holowanie-warszawa.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Czym są orby?


Dodano: 2005-10-12 14:44:47 · Wyświetleń: 130987
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
OrbyCzym są te kule półprzezroczystego światła, które znajdujemy na zdjęciach w najmniej oczekiwanych miejscach?
Chciałabym spróbować udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie ma jeszcze pewnej odpowiedzi, lecz jest to przedmiot badań i dochodzeń.

Jedna z najbardziej znanych teorii odnoszących się do orbów mówi o tym, że wszystkie z nich pochodzą od duchów. Orb jest energią przetransferowaną ze źródła (np. baterii, człowieka) do postaci spirytualnej, w jakiej się objawia. Według tej teorii, orb nie formułuje się świadomie, lecz wskutek działania czynników naturalnych (kumulacja energii). To wyjaśnia, dlaczego orby przyjmują kształty kuliste. Zgodnie z prawami fizyki, przetransferowana energia przybiera kształt sferyczny. Ta teoria jest łączona również z ukazywaniem się EMF w czasie wzmożonej aktywności istot duchowych.

Sceptycyzm

Zawsze ze sceptycyzmem podchodzę do stron internetowych, na których zdjęcia orbów przedstawione są jako fotografie duchów. Chciałam to sprawdzić osobiście. Wzięłam 35-milimetrowy aparat cyfrowy, którym od 6 miesięcy wykonuję fotografie przy różnym natężeniu światła i różnej pogodzie i nigdy na żadnym zdjęciu nie zauważyłam orba lub innego zjawiska, dopóki nie poszłam kilka razy na cmentarz z grupą badaczy.

Gdy jedna z badaczek, będąca medium, uchwyciła na zdjęciu orby w pięciu miejscach, uwierzyłam w to zjawisko. Ja również znalazłam przede mną ślady stóp istoty duchowej i zaczęłam biegać naokoło, robiąc zdjęcia na wolnym powietrzu. Gdy wywołałam zdjęcia, znalazłam na nich orby oraz mgłę, podobne do tych, które były na poprzednich zdjęciach, jako ślady. Inne moje zdjęcia były pozbawione orbów.

Zbieg okoliczności?

Nie wiadomo tak naprawdę, czym są orby, można je jednak najczęściej spotkać w miejscach o podwyższonej aktywności duchów. Chciałabym wskazać, w jakich warunkach nie jest to możliwe.

Normalna grupa badawcza powinna składać się z co najmniej 10 osób korzystających z różnych aparatów, 35mm lub cyfrowych, i z wieloma prędkościami i markami filmów. Wszyscy powinni być od siebie odseparowani. Jednakże tylko połowa członków grupy powinna sfotografować orby. Czy będzie to skroplona woda, czy brud na obiektywie? Prawdopodobnie te 5 osób posiada lekko zapylone obiektywy i wszyscy ich nie wyczyścili.

Czy orby to tylko usterki powstałe w procesie obróbki filmu?

Wszystkie aparaty 35mm korzystają z filmów wywoływanych w różnych miejscach i są to filmy różnej jakości, więc błędy występują bardzo często. Aparaty cyfrowe nie powodują błędów w trakcie wywoływania zdjęć. Tymczasem orby uchwycone aparatami cyrfowymi również często okazują się tylko błędami w procesie cyfrowego wywoływania zdjęć.

W przypadku powstania błędu, znajdujący się na [cyfrowym] zdjęciu obiekt nie jest półokrągły ani półprzezroczysty, zaś sąsiednie piksele mają przekłamany kolor.

Wykluczyć można również tzw. teorię osadu, ponieważ żaden z członków grupy nie sfotografował osadu na nagrobkach.

Czy może to być brud lub kurz unoszący się w powietrzu? Czy mogą one zostać utrwalone na zdjęciach jako orby?
Jeśli tak jest, według mnie nie powinno być "normalnych" zdjęć w sekwencji zdjęć z jednego miejsca wykonanych jednym tylko modelem aparatu. Wszystkie odbitki mogą pokazywać kurz lub brud.

Moja grupa badawcza znalazła najwięcej zdjęć orbów, nie występujących na innych zdjęciach. Wszyscy fotografujący uchwycili orby po opadnięciu kurzu.

To tylko kilka powodów, dla jakich sceptycy potępiają fotografie orbów, nazywając je fałszywkami lub oszustwami, i kilka takich, które przemawiają za ich autentycznością.

Istina
Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Ivellios

Komentarz tłumacza: Autorka artykułu jest znaną rosyjską badaczką zjawisk paranormalnych. Niestety, posługuje się "łamaną" angielszczyzną, więc w artykule mogą się zdarzyć drobne "kwiatki" lingwistyczne...

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • raf
  (2008-03-30 13:59:38) #52
  | 👮 raport

  tak ja tez kiedys mialem orby na zdjeciu na paredzieisat zdjec ktore zrobilem byly tylko na 1 , za to byly tam 2 orby, co o tym sadzic ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xardas
  (2008-05-09 10:17:01) #153
  | 👮 raport

  czym naprawde są orby oto jest pytanie sam kiedyś je widziałem latały sobie pod moim blokiem, co najdziwniejsze w biały dzień  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • izkabelina6591xx
   (2022-08-20 21:45:40) #44256
   | 📧 email | 👮 raport

   Witam. Kilka razy pojawiły się u mnie w mieszkaniu. O pięknym kolorze zieleni i różu. Poruszały się tak, jakby tańczyły. To było piękne. W tym czasie, kiedy je widziałam ogarniało mnie uczucie wielkiego szczęścia.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • a_kosta
  (2008-05-27 21:03:05) #229
  | 👮 raport

  Wierzę w obry, choć dopiero dowiedzialam się o nich niedawno. Dokładnie 1 maja tego roku zrobiłam niepozowane zdjęcie grupie osób, w tym starszej pani (94 lata). Po obejrzeniu zdjęcia, na początku myślałam, że zdjęcie jest zepsute z powodu jakiś plam, prawdopodobnie wody. Pani ta zmarła 15 maja, zupelnie nieoczekiwanie, Na parę dni przed śmiercią zaczęła wykazywać oznaki odchodzenia od nas, widziała swoich zmarłych bliskich i bardzo źle oddychała. Zdjęcie obejrzałam ponownie i uderzylo mnie, że jedna z tych plam jaśnieje i miałam wrażenie, że od czasu ostatniego oglądania zddjęcia jakby sie powięksszyła. Zdjecie obejrzałam dokładnie i zobaczyłam całe mnostwo takich plamek, ale jakby nieaktywnych, bladych i prawie przezroczystych. Jaśniejąca plama w powiększeniu zdumiała mnie! Przedstawia doskonale równe koło, z jaśniejącym obrzeżen wewnętrzym, na zewnątrz odchodzą nierówne, krótkie promienie podobne to fotografii slońca w zaciemnieniu. Ale najbardziej szokujące jest wnętrze! Widać tam wyraźnie grupę osób w kapturach, niektóre przykucniete. Pokazywałam to zdjecie paru osobom, niezależnie i bez sugerującego komentarza.Wszystkie potwierdzają mój opis. Jest jeszce inna sprawa. Fotogtafia niepozowanych osob wraz ze srtarszą panią pokazuje, że oprócz niej, nikt nie widzi tych orb jedynie ona. Patrzy sie na tą jaśniejącą orbę z pewnym natężeniem, tak jakby ona ją wołała. Pani ta szła w przeciwnym kierunku i odwraca do orby głowę. Bardzo chciałabym to zdjecie przesłać do obejrzenia wszystkim, zainteresowanym, ale nie wiem jak Można dokonać wielu interpretacji

  Pzdrawiam serdecznie!

  a_kosta

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Dorota
   (2016-01-25 13:05:24) #13915
   | 📧 email | 👮 raport

   Witam, ja też sfotografowałam Orby, na cmentarzu w nocy, na początku myślałam ,że to plamy ,że mam aparat brudny, ale jednak nie. Byłam z kilkoma osobami 1-go listopada, bo wieczorem tam jest bardzo ładnie. Nie na każdym zdjęciu je mam , zrobiłam ponad 100 zdjęć i na kilku one są.Są w różnych miejscach gdyby to były plamy na aparacie to oczywiście plama by była zawsze w tym samym zdjęciu i rzecz jasna na każdym z nich.
   pozdrawiam serdecznie
  • Orbitki
   (2016-05-07 11:33:46) #14804
   | 📧 email | 👮 raport

   Witam, chciałbym to zdjęcie zobaczyć. Czy mogłaby mi Pani , je wysłać? Pozdrawiam.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2008-05-27 22:43:02) #230
    📧 pw | 👮 raport

  a_kosta, możesz to zdjęcie wysłać do mnie.

  Email podałem w dziale "Kontakt".

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ruka
  (2008-06-25 23:04:37) #353
  | 👮 raport

  Ja także ma zdjęcie z orbą. Ostatnio wraz ze znajomymi powitaliśąmy Nowy Rok na starym, ponienieckim cmentarzu. Na około 20 zdjęć na jednym jest (chyba) orba. Ale nie jestem pewna....

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kropka.
  (2008-06-29 19:47:03) #405
  | 👮 raport

  Nie wiem czym dokładnie są orby , ale ja je widze każdego dnia , w jakimkolwiek miejscu bym się nie pojawiła. Są bardzo małe , okrągłe i bardzo szybko się przemieszczają. Zastanawia mnie to czemu je widze , nikt z mojego otoczenia ich nie dostrzega prócz mnie. Może nie potrafią tak dokładnie się przyglądać...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Dorota
   (2016-01-25 13:10:57) #13916
   | 📧 email | 👮 raport

   Cześć, ja za to widzę aury u ludzi i kiedyś myślałam, że każdy to widzi ,ale okazuje się ,że nie.Są różne , strzeliste, ciągnące się jakby za człowiekiem, w kształcie trójkąta,my świecimy i to bardzo mocno,jasne światło wpadające w błękit.
  • stevan
   (2022-03-13 22:30:34) #43015
   | 👮 raport

   Fundacja Nautilus założyła specjalną kamerę w Emilcinie, przy pomniku UFO. A ileż tam orbów lata po zmroku. Warto tam zajrzeć. Wpiszcie: kamera emilcin pomnik.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Anioleeek24
  (2008-07-05 21:25:59) #440
  | 👮 raport

  Czytam Wasze wypowiedzi i sama nie wiem, co mam o nich myśleć...Jestem posiadaczką aparatu Canon Power Shot A520, 4,0 mega pixels, którym wielokrotnie robiłam zdjęcia w różnych miejscach, o różnych porach dnia i nocy, zmieniając przy tym opcje i ustawienia aparatu, zdjęcia robię stosunkowo rzadko, ale na większości fotek z moim udziałem orby są nieodzownym elementem, czasami są to pojedyncze orby, a czasami wręcz całe ich gromady, wielokrotnie zastanawiałam się czy oby na pewno nie mam uszkodzonego aparatu? Szybko jednak przekonałam się, że to nie wadliwy aparat tylko raczej miejsca, w których przebywam. Razem z kuzynkami robiłyśmy fotki w tych samych miejscach ( one zupełnie innym aparatem -marki niestety nie znam) i orby pojawiały się za każdym razem-mniejsze lub większe, ale o bardzo regularnych kształtach...Dodam tylko, że jestem osobą bardzo..hmm...uduchowioną, choć nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ na to co widać na moim aparacie.
  Sama wielokrotnie widziałam i widuję orby, podobnie jak osoba zalogowana pod nickiem Kropka. Fakt faktem-mam niedużą wadę wzroku ( -1,5 ), dlatego też początkowo myślałam, że to może mieć wpływ na to co niejednokrotnie staje a raczej porusza się przed moimi oczami...z jednej strony podchodzę do sprawy dość sceptycznie, z drugiej jednak strony nie wierzę w to, że wszystko to jeden wielki przypadek-wadliwy aparat, wada wzroku, moje zainteresowania tematyką ezoteryczną?...
  Chętnie poczytam komentarze innych osób, które miały lub mają podobne doświadczenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2008-07-05 22:23:29) #438
    📧 pw | 👮 raport

  Anioleeek24, te orby na zdjęciach to prawdopodobnie wilgoć lub kurz. 90% orbów widocznych na zdjęciach to właśnie wilgoć lub drobinki kurzu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Daria
  (2008-07-12 19:06:44) #505
  | 👮 raport

  Ja robiłam u siebie w pokoju zdjęcia i chyba na 4 czy 5 są białe plamki, a dokładniej mówiąc kółka. Nie przykułam do tego dużej wagi dopóki mój chłopak mi powiedział, że to są orby ;) mam tego pełno w pokoju szczególnie nocą, i co? jakoś żyje

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • johny
  (2008-09-24 12:33:24) #974
  | 👮 raport

  posiadam kilkanaście zdjęć orbów, ale ostatnio udało mi się sfotografować to zjawisko w dzień, w czasie sadzenia pamiątkowego drzewa dla kolegi który niestety odszedł. Jest zielony i prześwituje przez niego tylny plan.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Spasi
  (2008-09-25 14:14:17) #983
  | 👮 raport

  Mieszkam w internacie 6lo w olsztynie, mam zrobione kilkadziesiat zdjec i prawie na kazdym z nich sa orby, wszystkie te zdjecia wykonalem z tego samego okna, z jednym nawet udalo mi sie zrobic zdjecie, byl nad moja glowa.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Lowkey confro.
  (2008-10-12 11:58:39) #1104
  | 👮 raport

  Popieram pana administratora... dobrze ze piszecie o swoich doświadczeniach paranormalnych ale, nie piszcie ze widzieliście je pod swoimi domami/mieszkaniami. reportaż jest o całkiem innej sprawie. ja mam nie jedno takie zdjęcie ale nie wydaje mi się żeby był to ORB.
  najprawdopodobniejszym okazem z serii moich zdjęć z orbami jest zdjęcie na cmentarzu. myślę ze tam właśnie jest ich najwięcej, moim zdaniem są to dusze zmarłych wołających o pomoc w trafieniu do nieba... choć dziwi mnie dla czego nie wyglądają jak inne duchy?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • medium
  (2008-10-26 12:00:37) #1198
  | 👮 raport

  Ja mam na każdym zdjęciu orba. i tak juz musi byc. pokazują mi jak im pomóc. Duchy nie ujawniają sie jak czegos nie chcą!!! Im tez trzeba pomoc! Ujawniają sie wtedy gdy cos przed ich smiercią zostało żle wykonane lub gdy umarli przed jakoś wazną rzecza ktora by zmieniła ich zycie. Więc jak kiedykolwiek zobaczycie ducha to sprobujcie sie z nim z kontaktować a nie uciekac od tego bo bedzie gorzej! Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • MysticMao
  (2008-11-07 21:19:21) #1293
  | 👮 raport

  ORBY TO KURZ. Mam na to dowody. Umiem zrobić takie orby w kazdym miejscu, wyjdą nawet na aparacie z telefonu.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Telesfer
   (2023-08-05 6:51:56) #46842
   | 👮 raport

   Też myślałam, że orby to kurz, dopóki nie nagrałam ich przypadkiem na filmiku telefonem. Chciałam dyskretnie utrwalić moment, kiedy mój syn gra na gitarze. Nie lubi, gdy robi mu się zdjęcia, a tym bardziej czułby się nieswojo, gdybym utrwalała jego grę. Trzymałam aparat nisko (około metra) nad podłogą. Kamerka nagrywała deski podłogi domku na działce w lesie). Kiedy odtworzyłam filmik, zobaczyłam grupę orbów. Zdumiało mnie to, że niektóre poruszały się wyraźnie, zmieniając kierunki, jakby były świadomymi istotami. Przypominało to zachowanie ryb w akwarium.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Bartek
  (2008-11-17 10:10:30) #1354
  | 👮 raport

  No więc tak, opowiadam...
  Zaczeło się wczorajszego wieczoru od mojego psa. On od kiedy go mamy czyli pół roku w zasadzie nie szczeka - tylko wtedy gdy próbuje w środku nocy wejść do domu gdy wszyscy już śpią. Wczoraj nie spaliśmy - wszyscy oglądaliśmy tv. Nagle nasz piesek zerwał się wybiegł do przedpokoju i zaczął szczekać w powietrze i warczeć. Poszedłem do drzwi wejściowych popatrzyłem przez wizjer i było ciemno na klatce schodowej nikt nawet nie szedł. Wróciłem do pokoju, pies wrócił za mną - ponownie położył się na poduszcze ale odtąd zachowywał się już zupełnie dziwnie - nikt go nie poznawał. Ciągle patrzył się wprost do drugiego pokoju - patrzył warczał szczekał - my go uspokajaliśmy. Pies jeszcze raz zszedł z łóżka i poszedł do przedpokoju. Lecz zachowywał się jak wtedy gdy się czegoś boi, dwa razy podszedł do progu tego pokoju w który tak się wpatrywał i szybko wrócił do nas - zawsze wraca gdy coś go wystraszy. Wtedy moja mama i siostra pomyślały o tym samym - duchy! - Wpisałem na googlach hasło "czy psy widzą duchy" i tak od strony do strony trafiłem na zdjęcia i informacje o "orbach". Całe to dziwne zachowanie psa, lęk rodziny i historie o duchach, orbach wydały mi się głupie dlatego wstałem mimo, że się troszkę wystraszyłem i przeszedłem się po wszystkich pokojach, łazienkach, kuchni w domu. Zapalałem światło lecz wszystkie pomieszczenia były puste. Tylko w pokoju w który wpatrywał się pies czułem się bardzo dziwnie - bardzo niezwykle. Dlatego wyciągnąłem swój aparat komórkowy lecz dobry ponieważ obiektyw ma 3,5 MP. I zrobiłem zdjęcie. Szok! Na zdjęciu był orb. Powtórzyłem lecz już na kolejnych go nie było. Rozpocząłem robić serie zdjęć. Orby były przeważnie na zdjęciach na których ktoś był. Wszyscy byliśmy zdezorientowani. Dodam tylko, że moja galeria ma dużo dużo więcej zdjęć które były robione wcześniej i na żadnym nie było takich orbów dlatego wykluczam uszkodzony telefon. Pokazałem też pieskowi ramkę z zdjęciem pewnej osoby która nam całkiem niedawno zmarła. Spodziewałem się, że szczeknie, ale piesek tylko spoglądał na ramka do pokoju na ramke do pokoju i tak w kółko dopóki nie zabrałem zdjęcia. Mógłbym to skończyć opowieść, ale w pewnym momencie gdy emocje opadły siostra poszła do swojego pokoju, a pies który ciągle był wpatrzony i niespokojny znowu zaczął szczekać i warczeć. Poszedłem do pokoju siostry. Zrobiłem parę zdjęć. Szok i konsternacja! Tym razem nie były to nieliczne sztuki lub pojedyncze tajemniczych orbów - tym razem całe zdjęcie - cały pokój był w orbach - mnóstwo orbów - mnóstwo! Do teraz przechodzą mnie dreszcze... Już jest rano, zrobiłem parę zdjęć sobie i pomieszczeniom w domu. Na żadnym nie ma orbów. Mama jeszcze tylko powiedziała mi, że pies był bardzo niespokojny całą noc. Dziwne... Każdemu pozostawiam sprawę do oceny...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Telesfer
   (2023-08-05 7:13:40) #46843
   | 👮 raport

   W innym miejscu pisałam o przypadkowym nagraniu pływających w pokoju orbów w domku na działce. W tym samym domku miałam okazję obserwować podobne do opisanego wcześniej zachowanie mojego psa. Po śmierci Taty wyjechałam na naszą leśną działkę, żeby dojść do siebie. Byłam załamana i dodatkowo bardzo wzburzona zachowaniem kuzynki, która nie uszanowała mojej żałoby i wyniosła cichaczem z domu różne dość cenne rzeczy należące do mojego Taty. Trudno to wytłumaczyć, ale w tamtym czasie każdy drobiazg, którego używał był dla mnie święty. Przez pół roku nie byłam w stanie ruszyć niczego z jego pokoju. Dlatego zupełnie się rozsypałam. W nocy, gdy już udało mi się zasnąć, obudził mnie pies, który dosłownie rzucił się na łóżko ze strachu. Wskoczył mi na brzuch, był cały sztywny i w napięciu obserwował drzwi. Przyszło mi do głowy, że to mój Tata pojawił się, żeby sprawdzić, co u u mnie. Nie bałam się, ale pies wkrótce zaszył się głęboko pod biurkiem, pod które nigdy nie wchodzi, bo jest dość małe i tam doczekał do rana. Pies zachował się w ten sposób w sumie trzy razy. Dwa z tych przypadków były związane z odejściem mojego Taty.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BUJAH MAN
  (2008-11-29 20:47:50) #1510
  | 👮 raport

  Nie rozumiem
  czy można orba zobaczyć na żywo bez robienia zdiecia????? pisał ktos o tym ze widzi orby

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • tto
   (2023-03-09 12:05:13) #46334
   | 📧 email | 👮 raport

   ja widuje orby niemalze codziennie od chwili przeprowadzenia sie do nowego mieszkania. nie wynajelabym tego miejsca, gdybym wiedziala, ze w garazu na polce- nie wiem czy w urnie czy w takim specjalnym woreczku z krematorium-przechowywane sa od przeszlo 3 lat prochy seniorki rodziny, ktora w formie orba , bialego, o srednicy ca 20 cm , przesuwajac sie srodkiem korytarza, przeplynela 5 m majestatycznie i bardzo wolno i znikla,
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Alexa
  (2008-12-06 17:07:16) #1590
  | 👮 raport

  Przecierz to może być powodem zwyczajnie budnego obiektywu, pochlapanego wodą itp...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • emocja
  (2008-12-11 02:27:00) #1568
  | 👮 raport

  Wiec i ja cos ciekawego napisze...Ja od jakiegos czasu zauwazylam to zjawisko,obok mnie...Zrobilam kiedys kilka zdjec na balkonie w nocy,po wrzuceniu ja na komputer ,zobaczylam na kilku zdjeciak wlasnie biale kule,na jedyn 3 na nastepnym 2 ....Nie dalo mi to spokoju,po 3 tygodniach ,czyli wczoraj powtorzylam zdjecia,znowu balkon,noca i : to samo na 10 zdjec na 6 mam orby,w roznych miejscach i w roznej ilosci od 3 do 1 -ego...Skonsultowalam to z osoba,ktora doskonale zna tematyke i potwierdza moje domysly!
  Pozdrawiam wszytskich..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • 67 lat
  (2009-01-03 21:37:37) #1875
  | 👮 raport

  Wybudowałem dom w kształcie kopuły. Zdjęcia wykonuje systematycznie dokumentując realizacje budowy. zawsze na zdjęciach nocnych mam swietlane kule i nie tylko kule z białego swiatła.
  Jest jednak ciekawostka która może Pastwa zaintewresować. Jezeli poprosi sie w myslach kóle aby nie przeszkadzały w zdjeciach to one w jakiś dziwny sposób natychmiast znikają z planu.natomiast gdy poprosi się je o pokazanie jakiegoś takiego ułozenia które wskazywalo by na to że to istoty ineligentne, one to wykonają w tak zadziwiający sposób ze to nie może być jakiś przypadek.Uważam ze to są energie inteligentne takie jak my, tylko nie posiadajace swojego ciała.I jeszcze jedna cecha która wydać sie moze dziwna ale kóle światła lubią obcować wszędzie tam gdzie panuje radość, serdeczny smiech, zadowolenie, bezinteresowna miłość.Można je fotografować w ciagu dnia ale koniecznie z lampą błyskową. Serg

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • patunia2615
  (2009-01-13 19:46:05) #1964
  | 👮 raport

  Witam,ostnio dziwnie zachowywal sie moj pies ujadajac na korytarzu.Zaczelam robic zdjecia i na jednym z nich mam orba.Na tym korytarzu wyczuwam czyjas obecnosc ,sama nie iwem co o tym myslec.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Angels
  (2009-03-15 16:27:48) #2605
  | 👮 raport

  Hej. Niedawno trafilam na ta strone i bardzo zainteresowaly mnie artykuly o duchach. Czesto slyszalam o pojawiajacych sie bialych plamkach na zdjeciach ale nie przywiazywalam tego uwagi do duchow. Myslalam moze ze to jakis blad w aparacie czy poprostu gra swiatel. Kilka dni pozniej po przeczytaniu artykulu o orbach robilam zdjecia w moim pokoju zrobilam ich chyba z szesc. Ku mojemu zdziwieniu na kazdym z nich byly biale plamki, bardzo sie wtedy wystraszylam. Teraz juz wiem ze nie moze to byc zadna gra swiatel bo przeciez zdjecia robilam w zamknietym pomieszczeniu, aparat tez byl sprawny i napewno nie jest to wilgoc czy drobinki kurzu jak to okreslila Ivellios w swoim komentarzu. Napewno cos w tym jest bo przeciez duchy sa wsrod nas.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xXxXx
  (2009-03-18 08:06:28) #2620
  | 👮 raport

  ja raz na mojej I komunii Św. zrobiłem zdjęcie kuzynowi 21 letniwmu aparatem nie cyfrowym ale fotograficznym i na jego twarzy pojawiła się już po wywołaniu zdj. orba była na jego całej głowie do dziś zastanawiam się co mogło byc przyczyna tej orby ??? moge dostac info. i z góry dzieki za odp....


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • jhjh97
  (2009-04-25 18:10:54) #2862
  | 👮 raport

  mam taką teorie że orby to są dusze zmarłych ludzi którzy zostali spaleni albo cos w tym stylu, a zwykły duch o budowie ludzkiej zostal zabity i po smierci zostalo jego cialo w jednym kawalku.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • blondie
  (2009-05-13 13:54:32) #2981
  | 👮 raport

  ja mam zdjecie z orbem! zawsze sie zastanawialam co to jest ale po przeczytaniu artykulu juz to wiem. Zdjecie zrobila mi kolezanka na zamku w Nidzicy (podobno zreszta tam sa duchy). Tam jest taka piwnica schodzi sie po schodach i stoi tam taki posag jakiegos swietego z drewna bardzo stary. Chcialam sobie zrobic takie wesole zdjecie wiec go objelam za szyje jak kumpla a kolezanka zrobila fote. Jak wrzucilysmy foty na komputer to sie okazalo ze nad moja glowa i tego swietego jest taka jasna kula jak aureola i sie smialysmy ze jestem swieta, a serio myslalam ze to po prostu swiatlo ale teraz mysle ze juz chyba wiem co to.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • shaiba
  (2009-06-09 18:23:48) #3152
  | 👮 raport

  JA taka kule widiziałam 2 razy na zywo byłam ciekawa co to jest jechałam samochodem koło cmentarza kiedy nagle zobaczyłam taką kule idaca wzdłuż lini npaiecia(tak myslałam lecz linia była z 2 metry dalej) po lewej stronie wytłumaczyłam sobie ze to jakies spiecie jednak mało nie miałam wypadku bo dojechałm do konca drogi patrze a ta linia zamiast skrecic w lewo jak ida druty przecieła skrzyzowanie na wprost i poszła w strone pałacyku i kościoła w Jabłonnie i zaczeła tam krązyc uciekałm jak najdalej ztamtąd była godzina po 23 to było z 7 lat temu drugi raz taka kula wystapiła nad szczatkami zdeechłego mojego psa kiedy rano zakopalismy szczatki wieczorem poszłam zobaczyc czy jakis pies inny nei rozkopał i zobaczyłam taka kule stanełam jak wryta nei wiedziąłm co mam zrobic w tej kuli jakby spostrzegałam postac mojego psa to było miesiac temu jestem ciekawa co to jest i czemu ja to widziałam potem mój kolega zrobił temu zdjecie lecz ja juz uciekłam i to bylo widoczne na nim nie moge go odnalezdz jestem ciekawa bo kiedys jak byłam młodsza jak byłam w lesie wieczorowa pora to również cos takiego widizłam ale ze byłam mała to rodzice mi nie uwieżyli powiedzieli ze moze ktos zapalił latarke uwieżyli mi dopiero kiedy widzieli ta kule która podazała w strone tego koscioła i pałacyku bo równeiz zemną to widzieli

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xD
  (2009-06-20 05:57:20) #3241
  | 👮 raport

  ale z was glupole!
  te wasze 'orby' robia sie zawsze w miejscach przeciemnionych/bez dostepu do bezposredniego swiatla. pojawiaja sie czesto gdy uzywa sie flesha.
  watpie czy akurat na scenie w kinie sa duchy, nikt nie potwierdzil naukowo ich istnienia. sorry za wasza bujna wyobraznie, jestescie niesamowici!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Telesfer
   (2023-08-05 7:20:22) #46844
   | 👮 raport

   Nie zawsze. Pisałam już o moim nagraniu w pokoju oświetlonym światłem lampy, w którym orby pływały niczym rybki w wodzie, zmieniając kierunek. Miałam ciarki na plecach przy odtwarzaniu filmiku.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-23 05:45:18) #3266
  | 👮 raport

  U mnie w szkole(Gimnazjum/liceum przy smoczej w Warszawie, może ktoś z was tam chodzi jakby co:)) robiłyśmy z koleżankami zdjęcia z fleszem i na kilku zdjęciach wyszły takie Orby, na jednym jak się przyjrzeć wychodziła czacha, ale że to był kiepski aparat(kompaktówka:() więc mam mieszane przekonania

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cicha
  (2009-07-02 05:06:32) #3348
  | 👮 raport

  Hmmm pare dni temu robiłam sobie zdjęcia tzn ktoś mi robił:) na jednym znalazły się 2 orby dosyć widoczne a obiektyw był czysty bo na reszcie nie ma. Chciałabym zwrócić uwagę, że owo zdjęcie zostało zrobione w pokoju mojego brata któremu miesiąc temu zmarła mama a moja ciocia. Czy jest możliwy jakiś związek?!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mac
  (2009-07-28 11:42:12) #3516
  | 👮 raport

  kiedyś zrobiłem zdjęcie orbowi w bunkrze był jakiś pomarańczowy

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • !
  (2009-07-30 14:46:49) #3556
  | 👮 raport

  Orb tak jak pisał autor czysta energia skumulowana w okrąg fajne zjawisko ale niema w tym nic dziwnego !

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • orbita
  (2009-08-30 15:00:24) #3720
  | 👮 raport

  trzy lata temu,poczas pobytu w egipcie zostalo mi zrobione zdjecie, na ktorym na moim czole widoczny jest orb.niektorzy ogladajacy to zdjecie wzdrygneli sie,na co ja nie zwrocilam uwagi.zainteresowalm sie glebiej wczoraj,po obejrzeniu fragmentu programu w TV.moja corka tez sie skrzywila jak powiedzialam, ze mam takie zdjecie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • orbita
  (2009-09-03 21:06:26) #3772
  | 👮 raport

  Napisalam uprzednio, ze podczas pobytu w egipcie...a dokladnie zdjecie zostalo zrobione w grobowcu faraona.Co o tym sadzicie?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Hejka
  (2009-10-12 13:07:08) #3917
  | 👮 raport

  Ja też widuje orby i to codziennie w mikroskopie. W świetle bocznym małe cząsteczki niewidoczne gołym okiem odbijają światło, które przechodząc przez szkło obiektywu dają zjawisko rozbłysku. To samo zjawisko wykorzystywane jest do obserwcji obiektów tak malych, że nie mozliwych do ujrzenia w optycznym mikroskopie. Wtedy ustawia się światło tak aby padało pod kontem 90 stopni do badanego obiektu i nagle przez okulary widac orby.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ghost
  (2009-11-19 11:37:24) #4167
  | 👮 raport

  2 osoby pisały że widzą orby (nie na zdjęciach tylko normalnie) mam to samo i pytałem się kumpli czy mają coś takiego powiedzieli że też.Według mnie to jest wada wzroku.Te kulki tak jakby uciekają przed wzrokiem i trudno je dokładnie zobaczyć, dopiero po dokładnym ustawieniu oczu dokładnie je widać. Jeżeli widzicie to samo to się nie martwcie to wada wzroku.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Telesfer
   (2023-08-05 7:28:03) #46845
   | 👮 raport

   To, co widać na szklistce oka, to - jak wyjaśniła mi okulistka- coś innego. We wnętrzu gałki ocznej
   pojawiają się drobinki np. oderwane z tęczówki. Podobno dzieje się tak pod wpływem stresu lub wysiłku. Z czasem ulegają rozkładowi. Pani doktor dokładnie opisała kształt drobinek, które widziałam. Nie wszystkie były kuliste.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • czesik2007
  (2009-12-22 19:03:10) #4321
  | 👮 raport

  Orby to tylko syf na aparacie.:))))hahah

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ola
  (2010-02-23 11:19:26) #4601
  | 👮 raport

  ja kiedyś osobiście nie wierzyłam w duchy bo w mojej wiosce ciągle gadali o jakiejś zmarłej pani czy coś ja myślałam sobie co oni za głupoty wygadują takiego czegoś nie ma są nie normalni i kiedyś wracalam ze szkoły pobliskim laskiem jesienią zeszłego roku szłam i szłam i syszałam jagby ktoś za mną zedł a za mną nikogo nie było i tak parę razy potem zawiał wiatr dość mocny a był to dość ciepły dzień bo to był wrzesien niewiem co to było ale od tamtej pory jakoś bardziej wierzę w duchy itd..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nika xd
  (2010-05-15 20:54:40) #4959
  | 👮 raport

  ostatnio wpadłam na ten artykuł przez koleżankę bo mnie zainteresowała swoimi opowiadaniami..opowiadała, że robiła zdjęcia niebu w nocy i w dzień i z 20 zdjęć na 7 były orby i na 4 z nich był dzień i było ich więcej niż 3.na początku też to zlekceważyłam, lecz poprosiła mnie byśmy poszły na cmentarz a potem do ruin starego zamku. był to dzień i na cmentarzu zrobiłyśmy po kilkanaście zdjęć w tym samym momencie i innymi aparatami[miałyśmy wyłączony flesz] i na 9 z nich było po kilka orbów i u mnie i u niej w tym samym miejscu..a na jednym z tych zdjęć była cała masa orbów i tak samo u mojej koleżanki, przypadek ? następnie w drodze do ruin robiłyśmy zdjęcia wszystkiemu po drodze i nie uchwyciłyśmy żadnych orbów. G dy doszłyśmy na ruiny robiłyśmy już raczej sobie zdjęcia niż orbom .. i na jednym zdjęciu które zrobiłam jej nad jej głową były dwa orby tak jak by połączone w pół w jedną całość. strasznie od nich jaśniało. i gdy wrzuciłam jeszcze to zdjęcie na kompa to ujrzałam takie zamazane twarze, bardzo nie widoczne, lecz gdy się przyjrzałam bardzo dobrze je widziałam. i jeszcze ostatnio oglądałam galerię zdjęć w internie z mojej szkoły i na zdjęciu dyskoteki, gdy było dość ciemno była masa orbów.. było ich tak wiele, że nikt by ich nie zliczył .. i było ich tak samo dużo z robionego zdjęcia aparatem mojego chłopaka.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marti_944
  (2010-06-01 17:13:06) #5028
  | 👮 raport


  "a_kosta" napisał:

  Wierzę w obry, choć dopiero dowiedzialam się o nich niedawno. Dokładnie 1 maja tego roku zrobiłam niepozowane zdjęcie grupie osób, w tym starszej pani (94 lata). Po obejrzeniu zdjęcia, na początku myślałam, że zdjęcie jest zepsute z powodu jakiś plam, prawdopodobnie wody. Pani ta zmarła 15 maja, zupelnie nieoczekiwanie, Na parę dni przed śmiercią zaczęła wykazywać oznaki odchodzenia od nas, widziała swoich zmarłych bliskich i bardzo źle oddychała. Zdjęcie obejrzałam ponownie i uderzylo mnie, że jedna z tych plam jaśnieje i miałam wrażenie, że od czasu ostatniego oglądania zddjęcia jakby sie powięksszyła. Zdjecie obejrzałam dokładnie i zobaczyłam całe mnostwo takich plamek, ale jakby nieaktywnych, bladych i prawie przezroczystych. Jaśniejąca plama w powiększeniu zdumiała mnie! Przedstawia doskonale równe koło, z jaśniejącym obrzeżen wewnętrzym, na zewnątrz odchodzą nierówne, krótkie promienie podobne to fotografii slońca w zaciemnieniu. Ale najbardziej szokujące jest wnętrze! Widać tam wyraźnie grupę osób w kapturach, niektóre przykucniete. Pokazywałam to zdjecie paru osobom, niezależnie i bez sugerującego komentarza.Wszystkie potwierdzają mój opis. Jest jeszce inna sprawa. Fotogtafia niepozowanych osob wraz ze srtarszą panią pokazuje, że oprócz niej, nikt nie widzi tych orb jedynie ona. Patrzy sie na tą jaśniejącą orbę z pewnym natężeniem, tak jakby ona ją wołała. Pani ta szła w przeciwnym kierunku i odwraca do orby głowę. Bardzo chciałabym to zdjecie przesłać do obejrzenia wszystkim, zainteresowanym, ale nie wiem jak Można dokonać wielu interpretacji

  Pzdrawiam serdecznie!

  a_kosta

  Witam!

  Czy mógłbym prosić o przesłanie zdjęcia ? Byłbym bardzo wdzięczny :)
  Pozdrawiam! m/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mac
  (2010-08-30 09:42:02) #5524
  | 👮 raport

  Mam 16 lat 1 stycznia u babci zrobiłem zdjęcie. Widziałem na zdjęciu małą białą kropkę, po przybliżeni ta kropka miała twarz jakby człowieka albo zwierza, myślę że zwierza bo 27 grudnia zdechł mi chomik.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mac
  (2010-08-31 10:27:04) #5542
  | 👮 raport

  Orby to energia nie wiem, czy to kurz też nie wiem. Wiem tylko że to coś dziwnego. Byłem w bunkrze w Konewce i też były te orby. Może fajnie to wygląda na zdjęciu ale jak je przybliżyłem to widziałem ludzką twarz trochę się wystrachałem bo to było takie dziwne.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • elanieweglowska
  (2010-11-11 15:09:37) #5785
  | 👮 raport

  Będąc w niedziele na cmentarzu robiłam zdjęcia na grobie mamy. Jakie było moje zdziwienie, kiedy na monitorze zobaczyłam kuliste kształty. Nie wiem czym sa, ale po powiększeniu jednego, ujrzałam w srodku cos na kształt glowy starszego mężczyzny z brodą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • laluna
  (2010-11-23 17:34:38) #5818
  | 👮 raport

  ja również niedawno dowiedziałam sie,że istnieją orby,i musze przyznac,że wiem już coś o nich,głównie czytając na necie,mam pare zdjęc ,na których jest orba,jedna lub kilka,większe lub mniejsze.najbardziej zaskoczylo mnie zdjęcie zrobione w miejscu,w którym w czasie wojny mordowano polaków,jest to duzy las w środku drewniany piękny ołtarz gdzie co roku odbywa sie msza świeta.czesto tam jeździmy z męzem i któregos razu zrobiłam mu fotkę a na nim mnóstwo orb,ok 50,a żaden śnieg lub deszcz nie padał.zdjecie robiłam aparatem cyfrowym. wiem ze to są orby,wkońcu było to miejsce specyficzne!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ja
  (2010-12-27 01:40:01) #5945
  | 👮 raport

  bzdury, mam zdjecia z lodowiska grupowe i tam takie coś jest, nie mówcie że lodowisko jest nawiedzone, to poprostu jakieś ułożenie promieni świetlnych, odbicia itp

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maldoror
  (2011-02-10 19:21:37) #6172
  | 👮 raport

  U mnie w pokoju na zdjęciach zawsze wychodzą orby, w reszcie domu tak nie ma, dodam, że wszyscy w tym pokoju czują się jakby nieswojo, łącznie ze mną, a mój kot boi się tam wchodzić...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • WiedzmaTiona
  (2011-03-06 10:39:32) #6286
  | 📧 email | 👮 raport

  Pięknie ładnie...Wczoraj byłam ze znajomymi na starym zamku- w Wałbrzychu - Stary Książ.
  Miałam przy sobie aparat cyfrowy i kiedy zrobiłam zdjęcie jednej ze ścian - nieźle się zaskoczyłam na widok tego co wyszło na ekranie-nikt w tym momencie nie palił, nie było mgły a na zdjęciu wyszła wielka chmura "dymu"....dopiero na drugim zostala ów ściana uchwycona...co o tym sądzicie? Jak coś prosze do mnie wysłać maila. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sofie
  (2011-03-18 10:58:03) #6345
  | 👮 raport

  Mieszkamy w wynajetym,starym 100 letnim domu.
  Tyle razy robilam zdjecia i nigdy nie mialam takiej plamy na zdjeciu.
  Zrobilam zdjecie pustego pomieszczenia
  Tym razem widac wyraznie kulista biala plame.
  Czy rzeczywiscie jest to Orb? po co i skad sa Orby?  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • didianam
  (2011-06-27 10:54:02) #6693
  | 👮 raport

  Kurcze, a ja zawsze myślałam że to porostu kurz który osiadł na obiektywie..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Krystian16143
  (2011-07-08 05:29:41) #6735
  | 📧 email | 👮 raport

  o boże ... byłem na cmentarzu , żeby porobić zdjecia i wychwycić jakieś twarze duchów lub duchy paczące zza pomników , drzew ... i udało mi się !! lecz... na innych zdjeciach miałem dziwne plamy takie przezroczyste i nie wiedziałem co to jest.. a było tego pełno dobra nic nie zdawałem sobie z tego sprawy wraz z kuzynem kiedy weszliśmy do domu i siedzieliśmy przed laptopem kiedy film z zdjeciami duchów przesyłał sie na youtube.. zaciekawiło nas co to jest.. mój kuzyn jedynie wiedział jak to sie nazywa i po 5min byliśmy już tutaj i na innych forach ... i pisało że te orby interesują się światem ludzi ... i za nami łażą wiec z czystej ciekawości zrobiłem pare zdjeci w pokoju i odkryłem tylko 2 orby ... potem nie mogłem zasnąć przez 1 godzine ... cały czas sie bałem ale jak usłyszałem od mojego kuzyna , że one nic nam nie zrobią ( a mój kuzyn to wprawe w tych tematach już ma ;d ) to sie ucieszyłem położyłem i spokojnie zasnołem ;d

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • jesssi
  (2011-08-29 20:50:52) #6933
  | 📧 email | 👮 raport

  Byłam z kuzynem i przyjaciołmi w pewny opuszczonym domu slyszelismy ze jest on nawedzony... sa tam pokoje cale w runach. robilisy zdjecia i nagrywalismy wszystko. na niektorych z nich bylo widac orby..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tekdo
  (2011-09-07 19:16:25) #6944
  | 👮 raport

  Mi sie wydaje ze orby to po prostu smugi na obiektywie aparatu jak sie ma brudny obiektyw to wiecej takich orbów sie robi jak swiatlo je omija z kazdej strony by zrobic zdjecie :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • peres 24
  (2011-11-16 19:26:13) #7050
  | 📧 email | 👮 raport

  Od niedawna pracuje w biedronce jako ochroniarz w Biedronce, w Gdynii, no i wczoraj będąc na monitoringu, przejrzałem w wolnej chwili nagrania w czasie gdy sklep jest nieczynny, i o dziwio kamera w umiesczona w magazynia, co noc nagrywa liczne pojawienia tzw. orbów, pojawiają się max 3 naraz, zazwyczaj pojedyńczo na jakies 1-2 sek, małe koliste sfery, które raz przelatuja przez środek ekranu, raz lecą zatrzymuje się i skreca, innym razem zachowuje się jak rzucona piłeczka. zawsze to jest miedzy 1sza a 3cia w nocy. i co ciekawe głównie dwoch miejsc w magazynie się trzymaja

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Telesfer
   (2023-08-05 7:31:04) #46846
   | 👮 raport

   Dokładnie to samo udało mi się przypadkiem nagrać.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • badacz
  (2012-01-22 18:52:46) #7182
  | 📧 email | 👮 raport

  takie zdjęcia wychodziły mi przy użyciu LUMIXA, CANNONA 2 egzemplarze. fotografowane elementy piramida rożnów, obrazy w kościele ewangelickim w Byczynie. i ostatnio w łazience. Aż mnie dreszcz przeszedł po położeniu kafli nowy blok tego czegoś jest mnóstwo. zainteresowanym mogę wysłać pliki ze zdjęciami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ampa Vatis
  (2012-02-11 17:32:41) #7205
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Orby, jak je nazywacie, to w rzeczywistości sondy pozaziemskiej cywilizacji(jeśli w 100% mówimy o tym samym, a sądzę że tak), można je spotkać praktycznie na całym świecie, czasami "sklejone" z rzeczywistością podobnie jak tak zwane Duchy. Ich zadaniem jest przesyłanie informacji o badanym obiekcie. Może się zdarzyć i zapewne zdarza się dość często, że wchodzą w ciało ludzi badając stan zdrowia i kierunek rozwoju genetycznego, można je wypchnąć z głowy, ręki czy innych części ciała siłą woli. Metoda badań jest absolutnie bezpieczna i nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków. Pojawieniu się "orba" powinno towarzyszyć cichutkie, niemal na skraju słyszalności brzęczenie energii w miejscu gdzie się znajduje. Przenikają przez ściany i inne substancje stałe, są zaawansowaną technologią badawczą i do tej pory nie udało mi się wymyślić przeciw nim skutecznej ochrony, dla więcej niż pojedynczych pomieszczeń. Nie mniej w przypadku gdyby ktoś okazał się celem takiej sondy proszę zachować spokój. Nawet jeśli wejdzie człowiekowi do głowy, spowoduje to przeniesienie dźwięku do wnętrza czaszki (bardzo dziwne uczucie), należy się nie bać, sonda pobiera tylko informację służącą do głębszego zrozumienia kierunku naszego rozwoju.
  Sonda bada struktury fizyczno energetyczne, więc prawdopodobnym jest, że można ją spotkać w praktycznie każdym państwie i miejscu. Nigdy nie fotografowałem „orbów” jednak ich niewyraźny, przeźroczysty kształt można dostrzec gołym okiem z bliska, dodatkowo można ją namierzyć słuchem.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • jb
  (2012-03-05 22:18:39) #7269
  | 👮 raport

  Ja widziałam raz obra na żywo, wyglądał tak samo jak na zdjęciach, wisiał nade mną, przyglądałam mu się przez chwilę po czym powoli zaczął znikać. Ciekawe doświadczenie, nie wzudziło to we mnie strachu :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • HanzoHattorii
  (2012-03-14 15:27:20) #7296
  | 📧 email | 👮 raport

  Mówię teraz do niektórych:
  Jeżeli tacy jesteście madrzy to jak wytłumaczycie to: kolega mojego wujka, nagrywał przez (chyba) pół dnia las, a pozniej obejrzal te nagranie... w pewnym momencie na ekranie pojawila sie swiecaca kulka, ktora prze chwile wedrowala to ekranie. najpierw zjechala w dol, potem na lewo i tp. a potem zeszla z ekranu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • 6sebek6
  (2012-04-20 13:10:12) #7383
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam wszystkich do wczoraj jeszcze nie wierzyłem ,w to ze orby lub coś takiego istnieje dopóki nie zadzwoniła do mnie siostra i przerażona prosiła bym do niej przyszedł.Gdy weszłam do jej domu pokazała mi serie zrobionych zdjęć (dodam że zdjęcia nie były robione na żadnym cmentarzu tylko w mieszkaniu ,gdzie ona mieszka),na tych zdjęciach robionych telefonem komórkowym pojawiały się dziwne białe przejrzyste kropki,dodam że przemieszczały sie z miejsca na miejsce i uchwycone w jednym miejscu na jednym zdjęciu na kolejnym już ich nie było nawet przy robionych zdjęciach seryjnie tzn automatycznie jednym za drugim.Na początku uważałem,że ma coś z telefonem więc zacząłem robić zdjęcia z swojego i na którymś z kolejnych zdjęć pojawiły się te kropki.Czy ma ktoś kontakt do osób zajmującymi się takimi zjawiskami?Prosze o kontakt na gg 883668.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cc
  (2012-04-27 08:55:24) #7397
  | 👮 raport

  przedchwilą wyszedęm na balkon , zauważyłem na niebie 3 skrzyżowane wstęgi ( jak po przelocie samolotu ), ale samolotów ani widu ani słychu , za to patrząc w niebo na jego tle zauważyłem drobiny błyszczące i połuskujace jak drobniuteńki kurz , stałem w cieniu, słońce na wschodzie, ja na balkonie po stronie zachodniej ,myślałem ,że mam okulary zakurzone , sciagłem ,a tu dalej połyskija , a co najdziwniejsze one sie kręcą , dziwne , ciekawe dlaczego , może jakies złudzenie , ale zbyt realne i dym przechodził miedzy nimi

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sly234
  (2012-06-24 15:12:54) #7231
  | 📧 email | 👮 raport

  witajcie forumowicze.
  wczoraj w sobote w warszawie zrobiłem zdjęcie pomnika powstańców warszawy przy starym mieście,na samym środku zdjęcia jest wielkie białe kółko-orba,doskonale widoczne,a po nokach kilka małych wyblakłych,na drugim zdjęciu przy napisie <<powstanie warszawskie>,stoi moja narzeczona a orba jest po jej lewej stronie,tuż przy niej,i ja powiem tak:kto nie wierzy w duchy to się szybko przekona że nie ma racji,ja wierzę w nie od bardzo dawna,pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nika
  (2012-08-02 03:44:20) #7537
  | 📧 email | 👮 raport

  byłam kiedyś w Warszawie gdzie robiłam zdjęcia, na każdym zdjęciu mam pełno orb...
  dowiedziałam się, że ponoć można w nich zobaczyć ludzką twarz :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • klark
  (2012-08-13 22:46:30) #7558
  | 👮 raport

  Napiszę Wam prawdę o ORBACH. Od dawna mnie ciekawiły do czasu kiedy zwiedzałem Wieliczkę i robiłem zdjęcia z lampą błyskową. Zwróciłem wtedy uwagę,że w momencie kiedy innym zwiedzającym błyskały flesze ewidentnie błyskały odrobinki kurzu, pyłu czy czegos podobnego a to coś odbijało światło flesza. Stąd te orby......

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gustav
  (2013-03-24 20:34:43) #7706
  | 📧 email | 👮 raport

  orby istnieją tylko na zdjeciu rzadko wychodzą, prawdziwy orb ma w środku centrum i wokół taką otoczke wyglada troche jak energetyczna komorka tylko okrąglutka :) niereaguje jak sie do niej mówi leci sobie dalej, moim zdaniem nie jest to nic świamego tylko jakiś rodzaj kumulacji energi w większe kulki

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ela
  (2013-06-19 12:27:24) #7838
  | 👮 raport

  Nigdy nie sfotografowałam orba ale widziałam go na własne oczy w moim pokoju, na suficie, był to biały, bardzo świetlisty krąg wielkości malutkiego talerzyka deserowego, przez 5 minut go obserwowałam a następnie zaczął się rozpływać jak jasny, biały dym. Od tamtego też czasu zaczęłam się nimi na prawdę interesować.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ktos...
  (2013-06-28 19:27:20) #7842
  | 👮 raport

  Kiedys zrobilam zdjecie mojej kolezance i byl na nim orb ,ale to wygladalo jakby wlasnie kolo niej stal.To bylo w nocy o 00:00 przy miejscu ze swoja legenda ,ze ktos zamiast nog mial kopyta i tez sie ktos tam powiesil.Fajna sprawa bo fascynuja mnie takie zeczy.

  PS: widzialam kiedys zjawe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sceptyk
  (2013-11-22 08:44:25) #8019
  | 👮 raport

  ..a wystarczy znać prawa fizyki i być przeciętnie inteligentnym, by wiedzieć że to po prostu odbicia światła od cząsteczek przed obiektywem...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • WikingPL
  (2014-01-25 21:51:06) #7971
  | 👮 raport

  Orby to są kule energi którom wydziela i pobiera duch.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Bosa
  (2015-01-12 8:17:53) #11084
  | 📧 email | 👮 raport

  co ty kobietko wiesz o orbsach widac ze kulejesz w tym temacie ,ja juz mam pokazna ich galerie i nie trzeba chodzic na cmentarz

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Robert
  (2015-01-27 14:34:47) #11323
  | 👮 raport

  Witam. od nagrania pewnego filmiku telefonem zacząłem się interesować tym zjawiskiem w którym białe kulki latają po pokoju w tym samym kierunku jedna za drugą.. Moje pytanie jest takie czy to mogą być orby?Tym bardziej ,że w tym pokoju w ciągu trzech tygodni zmarły dwie osoby...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • julix
  (2015-03-02 16:44:37) #11570
  | 📧 email | 👮 raport

  Niedawno był chrzest mojego brata, a kilka dni przed zmarła moja babcia. Postanowiliśmy, że msza za babcie odbędzie się podczas chrzcin. Oczywiście były robione zdjęcia. Na kilku z nich były plamy, takie same jak na zdjęciu powyżej. Na jednym ze zdjęć jest ich nawet 6.Zdjęcia były robione w kościele i w domu. Nie jestem pewna czy są to orby dlatego postanowiłam napisać ten komentarz. Myślę, że mogła być to babcia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • poll
  (2015-04-03 13:07:19) #11826
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  od 2 lat moje życie idzie w ruinę dokładnie od śmierci niedoszłej teściowej wszystko się psuje szczęśliwa rodzina się rozpadła i wszystko ustało.I tu ma udział kula jasna duża często widziałem ja na własne oczy pod wieczór jak wylatuje z mojej głowy i mój stan się polepszał tak jak by brała udział w moim zachowaniu

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Pogodna
  (2015-07-07 11:30:37) #12403
  | 👮 raport

  Ja tez widziałam orby nie raz w swoim życiu. W różnych rozmiarach i kolorach. Mysle ze to nasze wewnętrzne duchowe rozwinięcie pozwala dostrzegać orby, nawet oczami. Jestem osoba głęboko wierząca. To jak nic są dusze, moze anioły. Przeciez kazdy z nas ma swojego anioła i nie da sie ukryć że jest wokół nas świat niewidzialny. Dostrzegamy i odczuwany przez nielicznych. Nie kazdy potrafi sie tak zatrzymać. Głęboka modlitwa, pokój naszego ducha i można dostrzegać orby żyjące wokół nas. Są to duchowe formy inteligentne. Na pewno pomagają nam na co dzien.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Karo
  (2015-07-14 0:15:38) #12427
  | 📧 email | 👮 raport

  dziś byłam z chłopakiem w małym lasku i na polanie, było już ciemno, robiliśmy sobie zdjęcia, po chwili gdy oglądałam nad moją głową zauważyłam jasny obłok. W pierwszej chwili stwierdziłam ze to jakaaś satelita lecz po chwili zobaczyłam drugie zdj kilka sekund po tamtym i niebo było puste..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Joanna
  (2015-10-18 17:28:02) #12887
  | 👮 raport

  Mam nagrane orby niebieskie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dziunia
  (2015-11-10 12:35:12) #13054
  | 📧 email | 👮 raport

  zamieszkałam w domu z rodzina i od dawna robię zdięcia aparatem,zauważyłam u mnie bardzo dużo kul świetlistych w mieszkaniu i dziwne zjawiska,wiem na pewno,że są to dusze zmarłych,co mam zrobić i gdzie się zwrócić o pomoc

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • czarna79
  (2015-11-23 20:54:23) #13206
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam , dziwnie to zabrzmi ale nie musze chodzic po cmentarzach , u mnie w domu i wokol mnie widac na zdieciach orby , przejrzyste . oprocz tego bywaja jaskrawo zielone i niebieskie po powiekszeniu wydaje sie jako twarz ! Rowniez mam odbicie twarzy chyba mezczyzny w oknie co jest nie mozliwe . wiele razy dzieja sie dziwne zeczy wokol mnie , chociazby pies ktory wylecial z tapczanu i byl bardzo wystraszony , nie chce opisywac tu , ale chciala bym aby ktos mi pomogl . bo to jest dreczace moge przeslac nawe zdiecia .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lola
  (2015-11-24 15:02:25) #13214
  | 📧 email | 👮 raport

  witam sama nie wiem gdzie się zwrócić z moim problemem mam nagrane na telefonie jak latają po domu małe swiatełka wygląda to tak jakby ktoś robił zajączki swiatłem czy może ktoś wie co to może być ? do tego co pare dni coś amo spada drzwi od łazienki które zamknęłam rano są otwarte itd

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Iwona z
   (2017-05-07 19:59:33) #36284
   | 📧 email | 👮 raport

   Mam to samo boję się spać najwięcej ich jest po zmroku nagrywam filmy telefonem z fleszem też są orby aż dużo raz mało może chcą nam coś zakomunikować mi obrazek spadł ze ściany ale wszyscy żyją z rodziny może to zmarli z rodziny chcą nam coś przekazać śpię przy lampce nie lubię ciemności
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Iwona z
  (2017-05-07 19:38:14) #36282
  | 📧 email | 👮 raport

  Ja co noc nagrywam telefonem komórkowym odbywa jednej nocy uchwyciła jednocześnie orby i ducha to nie jest wina zabrudzonego obiektywu orby Są zawołałam mojego nieżyjącego kota w rocznicę jego śmierci włączyłam nagrywanie i ukazał się w kamerze 1 orb zawisł na chwilę na suficie po czy zniknął sam kolor miał niebieski mam nagranie nie posiadam komputera

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kate92
  (2018-02-07 23:51:04) #38042
  | 👮 raport

  Orby istnieją naprawdę.Czy to komuś się podoba,czy nie.Sama doświadczyłam tego zjawiska.Tak i to nie był żaden kurz,jak sobie inni mogą dopowiadać. Fakt,nie każdy tego typu obiekt energetyczny musi od razu być orbsem ale jednak w większości tak jest.Ich się nie da pomylić,są charakterystyczne,co ciekawe,każdy orbs ma inny kolor i inne znaczenie.Trochę czytałam na ten temat (pewna książka o orbsach,niestety tylko dostępna w angielskim języku),gdyż jestem zaintrygowana tym zjawiskiem,zresztą jak inni.Według pewnych źródeł (równie i książkowych) orbsy to nic innego jak skumulowana energia,mogą to by uwięzione dusze,zagubione,dusze rodzinne czy nawet Opiekunowie duchowi,wszystko zależy jaki reprezentują kolor.Dany kolor mówi o ich aurze ,jaką emanują.Poruszają się 800 km/h ,tak więc powiedzieć,że to zwykły kurz,który zaraz po chwili znika z jednego miejsca, a pojawia się w drugim? Polemizowałabym szczerze,zważywszy,że nawet zwierzęta (w szczególności koty) je widzą.Po prostu pojawiają się i są ''świadome'',że są uchwycane na zdjęciach przez Nas,niczym jakby same dawały o sobie znać ''pozując''.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Psitunia
   (2018-10-10 19:22:08) #38754
   | 📧 email | 👮 raport

   To prawda ,mam kilka zdjęć ,chyba jestem coś w rodzaju „ medium „ ,są nie tylko obecne duchy ,które są uwidocznione na zdjęciach ale także właśnie te banki jak ja je nazywam .To moje nowe odkrycie ...
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ewa Niedziołko
  (2018-03-29 16:44:19) #38178
  | 📧 email | 👮 raport

  Czy orby mogą decydować o tym, co robią? Mogą lecieć w danym kierunku, nagle zatrzymać się i polecieć w innym kierunku? Mam to na filmiku...


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Rafi
   (2018-07-13 22:50:58) #38537
   | 📧 email | 👮 raport

   W dniu dzisiejszym moja siostra nagrywała dzieci jak tańczą i się bawią w pokoju. Nagle wleciał do mieszkania orb.. zrobił kilka kółek po mieszkaniu i podleciał do mojego siostrzeńca.. spojrzał jakby na niego i odleciał bardzo szybko w górę.
   Zachował się jak inteligentny byt. To nie plamy światła czy jakiś problem z kamerą.
   Siostra widziała go oczami i koniecznie chciała sprawdzić czy orb się uwiecznił na wideo. Jest wszystko pięknie nagrane. Mam możliwość wysłać na mail niedowiarkom. Pozdrawiam!
  • Crack
   (2018-09-09 23:32:16) #38673
   | 📧 email | 👮 raport

   Witam, w 2009 r nakręciłem podobny film, filmowałem córki które przygotowywały się do roli w przedstawieniu szkolnym, różnica polegała na tym że dwie kule orbs nadleciały z tyłu okrążyły córki dwa razy i bardzo szybko odleciały, to wyglądało jakby były kierowane przez kogoś. Po przybliżeniu filmu powiększeniu widać bylo zarysy twarzy. Proszę sobie powiększyć te orbs . Pozdrawiam 😊
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maskarada
  (2019-08-04 14:11:53) #39682
  | 📧 email | 👮 raport

  Orba pojawia się w miejscach wysoce energetycznych, dlatego czasem można ją zobaczyć na zdjęciach ze ślubów. Ja widziałam bez aparatu, raz jeden jedyny, ogromna, wielkości piłki do piłki nożnej, zaraz po tym jak bliska mi osoba zaczęła świecić energetycznie jak latarnia morska przez przeżycie emocjonalne i miała ta osoba bardzo dobry humor.
  Nie wiem czym to jest dokładnie, ale nie koniecznie chodzi o manifestację duchów tylko o wzrost energii, może to się tym żywi, może to jakiś portal, na 100% nie jest w tym wymiarze, bo widziałam to jak film na stopklatkach, nie poruszała się płynnie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • asia
  (2020-01-19 17:33:10) #40214
  | 👮 raport

  Jestem posiadaczką kamerki yzw elektronicznej niani. Już 2 razy widziałam z nienacka biorąc monitorek kulę świetlną latającą nad moim dzieckiem w różnych kierunkach. Dziwnie nie zmroziło mnie to, ale nie powiem dziwnie się poczułam, drugi raz widzielismy to rarem z męzem. Kamerka nie ma wad , widać dobrze nie śnieży... hmmmm.. dom nowy, teren dobrze znany bez dziwnych zdarzeń..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bbasia
  (2022-04-27 9:12:17) #43263
  | 👮 raport

  W krótkim czasie w mojej rodzinie zmarło kilka osób. Byłam załamana i zaczęłam się interesować orbami. Pamiętam,jak przygotowując 15 urodziny syna,postawiłam w rogu pokoju mały stolik z poczęstunkiem i zaprosiłam w myślach bliskich na urodziny. Po przyjęciu obejrzałam zdjęcia. Znalazłam 4 orby, wszystkie były widoczne nad małym stolikiem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arleta
  (2022-08-22 20:53:10) #44263
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam , nie robilam zdjec ale rozmawialam z sinatra na skeypie, byl wieczor malam zapalone przyciemnione swiatlo, I....cala chmara jasnych oxbow tancowala wokol mnie, kiedy patrzylam za siebie nic nie widzialam , one sa tylko widoczne na monitorze tableta, wiec zfilmowalam to na telefonie. Sorki za spelowki, tablet przekreca moje zdania. Wracajac do tematu, to nie moze byc brud albo kurz bo one pojawiaja sie czsani w grupie czasami osobno, wlatuja w sciane lub sufit, szukam kogos z kim mogla bym pogadac na skeypie, sinatra nie zawsze ma czas wieczorem, a ja chce sprawdzic gdzie ich jest naj wiecej , obecnie rozmawialam tylko w kuchni, boje sie czy znajde je w sypialni.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tomo
  (2023-03-27 7:25:41) #46460
  | 👮 raport

  A u mnie orby na monitoringu magazynu nagrywają się codziennie, pojawiają się zawsze o tym samym czasie co +- godzinę, pomiędzy 21 a 03:00 raz jest ich dużo raz pojedyncze ( pojedyncze są najfaniejsze bo przemieszczają sie w róznych kierunkach i różną prędkością )

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium