!), przeprosiny za niewstawione zdjęcia z Bilderbergu... Na plus zaliczam brak ćwiczeń z deklinacji na antenie - do tej pory słyszę w głowie "AGAIIIOOOOO ADŻIIOOOO ADŻIO AGEIIOOOOO" :D
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

IEC 2 napisał(a): Autorzy Debat Ufologicznych z panem Piotrem na czele wiele dostrzegają i nie są głupi. Ten temat jeszcze powróci i to ze zdwojoną siłą.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

o35 napisał(a): Witam. Mimo, iż przeczytałem trochę książek w swoim, życiu powiem szczerze temat dzisiejszej audycji "Obcy i UFO w literaturze" wcale nie jest łatwy. Pierwsze moje skojarzenie z tym tematem to książka Zbigniewa Nienackiego Pan samochodzik i człowiek z UFO :) , następnie to książka Arnolda Mostowicza My z kosmosu, Lucjan Znicz ze swoim wielotomowym dziełem a następnie Erich von Däniken z jego wspomnieniami z przyszłości. Po głębszym zastanowieniu kiedyś doszedłem do wniosku, że dobra literatura sf wcale nie potrzebuje do istnienia kosmitów oraz ufo. Co dziwne większości ludziom, kojarzy się ona przecież z obcymi i ich latającymi spodkami. Jest masę świetnych książek fantastyczno naukowych gdzie te dwa elementy wcale nie występują. Przykład a proszę bardzo a chociaż by seria metro, czy chociażby rodzimego autora apokalipsa pana Jana. Czy nie mam racji? Być może nie ale będę obstawał przy swoim zdaniu jeśli pozwolicie. Co do ufo i obcych to może odejdę trochę od tematu ale przypomniał mi się kolego o rok starszy ode mnie. Ja chodziłem do drugiej klasy podstawówki a on do trzeciej czyli był o rok starszy. Godzinami, potrafił opowiadać jak to widział wczoraj ufo i ufoludki, które zbierały z podwórek poszczególnych domów rozmaite interesujące ich rzeczy. Był bardzo przekonujący i dbał o rozmaite szczegóły. Byli wśród słuchających tacy co mu wierzyli, być może mu też bym uwierzył, ale jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach, otóż w tym czasie gdy według jego opowieści czyli dzień wcześniej do późnego wieczora wraz ze mną i z innymi kumplami do późna w nocy jak to się mówi charatał w gałę. :) Skąd u niego była taka wyobraźnia doprawdy nie wiem był to początek lat 80-tych, były dwa programy w tv jedyny serial sf w tamtym czasie co leciał to chyba kosmos 1999. Miał niesamowitą wyobraźnię szkoda, że od wieku kilkunastu lat zaczął zaglądać do kieliszka. Jak by to przeniósł na papier być może powstała by całkiem niezła literatura SF. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 5 maja)

gżdyl napisał(a): A kimże ,kimże jesteś żeby oceniać Piotra? Który moim zdaniem jest bardzo skromny.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

Black napisał(a): Panie Piotrze, kimże jest Pan aby oceniać innych, no kim? Wyśmienitym ufologiem bo piszesz pan wypociny konkretne na NZ? Zjedz Pan snikersa bo gwiazdorzysz panie
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

IEC 2 napisał(a): We wszystkich dostępnych materiałach o ufo - należy czytać między wierszami.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

v3go napisał(a): Kolejna świetna audycja. Robicie najlpeszą robote w Polsce. Jestescie bezkonkurencyjni. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

kamiń napisał(a): Do debaty kto się boi prawdy o UFO powinniście zaprosić kogoś z tych ufologów-mistyfikatorów. W Polsce ich cała masa! Przyznaliby się może, po co robią ludziom wode z mózgu. Czy dla pieniędzy, jak Januszeg czy z powodów innych, jak Stasiulek.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

Antares napisał(a): Dzięki, bardzo interesujący materiał na temat tego BMW. Jako ciekawostka, Niemcy już od dłuższego czasu pracują nad technologią wtrysku wody do diesla, wystarczy poguglać "Wasserdiesel" lub kliknąć choćby tu: http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/we niger-abgase-diesel-mit-w asser-gestreckt-a-306247.html I jeszcze jedno - mocno pracuje się również nad "dieslem gazowym", z instalacją LPG lub CNG, ta już na małą skalę jest już wdrożona przemysłowo i praktycznie każda duża ciężarówka może mieć taką. W przeciwieństwie do samochodów z zapłonem iskrowym, w przypadku gazodiesla moc silnika i moment obrotowy wzrasta w stosunku do takiego samego silnika zasilanego tylko olejem napędowym, pomimo stosowania mniejszej ilości paliwa i sporo mniejszej szkodliwości spalin.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

PL napisał(a): Haha termicne BMW M4 GTS film https://vimeo.com/119679606
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

daz napisał(a): Czyli maszyna do nagrywania snów, która śni mi się od tylu lat prawdopodobnie już istnieje i działa dokładnie tak jak to wyśniłem oO ech
(komentarz do audycji Odc. 228 Służby specjalne RP czy mafia)

radoslawkow napisał(a): Zszokowała mnie ta reklama pana Jerzego firmy Arcisz czemu ją zareklamował? Czy ona mu te kotły zrobi? Mieszkam 100 metrów od tej firmy i tartaku :)
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): prąd jako paliwo a nie żadna woda, już widzę jakby doszło do tego co by się stało z zasobami wody, wszystko w łapskach korpo, nawet deszczówka a litr wody w cenie litra benzyny, tylko, że benzyny pić człek nie musi a wodę już tak.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Bardzo fajna inicjatywa, ale to już było. Kotły niemieckich (a może i innych) przedwojennych parowozów miały natrysk wodny i to nie wodą dystylowaną, ale parą wodną podawaną do kotła (co było tańszym rozwiązaniem). Szkoda, że wczoraj nie mogłem być na Paradzie Parowozów w Wolsztynie, bo pewnie tam dowiedziałbym się więcej na ten temat. Pewnie będę za rok. Przed wojną zresztą eksperymentowano z wtryskiem wody w silnikach lotniczych, zazwyczaj była to mieszanka MW50 https://en.wikipedia.org/wiki/MW_50 Opis z Wikipedii: "MW 50 is something of a misnomer, as it is actually a mixture of three fluids: 50% methanol acting primarily to achieve optimum anti-detonant effect, secondarily as an anti-freeze; 49.5% water; and 0.5% Schutzöl 39, an oil-based anti-corrosion additive. The similar MW 30 increased the water to 69.5% and decreased methanol to 30%. This increased the cooling performance but made it easier to freeze, the mixture intended to be used for lower-altitude missions. EW 30 and EW 50 mixtures also existed, which substituted methanol with ethanol; in emergency, pure water could be used." Zastosowanie wtrysku wody było zresztą stosowane dosyć często https://en.wikipedia.org/wiki/Water_injection_ (engine) i jest nieźle opisane naukowo http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S 0306261909001731 Jako ciekawostka, taka metoda była m.in. stosowana w silnikach Iwczenko AI-24T a służących do napędu samolotów An-24 stosowanych w Polsce, więc pewnie udałoby się jeszcze znaleźć mechaników którzy mogliby się na ten temat wypowiedzieć. Wtrysk wody (niemal czystej, tak jak w przypadku silników Iwczenki, jedynie dodaje się małą ilość antyoksydantów) stosuje się też w silnikach samolotu STOL/VTOL Harrier. Woda jest używana podczas zawisu i przy małych prędkościach. lotu. W ostatnich kilkunastu latach technologia wydawała się passe, teraz wraca m.in. również w silniku samochodu BMW M4 GTS.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Ivellios napisał(a): A skąd wiem, że Tomek czyta komentarze w archiwum? A no stąd, że właśnie nawiązał do aminokwasów w kosmosie. Tadaaam, szach mat, peacenlove! ;-)
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał to kiedy ten nowy sprzęt zakupisz i na czacie się pojawisz, nie gadaj bzdur, za porządnego poskładanego samemu nowego blaszaka w Polszy zapłacisz ok 2 koła jak chcesz trochę starszą technologię ale cały czas mocny sprzęt to poleasingowe korporacyjne dell-e w tej samej cenie ale potwory z i7 i 16 gb ramu ale w starszej technologi i już raczej nie do przyszłej modernizacji. To co Ty opowiadasz panie dla Ciebie kupno takiego sprzętu tu w Polszy to jeszcze mniejszy wydatek bo co to jest 1500 - 2 000 zł w euro?
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Gość napisał(a): Trzeba odróżnić religijne hokus pokus i sci-fi, od tego co naprawdę spotkało ludzi dotkniętych przez to co nazywamy UfO. Godnym podziwu jest to że nieliczni mają odwagę się do tego przyznać.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

słuchacz napisał(a): tylko kto by miał prowadzić taką audycję bo panowie Wiktor i Marek to zawodowcy, nie wiem czy Ivellios zna jakiegoś reżysera/producenta kina sci-fi :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

słuchacz napisał(a): a Ty co pierwszy raz Teorii Chaosu słuchasz? Ja tam słucham Michała kilka dobrych lat i przestało mi to przeszkadzać już nawet nie zwracam na to uwagi :)
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): no w końcu zaczyna to przypominać stara hiperprzestrzeń byle by tylko mapet znów nie zagalopował się w aminokwasy i plaza system kołczing i kaszyzmy :)
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

Ivellios napisał(a): Przydałby się jakiś opis, co ma przedstawiać to zdjęcie.
(komentarz do zdjęcia )

słuchacz napisał(a): " Ciekawiej ale coraz bardziej brzmi to jak fantazja" a nie jest? bo dla mnie to zwykła beletrystyka aczkolwiek świetnie się tego słucha. Obcy Ridleya Scotta też był na faktach :)
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

Marek napisał(a): Oprócz rozmowy z Piotrem Cielebiasiem: https://www.youtube.com/watch?v=R9OTgnlTrTE Polecam także bardzo ciekawą rozmowę z pisarzem SF Robertem Szmidtem: https://www.youtube.com/watch?v=6E1nIes18vU
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 5 maja)

Jacusio napisał(a): To jest audycja podcastowa czy nagrane ćwiczenia logopedyczne prowadzącego. Opis odcinka powinien brzmieć (bardziej odzwierciedlający tematykę): "Ahyygooooaaaooo... Aaagggiiioooo..."
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

karolin1 napisał(a): Przykładów patologii w polskiej sieci jest wielu. Niektóre portale i ludzie kłamią wprost: Jarek Kefir (wszystkie jego wpisy to naginanie prawdy), Robert Brzoza, Berdowicz (to już kumulacja lania wody), Inne Medium. I nie to, żebym był złośliwy, ale oni celowo rozpowszechniają fałszywe informacje. Pytanie, po co?
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): W pewnej ogólności mogę napisać, że to nawet dobrze że jest ktoś kto wnosi wątpliwości. Dziś na forach (i nie tylko) często uważa się że zderzenie z przeciwnym zdaniem sprawia przykrość, zmusza do umysłowego wysiłku (co postrzegane jest negatywnie), a nawet wprawia we frustrację. Po prostu widać awersję do mierzenia się z dysonansem poznawczym i jako remedium stosuje się bany czy inne wątpliwe środki. Stąd powstają różne "bańki informacyjne" (to myśl ani nie moja, ani nie nowa, ale z którą się zgadzam na podstawie doświadczeń empirycznych) osób które "spijają sobie z dzióbków" czasem kompletnie "odlatując". Aż się nasuwa cytat z Waltera Lippmanna: "Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele". Nie chodzi o żaden trolling, ale po prostu wyrażanie zdania odrębnego, jeśli ma jakieś umocowanie i nie jest łapaniem za słówka czy czepianiem się to czemu nie? Po prostu dyskusja w ramach netykiety. Fajnie jeśli można wyrażać inne zdanie, często to właśnie zapobiega "odlatywaniu". Dobrze że pod audycjami na Radiu Paranormalium można się swobodnie wypowiadać. Zdecydowanie gorzej jeśli wygląda to jak w przypadku innych for wymiany myśli - bany, wykasowywanie postów, etc., za odstępstwo od linii przewodniej to zjawisko wyjątkowo częste. Rezultat jest później taki, że czyta się wpisy i traktuje jako "forum humorum". To takie moje trzy grosze. A Radiu Paranormalium, prowadzącym i uczestnikom audycji oraz dyskusji pod wpisami dotyczącymi audycji chciałbym jeszcze raz podziękować za "Debaty ufologiczne" i "Biblotekarium" które namiętnie słucham.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): Bo "Teorii..." od bardzo dawna już nie słucham. I chyba większość z tych, co się tu wypowiadają (podkreślam, wypowiadają)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Dark_Forces napisał(a): Swiatlo ktore opisalam, choc byl to skrotowy opis ma wymiar bardziej boski... moze dziwnie to brzmi, ale uczucie tego `zjawiska` jest niesamowite, wyglada jak spirala swiadomosci albo swiatlo bogow, ra - protekcja, thoth - wiedza, horus - leczenie... sadze, ze nie tylko ja potrafie generowac swiatlo ze swojego wnetrza, myslalam, ze sa to podobne rzeczy i rowniez zwiazane z medytacja. Pozdrawiam.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

Marek napisał(a): Polecam wywiad z Piotrem Cielebiasiem na portalu BIBLIOTEKARIUM: http://bibliotekarium.pl/41-polecamy/305-rozmow a-z-piotrem-cielebiasiem.html https://www.youtube.com/watch?v=R9OTgnlTrTE
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

bohun napisał(a): @luipton bez bycia złośliwym, ale cały ten komentarz byłby jeszcze bardziej na miejscu pod audycją teorii chaosu. Manipulacje Nautiliusa wszysce chętnie naświetlamy a Claude jest winien wszystkiego tego samego i jakoś ma taryfę ulgową - z przyczyn dla mnie nie znanych. Tak że Nautilius Nautiliusem ale zanim zabierzemy się za nich fajnie by było na naszym własnym podwórku dopilnować rzetelności.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

bąsi napisał(a): Telefony od słuchaczy były dobre, szczególnie ten od pana z Anglii.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): Sądzę że przykład jest jednak całkiem dobry bo pokazuje że to jakieś zjawisko jest mało prawdopodobne to nie znaczy że nigdy nie zachodzi. Przykładowo piszesz o używaniu przez Niemców brontozaurów podczas II wojny światowej. Myślę, że prawdopodobieństwo jest wyjątkowo nikłe, ale sporo wzrośnie jeśli na przykład na polu bitwy w przypadku której są przesłanki ich zastosowania znajdziesz kości brontozaura i metoda C14 wykaże zbliżony wiek. Dokładanie kolejnych sit selekcyjnych będzie jeszcze bardziej zwiększać to prawdopodobieństwo.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Gacek napisał(a): Fakt. Ciekawiej ale coraz bardziej brzmi to jak fantazja. Aczkolwiek czekam do konca z ekscytacja.
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

luipton napisał(a): Źle dobierasz przykłady. Gry losowej nie da się porównać z rozważaniami, czy istnieje Nufywyr albo czy Niemcy używali w II wojnie brontozaurów.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

kicor napisał(a): Świetna audycja! Podoba mi się tematyka ostatnich Hiperprzestrzeni. Na myśl nasuwają mi się również tajemnicze kamienne kręgi, których tysiące odkrył w Afryce Michael Tellinger. Nikt konkretnie nie wie do czego miało to służyć, ale ich ilość jest naprawdę imponująca. Nikt nie zbadał chyba do tej pory tego. Michael Tellinger pokazywał kilka znalezionych przez siebie artefaktów, które przy puknięciu wydawały dźwiękm mocno rezonujący. Coś w rodzadju instrumentu muzycznego sprzed milionów lat. Oprócz tego Pana warto rozejrzeć się za członkiem kolektywu Megalithomania czyli Hugh Newmanem. To dzięki niemu dostrzegłem zjawisko wszechobecnych tzw. "dolmenów", małych układów kamiennych podobnych do grzyba. Widziałem film, gdzie pewien delikwent wchodzi do takiego dolmena i w środku gra na didgeridoo. Okazuje się, że dochodzi do pewnego rodzaju rezonansu pomiędzy grającym, a układem skalnym. Nie wydaje mi się, żeby było to przypadkowe. Podobnie jest z różnymi budowlami w Egipcie, gdzie przy pukaniu w ścianę słyszymy rezonans. Czekam na kolejne audycje! Peace & Love!
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Ja to postrzegam inaczej - nie jako pewnik, a jako stawianie hipotezy roboczej. Czy ta hipoteza uległa konfirmacji czy falsyfikacji nie jestem w stanie wykazać po obejrzeniu godzinnego materiału via YT. Pytasz "Jakie są realne szanse na to, że drakoid Nufywyr istnieje i nie jest wymysłem jakiegoś oszusta?". Ale co definiujesz w swoim pytaniu jako realne szanse? Czy gra w Lotto daje realne szanse wyrzucenia szóstki? Niewielkie ale z pewnością niezerowe. I właśnie to co ma się między uszami powoduje, że jedni w Lotto upatrują możliwość dorobienia się a inni nie. Niektórych hipotez nie jestem przecież w stanie przetestować, ale mogę ją przyjąć lub odrzucić w ramach mojego postrzegania świata, powiedzmy podobnie jak mogę przyjąć czy odrzucić hipotezy dotyczące różnych wydarzeń w historii. Dobrym przykładem - wiem kontrowersyjnym - jest ostatni lot Tu-154M (jeśli to zbyt kontrowersyjne to ostatni lot Jurija Gagarina). Usłyszałem już tyle hipotez, oczywiście wykluczających się, że w gruncie rzeczy jedyne co mogę powiedzieć to czy mieści się to w moim pojmowaniu świata czy nie i niektóre z nich zaszufladkować "możliwe", "prawdopodobne", "naciągane", etc.. Jesteś w stanie w 100% dowieść jak było? Oczywiście, że jest to sprawa o znacznie większym stopniu złożoności niż rzekoma prze należność Nufuwyra do drakonów, gdzie zakres odpowiedzi składa się wyłącznie z "tak" lub "nie". To że coś nie jest dziełem oszusta gwarancji nie da nikt. Nigdy. Trzeba weryfikować. PS Zidiocenie? Zidiocenie już trwa, i to na poziomie znacznie mniej wyrafinowanym. Nie podejmuję się jednak rozstrzygnąć co jest przyczyną a co skutkiem. Często sobie czytuję artykuły na różnych forach i co internauci piszą pod nimi. Niewiedza jest niesamowita i nie chodzi o teorię superstrun a powiedzmy geometrię euklidesową. Ludzie potykają się nie o góry a o kretowiska.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): Albo inaczej. Nufywyr jest tak samo prawdziwy jak to zdjęcie: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18118540_178974544437 2695_2641820759792640153_ n.jpg?oh=dd2efaac5ceccee459 15b81b73b0726c&oe=598044A E Więc czy warto zaśmiecać sobie głowę czymś takim? Nigdzie nas takie coś nie doprowadzi i tylko cofnie w ogólnej świadomości.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): @ Antares: takie podejście "nie wiem, czy to prawda, więc dopuszczam taką możliwośc" jest równie szkodliwe co kłamstwo. Jakie są realne szanse na to, że drakoid Nufywyr istnieje i nie jest wymysłem jakiegoś oszusta? Szczerze mówiąc, marne. Żyjemy na świecie, gdzie oszustwa są na każdym kroku, od lat. Jeśli będziemy mówić "nie mam dowodów, że to nieprawda", możemy w ogóle uznać że wszystko jest możliwe, co prowadzi do totalnego zidiocenia.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Gigolo napisał(a): Fundacja nautilus nie jest żadną organizacją badawczą. Jej struktura jest typowa dla organizacji o charakterze sekt, gdzie jest prowadzący (guru); jego zwolennicy, wykonujący wskazane zajęcia i przekonani o nieomylności "kapitana"; siedziba o charakterze zamkniętym; przedmiot wiary (ufo, zanieczyszczenia powietrza, proroctwa mitomanów). Typowe jest również stawianie kapliczek w miejscach "objawień" (Emilcin i być może Zdany, kto wie), co kłóci się z ich przekazem negacji religii. Na pewno jest to organizacja skupiająca ludzi "paranormalnych" i propagująca niesprawdzalne teorie, w większości kolidujące nie tylko z obecnym stanem wiedzy, ale i zwyczajnie niespójne logicznie. Ma w sobie potencjał na zrobienie doktoratu z dziedziny psychologii wierzeń.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): @maple Tego nie wiem, a jak nie mam twardszych dowodów to zwyczajnie moje opinie trzymam dla siebie. Za to opinią że Sikorski to patologia w czystej postaci mogę się podzielić. To zadziwiające jak media kreowały go na jakiegoś gentlemana. A to ten sam Sikorski który w ogóle odpuścił sobie sprawę Piotra Stańczaka w 2009 aby zgłosić kandydaturę na szefa NATO, na co miał czysto teoretyczne szanse. Skończyło się to dekapitacją Stańczaka przez islamistów. Na pogrzeb wysłał zastępcę departamentu (sic!). Parę tygodni temu po zamachu w Londynie jakiś brytyjski deputowany do Izby Gmin (ex-żołnierz,nazwiska nie pamiętam) ratował rannego. Nasz dzielny były wiceminister obrony i ex-mudżahedin nawet nie wysiadł z taksówki tylko filmował z niej smartfonem ofiary, a później popędził do telewizji aby móc się produkować "na szkle". On ma megaparcie na stanowisko i do mediów. Gdyby mógł się produkować to by się produkował. Tu wracam do poprzedniego wpisu - Applebaum nie jest w stanie zagwarantować mu żadnej fuchy. Zresztą Applebaum to też ziółko. Kto uwierzy, że zbierała materiały do swojej ksiązki w głębi Kaukazu i azjatyckiej części Rosji będąc jeszcze w zaawansowanej ciąży (co łatwo sprawdzić nawet zestawiając daty). W Rosji, gdzie dostępu nie mają nawet lokalni badacze od Jurija Lewady i Memoriału. A media przeszły nad tym do porządku dziennego.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

57KerenOr napisał(a): WIELKA "DINOZAUROWA" ŚCIEMA! A dlaczego to dinozaury miałyby żyć 100 milionów lat temu a nie ileś tam TYSIĘCY? A dlaczego to ów dinozaur nie miałby żyć WSPÓLNIE z człowiekiem? Czy dlatego, że Pan Profesor tak orzekł? A dowody "poza naukowe"? A ukryta historia ludzkości? Ha! Dinozaury wymarły miliony lat temu, to po prostu wielka ściema! Kłania się wymarła ryba latimeria...., która... he he, ożyła! :) https://www.google.pl/search?q=wymar%C5%82a+ ryba+%C5%BCyje&oq=wymar%C 5%82a+ryba+%C5%BCyje&aqs= chrome..69i57.7056j0j7&sourceid=chrome& ie=UTF-8#q=latimeria Pozdrawiam i jednocześnie witam wszystkich! 57kerenor@gmail.com
(komentarz do artykułu Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury)

nn napisał(a): Armstrong po powrocie na ziemię nigdy nie udzielił żadnego wywiadu dotyczącego lotu Apolla 11. Natomiast Aldrin był czlonkiem tajnego stowarzyszenia -na jednym z archiwalnych zdjęć na palcu ma sygnet z tajemniczym znakiem..Jego zadaniem było ....pilnowanie i doglądanie by nic istotnego nie ujrzało światła dziennego.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Leśny Pukacz napisał(a): Robi się coraz ciekawiej, czekam z niecierpliwością na kolejne części ;)
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

maple napisał(a): Sikorski to stary agent CIA. Podobnie jak ludzie z otoczenia Macierewicza. Sikorski może nie ma stanowiska, ale nie oznacza to, że nie dostaje pieniędzy...
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): No cóż, co do Fundacji Nautilus i sposobu prowadzenia narracji, to zawsze mnie wkurzało, że co mieli właśnie dawać dowody na stół to zawsze kończyli program czy wpis. Taka metoda, uprawiana przez Roberta Bernatowicza mogła być jakoś do wytłumaczenia w przypadku Radia Zet (choć zadziwić mogła regularność tej metody praktycznie zawsze), ale w Necie, gdzie mówić może skolko ugodno jest już po prostu oszustwem. Osobiście też mogę mieć pretensje. Pamiętam wiele lat temu sążnisty artykuł na temat mothmana okraszony rzekomo autentycznym zdjęciem mothmana lecącego pomiędzy wysokimi budynkami w dużym mieście. Napisałem, że to żaden mothman, a lecąca bernikla kanadyjska (miałem wątpliwości co to za ptak, ornitologią interesowałem się tylko po amatorsku zapytałem się więc uniwersyteckiego ornitologa który nie miał wątpliwości). Bernikla leciała w drugą stronę to co było rzekomymi nogami mothmana było szyją bernikli, a ponieważ zdjęcie było robione pod światło to wydawało się że lecący obiekt jest czarny. Do wpisów był potrzebny wtedy e-mail, podałem autentyczny. Nie tylko dostałem bana, ale też zaczęły się obraźliwe maile przychodzące na mój adres, łącznie ze straszeniem sądem, co mnie rozśmieszyło bo mieszkałem wtedy w USA, a czym podzieliłem się z FN, więc rozpoczęły się inwektywy przy których te które dostał Ivellios były szczytem wykwintu. Co do reszty instytucji i osób wymienionych w audycji mam różny stosunek. Roman Obywatel Wszechświata Nacht, jest dla mnie enigmą. Nie chcę nikogo obrazić, ale w jego wieku ludzie często mają różne ekscentryczne pomysły, podobnie jak nastolatki, więc nie wiem. Chyba nie jest to jednak zły człowiek, dla którego sensem życia stało się strzyżenie baranów. Witolda Zaleckiego (aka zalwita) z Hamburga, tego co ma kanał na YT i przeprowadził wywiad z drakonem Nufuwyrem przyznam, że darzę sympatią a nawet lubię. Facet być może i błądzi (a kto nie błądzi?), ale bez wątpienia sprawa nie ma żadnego drugiego dna. Podoba mi się też u niego podejście nie wiem jak jest ale musicie przemyśleć to sami, ponadto zawsze mówi skąd to wziął, pokazując nawet czasem okładki publikacji źródłowych. W dzisiejszych czasach już to całkiem sporo. To nie jest niejaka Madlen Namro, która potrafiła gonić króliczka zwanego Max Spiers, pomimo że o Maksie wypowiedzieli się już matka, była dziewczyna oraz znajomi i z tego rysował się obraz żałosnego konfabulanta, któremu w gruncie rzeczy należało współczuć. Jest jeszcze król toczenia beki, jakim bez wątpienia jest Mehran Keshe wraz z jego fundacją. Gdybym brał na serio jego enuncjacje, to mógłbym powiedzieć, że nie ma cech boskich ale wręcz jest bogiem. Parę osiągnięć (nie wyczerpujących listy): - transmutacja dowolnego pierwiastka w dowolny ad hoc i niskokosztowo (sam twierdzi, że może wytwarzać pluton za mniej niż dolara za kilogram) - rozwiązanie problemów energetycznych świata (magravy) - leczenie dowolnego nowotworu w ciągu mniej niż miesiąc w warunkach domowych (ogłoszone przed tygodniem) - loty kosmiczne (na razie do orbity Marsa, wkrótce w zasięgu będą gwiazdy) - energia którą może przesuwać płyty kontynentalne i strącać meteory z orbity - itp. Itd. Oczywiście wszystko opanowane i naukowo udowodnione, hehe. Już jedna taka rzecz spowodowałaby, że ludzie nosiliby go na rękach. Jednocześnie zadziwia nie boję się tego napisać - ewidentna tępota i brak krytycyzmu jego wyznawców (bo tu nie ma mowy o zwolennikach, a wyznawcach). Jeśli czytam sobie coś takiego w artykule o Fukushimie: Najgorsze jest to, że w każdej chwili w Fukushimie może dojść do wybuchu plutonowego. Nie wiadomo nawet jak on wygląda, bowiem jak dotąd dokonywano jedynie wybuchów termojądrowych opartych na syntezie wodoru (tzw. bomba wodorowa) (podaję za Mehran Keshe o Fukushimie: może dojść do niewyobrażalnego w skutkach wybuchu PLUTONOWEGO, podane za https://www.monitor-polski.pl/mehran-keshe-o-fukushi mie-moze-dojsc-do-wybuchu -plutonowego ) to się człowiekowi aż drobne w kieszeniach nie zgadzają. Z ciekawości sprawdziłem na anglojęzycznej stronie FB keshystów i okazuje się że tam jest napisane to samo (namiarów nie dam, tam też dostałem bana). Otóż wybuch plutonowy jak najbardziej miał już miejsce i to w tej samej Japonii, dokładnie 9 sierpnia 1945 w Nagasaki. Pomijam, że zapalnikiem do syntezy podczas wybuchu termojądrowego służy bomba atomowa, w tym może być taka oparta na plutonie. Co prawda o znajomość choćby podstaw nauk wszelakich keshystów nie podejrzewam nawet w komentarzach pod audycjami w Radio Paranormalium keshyści próbowali mnie przekonać, że epoka żelaza rozpoczęła się w XIX wieku (nie, nie przed Chrystusem) czy że Tales z jego twierdzeniem to hochsztaplerka. Jest jeszcze wg nich możliwość ulepienia kolumny z rtęci na wolnym powietrzu w upalnych Indiach, a to dzięki wysmarowaniu sobie łap aminokwasami. To być może o ludzie o czystym sercu, ale pustych głowach że aż echo dudni, ale Keshe podobno ma coś wspólnego z fizyką atomową, więc łże z rozmysłem. Reszta jego wynurzeń jest równie składna. Keshe niewątpliwie robi to w złej woli, jest słupem czy co tam jeszcze, ale z niego taki zbawca ludzkości jak ze mnie delfin. I rozumiem, że można mieć wątpliwości i mieszane uczucia. Sam takowe mam i to często. Dam przykład, może nie z ogródka ufologicznego ile spiskowego. Mawia się, że grupa Bilderberg jest potężna. Dziś wypływa wiadomość, że Macron (zapewne przyszły prezydent Francji) brał udział w obradach Klubu Bilderberg w 2014 roku, zaraz po tym jak przeflancował się z banku Rotschilda do socjalistycznego rządu Hollandea. I nie jest to bynajmniej plotka. Ktoś mógłby powiedzieć: bingo, rzeczywiście są wszechpotężni! Rzecz w tym, że w obradach tego samego klubu brała udział Anne Applebaum, która od dwóch lat usiłuje znaleźć jakąkolwiek fuchę dla swojego męża i jakoś nie może od czasu gdy ten został wyślizgany przez pewnego środkowoeuropejskiego premiera który zainstalował się w Brukseli . A ambicje Radek ma potężne, kiedyś przymierzał się do steru NATO i ONZ (nie, to nie żart) więc bycie mężem żony mu nie starcza. Tak więc dla niektórych nie tyle progi są za wysokie ile nogi za krótkie. Tylko jak to się ma do tej wszechwładności Bilderbergów? W Polsce byle prezydent miasta czy minister jest bardziej wszechwładny, czego dowodzi casus Misiewicza czy Ryszarda wydmuszki Petru. Więc jak to jest?
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): Coś przycięło początek mojej wypowiedzi, więc napisze jeszcze raz. Przyspieszyć przeglądarkę może nie tylko wymiana procesora, ale też scedowanie części zadań na kartę graficzną (aka offloading computation). Do tego trzeba sobie zainstalować przeglądarkę opartą na Chromium (jak Cent Browser, Slimjet, oczywiście Google Chrome też...). Silnik tych przeglądarek może efektywnie używać akceleracji GPU do renderowania stron. Należy wpisać w pasek adresu chrome://flags i dalej postępować wg instrukcji https://forums.disruptorbeam.com/gota/viewthread/45756 http://www.ismoothblog.com/2016/12/enable-gpu-ha rdware-acceleration-chrom e-and-chromium-browser.html Postępować należy z pewną ostrożnością, ale przy korzystaniu z przewodnika w pierwszym linku wszystko będzie OK. Jest to droga często znacznie bardziej efektywna niż upgrade procesora. Najlepiej przed włączeniem GPU do akcji dokonać updatu sterowników karty graficznej - te nowsze sprawują się w podczas akceleracji przeglądarki wyraźnie lepiej od starszych. Jako ciekawostka, można też tak przyspieszyć przeglądarkę Chrome na smartfonach. W przypadku mojego smartfona dało to znacznie więcej niż overclocking CPU (nie tylko podkręcanie ale też zmiana zarządcy, etc.).
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Mehran Keshe napisał(a): Nie chce zachwalać systemu w KRLD, ale nie można porównywać rozwoju gospodarki Korei Południowej z Północną, gdyby Korea Południowa miała zablokowaną wymianę handlową z zagranicą nie byłoby mowy o rozwoju takich firm jak Samsung, LG, Hyundai czy Kia
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Najlepiej przed włączeniem GPU do akcji dokonać updatu sterowników karty graficznej - te nowsze sprawują się w podczas akceleracji przeglądarki wyraźnie lepiej od starszych. Jako ciekawostka, można też tak przyspieszyć przeglądarkę Chrome na smartfonach. W przypadku mojego smartfona dało to znacznie więcej niż overclocking CPU (nie tylko podkręcanie ale też zmiana zarządcy, etc.). Tabliczka ouija jest przede wszystkim używana w szpitalach psychiatrycznych i w kontakcie z osobami leczącymi się w przypadku chorób neurologicznych i zaburzeń mowy w krajach anglojęzycznych i frankofońskich (być może też innych - nie wiem). Można to zobaczyć choćby w filmie "Awakenings" z 1990, jest w filmie używana przez Leonarda Lowe (w tej roli Robert De Niro). Obraz ten - oparty na faktach - zresztą gorąco polecam. Po leczeniu każdego nowotworu gansami w parę tygodni znów coś humorystycznego, to znaczy wyimek z działalności Fundacji Keshe: "W Ghanie powstaje potężne Centrum Kosmiczne, finansowane przez anonimowego miliardera. Pierwsza donacja to 25 milionów dolarów. Nikt nie wykłada takiej kasy na oszusta, jakiego próbuje z Mehrana Keshe zrobić mafia pedofilska powiązana z rządami, mediami, służbami (wiemy o kogo chodzi)(nie wiem, o kogo? - przyp. mój)". Zadziwia zbieżność narracji ("mafia pedofilska walczy ze zwolennikami Keshe", ergo ci co mają inne zdanie niż zwolennicy Keshe to zapewne pedofile) z tą którą można spotkać w innej audycji transmitowanej w Radiu Paranormalium. Okazuje się zaś że Ghana wyrośnie wkrótce na mocarstwo kosmiczne, wszystko dzięki geniuszowi Mehrana Keshe. W kierownictwie RKA i CNSA zapewne popłoch...
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Lola napisał(a): Zdjęcie o którym mowa pojawiło się na okładce 15 numeru kwartalnika UFO. Był także artykuł na ten temat autorstwa obu panów wymienionych w audycji. Tyle, że artykuł jak i audycja podają trzy różne daty tego zdarzenia:( http://wstaw.org/m/2017/04/22/okladka.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str1.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str2.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str3.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str4.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str5.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str6.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str7.png
(komentarz do audycji Z kart historii - Bliskie spotkanie II stopnia w Lublinie w 1991 roku)

Krzysiek napisał(a): Czy możliwe jest, że Polski rząd nawet w obecnych czasach kontynuuje politykę zatajniania przypadków bezpośredniego kontaktu z istotami pozaziemskimi?
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

13Reasons napisał(a): Widziałem w śnie jednego z nich, był obok mojego kuzyna, który też go widział nad ranem w pokoju. W moim śnie co ciekawe widziałem jego strukturę mam na myśli to, że jego płaszcz był z materiału takiego twardego, jakby wojskowy.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

karpii napisał(a): taaaa... Cloude skończył się na Kill Em All
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

radoslawkow napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

Kowal napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

pieczar napisał(a): Tak, historia... Przeczytałem wiele publikacji historycznych, ale do dziś wspominam książkę ,, Rudy Orm,, o młodym wikingu przemierzającym świat chrześcijaństwa i islamu. Jako żywo przypomina mi to dzisiejsze przepychanki. Opisy brutalności i mentalności tamtych ludzi...brrr. Polecam innym, a Panu Wiktorowi Ż. polecam przypomnieć, bo czytał na 100%.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

Antares napisał(a): Zawsze możesz przewinąć te pięć minut. Taki urok słuchania audycji offline.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

pawel76 napisał(a): serdecznie dziękuję :) odczytalem po czasie , ale od jutra zaczynam nadrabiac zaleglosci :)
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

smokens napisał(a): Antares dzieki za uprzedzenie o stałym słuchaczu.W takim razie nawet nie odsłuchuje.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

o35 napisał(a): Dokładam trylogię husycką Sapkowskiego. Nic naprawdę nie ujmując panu Komudzie oraz jego dziełom, które lubię jak najbardziej czytać tak jak moi znajomi moim skromnym zdaniem jest ona naprawdę wyjątkowa na tle polskiej literatury SF. Świetnie odnosi się do realiów okresu końca średniowiecza, postaci historycznych z tamtego okresu oraz zachodzących tam wydarzeń. Śmieje się wprost z naszych przywar narodowych jak również doskonale potrafi wpleść w akcję powieści wydarzenia historyczne znane nam z lekcji historii, religii (nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sporo tematów znajdujących się w książce było kiedyś tam na nich za moich młodych lat poruszanych) czy też nawet z kazań w kościele i tu muszę dodać, iż właśnie jako młody szczyl słuchając kazania dowiedziałem się jak było naprawdę ze szramami na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej - wśród tzw gminu krążyły i zapewne krążą do tej pory niesamowite opowieści z powstaniem ich związane. W ostatniej części trylogii główny bohater wplątuje się w wydarzenia związane z ich powstaniem. Co do wątków fantastycznych jest tam ich tyle, że nie powstydziłby by się najlepsze ballady i inne dzieła z okresu romantyzmu. Język, którym trylogia husycka została napisana jest mimo swojej często finezji jasny i przyjemny w odbiorze dla współczesnego czytelnika. To tyle przepraszam za błędy i nieskładne pisanie ale tekst pisany był na smartfonie. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

dejwid ajk napisał(a): Witamy w teorii chaosu.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Uprowadzony napisał(a): To co podszywa się pod tzw. UFO to wg. mnie - nie żadni kosmici z innych galaktyk czy, dobrocieje ludzkości... To negatywna energia która szkodzi... i to bardzo!
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

Kapitan Nemo napisał(a): Prowadzący nieprzygotowany powtarza bzdury juz dawno wyjaśnione.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Gacek napisał(a): Dzieki yuby za nowa strone i duzo lepsze archiwum na czassnu. Good job mate
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Gacek napisał(a): Mimo slepego zapatrzenia w sprawy Keshe, (na ktorym ja osobiscie sie przejechalem) nadal lubie sluchac twoich audycji Tomku. Trzymaj tak dalej i dzieki
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): I cenzuruj, cenzuruj Tomku jak najwięcej i najczęściej, właśnie tak, zbudujesz wokół siebie fajną społeczność.
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

limonk napisał(a): Ufologia pełna jest bzdur i kłamstw. Dobrze, że wiele rzeczy prostujecie. Szkoda, że większość woli żyć w iluzji, ale to im kosmici przypieką dupki po przylocie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

pinox napisał(a): Eee, no wszyscy teoretycy spiskowy na pewno byli na księżycu, tak jak Spiers. I to na pewno wszystko jest prawda :D Szczerze, jak widzę jak głupi są niektórzy ludzie, szczególnie na Youtubie to mam chęć zniknąć z sieci raz na zawsze.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Antares napisał(a): Bardzo się cieszę, że mogłem znów usłyszeć Stałego Słuchacza. Właściwie to bym chętnie wysłuchał audycji ze Stałym Słuchaczem jako gościem opowiadającym na temat ogniw fotowoltaicznych, analizy ekonomicznej od strony praktycznej, zagwozdek i problemów "od kuchni". Miałoby to więcej down to earth sensu niż jakieś sztuki na kiju korzystania z energii punktu zerowego czy domniemanej rekonstrukcji domniemanego die Glocke. Przyznam się, że mój świętej pamięci ojciec był silnoprądowcem (tak to się nazywało wtedy na wyższych szkołach inżynierskich, nie było jeszcze politechnik) a byłego rektora Politechniki Poznańskiej profesora Kordusa który zajmował się sieciami elektrycznymi to miałem okazję posłuchać wielokrotnie w domu. Było to bardzo pouczające i czasem całkowicie burzyło obraz który nie tylko dominuje w mass mediach, ale też w mediach alternatywnych. A było to interesujące o tyle, że wszystko wskazywało i wskazuje, że około roku 2020 koszt wytworzenia prądu z ogniw fotowoltaicznych zrówna się z kosztem wytworzenia w elektrowniach nuklearnych (koszt całkowity, łącznie z amortyzacją, rycyklingiem lub składowaniem odpadów, etc.). Nie będę naiwny, zapewne będzie lobbing francuskiej firmy Areva, która ma wybudować elektrownię w Polsce, pomimo (a może właśnie dlatego) klapy elektrowni w Olkiluoto i udowodnieniu, że uran używany przez tę firmę jest krwawym uranem pochodzącym z terenów Tuaregów. Ponadto w Polsce istotnym problemem jest nadmierna koncentracja produkcji energii elektrycznej, a w przypadku fotowoltaiki łatwo byłoby postawić na znacznie większe rozproszenie produkcji, przy czym w przypadku fotowoltaiki efekt skali jest minimalny. Nie wspomnę o aspekcie bezpieczeństwa i niezależności skoro prąd wytwarza się samemu, a ewentualne nadwyżki odsprzedaje innym. W każdym razie bardzo się cieszę, że znów mogłem usłyszeć Stałego Słuchacza i jego konstruktywne uwagi. Stały Słuchaczu, da capo! PS Z rzeczy humorystycznych, Mehran Keshe po rozwiązaniu problemów energetycznych świata , podróży kosmicznych oraz problemów żywieniowych globu dziś ogłosi lek na każdy rodzaj nowotworu. Pewnie będzie można posłuchać na ten temat już w ten weekend podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Technologii Keshe w Skaryszewie k. Radomia. Wspominam o tym dlatego aby Radio Paranormalium nie zostało wzięte za tkwiące w szponach mafii pedofilskiej, kontrolującej wszelkie przekazy o Tesli XXI wieku. Ivelliosie, nie musisz dziękować ;-)))
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Maly napisał(a): Ach ten oddech około 9:40 :D
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

aro555 napisał(a): Super audycja,ciekawy temat Tomek koncentruj się na podobnych tematach,rób to w czym jesteś the beściak,pozdrowionka
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

stary mędrzec napisał(a): próba racjonalnego wyjaśnienia teorii spiskowych przez autorytet który g***o wie i w d***e był ludziom jeszcze głupszym od siebie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

After napisał(a): hyh dzięki za "wjazd" z tą dobrą muzyczką ;) bardzo pieknie i klimatycznie wchodzi jako intro :) Moze to akurat bedzie TA nuta otwierajaca? :)
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Meroon napisał(a): Dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

YUBY napisał(a): Košielka - Abraka Dub https://www.youtube.com/watch?v=GbEutqrbXM0
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Klej Szwedzki napisał(a): To, co pan psor Ci kiedyś opowiadał - to było dawno i nieprawda...
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Meroon napisał(a): Hej. Przepraszam, ale słuchałem offline. Prosze o podanie tytułu piosenki Abradab, która była puszczana w audycji. Z góry dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Poswist napisał(a): Tak z innej beczki. Może jakoś cykl osobnych audycji poświęcony astronomi? Myślę że to diabelnie ciekawe.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Poswist napisał(a): KKK... Niefortunny skrót.
(komentarz do newsa Klub Kontaktów Kosmicznych debiutuje w Internecie!)

słuchacz napisał(a): pamiętam jak na studiach jeden z profesorów bardzo ale to bardzo był zafascynowany i zachwycony Szwecją (było to w sumie nie tak dawno temu, ok dekady) Lubił opowiadać jak to w Szwecji szkolnictwo rozwinięte, jacy to ludzie szczęśliwi, jakie to zarobki czy socjal wspaniały ale przede wszystkim jaki to bezpieczny kraj i tu zawsze porównywał... w Szwecji nawet domu nikt nie zamyka i to w dużym mieście w samej stolicy na wielkim osiedlu, samochód dobrej marki, panie otwarty całą noc, nikt ale to nikt nie tknie oni są mentalnie wyżej od nas, powiadał profesor. Powiem jedno, jedź pan teraz sobie do tej Szwecji....Szwecja umiera to fakt..
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): @Krawiec ok nie wiem i nie wnikam co tam między wami zaszło. Możliwe, że posłuchałem tylko jednej strony i jest to mój błąd. W takim razie zwracam honor i PRZEPRASZAM. Jako radiowca też Cię szanuję i znam Twój głos (BTW robiliście świetne audycje w tandemie z Michałem). O co mi chodzi, radio paranormalium jest neutralne, skupia w okół siebie najlepsze audycje także te niezależne (tj. Teoria Chaosu). Fajnie by było gdyby Michał wszedł na neutralny grunt i także tu komunikował się ze słuchaczami. Jeszcze raz przepraszam za pomówienia NR i pozdrawiam w pokoju:)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

p.cielebiaś napisał(a): Chciałbym wyjaśnić to szerzej. Otóż Lemuria odnosi się do hipotetycznego prakontynentu lub wyspy, która miała istnieć między Madagaskarem a Indiami. Dziś istnieją pewne potwierdzenia, że taki kontynent był. Natomiast Lemurianie i cały opis ich rasy to wymysł Bławatskiej, do którego dokoptowano potem inne legendy, m.in. o Kumari Kandam.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

ks_jajczak napisał(a): Pomyliłeś kontynenty kolego :D Lemuria leżała na południe. Tobie pewnie chodzi o Mu. Wyspa Wielkanocna, nie w te strone! :D
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Judgement1 napisał(a): Chciałbym się odnieść do stwierdzenia pana Cielebiasia, że Lemuria pochodzi z objawień Heleny Bławatskiej i nie ma żadnych namacalnych podstaw. Otóż te podstawy są i przez samą Bławatską zostały opisane wprost. W Indiach w górach Ghaty, żyje po dziś dzień plemię Toda https://en.wikipedia.org/wiki/Toda_people , których wierzenia z jednej strony prozaiczne, a z drugiej w pewnym sensie pokazujace głębokie prawdy są ta podstawą. Ich połączenie poprzez wspólnych przodków z wyspą Wielkanocną jest widoczne wprost.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Sebastian p-ń napisał(a): Co wy wciąż z tymi "pedałami"? To już zaczyna być podejrzane. ;))) A tak ogólnie, to fajna ciekawa audycja o manipulacji medialnej i nie tylko. Chyba wysłucham ją jeszcze raz. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji XIX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ciwy napisał(a): Nie myśleliście kiedyś, by zrobić jakąś playlistę albo zbiór wszystkich "z kart historii"? myślę że, to będzie wygodniejsze niż szukanie kolejnego co 4 do 10 minut (tak wiem są i dłuższe) ;]
(komentarz do audycji Bliskie spotkanie II stopnia w Latoszynie w 1982 roku)

Antares napisał(a): Śmiem twierdzić że Radio Paranormalium jest jedną z najbardziej liberalnych stacji radiowych i nikt tu nikogo nie sekuje. Z tego co wiem to jedyna moderacja, jeśli w ogóle ma miejsce to z powodu formy wypowiedzi (wulgaryzmy, etc.) ale na pewno nie treści (być może jedynie gdy chodzi o jakieś drastyczne personalne "wycieczki"). Nikt tu nikomu "pod górkę" nie robi, ba! podziwiam anielską wręcz cierpliwość Ivelliosa. Ja bym jak się po poznańsku mówi "nie spiłował". Bogiem a prawdą nie jestem pewny czy to dobrze, w tym znaczeniu, że wypowiadający nie mają czasem na tyle samodyscypliny aby trzymać w ryzach formę i treść (w tym argumentację i logikę) swojej wypowiedzi. Dla porównania - jakiś rok temu czterokrotnie próbowałem indagować mapeta o "technologię Keshe". Nie tylko nie było żadnej odpowiedzi, ale wręcz posty nie pojawiły się wcale, pomimo (a może właśnie dlatego?) że pytałem o zasadę zachowania energii, czy dałoby się magravy połączyć kaskadowo (coś jak toutes proportions gardees metoda Kapicy), co umożliwiłoby zasilanie calego miasta energią powiedzmy z bateryjki AAA oraz czy prąd elektryczny podłączony do magrava jest również zależny od intencji czy ogranicza się to tylko do magrava per se. Oczywiście odpowiedzi nie doczekałem się po dziś dzień. Na marginesie chciałbym też zapytać Claudea jak tam "wielki eksperyment magravowy" zapowiedziany jesienią ubiegłego roku. Nie licz chłopie na sklerozę słuchaczy czy że sprawa przyschnie. Obiecałeś - w radio a więc publicznie - zbadać sprawę więc "słowo się rzekło kobyłka u płota". Podziel się ustaleniami, słuchacze czekają! @krawiec, nie będę ukrywać że jestem osobą która od czasu do czasu słucha Nocnego Radia. Nie wszystkiego, bo mam pewne preferencje (zresztą tyczy się to też Radia Paranormalium, jak i innych mediów). Dziękuję za prowadzenie tego radia. PS Wiem że Zuzia RIP. Bardzo mi przykro tym bardziej, że sam mam pełnoletnią kotkę dla której każdy dzień to "prezent od kogoś z góry". Spraw sobie kińczura, ale koniecznie innego, w tym sensie że nawet fizycznie powinien być inny. Mówię ci, dobry kot to podstawa :-)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Szarak napisał(a): Polecam książkę Grzędowicza "Hel3" - jest mniej więcej o tym, zwłaszcza w drugiej części. Zakończenie raczej niewesołe : )
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @słuchacz : W RnF nie można swobodnie się wypowiadzać, ani komentować spraw związanych z Keshe, z nunczakiem Taratajcia i praktycznie z niczym innym. Ktoś powie: nie chcą cię w RnF to idź do innego radia, albo bloga, stwórz własne radio. Ok. To ludzie tworzą, idą i wypowiadają się gdzie indziej. I co też nie dobrze???? Czyli "jedynie aplauz i aprobata" jak w "Rejsie"?
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Krawiec napisał(a): @słuchacz - Proszę nie powielać fałszywych plotek. Nikt z NR nie robił pod górę Mapetowi. Masz pewnie na myśli rzekome blokowanie streama RNF przez ludzi z mojego radia. Jest to zwyczajne kłamstwo i pomówienie. Wszystko wskazuje na to, że Tomek się zwyczajnie zamotał z hasłami dostępu, bo ich nie uaktualnił, mimo, że dostał informację. Nie mam pewności, ale takie są wyraźne poszlaki. Systemu radiowego, którego używa nie sposób zresztą blokować z zewnątrz w taki sposób, jak to zostało przedstawione. Tomek narobił larum, naobrażał ludzi, w tym mnie, bo chyba lubi tworzyć wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. To co mówił o "jechaniu po nim", którego miałem się dopuszczać... ech. On jest bardzo drażliwy, do tego stopnia, że nawet wytknięcie śmiesznej pomyłki językowej traktuje jako atak, można się więc domyślić jak podchodzi do krytyki technologii Keshe, którą on żyje. Przez długi czas starałem się być OK w stosunku do Tomka, ale w pewnym momencie przestało mi odpowiadać jego zachowanie, oraz pewne sytuacje, które pojawiły się między nami, stąd czasem pojawiająca się krytyka, której jednak nie nazwałbym "robieniem pod górkę", ani nawet "jechaniem po kimś". Jak ktoś tu kogoś obraża, to raczej ta druga strona - bo jak nazwać mówienie kolesiach Krawca - pedofilach z NR, którzy sabotują RNF? Dekonspirowanie mnie, mimo, że Tomek wie, że staram się być anonimowy, deklarowanie "naplucia w ryj", gadanie o skoku na kasę itd. Największy kaliber z tego powiedziałem o Mapecie to był zarzut, że przekształcił RNF w coś w rodzaju sekty, bo tak uważam. Jak to radio zakładałem, nadawało tam bardzo wielu ludzi, o przeróżnych charakterach, zainteresowaniach, audycji tez było wiele różnych, teraz jest sam kapitan, który rozmawia sam ze sobą na jeden temat i nie toleruje niczego i nikogo, kto wychodzi poza sztywno wytyczone ramy - używki, keshe i bajki. Masz rzecz jasna prawo nie lubić NR, uważać za chłam itd., proszę jedynie o nie powielanie fałszywych informacji na temat relacji między RNF a NR, bo ktoś to przeczyta i będzie dalej puszczał w świat informacje, jak to pewnie ludzie przeszkadzają Tomaszowi w nadawaniu. Wiem, że ludzie lubią dramy i hejt, ale tworzenie podziałów i próba wciągania w to jeszcze Paranormalium jest w tym przypadku zupełnie niepotrzebna. Wielu naszych słuchaczy bardzo ceni sobie Debaty Ufologiczne, często zachwalają Paranormalium, a przypuszczam, że i wielu tutejszych bywalców czasem wpada na naszego czata, bo tam się zwyczajnie najwięcej dzieje i tyle. Z tego samego powodu Michał śledzi akurat ten czat. Jeśli komuś to przeszkadza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować rozbujać nieco tutejszego czata. Jakaś reklama, zaproszenie znajomych. Zawsze można też zwyczajnie napisać w tej sprawie prywatnie do Claudea.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

szuetam napisał(a): Stały sceptyk zmienił głos programem i myśli, że nikt się nie kapnie, że to on... . Jeszcze w drugim zdaniu jedzie oklepanymi tekstami o foliarzach. Szkoda, że nie dzwonił tydzień temu, jak Rozbicki był na antenie. Zabrakło odwagi. Tylko do Michała taki pyskaty.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Piotr napisał(a): Dołączam jeszcze pytanie dlaczego nie ma ogólnodostępnych dokładnych zdjęć naszego satelity?W dobie takich możiwości technicznych,gdzie satelity wojskowe z orbity mogą z fotografować tablicę rejestracyjną samochodu zdjęcia Księżyca udostępniane przez Google Earth wołają o pomstę do nieba...Coś tu faktycznie jest grubo nie w porządku.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Bruner napisał(a): Bardzo dobre pytanie. Jeżeli mogę je sprecyzować to jak to możliwe, że przy lotach na Księżyc w misji Apollo pasy Van Allena nie miały znaczenia i nasa się ich nie obawiała. Dopiero od 2012 r. wiemy o nich więcej, bo wtedy została wysłana sonda przez NASA w celu ich zbadania. energia pasów Van Allena jest bardzo duża i zawiera się w przedziale od 0,1 do aż 100 MeV!!! Taka energia była śmiertelna dla co najmniej dwóch lub trzech satelitów, które jest przekroczyły. Dziwnym zrządzeniem losu misje Apollo nie ucierpiały przez nie. Bardzo ciekawe ;)
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Klej Szwedzki napisał(a): oops! Sorry za błąd. Miało być /spojrzał/.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): z tego co wiem to zarząd tego radia zrobił pod górkę mapetowi i to bardzo a takie chwyty są śmierdzące i poniżej pasa ja tam swojej nogi nie postawię i NIKOMU NIE POLECAM bo to ściepa i chłam...ale jak tam Michał woli PS i nie nie jestem od mapeta ani z rnf-u po prostu chamstwo trzeba chamstwem tępić u mnie to radio o którym mowa jest spalone
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek a ty zrobisz kiedyś porządną audycję jeszcze, tak wiem technologie plazmowe zajęły Ci życie ale kurwa stary ja cię pamiętam z tajemnic 3rp z dokładki ze starej hiperprzesrzeni pamiętasz jeszcse coś takiego? eee eee To co gadasz ty ostatnio to ja biorę jako zjarany dym taki twój, który trwa już no uuu ze rok, stary no jesteś zawodowy i zajebisty radiowiec ale weź zejdź z dymu i coś nowego zarzuć bo pierdolisz o tym samym ble ble ble ble b;e b;e, rozumiesz, stary ja Cię szanuję jako radiowca w chuj ale odstawiasz od roku zjarany bełkot, tak nie może być, ty dobry człek być, mieć swój świat ale nie wszyscy komprendować ten twój zjarany świat ty musieć mniej baczki i więcej do słuchaczy rezonanzować plazmą...kapisz? po mojemu to będzie, przestan pierdolić i latać w obłokach i przejdź do rzeczywistości wróć starego Tomka ładzia takiego pozdrawiam
(komentarz do audycji 1 kwietnia 2017)

Lucyfer Boring 92 napisał(a): Glupie katole i ich post chrześcijańskie wierzenia nie ma Boga i Szatana jest tylko Energa w nie zamierzonej postaci tak dobra która tylko prawdziwy Salomon jest wstanie ogarnąć swoim nie zamierzonym pokladem energii duchowej Nie ma piekła ani nieba Jeśli ktoś w to wierzy widocznie ma niedorozwojany mózg jak nasi przodkowie co sądzili że ziemia gdzieś się kończy bo jest płaska ta doktryna ideologiczne jest przestarzałe i glupia
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

marq napisał(a): Napisałem moment. pod audycją powtarzaną Wczoraj - 08/04/2017. Audycja z dnia "Teoria Chaosu Odcinek: 18 lipca 2014 Sprawy bieżące - Ukraina, dolar i rak" Jedno zdanie tyczy ogólności audycji pozostała część "raka". Pouczającej lektury życząc - Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

marq napisał(a): Granice to z 1937 roku ! Ciekawe jaki byś Cloud dal dzisiaj 09/04/2017 komentarz do Twego Komentarza - Powyższej Audycji. Nieźle tam pojechałeś co aż kluło na bieżąco w oczy. NB. Przecież CBD z dodatkiem Oleju nie jest LEKIEM (wpisanym na listę i brak badań - bo co badać NieLek ??), ale też nie jest SUBSTANCJĄ ZAKAZANĄ w przeciwieństwie do thc. Więc CBD w dowolnej konfiguracji - oby nie z trucizną, w dowolnej gęstości = skupieniu, można nabywać do woli jako pozycje która jako niezakazana i Nie Lek nie jest na żadnej liście restrykcyjnej czy polecającej /rekomendacyjnej. Ludzie tak są głupi, tak nie znają nawet podstawowych swych praw, ze pozwalają umierać własnym dzieciom, matkom, czy rodzeństwu i biegają w Upadlającej procedurze za recept na coś, co można kopic jak 250mg farby soku czy kostkę pozbruku. - Tyle w kwietniu 2017 ma cbd wspólnego z lekiem czy paralekiem witaminami czy suplementem żywności vel diety! Nie jest żadną z powyżej wymienionych substancji czy klas. NIE NALEŻNY do żadnej z tych grup jest towarem niesklasyfikowanym, de facto odpadem poprodukcyjnym po produkcji worków czy paździerzy i nigdzie niezapisaną !! To tak jakby biegać po receptę na np. 200 mg soku z marchwi czy porzeczki w poniżającej procedurze - jakie prawo tego nakazuje ??? JaK NARAZIE = ŻADNE !!! (??) !! Pozdrawiam pomyślunku życzac. Kupiec tego ot tak nie mozna - i to jest NIELEGALNY SKANDAL. Ale przecież nie ronicie wiecej niż 50 l. wina na co ponoć na powrót trzeba to zarejestrować w Ordanie Gminy czy MiG. Pozdrawiam Na-Rka
(komentarz do audycji 18 lipca 2014)

Ivellios napisał(a): Ale w ten sposób to Michał musiałby mieć na oku w czasie audycji 5 czatów - bo audycja nadawana jest w 5 radiach, a trzymanie kontaktu ze słuchaczami wymagałoby zerkania na wszystkie czaty i inne formy kontaktu uskuteczniane przez każdą ze stacji. Mając to na uwadze, nie dziwię się, że siedzi tylko na jednym czacie.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał słuchasz tych samych ludzi co i ja Bartosiak, dużo cytatów z Michalkiewicza w audycji, trafne oceny. Fajnie, ale powiedz mi dlaczego olewasz słuchaczy radia paranormalium i nie ma Cię na czacie tego radia? Wiesz to trochę nie w porządku faworyzować jedno radio, którego jesteś zresztą współtwórcą a inne olewać. Myślę, że mógłbyś obrobić drugi czat w szczególności, że nie każdy jest fanem radia które faworyzujesz a radio paranormalium jest neutralne i ma sporo słuchaczy także Twojej audycji. pozdrawiam
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Klej Szwedzki napisał(a): Pan Wiktor, właściwie spojżał na Szwedów. Każda kraina ma swoją specyfikę. Szwedzi uważają, że są "o wiele lepsi" od Polaków. Ja jednak uważam, że Polak potrafi... poza tym z trzeźwym Szwedem nie pogadasz... Ps. Sympatyczna audycja. Oby takich więcej. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Michał Rapp napisał(a): Chcę zadać pytanie o opisywany wielokrotnie wątek dotyczący rzekomego statku giganta obecnego na Księżycu i jego pilotki - słynnej Moon Lisy - jej zwłoki - nie całkiem martwe - rzekomo odnaleźli kosmonauci amerykańscy i radzieccy (sic!) wysłani na naszego satelitę - we wspólnej, tajnej misji - Apollo 20 ponoć (mogę mylić nr) przy okazji połączenia statku Sojuz z amerykańskim okrętem niebiańskim :). Czy Panów zdaniem jest to kompletna fikcja - czy też jest w tym choć małe ziarenko prawdy - choćby fotografie tajemniczego, wielkiego obiektu, który pojawił się w jednym z kraterów. W ogóle jestem ciekaw - jaki jest stosunek Dyskutantów - do różnych fotografii - przedstawiających obiekty, ruiny budowli, wejścia do podziemnych baz - sporo tego pojawia się w sieci. Czy jest to wszystko kompletna fikcja, manipulacja etc. Czy niektóre z tych zdjęć mogą być prawdziwe? Dziwne jest - że od tak wielu lat - mimo postępu technicznego do sześcianu - nie latamy na naszego satelitę.Nie zakładamy bazy naukowej. Nie próbujemy eksploatować dóbr naturalnych, które podobno są. Ostatnio Chińczycy szumnie ogłaszali swoje ambicje księżycowe. Teraz cisza. Ciekawe to wszystko.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

słuchacz napisał(a): @Zbździchosław nie mówię o radiu paranormalium, mówię o CAŁYM tym środowisku, kiedyś z ciekawości zrobiłem sobie reserch całego tego polskojęzycznego środowiska w internetach i niemal spadłem z krzesła zalewając się śmiechem, niekiedy natykałem na takie absurdalne głupoty, że naprawdę trzeba mieć mówiąc trywialnie mocno zryty dekiel aby w ogóle wymyślić i publikować niektóre z tych rzeczy ale żeby w to wierzyć to już trzeba być po prostu idiotą.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @tatargirl przecież to następny oszołom jakich nie mało, osobiście mam niezły ubaw z gości a chyba jeszcze większy z tych, którzy słuchają i biorą na poważnie ten ściek i indoktrynują sobie główkę.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): zgadzam się
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Bruner napisał(a): Pytanie trzecie: Czy możecie Panowie przybliżyć słuchaczom sylwetkę Ingo Swanna, który był parapsychologiem, medium, wizjonerem i miał umiejętności RV ściśle związane z Księżycem i z bazami obcych na nim. Pozdrawiam serdecznie :)
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Bruner napisał(a): Druga pytanie: Czy coś więcej jest wiadomo odnośnie zaobserwowanych przez japońskich naukowców przy pomocy sondy Kaguya tuneli pod powierzchnią srebrnego globu?
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

resner napisał(a): Psiball to jedna z najprostszych form energii, więc jeśli to światło, które opisujesz nie było w postaci kuli, to nie był to psiball.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

tatargirl napisał(a): zestawianie janusza zagórskiego z mikołajem rozbickim jest dość dużym przegięcem. to zupełnie "inny kaliber" na plus dla janusza oczywiście.....janusz zagórski jest przede wszystkim INTELEKTUALISTĄ otwartym na ludzi i otwartym umysłem. i przede wszystkim jego wypowiedzi są mądre i nie małostkowe..........cóż każdy wybera to co z nim rezonuje
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Zbździchosław napisał(a): I "Lektury Paranormalium", i "Z kart historii", i "Świadomy Sen"... dużo jeszcze można wymienić wartościowych audycji w tym radiu. No i jeszcze z pilota pięknie rozbrzmiewa Zbyszek Mrugała i jego goście. By the way, dlaczego zaprzestał nagrywania? Wie ktoś?
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Jasnowidz popko o kur... ładnie macie zarwane stropy pod sufitem:) Jeden i drugi. Jedyne warte uwagi z tego całego syfu są Debaty Ufologiczne, Paralaksa, Teoria Chaosu i audycje Marcina Dachtery. Tomek z rnf-u też już odjechał i czasami jak słucham tych głupot to nie wiem czy za mocno się zjarał i kręci wała ze słuchaczy czy na serio wierzy w to co opowiada.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

After napisał(a): Moze z innej beczki ale wejscie z odcinka 006 jest genialne! ;) moze jako motyw przewodni? :)
(komentarz do audycji Bliskie spotkania II stopnia w Czeremsze w 1984 roku)

Dark_Forces napisał(a): PSI ball to jest to samo co wygeneriwane biale, zlote, niebieskie, albo fioletowe swiatlo przez ramy naszej swiadomosci podczas stanu glebokiej medytacji Jestem ciekawa odpowieszi, ale uwazam, ze to jest to samo tylko nadajemy zjawiskom, rzeczom inne, rozne nazwy.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

Bruner napisał(a): Już nie mogę się doczekać niedzielnej debaty :) Mam pytanie dotyczące ostatniej, tajnej misji na Księżyc w programie Apollo. Czy pojawiły się nowe fakty na jej temat?
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

służby specjalne napisał(a): Twój komentarz oczekuje na moderacje. a tutaj cała prawda o Rozbickim tzw polskim Davidzie Icku na polskim forum Davida Icka http://davidicke.pl/forum/kim-naprawde-jes t-mikolaj-rozbicki-t15219 .html cała prawda Pana Zbigniewa Popko o Mikołaju Rozbickim http://www.popko.pl/mikolaj,rozbicki.xhtml Popko o Rozbickim wstęp https://www.youtube.com/watch?v=Qs86JolkXl8 https://www.youtube.com/watch?v=LDUa6VT1hwM Mikołaj Rozbicki Oświecony Internetowo https://www.youtube.com/watch?v=dphuEYeJapc https://www.youtube.com/watch?v=Fj2FcLtQBUA https://www.youtube.com/watch?v=deQuQ7ANOSA Mikołaj Rozbicki sympozjum naukowe- Z.Popko ujawnia intymne szczegóły https://www.youtube.com/watch?v=wLM7S_A__gE https://www.youtube.com/watch?v=Szv2OQwUH5E https://www.youtube.com/watch?v=MuM03y908zA Mikołaj Rozbicki ikona Gargamel https://www.youtube.com/watch?v=0ZhZUF1nEZg Mikołaj Rozbicki anankin skyawalker https://www.youtube.com/watch?v=V44EZbM-Mi4 Mikołaj Rozbicki lord Vader kontra Popko https://www.youtube.com/watch?v=vW8CNB_nT2U https://www.youtube.com/watch?v=CSFe8m4Hc5s https://www.youtube.com/watch?v=DcSLANpLatM Popko Zbigniew przekodowanie umysłu https://www.youtube.com/watch?v=G5HIBhBA9M0 Mikołaj Rozbicki trupi jad https://www.youtube.com/watch?v=AJ2zE5qof6w https://www.youtube.com/watch?v=WkHQ8i53Dkg https://www.youtube.com/watch?v=8TiSWSWKMIk Mikołaj Rozbicki a ezoteryczny horror https://www.youtube.com/watch?v=iN6cFx-Nqh4 https://www.youtube.com/watch?v=WoHuGl6WJm4 https://www.youtube.com/watch?v=vJbCY1mD5UE https://www.youtube.com/watch?v=HNyxxABnowE Tobie już Dziękujemy Panie Mikołaju Rozbicki
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

YUBY napisał(a): Czesc 1. Kanka - Elephant Dub 2. Requake - Blunt 3. Sedativa-Chanting The Water A Way 4. Wieloryb - tari mane me 5. Sunmonx - Parma Panorama 6. Radikal Guru - Warning! (Feat Echo Ranks) 7. Kanka - Elephant Dub 8. Nie moge sobie teraz przypomniec ;/ Podklady wlasne z Bieszczad+klejone sample. Od audycji 006 wszystko w 432 Hz Pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

słuchacz napisał(a): SkrzydlatyŻmij, uważaj Rozbicki na skowyrnii brał lekcje od najlepszych i jest mistrzem korelacji, on już zna cały Twój życiorys nawet zanim zdążysz włączyć komputer :) https://www.youtube.com/watch?v=r9tuWl7aTXc
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Szarak napisał(a): Dzięki, zajrzę z przyjemnością!
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Arcetron napisał(a): Panspermia jest uzasadniona w sytuacji kiedy bardzo zaawansowana cywilizacja miała kłopoty bytowe na swojej rodzimej planecie i w jakiś sposób udało się opuścić planetę a to z powodu globalnej katastrofy, skażenia czy wyczerpanie zasobów naturalnych. Zaczęli na innej planecie odtwarzać własną cywilizację i tu nauka na przyszłość. Przygotowanie planet do możliwej ewakuacji na inną planetę gdzie użyto panspermi. I aby nie odtwarzać od podstaw na nowo cywilizacji wymyślono sposób wysyłania mini kapsuł jako Sondy które uruchamiają tworzenie się życia na planetach wyszukanych wcześniej przez astronomów jak potencjale możliwie do życia ze względu składu atmosfery, i tak nawet jeśli te nowe życie na na nowej planecie będzie się rozwijało bardzo długo to jest wystarczający czas aby dotrzeć do tej nowej planety z drugiego krańca galaktyki. jednocześnie wykonano to samo na różnych potencjalnych planetach. Wraz z kapsułą zarodników życia została wysłana sonda orbitująca gdzieś na orbicie badająca planetę w celu wylądowania apotem zbierania informacji o postępach rozwoju życia, nie wiem jak z żywotnością tej sondy ale musiała by być tak zaprojektowane ażeby działała bez końca i nadała by sygnał zwrotny do miejsca skąd sonda wyleciała informacja zawierająca treść o pozytywnym rozwoju życia . Ta sama sonda mogła by być nadzorcą nowej cywilizacji i mogła by komunikować się z humanoidami channelingowo gdzie głos w głowach traktowany jako głos Boga
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

słuchacz napisał(a): Dobrze na powrót usłyszeć Chrisa w debatach bez niego to jakoś tak pusto.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Fajna audycja. Uważam, jednak, Cloude, że zagalapowujesz się, mówiąc, iż wynalazki Lucjana Łągiewki przenoszą nas w inny wymiar. Urządzenia Łągiewki oparte są o zasadę zamiany energii kinetycznej ruchomego obiektu w linii prostej na energię kinetyczną ruchu obrotowego wirników. To wszystko. To, nie tylko, że działa, ale musi działać. Jedyną zagadką, w całej sprawie, jest na jakie ciężkie przypadłości psychiatryczne cierpi polskie środowisko profesorów nauk technicznych? To samo z piorunem kulistym, teoretycznie może on przejść przez ścianę, bo jest zjawiskiem elektrycznym (lub elektro-magnetycznym, nie wiem?). Czyli mamy sytuację podobną do tej, jakby nastąpiło przebicie prądy elektrycznego dużego napięcia przez ścianę, albo przejście fali radiowej przez ścianę. Inne wymiary nie są potrzebne do wytłumaczenia takich zjawisk.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Pewnie słyszałem kiedyś Mikołaja Rozbickiego, ale zupełnie o nim zapomniałem. Dziś przesłuchałem audycję i bardzo mi się skojarzył ze bohaterami starych kawałów o milicjantach. Ale nie będę opowiadał tych kawałów w tym miejscu, bo boję się, że Mikołaj odszuka mój adres zamieszkania po IP i złoży na mnie raport, oczywiście, nie żeby zbadać prawdziwość kawałów, ale żeby zbadać, czy nie mogą one wywołać niepokojów społecznych, czy nie szkodzą praworządności i nie obniżają autorytetu władzy, po prostu prewencja. Ciekawe też było wyjaśnienie, czemu tak na prawdę służył raport w sprawie internetowych mediów i środowisk, złożony odpowiednim organom policyjnym. Chodzi oczywiście o zapobieżenie tragicznej konfrontacji, ludzi takich ja ja (internet) z ludźmi pokroju milicyjnej rodziny Mikołaja (dziadek, babcie, wujek itd.). Ludzie tacy jak rodzina Mikołaja mogliby mnie np. nie zrozumieć i zakazać mi wypowiadania się działalności albo może i istnienia, a tak Mikołaj im wszystko w raporcie wytłumaczył. Uffff...
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

barcek napisał(a): Boli go ,że ktoś jest wstanie się utrzymać z wykładów i w zemście donosi.Żałosne
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

soli napisał(a): Czy będzie debata o Fatimie? Ale taka naprawdę dobra, z faktami i mało znanymi informacjami, jak to tylko wy potraficie?
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

pawel76 napisał(a): witam :) można by prosić o playliste muzyki z audycji? pozdrawiam.
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

Sebastian p-ń napisał(a): Świetna audycja, wyjątkowo ciekawy gość.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Mateusz_Cieszyn napisał(a): Świetnie, że wrócił Chris! Uwielbiam jego wywody z którymi zgadzam się..no powiedzmy w 98%, dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto patrzy na świat w podobny sposób. Pozdrawiam wszystkich debatujących i dziękuje za kolejną świetną audycje! ;)
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

chrismiekina napisał(a): Oczywiście! W wielu audycjach powtarzam do znudzenia: historie z przeszłości - zwlaszcza tej zamierzchłej - nie są zmyślone a zaobserwowane i opisane w taki sposób w jaki widzieli to naoczni świadkowie. Stąd już na początku mój wniosek, że tak naprawdę nasza cywilizacja nie jest niczym innym jak wielkim Kultem Cargo. Na NA zacząłem cykl omawiający książkę "Sekret Machine" DeLongea. Ma ona ciekawe spojrzenie na wiele kwestii z ktorymi zmaga się ufologia - także na tematy jakie omawialiśmy w audycji. Zapraszam!
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Szarak napisał(a): @ Chris - starożytni nie wymyślili tych opowieści, ponieważ są one podobne w różnych częściach świata.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

lejek napisał(a): Piotr miał najwięcej do powiedzenia w temacie konkretów. To mi się podoba.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

słuchacz napisał(a): Trochę dziwny się ten Rozbicki zrobił, pamiętam go jak był w Tch kilka lat temu to mówił jeszcze z sensem. Teraz jakieś wychwalanie trzyliterówek i milicji, prewencji, prawa WTF?. Nie wiem czasami się czułem jakby w audycji siedział posterunkowy...masakra jakaś. Michał dogadaj się z doktorem Jaśkowskim. Może chciałby wystąpić na antenie. Z tego co widzę publikuje czasami swoje arty a prisonplanet.pl a zdaje się masz dobre kontakty z twórcą tego portalu.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Antares napisał(a): Napiszę tak: wczoraj mimo że miałem naprawdę ważne rzeczy do zrobienia na dziś to zdecydowałem się na słuchanie tej audycji. Dwa momenty, za które chciałbym bardzo podziękować to wypowiedź pana Żelkowskiego około 15 minuty audycji i telefon pierwszego słuchacza. Panowie, dzięki Wam wraca mi wiara nie tylko w polskie kręgi alternatywne, ale po prostu w ludzi. Dziś praktycznie każdy pewnie i stanowczo wypowiada się nawet jeśli wiedza na ten temat jest mocno spekulatywna. W kręgach alternatywnych też postprawda (aby to delikatnie nazwać) niestety robi kolosalną karierę. Wątpliwości osoby wypowiadające głupoty nie mają żadnych (nie mówią o tym w trybie przypuszczającym czy nawet oznajmującym, a wręcz rozkazującym). A czasem to wiedza jaką się kiedyś było w stanie obalić w okolicy piątej klasy szkoły podstawowej (jak się nie spało na lekcjach). To pokrótce tyle, zapewne w przeciągu paru dni jeszcze wrócę do tej audycji. Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy przyłożyli rękę do stworzenia tej audycji.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Gacek napisał(a): Dzieki za ciagle nadawanie mimo wielu problemow
(komentarz do audycji 25 mar 2017)

Ivellios napisał(a): Podobne pytanie padło w trakcie audycji na czacie i odnieśliśmy się do tego. Za parę godzin audycja powinna być już dostępna do pobrania z archiwum.
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

oxyvier napisał(a): chyba mała szansa, żeby tak skomplikowane układy życiowe powstały tylko dzięki przypadkowi - ale jeśli przyjąć hipotezę, że stworzyli nas "obcy", to pozostaje pytanie kto stworzył obcych - "pierwszych" obcych?
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Ela napisał(a): oczywiscie ,ze duchy zwierząt przychodzą do nas , tak miałam z ukochaną kotką , która zginęła tragicznie i przychodziła często do nas , ocierajac się o nogi , czy spiewając z nami kolędy . Tak miałąm z moim ukochanym psem , krórego uspiliśmy w wieku 18 lat , jednej nocy przyszedł do nas wszystkich z osobna , domowników z którymi żył , odwiedził nas , pokazał , ze wszystko z nim dobrze , tak miaałm zkotkiem , który któregoś dnia juz nie wrócił - pokazał mi sie na kopcu usypanego z kamieni w naszym ogrodzie , zeby go juz nie szukać , bo jest cały i bezpieczny ale juz w innym wymiarze.
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

Antares napisał(a): Miałbym pewną prośbę, a właściwie uwagę od znajomej. Przyznam, że przynoszę znajomej podcasty z co bardziej interesującymi audycjami z Radia Paranormalium. Znajoma dysponuje jedynie mocno rwącym Netem mobilnym (tak, są takie rejony Polski, gdzie to jedyna możliwość łączności z siecią i gdy pada deszcz to nie ma mowy o surfowaniu czy mailowaniu). Znajoma jest słabowidząca i zapewne dlatego zwróciła na to uwagę, ale myślę że to nie tylko jej dotyczy. Otóż jak mówi, Bibliotekarium jest szalenie interesujące (no, to wiadomo :-)) ale podkład muzyczny jedynie przeszkadza w odbiorze, przy czym najbardziej narzekała na odcinek 5, na temat twórczości pana Wiktora Żwikiewicza (którego pozdrawia i ja też się do tego chciałbym dołączyć). Otóż wszystkie muzyczne forte przypadają na wypowiedzi pana Żwikiewicza, ponadto charakter tej muzyki cytuję z pamięci "przypomina patetyczne kino radzieckie, a w patosie kino radzieckie jak wiadomo było tym czym Einstein dla mechaniki kwantowej". Po kolejnym przesłuchaniu niestety muszę się z tym zgodzić, ten podkład znacząco pogarsza czytelność. Rozumiem, że radio nie lubi ciszy, ale też nie lubi gdy się dzieje też za dużo.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

Jesion32 napisał(a): I tak się nie dodzwonie
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Co zasiejesz to zbierzesz napisał(a): Jak kuba bogu tak bog kubie , ona oddala to co ty jej dales i teraz dopiero wiesz jak ona sie czula gdy ty chodziles na inne za jej plecami, taki moral nie rob drugiemu co tobie nie mile , nie radze rzucac klatwy bo to sie moze obrocic przeciwko tobie
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Ivellios napisał(a): Kiedy powiedziałeś, że Cię nie będzie, rozłożyliśmy tematy tak, by nie były to te tematy, gdzie twoja obecność wydaje się obowiązkowa. Było więc sporo o Polsce itp. A ty nagle zarzucasz nam istnienie jakieś "bandy czworga" tylko dlatego, że się ludzie pytają. Dobrze, że Piotr jeszcze nie widział tego komentarza, bo będzie mu niemiło. Jak chcesz, możesz przecież jutro wystąpić, tylko musisz dać znać. Tydzień temu mówiłeś, że nie możesz - tak mi pisałeś w prywatnej wiadomości. Co do buttona - faktycznie, moje fatalne niedopatrzenie, gdybym dał głowę że przeniosłem wszystkie buttony ze starej strony radia, to bym ją stracił :) Button trafi niebawem do odpowiedniej sekcji. Aczkolwiek pod audycjami z Twoim udziałem jest przecież podawany link do Nowej Atlantydy, tuż obok Twojego nazwiska, więc nie wiem czemu niektórzy ze słuchaczy z niego nie skorzystali. Widocznie to kolejni, którym wszystko trzeba pod nos podsunąć, podobnie jak ci co regularnie trują na radiowym GG pytaniami w stylu "a co dzisiaj w programie"... (mimo że ramówkę mają praktycznie pod nosem, na stronie)
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

aga napisał(a): dzięki Mapecie!
(komentarz do audycji 25 mar 2017)

marq napisał(a): Graham Hancoc i "jego": ""cywilizacja matka" a raczej jej niedobitki, którzy nieśli "kaganek oświaty" dzikim plemionom uratowanym z wielkiej katastrofy..." A kto przed "wielką katastrofą" stworzył mega zaawansowaną cywilizację Atlantycką oraz samych Atlantów....?? Też niedobitki .... może tym razem po super zaawansowanej cywilizacji np: "MU"; ... itd, itp, etc .... Tak cofać się do tyłu mając 1-3 promile raczej pseudoartefaktów, a reszta to narracja osobista i fabularna autora hipotezy może być mnożona bez końca w tył .... i NIC to Nam Współczesnym nie tłumaczy oraz nie wyjaśnia ! Na PRAWDĘ jeszcze chyba poczekamy sporo lat, raczej dziesiątek lat ... Pozdrawiam
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): Bardzo ciekawa i zapewne inspirująca bedzie ta debata ... Jutro o tej porze - tj za 24h - będziemy godzinę i 15min od Jej początku ... Oczekuję pozdrawiając Wszystkich !
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Belkaenes napisał(a): Bardzo dobra audycja,swietnie sie panów slucha.Co prawda ksiazek nie czytalem,ale mialem okazje ograc gry z serii metro i klimat jest gesty i ciezki,polecam!Dziekuje i pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

chrismiekina napisał(a): Panowie! Nie mogę uwierzyć, że zajmujecie się plotkami.... Przecież można zapytać. Np na mojej stronie nowaatlantyda.com. Pewnie żaden z was tam nigdy nie był... Ładnie mnie wspieracie... Nie dziwi mnie w sumie bo na RP nie ma nawet mojego loga. Ale do dokopania od razu są chętni. Napisalem na mojej stronie, że musze sobie zrobić przerwe w debatach, bo mi się sytuacja w pracy skomplikowala i mam jej naprawdę dużo. Poważnie myślę o zmianie firmy. Wychodze do roboty bladym świtem wracam o zmroku. Taki jest korporacyjny raj. Mam nadzieję że rozumiecie, że Debaty kosztują trochę energii - w moim przypadku temat poznaję razem z wami, w ciagu tygodnia nawet nie mam jak się przygotować a jak pojade spotkac sie z kumplami w sobotę, to w niedziele muszę wracac na zlamanie karku bo u mnie debata zaczyna się o 1 po południu a nie jak u was wieczorkiem. No i na gwalt trzeba szukac jakichś wiadomości w pamięci. No ale daję radę Jestem z wami już 3 lata i te kilkadziesiąt spotkań dało mi masę satysfakcji, ale nie jestem maszyną i każdy przechodzi swój kryzys. Jeśli uwazacie się za moich przyjaciól to oczekuję wsparcia a nie plotek. Jeśli tak nie jest to jaki sens w ogóle bawić się w debaty? Poza tym w debatach jestem tylko gościem - jak wielu innych. Nie buduję programu - jestem do niego zapraszany. Jak się mnie nie zaprasza tzn, że nie jestem potrzebny, więc się nie pcham. Reasumując: nie zrezygnowalem z Debat. Zrobiłem sobie przerwę. Jak Pan Cielebiaś z panem Ivelliosem będą mnie potrzebowac to mi dadzą znać. Na razie dyskretnie milczą. Nie wiem - może też się obrazili? I jak macie cos do mnie to przyjdzcie pogadać na NA. Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Belkaenes napisał(a): Bardzo dobra audycja,swietnie sie panów slucha.Co prawda ksiazek nie czytalem,ale mialem okazje ograc gry z serii metro i klimat jest gesty i ciezki,polecam!Dziekuje i pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

MichuRapp napisał(a): Pytanie do Chrisa Miekiny - Czy uważa Pan, że hipoteza Sithina o naszym pochodzeniu - że ludzkość - jej istnienie, jest rezultatem eksperymentów genetycznych Obcych, że nagły skok cywilizacyjny, nagłe pojawienie się na Ziemi zorganizowanych cywilizacji - sumeryjskiej, egipskiej - każe nam przypuszczać, że to nie ewolucja jest przyczyną pojawienia się homo sapiens? Inny znany pisarz Graham Hancock ma na ten temat inne zdanie uznając, że za powstanie pierwszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Płd i nie tylko jest odpowiedzialna "cywilizacja matka" a raczej jej niedobitki, którzy nieśli "kaganek oświaty" dzikim plemionom uratowanym z wielkiej katastrofy, jaka zakończyła istnienie "Atlantydy" . Podpiera je interesującymi argumentami. Mimo to hipoteza Sithina nadal wydaje się dobrze uargumentowana. Czy jest Pan w stanie spróbować określić prawdopodobieństwo prawdziwości twierdzeń Sithina? Mnie osobiście jego hipoteza wydaje się dobrze uzasadniona i oparta na dość solidnych poszlakach.
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Judgement1 napisał(a): Arkadiusz Miazga stwierdził, że kontaktu nie będzie, ale trzeba wziąść pod uwagę jedną rzecz - cokolwiek to jest to jest jakoś zbudowane i w związku z tym potencjalnie można albo emulować to coś albo stworzyć jakiś pomost pomiędzy ich światem, a światem ludzi niezależnie od tego czy tej drugiej stronie się to podoba czy nie. Warto zauważyć, że przekaz od tej drugiej strony dość często zawiera zalecenie zrezygnowania z zaawansowanej technologii w imię ochrony przyrody, miłości i innych wirusów umysłu. Z tym, że jeśli ta druga strona czuje się zagrożona powstaniem konkurencji z naszej strony, to widać, że to właśnie odpowiednia technologia skończy zabawę z tą drugą stroną niezależnie czy to się skończy konfrontacją z nimi lub zagładą nas i ich czy nie.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

nick napisał(a): W temacie polecam także filmik Marcina Drewsa (goszczącego kilkakrotnie na antenie Radia) "UFO nad Wrocławiem Riese i projekt Haunebu" na jego kanale na youtube.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

słuchacz napisał(a): ja pierdolę ~p ~q Ivellios co jest z Chrisem? bo z tymi panami się nie dogadam?
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Sebastian p-ń napisał(a): Chris!? Wcześniej zapowiedział, że z uwagi na jakąś prace, nie będzie chwilowo obecny na debatach. Wiec proszę nie wypisywać głupstw, że olewa debaty. itp.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

słuchacz napisał(a): No Co Wy serio? Szkoda, duża strata dla debat no cóż może kiedyś wróci...
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

p.cielebiaś napisał(a): Przypomnę tym, którzy nie pamiętają, że wiele z przypadków tego rodzaju przedstawiliśmy w audycji "Debaty niekontrolowane" pt. "Żywy folklor". To je mam na myśli, mówiąc, że "już kiedyś o tym mówiliśmy. Debata do odsłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aN1C9bef83s
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Kimot napisał(a): Chrisa widziałem na świdnickiej w garniturze i z teczką, widocznie lepiej kręcić biznesy niż siedzieć tyle godzin przy radiu...
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

kidney napisał(a): Chris stwierdził, że olewa debaty. Tak wynika z tego, co komuś napisał. Na czacie tak pisali. Trochę brzydko z jego strony.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

słuchacz napisał(a): @SkrzydlatyŻmij o szczepionkach się nie wypowiem, nie mam pojęcia co w tym siedzi ale z pewnością nie jest to zdrowe. Osobiście szczepiony byłem ostatni raz w wojsku przed i po odsłużeniu zetki, każdy dostawał obowiązkowo "kompocik na wszystko". Pamiętam kilka osób się rozłożyło po tej szczepionce (nic groźnego ale trafili na kilka dni do przychodni) ogólnie każdy się czół po tej szczepionce nie najlepiej przez pierwsze dni ale mówili, że to normalne SIC! natomiast przy tej, którą podawali każdemu na wyjście z woja już nie było takich skutków ubocznych. To tyle co pamiętam osobiście (za młodu pewnie też człowiek sporo tego świństwa przyjął ale nic nie pamięta :)
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

v3go napisał(a): W pewnym momencie pijecie do Fundacji Nautilus. I powiem ze te uszczypliosci sa dobre. Tak jak uwazam ze inicjatywy mowiace o UFO i zyciu po smierci sa potrzebne, tak nie uwazam ze fantatyzm i wylaczenie analizy i logicznego myslenia musi isc z "tymi" tematam w parze... Czesto sie im to zadarza I to jest bardzo przykre. Do tego ta retoryka "my wiemy lepiej i tak jest na pewno i kropka" Mimo wszystko w ogolnym rozrachunku FN osbieram na plus. Ale wy ze swoją robota jestescie najbardziej merytoryczni w Polsce. Ilosc kontentu jaki stworzyliscie jest po prostu fenomenalna..
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): Panowie a co się dzieje z Chrisem? To jakiś chwilowy brak obecności w debatach czy mam się martwić? :)
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @słuchacz - a co powiesz o rtęci wstrzykiwanej do krwi noworodkom i dzieciom (kilkukrotne przekraczanie norm) w postaci szczepionek? No i są jeszcze plomby amalgamatowe do zębów (rtęć + srebro).
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

ono napisał(a): Witam . Mam pewną teze na temat tragedii , nie znalazłem nigdzie doniesień o temacie narkotyków ,których działanie wpisuje się idealnie w sytuacje na przełęczy . Typowy brak koncentracji , olbrzymi chaos , agresja , potęgowanie złych stanów emocjonalnych to LSD . Różne narkotyki pasują do różnych sytuacji , np. extaza jest idealna na dyskoteki , ale właśnie LSD do tzw lasu , czyli do głuszy . Nalezy zauważyć, że w tych czasach agencje rządowe prowadziły testy na ludziach z wykorzystaniem LSD , często na nieświadomych tego ludziach . Aby uzmysłowić Państwu działanie tego narkotyku przytoczę mój przykład , po zażyciu LSD nie potrafiłem odpalić zapałki , mój kolega wyśmiał mnie i sam próbował , też nie potrafił , to pokazuje jaki chaos panuje w głowie . Nalezy też napisać o tzw BAD TRIP , negatywny stan emocjonalny który udziela się wszystkim uczestnikom i ktory jest wielokrotnie potengowany przez narkotyk , wystarczy że jeden uczestnik coś usłyszy czy zobaczy , jesli natychmiast nie zostanie wyprowadzony z błędu to cała grupa w to uwierzy . Nie znalazłem nigdzie doniesień o badaniach na zawartość narkotyków , jednak należy zauważyć że większość narkotyków można wykryć nawet po 90 dniach od zażycia , jednak w przypadku LSD jest inaczej , po 3 dniach nie ma po nim śladu . O testach wojska można odszukać wiele informacji , tu ciekawy artykuł pokazujący skale chaosu : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,82 88953,Tajemnica_szalenstw a_w_Pont_Saint_Esprit__CI A_uzylo.html Pozdrawiam wszystkich :) Łuasz
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

Antares napisał(a): Wejście do e-wydania "Nieznanego świata" poprzez kliknięcie baneru na stronie głównej wywala błąd 404, dopiero wprowadzenie e.nieznanyswiat.pl prowadzi we właściwe miejsce, w każdym razie tak jest w przypadku przeglądarek na silniku Blink. Audycja b. ciekawa, dużo ciekawsza niż się spodziewałem. Przyznam, że znam osoby które miały doświadczenia tego rodzaju, choć nie aż tak ekstremalne, a które bały się i boją przyznać że takowe mieli. Spośród tych osób opisywanych "przez bibułkę" w audycji zdaje się że rozpoznałem Romana Nachta i Igora Witkowskiego, aktywnych na kanale "Niezależna telewizja" i "Tagen.tv", jestem ciekaw kim jest ta trzecia osoba, choć w sumie nie ma to żadnego znaczenia, ot, prosta ciekawość. Z drugiej strony "Curiosity killed the cat", o ile mogę zażartować. Co prawda najlepiej żartuje niezawodny Mehran Keshe, który ostatnio ukonstytuowałł "Radę wszechświata", a za siedzibę ma służyć jakiś wieżowiec na który perski Tesla zbiera datki w sumie 250 milionów dolarów, na marginesie nie wiem po co, skoro złoto to on wytwarza jak pszczoły miód. Tak więc "obywatele wszechświata" przy tym bledną.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Antares napisał(a): O, to będzie ciekawy odcinek. Przyznam, że nie tak dawno musiałem spędzić sporo czasu na oddziale ortopedycznym, więc z braku innej literatury "na tapecie" były właśnie skandynawskie kryminały. W gruncie rzeczy po przeczytaniu chyba siódmego czy ósmego skandynawskie kryminały (z wyjątkiem chyba Jo Nesb) zacząłem je traktować z przymrużeniem oka, a niektóre wręcz jak humoreski. Niektóre zapewne były pisane tak nieintencjonalnie - przykładowo wg Lackberg w maleńkiej Fjallbace poziom przestępstw na 100 tysięcy mieszkańców zapewne przewyższa Chicago i wschodnie LA. Inne rażą politpoprawnościową schematycznością i to na poziomie młotkowym - tu mogę wskazać ma "Millenium" Stiega Larssona, gdzie wszystkie szwarccharaktery sympatyzują z szeroko rozumianą prawą stroną sceny politycznej, zaś osoby szlachetne muszą koniecznie być zwolennikiem tej lewej. Właściwie czekałem aż którejś stronie Lisbeth Salander skryje się w klubie dla gejów, bronionym przez światłych wyznawców Allaha, a atakować będa protestanckie dewotki powiązane z synami Lebensbornu. Z tą schamatycznością powiązaną z lewoskrętem (??) to chyba szwedzcy autorzy kryminałów (a może nie tylko?) mają problem, co wyartykułował Mankell w kryminale "Mężczyzna, który się uśmiechał". W ksiązce tej Wallander prowadzi monologi wewnętrzne nieco podobne do Stirlitza, a w monologach tych leitmotiwem jest "jest bogaty, a więc z definicji musi być nieuczciwy, bo uczciwy nie może być bogaty". Co prawda nie jestem pewien czy to nie było jakieś mankellowe katharsis, bo autor ten, żonaty z córką Bergmana (tego od filmów, a nie pistoletów maszynowych) kupił sobie posiadłość w Mozambiku gdzie spędzał ostatnie lata życia i nic nie wiadomo, aby służbie wypłacał równościowe szwedzkie pensje. Tak więc nie mogę się doczekać tego odcinka!
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 7 kwietnia)

słuchacz napisał(a): @spirit.of.nikopol a kto te media czyta/słucha/ogląda?Z pewnością nie ludzie myślący samodzielnie i oczekujący od mediów czegoś więcej niż papkę faktów na śniadanie, retransmisję kazania papaja z Watykanu w niedzielę do obiadu i taniec na lodzie do browarka po robocie. Co to za różnica jaki kapitał posiada ta mainstreamowa sieka i kto normalny posiada jeszcze telewizor podpięty do kablówki?
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Rtęć sama w sobie nie jest specjalnie szkodliwa, nie reaguje z kwasem żołądkowym, praktycznie przechodzi nietknięta przez układ pokarmowy. Natomiast opary rtęci mogą przedostawać się przez skórę czy płuca do organizmu. Rtęć ma tendencję do rozbijania się na bardzo drobne kropelki, tak drobne, że jej niewielka część jest w stanie przeniknąć przez jelito lub wpaść w jakieś zagłębienie i pozostać długi czas w organizmie. Wtedy człowiek nie dość, że sam jest podtruwany to jeszcze zaczyna być źródłem skażenia dla swojego otoczenia. Wynika to z faktu, że organizmy żywe przekształcają rtęć w dimetylortęć i to głównie ten związek, jako niezwykle silna trucizna, sieje spustoszenie w organizmie, uszkadzając np. mózg.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

sue napisał(a): haha,zaraz ja pobiore,ha ha .jednoczesnie teraz graja meczyk ,nie ch sb graaja (: ja mam swoja aud TC
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

spirit.of.nikopol napisał(a): Wszystko fajnie, ale w Niemczech udział zagranicznych mediów to jest kilkanaście %, a w Polsce udział niemieckich mediów to ponad 70%
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Judgement1 napisał(a): Tego typu rzeczy zabijają bakterie żyjace w ludzkim organizmie co pociąga za sobą śmierć samego człowieka (rozpad czerwonych krwinek). Skrzypłocz będący albo inspiracją, albo realnym modelem ufo dla nazistów z racji posiadania błękitnej bezbakteryjnej krwi nie posiada tego problemu, więc dopóki nie zostanie stworzona (chociaż próbowano) hybryba człowieka i rośliny to można zapomnieć o antygrawitacji.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Anna napisał(a): Po śmierci mojego dziadka w nocy śniły mi się jego obrazy ze ślubu z babcią, narodzin mojej mamy, cioci, kupna mieszkania dla mojej mamy. Przyśnił się mojej babci stojąc na balkonie swojego domu i się uśmiechał. W swoim mieszkaniu zmarł jak tam przebywam czuję tą obecność. Nie wiem czy te wspomnienia specjalnie mi mój dziadek przekazał. Tego nie wiem ale pewnie chciał mi coś przekazać
(komentarz do artykułu Duchy - czym są? Czy istnieją?)

Ivellios napisał(a): Do audycji nawiązuje ciekawy temat na naszym forum: https://tinyurl.com/ko96jv2
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Poswist napisał(a): Swietna audycja. Wyrazy szacunku dla Panów.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 24 marca)

Ivellios napisał(a): Triplexity - Easygoing Groove
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

słuchacz napisał(a): Fajnie, że ostatnie audycje są takie długie, dobrze się słucha. PS co to za nagranie, które leci na zakończenie?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

Ivellios napisał(a): Bo to kalka z języka angielskiego - określenie "abduction" używane w odniesieniu do porwań przez UFO. Stało się elementem tzw. specjalistycznego slangu używanego przez ufologów.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Blom napisał(a): moja żona poruszyła ciekawą kwestię - dlaczego mówi się ABDUKCJE? jak mówi sjp pwn: abdukcja 1. ruch kończyny polegający na odchyleniu jej w bok 2. ruch gałki ocznej w kierunku skroni
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

słuchacz napisał(a): @woj "Bez stałego sceptyka nie ma tego programu. " hmm ciekawa konkluzja, zawsze myślałem, że to bez tego "programu" nie ma stałego sceptyka, nie słyszałem żeby prowadził jakąś swoją autorską audycję no ale może się mylę i mnie oświecisz?
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Gacek wszystko fajnie, też nie mam nic przeciwko sensownej debacie oraz sensownej wymianie argumentów ale telefony sceptyka zaczynają przypominać telewizyjną siekę ku uciesze gawiedzi. Często padają z jego ust ksenofobiczne i rasistowskie teksty czy niczym nie poparte argumenty a sam ton wypowiedzi jest agresywny i pretensjonalny. Słychać, że sam Michał czasami jest zażenowany takim poziomem rozmowy i wykazuje się naprawdę sporą cierpliwością pozwalając kontynuować mu tą szopkę
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Michał Rapp napisał(a): Miałbym pytanie do Arka Miazgi. Co uważasz na temat problemu - który co raz częściej przebija się do masowej świadomości - chodzi mi mianowicie o problem Księżyca. Istnieje gigantyczny zalew "fake" na ten temat. Najlepszym przykładem mogą być audycje niejakiego Zalwita na Youtubie. Nie tylko jego z resztą. Jednak sądzę, że jest coś na rzeczy. Prawie 50 lat nas tam nie ma. Dlaczego? Skąd bierze się zalew fotografii tajemniczych obiektów na powierzchni naszego satelity. Czy wszystkie da się wytłumaczyć paredolią? To samo dotyczy zdjęć, które otrzymujemy z Marsa. Czy to wszystko - jest - Twoim zdaniem, wyłącznie manipulacją i fake? Księżyc, jego położenie, rozmiary, odległość od naszej planety - są akurat takie, jak potrzeba - aby życie na Ziemi rozwijało się bez przeszkód. Czy naprawdę jest to przypadek? Chciałbym poznać Twoje stanowisko.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

rafii84 napisał(a): Bo Bernatowicz nie ma wiedzy. Dwa razy słuchałem streamingów live, cisnął takie komunały, że szczęka opada. Z karty czytać umie każdy, każdy umie się przygotować do audycji, ale na zaskakujące pytania odpowiedzieć nie potrafi, jak większośc prezenterów.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Gacek napisał(a): Michal nie daj sie sceptykowi. Staly sceptyku ty tez nie daj sirle Michalowi. W ten sposob mamy zawsze dwa punkty widzenia z ktorych sami mozemy wyciagnac wlasne wnioski. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Ivellios napisał(a): [cytat]Można oczywiście nadsyłać pytania do audycji - czekamy na nie [b]do czwartku 23 marca, do godziny 13:00[/b][/cytat]
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

charlie2tango napisał(a): Miałbym jedno pytanie - czy nie mogłoby być tak, że pewne elementy demonologiczne, które zdarzają się przy okazji zjawiska UFO, są efektem działania bardzo zaawansowanej techniki, nauki ewentualnych obcych(co nam uniemożliwia odróżnienie ich od zjawisk paranormalnych), względnie czy nie mogłyby te elementy być świadomym wytworem tychże obcych, formą manipulacji? Ciekaw byłbym także opinii p. Miazgi na temat tzw. objawień maryjnych. I już trochę offtopowo - warto byłoby zgłębić już jako osobny temat debaty, problem tzw. kultów ufo, ufo-sekt itp.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

Ivellios napisał(a): Ekstremalnie słaby trolling, kolego.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

stachstachowiak napisał(a): ludzie na co wy czekacie czemu nie ma w debacie roberta bernatowicza jego wiedza jest istotna sam poruszal temat w streamie live na youtubie ostatnio byloby extreme ciekawie zaproscie go przyjmnie zaproszenie
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

zbzdzislaw zbzdzislawski herbu pierdzimaczek napisał(a): No ale w taki sposob to mozna skreslic juz na starcie praktycznie kazdego czlowieka ktory interesuje sie teoriami spiskowymi i je bada. O kazdym mozna powiedziec, ze cierpi na psychoze maniakalna, bo wszedzie widzi spiski. Tez mam ta ksiazke i moge powiedziec ze wydarzenia tam opisane wydaja mi sie bardzo prawdopodobne. Bo pamietajmy ze na poczatku lat 90-tych gdy ta ksiazka powstawala nie bylo jeszcze tak szybkiego obiegu informacji, a mimo to mamy dosc dokladny opis np sytuacji politycznej w RPA (skad Szewczyk mial to wszystko wiedziec?), czy tez analize tego, jakie programy emitowala TVP i dlaczego zupelnie nagle ni z gruchy ni z pietruchy zdejmowano je z anteny. Sa tez opisane dzialania owczesnych ministrow miedzy innymi z naszego MON-u i UOP-u. No i jest opisana tez korespodencja z nimi samego autora! Uwazam wiec, ze takie skreslanie calej ksiazki "bo komus sie wydaje" ze autor jest psycholem jest dalekie od bycia wlasciwym i w najwyzszym stopniu glupie.
(komentarz do audycji Odc. 223 Służby specjalne RP czy mafia)

Janosik63 napisał(a): No tak, a jak się to ma do ostatnich doniesien o znalezionych bazach i budowlach na ksieżycu ?
(komentarz do artykułu Ślady obcych na księżycu?)

Ivellios napisał(a): Głównie związki ufologii z demonologią i folklorem. Ogólnie tematy, którymi Arek zajmuje się na co dzień. Newsa pisałem w momencie, gdy jeszcze "produkowała" się wstępna lista pytań.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

Reiv napisał(a): Czego będziecie dotyczyć debata? Nie zostało to napisane.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

słuchacz napisał(a): @ven0m wiesz łatwo jest kogoś oceniać ale spróbuj przez kilka lat robić nieprzerwanie raz w tygodniu audycję. Zobaczymy ile się utrzymasz. Audycje Michała mają wzloty i upadki, fakt coś ostatnio brakuje mu tematów ale nie przesadzajmy, mi się teorii chaosu cały czas dobrze słucha i obok debat ufologicznych jet moją ulubioną audycją.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

woj napisał(a): Jakie szczęście, ze nie masz tu nic do gadania. Bez stałego sceptyka nie ma tego programu.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

ven0m napisał(a): @słuchacz slucham teori pewnie dluzej niz ty ( jeszcze od czasow radia bez cenzury) wiec sklej dupe. juz od dlugiego czasu to nie jest powazna audycja . a o tym co wyprawiali brytole nie musisz mnie pouczac bo dobrze to wiem. Chodzilo mi o to ze sceptyk podaje konkretne argumenty i prowadzi dyskusje dzieki temu ta smieszna ( od dluzszego czasu ) audycja nie jest jalowa. a tomek z rnf to chyba przedawkowal gansy albo kwasy bo sluchac chlopa nie idzie a jego tez sluchalem baardzo dawno temu ale teraz to jest popelina.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

grymas napisał(a): dzięki Tomek
(komentarz do audycji 18 marca 2017)

Martens napisał(a): Psychoza maniakalna.. Facet cały czas żyje w urojonym świecie manii prześladowczej służb specjalnych. W żadnym z odcinków nie mówi w jaki sposób programowano świadomość i jego poczynania. Telepatia syntetyczna? za dużo zmiennych i przypadkowych przypadków spowodowanych dziełem przypadku i zbiegu okoliczności.
(komentarz do audycji Odc. 223 Służby specjalne RP czy mafia)

KYLO napisał(a): STALY SCEPTYK =BAN BAN BAN
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Działkowiec napisał(a): Fajna opowieść. Miło się się słucha takiej pozytywnej hiperprzestrzeni w której nie ma zbędnej jazdy po ludziach :) Czekam na kontynuację.
(komentarz do audycji 18 marca 2017)

nik napisał(a): nawet jakbys napisał ile wlezie,co to da więkość tych co słuchają nie ma pojęcia jak się pisze słowo :historia:
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Aga napisał(a): Drogi Michale, nie trać czasu na jakąkolwiek książkę Janusza Bieszka. To typowe grafomaństwo wyłącznie nastawione na zysk. Tzw. badania opierają się CTRL+C, CTRL+V. Jeśli ktokolwiek w bibliografii podaje filmiki z youtube nie zasługuje by go traktować poważnie.Swoje tezy przytacza jako fakty bez jakichkolwiek dowodów. Strata czasu i pieniędzy. Dostałam jego książkę w prezencie i chyba po raz pierwszy w życiu poczułam się obrażona jako czytelnik. Czytam dużo ale jeszcze żaden autor nie wzbudził we mnie takiej złości. Bieszk z góry zakłada,że jego czytelnicy są idiotami i łykają każdą wyssaną z palca bzdurę jak małpa kit.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

lulak3399 napisał(a): Ma, tylko pewnie z Izraela.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage BTW to takie brytolskie co nie, przypisywać sobie wszystko co dzisiaj mamy. Gdyby nie nasi matematycy nigdy by nie shakowali niemieckiej enigmy ale nie przeszkadza im całe zasługi przypisać brytyjskim matematykom, gdyby nie poświęcenie Polskich lotników w bitwie o Londyn ponieśliby o wiele większe straty ale nie przeszkadzało im to zabronić brania udziału naszym weteranom w paradzie zwycięstwa w 45...nie będę nawet wymieniał dalej ile złego uczynił ten naród nie tylko Polakom bo nie wystarczyłoby miejsca..
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage kolego skoro rzucasz we mnie tak marnymi inwektywami przysłaniając tym swoje marne argumenty to powiem ci jedno, bez tranzystora mógłbyś sobie co najwyżej na tej maszynce różnicowej Babbagea czy kalkulatorze Sterna (nawiasem mówiąc Polaka) policzyć swój marny iloraz inteligencji..Nie ma to nic wspólnego ani z elektroniką ani ze wczesnymi komputerami, które wyewoluowały do tych, które używamy dzisiaj. To mniej więcej tak samo jakby powiedzieć, że dzięki wynalazcy koła mamy samochód. "Angielską gospodarkę herbacianą XVIIw" nosz kurwa skąd ty bierzesz te argumenty człowieku... bo bez tego pewnie dzisiaj nie napiłbym się herbaty, weź gościu puknij się w ten pusty łeb
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Charles Babbage napisał(a): @słuchacz wystarczy pozwolić ci mówić i sam obnażasz swoją głupotę. Sprawdź sobie nieuku kto to był pan Babbage. Opierania się na wikipedii i myślenia że nie było komputerów przed tranzystorem to nawet komentowac nie będę xD Co do herbaty widzę bardzo ograniczonym myśleniem się wykazujesz - co miałem na myśli (co jestem pewien zrozumiała każda osoba obdażona przynajmniej przeciętnym intelektem) to Angielską gospodarkę herbacianą XVIIw - ale widzę masz braki w więcej niż jednej dziedzinie; wcale nie jestem zaskoczony że osoba o brakach w elementarnej wiedzy z zapałem wierzy w spiski itp., wręcz przeciwnie.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage facet nie bądź śmieszny żadnego zasiłku nie potrzebuję a tym bardziej od brytoli, wystarczająco dobrze radzę sobie w Polsce. Ciekawe tezy wysuwasz jakoby dzięki koronie jak rozumiem brytolskiej miał komputer, mógłbyś bardzij przybliżyć bo zdaje mi się, że to w głównej mierze zasługa Niemców i Amerykanów, którzy nijak mają się do brytoli a już tym bardziej do korony brytolskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Tranzystor PS herbata pochodzi z Chin kolego
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Charles Babbage napisał(a): @słuchacz szanuj Koronę, dzięki niej masz komputer z którego piszesz, herbatę którą pijesz i, jeśli piszesz z Anglii może, zasiłek z którego żyjesz. Pozdrawiam i polecam się wyedukować.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Szarak napisał(a): Roman Nacht to dorabia do emerytury o ile ją ma.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): czasami mam wrażenie, że ten cały sceptyk dobrał się z kilkoma pseudo słuchaczami, którzy go zawzięcie bronią na antenie i w komentach, chcąc po prostu od środka rozpieprzyć tą audycję. Bo nie widzę powodów dla których taki idiota miałby słuchać audycji typowo spiskowej skoro praktycznie wszystko konfrontuje ze swoim populistyczno -mainstreamowym światopoglądem. Jak dla mnie to jest zwykły troling na zaawansowanym poziomie.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): w czym miał niby rację ten oszołom, poczytaj sobie co brytole wyprawiali w Indiach jak zagłodzili miliony hindusów specjalnie podwyższając podatki gdy w całym kraju panowała susza lub jak zmuszając większość rolników w kraju do hodowli makówek na opium doprowadzając do tego, że w całym kraju brakowało żywności, poczytaj sobie co te skurwysyny wyprawiały w Afryce lub kto był pomysłodawcą pierwszych obozów koncentracyjnych, wcale nie sowieci czy hitlerowcy a brytole w RPA. Nie będę się wypowiadał dalej na temat wypowiedzi tego oszołoma. Tomek z rnf-u bardzo ładnie mu kiedyś pocisnął i po prostu rozłączył tego nadętego buca i Michał powinien zrobić to samo, nie wchodzić z tym gościem w żadne dyskusje i dożywotnio zbanować za szerzenie rasistowskich hasełek, demagogi i kompletnych bzdur. To nie jest audycja pokroju jakiegoś szlaufu na youtubie jak może się wydaje niektórym świeżym słuchaczom tch jakich widze w ostatnim czasie wielu. Nie chcesz to nie słuchaj gówno to nas stałych słuchaczy obchodzi a w szczególności Michała. Ja sobie nie życzę w porządnej audycji takich popaprańców jak ten stały sceptyk bo drastycznie zaniżają jej poziom i jak tak dalej pójdzie to niedługo zrobi się z tego jakiś chłam na wzór tego puszczanego w komercyjnych radiach
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

gosiaczek napisał(a): Też myślę, że oni nas napadną przez tych pieprzonych sekciarzy. Kosmity manipulują ludziom w głowach od tysięcy lat. Jestesmy dla nich jak terrarium
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

lulak3399 napisał(a): Porównajcie sobie to pieprzenie o kosmicznych braciach, jakie uprawia Witkowski, Meier, Roman Nacht (obywatel kosmosu) z tym raczej pesymistycznym wnioskiem, jaki wyłania się z waszej chłodnej analizy zjawiska UFO. Stało się dla mnie jasne, że jesteśmy polem wielkiej manipulacji. Inwazja trwa, i to w umysłach. Oni wcale nie muszą nas zagazować jak w Cloverfield 10.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Ivellios napisał(a): A po cholerę, a po cholerę, a po cholerę. A po cholerę pisać takie komentarze? Ta audycja ma otworzyć oczy przede wszystkim ludziom, którzy swoją wiedzę na temat Meiera opierają głównie na serwisach spod szyldu "gówno prawda" typu Inne Medium, Nautilus, czy jakieś inne "zmianywnosie.gov" itd., które forsują image Meiera jako człowieka wiarygodnego.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

audiooooman napisał(a): http://www.etfriends.com/conference/speakers.html
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Szarak napisał(a): Po cholerę poświęcać tyle czasu i energii oszustowi i to kiepskiemu? ps. zdjęcia jednak da się robić jedną ręką - patrz hasło samowyzwalacz.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

ven0m napisał(a): To staly sceptyk wysuwal porzadne argumenty a michalek nie potrafil odpowiedziec i rozlaczyl sceptyka, a niby kazdy moze sie wypowiedziec w audycji. Taki kretyn jak kunrad (bonzo44) opowiadal swoje androny i nikt mu nie przeszkadzal a sceptyk mowil z sensem ale nie zgadzal sie klodem a momentami wykazywalsie wieksza(sic!) wiedze niz klod (z reszta nie po raz pierwszy) to go rozlaczyl. ZENADA MICHALE!!! (zgadzam sie ze sluchaczem ktory zadzwonil i mowil ze klodziowata nie szanuje ludzi co do niego dzwonia np staly sceptyk, nie raz staly sluchacz a nawet jak armor cage zadzwonil i sie nie zgadzal z koldziowata pi***czka to slychac bylo ze klodzia obrazona)
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

mikoryza napisał(a): Wbrew wszystkiemu bardzo trudny temat, ale dzięki na zwrócenie uwagi na parę spraw, o których nie miałem pojęcia. W PL rzeczywiście nie mówiono o Meierze wszystkiego, choć po książce Moosbrugera mój zapał w jego stronę zmalał.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ja tylko tyle: celtowie = galowie krańce osad celtyckich (galijskich) to Galicja w Polsce i w Hiszpanii. Obecność Celtów w Mołopolsce nie wyklucza obecności Słowian (Lechitów) np. od roku 1800 p.n.e na terenach obecnej Polski. To tak jak obecnie mamy wioski Tatarskie na Białostoczyźnie - i co?... jakiś historyk za 1000 lat odkryje je i powie: na tych terenach nie było Słowian i chrześcijan, byli Tatarzy i muzyłmanie w roku 2017?
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Michał nie dawaj sobą pomiatać temu stałemu sceptykowi, zawiodłem się na tobie zamiast wysunąć porządne argumenty gość cię non top punktował a Ty nic. Te jego czcze gadki o tym jak to brytole cywilizowali hindusów to już w ogóle szczyt ignorancji z jego strony.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Jupiter napisał(a): Każdy, ma prawo do własnych przekonań.
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Tak, są tam zeskanowane raporty. Nie wiem dokładnie ile, bo całej książki jeszcze nie przejrzałem (400 stron!), ale na pewno jest tam pełen raport specjalnej komisji śledczej w sprawie afery "Żelazo", jakaś korespondencja z ludźmi będącymi u władzy na początku lat 90-tych, nie wiem czy przewija się tam ktoś z obecnego obozu władzy, ale z tego co zdążyłem się zorientować to przewijają się tam nazwiska Milczanowskiego, Suchockiej i innych mniej lub bardziej ważnych osób.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

jorbek napisał(a): Nasz świat jest właśnie obłędnym, materialistycznym odurzeniem swojej boskości. Oblicze Boga, lustro Boga jest w każdym z nas. Jesteśmy chorymi psychicznie, zawirusowanymi Bogami, zagubieni w psychopatycznych kreacjach. Najgorzej mają głęboko wierzący, ci którzy oddają swoją kreację innym bytom z chciwości, pazerności, naiwności. Myślenie jest jak magnes. Myślenie to kreacja. Brak komunikacji ze Wszechświatem to brak empatii. Gdyby każdy z nas poczuł inne byty, przyrodę, zwierzęta tak jak siebie odczuwa zmieniłby swoje postępowanie raz na zawsze albo właśnie by dostał pomieszanie zmysłów i mógłby zwariować.
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): raporty? to mnie zaciekawiłeś Ivelliosie.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Jupiter napisał(a): Gnostycy wiedzieli bardzo ważną rzecz (która nie straciła na aktualności), że nie można stawać odurzonym przed oblicze Boga, bo w przeciwnym razie popadnie się w obłęd, konfuzje, zagubienie i pomieszanie zmysłów...
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

Paper organist napisał(a): Drogi kapitanie w eksperymencie szczelinowym obserwator to nie człowiek ale detektor elektronów.
(komentarz do audycji 11 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Tak, te pierwsze rozdziały brzmią co by nie mówić dość paranoicznie. Takie przypisywanie wszystkiego co złe służbom specjalnym. Pewnych rzeczy nie mogę czytać, z uwagi choćby na fakt że zeskanowane w książce raporty (tak, są takie!) do dziś opatrzone są klauzulą tajności. Jeśli jednak zignoruje się to przypisywanie wszystkiego złego polskim SSmanom ;-) to wówczas dostajemy całkiem interesującą książkę, może nawet dziennik, o charakterze kryminalnym. Właśnie "wkroczyłem" w część opisującą przygody autora w RPA.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian p-ń napisał(a): Chyba masz racje, coś jest nie tak. Kiedy Ivellios zapoczątkował czytanie tej książki, byłem zachwycony, że będzie to coś wyjątkowego, coś przerażającego i prawdziwego, ale entuzjazm opad, do zera. To rzeczywiście paranoidalna z manią prześladowczą. Wysłucham je do końca, choć nie wiem ile będzie miała odcinków i czy jestem stanie zdołać.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian p-ń napisał(a): Kiepska jakoś przez telefon, panie Kamilu. Czasami było trudno zrozumieć. A audycja mogłaby być bardzo ciekawa. Szkoda!
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

abi napisał(a): Też byłam u tego pana cudowny człowiek choć jego przepowiednia dla mnie jeszcze się nie spełniła to ma ciągle w nią wierzę cyt. Ale ci się odpowiedzialem nie. Czekam dalej pozdrawiam tych co mogli spojrzeć mu w oczy były niesamowite
(komentarz do artykułu Filip Fediuk, dolnośląski jasnowidz)

edek1974 napisał(a): Może coś o incydencie w Jerzmanowicach w 1993 roku ? Czy mogłaby to być jakaś tajna broń ?
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

woojek napisał(a): ...prowadzący "ZASPANY" jest ciągle niedobudzony coś mamrocze że trudno go zrozumiec sam siebie chyba nie ogarnia a sili się na sugestie słabe a szkoda bo temat MOCNY
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

fnord napisał(a): Ivellios dzięki za odpowiedź i dobre wieści. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Martens napisał(a): Schizofrenia paranoidalna z manią prześladowczą służb specjalnych.. ciekawy przypadek.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Hanys Robson napisał(a): Pytanie do Pana Piotra Celebiasia - moglby Pan rozwinac temat doniesien nt zaobserwowania NOL w Miasteczku Slaskim oraz Lublincu?. Kontekst obserwacji mozna polaczyc z JW Spec. w tym miescie, ale rownie dobrze z innym miejscem: pogranicze woj.slaskiego i opolskiego, pomiedzy Lublincem a Kluczborkiem , na wysokosci Olesna patrzac ok 10-15. km na zachod - miejscowosc , a glownie las Szumirad , kontekst bylej JW2464-rozpoznania elektronicznego.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

marq napisał(a): Uzbrajanie w jakąkolwiek broń [szczególnie palną] Maszyn, Robotów, Cyborgów i innych tp. Ustrojstw wyposażonych nawet w Mega-Super-Giga stuczną inteligencję, przy jednoczesnym totalnym rozbrojeniu osób prywatnych oraz Społeczeństwa -jak obecnie jest m.in. w Polsce - jest mega, giga, terra Aberracją oraz możliwe jedynie przez decydentów o cechach - medycznych idiotów, łajdaków, zdrajców, totalnych szaleńców oraz etc, itp indywiduów Medyczne statystyki podają, iż takiego "elementu" jest 5% w całej ludzkiej populacji oraz ze jej odsetek pomału ale sukcesywnie wzrasta! - 10-cio krotnie za dużo aby zniewolić, upodlić i ostatecznie zniszczyć Ludzką Cywilizację oraz planetę Ziemia !
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

marq napisał(a): Chris "szuka" miejsca gdzie ustawić na falach oceanów, na jaki akwen wpłynąć intuicyjnie czy wręcz wg konkretnych danych "współrzędnych GPS w okresie przewidywanego kataklizmu i jak ustawić jacht - czyli dokonuje wizji lokalnej na morzach i oceanach w miejscach w których jest najwyższe prawdopodobieństwa przetrwania i przeżycia. Radzę Tobie Chrisie M. skomunikować się z autorem bloga / blogerem MuKi który blogował na S24 a od jakiegoś czasu "pożegnał" Jankego & konsorces i przeniósł się na WordPress.com Poza ciekawymi poglądami, wiedzą oraz informacjami Muki`ego, on sam buduje od lat katamaran ponoć niezatapialny w każdych warunkach, uderzenia fal wody w celach przetrwania rodziny, najbliższych i zachowania ważnych elementów "naszej" Cywilizacji. Twierdzi iż na rozległych akwenach ziemskich mórz istnieje JEDNO (może max 2 - dopisek mój), miejsca gdzie należy ustawić łódź i to we właściwym kierunku do północy, jak przyjdą Mega fale wywołane przez impakt ciała niebieskiego a właściwie trzech ostatnich "wlekących się" za Nibiru = Mardukiem = Faetonem jak on nazywa Nibiru określając go jako dwa jądra wygasłych nieodpalonych słońc, które Bóg wykorzystał jako napęd "odwiedzając" jeden raz w dotychczasowej historii Ludzkość i Ziemię a które to "ustrojstwo" przejęło kilka cywilizacji wykorzystuje jako pojazd kosmiczny "udając na mniej rozwiniętych planetach Półbogów czy "bogów pośrednich" ... = Tak Sam Twierdzi i opisuje na swym blogu. Arcy ciekawa postać, acz pisze trudnym językiem oraz mega zawile... pomimo to ma niemal 11 mln odsłon oraz po 300/400/500 i więcej komentarzy do każdego wpisu, których dotychczas spłodził 129 notek. Ważne są owe komy ponieważ łącznie każdy wpis z komentarzami ma 10-cio krotność wpisu komentowanego gdzie autor -@Muki udziela się, odpowiada, dopowiada, rozszerza treść etc. Czytanie samego bloga - wpisów, bez niemal całości komentarzy pod każdym z wpisów de facto nie ma sensu gdyż gubimy watek oraz z 70/75% meritum podjętego we wpisie - danym /konkretnym. Adresy do Jego [Mukiego] dwu blogów. 1. S24 http://muki.salon24.pl/ 2. Wordpress htps://mukisalonblog.wordpress.com/ Pozdrawiam Blog /i Muki`ego polecam osobom raczej arcy cierpliwym.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Ivellios napisał(a): Chris wyjechał na parę tygodni. Ale spokojnie, niebawem znów się z nim usłyszymy.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

fnord napisał(a): Mam pytanie, czym spowodowana jest nieobecność Chrisa Miekiny w kolejnej debacie i czy bedzie można go jeszcze usłyszec u was? Pozdrawiam
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Scorpion_XX napisał(a): Ta sprawa Grundmana rzeczywiście daje do myślenia i jak się temu bliżej przyjrzeć, to rzeczywiście nieco zalatuje prowokacją.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Antares napisał(a): No cóż , muszę niestety zgodzić się z prowadzącymi, że obecnie sytuacja pod względem medialnym jest zdecydowanie gorsza jak niegdyś. Przy całym krytycyzmie do czasów sprzed 1989 roku mass media nie były tak skretyniałe jak są dzisiaj. Nie będę ukrywać, że dla mnie antywzorcem jest TVN, co ciekawe jeszcze za czasów Telewizji Wisła przedstawiająca się jako telewizja inteligencka (naprawdę!). Co do tej rzeczy w pełni podzielam zdanie Piotra Cielebiasia, że nawet programy które niegdyś były naukowe dziś koncentrują się na programach-tasiemcach o kanadyjskich drwalach i australijskich kierowcach ciężarówek. Widać tu też polską prowincjonalizm. Tak się składa, że mam sporą antenę satelitarną, pozwalając ą na odbiór mniej więcej wycinek równy nieboskłonu. Parę języków też znam lepiej lub gorzej, więc pozwala to na odbiór treści. Najbardziej pouczającym dla mnie był dzień w którym w zeszłym roku dano nagrodę Nobla z chemii. Zrobiłem taki surfing po kanałach. W czeskiej stacji CT24 w prime time dano rozmowę z dwoma profesorami z czeskiej akademii nauk, którzy wytłumaczyli na czym polegała doniosłość dokonań i dlaczego akurat ta osoba a nie inna została nagrodzona. W polskim odpowiedniku był wywiad z Biedroniem, otwarcie któregoś tam (okrągła cyfra) supermarketu jednej z wiodących sieci w Polsce oraz hamletyzowanie jednego z posłów czy być może rozważy wystąpienie do sądu przeciw jednej z gazet (później okazało się że nie wystąpił, ale przez blisko tydzień produkował się na szkle). Na okrasę był pokaz memów znalezionych w Internecie. O przyznanej nagrodzie Nobla nie było ani słowa (sic!), było to dopiero następnego dnia i to bynajmniej nie w okresie największej oglądalności. To tyle impresji. Zaś za audycję dziękuję, była udana, aczkolwiek niekoniecznie z pozytywnym przesłaniem. Wiem, życie też takie bywa.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

marq napisał(a): Któreś i to nie jedna osoba na radiu czy telewizji tzw. "alternatywnej" czyli Naszej niedawno twierdzili, podawali do wiadomości niedawno, ze amerykanie sprzedali TVN Rosji /Rosjanom .... Bardzo /Arcy "konspiracyjna" - tu raczej winno być bez cudzysłowu teoria. Ciekawe jak ją /to sprawdzić ? W dzisiejszych czasach tak można zakamuflować własność korpo np telewizji, radia innych mediów i de facto każdej korporacji jak i każdą większą /większej wartości biznesem. Dla mnie to prawdziwa Teoria Spiskowa.... Ale`ee ?!? Co Panowie: RP, Paneliści, Słuchacze o tym sadzą a może coś wiedzą, posiadają jakieś wiarygodne info? Pozdrawiam; ~Marq
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Antares napisał(a): tak, żyje, ale jego młodszy brat Mirosław - kosmonauta. Brat-generał, imieniem Władysław, który spowodował że Mirosław poleciał w kosmos pomimo że nie miał najlepszych wyników (lepszy był choćby Piotr Klimuk, który został rezerwowym) już od dekady nie żyje. A te dwie ulice dobrze znam, bo kidyś mieszkałem w okolicy, a znajomy nawet mieszkał w willi którą zamieszkiwał generał Tytus Krawczyc (wciąż żyjący). Muszę się zgodzić, z prowadzącymi że kiedyś czasy były inne i pewne sympatie proufologiczne wojskowych nie były tajemnicą - sam pamiętam generała Grada (mieszkał na Matejki w Poznaniu, imienia nie pamiętam) który sam i z własnej woli opowiadał na temat wielokrotnych obserwacji z drugiej ręki (to znaczy swoich podwładnych) i to bynajmniej bez ironii.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

YUBY napisał(a): Dzięki za informacje. Wiem żę jest dużo błędów, ale robię to charytatywnie i czasem coś wrzucę w pośpiechu np: jakąś audycję, abyście mogli odsłuchać. Pracuję nad zmianą szaty, dodaniem wielu nowych funkcji bo mam taką możliwość, niestety wszystko kosztuje czasu. Ale obiecuję że będzie WWW przyjemniejsza już wkrótce :)
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

Staly sceptyk napisał(a): Antares widze ze jestes w temacie,Hermaszewski z tego co wiem jeszcze zyje.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

zakochana napisał(a): Spotykam się z Toba od kilku lat i jestem po prostu wdzięczna . Dziękuje Tobie Kapitanie za to, że otwierasz przede mną następne i kolejne i jeszcze jedne drzwi, w których stoisz i zapraszasz i nigdy za nimi nie ma niebezpieczeństwa oszustwa. Kocham Cię.
(komentarz do audycji 4 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Max Waves feat. Pixieguts - Distant
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Mati napisał(a): Mam wrażenie, że poziom wzrósł. Był taki okres, że na prawdę odechciewało się słuchać. btw Poda ktoś tytuł piosenki, która leci na koniec audycji?
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Michał co do neutralności sieci wystarczyło zajrzeć chociażby na wiki jeżeli już podajesz jakieś info i doczytać co ten termin oznacza: "zasada, zgodnie z którą ISP i rządy nie nakładają żadnych ograniczeń na dostęp użytkowników do sieci" Jeżeli neutralność sieci zostanie zniesiona taki facebook czy youtube będzie przykładowo miał większy priorytet od twojej strony czy alternatywnych serwisów tego typu. Idąc dalej jeden hosting będzie przykładowo promowany przez rząd i będzie miał większy priorytet od innego hostingu, który przykładowo stawia na prywatność i nie współpracuje z rządem itd itp. Jest to bardzo groźne zjawisko mogące prowadzić w przyszłości do takiej sytuacji, że na rynku zostaną same korpo a swój kontent będziesz mógł co najwyżej wystawiać na komercyjnych w pełni kontrolowanych przez właściciela platformach typu fb, youtube itd. Tutaj brawo dla stałego sceptyka, że to sprostował dzwoniąc pozdro
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek ponad 50 lat temu to były komputery analogowe dzisiaj masz już pierwsze eksperymentalne komputery kwantowe. To tyle, jeżeli twoim zdaniem nic się nie zmieniło w elektronice oprucz miniaturyzacji Twoim zdaniem. Serio negujesz mechanikę kwantową i takie tęgie głowy jak Max Planck, Niels Bohr, Louis de Broglie, Erwin Schrödinger czy Richard Feynman? Szanuję zasługi Tesli ale naprawdę są też inni. Nie bądź ignorantem! pozdrawiam
(komentarz do audycji 4 marca 2017)

Antares napisał(a): To prawda, ale on już od szeregu lat nie żyje. Generalnie na ten temat mogliby mieć jeszcze do powiedzenia dowódcy wojsk OPL. Jako ciekawostka - wszyscy mieszkali na dwóch ulicach Rogalińskiego i Cybulskiego w Poznaniu (bo tam że tak powiem "za czasów Hermaszewskiego" mieściło się dowództwo OPL - to znaczy w Poznaniu a nie na tych dwóch ulicach ;-)). Generalicja mieszkała tam, a wyżsi oficerowie na ulicy Palacza (ale nie chodziło o "rakowatego" z "Archiwum X" a Macieja Palacza ;-)).
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

asd napisał(a): Pan Władysław Hermaszewski miałby tu coś do powiedzenia. pozdrawiam
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

mechanterian napisał(a): Wiedza jest jedna bez podziału na naukową i nienaukową. Bawi mnie twoja ignorancja ale to nie mój problem.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

bohun napisał(a): Polecam poczytać ze zrozumieniem o wpływie obserwatora na eksperyment, wtedy może zrozumiesz że nie wiesz o czym mówisz. Typowe nieuctwo z twojej strony.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

mechanterian napisał(a): Poczytaj sobie o wpływie obserwatora na eksperyment, wtedy może zrozumiesz o czym mówię.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Gacek napisał(a): Yuby twoja strona pelna jest bledow ortograficznych co razi odwiedzajacych. Moze warto by poprawic co?
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

Sebastian p-ń napisał(a): Bardzo ciekawa audycja. Tym bardziej że moje sny, od jakiegoś czasu przybierają realne kształty i są pamiętne w szczegółach. Choć wciąż uważam że to tylko marzenie, widzenie senne. Ten temat coraz bardziej mnie interesuje. Może rzeczywiście jestem podatny na LD. Czy może wystąpić LD nieświadomie? Nie wiem, jak to sprawdzić?
(komentarz do audycji 2 marca 2017)

bohun napisał(a): Tak jak się spodziewałem, pełne gołosłowie. Zadaniem dowodu albo argumentu nie jest żebyś przekonywał siebie, tylko żebyś przekonał mnie - tak działa argumentacja i metodologia naukowa. Jak nie masz nic na poparcie głupot które pleciesz zrób mądrą rzecz i się nie odzywaj, "magu" :^)
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

mechanterian napisał(a): Nie czuje potrzeby udowadniania Ci czegokolwiek. Swoje przekonania wysnułem z własnego doświadczenia, nie przeszkadzam Ci mysleć jakkolwiek zechcesz, choćby jak targany instynktami zjadacz, wydalacz i reproduktor czy też jako mag, istota świadomie kreująca własne: tu i teraz. Dowody każdy odnajduje sam.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, nie martw się, następną lekturę zrobisz o jedzeniu ciastek z kremem, to będzie przyjemniej posłuchać :) Ja jako miłośnik tematu służb specjalnych - wysłucham do ostatniego odcinka.
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

kim napisał(a): @qwerty: nawet nie wiesz, jak dziękuję za ten post :)
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Antares napisał(a): @Verita (a własciwie dla wszystkich) W takim razie bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Przyznam, że z powodów technicznych w nadawaniu audycji wysłuchiwałem jej dość luźno. W takim razie zaraz ściągnę podcast i wysłucham jej jeszcze raz. Dziękuję za zwrócenie uwagi i tym bardziej się cieszę że ten film został wzięty "na tapetę".
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Jaknajlepiej napisał(a): Obejrzalem film Stalker i uważam go za dzieło iście filozoficzne. Wątek SF jest pomijalny a na pierwszy plan wysuwa się aspekt metafizyczny poszukiwania głębszego sensu istnienia, nadziei, celu. Mam wrażenie że fabuła próbuje przekazać drogę poznania samego siebie w szerszym kontekście funkcjonowania a postać Stalkera przypomina szamana przeprowadzającego na drugą stronę...
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Verita napisał(a): Przecież o filmie "Kontakt" jest mowa w audycji...
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Reiv napisał(a): Bardzo przyjemnie się słuchało. Szybko przeleciały te prawie 4 godziny audycji. Przydał się ten lżejszy temat w debatach, w ramach odskoczni od ostatnich dwóch audycji, które trochę wywołały mieszane uczucia.
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

qwerty napisał(a): Podrzucam listę kilku pozycji, które chyba nie były omówione. Cloverfield Lane 10 Strefa X Wavelength Spotkanie (The Arrival) Roswell Cel (The Objective) Oni żyją (They Live) Stranger Things 4400 Mroczne niebo (Dark Skies) Po tamtej stronie (The Outer Limits) The Event: Zdarzenie
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Antares napisał(a): Przy takim ogromie materiału nic dziwnego, że nie można zawrzeć wszystkiego, a tylko wybrać co bardziej istotne filmy. Trochę jednak żałuję, że do tego grona nie załapał się jeden z moich ulubionych filmów jakim jest "Kontakt" z Jodie Foster, na podstawie książki Carla Sagana.
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Ivellios napisał(a): Widać lektura dla wielu zbyt ciężka ;-)
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

bohun napisał(a): Bardzo ciekawe te ostatnie zdanie? Masz może jakieś naukowe źródło który by poparło to twierdzenie? Bo nie wydaje mi się żebyś miał.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Dobę po dodaniu 72 pobrania? Naprawdę? Aż, żal... Świetnie się tego słucha ;)
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

conces napisał(a): co za manipulator ten ss prosze nie puszczaj go fidiot
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Mechanterian napisał(a): Nie zgadzam się ze słuchaczem, który inteligencję mylnie utożsamia z informacją. Sieci neuronowe jakie przywołał w swoim przykładzie mogą działać jedynie w ramach nakreslonych pierwotnie przez ich twórcę programistę, nie są natomiast w stanie wyjść poza te ramy gdyż brak im nieodłącznym atrybutu inteligencji czyli zdolności do samodzielnej kreacji. To nie materia wytworzyła świadomość lecz odwrotnie, czyli pierwotna świadomość zagescila się w materię.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Belkaenes napisał(a): Michale sam sobie odpowiedziales co do concorda i o postarzaniu produktu tez.Szybki przelot byl potrzebny biznesmenom zeby zalatwiac szybko sprawy a teraz?wszystko zalatwia sie online (konferencje biznesowe)nikt nie musi latac juz za ocean zeby cos zalatwic to popierwsze.Po drugie w 2002 roku chetnych na lot bylo bardzo malutko naprawde juz nikt nie chcial latac tym potworem ;)prawie 1.5 raza wiecej paliwa wchodzilo niz on sam wazyl a bral 100 osob.Po trzecie popytaj mieszkancow londynu jak milo sie slucha gromu dzwiekowego ktoru byl slyszalny na terenie calego miasta!a twoj samochodzik by mial metalowe czesci gdybys kupil drozszy,lepiej wykonany i wtedy nie trzeba by bylo naprawiac co 2 lata;) Pozdrawiam i bez cisnienia.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zespół Arthura Dempstera w Argonne National Laboratory wytworzył złoto za pomocą reakcji jądrowych (poprzez bombardowanie w akceleratorze tarczy (ang. target) wykonanej z amalgamatu rtęci neutronami, deuterem lub protonami) w 1947 r. Więc oczywiście, że transmutacja jest nie tylko możliwa, ale była już dokonana dawno temu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Transmutacja
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Reiv napisał(a): Debata moim zdaniem jedna ze słabszych ogółem. Na plus oczywiście dałbym sam pomysł takiej debaty i otwartość ekipy na różne spektrum zagadnień związanych z ufologią. Prowadzenie debat przez organizotorów jak zwykle - wzorowe, trudno się przyczepić do czegoś. Kilka ciekawych zdań ze strony gości, kilka spostrzeżeń i to w zasadzie tyle. Goście zaproszeni do dyskusji moim zdaniem nie sprostali oczekiwaniom ze strony słuchaczy, co widać w komentarzach. Goście wypowiadali się w sposób mało ciekawy, "na jedno kopyto", bardziej analizowali to, co doświadczyli i konfrontowali to między sobą, co dla laika jest po prostu nudne. Mało konkretów. Nawet rzucane "ciekawostki" nie porywały jakoś specjalnie. Wyszło nijako i bez polotu. W drugiej części audycji - przysypiałem, co zdarzyło się mi może z 2-3 razy ogółem, a przesłuchałem wszystkie debaty do tej pory. Brakowało "soli i pieprzu" w tej potrawie. Spodziewałem się po zapowiedziach czegoś na prawdę bombowego. Może gdyby był ktoś w tej debacie bardziej"pieprzny", wtedy byłoby bardziej konkretnie. Trochę za luźno, za sennie. Niemniej chciałbym usłyszeć jeszcze raz audycję o podobnej tematyce, może inny dobór gości wypali. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Filmy generalnie przedstawiają obraz kosmosu w kontekście przestrzeni materialnej 3D a do tego istotnie umiejscawiają człowieka w centralnym punkcie każdej fabuły. A czymże jest ludzkość jak nie rybkami zamkniętymi w obszarze wody akwarium próbującymi zrozumieć czym jest to coś za szybą tegoż akwarium. Mało jest produkcji obrazującej złożoność natury rzeczywistości ze szczególnym uwzględnieniem obszarów niejawnych. Bo albo widzimy obcych w filmowej kategorii SF albo demony/duchy w horrorach. Oczywiście mamy jeszcze baśniowe klimaty w tzw. kategorii fantasy. Mało mamy filmów, które łączą te kwestie a do tego zgrabnie. Przykładem są Odyseja kosmiczna czy Solaris jakkolwiek mam wrażenie, że przekaz jest w nich tak subtelny i trafia jedynie do wrażliwych jednostek. Pytanie zatem dlaczego takie filmy nie powstają? Czy to kwestia braku wyobraźni scenarzystów? Bo literatura daje wiele przykładów do ekranizacji.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 5 marca)

edek1974 napisał(a): Może by tak którąś z debat poświęcić tajemniczym zaginięciom ludzi na przestrzeni dziejów ?
(komentarz do artykułu Historia teleportacji)

Jaknajlepiej napisał(a): Moim zdaniem nie dysponujemy metodami badawczymi mogącymi udowodnić prawdziwość obserwacji w przestrzeniach niejawnych. Bazujemy na odczuciach a te są wielce subiektywne. Jedyna droga to ta stosowana min. przez Instytut Monroe czyli możliwie duża próba doświadczających w odizolowanych od siebie warunkach i analiza obserwacji i odczuć pod kątem elementów wspólnych. Osobiście uważam, że zanim nie zaczniemy doświadczać na dużą skalę w ujęciu populacji to nie uzyskamy przełomowych odkryć i będziemy bładzili zdani na wiarę opisów tych nielicznych praktyków OBE, podróży astralnych, mentalnych itp.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Antares napisał(a): Net neutrality oznacza równy priorytet dla wszelkich pakietów i protokołów i nie ma nic wspólnego z polityką (rozumianą w pospolitym sensie). Gorącymi rędownikqmi zniesienia neutralności sieci są sieci streamingowe z Netfliksem na czele, które chcą zagwarantować sobie uprzywilejowane traktowanie pakietów w porównaniu ze zwykłymi userami. Z drugiej strony kilka lat temu providerzy sami chcieli ograniczać priorytet dla korzystających z tego protokołu (i obciążających ich łącza). Innymi słowy zniesienie neutralności sieci byłoby rodzajem QoS ale na szczeblu "ponad głową" użytkownika, na poziomie korporacji i providerów. Jakiś czas na "próbnych galopach" w tym kierunku został nakryty amerykański Verizon, oczywiście "dla dobra ogółu użytkowników tego providera". Oczywiście użytkownik nie miałby żadnego wpływu na priorytyzację - i w tym upatruję nieuczciwego traktowania jednych podmiotów kosztem drugich za pieniądze konsumentów.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

prax napisał(a): Tylko co pani doktor mogłaby powiedzieć o obiektywności tego? Nauka nie jest w stanie wyjaśnić OBE ani podobnych zjawisk. Teorie o świadomości kwantowej też tutaj w sumie nie leżą.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Antares napisał(a): @OrinMan @Jaknajlepiej Pozwolę sobie ująć obie wypowiedzi zbiorczo. Pominę już, że widzę że punkt 4 jaki napisałem powyżej wypłynął szybko. Niespecjalnie mnie to zaskoczyło. Jednym z głównych problemów tej audycji - ogólnie rzecz ujmując - jest przeraźliwie dogmatyczne postrzeganie wszystkiego dookoła. A przypomnę, że - za Kopalińskim: "dogmatyzm - antykrytycyzm, przeciwieństwo sceptycyzmu; postawa umysłowa, którą charakteryzuje przyjmowanie poglądów bez dowodu, na zasadzie ślepej wiary". Ot, na zasadzie krytyki (posłużę się tu metodą znaną w socjologii jako "studium przypadku") że epoka żelaza jest ździebko starsza niż powiedziano w audycji. Jeśli przyjąć skuwanie żelaza meteorytowego to pochodzi z czasów predynastycznych w Egipcie, a jeśli całość procesu "od rudy" to od czasów starohetyckiego albo być może i okresu protohetyckiego (stanowisko Kaman-Kalehöyük). Ja rozumiem, że nie każdy musi wiedzieć, że "epoka brązu" tak naprawdę powinna się nazywać "epoką mosiądzu" bo brąz antyczny (stop miedzi z cynkiem i czasem ołowiem lub antymonem) jest czymś innym niż brąz w dzisiejszym rozumieniu (stop miedzi z cyną), ale od kiedy mniej więcej trwa epoka żelaza było kiedyś nauczane w piątej klasie podstawówki. Co więcej, z samej natury rzeczy nie ma tu miejsca na postawę heurystyczną, bo niby w jakim kontekście? Technologii Keshe? "Technologia Keshe" to - nie mam najmniejszych wątpliwości - humbug który z pewnością wyjdzie bokiem środowisku alterezo, podobnie jak apokaliptyczne przepowiednie co do końca świata w 2012 roku. Samo słowo "technologia" jest tu mocno na wyrost - słowo to oznacza powtarzalność wytwarzania jakiegoś dobra w procesie określonym warunkami brzegowymi, a dowiedzenie słuszności jej wykonalności i działania zawsze spada twórcę technologii czy podmiot który ją postuluje. Co tu zostało spełnione? Nawet pojęcia są wzięte kompletnie od czapy. Później biorą się z tego takie fenomeny jak "żywienie się plazmą". Nie mam jakiś wątpliwości, że zapewne zaraz pojawią się zarzuty, że osoby "z dyplomami z buraka i ziemniaka" kompletnie się nie znają, bo niby skąd? Właściwie to przekreśla ich wiarygodność. Jasne, w niektórych przypadkach wystarczy jednak samo posiadanie ekierki. Albo i nie.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

rycerro napisał(a): Na chwile obecna najlepsza audecja w RP. Bardzo wysoki poziom, przebijacie nawet debaty ufologiczne. Szczegolnie po ostatnim slabym ich odcinku
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

YUBY napisał(a): Pracuję nad tym, dzięki :)
(komentarz do audycji Czas Snu #004)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Jaknajlepiej - no i co z tego? Kto tu się ośmiesza... Pokazujemy polski przemysł szklarski, który, jako jeden z niewielu, się ostał po komunie i się świetnie rozwija... I nawet to przeczy tezom Tomka w audycji, słuchamy i oceniamy, i mamy własne zadnie.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Kamil napisał(a): YUBY dziękuje za audycje, świetnie się słucha. Tylko nie sądzisz, że podkład za głośno? Pozdrawiam serdecznie, ciekawych podróży życzę.
(komentarz do audycji Czas Snu #004)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wszystkie tezy słuszne: I Rzeczypospolita była imperium (imperium lechickie istniało wcześniej i ostatnia jego odsłona przed I Rzeczpospolitą to było panowanie cesarza - primus - Bolesława Chrobrego); II Rzeczpospolita państwo słabe i przepojone agenturą, która masowo zdradziła w 1939 roku podczas wojny; PRL czyli totalitarna wersja Księstwa Warszawskiego; obecna RP zbudowana na obcej agenturze stworzonej głównie z ludzi dawnych służb komunistycznych: zwinięcie, zamiast rozwinięcia, przemysłu i nowoczesnej gospodarki, właściwie do czasu wejścia do UE żyliśmy w ruinach PRL zamiast się rozwijać, od chwili wejścia do UE rozpoczął się niemrawy rozwój, dzięki możliwości nieograniczonego eksportu naszej produkcji na zachód (mięso, wódka, prefabrykaty budowlane, szyby, palety drewniane i krasnale ogrodowe), i może nieco dzięki funduszom unijnym, które niejako wymusiły finansowo inwestowanie w infrastrukturę typu drogi (nie wiem, czy ktoś zauważył, że między 1989 a 2004 rokiem dróg nie budowano prawie żadnych). Stały sceptyk rzuca głównie inwektywami i obraża Cloda, jak każdy troll myśli, że jest fajnym kozakiem, a tak na prawdę jest żałosnym frajerem, który nie potrafi udowodnić merytorycznie własnych racji, jeśli w ogóle takie ma.
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

szyderca napisał(a): Jak dla mnie temat bardzo ciekawy, Debata również choć momentami była na bardzo wysokim poziomie ale były też momenty gdy musiałem się zmuszać do słuchania, dlatego przypuszczam takie mieszane uczucia mają też może inni stali słuchacze Debat. Jak to powiedział Piotr C taka debata była potrzebna ale czegoś w niej zabrakło jak pisze Sebastian p-ń. Moim zdaniem brakowało jak pisze Jaknajlepiej obecności pani dr. Rutkowskiej-Adamskiej z którą była by to jedna z najlepszych Debat w historii, dlatego bardzo cię proszę Ivellios o zorganizowanie z nią Debaty na ten temat albo chociaż zapytanie słuchaczy czy chcieli by usłyszeć taką Debatę, bo moim zdaniem ona stanowi taką naukową przeciwwagę dla praktyków jak Rafał N.Leszek O.O. yuby czy dżejson którzy w zasadzie mówili to samo i prawie we wszystkim się zgadzają a pani Rutkowska-Adamska była by dla nich taką przeciwwagą, kolejny raz prowadzona debata w sposób profesjonalny przez Piotra C , co staje się juz normą, Dziekuje za debatę i liczę na drugie starcie z panią doktor, pozdrawiam prowadzących oraz słuchaczy
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

szyderca napisał(a): Tomku jak zwykle miło mi się słucha twoich audycji ale 1godz 12 min zgadzam się z tym co mówisz tylko pomyliłeś pojęcia , bo miałeś na myśli odkryty bodajże w 1850 stop żelaza i węgla zwany stalą. Żelazo było znane od wieków choćby przy wytwarzaniu zbroi, mieczy itd., . Domieszka 2-3% węgla powoduje zwiększenie twardości i tu masz racje niby stal nie była znana przed wiekami ale znali ją ponoć w Damaszku, tzw. Damasceńska, czy w innych miejscach.Dlatego pozwalam sobie sprostować i zamiast żelazo wpisać stal i wówczas do twoich słów nie sposób się przyczepić. Co do Keshe mam inne zdanie ale może jestem takim lordem Kelvinem,który będąc prezesem Królewskiego Towarzystwa Naukowego powiedział w 1895 r "Maszyny latające cięższe od powietrza są niemożliwe" i może tak jak samoloty wzbijają się w niebo wbrew logice tak i w ten sposób działa ten generator, tego nie wiem bo tu moja wiedza się kończy czyli nie za bardzo wierzę ale nie mam podstaw by nie wierzyć. Natomiast mówiąc o transmutacji jako metodzie otrzymywania złota z rtęci oraz nie tylko jej, to podobno jest możliwa o czym mowa w tym linku http://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/!a-bio informacja/bio-006.htm natomiast dla mnie jest to wiedza tajemna i moja wiedza jest tak malutka że nie ośmielę się w jakikolwiek sposób wypowiadać. Tomku bardzo czekam na zapowiadaną przez ciebie audycję o Starożytnym Egipcie , zresztą taki temat w Debacie Ufologicznej byłby dla mnie również bardzo ciekawy jak i przypuszczam dla wielu wielu słuchaczy,pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie :) z tymi szybami to ośmieszacie siebie samych. Czym innym jest produkcja szyby do budowlanki czy samochodów od wytwarzania precyzyjnych zwierciadeł. Wystarczy 5 min reaserch w Google aby się o tym przekonać. Dodatkowym wyzwaniem są duże powierzchniowo zwierciadła zarówno z uwagi na rozmiary piecu i technologii wypłaszczania zapewniających wysoką czystość struktury jak też gładkości powierzchni. Pamiętać przecież należy że w astronomii głębokiego kosmosu padanie delikatnego sygnału świetlnego na powierzchnię zwierciadła będzie tym wierniejsze im większa precyzja jego. Drobne inkluzje mogą decydować o być albo nie być dla postrzegania danego obiektu. Jednym słowem skoro moje narzędzie pomiarowe jest niedoskonałe i czegoś nie dostrzega czy to oznacza ze tego nie ma? Aż ciśnie się analogia do założeń fizyki kwantowej i zależności postrzegania obiektu przez obserwatora od jego formy skupienia i świadomości.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Dziękuję za tę audycję. Książki Castanedy przyciągały mnie od kilku lat ale jak do tej pory nie sięgnąłem po nie. Teraz mam pewność, że to kolejne pozycje do mojej biblioteczki. Wiele poruszanych przez Youbego kwestii doświadczyłem osobiście jakkolwiek czuję niedosyt doświadczania przy jednoczesnym głębokim przeświadczeniu o jego relatywiźmie z punktu widzenia ograniczonej percepcji mojego obserwatora. Ciekawią mnie aspekty stopni rzeczywistości głębszego poziomu i sposoby poruszania sie między nimi. Czy poruszana w audycji ścieżka wtajemniczenia umożliwiająca wchodzenia na coraz wyższy stopień lub warstwę jest odczuwana i rozumiana podobnie przez niezależne od siebie zarówno metodycznie jak też kulturowo badaczy? Zastanawia mnie na ile te doświadczenia są iluzją odkrywcy powielaną przez naśladowców/wyznawców? Moje obserwacje otoczenia wskazują na niebywałą łatwość zastępowania u ludzi starych dogmatów wiary przez nowe, aktualnie modne, szeroko rozumiane duchowe prawdy reprezentowane przez niezliczone szkoły i ich mistrzów.
(komentarz do audycji 2 marca 2017)

WIESIAS napisał(a): Żyję już na tym świecie pół wieku i pierwszy raz widziałam dziś tj. 02-03-2017 o godzinie 17,35 dziwny obiekt na niebie . Wracając z pracy samochodem w Będzinie -Łagisza , zauważyłam na niebie , dość nisko z boku ( był zmierzch niebo nie miało chmur, oprócz pasa blisko horyzontu ) lecące dwie mocno świecące linie ułożone w kształt trójkąta ostrokątnego około 45- 50 stopni bez podstawy . Kształt-klucz lecących żurawi . Nie były to smugi lecącego samolotu - takowe są białe i rozmywają się w miarę oddalania samolotu , no i ten kształt. Obserwowałąm kilka sekund z myślą , że zatrzymam samochód i zrobię zdjęcie -miałam przy sobie dobry aparat fotograficzny-jestem fotografem -amatorem z kilkunastoletnim stażem. Ale w tym miejscu nie mogłam tego zrobić . Przejechałam z szybkością 60 km na godz, 500 metrów do drogi 4 pasmowej , gdzie mogłam się zatrzymać . Ale niestety obiekt ten był już bardzo daleko przede mną i wysoko , czyli poruszał się z ogromną szybkością , choć nadal świecił na całych liniach trójkąta , bardzo mocnym nie rozmytym kształtem , bez żadnych smug w ,, ogonie ". W tym miejscu bardzo często widzę samoloty które wystartowały ( dalej za Będzinem , w Pyrzowicach jest lotnisko ), więc nie są jeszcze na bardzo wysokim pułapie i mogłam porównać wielkości -samolot to tylko około 1/ 10 wielkości tych świecących linii , no i widać też białą smugę - jedną !!! I nigdy tak szybko się nie oddalają . Zastanawiam się nad liniami , jeżeli byłyby to dwa rzędy kilkudziesięciu mocnych świateł , przy dużej szybkości połączą się w linie . Ciekawe czy ktoś jeszcze to widział . W końcu jest kilka miast koło siebie . Może jeszcze ktoś z innych kierowców , albo ktoś z jadącego autobusu - a mijałam dwa autobusy jadące w tym samym kierunku . Tylko czy ktoś sie będzie zastanawiał nad tym ?
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

szyderca napisał(a): Tomku niestety słucham audycji z opóźnieniem dlatego i mój komentarz dotyczy audycji sprzed kilkunastu dni.Otóż wtrącę swoje trzy grosze co do złota mówisz że to niemożliwe żeby ten sam pierwiastek jakim jest złoto różnił się kolorami, moim zdaniem różnice te wynikają z tego o czym mówisz kilkanaście sekund wcześniej a więc od rodzaju zanieczyszczeń izotopu złota i dlatego jest złoto bardziej zanieczyszczone i mniej zanieczyszczone co weryfikują tzw. próby złota natomiast zanieczyszczenia decydują czy jest to złoto żółte czy czerwone czy białe, czyli jakim pierwiastkiem jest zanieczyszczony izotop złota. Co do produkcji złota to oczywiście że masz rację można je produkować a nawet powiem więcej do niedawna panowała teoria że pierwiastek złota powstaje w wyniku wybuchu supernowej co obalił fizyk jądrowy Glenn Seaborg przekształcając ołów w złoto tzn pierwiastek ołów o liczbie atomowej 82 zmienił w pierwiastek o liczbie elektronów krążących po orbicie 79 czyli złoto czyli w skrócie wybił z pierwiastka 82 elektronowego 3 elektrony.Niestety taka zabawa jest bardzo droga i możliwa obecnie na 2 sposoby albo jak to zrobił Seaborg w wyniku rozszczepienia w reaktorze termojądrowym albo poprzez zderzenie w akceleratorze i wybicie 3 elektronów.Ale od pierwiastka złota do izotopu złota jest jeszcze daleka droga ,podam przykład węgla czysty węgiel ma liczbę atomową 6 ale masę atomową12,01 ale zaokrągla się do 12 ale jest też węgiel C13 , C14 a więc masa atomowa decyduje czy to węgiel czy grafit czy grafen czy diament.Prostszym językiem o ile złoto ma zawsze 79 elektronów i 79 protonów to może mieć w jądrze 20 neutronów lub 50 lub 60 czym ich więcej tym większa masa atomowa, która wraz z liczbą atomową podawana jest w tablicy niejakiego pana M.Tylko proszę nie mylić liczby neutronów z tzw. zanieczyszczeniami bo neutrony nie mają wpływu na zanieczyszczenie które jest wynikiem obecności jakiegoś pierwiastka w tym wypadku w izotopie złota . No i kolejna sprawa trwałość takiego pierwiastka czyli stabilność ale to już temat do dłuższej dyskusji.Bardzo Ci Tomku dziękuję , że otwierasz mi oczy na pewne oczywiste rzeczy koło których na co dzień przechodzę ale ich nie zauważam. PS. Przecież Rosjanie też mają akcelerator, a może faktycznie jest jak mówisz ?. Jak zwykle miło się Ciebie słucha i oprócz Debat jest to dla mnie audycja której słucham z przyjemnością
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

Piotr napisał(a): Mam pytanie ,,jak wpaść w świadome śnienie,,?Nie ukrywam że próbowałem na razie jednego sposobu lecz nic mi z tego nie wyszło.
(komentarz do newsa Świadome śnienie w perspektywie badań Don Juana i Carlosa Castanedy)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): http://www.pressglass.eu/ tu nieco na temat produkcji wielkich szyb
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

jaknajlepiej_ma_rację napisał(a): Też tak myślę. Po drugie, nie wiadomo, jaka natura tego zjawiska jest. A te kontakty w innych stanach świadomości nie są takie znowu niemożliwe.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Pomimo wielu sceptycznych głosów w komentarzach uważam, że ta debata była potrzebna i wymaga kontynuacji. Dlaczego? Gdyż Postrzeganie UFO jedynie jako zjawiska fizycznego w istotny sposób zawęża pole rozumienia i oddala nas mocno od poznania prawdy jakakolwiek by ona nie była. Spektrum rzeczywistości jest tak szerokie, że tylko ignoranci będą temu zaprzeczać. Polecam przesłuchać ze zrozumieniem audycje z Panią Dr. Rutkowską-Adamską. Jest to dla nas z jednej strony wielka niewiadoma ale z drugiej olbrzymie pole do badań i poznawania o czym właściwie opowiadali uczestnicy tej debaty. Bardzo istotny motyw, o którym wspomniano to orbitujące głęboko w przestrzeni kosmicznej olbrzymie obiekty wysyłające projekcje hologramów rzeczywistości/nierzeczyw istości. Proponuję kontynuować rozważania tej kwestii i odbioru przestrzeni jako projekcji. Proszę zauważyć, że wpajane nam od urodzenia dogmaty postrzegania mogą mieć na celu silniejsze zakorzenienie nas w projekcji jako domniemanej rzeczywistości. Czy istnieje tu jakikolwiek związek z weryfikacją hipotezy o holograficzne naturze rzeczywistości w świecie naukowym? Osobiście mam silne odczucia, że nie jesteśmy ludźmi co do czego usilnie stara się nas przekonać. Ta planeta, to środowisko, ten układ społeczny to nie jest nasze naturalne środowisko. Być może jest to eksperyment a my w nim bierzemy udział mniej lub bardziej dobrowolnie. I nie mam tu na myśli denikenowskich rozważań ale coś co dużo bardziej wykracza poza przestrzeń i czas, co jest trudne do wyobrażenia a tym bardziej zrozumienia. Dlatego też osoby eksplorujące niejawne przestrzenie miast być krytykowane powinny być wspierane by systematycznie i metodycznie je badać.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Każdy wytworzył w sobie określony punkt widzenia, który rzadko pozwala a częściej uniemożliwia postrzeganie w zupełnie inny sposób tych kwestii, które większość akceptuje takimi jakie im wpojono. Wielu z was krytykujących audycje Kapitana nie akceptuje tego odmiennego sposobu postrzegania. Zapewne wiele w tym przyczyn łącznie ze złą wolą i celowym działaniem. Przy okazji drobna sugestia do was: powinniście wiedzieć, że bardziej będziecie zajadle krytykować autora i jego przekazy tym bardziej będzie on interesujący dla tych poszukujących alternatywnych treści. Osobiście szanuję jegomościa za jego szerokie spektrum zainteresowań i próby konstruowania hipotez odmiennych od mniej lub bardziej oficjalnych dogmatów nauki i wiedzy. Dziękuje Ci Marku Sęk Iweliosie za udostępnianie tej audycji i za Twoją dobrą robotę, jaką wykonujesz popularyzując treści paranormalne w sieci. Uszanowanie szanownemu Panu jak to ma w zwyczaju mawiać Kapitan Tomasz. Peace&love
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

OrinMan napisał(a): Człowieku, nikt Cię do słuchania Kapitana nie przymusza. Nie jesteś przykuwany łańcuchami do ściany i nie wkładają Ci siłą słuchawek na uszy. Masz wolną wolę (chyba?) i zawsze możesz pominąć tę audycję - to samo tyczy się kolegi hutnika. Zastanów się nad sobą i swoim postępowaniem. Ivelios ma rację zwracając uwagę, że poziom wypowiedzi w komentarzach (zwłaszcza pod audycjami Kapitana) jest bardzo niski, wręcz żenujący. Ciągłe ataki na technologię Keshe stały się już nudne. Ludzie, którzy sami niczego nie sprawdzili z góry zakładają, że coś nie działa, a Tomek to ściemniacz. Kapitan ma swoje wierne grono słuchaczy od wielu lat, podobnie jak każda pojedyncza audycja w RNF czy Paranormalium. Jedno mnie jeszcze nurtuje... Skoro uważasz Hiperprzestrzeń za "wciskanie ciemnoty", to dlaczego jej systematycznie słuchasz? :) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Antares napisał(a): @OrinMan Nie rozumiem o co pretensje. Mapet sam prosił aby sprawdzić i hutnik sprawdził (sądząc po nicku nie musiał). Gratuluję wiedzy jeśli ty musisz w Googlu sprawdzać, że żelazo odkryto wcześniej niż w XX wieku. A w wakacje oderwij się może na chwilę od teorii alternatywnych i pojedź w Góry Świętokrzyskie pooglądać dymarki http://dymarki.pl/dymarki-swietokrzyskie / @Ivellios Problem z tym że to mapet często a gęsto wyskakuje z bzdurami, które na dodatek szalenie łatwo zweryfikować. No może nie przez wyznawców którzy są w stanie mieć pretensje o rzeczy które są "common knowledge", no chyba że jeśli masz inne zdanie to sam zaprezentujesz to lepienie gołymi rękoma (o pardon, wysmarowanymi aminokwasami...) kolumny z rtęci w temperaturze pokojowej, co miał zrobić jakiś Hindus wzmiankowany w "Hiperprzestrzeni" przez mapeta. To co, przyjmujesz zakład ? ;-) Raz, dwa, trzy, lepisz ty... :-) A wspominam coś takiego, bo w "Debatach Ufologicznych" w przeciwieństwie do "Hiperprzestrzeni": 1. nikt z uczestniczących nie wali takich baboli 2. jak wali zdecydowanie pomniejsze to po wpisie wyjaśnia sprawę 2a. nie napina się w następnej audycji "dyskutując" z adwersarzami na argumenty in personam, ale nie odnosząc się do faktów o które owi adwersarze indagowali 3. nie pojawiają się wyznawcy mówiący że metr to 97 czy 115 centymetrów bo tak powiedział prowadzący i wyskakujący z "koronnym" argumentem "to nie słuchaj" Nie jestem dzieckiem i rozumiem, że jesteś właścicielem i animatorem Radia Paranormalium i jako taki możesz tu robić w nim WSZYSTKO ale nie miej pretensji, że ktoś nie daje sobie kolokwialnie mówiąc "wciskać ciemnoty". Niestety polskie stacje internetowe czy kanały youtubowe często stają swoistymi "echo chambers" chyba na zasadzie prawa Parkinsona nie potrzebującymi już do niczego słuchaczy chyba że dają się łatwo indoktrynować. Przyznam, że lubię kanały jak ten zalwita na YT. Człowiek od 30 lat mieszka poza Polską(i nie mam najmniejszych pretensji, że mu słów brakuje - to zrozumiałe), odnosi się do widzów z szacunkiem, wie co to tryb przypuszczający i nie sądzę aby kiedykolwiek dywagował na temat "wytrzaskania po pysku przez starych". A że czasem błądzi? Każdy błądzi, byle to robić kulturalnie i jeśli już nie z szacunkiem dla osób czy rzeczy których się nie lubi ("Jezus Chytrus") to przynajmniej z szacunkiem dla inteligencji słuchaczy.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Zenon napisał(a): Claude, trzeba to powiedzieć wprost: Pierniczysz takie androny odnośnie tych zdjęć NASA, że aż tyłek szczypie. Jasne że NASA robi też tajne projekty (np. wahadłowce dalej latają), ale kurde, sprawa nie jest AŻ TAK "zaspiskowana". Surówka z Cassini: https://saturn.jpl.nasa.gov/galleries/raw-images/ O kolorach: https://spaceplace.nasa.gov/cosmic-colors/en/ Kolorowanie, autorka - Pani z NASA http://www.space.com/8059-truth-photos-hub ble-space-telescope-sees.html Egzoplanety: https://exoplanets.nasa.gov/trappist1/ "This is an artists interpretation. " to po angielsku "to interpretacja artysty", znaczy się, że mówią ze to wyrenderowali/namalowali i tego nie ukrywają, wiesz? Wiesz że to nie jest żadna tajemnica że nie widać tych planet? Zdjęcia Plutona mamy od niedawna, a przedtem były tylko jego przedstawienia. Nie jest tak, że zdjęcia egzoplanet są fałszowane i ktoś mówi że to serio widać w świetle widzialnym... Pieprzysz Wać Panie, albo celowo w błąd wprowadzasz, faktycznie w stylu Mapeta. Przykro mi Claude, musisz się albo precyzyjniej wyrazić, albo zwyczajnie przeprosić za wprowadzanie w błąd (czego swoją drogą wymagasz na NR od Atora). Pozdrawiam. Ogólnie audycja ciutek lepsza niż ostatnio, oby tak dalej.
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Belkaenes napisał(a): Moze bys michale w nastepnej audycji wytlumaczyl ten mityczny (dla ciebie)brak rozwoju w lotnictwie!opowiedz moze dlaczego nie lataja juz Concorde?czy niewiesz?moze dlatego ze 100 osob w concordzie vs 800 w airbusie to jest ekonomiczne podejscie?rozumiem ze ty wolalbys latac szybko ale drogo i nie ekonomicznie.tyle bzdur juz w twojej audycji na ten temat bylo ze moze warto zrobic osobny temat z tego? Pozdrawiam
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

kimbol napisał(a): W zasadzie każdy film o Obcych wyświetlany w kinach w ciągu ostatnich 15 lat zawierał to o czym mówi Piotr, czyli sugestię, że kosmici funkcjonują jakby poza czasem. Zobaczcie Arrival i choćby 4th Kind... Nie dziwne?
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Ivellios napisał(a): @yamato a może zamiast rzucać "mocnymi sloganami" odniósłbyś się jakoś do zawartości merytorycznej "Hiperprzestrzeni"? Bo pisanie komentarzy w taki sposób jak Ty to zrobiłeś to nie jest dyskusja, a po prostu zwykłe chamstwo i gówniarstwo. Jechać po innych to każdy potrafi, ale jakoś to uzasadnić sensownie to widzę nie bardzo, z tym już macie problem. @OrinMan dzięki za cynk, naprawiłem już babola z linkiem.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Świetnie, w takim razie do następnej debaty ufologicznej zaprosimy Ciebie, zobaczymy czy będziesz sypał konkretami i faktami jak z rękawa. Bo póki co to, jak widzę, jedyne na co Cię stać to "mocne" slogany i nic więcej. Plujko internetowa. :) W sumie cały Twój komentarz to takie plucie dla plucia, bez większego sensu, bez przekazu. Weź sobie spluwaczkę kup najlepiej. Co do Tomka, to on w jednej z telewizji internetowych (nie będę podawał jakiej - sam sobie poszukasz, przecież jesteś tak nieprawdopodobnie inteligentny, że Google Ci nieobce, nieprawdaż?) pokazywał na wideo działanie bodajże magrava w jego mieszkaniu. Transmisja co prawda trochę się rwała, niemniej jednak cały sprzęt u niego jest dość dobrze widoczny. Uprzedzam również, że od tej pory komentarze nie odnoszące się do zawartości merytorycznej tej debaty ufologicznej będę konsekwentnie blokował. I gówno mnie obchodzi, czy ktoś będzie wrzeszczał o cenzurze, czy nie. Nie będą antykeszyści sieciowi sadyści robić burdelu w komentarzach, załóżcie sobie gdzieś własną piaskownicę i tam sobie srajcie do woli.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

dejwid ajk napisał(a): Juby w debatach ufologicznych, no pieknie. To co, następne debaty o tych, no, długopisach zdrowia czy o magrawach jako napędzie dla statków kosmiczych gość Tomasz Dubij niegdyś z RNF? Odkąd Tomek z RNF nadaje z RP radio wkroczyło na równię pochyłą, wstyd. Polecam zawrocić z tej drogi póki czas bo się skończy jak wszystko czego keszowcy się dotykają - swadą i dysfunkcją, bez działającego radia oczywiście. Asocjowac się z ludźmi jak juby którzy kupuja te ściemy szarlatana kesze czy mapet tylko ośmiesza RP, które zwykłem sądzić aspirowało niegdyś do wyznaczania jakiegoś standardu rzetelność i prawdomówności dla polskich mediów alternatywnych. Ogarnijcie się na miłość boską.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Wszystkich newsów w bazie: 16715, obecna strona 8, ilość stron 42

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium