[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

http://www.actum-finanse.pl/oferta/pozyczka-zabezpieczona-przewlaszczeniem-nieruchomosci


Serwer radiowy zapewnia


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
Lola napisał(a): Zdjęcie o którym mowa pojawiło się na okładce 15 numeru kwartalnika UFO. Był także artykuł na ten temat autorstwa obu panów wymienionych w audycji. Tyle, że artykuł jak i audycja podają trzy różne daty tego zdarzenia:( http://wstaw.org/m/2017/04/22/okladka.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str1.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str2.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str3.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str4.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str5.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str6.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str7.png
(komentarz do audycji Z kart historii - Bliskie spotkanie II stopnia w Lublinie w 1991 roku)

Krzysiek napisał(a): Czy możliwe jest, że Polski rząd nawet w obecnych czasach kontynuuje politykę zatajniania przypadków bezpośredniego kontaktu z istotami pozaziemskimi?
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

13Reasons napisał(a): Widziałem w śnie jednego z nich, był obok mojego kuzyna, który też go widział nad ranem w pokoju. W moim śnie co ciekawe widziałem jego strukturę mam na myśli to, że jego płaszcz był z materiału takiego twardego, jakby wojskowy.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

karpii napisał(a): taaaa... Cloude skończył się na Kill Em All
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

radoslawkow napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

Kowal napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

pieczar napisał(a): Tak, historia... Przeczytałem wiele publikacji historycznych, ale do dziś wspominam książkę ,, Rudy Orm,, o młodym wikingu przemierzającym świat chrześcijaństwa i islamu. Jako żywo przypomina mi to dzisiejsze przepychanki. Opisy brutalności i mentalności tamtych ludzi...brrr. Polecam innym, a Panu Wiktorowi Ż. polecam przypomnieć, bo czytał na 100%.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

Antares napisał(a): Zawsze możesz przewinąć te pięć minut. Taki urok słuchania audycji offline.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

pawel76 napisał(a): serdecznie dziękuję :) odczytalem po czasie , ale od jutra zaczynam nadrabiac zaleglosci :)
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

smokens napisał(a): Antares dzieki za uprzedzenie o stałym słuchaczu.W takim razie nawet nie odsłuchuje.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

o35 napisał(a): Dokładam trylogię husycką Sapkowskiego. Nic naprawdę nie ujmując panu Komudzie oraz jego dziełom, które lubię jak najbardziej czytać tak jak moi znajomi moim skromnym zdaniem jest ona naprawdę wyjątkowa na tle polskiej literatury SF. Świetnie odnosi się do realiów okresu końca średniowiecza, postaci historycznych z tamtego okresu oraz zachodzących tam wydarzeń. Śmieje się wprost z naszych przywar narodowych jak również doskonale potrafi wpleść w akcję powieści wydarzenia historyczne znane nam z lekcji historii, religii (nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sporo tematów znajdujących się w książce było kiedyś tam na nich za moich młodych lat poruszanych) czy też nawet z kazań w kościele i tu muszę dodać, iż właśnie jako młody szczyl słuchając kazania dowiedziałem się jak było naprawdę ze szramami na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej - wśród tzw gminu krążyły i zapewne krążą do tej pory niesamowite opowieści z powstaniem ich związane. W ostatniej części trylogii główny bohater wplątuje się w wydarzenia związane z ich powstaniem. Co do wątków fantastycznych jest tam ich tyle, że nie powstydziłby by się najlepsze ballady i inne dzieła z okresu romantyzmu. Język, którym trylogia husycka została napisana jest mimo swojej często finezji jasny i przyjemny w odbiorze dla współczesnego czytelnika. To tyle przepraszam za błędy i nieskładne pisanie ale tekst pisany był na smartfonie. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

dejwid ajk napisał(a): Witamy w teorii chaosu.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Uprowadzony napisał(a): To co podszywa się pod tzw. UFO to wg. mnie - nie żadni kosmici z innych galaktyk czy, dobrocieje ludzkości... To negatywna energia która szkodzi... i to bardzo!
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

Kapitan Nemo napisał(a): Prowadzący nieprzygotowany powtarza bzdury juz dawno wyjaśnione.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Gacek napisał(a): Dzieki yuby za nowa strone i duzo lepsze archiwum na czassnu. Good job mate
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Gacek napisał(a): Mimo slepego zapatrzenia w sprawy Keshe, (na ktorym ja osobiscie sie przejechalem) nadal lubie sluchac twoich audycji Tomku. Trzymaj tak dalej i dzieki
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): I cenzuruj, cenzuruj Tomku jak najwięcej i najczęściej, właśnie tak, zbudujesz wokół siebie fajną społeczność.
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

limonk napisał(a): Ufologia pełna jest bzdur i kłamstw. Dobrze, że wiele rzeczy prostujecie. Szkoda, że większość woli żyć w iluzji, ale to im kosmici przypieką dupki po przylocie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

pinox napisał(a): Eee, no wszyscy teoretycy spiskowy na pewno byli na księżycu, tak jak Spiers. I to na pewno wszystko jest prawda :D Szczerze, jak widzę jak głupi są niektórzy ludzie, szczególnie na Youtubie to mam chęć zniknąć z sieci raz na zawsze.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Antares napisał(a): Bardzo się cieszę, że mogłem znów usłyszeć Stałego Słuchacza. Właściwie to bym chętnie wysłuchał audycji ze Stałym Słuchaczem jako gościem opowiadającym na temat ogniw fotowoltaicznych, analizy ekonomicznej od strony praktycznej, zagwozdek i problemów "od kuchni". Miałoby to więcej down to earth sensu niż jakieś sztuki na kiju korzystania z energii punktu zerowego czy domniemanej rekonstrukcji domniemanego die Glocke. Przyznam się, że mój świętej pamięci ojciec był silnoprądowcem (tak to się nazywało wtedy na wyższych szkołach inżynierskich, nie było jeszcze politechnik) a byłego rektora Politechniki Poznańskiej profesora Kordusa który zajmował się sieciami elektrycznymi to miałem okazję posłuchać wielokrotnie w domu. Było to bardzo pouczające i czasem całkowicie burzyło obraz który nie tylko dominuje w mass mediach, ale też w mediach alternatywnych. A było to interesujące o tyle, że wszystko wskazywało i wskazuje, że około roku 2020 koszt wytworzenia prądu z ogniw fotowoltaicznych zrówna się z kosztem wytworzenia w elektrowniach nuklearnych (koszt całkowity, łącznie z amortyzacją, rycyklingiem lub składowaniem odpadów, etc.). Nie będę naiwny, zapewne będzie lobbing francuskiej firmy Areva, która ma wybudować elektrownię w Polsce, pomimo (a może właśnie dlatego) klapy elektrowni w Olkiluoto i udowodnieniu, że uran używany przez tę firmę jest krwawym uranem pochodzącym z terenów Tuaregów. Ponadto w Polsce istotnym problemem jest nadmierna koncentracja produkcji energii elektrycznej, a w przypadku fotowoltaiki łatwo byłoby postawić na znacznie większe rozproszenie produkcji, przy czym w przypadku fotowoltaiki efekt skali jest minimalny. Nie wspomnę o aspekcie bezpieczeństwa i niezależności skoro prąd wytwarza się samemu, a ewentualne nadwyżki odsprzedaje innym. W każdym razie bardzo się cieszę, że znów mogłem usłyszeć Stałego Słuchacza i jego konstruktywne uwagi. Stały Słuchaczu, da capo! PS Z rzeczy humorystycznych, Mehran Keshe po rozwiązaniu problemów energetycznych świata , podróży kosmicznych oraz problemów żywieniowych globu dziś ogłosi lek na każdy rodzaj nowotworu. Pewnie będzie można posłuchać na ten temat już w ten weekend podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Technologii Keshe w Skaryszewie k. Radomia. Wspominam o tym dlatego aby Radio Paranormalium nie zostało wzięte za tkwiące w szponach mafii pedofilskiej, kontrolującej wszelkie przekazy o Tesli XXI wieku. Ivelliosie, nie musisz dziękować ;-)))
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Maly napisał(a): Ach ten oddech około 9:40 :D
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

aro555 napisał(a): Super audycja,ciekawy temat Tomek koncentruj się na podobnych tematach,rób to w czym jesteś the beściak,pozdrowionka
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

stary mędrzec napisał(a): próba racjonalnego wyjaśnienia teorii spiskowych przez autorytet który g***o wie i w d***e był ludziom jeszcze głupszym od siebie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

After napisał(a): hyh dzięki za "wjazd" z tą dobrą muzyczką ;) bardzo pieknie i klimatycznie wchodzi jako intro :) Moze to akurat bedzie TA nuta otwierajaca? :)
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Meroon napisał(a): Dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

YUBY napisał(a): Košielka - Abraka Dub https://www.youtube.com/watch?v=GbEutqrbXM0
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Klej Szwedzki napisał(a): To, co pan psor Ci kiedyś opowiadał - to było dawno i nieprawda...
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Meroon napisał(a): Hej. Przepraszam, ale słuchałem offline. Prosze o podanie tytułu piosenki Abradab, która była puszczana w audycji. Z góry dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Poswist napisał(a): Tak z innej beczki. Może jakoś cykl osobnych audycji poświęcony astronomi? Myślę że to diabelnie ciekawe.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Poswist napisał(a): KKK... Niefortunny skrót.
(komentarz do newsa Klub Kontaktów Kosmicznych debiutuje w Internecie!)

słuchacz napisał(a): pamiętam jak na studiach jeden z profesorów bardzo ale to bardzo był zafascynowany i zachwycony Szwecją (było to w sumie nie tak dawno temu, ok dekady) Lubił opowiadać jak to w Szwecji szkolnictwo rozwinięte, jacy to ludzie szczęśliwi, jakie to zarobki czy socjal wspaniały ale przede wszystkim jaki to bezpieczny kraj i tu zawsze porównywał... w Szwecji nawet domu nikt nie zamyka i to w dużym mieście w samej stolicy na wielkim osiedlu, samochód dobrej marki, panie otwarty całą noc, nikt ale to nikt nie tknie oni są mentalnie wyżej od nas, powiadał profesor. Powiem jedno, jedź pan teraz sobie do tej Szwecji....Szwecja umiera to fakt..
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): @Krawiec ok nie wiem i nie wnikam co tam między wami zaszło. Możliwe, że posłuchałem tylko jednej strony i jest to mój błąd. W takim razie zwracam honor i PRZEPRASZAM. Jako radiowca też Cię szanuję i znam Twój głos (BTW robiliście świetne audycje w tandemie z Michałem). O co mi chodzi, radio paranormalium jest neutralne, skupia w okół siebie najlepsze audycje także te niezależne (tj. Teoria Chaosu). Fajnie by było gdyby Michał wszedł na neutralny grunt i także tu komunikował się ze słuchaczami. Jeszcze raz przepraszam za pomówienia NR i pozdrawiam w pokoju:)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

p.cielebiaś napisał(a): Chciałbym wyjaśnić to szerzej. Otóż Lemuria odnosi się do hipotetycznego prakontynentu lub wyspy, która miała istnieć między Madagaskarem a Indiami. Dziś istnieją pewne potwierdzenia, że taki kontynent był. Natomiast Lemurianie i cały opis ich rasy to wymysł Bławatskiej, do którego dokoptowano potem inne legendy, m.in. o Kumari Kandam.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

ks_jajczak napisał(a): Pomyliłeś kontynenty kolego :D Lemuria leżała na południe. Tobie pewnie chodzi o Mu. Wyspa Wielkanocna, nie w te strone! :D
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Judgement1 napisał(a): Chciałbym się odnieść do stwierdzenia pana Cielebiasia, że Lemuria pochodzi z objawień Heleny Bławatskiej i nie ma żadnych namacalnych podstaw. Otóż te podstawy są i przez samą Bławatską zostały opisane wprost. W Indiach w górach Ghaty, żyje po dziś dzień plemię Toda https://en.wikipedia.org/wiki/Toda_people , których wierzenia z jednej strony prozaiczne, a z drugiej w pewnym sensie pokazujace głębokie prawdy są ta podstawą. Ich połączenie poprzez wspólnych przodków z wyspą Wielkanocną jest widoczne wprost.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Sebastian p-ń napisał(a): Co wy wciąż z tymi "pedałami"? To już zaczyna być podejrzane. ;))) A tak ogólnie, to fajna ciekawa audycja o manipulacji medialnej i nie tylko. Chyba wysłucham ją jeszcze raz. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji XIX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ciwy napisał(a): Nie myśleliście kiedyś, by zrobić jakąś playlistę albo zbiór wszystkich "z kart historii"? myślę że, to będzie wygodniejsze niż szukanie kolejnego co 4 do 10 minut (tak wiem są i dłuższe) ;]
(komentarz do audycji Bliskie spotkanie II stopnia w Latoszynie w 1982 roku)

Antares napisał(a): Śmiem twierdzić że Radio Paranormalium jest jedną z najbardziej liberalnych stacji radiowych i nikt tu nikogo nie sekuje. Z tego co wiem to jedyna moderacja, jeśli w ogóle ma miejsce to z powodu formy wypowiedzi (wulgaryzmy, etc.) ale na pewno nie treści (być może jedynie gdy chodzi o jakieś drastyczne personalne "wycieczki"). Nikt tu nikomu "pod górkę" nie robi, ba! podziwiam anielską wręcz cierpliwość Ivelliosa. Ja bym jak się po poznańsku mówi "nie spiłował". Bogiem a prawdą nie jestem pewny czy to dobrze, w tym znaczeniu, że wypowiadający nie mają czasem na tyle samodyscypliny aby trzymać w ryzach formę i treść (w tym argumentację i logikę) swojej wypowiedzi. Dla porównania - jakiś rok temu czterokrotnie próbowałem indagować mapeta o "technologię Keshe". Nie tylko nie było żadnej odpowiedzi, ale wręcz posty nie pojawiły się wcale, pomimo (a może właśnie dlatego?) że pytałem o zasadę zachowania energii, czy dałoby się magravy połączyć kaskadowo (coś jak toutes proportions gardees metoda Kapicy), co umożliwiłoby zasilanie calego miasta energią powiedzmy z bateryjki AAA oraz czy prąd elektryczny podłączony do magrava jest również zależny od intencji czy ogranicza się to tylko do magrava per se. Oczywiście odpowiedzi nie doczekałem się po dziś dzień. Na marginesie chciałbym też zapytać Claudea jak tam "wielki eksperyment magravowy" zapowiedziany jesienią ubiegłego roku. Nie licz chłopie na sklerozę słuchaczy czy że sprawa przyschnie. Obiecałeś - w radio a więc publicznie - zbadać sprawę więc "słowo się rzekło kobyłka u płota". Podziel się ustaleniami, słuchacze czekają! @krawiec, nie będę ukrywać że jestem osobą która od czasu do czasu słucha Nocnego Radia. Nie wszystkiego, bo mam pewne preferencje (zresztą tyczy się to też Radia Paranormalium, jak i innych mediów). Dziękuję za prowadzenie tego radia. PS Wiem że Zuzia RIP. Bardzo mi przykro tym bardziej, że sam mam pełnoletnią kotkę dla której każdy dzień to "prezent od kogoś z góry". Spraw sobie kińczura, ale koniecznie innego, w tym sensie że nawet fizycznie powinien być inny. Mówię ci, dobry kot to podstawa :-)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Szarak napisał(a): Polecam książkę Grzędowicza "Hel3" - jest mniej więcej o tym, zwłaszcza w drugiej części. Zakończenie raczej niewesołe : )
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @słuchacz : W RnF nie można swobodnie się wypowiadzać, ani komentować spraw związanych z Keshe, z nunczakiem Taratajcia i praktycznie z niczym innym. Ktoś powie: nie chcą cię w RnF to idź do innego radia, albo bloga, stwórz własne radio. Ok. To ludzie tworzą, idą i wypowiadają się gdzie indziej. I co też nie dobrze???? Czyli "jedynie aplauz i aprobata" jak w "Rejsie"?
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Krawiec napisał(a): @słuchacz - Proszę nie powielać fałszywych plotek. Nikt z NR nie robił pod górę Mapetowi. Masz pewnie na myśli rzekome blokowanie streama RNF przez ludzi z mojego radia. Jest to zwyczajne kłamstwo i pomówienie. Wszystko wskazuje na to, że Tomek się zwyczajnie zamotał z hasłami dostępu, bo ich nie uaktualnił, mimo, że dostał informację. Nie mam pewności, ale takie są wyraźne poszlaki. Systemu radiowego, którego używa nie sposób zresztą blokować z zewnątrz w taki sposób, jak to zostało przedstawione. Tomek narobił larum, naobrażał ludzi, w tym mnie, bo chyba lubi tworzyć wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. To co mówił o "jechaniu po nim", którego miałem się dopuszczać... ech. On jest bardzo drażliwy, do tego stopnia, że nawet wytknięcie śmiesznej pomyłki językowej traktuje jako atak, można się więc domyślić jak podchodzi do krytyki technologii Keshe, którą on żyje. Przez długi czas starałem się być OK w stosunku do Tomka, ale w pewnym momencie przestało mi odpowiadać jego zachowanie, oraz pewne sytuacje, które pojawiły się między nami, stąd czasem pojawiająca się krytyka, której jednak nie nazwałbym "robieniem pod górkę", ani nawet "jechaniem po kimś". Jak ktoś tu kogoś obraża, to raczej ta druga strona - bo jak nazwać mówienie kolesiach Krawca - pedofilach z NR, którzy sabotują RNF? Dekonspirowanie mnie, mimo, że Tomek wie, że staram się być anonimowy, deklarowanie "naplucia w ryj", gadanie o skoku na kasę itd. Największy kaliber z tego powiedziałem o Mapecie to był zarzut, że przekształcił RNF w coś w rodzaju sekty, bo tak uważam. Jak to radio zakładałem, nadawało tam bardzo wielu ludzi, o przeróżnych charakterach, zainteresowaniach, audycji tez było wiele różnych, teraz jest sam kapitan, który rozmawia sam ze sobą na jeden temat i nie toleruje niczego i nikogo, kto wychodzi poza sztywno wytyczone ramy - używki, keshe i bajki. Masz rzecz jasna prawo nie lubić NR, uważać za chłam itd., proszę jedynie o nie powielanie fałszywych informacji na temat relacji między RNF a NR, bo ktoś to przeczyta i będzie dalej puszczał w świat informacje, jak to pewnie ludzie przeszkadzają Tomaszowi w nadawaniu. Wiem, że ludzie lubią dramy i hejt, ale tworzenie podziałów i próba wciągania w to jeszcze Paranormalium jest w tym przypadku zupełnie niepotrzebna. Wielu naszych słuchaczy bardzo ceni sobie Debaty Ufologiczne, często zachwalają Paranormalium, a przypuszczam, że i wielu tutejszych bywalców czasem wpada na naszego czata, bo tam się zwyczajnie najwięcej dzieje i tyle. Z tego samego powodu Michał śledzi akurat ten czat. Jeśli komuś to przeszkadza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować rozbujać nieco tutejszego czata. Jakaś reklama, zaproszenie znajomych. Zawsze można też zwyczajnie napisać w tej sprawie prywatnie do Claudea.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

szuetam napisał(a): Stały sceptyk zmienił głos programem i myśli, że nikt się nie kapnie, że to on... . Jeszcze w drugim zdaniu jedzie oklepanymi tekstami o foliarzach. Szkoda, że nie dzwonił tydzień temu, jak Rozbicki był na antenie. Zabrakło odwagi. Tylko do Michała taki pyskaty.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Piotr napisał(a): Dołączam jeszcze pytanie dlaczego nie ma ogólnodostępnych dokładnych zdjęć naszego satelity?W dobie takich możiwości technicznych,gdzie satelity wojskowe z orbity mogą z fotografować tablicę rejestracyjną samochodu zdjęcia Księżyca udostępniane przez Google Earth wołają o pomstę do nieba...Coś tu faktycznie jest grubo nie w porządku.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Bruner napisał(a): Bardzo dobre pytanie. Jeżeli mogę je sprecyzować to jak to możliwe, że przy lotach na Księżyc w misji Apollo pasy Van Allena nie miały znaczenia i nasa się ich nie obawiała. Dopiero od 2012 r. wiemy o nich więcej, bo wtedy została wysłana sonda przez NASA w celu ich zbadania. energia pasów Van Allena jest bardzo duża i zawiera się w przedziale od 0,1 do aż 100 MeV!!! Taka energia była śmiertelna dla co najmniej dwóch lub trzech satelitów, które jest przekroczyły. Dziwnym zrządzeniem losu misje Apollo nie ucierpiały przez nie. Bardzo ciekawe ;)
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Klej Szwedzki napisał(a): oops! Sorry za błąd. Miało być /spojrzał/.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): z tego co wiem to zarząd tego radia zrobił pod górkę mapetowi i to bardzo a takie chwyty są śmierdzące i poniżej pasa ja tam swojej nogi nie postawię i NIKOMU NIE POLECAM bo to ściepa i chłam...ale jak tam Michał woli PS i nie nie jestem od mapeta ani z rnf-u po prostu chamstwo trzeba chamstwem tępić u mnie to radio o którym mowa jest spalone
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek a ty zrobisz kiedyś porządną audycję jeszcze, tak wiem technologie plazmowe zajęły Ci życie ale kurwa stary ja cię pamiętam z tajemnic 3rp z dokładki ze starej hiperprzesrzeni pamiętasz jeszcse coś takiego? eee eee To co gadasz ty ostatnio to ja biorę jako zjarany dym taki twój, który trwa już no uuu ze rok, stary no jesteś zawodowy i zajebisty radiowiec ale weź zejdź z dymu i coś nowego zarzuć bo pierdolisz o tym samym ble ble ble ble b;e b;e, rozumiesz, stary ja Cię szanuję jako radiowca w chuj ale odstawiasz od roku zjarany bełkot, tak nie może być, ty dobry człek być, mieć swój świat ale nie wszyscy komprendować ten twój zjarany świat ty musieć mniej baczki i więcej do słuchaczy rezonanzować plazmą...kapisz? po mojemu to będzie, przestan pierdolić i latać w obłokach i przejdź do rzeczywistości wróć starego Tomka ładzia takiego pozdrawiam
(komentarz do audycji 1 kwietnia 2017)

Lucyfer Boring 92 napisał(a): Glupie katole i ich post chrześcijańskie wierzenia nie ma Boga i Szatana jest tylko Energa w nie zamierzonej postaci tak dobra która tylko prawdziwy Salomon jest wstanie ogarnąć swoim nie zamierzonym pokladem energii duchowej Nie ma piekła ani nieba Jeśli ktoś w to wierzy widocznie ma niedorozwojany mózg jak nasi przodkowie co sądzili że ziemia gdzieś się kończy bo jest płaska ta doktryna ideologiczne jest przestarzałe i glupia
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

marq napisał(a): Napisałem moment. pod audycją powtarzaną Wczoraj - 08/04/2017. Audycja z dnia "Teoria Chaosu Odcinek: 18 lipca 2014 Sprawy bieżące - Ukraina, dolar i rak" Jedno zdanie tyczy ogólności audycji pozostała część "raka". Pouczającej lektury życząc - Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

marq napisał(a): Granice to z 1937 roku ! Ciekawe jaki byś Cloud dal dzisiaj 09/04/2017 komentarz do Twego Komentarza - Powyższej Audycji. Nieźle tam pojechałeś co aż kluło na bieżąco w oczy. NB. Przecież CBD z dodatkiem Oleju nie jest LEKIEM (wpisanym na listę i brak badań - bo co badać NieLek ??), ale też nie jest SUBSTANCJĄ ZAKAZANĄ w przeciwieństwie do thc. Więc CBD w dowolnej konfiguracji - oby nie z trucizną, w dowolnej gęstości = skupieniu, można nabywać do woli jako pozycje która jako niezakazana i Nie Lek nie jest na żadnej liście restrykcyjnej czy polecającej /rekomendacyjnej. Ludzie tak są głupi, tak nie znają nawet podstawowych swych praw, ze pozwalają umierać własnym dzieciom, matkom, czy rodzeństwu i biegają w Upadlającej procedurze za recept na coś, co można kopic jak 250mg farby soku czy kostkę pozbruku. - Tyle w kwietniu 2017 ma cbd wspólnego z lekiem czy paralekiem witaminami czy suplementem żywności vel diety! Nie jest żadną z powyżej wymienionych substancji czy klas. NIE NALEŻNY do żadnej z tych grup jest towarem niesklasyfikowanym, de facto odpadem poprodukcyjnym po produkcji worków czy paździerzy i nigdzie niezapisaną !! To tak jakby biegać po receptę na np. 200 mg soku z marchwi czy porzeczki w poniżającej procedurze - jakie prawo tego nakazuje ??? JaK NARAZIE = ŻADNE !!! (??) !! Pozdrawiam pomyślunku życzac. Kupiec tego ot tak nie mozna - i to jest NIELEGALNY SKANDAL. Ale przecież nie ronicie wiecej niż 50 l. wina na co ponoć na powrót trzeba to zarejestrować w Ordanie Gminy czy MiG. Pozdrawiam Na-Rka
(komentarz do audycji 18 lipca 2014)

Ivellios napisał(a): Ale w ten sposób to Michał musiałby mieć na oku w czasie audycji 5 czatów - bo audycja nadawana jest w 5 radiach, a trzymanie kontaktu ze słuchaczami wymagałoby zerkania na wszystkie czaty i inne formy kontaktu uskuteczniane przez każdą ze stacji. Mając to na uwadze, nie dziwię się, że siedzi tylko na jednym czacie.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał słuchasz tych samych ludzi co i ja Bartosiak, dużo cytatów z Michalkiewicza w audycji, trafne oceny. Fajnie, ale powiedz mi dlaczego olewasz słuchaczy radia paranormalium i nie ma Cię na czacie tego radia? Wiesz to trochę nie w porządku faworyzować jedno radio, którego jesteś zresztą współtwórcą a inne olewać. Myślę, że mógłbyś obrobić drugi czat w szczególności, że nie każdy jest fanem radia które faworyzujesz a radio paranormalium jest neutralne i ma sporo słuchaczy także Twojej audycji. pozdrawiam
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Klej Szwedzki napisał(a): Pan Wiktor, właściwie spojżał na Szwedów. Każda kraina ma swoją specyfikę. Szwedzi uważają, że są "o wiele lepsi" od Polaków. Ja jednak uważam, że Polak potrafi... poza tym z trzeźwym Szwedem nie pogadasz... Ps. Sympatyczna audycja. Oby takich więcej. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Michał Rapp napisał(a): Chcę zadać pytanie o opisywany wielokrotnie wątek dotyczący rzekomego statku giganta obecnego na Księżycu i jego pilotki - słynnej Moon Lisy - jej zwłoki - nie całkiem martwe - rzekomo odnaleźli kosmonauci amerykańscy i radzieccy (sic!) wysłani na naszego satelitę - we wspólnej, tajnej misji - Apollo 20 ponoć (mogę mylić nr) przy okazji połączenia statku Sojuz z amerykańskim okrętem niebiańskim :). Czy Panów zdaniem jest to kompletna fikcja - czy też jest w tym choć małe ziarenko prawdy - choćby fotografie tajemniczego, wielkiego obiektu, który pojawił się w jednym z kraterów. W ogóle jestem ciekaw - jaki jest stosunek Dyskutantów - do różnych fotografii - przedstawiających obiekty, ruiny budowli, wejścia do podziemnych baz - sporo tego pojawia się w sieci. Czy jest to wszystko kompletna fikcja, manipulacja etc. Czy niektóre z tych zdjęć mogą być prawdziwe? Dziwne jest - że od tak wielu lat - mimo postępu technicznego do sześcianu - nie latamy na naszego satelitę.Nie zakładamy bazy naukowej. Nie próbujemy eksploatować dóbr naturalnych, które podobno są. Ostatnio Chińczycy szumnie ogłaszali swoje ambicje księżycowe. Teraz cisza. Ciekawe to wszystko.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

słuchacz napisał(a): @Zbździchosław nie mówię o radiu paranormalium, mówię o CAŁYM tym środowisku, kiedyś z ciekawości zrobiłem sobie reserch całego tego polskojęzycznego środowiska w internetach i niemal spadłem z krzesła zalewając się śmiechem, niekiedy natykałem na takie absurdalne głupoty, że naprawdę trzeba mieć mówiąc trywialnie mocno zryty dekiel aby w ogóle wymyślić i publikować niektóre z tych rzeczy ale żeby w to wierzyć to już trzeba być po prostu idiotą.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @tatargirl przecież to następny oszołom jakich nie mało, osobiście mam niezły ubaw z gości a chyba jeszcze większy z tych, którzy słuchają i biorą na poważnie ten ściek i indoktrynują sobie główkę.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): zgadzam się
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Bruner napisał(a): Pytanie trzecie: Czy możecie Panowie przybliżyć słuchaczom sylwetkę Ingo Swanna, który był parapsychologiem, medium, wizjonerem i miał umiejętności RV ściśle związane z Księżycem i z bazami obcych na nim. Pozdrawiam serdecznie :)
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Bruner napisał(a): Druga pytanie: Czy coś więcej jest wiadomo odnośnie zaobserwowanych przez japońskich naukowców przy pomocy sondy Kaguya tuneli pod powierzchnią srebrnego globu?
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

resner napisał(a): Psiball to jedna z najprostszych form energii, więc jeśli to światło, które opisujesz nie było w postaci kuli, to nie był to psiball.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

tatargirl napisał(a): zestawianie janusza zagórskiego z mikołajem rozbickim jest dość dużym przegięcem. to zupełnie "inny kaliber" na plus dla janusza oczywiście.....janusz zagórski jest przede wszystkim INTELEKTUALISTĄ otwartym na ludzi i otwartym umysłem. i przede wszystkim jego wypowiedzi są mądre i nie małostkowe..........cóż każdy wybera to co z nim rezonuje
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Zbździchosław napisał(a): I "Lektury Paranormalium", i "Z kart historii", i "Świadomy Sen"... dużo jeszcze można wymienić wartościowych audycji w tym radiu. No i jeszcze z pilota pięknie rozbrzmiewa Zbyszek Mrugała i jego goście. By the way, dlaczego zaprzestał nagrywania? Wie ktoś?
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Jasnowidz popko o kur... ładnie macie zarwane stropy pod sufitem:) Jeden i drugi. Jedyne warte uwagi z tego całego syfu są Debaty Ufologiczne, Paralaksa, Teoria Chaosu i audycje Marcina Dachtery. Tomek z rnf-u też już odjechał i czasami jak słucham tych głupot to nie wiem czy za mocno się zjarał i kręci wała ze słuchaczy czy na serio wierzy w to co opowiada.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

After napisał(a): Moze z innej beczki ale wejscie z odcinka 006 jest genialne! ;) moze jako motyw przewodni? :)
(komentarz do audycji Bliskie spotkania II stopnia w Czeremsze w 1984 roku)

Dark_Forces napisał(a): PSI ball to jest to samo co wygeneriwane biale, zlote, niebieskie, albo fioletowe swiatlo przez ramy naszej swiadomosci podczas stanu glebokiej medytacji Jestem ciekawa odpowieszi, ale uwazam, ze to jest to samo tylko nadajemy zjawiskom, rzeczom inne, rozne nazwy.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

Bruner napisał(a): Już nie mogę się doczekać niedzielnej debaty :) Mam pytanie dotyczące ostatniej, tajnej misji na Księżyc w programie Apollo. Czy pojawiły się nowe fakty na jej temat?
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

służby specjalne napisał(a): Twój komentarz oczekuje na moderacje. a tutaj cała prawda o Rozbickim tzw polskim Davidzie Icku na polskim forum Davida Icka http://davidicke.pl/forum/kim-naprawde-jes t-mikolaj-rozbicki-t15219 .html cała prawda Pana Zbigniewa Popko o Mikołaju Rozbickim http://www.popko.pl/mikolaj,rozbicki.xhtml Popko o Rozbickim wstęp https://www.youtube.com/watch?v=Qs86JolkXl8 https://www.youtube.com/watch?v=LDUa6VT1hwM Mikołaj Rozbicki Oświecony Internetowo https://www.youtube.com/watch?v=dphuEYeJapc https://www.youtube.com/watch?v=Fj2FcLtQBUA https://www.youtube.com/watch?v=deQuQ7ANOSA Mikołaj Rozbicki sympozjum naukowe- Z.Popko ujawnia intymne szczegóły https://www.youtube.com/watch?v=wLM7S_A__gE https://www.youtube.com/watch?v=Szv2OQwUH5E https://www.youtube.com/watch?v=MuM03y908zA Mikołaj Rozbicki ikona Gargamel https://www.youtube.com/watch?v=0ZhZUF1nEZg Mikołaj Rozbicki anankin skyawalker https://www.youtube.com/watch?v=V44EZbM-Mi4 Mikołaj Rozbicki lord Vader kontra Popko https://www.youtube.com/watch?v=vW8CNB_nT2U https://www.youtube.com/watch?v=CSFe8m4Hc5s https://www.youtube.com/watch?v=DcSLANpLatM Popko Zbigniew przekodowanie umysłu https://www.youtube.com/watch?v=G5HIBhBA9M0 Mikołaj Rozbicki trupi jad https://www.youtube.com/watch?v=AJ2zE5qof6w https://www.youtube.com/watch?v=WkHQ8i53Dkg https://www.youtube.com/watch?v=8TiSWSWKMIk Mikołaj Rozbicki a ezoteryczny horror https://www.youtube.com/watch?v=iN6cFx-Nqh4 https://www.youtube.com/watch?v=WoHuGl6WJm4 https://www.youtube.com/watch?v=vJbCY1mD5UE https://www.youtube.com/watch?v=HNyxxABnowE Tobie już Dziękujemy Panie Mikołaju Rozbicki
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

YUBY napisał(a): Czesc 1. Kanka - Elephant Dub 2. Requake - Blunt 3. Sedativa-Chanting The Water A Way 4. Wieloryb - tari mane me 5. Sunmonx - Parma Panorama 6. Radikal Guru - Warning! (Feat Echo Ranks) 7. Kanka - Elephant Dub 8. Nie moge sobie teraz przypomniec ;/ Podklady wlasne z Bieszczad+klejone sample. Od audycji 006 wszystko w 432 Hz Pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

słuchacz napisał(a): SkrzydlatyŻmij, uważaj Rozbicki na skowyrnii brał lekcje od najlepszych i jest mistrzem korelacji, on już zna cały Twój życiorys nawet zanim zdążysz włączyć komputer :) https://www.youtube.com/watch?v=r9tuWl7aTXc
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Szarak napisał(a): Dzięki, zajrzę z przyjemnością!
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Arcetron napisał(a): Panspermia jest uzasadniona w sytuacji kiedy bardzo zaawansowana cywilizacja miała kłopoty bytowe na swojej rodzimej planecie i w jakiś sposób udało się opuścić planetę a to z powodu globalnej katastrofy, skażenia czy wyczerpanie zasobów naturalnych. Zaczęli na innej planecie odtwarzać własną cywilizację i tu nauka na przyszłość. Przygotowanie planet do możliwej ewakuacji na inną planetę gdzie użyto panspermi. I aby nie odtwarzać od podstaw na nowo cywilizacji wymyślono sposób wysyłania mini kapsuł jako Sondy które uruchamiają tworzenie się życia na planetach wyszukanych wcześniej przez astronomów jak potencjale możliwie do życia ze względu składu atmosfery, i tak nawet jeśli te nowe życie na na nowej planecie będzie się rozwijało bardzo długo to jest wystarczający czas aby dotrzeć do tej nowej planety z drugiego krańca galaktyki. jednocześnie wykonano to samo na różnych potencjalnych planetach. Wraz z kapsułą zarodników życia została wysłana sonda orbitująca gdzieś na orbicie badająca planetę w celu wylądowania apotem zbierania informacji o postępach rozwoju życia, nie wiem jak z żywotnością tej sondy ale musiała by być tak zaprojektowane ażeby działała bez końca i nadała by sygnał zwrotny do miejsca skąd sonda wyleciała informacja zawierająca treść o pozytywnym rozwoju życia . Ta sama sonda mogła by być nadzorcą nowej cywilizacji i mogła by komunikować się z humanoidami channelingowo gdzie głos w głowach traktowany jako głos Boga
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

słuchacz napisał(a): Dobrze na powrót usłyszeć Chrisa w debatach bez niego to jakoś tak pusto.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Fajna audycja. Uważam, jednak, Cloude, że zagalapowujesz się, mówiąc, iż wynalazki Lucjana Łągiewki przenoszą nas w inny wymiar. Urządzenia Łągiewki oparte są o zasadę zamiany energii kinetycznej ruchomego obiektu w linii prostej na energię kinetyczną ruchu obrotowego wirników. To wszystko. To, nie tylko, że działa, ale musi działać. Jedyną zagadką, w całej sprawie, jest na jakie ciężkie przypadłości psychiatryczne cierpi polskie środowisko profesorów nauk technicznych? To samo z piorunem kulistym, teoretycznie może on przejść przez ścianę, bo jest zjawiskiem elektrycznym (lub elektro-magnetycznym, nie wiem?). Czyli mamy sytuację podobną do tej, jakby nastąpiło przebicie prądy elektrycznego dużego napięcia przez ścianę, albo przejście fali radiowej przez ścianę. Inne wymiary nie są potrzebne do wytłumaczenia takich zjawisk.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Pewnie słyszałem kiedyś Mikołaja Rozbickiego, ale zupełnie o nim zapomniałem. Dziś przesłuchałem audycję i bardzo mi się skojarzył ze bohaterami starych kawałów o milicjantach. Ale nie będę opowiadał tych kawałów w tym miejscu, bo boję się, że Mikołaj odszuka mój adres zamieszkania po IP i złoży na mnie raport, oczywiście, nie żeby zbadać prawdziwość kawałów, ale żeby zbadać, czy nie mogą one wywołać niepokojów społecznych, czy nie szkodzą praworządności i nie obniżają autorytetu władzy, po prostu prewencja. Ciekawe też było wyjaśnienie, czemu tak na prawdę służył raport w sprawie internetowych mediów i środowisk, złożony odpowiednim organom policyjnym. Chodzi oczywiście o zapobieżenie tragicznej konfrontacji, ludzi takich ja ja (internet) z ludźmi pokroju milicyjnej rodziny Mikołaja (dziadek, babcie, wujek itd.). Ludzie tacy jak rodzina Mikołaja mogliby mnie np. nie zrozumieć i zakazać mi wypowiadania się działalności albo może i istnienia, a tak Mikołaj im wszystko w raporcie wytłumaczył. Uffff...
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

barcek napisał(a): Boli go ,że ktoś jest wstanie się utrzymać z wykładów i w zemście donosi.Żałosne
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

soli napisał(a): Czy będzie debata o Fatimie? Ale taka naprawdę dobra, z faktami i mało znanymi informacjami, jak to tylko wy potraficie?
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

pawel76 napisał(a): witam :) można by prosić o playliste muzyki z audycji? pozdrawiam.
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

Sebastian p-ń napisał(a): Świetna audycja, wyjątkowo ciekawy gość.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Mateusz_Cieszyn napisał(a): Świetnie, że wrócił Chris! Uwielbiam jego wywody z którymi zgadzam się..no powiedzmy w 98%, dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto patrzy na świat w podobny sposób. Pozdrawiam wszystkich debatujących i dziękuje za kolejną świetną audycje! ;)
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

chrismiekina napisał(a): Oczywiście! W wielu audycjach powtarzam do znudzenia: historie z przeszłości - zwlaszcza tej zamierzchłej - nie są zmyślone a zaobserwowane i opisane w taki sposób w jaki widzieli to naoczni świadkowie. Stąd już na początku mój wniosek, że tak naprawdę nasza cywilizacja nie jest niczym innym jak wielkim Kultem Cargo. Na NA zacząłem cykl omawiający książkę "Sekret Machine" DeLongea. Ma ona ciekawe spojrzenie na wiele kwestii z ktorymi zmaga się ufologia - także na tematy jakie omawialiśmy w audycji. Zapraszam!
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Szarak napisał(a): @ Chris - starożytni nie wymyślili tych opowieści, ponieważ są one podobne w różnych częściach świata.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

lejek napisał(a): Piotr miał najwięcej do powiedzenia w temacie konkretów. To mi się podoba.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

słuchacz napisał(a): Trochę dziwny się ten Rozbicki zrobił, pamiętam go jak był w Tch kilka lat temu to mówił jeszcze z sensem. Teraz jakieś wychwalanie trzyliterówek i milicji, prewencji, prawa WTF?. Nie wiem czasami się czułem jakby w audycji siedział posterunkowy...masakra jakaś. Michał dogadaj się z doktorem Jaśkowskim. Może chciałby wystąpić na antenie. Z tego co widzę publikuje czasami swoje arty a prisonplanet.pl a zdaje się masz dobre kontakty z twórcą tego portalu.
(komentarz do audycji 31 marca 2017)

Antares napisał(a): Napiszę tak: wczoraj mimo że miałem naprawdę ważne rzeczy do zrobienia na dziś to zdecydowałem się na słuchanie tej audycji. Dwa momenty, za które chciałbym bardzo podziękować to wypowiedź pana Żelkowskiego około 15 minuty audycji i telefon pierwszego słuchacza. Panowie, dzięki Wam wraca mi wiara nie tylko w polskie kręgi alternatywne, ale po prostu w ludzi. Dziś praktycznie każdy pewnie i stanowczo wypowiada się nawet jeśli wiedza na ten temat jest mocno spekulatywna. W kręgach alternatywnych też postprawda (aby to delikatnie nazwać) niestety robi kolosalną karierę. Wątpliwości osoby wypowiadające głupoty nie mają żadnych (nie mówią o tym w trybie przypuszczającym czy nawet oznajmującym, a wręcz rozkazującym). A czasem to wiedza jaką się kiedyś było w stanie obalić w okolicy piątej klasy szkoły podstawowej (jak się nie spało na lekcjach). To pokrótce tyle, zapewne w przeciągu paru dni jeszcze wrócę do tej audycji. Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy przyłożyli rękę do stworzenia tej audycji.
(komentarz do audycji 74. Debata Ufologiczna Online: Czy Obcy nas stworzyli?)

Gacek napisał(a): Dzieki za ciagle nadawanie mimo wielu problemow
(komentarz do audycji 25 mar 2017)

Ivellios napisał(a): Podobne pytanie padło w trakcie audycji na czacie i odnieśliśmy się do tego. Za parę godzin audycja powinna być już dostępna do pobrania z archiwum.
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

oxyvier napisał(a): chyba mała szansa, żeby tak skomplikowane układy życiowe powstały tylko dzięki przypadkowi - ale jeśli przyjąć hipotezę, że stworzyli nas "obcy", to pozostaje pytanie kto stworzył obcych - "pierwszych" obcych?
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Ela napisał(a): oczywiscie ,ze duchy zwierząt przychodzą do nas , tak miałam z ukochaną kotką , która zginęła tragicznie i przychodziła często do nas , ocierajac się o nogi , czy spiewając z nami kolędy . Tak miałąm z moim ukochanym psem , krórego uspiliśmy w wieku 18 lat , jednej nocy przyszedł do nas wszystkich z osobna , domowników z którymi żył , odwiedził nas , pokazał , ze wszystko z nim dobrze , tak miaałm zkotkiem , który któregoś dnia juz nie wrócił - pokazał mi sie na kopcu usypanego z kamieni w naszym ogrodzie , zeby go juz nie szukać , bo jest cały i bezpieczny ale juz w innym wymiarze.
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

Antares napisał(a): Miałbym pewną prośbę, a właściwie uwagę od znajomej. Przyznam, że przynoszę znajomej podcasty z co bardziej interesującymi audycjami z Radia Paranormalium. Znajoma dysponuje jedynie mocno rwącym Netem mobilnym (tak, są takie rejony Polski, gdzie to jedyna możliwość łączności z siecią i gdy pada deszcz to nie ma mowy o surfowaniu czy mailowaniu). Znajoma jest słabowidząca i zapewne dlatego zwróciła na to uwagę, ale myślę że to nie tylko jej dotyczy. Otóż jak mówi, Bibliotekarium jest szalenie interesujące (no, to wiadomo :-)) ale podkład muzyczny jedynie przeszkadza w odbiorze, przy czym najbardziej narzekała na odcinek 5, na temat twórczości pana Wiktora Żwikiewicza (którego pozdrawia i ja też się do tego chciałbym dołączyć). Otóż wszystkie muzyczne forte przypadają na wypowiedzi pana Żwikiewicza, ponadto charakter tej muzyki cytuję z pamięci "przypomina patetyczne kino radzieckie, a w patosie kino radzieckie jak wiadomo było tym czym Einstein dla mechaniki kwantowej". Po kolejnym przesłuchaniu niestety muszę się z tym zgodzić, ten podkład znacząco pogarsza czytelność. Rozumiem, że radio nie lubi ciszy, ale też nie lubi gdy się dzieje też za dużo.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

Jesion32 napisał(a): I tak się nie dodzwonie
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Co zasiejesz to zbierzesz napisał(a): Jak kuba bogu tak bog kubie , ona oddala to co ty jej dales i teraz dopiero wiesz jak ona sie czula gdy ty chodziles na inne za jej plecami, taki moral nie rob drugiemu co tobie nie mile , nie radze rzucac klatwy bo to sie moze obrocic przeciwko tobie
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Ivellios napisał(a): Kiedy powiedziałeś, że Cię nie będzie, rozłożyliśmy tematy tak, by nie były to te tematy, gdzie twoja obecność wydaje się obowiązkowa. Było więc sporo o Polsce itp. A ty nagle zarzucasz nam istnienie jakieś "bandy czworga" tylko dlatego, że się ludzie pytają. Dobrze, że Piotr jeszcze nie widział tego komentarza, bo będzie mu niemiło. Jak chcesz, możesz przecież jutro wystąpić, tylko musisz dać znać. Tydzień temu mówiłeś, że nie możesz - tak mi pisałeś w prywatnej wiadomości. Co do buttona - faktycznie, moje fatalne niedopatrzenie, gdybym dał głowę że przeniosłem wszystkie buttony ze starej strony radia, to bym ją stracił :) Button trafi niebawem do odpowiedniej sekcji. Aczkolwiek pod audycjami z Twoim udziałem jest przecież podawany link do Nowej Atlantydy, tuż obok Twojego nazwiska, więc nie wiem czemu niektórzy ze słuchaczy z niego nie skorzystali. Widocznie to kolejni, którym wszystko trzeba pod nos podsunąć, podobnie jak ci co regularnie trują na radiowym GG pytaniami w stylu "a co dzisiaj w programie"... (mimo że ramówkę mają praktycznie pod nosem, na stronie)
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

aga napisał(a): dzięki Mapecie!
(komentarz do audycji 25 mar 2017)

marq napisał(a): Graham Hancoc i "jego": ""cywilizacja matka" a raczej jej niedobitki, którzy nieśli "kaganek oświaty" dzikim plemionom uratowanym z wielkiej katastrofy..." A kto przed "wielką katastrofą" stworzył mega zaawansowaną cywilizację Atlantycką oraz samych Atlantów....?? Też niedobitki .... może tym razem po super zaawansowanej cywilizacji np: "MU"; ... itd, itp, etc .... Tak cofać się do tyłu mając 1-3 promile raczej pseudoartefaktów, a reszta to narracja osobista i fabularna autora hipotezy może być mnożona bez końca w tył .... i NIC to Nam Współczesnym nie tłumaczy oraz nie wyjaśnia ! Na PRAWDĘ jeszcze chyba poczekamy sporo lat, raczej dziesiątek lat ... Pozdrawiam
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): Bardzo ciekawa i zapewne inspirująca bedzie ta debata ... Jutro o tej porze - tj za 24h - będziemy godzinę i 15min od Jej początku ... Oczekuję pozdrawiając Wszystkich !
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Belkaenes napisał(a): Bardzo dobra audycja,swietnie sie panów slucha.Co prawda ksiazek nie czytalem,ale mialem okazje ograc gry z serii metro i klimat jest gesty i ciezki,polecam!Dziekuje i pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

chrismiekina napisał(a): Panowie! Nie mogę uwierzyć, że zajmujecie się plotkami.... Przecież można zapytać. Np na mojej stronie nowaatlantyda.com. Pewnie żaden z was tam nigdy nie był... Ładnie mnie wspieracie... Nie dziwi mnie w sumie bo na RP nie ma nawet mojego loga. Ale do dokopania od razu są chętni. Napisalem na mojej stronie, że musze sobie zrobić przerwe w debatach, bo mi się sytuacja w pracy skomplikowala i mam jej naprawdę dużo. Poważnie myślę o zmianie firmy. Wychodze do roboty bladym świtem wracam o zmroku. Taki jest korporacyjny raj. Mam nadzieję że rozumiecie, że Debaty kosztują trochę energii - w moim przypadku temat poznaję razem z wami, w ciagu tygodnia nawet nie mam jak się przygotować a jak pojade spotkac sie z kumplami w sobotę, to w niedziele muszę wracac na zlamanie karku bo u mnie debata zaczyna się o 1 po południu a nie jak u was wieczorkiem. No i na gwalt trzeba szukac jakichś wiadomości w pamięci. No ale daję radę Jestem z wami już 3 lata i te kilkadziesiąt spotkań dało mi masę satysfakcji, ale nie jestem maszyną i każdy przechodzi swój kryzys. Jeśli uwazacie się za moich przyjaciól to oczekuję wsparcia a nie plotek. Jeśli tak nie jest to jaki sens w ogóle bawić się w debaty? Poza tym w debatach jestem tylko gościem - jak wielu innych. Nie buduję programu - jestem do niego zapraszany. Jak się mnie nie zaprasza tzn, że nie jestem potrzebny, więc się nie pcham. Reasumując: nie zrezygnowalem z Debat. Zrobiłem sobie przerwę. Jak Pan Cielebiaś z panem Ivelliosem będą mnie potrzebowac to mi dadzą znać. Na razie dyskretnie milczą. Nie wiem - może też się obrazili? I jak macie cos do mnie to przyjdzcie pogadać na NA. Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Belkaenes napisał(a): Bardzo dobra audycja,swietnie sie panów slucha.Co prawda ksiazek nie czytalem,ale mialem okazje ograc gry z serii metro i klimat jest gesty i ciezki,polecam!Dziekuje i pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

MichuRapp napisał(a): Pytanie do Chrisa Miekiny - Czy uważa Pan, że hipoteza Sithina o naszym pochodzeniu - że ludzkość - jej istnienie, jest rezultatem eksperymentów genetycznych Obcych, że nagły skok cywilizacyjny, nagłe pojawienie się na Ziemi zorganizowanych cywilizacji - sumeryjskiej, egipskiej - każe nam przypuszczać, że to nie ewolucja jest przyczyną pojawienia się homo sapiens? Inny znany pisarz Graham Hancock ma na ten temat inne zdanie uznając, że za powstanie pierwszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Płd i nie tylko jest odpowiedzialna "cywilizacja matka" a raczej jej niedobitki, którzy nieśli "kaganek oświaty" dzikim plemionom uratowanym z wielkiej katastrofy, jaka zakończyła istnienie "Atlantydy" . Podpiera je interesującymi argumentami. Mimo to hipoteza Sithina nadal wydaje się dobrze uargumentowana. Czy jest Pan w stanie spróbować określić prawdopodobieństwo prawdziwości twierdzeń Sithina? Mnie osobiście jego hipoteza wydaje się dobrze uzasadniona i oparta na dość solidnych poszlakach.
(komentarz do newsa 74. Debata Ufologiczna Online)

Judgement1 napisał(a): Arkadiusz Miazga stwierdził, że kontaktu nie będzie, ale trzeba wziąść pod uwagę jedną rzecz - cokolwiek to jest to jest jakoś zbudowane i w związku z tym potencjalnie można albo emulować to coś albo stworzyć jakiś pomost pomiędzy ich światem, a światem ludzi niezależnie od tego czy tej drugiej stronie się to podoba czy nie. Warto zauważyć, że przekaz od tej drugiej strony dość często zawiera zalecenie zrezygnowania z zaawansowanej technologii w imię ochrony przyrody, miłości i innych wirusów umysłu. Z tym, że jeśli ta druga strona czuje się zagrożona powstaniem konkurencji z naszej strony, to widać, że to właśnie odpowiednia technologia skończy zabawę z tą drugą stroną niezależnie czy to się skończy konfrontacją z nimi lub zagładą nas i ich czy nie.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

nick napisał(a): W temacie polecam także filmik Marcina Drewsa (goszczącego kilkakrotnie na antenie Radia) "UFO nad Wrocławiem Riese i projekt Haunebu" na jego kanale na youtube.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

słuchacz napisał(a): ja pierdolę ~p ~q Ivellios co jest z Chrisem? bo z tymi panami się nie dogadam?
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Sebastian p-ń napisał(a): Chris!? Wcześniej zapowiedział, że z uwagi na jakąś prace, nie będzie chwilowo obecny na debatach. Wiec proszę nie wypisywać głupstw, że olewa debaty. itp.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

słuchacz napisał(a): No Co Wy serio? Szkoda, duża strata dla debat no cóż może kiedyś wróci...
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

p.cielebiaś napisał(a): Przypomnę tym, którzy nie pamiętają, że wiele z przypadków tego rodzaju przedstawiliśmy w audycji "Debaty niekontrolowane" pt. "Żywy folklor". To je mam na myśli, mówiąc, że "już kiedyś o tym mówiliśmy. Debata do odsłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aN1C9bef83s
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Kimot napisał(a): Chrisa widziałem na świdnickiej w garniturze i z teczką, widocznie lepiej kręcić biznesy niż siedzieć tyle godzin przy radiu...
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

kidney napisał(a): Chris stwierdził, że olewa debaty. Tak wynika z tego, co komuś napisał. Na czacie tak pisali. Trochę brzydko z jego strony.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

słuchacz napisał(a): @SkrzydlatyŻmij o szczepionkach się nie wypowiem, nie mam pojęcia co w tym siedzi ale z pewnością nie jest to zdrowe. Osobiście szczepiony byłem ostatni raz w wojsku przed i po odsłużeniu zetki, każdy dostawał obowiązkowo "kompocik na wszystko". Pamiętam kilka osób się rozłożyło po tej szczepionce (nic groźnego ale trafili na kilka dni do przychodni) ogólnie każdy się czół po tej szczepionce nie najlepiej przez pierwsze dni ale mówili, że to normalne SIC! natomiast przy tej, którą podawali każdemu na wyjście z woja już nie było takich skutków ubocznych. To tyle co pamiętam osobiście (za młodu pewnie też człowiek sporo tego świństwa przyjął ale nic nie pamięta :)
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

v3go napisał(a): W pewnym momencie pijecie do Fundacji Nautilus. I powiem ze te uszczypliosci sa dobre. Tak jak uwazam ze inicjatywy mowiace o UFO i zyciu po smierci sa potrzebne, tak nie uwazam ze fantatyzm i wylaczenie analizy i logicznego myslenia musi isc z "tymi" tematam w parze... Czesto sie im to zadarza I to jest bardzo przykre. Do tego ta retoryka "my wiemy lepiej i tak jest na pewno i kropka" Mimo wszystko w ogolnym rozrachunku FN osbieram na plus. Ale wy ze swoją robota jestescie najbardziej merytoryczni w Polsce. Ilosc kontentu jaki stworzyliscie jest po prostu fenomenalna..
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): Panowie a co się dzieje z Chrisem? To jakiś chwilowy brak obecności w debatach czy mam się martwić? :)
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @słuchacz - a co powiesz o rtęci wstrzykiwanej do krwi noworodkom i dzieciom (kilkukrotne przekraczanie norm) w postaci szczepionek? No i są jeszcze plomby amalgamatowe do zębów (rtęć + srebro).
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

ono napisał(a): Witam . Mam pewną teze na temat tragedii , nie znalazłem nigdzie doniesień o temacie narkotyków ,których działanie wpisuje się idealnie w sytuacje na przełęczy . Typowy brak koncentracji , olbrzymi chaos , agresja , potęgowanie złych stanów emocjonalnych to LSD . Różne narkotyki pasują do różnych sytuacji , np. extaza jest idealna na dyskoteki , ale właśnie LSD do tzw lasu , czyli do głuszy . Nalezy zauważyć, że w tych czasach agencje rządowe prowadziły testy na ludziach z wykorzystaniem LSD , często na nieświadomych tego ludziach . Aby uzmysłowić Państwu działanie tego narkotyku przytoczę mój przykład , po zażyciu LSD nie potrafiłem odpalić zapałki , mój kolega wyśmiał mnie i sam próbował , też nie potrafił , to pokazuje jaki chaos panuje w głowie . Nalezy też napisać o tzw BAD TRIP , negatywny stan emocjonalny który udziela się wszystkim uczestnikom i ktory jest wielokrotnie potengowany przez narkotyk , wystarczy że jeden uczestnik coś usłyszy czy zobaczy , jesli natychmiast nie zostanie wyprowadzony z błędu to cała grupa w to uwierzy . Nie znalazłem nigdzie doniesień o badaniach na zawartość narkotyków , jednak należy zauważyć że większość narkotyków można wykryć nawet po 90 dniach od zażycia , jednak w przypadku LSD jest inaczej , po 3 dniach nie ma po nim śladu . O testach wojska można odszukać wiele informacji , tu ciekawy artykuł pokazujący skale chaosu : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,82 88953,Tajemnica_szalenstw a_w_Pont_Saint_Esprit__CI A_uzylo.html Pozdrawiam wszystkich :) Łuasz
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

Antares napisał(a): Wejście do e-wydania "Nieznanego świata" poprzez kliknięcie baneru na stronie głównej wywala błąd 404, dopiero wprowadzenie e.nieznanyswiat.pl prowadzi we właściwe miejsce, w każdym razie tak jest w przypadku przeglądarek na silniku Blink. Audycja b. ciekawa, dużo ciekawsza niż się spodziewałem. Przyznam, że znam osoby które miały doświadczenia tego rodzaju, choć nie aż tak ekstremalne, a które bały się i boją przyznać że takowe mieli. Spośród tych osób opisywanych "przez bibułkę" w audycji zdaje się że rozpoznałem Romana Nachta i Igora Witkowskiego, aktywnych na kanale "Niezależna telewizja" i "Tagen.tv", jestem ciekaw kim jest ta trzecia osoba, choć w sumie nie ma to żadnego znaczenia, ot, prosta ciekawość. Z drugiej strony "Curiosity killed the cat", o ile mogę zażartować. Co prawda najlepiej żartuje niezawodny Mehran Keshe, który ostatnio ukonstytuowałł "Radę wszechświata", a za siedzibę ma służyć jakiś wieżowiec na który perski Tesla zbiera datki w sumie 250 milionów dolarów, na marginesie nie wiem po co, skoro złoto to on wytwarza jak pszczoły miód. Tak więc "obywatele wszechświata" przy tym bledną.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

Antares napisał(a): O, to będzie ciekawy odcinek. Przyznam, że nie tak dawno musiałem spędzić sporo czasu na oddziale ortopedycznym, więc z braku innej literatury "na tapecie" były właśnie skandynawskie kryminały. W gruncie rzeczy po przeczytaniu chyba siódmego czy ósmego skandynawskie kryminały (z wyjątkiem chyba Jo Nesb) zacząłem je traktować z przymrużeniem oka, a niektóre wręcz jak humoreski. Niektóre zapewne były pisane tak nieintencjonalnie - przykładowo wg Lackberg w maleńkiej Fjallbace poziom przestępstw na 100 tysięcy mieszkańców zapewne przewyższa Chicago i wschodnie LA. Inne rażą politpoprawnościową schematycznością i to na poziomie młotkowym - tu mogę wskazać ma "Millenium" Stiega Larssona, gdzie wszystkie szwarccharaktery sympatyzują z szeroko rozumianą prawą stroną sceny politycznej, zaś osoby szlachetne muszą koniecznie być zwolennikiem tej lewej. Właściwie czekałem aż którejś stronie Lisbeth Salander skryje się w klubie dla gejów, bronionym przez światłych wyznawców Allaha, a atakować będa protestanckie dewotki powiązane z synami Lebensbornu. Z tą schamatycznością powiązaną z lewoskrętem (??) to chyba szwedzcy autorzy kryminałów (a może nie tylko?) mają problem, co wyartykułował Mankell w kryminale "Mężczyzna, który się uśmiechał". W ksiązce tej Wallander prowadzi monologi wewnętrzne nieco podobne do Stirlitza, a w monologach tych leitmotiwem jest "jest bogaty, a więc z definicji musi być nieuczciwy, bo uczciwy nie może być bogaty". Co prawda nie jestem pewien czy to nie było jakieś mankellowe katharsis, bo autor ten, żonaty z córką Bergmana (tego od filmów, a nie pistoletów maszynowych) kupił sobie posiadłość w Mozambiku gdzie spędzał ostatnie lata życia i nic nie wiadomo, aby służbie wypłacał równościowe szwedzkie pensje. Tak więc nie mogę się doczekać tego odcinka!
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 7 kwietnia)

słuchacz napisał(a): @spirit.of.nikopol a kto te media czyta/słucha/ogląda?Z pewnością nie ludzie myślący samodzielnie i oczekujący od mediów czegoś więcej niż papkę faktów na śniadanie, retransmisję kazania papaja z Watykanu w niedzielę do obiadu i taniec na lodzie do browarka po robocie. Co to za różnica jaki kapitał posiada ta mainstreamowa sieka i kto normalny posiada jeszcze telewizor podpięty do kablówki?
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Rtęć sama w sobie nie jest specjalnie szkodliwa, nie reaguje z kwasem żołądkowym, praktycznie przechodzi nietknięta przez układ pokarmowy. Natomiast opary rtęci mogą przedostawać się przez skórę czy płuca do organizmu. Rtęć ma tendencję do rozbijania się na bardzo drobne kropelki, tak drobne, że jej niewielka część jest w stanie przeniknąć przez jelito lub wpaść w jakieś zagłębienie i pozostać długi czas w organizmie. Wtedy człowiek nie dość, że sam jest podtruwany to jeszcze zaczyna być źródłem skażenia dla swojego otoczenia. Wynika to z faktu, że organizmy żywe przekształcają rtęć w dimetylortęć i to głównie ten związek, jako niezwykle silna trucizna, sieje spustoszenie w organizmie, uszkadzając np. mózg.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

sue napisał(a): haha,zaraz ja pobiore,ha ha .jednoczesnie teraz graja meczyk ,nie ch sb graaja (: ja mam swoja aud TC
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

spirit.of.nikopol napisał(a): Wszystko fajnie, ale w Niemczech udział zagranicznych mediów to jest kilkanaście %, a w Polsce udział niemieckich mediów to ponad 70%
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Judgement1 napisał(a): Tego typu rzeczy zabijają bakterie żyjace w ludzkim organizmie co pociąga za sobą śmierć samego człowieka (rozpad czerwonych krwinek). Skrzypłocz będący albo inspiracją, albo realnym modelem ufo dla nazistów z racji posiadania błękitnej bezbakteryjnej krwi nie posiada tego problemu, więc dopóki nie zostanie stworzona (chociaż próbowano) hybryba człowieka i rośliny to można zapomnieć o antygrawitacji.
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Anna napisał(a): Po śmierci mojego dziadka w nocy śniły mi się jego obrazy ze ślubu z babcią, narodzin mojej mamy, cioci, kupna mieszkania dla mojej mamy. Przyśnił się mojej babci stojąc na balkonie swojego domu i się uśmiechał. W swoim mieszkaniu zmarł jak tam przebywam czuję tą obecność. Nie wiem czy te wspomnienia specjalnie mi mój dziadek przekazał. Tego nie wiem ale pewnie chciał mi coś przekazać
(komentarz do artykułu Duchy - czym są? Czy istnieją?)

Ivellios napisał(a): Do audycji nawiązuje ciekawy temat na naszym forum: https://tinyurl.com/ko96jv2
(komentarz do audycji 24 marca 2017)

Poswist napisał(a): Swietna audycja. Wyrazy szacunku dla Panów.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 24 marca)

Ivellios napisał(a): Triplexity - Easygoing Groove
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

słuchacz napisał(a): Fajnie, że ostatnie audycje są takie długie, dobrze się słucha. PS co to za nagranie, które leci na zakończenie?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 6)

Ivellios napisał(a): Bo to kalka z języka angielskiego - określenie "abduction" używane w odniesieniu do porwań przez UFO. Stało się elementem tzw. specjalistycznego slangu używanego przez ufologów.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Blom napisał(a): moja żona poruszyła ciekawą kwestię - dlaczego mówi się ABDUKCJE? jak mówi sjp pwn: abdukcja 1. ruch kończyny polegający na odchyleniu jej w bok 2. ruch gałki ocznej w kierunku skroni
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

słuchacz napisał(a): @woj "Bez stałego sceptyka nie ma tego programu. " hmm ciekawa konkluzja, zawsze myślałem, że to bez tego "programu" nie ma stałego sceptyka, nie słyszałem żeby prowadził jakąś swoją autorską audycję no ale może się mylę i mnie oświecisz?
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Gacek wszystko fajnie, też nie mam nic przeciwko sensownej debacie oraz sensownej wymianie argumentów ale telefony sceptyka zaczynają przypominać telewizyjną siekę ku uciesze gawiedzi. Często padają z jego ust ksenofobiczne i rasistowskie teksty czy niczym nie poparte argumenty a sam ton wypowiedzi jest agresywny i pretensjonalny. Słychać, że sam Michał czasami jest zażenowany takim poziomem rozmowy i wykazuje się naprawdę sporą cierpliwością pozwalając kontynuować mu tą szopkę
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Michał Rapp napisał(a): Miałbym pytanie do Arka Miazgi. Co uważasz na temat problemu - który co raz częściej przebija się do masowej świadomości - chodzi mi mianowicie o problem Księżyca. Istnieje gigantyczny zalew "fake" na ten temat. Najlepszym przykładem mogą być audycje niejakiego Zalwita na Youtubie. Nie tylko jego z resztą. Jednak sądzę, że jest coś na rzeczy. Prawie 50 lat nas tam nie ma. Dlaczego? Skąd bierze się zalew fotografii tajemniczych obiektów na powierzchni naszego satelity. Czy wszystkie da się wytłumaczyć paredolią? To samo dotyczy zdjęć, które otrzymujemy z Marsa. Czy to wszystko - jest - Twoim zdaniem, wyłącznie manipulacją i fake? Księżyc, jego położenie, rozmiary, odległość od naszej planety - są akurat takie, jak potrzeba - aby życie na Ziemi rozwijało się bez przeszkód. Czy naprawdę jest to przypadek? Chciałbym poznać Twoje stanowisko.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

rafii84 napisał(a): Bo Bernatowicz nie ma wiedzy. Dwa razy słuchałem streamingów live, cisnął takie komunały, że szczęka opada. Z karty czytać umie każdy, każdy umie się przygotować do audycji, ale na zaskakujące pytania odpowiedzieć nie potrafi, jak większośc prezenterów.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Gacek napisał(a): Michal nie daj sie sceptykowi. Staly sceptyku ty tez nie daj sirle Michalowi. W ten sposob mamy zawsze dwa punkty widzenia z ktorych sami mozemy wyciagnac wlasne wnioski. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Ivellios napisał(a): [cytat]Można oczywiście nadsyłać pytania do audycji - czekamy na nie [b]do czwartku 23 marca, do godziny 13:00[/b][/cytat]
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

charlie2tango napisał(a): Miałbym jedno pytanie - czy nie mogłoby być tak, że pewne elementy demonologiczne, które zdarzają się przy okazji zjawiska UFO, są efektem działania bardzo zaawansowanej techniki, nauki ewentualnych obcych(co nam uniemożliwia odróżnienie ich od zjawisk paranormalnych), względnie czy nie mogłyby te elementy być świadomym wytworem tychże obcych, formą manipulacji? Ciekaw byłbym także opinii p. Miazgi na temat tzw. objawień maryjnych. I już trochę offtopowo - warto byłoby zgłębić już jako osobny temat debaty, problem tzw. kultów ufo, ufo-sekt itp.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

Ivellios napisał(a): Ekstremalnie słaby trolling, kolego.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

stachstachowiak napisał(a): ludzie na co wy czekacie czemu nie ma w debacie roberta bernatowicza jego wiedza jest istotna sam poruszal temat w streamie live na youtubie ostatnio byloby extreme ciekawie zaproscie go przyjmnie zaproszenie
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

zbzdzislaw zbzdzislawski herbu pierdzimaczek napisał(a): No ale w taki sposob to mozna skreslic juz na starcie praktycznie kazdego czlowieka ktory interesuje sie teoriami spiskowymi i je bada. O kazdym mozna powiedziec, ze cierpi na psychoze maniakalna, bo wszedzie widzi spiski. Tez mam ta ksiazke i moge powiedziec ze wydarzenia tam opisane wydaja mi sie bardzo prawdopodobne. Bo pamietajmy ze na poczatku lat 90-tych gdy ta ksiazka powstawala nie bylo jeszcze tak szybkiego obiegu informacji, a mimo to mamy dosc dokladny opis np sytuacji politycznej w RPA (skad Szewczyk mial to wszystko wiedziec?), czy tez analize tego, jakie programy emitowala TVP i dlaczego zupelnie nagle ni z gruchy ni z pietruchy zdejmowano je z anteny. Sa tez opisane dzialania owczesnych ministrow miedzy innymi z naszego MON-u i UOP-u. No i jest opisana tez korespodencja z nimi samego autora! Uwazam wiec, ze takie skreslanie calej ksiazki "bo komus sie wydaje" ze autor jest psycholem jest dalekie od bycia wlasciwym i w najwyzszym stopniu glupie.
(komentarz do audycji Odc. 223 Służby specjalne RP czy mafia)

Janosik63 napisał(a): No tak, a jak się to ma do ostatnich doniesien o znalezionych bazach i budowlach na ksieżycu ?
(komentarz do artykułu Ślady obcych na księżycu?)

Ivellios napisał(a): Głównie związki ufologii z demonologią i folklorem. Ogólnie tematy, którymi Arek zajmuje się na co dzień. Newsa pisałem w momencie, gdy jeszcze "produkowała" się wstępna lista pytań.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

Reiv napisał(a): Czego będziecie dotyczyć debata? Nie zostało to napisane.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 26 marca)

słuchacz napisał(a): @ven0m wiesz łatwo jest kogoś oceniać ale spróbuj przez kilka lat robić nieprzerwanie raz w tygodniu audycję. Zobaczymy ile się utrzymasz. Audycje Michała mają wzloty i upadki, fakt coś ostatnio brakuje mu tematów ale nie przesadzajmy, mi się teorii chaosu cały czas dobrze słucha i obok debat ufologicznych jet moją ulubioną audycją.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

woj napisał(a): Jakie szczęście, ze nie masz tu nic do gadania. Bez stałego sceptyka nie ma tego programu.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

ven0m napisał(a): @słuchacz slucham teori pewnie dluzej niz ty ( jeszcze od czasow radia bez cenzury) wiec sklej dupe. juz od dlugiego czasu to nie jest powazna audycja . a o tym co wyprawiali brytole nie musisz mnie pouczac bo dobrze to wiem. Chodzilo mi o to ze sceptyk podaje konkretne argumenty i prowadzi dyskusje dzieki temu ta smieszna ( od dluzszego czasu ) audycja nie jest jalowa. a tomek z rnf to chyba przedawkowal gansy albo kwasy bo sluchac chlopa nie idzie a jego tez sluchalem baardzo dawno temu ale teraz to jest popelina.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

grymas napisał(a): dzięki Tomek
(komentarz do audycji 18 marca 2017)

Martens napisał(a): Psychoza maniakalna.. Facet cały czas żyje w urojonym świecie manii prześladowczej służb specjalnych. W żadnym z odcinków nie mówi w jaki sposób programowano świadomość i jego poczynania. Telepatia syntetyczna? za dużo zmiennych i przypadkowych przypadków spowodowanych dziełem przypadku i zbiegu okoliczności.
(komentarz do audycji Odc. 223 Służby specjalne RP czy mafia)

KYLO napisał(a): STALY SCEPTYK =BAN BAN BAN
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Działkowiec napisał(a): Fajna opowieść. Miło się się słucha takiej pozytywnej hiperprzestrzeni w której nie ma zbędnej jazdy po ludziach :) Czekam na kontynuację.
(komentarz do audycji 18 marca 2017)

nik napisał(a): nawet jakbys napisał ile wlezie,co to da więkość tych co słuchają nie ma pojęcia jak się pisze słowo :historia:
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Aga napisał(a): Drogi Michale, nie trać czasu na jakąkolwiek książkę Janusza Bieszka. To typowe grafomaństwo wyłącznie nastawione na zysk. Tzw. badania opierają się CTRL+C, CTRL+V. Jeśli ktokolwiek w bibliografii podaje filmiki z youtube nie zasługuje by go traktować poważnie.Swoje tezy przytacza jako fakty bez jakichkolwiek dowodów. Strata czasu i pieniędzy. Dostałam jego książkę w prezencie i chyba po raz pierwszy w życiu poczułam się obrażona jako czytelnik. Czytam dużo ale jeszcze żaden autor nie wzbudził we mnie takiej złości. Bieszk z góry zakłada,że jego czytelnicy są idiotami i łykają każdą wyssaną z palca bzdurę jak małpa kit.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

lulak3399 napisał(a): Ma, tylko pewnie z Izraela.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage BTW to takie brytolskie co nie, przypisywać sobie wszystko co dzisiaj mamy. Gdyby nie nasi matematycy nigdy by nie shakowali niemieckiej enigmy ale nie przeszkadza im całe zasługi przypisać brytyjskim matematykom, gdyby nie poświęcenie Polskich lotników w bitwie o Londyn ponieśliby o wiele większe straty ale nie przeszkadzało im to zabronić brania udziału naszym weteranom w paradzie zwycięstwa w 45...nie będę nawet wymieniał dalej ile złego uczynił ten naród nie tylko Polakom bo nie wystarczyłoby miejsca..
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage kolego skoro rzucasz we mnie tak marnymi inwektywami przysłaniając tym swoje marne argumenty to powiem ci jedno, bez tranzystora mógłbyś sobie co najwyżej na tej maszynce różnicowej Babbagea czy kalkulatorze Sterna (nawiasem mówiąc Polaka) policzyć swój marny iloraz inteligencji..Nie ma to nic wspólnego ani z elektroniką ani ze wczesnymi komputerami, które wyewoluowały do tych, które używamy dzisiaj. To mniej więcej tak samo jakby powiedzieć, że dzięki wynalazcy koła mamy samochód. "Angielską gospodarkę herbacianą XVIIw" nosz kurwa skąd ty bierzesz te argumenty człowieku... bo bez tego pewnie dzisiaj nie napiłbym się herbaty, weź gościu puknij się w ten pusty łeb
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Charles Babbage napisał(a): @słuchacz wystarczy pozwolić ci mówić i sam obnażasz swoją głupotę. Sprawdź sobie nieuku kto to był pan Babbage. Opierania się na wikipedii i myślenia że nie było komputerów przed tranzystorem to nawet komentowac nie będę xD Co do herbaty widzę bardzo ograniczonym myśleniem się wykazujesz - co miałem na myśli (co jestem pewien zrozumiała każda osoba obdażona przynajmniej przeciętnym intelektem) to Angielską gospodarkę herbacianą XVIIw - ale widzę masz braki w więcej niż jednej dziedzinie; wcale nie jestem zaskoczony że osoba o brakach w elementarnej wiedzy z zapałem wierzy w spiski itp., wręcz przeciwnie.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): @Charles Babbage facet nie bądź śmieszny żadnego zasiłku nie potrzebuję a tym bardziej od brytoli, wystarczająco dobrze radzę sobie w Polsce. Ciekawe tezy wysuwasz jakoby dzięki koronie jak rozumiem brytolskiej miał komputer, mógłbyś bardzij przybliżyć bo zdaje mi się, że to w głównej mierze zasługa Niemców i Amerykanów, którzy nijak mają się do brytoli a już tym bardziej do korony brytolskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Tranzystor PS herbata pochodzi z Chin kolego
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Charles Babbage napisał(a): @słuchacz szanuj Koronę, dzięki niej masz komputer z którego piszesz, herbatę którą pijesz i, jeśli piszesz z Anglii może, zasiłek z którego żyjesz. Pozdrawiam i polecam się wyedukować.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Szarak napisał(a): Roman Nacht to dorabia do emerytury o ile ją ma.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

słuchacz napisał(a): czasami mam wrażenie, że ten cały sceptyk dobrał się z kilkoma pseudo słuchaczami, którzy go zawzięcie bronią na antenie i w komentach, chcąc po prostu od środka rozpieprzyć tą audycję. Bo nie widzę powodów dla których taki idiota miałby słuchać audycji typowo spiskowej skoro praktycznie wszystko konfrontuje ze swoim populistyczno -mainstreamowym światopoglądem. Jak dla mnie to jest zwykły troling na zaawansowanym poziomie.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): w czym miał niby rację ten oszołom, poczytaj sobie co brytole wyprawiali w Indiach jak zagłodzili miliony hindusów specjalnie podwyższając podatki gdy w całym kraju panowała susza lub jak zmuszając większość rolników w kraju do hodowli makówek na opium doprowadzając do tego, że w całym kraju brakowało żywności, poczytaj sobie co te skurwysyny wyprawiały w Afryce lub kto był pomysłodawcą pierwszych obozów koncentracyjnych, wcale nie sowieci czy hitlerowcy a brytole w RPA. Nie będę się wypowiadał dalej na temat wypowiedzi tego oszołoma. Tomek z rnf-u bardzo ładnie mu kiedyś pocisnął i po prostu rozłączył tego nadętego buca i Michał powinien zrobić to samo, nie wchodzić z tym gościem w żadne dyskusje i dożywotnio zbanować za szerzenie rasistowskich hasełek, demagogi i kompletnych bzdur. To nie jest audycja pokroju jakiegoś szlaufu na youtubie jak może się wydaje niektórym świeżym słuchaczom tch jakich widze w ostatnim czasie wielu. Nie chcesz to nie słuchaj gówno to nas stałych słuchaczy obchodzi a w szczególności Michała. Ja sobie nie życzę w porządnej audycji takich popaprańców jak ten stały sceptyk bo drastycznie zaniżają jej poziom i jak tak dalej pójdzie to niedługo zrobi się z tego jakiś chłam na wzór tego puszczanego w komercyjnych radiach
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

gosiaczek napisał(a): Też myślę, że oni nas napadną przez tych pieprzonych sekciarzy. Kosmity manipulują ludziom w głowach od tysięcy lat. Jestesmy dla nich jak terrarium
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

lulak3399 napisał(a): Porównajcie sobie to pieprzenie o kosmicznych braciach, jakie uprawia Witkowski, Meier, Roman Nacht (obywatel kosmosu) z tym raczej pesymistycznym wnioskiem, jaki wyłania się z waszej chłodnej analizy zjawiska UFO. Stało się dla mnie jasne, że jesteśmy polem wielkiej manipulacji. Inwazja trwa, i to w umysłach. Oni wcale nie muszą nas zagazować jak w Cloverfield 10.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Ivellios napisał(a): A po cholerę, a po cholerę, a po cholerę. A po cholerę pisać takie komentarze? Ta audycja ma otworzyć oczy przede wszystkim ludziom, którzy swoją wiedzę na temat Meiera opierają głównie na serwisach spod szyldu "gówno prawda" typu Inne Medium, Nautilus, czy jakieś inne "zmianywnosie.gov" itd., które forsują image Meiera jako człowieka wiarygodnego.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

audiooooman napisał(a): http://www.etfriends.com/conference/speakers.html
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

Szarak napisał(a): Po cholerę poświęcać tyle czasu i energii oszustowi i to kiepskiemu? ps. zdjęcia jednak da się robić jedną ręką - patrz hasło samowyzwalacz.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

ven0m napisał(a): To staly sceptyk wysuwal porzadne argumenty a michalek nie potrafil odpowiedziec i rozlaczyl sceptyka, a niby kazdy moze sie wypowiedziec w audycji. Taki kretyn jak kunrad (bonzo44) opowiadal swoje androny i nikt mu nie przeszkadzal a sceptyk mowil z sensem ale nie zgadzal sie klodem a momentami wykazywalsie wieksza(sic!) wiedze niz klod (z reszta nie po raz pierwszy) to go rozlaczyl. ZENADA MICHALE!!! (zgadzam sie ze sluchaczem ktory zadzwonil i mowil ze klodziowata nie szanuje ludzi co do niego dzwonia np staly sceptyk, nie raz staly sluchacz a nawet jak armor cage zadzwonil i sie nie zgadzal z koldziowata pi***czka to slychac bylo ze klodzia obrazona)
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

mikoryza napisał(a): Wbrew wszystkiemu bardzo trudny temat, ale dzięki na zwrócenie uwagi na parę spraw, o których nie miałem pojęcia. W PL rzeczywiście nie mówiono o Meierze wszystkiego, choć po książce Moosbrugera mój zapał w jego stronę zmalał.
(komentarz do audycji 72. Debata Ufologiczna Online: Eduard Meier - Prorok z Latającego Spodka)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ja tylko tyle: celtowie = galowie krańce osad celtyckich (galijskich) to Galicja w Polsce i w Hiszpanii. Obecność Celtów w Mołopolsce nie wyklucza obecności Słowian (Lechitów) np. od roku 1800 p.n.e na terenach obecnej Polski. To tak jak obecnie mamy wioski Tatarskie na Białostoczyźnie - i co?... jakiś historyk za 1000 lat odkryje je i powie: na tych terenach nie było Słowian i chrześcijan, byli Tatarzy i muzyłmanie w roku 2017?
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Michał nie dawaj sobą pomiatać temu stałemu sceptykowi, zawiodłem się na tobie zamiast wysunąć porządne argumenty gość cię non top punktował a Ty nic. Te jego czcze gadki o tym jak to brytole cywilizowali hindusów to już w ogóle szczyt ignorancji z jego strony.
(komentarz do audycji 17 marca 2017)

Jupiter napisał(a): Każdy, ma prawo do własnych przekonań.
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Tak, są tam zeskanowane raporty. Nie wiem dokładnie ile, bo całej książki jeszcze nie przejrzałem (400 stron!), ale na pewno jest tam pełen raport specjalnej komisji śledczej w sprawie afery "Żelazo", jakaś korespondencja z ludźmi będącymi u władzy na początku lat 90-tych, nie wiem czy przewija się tam ktoś z obecnego obozu władzy, ale z tego co zdążyłem się zorientować to przewijają się tam nazwiska Milczanowskiego, Suchockiej i innych mniej lub bardziej ważnych osób.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

jorbek napisał(a): Nasz świat jest właśnie obłędnym, materialistycznym odurzeniem swojej boskości. Oblicze Boga, lustro Boga jest w każdym z nas. Jesteśmy chorymi psychicznie, zawirusowanymi Bogami, zagubieni w psychopatycznych kreacjach. Najgorzej mają głęboko wierzący, ci którzy oddają swoją kreację innym bytom z chciwości, pazerności, naiwności. Myślenie jest jak magnes. Myślenie to kreacja. Brak komunikacji ze Wszechświatem to brak empatii. Gdyby każdy z nas poczuł inne byty, przyrodę, zwierzęta tak jak siebie odczuwa zmieniłby swoje postępowanie raz na zawsze albo właśnie by dostał pomieszanie zmysłów i mógłby zwariować.
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): raporty? to mnie zaciekawiłeś Ivelliosie.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Jupiter napisał(a): Gnostycy wiedzieli bardzo ważną rzecz (która nie straciła na aktualności), że nie można stawać odurzonym przed oblicze Boga, bo w przeciwnym razie popadnie się w obłęd, konfuzje, zagubienie i pomieszanie zmysłów...
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

Paper organist napisał(a): Drogi kapitanie w eksperymencie szczelinowym obserwator to nie człowiek ale detektor elektronów.
(komentarz do audycji 11 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Tak, te pierwsze rozdziały brzmią co by nie mówić dość paranoicznie. Takie przypisywanie wszystkiego co złe służbom specjalnym. Pewnych rzeczy nie mogę czytać, z uwagi choćby na fakt że zeskanowane w książce raporty (tak, są takie!) do dziś opatrzone są klauzulą tajności. Jeśli jednak zignoruje się to przypisywanie wszystkiego złego polskim SSmanom ;-) to wówczas dostajemy całkiem interesującą książkę, może nawet dziennik, o charakterze kryminalnym. Właśnie "wkroczyłem" w część opisującą przygody autora w RPA.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian p-ń napisał(a): Chyba masz racje, coś jest nie tak. Kiedy Ivellios zapoczątkował czytanie tej książki, byłem zachwycony, że będzie to coś wyjątkowego, coś przerażającego i prawdziwego, ale entuzjazm opad, do zera. To rzeczywiście paranoidalna z manią prześladowczą. Wysłucham je do końca, choć nie wiem ile będzie miała odcinków i czy jestem stanie zdołać.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian p-ń napisał(a): Kiepska jakoś przez telefon, panie Kamilu. Czasami było trudno zrozumieć. A audycja mogłaby być bardzo ciekawa. Szkoda!
(komentarz do audycji 16 marca 2017)

abi napisał(a): Też byłam u tego pana cudowny człowiek choć jego przepowiednia dla mnie jeszcze się nie spełniła to ma ciągle w nią wierzę cyt. Ale ci się odpowiedzialem nie. Czekam dalej pozdrawiam tych co mogli spojrzeć mu w oczy były niesamowite
(komentarz do artykułu Filip Fediuk, dolnośląski jasnowidz)

edek1974 napisał(a): Może coś o incydencie w Jerzmanowicach w 1993 roku ? Czy mogłaby to być jakaś tajna broń ?
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

woojek napisał(a): ...prowadzący "ZASPANY" jest ciągle niedobudzony coś mamrocze że trudno go zrozumiec sam siebie chyba nie ogarnia a sili się na sugestie słabe a szkoda bo temat MOCNY
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

fnord napisał(a): Ivellios dzięki za odpowiedź i dobre wieści. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Martens napisał(a): Schizofrenia paranoidalna z manią prześladowczą służb specjalnych.. ciekawy przypadek.
(komentarz do audycji Odc. 222 Służby specjalne RP czy mafia)

Hanys Robson napisał(a): Pytanie do Pana Piotra Celebiasia - moglby Pan rozwinac temat doniesien nt zaobserwowania NOL w Miasteczku Slaskim oraz Lublincu?. Kontekst obserwacji mozna polaczyc z JW Spec. w tym miescie, ale rownie dobrze z innym miejscem: pogranicze woj.slaskiego i opolskiego, pomiedzy Lublincem a Kluczborkiem , na wysokosci Olesna patrzac ok 10-15. km na zachod - miejscowosc , a glownie las Szumirad , kontekst bylej JW2464-rozpoznania elektronicznego.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

marq napisał(a): Uzbrajanie w jakąkolwiek broń [szczególnie palną] Maszyn, Robotów, Cyborgów i innych tp. Ustrojstw wyposażonych nawet w Mega-Super-Giga stuczną inteligencję, przy jednoczesnym totalnym rozbrojeniu osób prywatnych oraz Społeczeństwa -jak obecnie jest m.in. w Polsce - jest mega, giga, terra Aberracją oraz możliwe jedynie przez decydentów o cechach - medycznych idiotów, łajdaków, zdrajców, totalnych szaleńców oraz etc, itp indywiduów Medyczne statystyki podają, iż takiego "elementu" jest 5% w całej ludzkiej populacji oraz ze jej odsetek pomału ale sukcesywnie wzrasta! - 10-cio krotnie za dużo aby zniewolić, upodlić i ostatecznie zniszczyć Ludzką Cywilizację oraz planetę Ziemia !
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

marq napisał(a): Chris "szuka" miejsca gdzie ustawić na falach oceanów, na jaki akwen wpłynąć intuicyjnie czy wręcz wg konkretnych danych "współrzędnych GPS w okresie przewidywanego kataklizmu i jak ustawić jacht - czyli dokonuje wizji lokalnej na morzach i oceanach w miejscach w których jest najwyższe prawdopodobieństwa przetrwania i przeżycia. Radzę Tobie Chrisie M. skomunikować się z autorem bloga / blogerem MuKi który blogował na S24 a od jakiegoś czasu "pożegnał" Jankego & konsorces i przeniósł się na WordPress.com Poza ciekawymi poglądami, wiedzą oraz informacjami Muki`ego, on sam buduje od lat katamaran ponoć niezatapialny w każdych warunkach, uderzenia fal wody w celach przetrwania rodziny, najbliższych i zachowania ważnych elementów "naszej" Cywilizacji. Twierdzi iż na rozległych akwenach ziemskich mórz istnieje JEDNO (może max 2 - dopisek mój), miejsca gdzie należy ustawić łódź i to we właściwym kierunku do północy, jak przyjdą Mega fale wywołane przez impakt ciała niebieskiego a właściwie trzech ostatnich "wlekących się" za Nibiru = Mardukiem = Faetonem jak on nazywa Nibiru określając go jako dwa jądra wygasłych nieodpalonych słońc, które Bóg wykorzystał jako napęd "odwiedzając" jeden raz w dotychczasowej historii Ludzkość i Ziemię a które to "ustrojstwo" przejęło kilka cywilizacji wykorzystuje jako pojazd kosmiczny "udając na mniej rozwiniętych planetach Półbogów czy "bogów pośrednich" ... = Tak Sam Twierdzi i opisuje na swym blogu. Arcy ciekawa postać, acz pisze trudnym językiem oraz mega zawile... pomimo to ma niemal 11 mln odsłon oraz po 300/400/500 i więcej komentarzy do każdego wpisu, których dotychczas spłodził 129 notek. Ważne są owe komy ponieważ łącznie każdy wpis z komentarzami ma 10-cio krotność wpisu komentowanego gdzie autor -@Muki udziela się, odpowiada, dopowiada, rozszerza treść etc. Czytanie samego bloga - wpisów, bez niemal całości komentarzy pod każdym z wpisów de facto nie ma sensu gdyż gubimy watek oraz z 70/75% meritum podjętego we wpisie - danym /konkretnym. Adresy do Jego [Mukiego] dwu blogów. 1. S24 http://muki.salon24.pl/ 2. Wordpress htps://mukisalonblog.wordpress.com/ Pozdrawiam Blog /i Muki`ego polecam osobom raczej arcy cierpliwym.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Ivellios napisał(a): Chris wyjechał na parę tygodni. Ale spokojnie, niebawem znów się z nim usłyszymy.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

fnord napisał(a): Mam pytanie, czym spowodowana jest nieobecność Chrisa Miekiny w kolejnej debacie i czy bedzie można go jeszcze usłyszec u was? Pozdrawiam
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Scorpion_XX napisał(a): Ta sprawa Grundmana rzeczywiście daje do myślenia i jak się temu bliżej przyjrzeć, to rzeczywiście nieco zalatuje prowokacją.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Antares napisał(a): No cóż , muszę niestety zgodzić się z prowadzącymi, że obecnie sytuacja pod względem medialnym jest zdecydowanie gorsza jak niegdyś. Przy całym krytycyzmie do czasów sprzed 1989 roku mass media nie były tak skretyniałe jak są dzisiaj. Nie będę ukrywać, że dla mnie antywzorcem jest TVN, co ciekawe jeszcze za czasów Telewizji Wisła przedstawiająca się jako telewizja inteligencka (naprawdę!). Co do tej rzeczy w pełni podzielam zdanie Piotra Cielebiasia, że nawet programy które niegdyś były naukowe dziś koncentrują się na programach-tasiemcach o kanadyjskich drwalach i australijskich kierowcach ciężarówek. Widać tu też polską prowincjonalizm. Tak się składa, że mam sporą antenę satelitarną, pozwalając ą na odbiór mniej więcej wycinek równy nieboskłonu. Parę języków też znam lepiej lub gorzej, więc pozwala to na odbiór treści. Najbardziej pouczającym dla mnie był dzień w którym w zeszłym roku dano nagrodę Nobla z chemii. Zrobiłem taki surfing po kanałach. W czeskiej stacji CT24 w prime time dano rozmowę z dwoma profesorami z czeskiej akademii nauk, którzy wytłumaczyli na czym polegała doniosłość dokonań i dlaczego akurat ta osoba a nie inna została nagrodzona. W polskim odpowiedniku był wywiad z Biedroniem, otwarcie któregoś tam (okrągła cyfra) supermarketu jednej z wiodących sieci w Polsce oraz hamletyzowanie jednego z posłów czy być może rozważy wystąpienie do sądu przeciw jednej z gazet (później okazało się że nie wystąpił, ale przez blisko tydzień produkował się na szkle). Na okrasę był pokaz memów znalezionych w Internecie. O przyznanej nagrodzie Nobla nie było ani słowa (sic!), było to dopiero następnego dnia i to bynajmniej nie w okresie największej oglądalności. To tyle impresji. Zaś za audycję dziękuję, była udana, aczkolwiek niekoniecznie z pozytywnym przesłaniem. Wiem, życie też takie bywa.
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

marq napisał(a): Któreś i to nie jedna osoba na radiu czy telewizji tzw. "alternatywnej" czyli Naszej niedawno twierdzili, podawali do wiadomości niedawno, ze amerykanie sprzedali TVN Rosji /Rosjanom .... Bardzo /Arcy "konspiracyjna" - tu raczej winno być bez cudzysłowu teoria. Ciekawe jak ją /to sprawdzić ? W dzisiejszych czasach tak można zakamuflować własność korpo np telewizji, radia innych mediów i de facto każdej korporacji jak i każdą większą /większej wartości biznesem. Dla mnie to prawdziwa Teoria Spiskowa.... Ale`ee ?!? Co Panowie: RP, Paneliści, Słuchacze o tym sadzą a może coś wiedzą, posiadają jakieś wiarygodne info? Pozdrawiam; ~Marq
(komentarz do audycji 71. Debata Ufologiczna Online: Co Wojsko Polskie wie o UFO?)

Antares napisał(a): tak, żyje, ale jego młodszy brat Mirosław - kosmonauta. Brat-generał, imieniem Władysław, który spowodował że Mirosław poleciał w kosmos pomimo że nie miał najlepszych wyników (lepszy był choćby Piotr Klimuk, który został rezerwowym) już od dekady nie żyje. A te dwie ulice dobrze znam, bo kidyś mieszkałem w okolicy, a znajomy nawet mieszkał w willi którą zamieszkiwał generał Tytus Krawczyc (wciąż żyjący). Muszę się zgodzić, z prowadzącymi że kiedyś czasy były inne i pewne sympatie proufologiczne wojskowych nie były tajemnicą - sam pamiętam generała Grada (mieszkał na Matejki w Poznaniu, imienia nie pamiętam) który sam i z własnej woli opowiadał na temat wielokrotnych obserwacji z drugiej ręki (to znaczy swoich podwładnych) i to bynajmniej bez ironii.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

YUBY napisał(a): Dzięki za informacje. Wiem żę jest dużo błędów, ale robię to charytatywnie i czasem coś wrzucę w pośpiechu np: jakąś audycję, abyście mogli odsłuchać. Pracuję nad zmianą szaty, dodaniem wielu nowych funkcji bo mam taką możliwość, niestety wszystko kosztuje czasu. Ale obiecuję że będzie WWW przyjemniejsza już wkrótce :)
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

Staly sceptyk napisał(a): Antares widze ze jestes w temacie,Hermaszewski z tego co wiem jeszcze zyje.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

zakochana napisał(a): Spotykam się z Toba od kilku lat i jestem po prostu wdzięczna . Dziękuje Tobie Kapitanie za to, że otwierasz przede mną następne i kolejne i jeszcze jedne drzwi, w których stoisz i zapraszasz i nigdy za nimi nie ma niebezpieczeństwa oszustwa. Kocham Cię.
(komentarz do audycji 4 marca 2017)

Ivellios napisał(a): Max Waves feat. Pixieguts - Distant
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Mati napisał(a): Mam wrażenie, że poziom wzrósł. Był taki okres, że na prawdę odechciewało się słuchać. btw Poda ktoś tytuł piosenki, która leci na koniec audycji?
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Michał co do neutralności sieci wystarczyło zajrzeć chociażby na wiki jeżeli już podajesz jakieś info i doczytać co ten termin oznacza: "zasada, zgodnie z którą ISP i rządy nie nakładają żadnych ograniczeń na dostęp użytkowników do sieci" Jeżeli neutralność sieci zostanie zniesiona taki facebook czy youtube będzie przykładowo miał większy priorytet od twojej strony czy alternatywnych serwisów tego typu. Idąc dalej jeden hosting będzie przykładowo promowany przez rząd i będzie miał większy priorytet od innego hostingu, który przykładowo stawia na prywatność i nie współpracuje z rządem itd itp. Jest to bardzo groźne zjawisko mogące prowadzić w przyszłości do takiej sytuacji, że na rynku zostaną same korpo a swój kontent będziesz mógł co najwyżej wystawiać na komercyjnych w pełni kontrolowanych przez właściciela platformach typu fb, youtube itd. Tutaj brawo dla stałego sceptyka, że to sprostował dzwoniąc pozdro
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek ponad 50 lat temu to były komputery analogowe dzisiaj masz już pierwsze eksperymentalne komputery kwantowe. To tyle, jeżeli twoim zdaniem nic się nie zmieniło w elektronice oprucz miniaturyzacji Twoim zdaniem. Serio negujesz mechanikę kwantową i takie tęgie głowy jak Max Planck, Niels Bohr, Louis de Broglie, Erwin Schrödinger czy Richard Feynman? Szanuję zasługi Tesli ale naprawdę są też inni. Nie bądź ignorantem! pozdrawiam
(komentarz do audycji 4 marca 2017)

Antares napisał(a): To prawda, ale on już od szeregu lat nie żyje. Generalnie na ten temat mogliby mieć jeszcze do powiedzenia dowódcy wojsk OPL. Jako ciekawostka - wszyscy mieszkali na dwóch ulicach Rogalińskiego i Cybulskiego w Poznaniu (bo tam że tak powiem "za czasów Hermaszewskiego" mieściło się dowództwo OPL - to znaczy w Poznaniu a nie na tych dwóch ulicach ;-)). Generalicja mieszkała tam, a wyżsi oficerowie na ulicy Palacza (ale nie chodziło o "rakowatego" z "Archiwum X" a Macieja Palacza ;-)).
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

asd napisał(a): Pan Władysław Hermaszewski miałby tu coś do powiedzenia. pozdrawiam
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 12 marca)

mechanterian napisał(a): Wiedza jest jedna bez podziału na naukową i nienaukową. Bawi mnie twoja ignorancja ale to nie mój problem.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

bohun napisał(a): Polecam poczytać ze zrozumieniem o wpływie obserwatora na eksperyment, wtedy może zrozumiesz że nie wiesz o czym mówisz. Typowe nieuctwo z twojej strony.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

mechanterian napisał(a): Poczytaj sobie o wpływie obserwatora na eksperyment, wtedy może zrozumiesz o czym mówię.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Gacek napisał(a): Yuby twoja strona pelna jest bledow ortograficznych co razi odwiedzajacych. Moze warto by poprawic co?
(komentarz do audycji Czas Snu #005)

Sebastian p-ń napisał(a): Bardzo ciekawa audycja. Tym bardziej że moje sny, od jakiegoś czasu przybierają realne kształty i są pamiętne w szczegółach. Choć wciąż uważam że to tylko marzenie, widzenie senne. Ten temat coraz bardziej mnie interesuje. Może rzeczywiście jestem podatny na LD. Czy może wystąpić LD nieświadomie? Nie wiem, jak to sprawdzić?
(komentarz do audycji 2 marca 2017)

bohun napisał(a): Tak jak się spodziewałem, pełne gołosłowie. Zadaniem dowodu albo argumentu nie jest żebyś przekonywał siebie, tylko żebyś przekonał mnie - tak działa argumentacja i metodologia naukowa. Jak nie masz nic na poparcie głupot które pleciesz zrób mądrą rzecz i się nie odzywaj, "magu" :^)
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

mechanterian napisał(a): Nie czuje potrzeby udowadniania Ci czegokolwiek. Swoje przekonania wysnułem z własnego doświadczenia, nie przeszkadzam Ci mysleć jakkolwiek zechcesz, choćby jak targany instynktami zjadacz, wydalacz i reproduktor czy też jako mag, istota świadomie kreująca własne: tu i teraz. Dowody każdy odnajduje sam.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Śniący napisał(a): Sen Na pograniczu jawy i snu usłyszał Głos: - Czy chcesz znać prawdę i być nieszczęśliwym, czy żyć w nieświadomości i być szczęśliwym ? Odpowiedział: - Po co pytasz jeżeli wiesz co wybiorę ? Głos zaśmiał się i powiedział: - Będziesz znał prawdę i będziesz szczęśliwy. - Jaka jest TA prawda ? - zapytał Głosu i w tej samej chwili zobaczył pod zamkniętymi powiekami kosmonautę ciągnącego zasobnik po pustyni. - Ja chcę znać całą prawdę ! - krzyknął w myśli. - Dobrze - odpowiedział głos - Otóż, jestem tym co nazywacie Bogiem, lecz tak samo jak wy nie wiem po co jestem. Używam was jako narzędzi poszukiwania prawdy. Każde wasze życie jest próbą odpowiedzi na pytanie: po co ja sam istnieję ! Głos zamilkł. Czy wybaczasz Bogu świat ? http://opowiadania.svasti.org/sen.htm
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, nie martw się, następną lekturę zrobisz o jedzeniu ciastek z kremem, to będzie przyjemniej posłuchać :) Ja jako miłośnik tematu służb specjalnych - wysłucham do ostatniego odcinka.
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

kim napisał(a): @qwerty: nawet nie wiesz, jak dziękuję za ten post :)
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Antares napisał(a): @Verita (a własciwie dla wszystkich) W takim razie bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Przyznam, że z powodów technicznych w nadawaniu audycji wysłuchiwałem jej dość luźno. W takim razie zaraz ściągnę podcast i wysłucham jej jeszcze raz. Dziękuję za zwrócenie uwagi i tym bardziej się cieszę że ten film został wzięty "na tapetę".
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Jaknajlepiej napisał(a): Obejrzalem film Stalker i uważam go za dzieło iście filozoficzne. Wątek SF jest pomijalny a na pierwszy plan wysuwa się aspekt metafizyczny poszukiwania głębszego sensu istnienia, nadziei, celu. Mam wrażenie że fabuła próbuje przekazać drogę poznania samego siebie w szerszym kontekście funkcjonowania a postać Stalkera przypomina szamana przeprowadzającego na drugą stronę...
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Verita napisał(a): Przecież o filmie "Kontakt" jest mowa w audycji...
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Reiv napisał(a): Bardzo przyjemnie się słuchało. Szybko przeleciały te prawie 4 godziny audycji. Przydał się ten lżejszy temat w debatach, w ramach odskoczni od ostatnich dwóch audycji, które trochę wywołały mieszane uczucia.
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

qwerty napisał(a): Podrzucam listę kilku pozycji, które chyba nie były omówione. Cloverfield Lane 10 Strefa X Wavelength Spotkanie (The Arrival) Roswell Cel (The Objective) Oni żyją (They Live) Stranger Things 4400 Mroczne niebo (Dark Skies) Po tamtej stronie (The Outer Limits) The Event: Zdarzenie
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Antares napisał(a): Przy takim ogromie materiału nic dziwnego, że nie można zawrzeć wszystkiego, a tylko wybrać co bardziej istotne filmy. Trochę jednak żałuję, że do tego grona nie załapał się jeden z moich ulubionych filmów jakim jest "Kontakt" z Jodie Foster, na podstawie książki Carla Sagana.
(komentarz do audycji 70. Debata Ufologiczna Online: Filmy o Obcych: Ukryty Przekaz)

Ivellios napisał(a): Widać lektura dla wielu zbyt ciężka ;-)
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

bohun napisał(a): Bardzo ciekawe te ostatnie zdanie? Masz może jakieś naukowe źródło który by poparło to twierdzenie? Bo nie wydaje mi się żebyś miał.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Dobę po dodaniu 72 pobrania? Naprawdę? Aż, żal... Świetnie się tego słucha ;)
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

conces napisał(a): co za manipulator ten ss prosze nie puszczaj go fidiot
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Mechanterian napisał(a): Nie zgadzam się ze słuchaczem, który inteligencję mylnie utożsamia z informacją. Sieci neuronowe jakie przywołał w swoim przykładzie mogą działać jedynie w ramach nakreslonych pierwotnie przez ich twórcę programistę, nie są natomiast w stanie wyjść poza te ramy gdyż brak im nieodłącznym atrybutu inteligencji czyli zdolności do samodzielnej kreacji. To nie materia wytworzyła świadomość lecz odwrotnie, czyli pierwotna świadomość zagescila się w materię.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

Belkaenes napisał(a): Michale sam sobie odpowiedziales co do concorda i o postarzaniu produktu tez.Szybki przelot byl potrzebny biznesmenom zeby zalatwiac szybko sprawy a teraz?wszystko zalatwia sie online (konferencje biznesowe)nikt nie musi latac juz za ocean zeby cos zalatwic to popierwsze.Po drugie w 2002 roku chetnych na lot bylo bardzo malutko naprawde juz nikt nie chcial latac tym potworem ;)prawie 1.5 raza wiecej paliwa wchodzilo niz on sam wazyl a bral 100 osob.Po trzecie popytaj mieszkancow londynu jak milo sie slucha gromu dzwiekowego ktoru byl slyszalny na terenie calego miasta!a twoj samochodzik by mial metalowe czesci gdybys kupil drozszy,lepiej wykonany i wtedy nie trzeba by bylo naprawiac co 2 lata;) Pozdrawiam i bez cisnienia.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zespół Arthura Dempstera w Argonne National Laboratory wytworzył złoto za pomocą reakcji jądrowych (poprzez bombardowanie w akceleratorze tarczy (ang. target) wykonanej z amalgamatu rtęci neutronami, deuterem lub protonami) w 1947 r. Więc oczywiście, że transmutacja jest nie tylko możliwa, ale była już dokonana dawno temu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Transmutacja
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Reiv napisał(a): Debata moim zdaniem jedna ze słabszych ogółem. Na plus oczywiście dałbym sam pomysł takiej debaty i otwartość ekipy na różne spektrum zagadnień związanych z ufologią. Prowadzenie debat przez organizotorów jak zwykle - wzorowe, trudno się przyczepić do czegoś. Kilka ciekawych zdań ze strony gości, kilka spostrzeżeń i to w zasadzie tyle. Goście zaproszeni do dyskusji moim zdaniem nie sprostali oczekiwaniom ze strony słuchaczy, co widać w komentarzach. Goście wypowiadali się w sposób mało ciekawy, "na jedno kopyto", bardziej analizowali to, co doświadczyli i konfrontowali to między sobą, co dla laika jest po prostu nudne. Mało konkretów. Nawet rzucane "ciekawostki" nie porywały jakoś specjalnie. Wyszło nijako i bez polotu. W drugiej części audycji - przysypiałem, co zdarzyło się mi może z 2-3 razy ogółem, a przesłuchałem wszystkie debaty do tej pory. Brakowało "soli i pieprzu" w tej potrawie. Spodziewałem się po zapowiedziach czegoś na prawdę bombowego. Może gdyby był ktoś w tej debacie bardziej"pieprzny", wtedy byłoby bardziej konkretnie. Trochę za luźno, za sennie. Niemniej chciałbym usłyszeć jeszcze raz audycję o podobnej tematyce, może inny dobór gości wypali. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Filmy generalnie przedstawiają obraz kosmosu w kontekście przestrzeni materialnej 3D a do tego istotnie umiejscawiają człowieka w centralnym punkcie każdej fabuły. A czymże jest ludzkość jak nie rybkami zamkniętymi w obszarze wody akwarium próbującymi zrozumieć czym jest to coś za szybą tegoż akwarium. Mało jest produkcji obrazującej złożoność natury rzeczywistości ze szczególnym uwzględnieniem obszarów niejawnych. Bo albo widzimy obcych w filmowej kategorii SF albo demony/duchy w horrorach. Oczywiście mamy jeszcze baśniowe klimaty w tzw. kategorii fantasy. Mało mamy filmów, które łączą te kwestie a do tego zgrabnie. Przykładem są Odyseja kosmiczna czy Solaris jakkolwiek mam wrażenie, że przekaz jest w nich tak subtelny i trafia jedynie do wrażliwych jednostek. Pytanie zatem dlaczego takie filmy nie powstają? Czy to kwestia braku wyobraźni scenarzystów? Bo literatura daje wiele przykładów do ekranizacji.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 5 marca)

edek1974 napisał(a): Może by tak którąś z debat poświęcić tajemniczym zaginięciom ludzi na przestrzeni dziejów ?
(komentarz do artykułu Historia teleportacji)

Jaknajlepiej napisał(a): Moim zdaniem nie dysponujemy metodami badawczymi mogącymi udowodnić prawdziwość obserwacji w przestrzeniach niejawnych. Bazujemy na odczuciach a te są wielce subiektywne. Jedyna droga to ta stosowana min. przez Instytut Monroe czyli możliwie duża próba doświadczających w odizolowanych od siebie warunkach i analiza obserwacji i odczuć pod kątem elementów wspólnych. Osobiście uważam, że zanim nie zaczniemy doświadczać na dużą skalę w ujęciu populacji to nie uzyskamy przełomowych odkryć i będziemy bładzili zdani na wiarę opisów tych nielicznych praktyków OBE, podróży astralnych, mentalnych itp.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Antares napisał(a): Net neutrality oznacza równy priorytet dla wszelkich pakietów i protokołów i nie ma nic wspólnego z polityką (rozumianą w pospolitym sensie). Gorącymi rędownikqmi zniesienia neutralności sieci są sieci streamingowe z Netfliksem na czele, które chcą zagwarantować sobie uprzywilejowane traktowanie pakietów w porównaniu ze zwykłymi userami. Z drugiej strony kilka lat temu providerzy sami chcieli ograniczać priorytet dla korzystających z tego protokołu (i obciążających ich łącza). Innymi słowy zniesienie neutralności sieci byłoby rodzajem QoS ale na szczeblu "ponad głową" użytkownika, na poziomie korporacji i providerów. Jakiś czas na "próbnych galopach" w tym kierunku został nakryty amerykański Verizon, oczywiście "dla dobra ogółu użytkowników tego providera". Oczywiście użytkownik nie miałby żadnego wpływu na priorytyzację - i w tym upatruję nieuczciwego traktowania jednych podmiotów kosztem drugich za pieniądze konsumentów.
(komentarz do audycji 3 marca 2017)

prax napisał(a): Tylko co pani doktor mogłaby powiedzieć o obiektywności tego? Nauka nie jest w stanie wyjaśnić OBE ani podobnych zjawisk. Teorie o świadomości kwantowej też tutaj w sumie nie leżą.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Antares napisał(a): @OrinMan @Jaknajlepiej Pozwolę sobie ująć obie wypowiedzi zbiorczo. Pominę już, że widzę że punkt 4 jaki napisałem powyżej wypłynął szybko. Niespecjalnie mnie to zaskoczyło. Jednym z głównych problemów tej audycji - ogólnie rzecz ujmując - jest przeraźliwie dogmatyczne postrzeganie wszystkiego dookoła. A przypomnę, że - za Kopalińskim: "dogmatyzm - antykrytycyzm, przeciwieństwo sceptycyzmu; postawa umysłowa, którą charakteryzuje przyjmowanie poglądów bez dowodu, na zasadzie ślepej wiary". Ot, na zasadzie krytyki (posłużę się tu metodą znaną w socjologii jako "studium przypadku") że epoka żelaza jest ździebko starsza niż powiedziano w audycji. Jeśli przyjąć skuwanie żelaza meteorytowego to pochodzi z czasów predynastycznych w Egipcie, a jeśli całość procesu "od rudy" to od czasów starohetyckiego albo być może i okresu protohetyckiego (stanowisko Kaman-Kalehöyük). Ja rozumiem, że nie każdy musi wiedzieć, że "epoka brązu" tak naprawdę powinna się nazywać "epoką mosiądzu" bo brąz antyczny (stop miedzi z cynkiem i czasem ołowiem lub antymonem) jest czymś innym niż brąz w dzisiejszym rozumieniu (stop miedzi z cyną), ale od kiedy mniej więcej trwa epoka żelaza było kiedyś nauczane w piątej klasie podstawówki. Co więcej, z samej natury rzeczy nie ma tu miejsca na postawę heurystyczną, bo niby w jakim kontekście? Technologii Keshe? "Technologia Keshe" to - nie mam najmniejszych wątpliwości - humbug który z pewnością wyjdzie bokiem środowisku alterezo, podobnie jak apokaliptyczne przepowiednie co do końca świata w 2012 roku. Samo słowo "technologia" jest tu mocno na wyrost - słowo to oznacza powtarzalność wytwarzania jakiegoś dobra w procesie określonym warunkami brzegowymi, a dowiedzenie słuszności jej wykonalności i działania zawsze spada twórcę technologii czy podmiot który ją postuluje. Co tu zostało spełnione? Nawet pojęcia są wzięte kompletnie od czapy. Później biorą się z tego takie fenomeny jak "żywienie się plazmą". Nie mam jakiś wątpliwości, że zapewne zaraz pojawią się zarzuty, że osoby "z dyplomami z buraka i ziemniaka" kompletnie się nie znają, bo niby skąd? Właściwie to przekreśla ich wiarygodność. Jasne, w niektórych przypadkach wystarczy jednak samo posiadanie ekierki. Albo i nie.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

rycerro napisał(a): Na chwile obecna najlepsza audecja w RP. Bardzo wysoki poziom, przebijacie nawet debaty ufologiczne. Szczegolnie po ostatnim slabym ich odcinku
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

YUBY napisał(a): Pracuję nad tym, dzięki :)
(komentarz do audycji Czas Snu #004)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Jaknajlepiej - no i co z tego? Kto tu się ośmiesza... Pokazujemy polski przemysł szklarski, który, jako jeden z niewielu, się ostał po komunie i się świetnie rozwija... I nawet to przeczy tezom Tomka w audycji, słuchamy i oceniamy, i mamy własne zadnie.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Kamil napisał(a): YUBY dziękuje za audycje, świetnie się słucha. Tylko nie sądzisz, że podkład za głośno? Pozdrawiam serdecznie, ciekawych podróży życzę.
(komentarz do audycji Czas Snu #004)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wszystkie tezy słuszne: I Rzeczypospolita była imperium (imperium lechickie istniało wcześniej i ostatnia jego odsłona przed I Rzeczpospolitą to było panowanie cesarza - primus - Bolesława Chrobrego); II Rzeczpospolita państwo słabe i przepojone agenturą, która masowo zdradziła w 1939 roku podczas wojny; PRL czyli totalitarna wersja Księstwa Warszawskiego; obecna RP zbudowana na obcej agenturze stworzonej głównie z ludzi dawnych służb komunistycznych: zwinięcie, zamiast rozwinięcia, przemysłu i nowoczesnej gospodarki, właściwie do czasu wejścia do UE żyliśmy w ruinach PRL zamiast się rozwijać, od chwili wejścia do UE rozpoczął się niemrawy rozwój, dzięki możliwości nieograniczonego eksportu naszej produkcji na zachód (mięso, wódka, prefabrykaty budowlane, szyby, palety drewniane i krasnale ogrodowe), i może nieco dzięki funduszom unijnym, które niejako wymusiły finansowo inwestowanie w infrastrukturę typu drogi (nie wiem, czy ktoś zauważył, że między 1989 a 2004 rokiem dróg nie budowano prawie żadnych). Stały sceptyk rzuca głównie inwektywami i obraża Cloda, jak każdy troll myśli, że jest fajnym kozakiem, a tak na prawdę jest żałosnym frajerem, który nie potrafi udowodnić merytorycznie własnych racji, jeśli w ogóle takie ma.
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

szyderca napisał(a): Jak dla mnie temat bardzo ciekawy, Debata również choć momentami była na bardzo wysokim poziomie ale były też momenty gdy musiałem się zmuszać do słuchania, dlatego przypuszczam takie mieszane uczucia mają też może inni stali słuchacze Debat. Jak to powiedział Piotr C taka debata była potrzebna ale czegoś w niej zabrakło jak pisze Sebastian p-ń. Moim zdaniem brakowało jak pisze Jaknajlepiej obecności pani dr. Rutkowskiej-Adamskiej z którą była by to jedna z najlepszych Debat w historii, dlatego bardzo cię proszę Ivellios o zorganizowanie z nią Debaty na ten temat albo chociaż zapytanie słuchaczy czy chcieli by usłyszeć taką Debatę, bo moim zdaniem ona stanowi taką naukową przeciwwagę dla praktyków jak Rafał N.Leszek O.O. yuby czy dżejson którzy w zasadzie mówili to samo i prawie we wszystkim się zgadzają a pani Rutkowska-Adamska była by dla nich taką przeciwwagą, kolejny raz prowadzona debata w sposób profesjonalny przez Piotra C , co staje się juz normą, Dziekuje za debatę i liczę na drugie starcie z panią doktor, pozdrawiam prowadzących oraz słuchaczy
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

szyderca napisał(a): Tomku jak zwykle miło mi się słucha twoich audycji ale 1godz 12 min zgadzam się z tym co mówisz tylko pomyliłeś pojęcia , bo miałeś na myśli odkryty bodajże w 1850 stop żelaza i węgla zwany stalą. Żelazo było znane od wieków choćby przy wytwarzaniu zbroi, mieczy itd., . Domieszka 2-3% węgla powoduje zwiększenie twardości i tu masz racje niby stal nie była znana przed wiekami ale znali ją ponoć w Damaszku, tzw. Damasceńska, czy w innych miejscach.Dlatego pozwalam sobie sprostować i zamiast żelazo wpisać stal i wówczas do twoich słów nie sposób się przyczepić. Co do Keshe mam inne zdanie ale może jestem takim lordem Kelvinem,który będąc prezesem Królewskiego Towarzystwa Naukowego powiedział w 1895 r "Maszyny latające cięższe od powietrza są niemożliwe" i może tak jak samoloty wzbijają się w niebo wbrew logice tak i w ten sposób działa ten generator, tego nie wiem bo tu moja wiedza się kończy czyli nie za bardzo wierzę ale nie mam podstaw by nie wierzyć. Natomiast mówiąc o transmutacji jako metodzie otrzymywania złota z rtęci oraz nie tylko jej, to podobno jest możliwa o czym mowa w tym linku http://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/!a-bio informacja/bio-006.htm natomiast dla mnie jest to wiedza tajemna i moja wiedza jest tak malutka że nie ośmielę się w jakikolwiek sposób wypowiadać. Tomku bardzo czekam na zapowiadaną przez ciebie audycję o Starożytnym Egipcie , zresztą taki temat w Debacie Ufologicznej byłby dla mnie również bardzo ciekawy jak i przypuszczam dla wielu wielu słuchaczy,pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie :) z tymi szybami to ośmieszacie siebie samych. Czym innym jest produkcja szyby do budowlanki czy samochodów od wytwarzania precyzyjnych zwierciadeł. Wystarczy 5 min reaserch w Google aby się o tym przekonać. Dodatkowym wyzwaniem są duże powierzchniowo zwierciadła zarówno z uwagi na rozmiary piecu i technologii wypłaszczania zapewniających wysoką czystość struktury jak też gładkości powierzchni. Pamiętać przecież należy że w astronomii głębokiego kosmosu padanie delikatnego sygnału świetlnego na powierzchnię zwierciadła będzie tym wierniejsze im większa precyzja jego. Drobne inkluzje mogą decydować o być albo nie być dla postrzegania danego obiektu. Jednym słowem skoro moje narzędzie pomiarowe jest niedoskonałe i czegoś nie dostrzega czy to oznacza ze tego nie ma? Aż ciśnie się analogia do założeń fizyki kwantowej i zależności postrzegania obiektu przez obserwatora od jego formy skupienia i świadomości.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Dziękuję za tę audycję. Książki Castanedy przyciągały mnie od kilku lat ale jak do tej pory nie sięgnąłem po nie. Teraz mam pewność, że to kolejne pozycje do mojej biblioteczki. Wiele poruszanych przez Youbego kwestii doświadczyłem osobiście jakkolwiek czuję niedosyt doświadczania przy jednoczesnym głębokim przeświadczeniu o jego relatywiźmie z punktu widzenia ograniczonej percepcji mojego obserwatora. Ciekawią mnie aspekty stopni rzeczywistości głębszego poziomu i sposoby poruszania sie między nimi. Czy poruszana w audycji ścieżka wtajemniczenia umożliwiająca wchodzenia na coraz wyższy stopień lub warstwę jest odczuwana i rozumiana podobnie przez niezależne od siebie zarówno metodycznie jak też kulturowo badaczy? Zastanawia mnie na ile te doświadczenia są iluzją odkrywcy powielaną przez naśladowców/wyznawców? Moje obserwacje otoczenia wskazują na niebywałą łatwość zastępowania u ludzi starych dogmatów wiary przez nowe, aktualnie modne, szeroko rozumiane duchowe prawdy reprezentowane przez niezliczone szkoły i ich mistrzów.
(komentarz do audycji 2 marca 2017)

WIESIAS napisał(a): Żyję już na tym świecie pół wieku i pierwszy raz widziałam dziś tj. 02-03-2017 o godzinie 17,35 dziwny obiekt na niebie . Wracając z pracy samochodem w Będzinie -Łagisza , zauważyłam na niebie , dość nisko z boku ( był zmierzch niebo nie miało chmur, oprócz pasa blisko horyzontu ) lecące dwie mocno świecące linie ułożone w kształt trójkąta ostrokątnego około 45- 50 stopni bez podstawy . Kształt-klucz lecących żurawi . Nie były to smugi lecącego samolotu - takowe są białe i rozmywają się w miarę oddalania samolotu , no i ten kształt. Obserwowałąm kilka sekund z myślą , że zatrzymam samochód i zrobię zdjęcie -miałam przy sobie dobry aparat fotograficzny-jestem fotografem -amatorem z kilkunastoletnim stażem. Ale w tym miejscu nie mogłam tego zrobić . Przejechałam z szybkością 60 km na godz, 500 metrów do drogi 4 pasmowej , gdzie mogłam się zatrzymać . Ale niestety obiekt ten był już bardzo daleko przede mną i wysoko , czyli poruszał się z ogromną szybkością , choć nadal świecił na całych liniach trójkąta , bardzo mocnym nie rozmytym kształtem , bez żadnych smug w ,, ogonie ". W tym miejscu bardzo często widzę samoloty które wystartowały ( dalej za Będzinem , w Pyrzowicach jest lotnisko ), więc nie są jeszcze na bardzo wysokim pułapie i mogłam porównać wielkości -samolot to tylko około 1/ 10 wielkości tych świecących linii , no i widać też białą smugę - jedną !!! I nigdy tak szybko się nie oddalają . Zastanawiam się nad liniami , jeżeli byłyby to dwa rzędy kilkudziesięciu mocnych świateł , przy dużej szybkości połączą się w linie . Ciekawe czy ktoś jeszcze to widział . W końcu jest kilka miast koło siebie . Może jeszcze ktoś z innych kierowców , albo ktoś z jadącego autobusu - a mijałam dwa autobusy jadące w tym samym kierunku . Tylko czy ktoś sie będzie zastanawiał nad tym ?
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

szyderca napisał(a): Tomku niestety słucham audycji z opóźnieniem dlatego i mój komentarz dotyczy audycji sprzed kilkunastu dni.Otóż wtrącę swoje trzy grosze co do złota mówisz że to niemożliwe żeby ten sam pierwiastek jakim jest złoto różnił się kolorami, moim zdaniem różnice te wynikają z tego o czym mówisz kilkanaście sekund wcześniej a więc od rodzaju zanieczyszczeń izotopu złota i dlatego jest złoto bardziej zanieczyszczone i mniej zanieczyszczone co weryfikują tzw. próby złota natomiast zanieczyszczenia decydują czy jest to złoto żółte czy czerwone czy białe, czyli jakim pierwiastkiem jest zanieczyszczony izotop złota. Co do produkcji złota to oczywiście że masz rację można je produkować a nawet powiem więcej do niedawna panowała teoria że pierwiastek złota powstaje w wyniku wybuchu supernowej co obalił fizyk jądrowy Glenn Seaborg przekształcając ołów w złoto tzn pierwiastek ołów o liczbie atomowej 82 zmienił w pierwiastek o liczbie elektronów krążących po orbicie 79 czyli złoto czyli w skrócie wybił z pierwiastka 82 elektronowego 3 elektrony.Niestety taka zabawa jest bardzo droga i możliwa obecnie na 2 sposoby albo jak to zrobił Seaborg w wyniku rozszczepienia w reaktorze termojądrowym albo poprzez zderzenie w akceleratorze i wybicie 3 elektronów.Ale od pierwiastka złota do izotopu złota jest jeszcze daleka droga ,podam przykład węgla czysty węgiel ma liczbę atomową 6 ale masę atomową12,01 ale zaokrągla się do 12 ale jest też węgiel C13 , C14 a więc masa atomowa decyduje czy to węgiel czy grafit czy grafen czy diament.Prostszym językiem o ile złoto ma zawsze 79 elektronów i 79 protonów to może mieć w jądrze 20 neutronów lub 50 lub 60 czym ich więcej tym większa masa atomowa, która wraz z liczbą atomową podawana jest w tablicy niejakiego pana M.Tylko proszę nie mylić liczby neutronów z tzw. zanieczyszczeniami bo neutrony nie mają wpływu na zanieczyszczenie które jest wynikiem obecności jakiegoś pierwiastka w tym wypadku w izotopie złota . No i kolejna sprawa trwałość takiego pierwiastka czyli stabilność ale to już temat do dłuższej dyskusji.Bardzo Ci Tomku dziękuję , że otwierasz mi oczy na pewne oczywiste rzeczy koło których na co dzień przechodzę ale ich nie zauważam. PS. Przecież Rosjanie też mają akcelerator, a może faktycznie jest jak mówisz ?. Jak zwykle miło się Ciebie słucha i oprócz Debat jest to dla mnie audycja której słucham z przyjemnością
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

Piotr napisał(a): Mam pytanie ,,jak wpaść w świadome śnienie,,?Nie ukrywam że próbowałem na razie jednego sposobu lecz nic mi z tego nie wyszło.
(komentarz do newsa Świadome śnienie w perspektywie badań Don Juana i Carlosa Castanedy)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): http://www.pressglass.eu/ tu nieco na temat produkcji wielkich szyb
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

jaknajlepiej_ma_rację napisał(a): Też tak myślę. Po drugie, nie wiadomo, jaka natura tego zjawiska jest. A te kontakty w innych stanach świadomości nie są takie znowu niemożliwe.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Pomimo wielu sceptycznych głosów w komentarzach uważam, że ta debata była potrzebna i wymaga kontynuacji. Dlaczego? Gdyż Postrzeganie UFO jedynie jako zjawiska fizycznego w istotny sposób zawęża pole rozumienia i oddala nas mocno od poznania prawdy jakakolwiek by ona nie była. Spektrum rzeczywistości jest tak szerokie, że tylko ignoranci będą temu zaprzeczać. Polecam przesłuchać ze zrozumieniem audycje z Panią Dr. Rutkowską-Adamską. Jest to dla nas z jednej strony wielka niewiadoma ale z drugiej olbrzymie pole do badań i poznawania o czym właściwie opowiadali uczestnicy tej debaty. Bardzo istotny motyw, o którym wspomniano to orbitujące głęboko w przestrzeni kosmicznej olbrzymie obiekty wysyłające projekcje hologramów rzeczywistości/nierzeczyw istości. Proponuję kontynuować rozważania tej kwestii i odbioru przestrzeni jako projekcji. Proszę zauważyć, że wpajane nam od urodzenia dogmaty postrzegania mogą mieć na celu silniejsze zakorzenienie nas w projekcji jako domniemanej rzeczywistości. Czy istnieje tu jakikolwiek związek z weryfikacją hipotezy o holograficzne naturze rzeczywistości w świecie naukowym? Osobiście mam silne odczucia, że nie jesteśmy ludźmi co do czego usilnie stara się nas przekonać. Ta planeta, to środowisko, ten układ społeczny to nie jest nasze naturalne środowisko. Być może jest to eksperyment a my w nim bierzemy udział mniej lub bardziej dobrowolnie. I nie mam tu na myśli denikenowskich rozważań ale coś co dużo bardziej wykracza poza przestrzeń i czas, co jest trudne do wyobrażenia a tym bardziej zrozumienia. Dlatego też osoby eksplorujące niejawne przestrzenie miast być krytykowane powinny być wspierane by systematycznie i metodycznie je badać.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Jaknajlepiej napisał(a): Każdy wytworzył w sobie określony punkt widzenia, który rzadko pozwala a częściej uniemożliwia postrzeganie w zupełnie inny sposób tych kwestii, które większość akceptuje takimi jakie im wpojono. Wielu z was krytykujących audycje Kapitana nie akceptuje tego odmiennego sposobu postrzegania. Zapewne wiele w tym przyczyn łącznie ze złą wolą i celowym działaniem. Przy okazji drobna sugestia do was: powinniście wiedzieć, że bardziej będziecie zajadle krytykować autora i jego przekazy tym bardziej będzie on interesujący dla tych poszukujących alternatywnych treści. Osobiście szanuję jegomościa za jego szerokie spektrum zainteresowań i próby konstruowania hipotez odmiennych od mniej lub bardziej oficjalnych dogmatów nauki i wiedzy. Dziękuje Ci Marku Sęk Iweliosie za udostępnianie tej audycji i za Twoją dobrą robotę, jaką wykonujesz popularyzując treści paranormalne w sieci. Uszanowanie szanownemu Panu jak to ma w zwyczaju mawiać Kapitan Tomasz. Peace&love
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

OrinMan napisał(a): Człowieku, nikt Cię do słuchania Kapitana nie przymusza. Nie jesteś przykuwany łańcuchami do ściany i nie wkładają Ci siłą słuchawek na uszy. Masz wolną wolę (chyba?) i zawsze możesz pominąć tę audycję - to samo tyczy się kolegi hutnika. Zastanów się nad sobą i swoim postępowaniem. Ivelios ma rację zwracając uwagę, że poziom wypowiedzi w komentarzach (zwłaszcza pod audycjami Kapitana) jest bardzo niski, wręcz żenujący. Ciągłe ataki na technologię Keshe stały się już nudne. Ludzie, którzy sami niczego nie sprawdzili z góry zakładają, że coś nie działa, a Tomek to ściemniacz. Kapitan ma swoje wierne grono słuchaczy od wielu lat, podobnie jak każda pojedyncza audycja w RNF czy Paranormalium. Jedno mnie jeszcze nurtuje... Skoro uważasz Hiperprzestrzeń za "wciskanie ciemnoty", to dlaczego jej systematycznie słuchasz? :) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Antares napisał(a): @OrinMan Nie rozumiem o co pretensje. Mapet sam prosił aby sprawdzić i hutnik sprawdził (sądząc po nicku nie musiał). Gratuluję wiedzy jeśli ty musisz w Googlu sprawdzać, że żelazo odkryto wcześniej niż w XX wieku. A w wakacje oderwij się może na chwilę od teorii alternatywnych i pojedź w Góry Świętokrzyskie pooglądać dymarki http://dymarki.pl/dymarki-swietokrzyskie / @Ivellios Problem z tym że to mapet często a gęsto wyskakuje z bzdurami, które na dodatek szalenie łatwo zweryfikować. No może nie przez wyznawców którzy są w stanie mieć pretensje o rzeczy które są "common knowledge", no chyba że jeśli masz inne zdanie to sam zaprezentujesz to lepienie gołymi rękoma (o pardon, wysmarowanymi aminokwasami...) kolumny z rtęci w temperaturze pokojowej, co miał zrobić jakiś Hindus wzmiankowany w "Hiperprzestrzeni" przez mapeta. To co, przyjmujesz zakład ? ;-) Raz, dwa, trzy, lepisz ty... :-) A wspominam coś takiego, bo w "Debatach Ufologicznych" w przeciwieństwie do "Hiperprzestrzeni": 1. nikt z uczestniczących nie wali takich baboli 2. jak wali zdecydowanie pomniejsze to po wpisie wyjaśnia sprawę 2a. nie napina się w następnej audycji "dyskutując" z adwersarzami na argumenty in personam, ale nie odnosząc się do faktów o które owi adwersarze indagowali 3. nie pojawiają się wyznawcy mówiący że metr to 97 czy 115 centymetrów bo tak powiedział prowadzący i wyskakujący z "koronnym" argumentem "to nie słuchaj" Nie jestem dzieckiem i rozumiem, że jesteś właścicielem i animatorem Radia Paranormalium i jako taki możesz tu robić w nim WSZYSTKO ale nie miej pretensji, że ktoś nie daje sobie kolokwialnie mówiąc "wciskać ciemnoty". Niestety polskie stacje internetowe czy kanały youtubowe często stają swoistymi "echo chambers" chyba na zasadzie prawa Parkinsona nie potrzebującymi już do niczego słuchaczy chyba że dają się łatwo indoktrynować. Przyznam, że lubię kanały jak ten zalwita na YT. Człowiek od 30 lat mieszka poza Polską(i nie mam najmniejszych pretensji, że mu słów brakuje - to zrozumiałe), odnosi się do widzów z szacunkiem, wie co to tryb przypuszczający i nie sądzę aby kiedykolwiek dywagował na temat "wytrzaskania po pysku przez starych". A że czasem błądzi? Każdy błądzi, byle to robić kulturalnie i jeśli już nie z szacunkiem dla osób czy rzeczy których się nie lubi ("Jezus Chytrus") to przynajmniej z szacunkiem dla inteligencji słuchaczy.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Zenon napisał(a): Claude, trzeba to powiedzieć wprost: Pierniczysz takie androny odnośnie tych zdjęć NASA, że aż tyłek szczypie. Jasne że NASA robi też tajne projekty (np. wahadłowce dalej latają), ale kurde, sprawa nie jest AŻ TAK "zaspiskowana". Surówka z Cassini: https://saturn.jpl.nasa.gov/galleries/raw-images/ O kolorach: https://spaceplace.nasa.gov/cosmic-colors/en/ Kolorowanie, autorka - Pani z NASA http://www.space.com/8059-truth-photos-hub ble-space-telescope-sees.html Egzoplanety: https://exoplanets.nasa.gov/trappist1/ "This is an artists interpretation. " to po angielsku "to interpretacja artysty", znaczy się, że mówią ze to wyrenderowali/namalowali i tego nie ukrywają, wiesz? Wiesz że to nie jest żadna tajemnica że nie widać tych planet? Zdjęcia Plutona mamy od niedawna, a przedtem były tylko jego przedstawienia. Nie jest tak, że zdjęcia egzoplanet są fałszowane i ktoś mówi że to serio widać w świetle widzialnym... Pieprzysz Wać Panie, albo celowo w błąd wprowadzasz, faktycznie w stylu Mapeta. Przykro mi Claude, musisz się albo precyzyjniej wyrazić, albo zwyczajnie przeprosić za wprowadzanie w błąd (czego swoją drogą wymagasz na NR od Atora). Pozdrawiam. Ogólnie audycja ciutek lepsza niż ostatnio, oby tak dalej.
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Belkaenes napisał(a): Moze bys michale w nastepnej audycji wytlumaczyl ten mityczny (dla ciebie)brak rozwoju w lotnictwie!opowiedz moze dlaczego nie lataja juz Concorde?czy niewiesz?moze dlatego ze 100 osob w concordzie vs 800 w airbusie to jest ekonomiczne podejscie?rozumiem ze ty wolalbys latac szybko ale drogo i nie ekonomicznie.tyle bzdur juz w twojej audycji na ten temat bylo ze moze warto zrobic osobny temat z tego? Pozdrawiam
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

kimbol napisał(a): W zasadzie każdy film o Obcych wyświetlany w kinach w ciągu ostatnich 15 lat zawierał to o czym mówi Piotr, czyli sugestię, że kosmici funkcjonują jakby poza czasem. Zobaczcie Arrival i choćby 4th Kind... Nie dziwne?
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Ivellios napisał(a): @yamato a może zamiast rzucać "mocnymi sloganami" odniósłbyś się jakoś do zawartości merytorycznej "Hiperprzestrzeni"? Bo pisanie komentarzy w taki sposób jak Ty to zrobiłeś to nie jest dyskusja, a po prostu zwykłe chamstwo i gówniarstwo. Jechać po innych to każdy potrafi, ale jakoś to uzasadnić sensownie to widzę nie bardzo, z tym już macie problem. @OrinMan dzięki za cynk, naprawiłem już babola z linkiem.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Świetnie, w takim razie do następnej debaty ufologicznej zaprosimy Ciebie, zobaczymy czy będziesz sypał konkretami i faktami jak z rękawa. Bo póki co to, jak widzę, jedyne na co Cię stać to "mocne" slogany i nic więcej. Plujko internetowa. :) W sumie cały Twój komentarz to takie plucie dla plucia, bez większego sensu, bez przekazu. Weź sobie spluwaczkę kup najlepiej. Co do Tomka, to on w jednej z telewizji internetowych (nie będę podawał jakiej - sam sobie poszukasz, przecież jesteś tak nieprawdopodobnie inteligentny, że Google Ci nieobce, nieprawdaż?) pokazywał na wideo działanie bodajże magrava w jego mieszkaniu. Transmisja co prawda trochę się rwała, niemniej jednak cały sprzęt u niego jest dość dobrze widoczny. Uprzedzam również, że od tej pory komentarze nie odnoszące się do zawartości merytorycznej tej debaty ufologicznej będę konsekwentnie blokował. I gówno mnie obchodzi, czy ktoś będzie wrzeszczał o cenzurze, czy nie. Nie będą antykeszyści sieciowi sadyści robić burdelu w komentarzach, załóżcie sobie gdzieś własną piaskownicę i tam sobie srajcie do woli.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

dejwid ajk napisał(a): Juby w debatach ufologicznych, no pieknie. To co, następne debaty o tych, no, długopisach zdrowia czy o magrawach jako napędzie dla statków kosmiczych gość Tomasz Dubij niegdyś z RNF? Odkąd Tomek z RNF nadaje z RP radio wkroczyło na równię pochyłą, wstyd. Polecam zawrocić z tej drogi póki czas bo się skończy jak wszystko czego keszowcy się dotykają - swadą i dysfunkcją, bez działającego radia oczywiście. Asocjowac się z ludźmi jak juby którzy kupuja te ściemy szarlatana kesze czy mapet tylko ośmiesza RP, które zwykłem sądzić aspirowało niegdyś do wyznaczania jakiegoś standardu rzetelność i prawdomówności dla polskich mediów alternatywnych. Ogarnijcie się na miłość boską.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

yamato napisał(a): mapeta nie trzeba oczerniać, wystarczy pozwolić mu pleść androny a skompromituje i ośmieszy się sam za każdym razem
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

OrinMan napisał(a): Nie bądź taki mądrala, bo po odsłuchaniu audycji pogrzebałeś trochę w Googlu i robisz z siebie wielkiego krytyka. Sam zrób coś dla ludzi nie licząc przy tym na zyski, a nie przyłączaj się do tej gromady trolli oczerniających Kapitana. Dzięki za kolejną świetną audycję. PS. Drogi Iveliosie, "Wieczorowa Pora" nie działa - wyskakuje komunikat, że plik nie istnieje na serwerze. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

kuki napisał(a): Podoba mi się to, że się nie zamykacie na jeden punkt widzenia! Wielki plus
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Belkaenes napisał(a): Jaki to ma związek z moim komentarzem?
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

obeman napisał(a): Nie wiem, jak chcesz oceniać to zjawisko obiektywnie. Posłuchaj co o obiektywności mówił Rafał...
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

hutnik napisał(a): W 72 minucie autor prosił aby sprawdzić kiedy odkryliśmy żelazo. Zapewniam, że nie jest to "poprzednie stulecie" jak baja autor. Wystarczy wizyta w dowolnym muzeum archeologicznym. Tafle szkła float o wymiarach 2,5 na 2,5 metra standardowo wytapia się i wykańcza w zakładach NSG/Pilkington w Sandomierzu - są to panoramiczne okna czołowe dla autokarów wycieczkowych. I nie zaprzęga się do tego technologii kosmicznych. Największe szyby jakie się tam jest się w stanie wykonać są mniej więcej dwukrotnie większe niż w rezydencji Goeringa w Carinhall (szyba panoramiczna 5,5 na 2 metry). Reszta audycji zawiera równie prawdziwe wiadomości, nie wiadomo skąd wytrzaśnięte.
(komentarz do audycji 25 luty 2017)

pikwick napisał(a): Oto jak kosmici moga łatwo zrobić w ciula Ziemian. Wystarczy naopowiadać im bajek o reptilianach, podziemnych bazach, krojeniu krów, a oni sobie łatwo i bez trudu przeprowadzą desant na Ziemię, kiedy nikt nie będzie patrzył choćby w takie sfery jak sfera mentalna.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Wiem najlepiej napisał(a): Belkaenes przełącz sie na TVN Fakty lub Polsat News. Zapewniam że sie nie zawiedziesz :)
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

zarobiony napisał(a): nie podoba sie? to wypad z baru :)
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Bars napisał(a): Ludzie w Czerni (LwC=MiB) straszą ale nie słyszałem aby istotnie zrobili komuś krzywdę... A ten przypadek jest najstarszy i ciągle tylko ten przytaczają tak jakby nie było nic bardziej aktualnego ...
(komentarz do artykułu Agenci Ciemności)

Sebastian p-ń napisał(a): Szarak@ Nie! to nie Pitoń, mój imiennik, lubię tego gościa z gór. ma ciekawy kanał.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Belkaenes napisał(a): Naprawde cloud w kolo te same bzdury co audycja!o zdjeciach nasa i o amiszach co sie nie szczepia to juz normalnie sluchac sie nie da :/ google nie boli Michale i o amiszach i nawet zdjecia nie pokolorowane!!z nasa mozesz poogladac z marsa czy z czego tam chcesz wiec skoncz powtarzac te klamstwa.chyba ze jak zwykle powiesz ze ty tam niewiesz jednak do konca nie spraedzales bo czasu nie masz ;) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

zvbee napisał(a): u mnie w domu też była taka zakazana półka z ksiązkami, i tak przeczytałem m.in. "My, dzieci z dworca ZOO"(w niezłym szoku byłem, czytając to w ciągłym stanie zagrożenia, że ktoś zaraz wróci, mając z 11 lat), była też tam książka "Miasteczko Salem" Kinga, też dość mocne :) ciekawa audycja, pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

zbzdzislaw napisał(a): No to do cholery jasnej trzeba bylo przeczytac newsa o debacie, ale dokladnie i ze zrozumieniem! Bylo tam wyraznie, zrozumiale, prosto i po polsku napisane, jaki bedzie temat i jacy beda goscie, a majac to na uwadze powinienes wziac pod uwage ze bedzie duzo jakichs osobistych doswiadczen i spekulacji. CZYTAC UWAZNIE I ZE ZROZUMIENIEM! No tylko ze wy nie czytacie NICZEGO co sie wam podsunie pod nos, tylko albo jeczycie w komentarzach ze eeeee tego za duzo tamtego za duzo a tego za malo, albo wypytujecie na czacie o ramowke czy inne pierdoly ktore mozecie sobie sprawdzic w dowolnej chwili samodzielnie. Wymagacie macie zajebiscie wygorowane ale przeczytac juz prosty komunikat i go zrozumiec to jak widze nie bardzo, co niektorzy. Ludzie k###a nie udawajcie glupszych niz jestescie
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Zelazny napisał(a): Rzeczpospolitą NR1 zniszczył katolicyzm. "Dzieje bez dziejów" książka wydana w sierpniu 1939 roku tłumaczy jak w ciągu 50 lat jezuici przerobili Polaków na polakatolików i jak zmienił się ich stosunek do swojej Ojczyzny. http://www.toporzel.republika.pl/teksty/dziejef.html
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Belkaenes napisał(a): Naprawde cloud w kolo te same bzdury co audycja!o zdjeciach nasa i o amiszach co sie nie szczepia to juz normalnie sluchac sie nie da :/ google nie boli Michale i o amiszach i nawet zdjecia nie pokolorowane!!z nasa mozesz poogladac z marsa czy z czego tam chcesz wiec skoncz powtarzac te klamstwa.chyba ze jak zwykle powiesz ze ty tam niewiesz jednak do konca nie spraedzales bo czasu nie masz ;) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Lone Jack napisał(a): Witam wszystkich i pozdrawiam. Temat bardzo ciekawy ale audycja niestety do końca nie sprostała. Moim zdaniem za dużo subiektywnych doświadczeń gości. Chociaż z drugiej strony jeden "gość" dał na antenie mały pokaz przejścia w odmienny stan. A tak na poważnie, kiedyś już ktoś poruszył temat dzwonienia wstawionych słuchaczy, ale naj#$%y gość? Nie wiem , wie wiem. Dla mnie ok, słucham was od dawna i lubię a poczucie humoru posiadam również. Myślę jednak że dla kogoś kto was nie zna i do tego temat raczej bardzo wrażliwy, myślę że można się zrazić. Ale to już sami powinniście wiedzieć. Każdemu zdarzają się słabsze momenty ;-) pozdrawiam.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

rurex napisał(a): Są ludzie i taborety. Wy gadacie 70 debate z rzędu, że ufo ma wiele form i twarzy, a i tak ludzie będą wierzyć w brednie rodem z inne medium. Ten gatunek jest skazany na zagładę. Jesteście jak głos wołającego w puszczy
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

wrekin napisał(a): Trochę jestem przerażony tym, jak wy nie pojmujecie sedna sprawy... Wolelibyście słuchać amerykańskich bajeczek...
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Szarak napisał(a): Pitoń, to Ty?
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

zbzdzislaw napisał(a): Bylo przeciez napisane w newsie o czym ta debata bedzie i jacy goscie beda w niej brac udzial, wiec powinienes sie spodziewac ze bedzie duzo dzielenia sie jakimis swoimi doswiadczeniami, przemysleniami, duzo spekulacji, itd. Ale nie, po co czytac co jest w ogloszeniu, wszyscy maja tylko wymagania, a potem jecza ze eee slabe. Zalosni jestescie!
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Miecio napisał(a): przyłączam się do petycji,śląski cwaniaczek i tyle
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Audycja po prostu świetna
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

RozczarowanySłuchacz napisał(a): Stały Sceptyku nie dzwoń już proszę więcej do audycji. Podnosisz ciśnienie nie tylko prowadzącemu, ale i słuchającym. "Morda" Ci się nie zamyka, nie można z Tobą prowadzić dyskusji, bo się uruchamiasz i potrafisz zagadać na amen. Jedyne chyba co masz na celu, to wbijać szpile Claudeowi i rozwalać audycje. "Rozumisz o co chodzi"?
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Cieniutka ta debata, a miało być tak odlotowo? Nie podobała mnie się, czegoś brakowało, może Chrisa, który by bardziej zrównoważył audycje. może jeszcze czegoś, może za dużo science-fiction. Jakby tego było mało, to jeszcze jednego z gości porwali szaraki, na inny wymiar świadomości. No cóż, zdarzają się słabsze audycje.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

Judgement1 napisał(a): Trochę szkoda, że nie został poruszony temat obiektywności tego typu kontaktów. Dlaczego nie ma jakiegoś spójnego przekazu na temat tego co jest na księżycu, czy i gdzie była fizycznie Atlantyda, gdzie Hitler zmarł fizycznie, czy i gdzie był fizycznie ogród Eden, czy żył fizycznie Jezus i czy został fizycznie poczęty, czy był fizycznie potop, co jest omawiane na grupie Bildelberg, kim był Mieszko I, jak można zmniejszyć straty przesyłu energii przynajmniej o 20%... Te przekazy są tylko subiektywnymi wyobrażeniami, dajacymi śmieciową informację. Warto przypomnieć, że treść wspomnianej "Penetracji" Ingo Swanna odnośnie samego zdalnego postrzegania ksieżyca to dosłownie cztery zdania: 1. Jestem w miejscu, które jest raczej głęboko; 2. Widzę albo przynajmniej myślę, że widzę, hm... światła 3. Światło chyba ulega rozproszeniu,jak wtedy, gdy jest duża mgła nie, to kurz kurz! W powietrzu unosi się kurz 4. Dość wysoka. Jest ich zresztą więcej. Muszę znaleźć coś, z czym można by je porównać. Pomyślmy... wszędzie są ślady gąsienic. Jeśli mająone około 30 cm szerokości, wtedy, poczekaj, niech to obliczę... to wszystko, całe pozostałe ponad 200 stron to rozważania i spekulacje i jak widać to "postrzeganie" można dopasować do wszystkego i niczego.
(komentarz do audycji 69. Debata Ufologiczna Online: Kosmici - istoty astralne)

o35 napisał(a): Mam pytanie do prowadzących: czy nie można by zrobić audycji deczko dłuższej tzn tak gdzieś do 2,5 h. Dla mnie akurat audycja leży i chętnie ją słucham (nie jest to włażenie w pewną część ciała prowadzącym). Po prostu mi leży i już. Jest to na pewno powiew świeżości w radiu paranormalium. Co do cyklu co dwa tygodnie to jest moim zdaniem ok.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

antyzus.prohosts.org napisał(a): Ryczałtowa składka na ZUS dla samozatrudnionych jest nielegalna - ustawa o FUS jest sprzeczna z konstytucją, Kartą Prawa Podstawowych UE i Europejską Konwencją Praw Człowieka http://antyzus.prohosts.org/dlaczego-ryczaltowa-s kladka-na-zus-dla-samozat rudnionych-jest-nielegaln a-ustawa-o-fus-sprzeczna- z-konstytucja-karta-prawa -podstawowych-ue-i-europe jska-konwencja-praw-czlow ieka-wiedza-230.htm
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Antares napisał(a): Analiza września 39 (3:32) na miarę mapeta i jego bajań (gen Aborygena, magrav działa, aminokwasy umożliwiają ulepienie kolumny z rtęci gołymi rękoma, etc.). Równie fachowa, dogłębna oraz przedstawiona z każdej strony.
(komentarz do audycji 24 luty 2017)

Judgement1 napisał(a): Oprócz opowieści podczas spotkań typu konferencje są też rzetelnie udokumentowane badania. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka na nic nie odpowiada i zachęca tylko do zniechęcenia bliższemu przyglądnięciu się tematowi. Być może któraś z przyszłych debat ufologicznych podejmie temat przypadków mieszanych, czyli osób które będąc uprowadzone przez rzeczywiste UFO, były następnie uprowadzane przez wojsko/służby specjalne z zaaranżowanym przebraniem kosmitów. Różnice pomiędzy jednymi i drugimi są znaczące: pierwszych prawdopodobnie nie obchodzi to co ofiara o nich myśli, a drudzy robią to tak, żeby podczas zeznań/wspomnień wyszło, że to ich działania czyli typową operacje psychologiczną, a przez to niejako zaprzeczyć istnieniu kogoś, kogo pojawienia nie są w stanie kontrolować. Nie żebym coś reklamował ale za kilka złotych można kupić metaanalizę tego typu przypadków http://allegro.pl/listing?string=lammer% 20tajne&bmatch=base-relev ance-floki-5-nga-uni-1-5- 0222.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): Nie, Cielebiaś ;-)
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Reiv napisał(a): No zadziwiająco mało faktów było w tej audycji. Dużo "lania wody", zwłaszcza, gdy zaczęł się telefony słuchaczy, którzy to pociskali straszne pierdoły.
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Ż&Ż napisał(a): Bardzo dziękujemy za ciekawe informacje historyczne. Dzięki Panu słuchacze mogą dowiedzieć się więcej. Szczególnie, że pamięć nie zawsze nam dopisuje. Jeśli chodzi o harakiri... W Japonii zapewne nie wypadlibyśmy dobrze z powodu użycia tego słowa. Ale w naszym kręgu kulturowym słowo to bywa używane zamiennie. Nawet istnieje film fabularny o tym tytule. Ale zgadzamy się, że lepiej używać pojęcia sepuku. Serdecznie pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy za cenne uwagi oraz uzupełnienia.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

Bars napisał(a): Reinkarnacja to jedno wielkie oszustwo i fałsz. Wmawiają nam że odradzamy się po to by odpokutować cos albo nauczyć się czegos, ale JAK mamy się czegoś nauczyć skoro rodzimy się z amnezją i nie pamiętamy poprzedniego lub poprzednich żyć ???? Jaki jest wiec sens odradzania się? KTO nas tu wpycha i wmawia że podpisywaliśmy umowę czy zgode na odrodzenie się tutaj w takich a nie innych warunkach? Ale te rzekome "umowy zostały przez nas podpisane (o ile to prawda) poprzez oszukanie nas i namowy a nie wg samodzielnej zgody czy postanowienia. Obłuda i fałsz i kłamstwa sa wszędzie nawet po drugiej stronie... Musimy starac się pamiętać o tym by po śmierci nie godzic się na ICH propozycje a jeśli chcemy się tu odrodzić to na naszych warunkach (odradzamy się z pamięcią poprzedniego zycia i tam gdzie chcemy oraz w rodzinie którą SAMI sobie wubiezemy a nie taką którą NAM się narzuca ...
(komentarz do artykułu Prawdziwa natura reinkarnacji)

Bars napisał(a): Czarnobyl to Ukraina a nie Białoruś....
(komentarz do artykułu Bestie nas pożerają)

Bars napisał(a): Po co ktoś miałby opowiadać bajki ? Jaki w tym miałby cel ? WIlki syte nie atakują ludzi ale głodne mogą zaatakować nawet niedźwiedzia a co dopiero kruchego człowieka. Widać ten człowiek był nieuzbrojony... a kto się wybiera zimą do lasu w pojedynkę nieuzbrojony ? przemytnik, uciekinier?
(komentarz do artykułu Bestie nas pożerają)

Bars napisał(a): Cóż w tym dziwnego i niesamowitego ? Dzikie zwierzęta jak np. wilki głodne rzucają się na ludzi, choć gdy nie są głodne omijają człowieka z daleka... Gdyby wilki dokarmiano, nie rzucałyby się na ludzi...
(komentarz do artykułu Bestie nas pożerają)

Krawiec napisał(a): Noo, nieźle zrobili tego Tarkina! Niektórzy twierdzą, że trochę zbyt sterylny, czysty... to częsty problem grafiki 3D, ale przypuszczam, że w tym wypadku to bardziej wynika z pewnej stylistyki star warsowej. W tych nowszych gwiezdnych wojnach to ogólnie jest czystość taka i sterylność wielu postaci, statkow kosmicznych, nie to co w tarych SW. Ponoć Leię też mają zrobioną cyfrowo i będzie się nadal pojawiac mimo śmierci aktorki. Teraz to są skanery 3D, które potrafią ludzi kopiować dość dokładnie. Problemem są na pewno włosy, te raczej trzeba wymodelować ręcznie.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Belkaenes napisał(a): Bardzo dobrze zrobione to zostalo w star wars rouge one gdzie general tarkin grany jest przez niezyjacego juz aktora i naprawde ciezko sie zorientowac ze to CGI jest
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

hurr durr napisał(a): zamień "służby specjalne" na "ufonauci" i masz Pana Pająka a jak zamienisz na "reptylianie", to masz opowieści dziwnej treści niczym u Karli Turner albo innego Icka. Średnia wartość poznawcza tego, bo loty to niezłe.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

wojek z kapusty napisał(a): Dzięki za debaty, przesłuchałem jak dotąd wszystkie i ewidentnie trzymacie najwyższy poziom w polskim internecie :)) Kilka uwag i pytań, na które MAM NADZIEJE p. Cielebiaś i Pan Mikina (minimum) odpowiedzą czy jakos skomentują (w następnej debacie: "pytania niezadane")- z góry dzięki i zaczynam: Tok rozumowania debat zmierza czasem lub często w kierunku następującej narracji: istnieje jakaś obiektywna PRAWDA, do której my zwykli ludzie nie jestesmy dopuszczani przez kogoś KTO ZNA TĄ PRAWDĘ. Nie podważam tego, ze tak w pewnych aspektach naszego zycia jest- z pewnością: korporacje, banksterzy, politycy- mają swoje tajemnice (jak i my- zwykli ludzie tez mamy tajemnice) ALE jest jedno ważne dla mnie ALE: Czy istnieje ktoś, coś, jakaś agenda bądź istota, człowiek, który zna CAŁĄ PRAWDĘ ? i rozumie całość sytuacji w przeciwienstwie do nas? Nie sądzę. Czy coś na to wskazuje? Punkt widzenia zalezy od pkt siedzenia. Czy nie jest tak, ze kazda istota we wszechswiecie bedzie znała drobny wycineczek calosci? Dla człowieka zabijającego kurę na obiad: ta sytuacja kojarzy się dobrze, kojarzy się z rosołkiem, inaczej moze dla samej tej kury- to tylko oczywiscie drastyczny przykład, ale mniej drastycznych jest miliony. Inny prosty przykład: zbiera się 100 osób na jakims wykładzie: i dla kazdego- ta sama sytuacja oznacza coś innego. Inne emocje temu towarzyszą, inny odbiór, inne wspomnienia (czesto skrajnie rozne) no i kazdy buduje swoj obraz swiata. Czy jest wiec jakis swiat obiektywny?? Mysle ze tak- ale NIE SPODÓB GO BEDZIE WYRAZIĆ słowami poniewaz to bedzie zawsze wtedy ograniczony/sfalszowany obraz. Nazwana rzeczywistosc nie jest juz rzeczywistością. Oczywiscie, ze problem jest bardziej filozoficzny, ale jednak pdstawowy. Wiem tez, ze Panowie są tego swiadomi bo nie raz chocby p. Cielebiaś mowil ze to problem ze rozumieniem działania naszej swiadomosci, nas samych, wszechswiata. Sięgam do nauk duchowych ze wschodu i tam odnajduje pewne drogi (nauki o swiadomosci), które dają nadzieje na rozwiazanie tych pytań (tu jednak nie bede o tym pisal). W kazdym razie chce powiedziec, ze z debat również pośrednio wynika, ze jesteśmy kontrolowani, jesteśmy na uwięzi (Chris o tym mowi często), ale znow: punkt widzenia zalezy od tylka posadzenia. Skoro wszechswiat jest fraktalny (takie zalozenie, ktore mi odpowiada) to rozwój ludzkosci mozna troche porównać do rozwoju jednostki: więc dziecko potrzebuje pewnej opieki, pewnego prowadzenia no i zwykle mniejszych czy większych ZASAD (ktore dziecku nie zawsze sie podobają). Dziecko dorasta i w wieku lat 13-14- zaczyna miec na tyle poszerzoną swiadomosc, ze to co kiedyś było opieką i prowadzeniem, teraz staje się: nadmierną kontrolą i więzieniem. ale TO jest normalny ETAP. Człowiek pozbawiony takich zasad wychowania i prowadzenia: bedzie bardziej podobny do zwierzęcia niz istoty ludzkiej. Mozliwe tez, ze jesli nie pozna "granic" wtedy nie zrozumie nigdy konsekwencji swoich czynów. Tak, ze nie mozna mowić, ze ta kontrola, zaleznosc od doroślejszych od nas- jest czymś złym. LUdzie są jak komórki wielkiego organizmu- jedne juz mają nieco większą swiadomosc, inne jeszcze nie. Ten proces musi potrwać.... Tak, ze mimo, ze Chris mowi mądrze to jednak prawdopodobnie jest to i tak tylko pewna mała, subiektywna prawda nie obejmująca calosci zagadnienia. Chris domniemuje, ze bez tej kontroli od tych wielu tysięcy lat: byłoby lepiej? Ale czy na pewno? Czy nie byłby wtedy większy chaos? Nie mowiąc o zerowym rozwoju? Moze i my- ludzie- polecimy kiedys na inną planetę i zalozymy nową kolonię, stworzymy istoty od podstaw, zaimplementujemy im system wierzeń aby mogli mimo wszystko się rozwijać, a nie po to, aby ich zniewalać i mówie to jako człowiek, ktory nie nalezy do zadnej zinstytucjonalizowanego systemu religijnego, ale rozumie tez PLUSY czegoś takiego. Kazdy kij ma dwa końce :) Ja mimo wszystko jestem dobrej mysli, uwazam, ze krok po kroczku ludzkosc rozwija się i zdecydowanie wszystkie karty mamy MY w swoich dłoniach. TO MY SIE musimy nauczyć grać w tą grę, a pewne przeszkody z zewnątrz wlasnie nas mają tego mają nauczyć. Prawda o UFO- o czym mowi czasem P.Cielebias- bedzie trudniejsza niz ten caly folklor w ktory ludzie wierzą. Jaka to bedzie prawda? Ano chocby taka, ze nie ma SWIATA ODDZIELNEGO, NIEZALEZNEGO od nas (karteziańskie myslenie), ze ANIOŁY I DEMONY (dobrzy i źli ufocy) są CZESCIĄ nas i problem bedzie polagał na ZINTEGROWANIU TEJ SWIADOMOSCI ze swiadomoscią codzienną. Bedzie to większy przełom niż płaska ziemia vs odkrycia kopernikowskie.... Pozdrawiam
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

słuchacz napisał(a): Prowadzący chyba za dużo maryśki się nawdychał, bo z audycji na audycję, jej poziom idzie w kierunku dna absolutnego, niektóre wypowiedzi Claudea świadczą, że powinien wrócić do przedszkola i od nowa zacząć edukację, bo mu się olej z mózgu wylał i zaczyna opowiadać farmazony. Jeszcze stare audycje sprzed 3 lub 2 lat można było słuchać, ale obecne pier..nie prowadzącego, sprawia, że kasuję audycję po 30 minutach, jak chce posłuchać pierdół to włączam TVPIS. Jak chce się prowadzić audycję rzetelnie to należy się do niej przygotować, a nie wymyślać na poczekaniu debilizmy. Cóż prowadzący chyba o tym zapomniał!!!
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

speedwayer napisał(a): Trochę po macoszemu potraktowaliście Panowie temat. Mało ciekawych faktów, po za bazami w USA, wspomnienie o Rosji i chinach i tyle. A co z Ameryką Południową? Europą? mnóstwo informacji jest o bazach na jeziorze Titicaca, jakieś hiper bazie w Norwegii, starożytnych bazach w Peru, Boliwii i Argentynie, a Panowie o tym ani słowa.... Zawiodłem się :(
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Antares napisał(a): Zapewne - jeśli chodzi o Czechy - chodzi o bitwę na Białej Górze (1620; Bila Hora koło Pragi ) jednakże ten koncept językowo-niepodległościow y ukuty przez Franciszka Palackiego i buditieli jest w dużej mierze "mitem założycielskim" i aczkolwiek nie jest pozbawiony pewnych przesłanek to pozostaje mitem. Szlachta czeska (która rzeczywiście została okrutnie potraktowana po bitwie) była zniemczona na długo przed bitwą. Porównać to można do szlachty litewskiej, która sama i dobrowolnie się polonizowała. Jak widać Czesi i Litwini nie tylko mają wspólny alfabet ale też podobne mity narodowe. Zresztą język i zachowanie elit mogło znacząc odbiegać od nawet "szlacheckich dołów", nie mówiąc o pospólstwie i nie postrzegano tego jako coś nienormalnego. Stąd szlachta polska wybrała Batorego na króla, słusznie uważanego za jednego za wybitniejszych. Batory nigdy nie nauczył się mówić po polsku choćby w podstawowym stopniu (kulturowo ciążył ku wzorcom południowym) nie przeszkadzało mu to w jakiś mezaliansowych amorach (ciekaw jestem dialogów - na migi?) i toczyć walk z niemieckojęzycznym Gdańskiem. Fryderyk Wielki słabo mówił po niemiecku (niektórzy badacze zastanawiają się czy w ogóle) i generalnie gardził kulturą niemiecką, będąc entuzjastą niemal wszystkiego co francuskie i jakoś nie przeszkadza to obecnie w jego recepcji w Niemczech. Aha, nie mówi się harakiri, mówi się seppuku. Harakiri to bardzo nieeleganckie słowo, praktycznie nieużywane przez Japończyków, budzące odrazę, a w najlepszym wypadku konsternację. To tak jak obcokrajowiec może być nazywany gaijin ale nie yosomono (mono - to po japońsku "rzecz") albo nawet "cho gaijin" - super obcokrajowiec" ale znaczenie emocjonalne jest dramatycznie różne. Kojiki czyta się "kodziki", przy czym co zabawne - w zależności od akcentu słowo to oznacza "Kronikę akt dawnych" albo "żebraka" (podobnie jak słowo "kami" może oznaczać boga lub włosy) więc trzeba umieć kłaść odpowiedni akcent (piszę o wymowie, specyfika zapisu w kanji jeszcze komplikuje sprawę :-)). "Kojiki" została przełożona na polski przez Kotańskiego seniora i zrobił to absolutnie fantastycznie, a mowa tu o języku starojapońskim z którego współcześni Japończycy nie rozumieją kompletnie nic, tym bardziej że system zapisu w kanji był dopiero in statu nascendi, a język japoński jest bardziej dynamiczny od angielskiego. Porównać to można toutes proportions gardees powiedzmy do różnicy powiedzmy języka autora Beowulfa i współczesnej gazety angielskiej. Zachodniosaski dialekt staroangielskiego jest mniej więcej tak odległy od "The Timesa" jak "Kojiki" od "Asahi Shimbun". Ale to szczegóły. Audycja po prostu świetna, bardzo za nią dziękuję i pozdrawiam serdecznie obu panów!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 4)

Szarak napisał(a): Wow, świetny temat. Moje pytania: - Istota którą wywołał Crowley - LAM, podobna do szaraka - czy wiadomo coś więcej? - Czy udało się komuś dotrzeć do tych, którzy stoją ZA istotami typu szaraki, które są, moim zdaniem, tylko biorobotami lub nawet "skafandrami" dla istot astralnych?
(komentarz do newsa 69. Debata Ufologiczna Online)

mar10la napisał(a): Nie przypominam sobie, aby w debacie było chociaż jedno zdanie o "wynalazkach" Keshe
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Krawiec napisał(a): Schodkowanie krawędzi w przypadku grafiki 3D to już przeszłość. Dzisiaj nawet gry komputerowe na zwykłym PC mogą mieć te krawędzie ładnie wygładzone. Przypuszczam jednak, że chcąc uzyskać jak najbardziej wiarygodny efekt, lepiej posłużyć się żywym aktorem a nie modelem 3D. Do tego oczywiście trochę efektów na obrazie, typu poblask, korekcja kolorów itd. Warto zobaczyć sobie, jakiej jakości są dzisiejsze hologramy na różnych koncertach, np. słynne "wskrzeszenie" Michaela Jacksona i Tupaca. Sam mam wątpliwości, czy te postacie to byli żywi aktorzy czy modele postaci zrobione w 3D + motion capture.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Belkaenes napisał(a): Idąc tokiem rozumowania prowadzacego wszyscy powinni przestac sluchac jego audycje offline bo jest edytowana czyli oszukana!!3 lata temu jeszcze cos mozna bylo wyniesc ciekawego z audycji,niestety teraz jest to stek bzdur i powymyslanych przez michala rzeczy:/przykre Pozdrawiam
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

szyderca napisał(a): Co do Kesche to jestem sceptyczny gdyż ja bym zrobił to inaczej , co do takich urządzeń to odpowiem wprost. Po co budować urządzenia które przeczą 1 zasadzie zachowania energii (dla niewtajemniczonych energia na wyjściu nie może być większa od tej na wejsciu)jak można zbudować urządzenia korzystające z innej energii jak słoneczna wiatrowa, grawitacyjna czy elektrostatyczna
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

ergela napisał(a): Ogladdnijcie sobie miniserial "KONIEC DZIECINSTWA" https://www.youtube.com/watch?v=tC2j-AZsJIA
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Leśny Pukacz napisał(a): Kurcze, aleź się tego wybornie słucha! Czytane przez Ivelliosa i z tym podkładem ma to mega specyficzny klimat ;) Pytanie do Ivelliosa - rozumiem, że autor sam się z Tobą skontaktował? Prowadzisz z nim jakąś konwersacje? Pozdrawiam i czekam na kolejne części! PS. Najlepsze Lektury Paranormalium jak do tej pory... ;)
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co do kwestii, co wyświetlą na niebie muzułmanom i żydom, którzy nie wierzą w możliwość ujrzenia Boga? Mogą wyświetlić anioła, aniołowie i w judaizmie i islamie często się objawiali i pokazywali ludziom. Może to być np. archanioł Gabriel, znacząca postać w Starym Testamencie i Koranie. Na kościele poświęconym Matce Bożej w Warraq Al-Hadar w Egipcie, w piątek, 11 grudnia 2009 roku, od godziny 1.00 w nocy: https://www.youtube.com/watch?v=mb6kGPJpgTU https://www.youtube.com/watch?v=UXvNzDj5tAA https://www.youtube.com/watch?v=mpgZdFM9mH8 https://www.youtube.com/watch?v=dcN2ADZiBqQ Patriarcha koptyjskiego kościoła ortodoksyjnego w Egipcie orzekł, że to Matka Boska Maryja Zawsze Dziewica, ale dla mnie wygląda jak anioł, jak leci i siada na dach. Kiedyś znajoma mnie pytała, czemu Maryja nie objawia się protestantom? A tu się objawiła, widzieli ją i protestanci, i ateiści, i muzułmanie...
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @bohun, no właśnie, polecam posłuchać, poczytać dane statystyczne i dodatkowo akty prawne, obecne i archiwalne (to na temat, że za komuny był przymus szczepień, a obecnie nie)...
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Antares napisał(a): @Kandzia Dokładnie mam takie odczucia, co już wcześniej wyrażałem. Gdyby na poważnie brać rojenia keshystów to kolokwialnie mówiąc położyłoby aka rozwiązałoby) 99% tematów ufologii, techniki wojskowej (w strefie 51 pewnie wszyscy skręcaliby drut miedziany), wytwarzania energii czy techniki atomowej (rodzimi dla Mehrana Keshe Irańczycy śmialiby się z takiego Stuxneta), medycyny , etc. KGHM za to by zacierał ręce. Ogrom absurdu opowiadany przez zwolenników Keshe jest tak wielki, że te teorie zapadają się pod własnym ciężarem jak czarna dziura. A piszę to dlatego, że w Debatach Ufologicznych stosuje się racjonalne podejście do problemów, z rozważanie za i przeciw i znajdowaniem słabych punktów w rozumowaniu. Stanowi to kontrast w stosunku do audycji o dzień wcześniej gdzie sposobem dowodzenia jest musicie mi wierzyć bo ja tak mówię. A wydawałoby się że to ufologia jest zagadnieniem spekulatywnym. I jeszcze jedno , wielka klasa bijąca od dyskutantów w "Debatach ufologicznych". Z niektórymi teoriami ufologicznymi czy dotyczącymi przeszłości a wypowiadanymi w audycji się nie zgadzam, ale je biorę pod uwagę, a wypowiadających je szanuję. A nie każdemu jest to dane, wystarczy posłuchać tego i owego. Wcale mnie później nie dziwi niestety, że później teorie alternatywne są traktowane jak czyste oszołomstwo jak się słyszy jakieś zapewnienia o piciu plazmy czy odrastaniu kończyn po owinięcia nanocoatingowanym drutem miedzianym.
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Szarak napisał(a): Miazga : )
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

zb napisał(a): hehe, mapet show dalej trwa :) jak się obudzi i zda sprawę w jakim błędzie był to... a puki co to All I wanna do is....And take your money :)
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

bohun napisał(a): Kolego umyj uszy, bo chyba coś ci się przesłyszało. Na wszawicę była przymusowa profilaktyka w szkołach, na gruźlicę szczepienia. Co do reszty polecam poczytać dane statystyczne :)
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A ja odnoszę wrażenie, że Michał jest bardzo cierpliwy i w 100 % tolerancyjnych wobec Stałego Sceptyka. Stały Sceptyk, niestety, skompromitował się mówiąc w tej audycji, że za komuny szczepiono przymusowo na "wszawicę" (!!), na gruźlicę, przez co wszawica i gruźlica wyginęła całkowicie, ale obecnie, ponieważ nie ma już szczepień przymusowych (!), odrodziła się wśród... meneli! Tych bzdur nawet nie chce mi się komentować.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Widocznie autor nie chciał, aby ta wiedza wpadła w niepowołane ręce. Bo przecież nie ma kontroli nad tym, kto czyta jego książkę. Albo wie, co się dzieje, ale nie do końca zna mechanizmy takich działań.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Autor pomija szczegóły techniczne działań operacyjnych, pisze, że coś się robi, ale nie pisze, jak to się robi? Np. jak można zahipnotyzować człowiek tak silnie, jak to opisuje (hipnotyzerzy sceniczni lub terapeutyczni, nie uzyskują takich efektów). Jak można człowiek zabić myślą? Konkretnie, jaki jest algorytm działań, jaki składniki przepisu? Na czym polegają urządzenia techniczne używane do manipulacji ludźmi, o których wspomina? Ja zdaję sobie sprawę, że autor był przedmiotem, a nie podmiotem tych działań operacyjnych, nie wie więc wszystkiego, ale czegoś może się domyślać, a nie opisuje nic z aspektów technicznych tych działań.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

kandzia napisał(a): Snuć rozważania o Keshe to tak jakby prowadzić rozważania nad śniegiem sprzed 5 lat. Po prostu przestań słuchać debilizmów i zobacz, że nawet wielcy polscy promotorzy Keshe po wielkiej kompromitacji, musieli przyznać, że to scam i podpucha.
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

mar10la napisał(a): Bujaj gdzie indziej komentować Hiperprzestrzeń, tutaj komentuje się 68.Debatę Ufologiczną (trollu).
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

pistolet napisał(a): ostatnio słucham sobie starych audycji to była moc i ekspresja, teraz niestety jak by wszystko wymuszone. clodowi sie po prostu juz nie chce .......
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Nazwiska i nazwy owszem, padają, jednak na prośbę autora w wersji czytanej są pomijane (nie wiem czy zauważyłeś te fragmenty gdy nagle na sekundę lub dwie zapada cisza, czy te różne "firma Z." i podobne wynalazki - prośbę o wycięcie tych nazw odebrałem tuż przed zmontowaniem tego odcinka, stąd takie "wyciszanie na kolanie"). Po prostu tak zażyczył sobie autor, usprawiedliwiając to problemami, jakie mogą wyniknąć z szerszego rozpowszechniania pewnych informacji, związanych np. z przedsiębiorstwami, które istnieją i działają do dziś.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

Judgement1 napisał(a): Po tych wszystkich odcinkach zastanawia mnie dlaczego do tej pory autor nie podał żadnego nazwiska. Oficerowie, lekarze, dziewczyny... Podobnie nazwy urządzeń i dzieła artystyczne wymyślone w hipnozie przez autora jakoś nie mają konkretnych nazw.
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @przechodzimur "ja się mylę?! ja się mylę?!!" A sprawdź sobie w kalendarzu astrologicznym jakie święto przypada na dzień 30 lutego? No? Zatkało! Jest to dzień świętego Dygdy...
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

OrinMan napisał(a): Więcej takich audycji! Świetna robota Kapitanie. Wielkie dzięki dla Iveliosa za udostępnianie audycji Tomka. Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

Antares napisał(a): A ja wiem co się robi w "strefie 51" i dziwi mnie że nikt tego głoś nie wyartykułował. Otóż bada się tam technologie Keshe które umożliwiają produkcję plutonu i złota w cenie dolara za kilogram (ważne w kontekście przybyszy z planety Nibiru), podróż samochodem w specjalnym bąblu na Księżyc i Marsa, uzdrawianie, o prozaicznym oszczędzaniu zużycia prądu o 90% przez magravy nie wspominając. Takie wspaniałe technologie po prostu nie mogły ujść uwadze amerykańskiego kompleksu militarno-przemysłowego. Wiem, Prima Aprilis jest za miesiąc z małym okładem, ale nie mogłem się opanować. Niemniej te wszystkie technologie irańskiego geniusza na miarę Nicoli Tesli świetnie działają, o czym można się przekonać słuchając audycji "Hiperprzestrzeń".
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

jooker napisał(a): audycja ok, ale po telefonach od sluchaczy zrobila sie Teoria Chaosu
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

antek napisał(a): w sumie to dostał
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Pytajmierz napisał(a): O proszę, a jednak. Dzięki za info przechodzimur. Czekam z niecierpliwością.
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

przechodzimur napisał(a): Niestety Żmiju mylisz się. Termin już ustalono. Spotkanie odbędzie się 30 lutego.
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Jako wróż o zdolnościach wysoce paranormalnych odpowiem, ja Skrzydlaty Żmij: dojdzie do tego spotkania na świętego Dygdy, wspomnicie me słowa...
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

empty napisał(a): Korea Północna przemawia głosem Chin i to oczywiste, że mają broń atomową i potrafią ją wsadzić w porządną rakietę międzykontynentalną. Wszystkie testy są przeprowadzane za zgodą Pekinu i nie tam ma miejsca na żadną samowolkę.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Antares napisał(a): Oczywiście chodzi o Stałego Sceptyka a nie Stałego Słuchacza. Przepraszam za pomyłkę. Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

kross napisał(a): Tekst odcinka: "Ciekawe kto by pojawił się w studiu TV, gdyby doszło do kontaktu. Pewnie Hołdys. Albo Shazza. Ale nie, Shazzę to ja szanuję..."
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

speedwayer napisał(a): Znów słaba audycja! Oj Michał tracisz wiele, przez brak przygotowania i dawanie czasu antenowego trollą. Ogarnij się chłopie, bo znów tracisz i robisz cienizne! Poświęć choć 2h by się przygotować i będzie lepiej - tak jak miało to miejsce 2 3 4 lata temu. Ps czekam na gości, foty z Bilderberga, info o studiu w Irlandii, dalszej części rozmów o pedofilii i wrzucenia aktualny audycji na strone (tak wiem, ruszyłeś stronkę, ale dalej masz ogromne zaległości).
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

speedwayer napisał(a): znów słabo Michał! Ponadto gadasz glupoty - przecież Stonoga to ewidentny agent! Za tyle obraz, pomówień, pajacowań itd itd już dawno siedziałby w więzieniu! Teraz broni Wałęsę, a jeszcze rok temu mówił że jest czerwony i zdrajcą narodu. PiS uwielbiał , potem najeżdżał na nich (aż po dziś dzień), Kukiza i Korwina uwielbiał, potem najeżdżał na nich (aż po dziś dzień). Dlaczego? Bo manipuluje opinią! A za co? No przecież nie za swoje rozbija się Ferrari i wrzuca filmiki jak zaiwania 300km/h po polskich drogach. Także Claude, mało widzisz! Co do Sumlińskiego - owszem, zrobił plagiaty, ale jakoś tylko on wypłynął i miał odwage mówić i pisać głośno o prawdzie, nie bojąc się o swój tyłek, jak inni - których splagiatował. Dla mnie pan Sumliński ma wielki szacunek!
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Song Hongbinga, Wojna o pieniądz
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Antares napisał(a): Niestety audycja słaba - właściwie temat z audycją miał bardzo luźny związek. Poza tym odniosłem wrażenie, że Claude z premedytacją trolluje Stałego Słuchacza i Potrzebę (sic!) nie chcąc dostrzec ich logicznych argumentów. Zamiast rzeczowych kontrargumentów otrzymaliśmy jakąś mapetowską stylistykę ("a alternatywne środowiska twierdzą inaczej" - ale na jakiej podstawie?). Bycie alternatywnym nie powinno stanowić rozdźwięku z logiką wypowiedzi i spójnością teorii.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Sebastian P-ń "kto jest nad nimi?" - tu jest odpowiedź: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4 %85dz
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

pokras napisał(a): W sumie okazało się, że chociaż bazy to mity w dużej mierze, stoi za tym jeszcze bardziej złowroga prawda! Dzięki za taki program panowie. Jednak można mówić o trudnych sprawach z klasą.
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Pytajmierz napisał(a): Mam pytanie: Janusz Zagórski z NTV wyraził w jednym z filmików szczerą chęć przyjazdu do Kapitana w celu weryfikacji działania magrava - czy to spotkanie dojdzie do skutku? Jeśli tak, to kiedy? Tak udokumentowane obiektywne spojrzenie osób z zewnątrz byłoby mocnym argumentem wysuniętym w stronę keshe-sceptyków (do którego grona i ja, na daną chwilę, należę).
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

Zenon napisał(a): NIK napisał "co ma wspólnego temat audycji z audycja? nie rozumiem" i to bardzo słuszna uwaga. W przedostatniej audycji Michale bardzo nieprofesjonalnie, mylnie i bez przygotowania podeszłeś do tematu. W tej audycji tematu nie było tak naprawdę. Nie był dobrze wytłumaczony, a samo pytanie z nim zadawano na odczepnego, żeby tylko było. Do tego jak zwykle telefony cały czas z dygresjami samymi. Mówisz ze to nie media głównego nurtu i wręcz musisz odbierasz, ale w tym samym zdaniu mówisz ze myślisz o podcascie. Jak chcesz community, to masz je w Nocnym Radio. Czas tez się znajdzie tam dla Ciebie. To co teraz nadajesz niebawem nie powinno mieć tej samej nazwy, co swego czasu najlepsza audycja w polskich radiach internetowych. Może nowy tytuł? "Tele-foliarz"? To już nie jest audycja, tylko tak zwane call in show.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

nik napisał(a): co ma wspólnego temat audycji z audycja? nie rozumiem.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

marq napisał(a): Na Wszystkich planetach naszego US, asteroidach księżycach planet w calej galaktyce jak i całym Naszym ukablu kosmosu istnieją DOKŁADNIE 144 (sto czterdzieści cztery) Pierwiastki. Tablice Mendelejewa należy więc uzupełnić do 144 pozycji I są to pierwiastki STALE, żadne tam "fantasmagorie żyjące /istniejące nano, mikro czy mili sekundy. Wszystko co wartościowe nie jest skomplikowane a wręcz przeciwnie banalnie proste....
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Jupiter napisał(a): Mechanterian, a kimże ty jesteś by oceniać kto jest mądry a kto głupi? Równie dobrze mógłbym napisać o tobie to samo, jednak tego nie zrobię. Bądź miły dla ludzi, to być może będzie ktoś miły dla ciebie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

mechanterian napisał(a): Jupiterze, zagubionyś widać w wierze, bredzisz jak w gorączce chłopie a co myslisz to mam w żopie. Także zaparz idź melisy i se daruj głupie wpisy.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Antares napisał(a): Szerokiej opinii publicznej NIGDY się nie informuje i nie ma to nic wspólnego ze spiskami, a zwykłą ludzką paniką. Co do schronów to niektórzy budują, tu przykład (a właściwie adaptacja): https://dorzeczy.pl/swiat/22198/Luksusowe- Arki-Noego.html Co ciekawe, takowych ostatnio robi się całkiem sporo. Oczywiście o niczym to jeszcze nie świadczy, bogacze zawsze wdawali pieniądze na różne rzeczy - często o problematycznej przydatności, ale było to en vogue, no to każdy miał aspiracje.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Carkan napisał(a): Jedna z lepszych i ciekawszych Debat, sam temat super. Jest wiele teorii, włącznie z tą jakoby NASA świadomie i celowo wycinała odpowednik fragment nieboskłonu. Pożyjemy zobaczymy. Za jakiś czas powrócę do tej debaty.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

ugand2 napisał(a): Wydaje mi się też, że gdyby miało przylecieć, to byśmy widzieli, że naprawdę się coś dzieje. Np. Ameryka i Rosja nie wydawałyby na wojnę i głupoty tylko na budowę schronów.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

ugand napisał(a): Przed 2012 r. Nibiru miało przylecieć i nawet Norwegowie budowali jakieś podziemne bazy itp.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

speedwayer napisał(a): Po 108 minucie, temat reptylian (ok, nie mówie nie), ale co za typ nawija że on jest reptylem, bo jego alter ego jest inne niż ciało?! i to ten sam gość co nawijał o płaskiej Ziemi... może jakiś podstawiony?
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

speedwayer napisał(a): Ponad 80% audycji, od samego początku o płaskiej/wklęsłej Ziemi, tragedia! Nie ma płaskiej ani wklęsłej Ziemi, ludzie... Temat miał być Chemtrails, Mandela, HAARP, a tu nie wskazany w tytule temat płaskiej/wklesłej Ziemi, Ivellios popraw chociaż opis, bo tracę kupę czasu. PS - róbcie te debaty w cichszej atmosferze, bo słychać ciągle impreze w tle, i nie wchodźcie sobie w zdanie! UWAGA - koniec gadki o płaskiej Ziemi - 108minuta !!! Najgorsza Wasza debata Panowie z Jarosławia!
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Galaxy man napisał(a): Prawda jest tuż obok was, trzeba tylko przetrzeć oczy i oczyścić umysł z toksyn.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

speedwayer napisał(a): Nareszcie temat tajnych baz! Mam nadzieję, że (oprócz USA) zostanie poruszony temat baz w Chinach, też Rosji i tych domniemanych "miast kosmitów" w Argentynie. Czytałem także dużo na temat bazy wewnątrz jeziora Tititaca, fascynująca sprawa! Może poruszycie także temat ew. baz morskich dla USO. Pozdro i czekam na kolejną audycje!
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

empty napisał(a): @Judgement1 słuchałem, bardzo dobra robota. Chcesz każdemu wskazywać błędy merytoryczne w wyłapanych zdaniach poszczególnych odcinków audycji, która przekracza dwie doby? hahaha Klod, Chris czy Piotr by wymiękli w takim wypadku... Zrób coś swojego i wpuść w eter pogadamy z miłą chęcią Cię pierwszy ocenię...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): no to akurat potrzeba swoje konkluzje wyrzucał z simkami (przypominam, że wcześniej powiadał, że karty będą rejestrowały sklepikarki w kiosku ruchu na byle jakie dane z dupy" i nie będzie problemu...co za kolo, tez mnie to rozjechało, gościu ma znikome pojęcie o kryptoanarchiźmie a udaje guru
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

empty napisał(a): przecież to standard w TCh, milion telefonów nie na temat, luźnych pogawędek gdzie połowa tematu się rozmywa i spada na dalszy plan albo w ogóle jest pomijana bo nie starczyło czasu. Klod, Jak będę chciał community to sobie zapuszczę Nocne Radio (fajne audycje kręciłeś z Krawcem ok) ale w TCh nie o to chodzi, zrób tak jak panowie w Debatach Ufologicznych, wpuszczasz słuchaczy na antenę po jakimś tam czasie i ostro ich korygujesz jak zaczynają rozmawiać nie na temat a Ty wielu znasz i im popuszczasz, chcesz być dobrym wujkiem, fajnie ale audycja traci kontent i słuchacze się wkurwiają za przeproszeniem, że muszą słuchać jakiegoś tłuka, który pierdoli od rzeczy albo troluje pozdrawiam
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Arek S napisał(a): do poprzednich pytan kilka slow wyjasnienia. Z samego poczatku nic wlasciwie nie widzialem tam dziwnego no zaskoczylo mnie ze stoi tyle opuszczonych blokow no i oczywiscie Rosyjscy zolnierze . Ogolnie bylo tam jak to sie mowi bezholowie . Co do wizyt Shevardnadze nie byly tam one czyms niezwyklym (dowiedzialem sie tego od dziadka u ktorego zaopatrywalismy sie w domowe wyroby spirytusowe mniam i akurat jednego razu siedzac u niego w budce i popijajac przemycone z Turcji piwo widzialem przejazd Shevardnadze a on tylko stwierdzil ze czesto tu bywa . ) nie bede nudzil dla zobrazowania jak to wygladalo daje film z 1993 i desant wojsk Rosji w Poti co bylo raczej dziwne ze akurat tam https://www.youtube.com/watch?v=J9blOzABTGM Zastanowila mnie dopiero druga wojna i rajd floty czarnomorskiej akurat na Poti jezeli wiedza panowie co mam na mysli Z pozdrowieniami Arek
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

lisica napisał(a): To niesprawiedliwe, tez chcę usłyszeć tą anegdotę ;)
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Arek S napisał(a): Sa tu wspomniane bazy Amerykanskie a czy wiedza cos Panowie na temat baz i badan Rosyjskich ? Nie wiem czy to prawda i czy Panowie maja jakas wiedze na temat domniemanej bazy w Poti lub w regionie . Uslyszalem o niej od pewnego Rosyjskiego soldata a bylo to zaraz po rozpadzie ZSRR i pomimo tego ze Gruzja byla juz wlasciwie niezaleznym panstwem w porcie stacjonowali " zapomniani" Rosjanie i czegos pilnowali . Sam bylem swiatkiem wizyty tam Shevardnadze a bylo to chyba na przelomie 92-93 r . Zolnierze nie mogli opuszczac portu chodzili z ostra amunicja i bali sie ciaglych przerw w dostawie pradu . Czy moglo to byc powiazane z odkryciami Michaila Filipowa ? Dodam ze floty czarnomorskiej juz tam nie bylo wiec na bank nie pilnowali floty ani jej pozostalosci ja przynajmniej nie widzialem zadnego wajennego okretu . Z pozdrowieniami Arek
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

Ivellios napisał(a): Odcinki z tą książką żyją swoim życiem na youtube, wrzuca je jeden ze słuchaczy (niestety, wycinając wcześniej końcówkę z informacją o archiwum RP - nieładnie, bardzo nieładnie!), tam też ludzie tego słuchają. Ale tak, "Lektury" mają zdecydowanie mniejsze audytorium niż nawet "Hiperprzestrzeń", co dopiero mówić o niedzielnych debatach czy "Teorii Chaosu". Trochę to smutne. Niestety, potwierdza to, że ludzie generalnie uciekają od książek, nawet nagrywanych. Książka jest traktowana jak jakieś zło, relikt przeszłości, coś nie-cool, czy jak by to ujął Lis "coś co jest niefajnie dotykać" :( Autor książki żyje, mieszka obecnie za granicą i próbuje związać koniec z końcem, żyjąc z emerytury, o której można powiedzieć "za dużo żeby umrzeć, za mało żeby żyć".
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian P-ń napisał(a): Można rzec że wszystkie służby są po jednych pieniądzach w jakim by kraju nie funkcjonowały. Tylko kto jest nad nimi? Boski Człowiek - czy nieziemskie istoty które doprowadzają ludzi do konfliktów. Sama zdolność hipnotyzowania innych, opisana w książce jest już mocno podejrzana. Zastanawiam się dlaczego jest tak mało pobrań tej audycji. Choć są audycje dużo słabsze od lektur paranormalium. Ludzie naprawdę nie lubią książek, nawet jak czyta Ivellios profesjonalnym radiowym głosem. Ciekawy jestem czy autor tej książki żyje? według moich obliczeń po wysłuchaniu ostatniego odcinka, mógł urodzić się około 1948r.
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

bohun napisał(a): W polsce wścieklizny nie ma podobnie jak nie było gruźlicy - dzięki szczepieniom. Teraz nie ma musu szczepić się na grużlicę i choroba wraca do nizin społecznych, szczęśliwie osoby narażone w linii pracy na wściekliznę dalej mają obowiązek się szczepić, no i co najważniejsze główny wektor wścieklizny tj zwierzęta MUSZĄ BYĆ BEZWZGLĘDNIE SZCZEPIONE. W ogóle bardzo zabawne są te wszystkie powikłania poszczepienne wymieniane przez debili jak Michał, dziwne że jakiś ani psy ani krowy ani w ogóle nikt z ludzi nie dostał autyzmu od szczepienia a Klod się boi że dostanie xD
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Michał to twardziel bo się nie zaszczepi na wściekliznę? Od lat 70-siątych nie było chorego na wściekliznę w Polsce, ale było bardzo wiele (nie wiem ile) śmiertelnych powikłań po szczepiące na wściekliznę. To ci co się szczepią są twardzielami (dlaczego? Bo są głupi). Nie za bardzo mi ich też żal, gdy umierają, są sparaliżowani, bezpłodni, bo tak zaciekle bronią tych szczepionek, tylko dla tego, że poddali się praniu mózgu, są oczywiście za przymusem, są dorośli... To nich giną w męczarniach. Szczepionki bolesne, w brzuch... Idioto, myślisz, że w tym problem, nie o to chodzi, chodzi o NOP, ryzyko śmierci albo inwalidztwa, z czego lekarze świetnie zdają sobie sprawę i w prywatnych rozmowach, mówią o tym swobodnie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co do Jimi Hendrixa, autor, niestety, ma rację: muzyk był kontrolowany i wykorzystywany finansowo przez CIA, a nie końcu zamordowany przez CIA (co ciekawe w wieku 27 lat).
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Jupiter napisał(a): Black ma rację. Mechanterian bryluje gdzieś w niskim astralu. Też poczułem niską wibrację od jego wpisu...
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Zenon napisał(a): Niestety za dużo telefonów. Prawie nic w temacie nie powiedziano. Jakieś tam fiu-bzdziu o bulwarówkach i to tyle. A nie na tym polega fake news.Ani słowa o 2 przykładach najważniejszych: pizzagate i showergate. Nic o tym jak to w USA wygląda, bo tam ten temat jest mega gorący nic o organizacjach które maja to zwalczać - kilka juz działa. Claude! NIE PRZYSTOI CI TAK SŁABEJ AUDYCJI ROBIĆ! a jak ktoś dzwoni z telefonu, to nie płaci dopuki się nie dodzwoni. Wiec ten argument jest inwalidą...
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Commodorowiec` napisał(a): Tam są zapisane gry komputerowe. To taki stary system zapisu. Miałem tego całą szafę. Kiedyś można było nagrać audycję radiową i puszczać te kasety w komputerze żeby odpalać nowe gry.
(komentarz do artykułu Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo)

Mogilla napisał(a): Mechanterian ma racje
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Verita napisał(a): Dzięki serdeczne! I stronka bardzo ciekawa, dużo niszowej muzyki :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Judgement1 napisał(a): @empty Posłuchaj ze zrozumieniem rzeczonej Dokładki i usłyszysz, czym była ta audycja. Anegdoty w stylu: "John Rockeffeler zalecał juniorowi kradzież sztucców", są tej samej rzetelności co "połowa księży jest pedofilami". Taki monolog wylewania pomyj, na ludzi dzięki, którym zwykli konsumenci w ciągu kilkudziesięciu lat zamiast ciagle pisać palcem na piasku, bo na nic innego nie było ich stać, dostali całą listę produktów o których magnaci przed nimi mogli tylko śnić.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Mehran Keshe napisał(a): jesli ktoś zakupi zarejestrowany SIM przez allegro, to bedzie miał potwierdzenie zakupu z data, także wczesniejsze uzycie karty przez domniemanego przestepce nie powinno w zaden sposób obciazac nowego nabywcy karty, dodatkowo operator bedzie miał dane odnosnie numeru IMEI i urzadzenia z jakiego korzystał poprzedni urzytkownik
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Mechanterian napisał(a): Nie tylko rece ci opadły, cały już dawno leżysz na dnie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

speedwayer napisał(a): Tesla Model X (taki suv)nowy w Polsce kosztuję 900 tysięcy złoty, używane od 500, a Model S (sedan) jako używany od 250 tysięcy. Roadster w Polsce - nie do kupienia. Koszt paliwa na 100km około 6zł (info z Polskiego forum i otomoto).
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

x napisał(a): Cześć Tomku. W zasadzie nie zamierzałem tu umieszczać żadnych komentarzy chciałem tylko poczytać. Po przeczytaniu Twojego wpisu jednak postanowiłem coś napisać mam nadzieję że mądrego(żart). Wiesz chrześcijaństwo już tak ma że nie uznaje niczego co nie jest nim samym. Więc nie oczekuj z tej strony aprobaty dla innych przekonań. Uważam że w buddyzmie w którym jest prawdziwe współczucie dla innych ani w jodzie gdzie mówi się o bogu i miłości do innych nie ma nic złego. Uważam że każdy powinien wyznawać religię taką która do niego trafia i go przekonuje. Co do reiki to przyznam że nie robiłem i mnie do tego nie ciągnie. Myślę że po prostu zapadły Ci w podświadomość słowa tamtego mistrza. Dlaczego tak głęboko? Moim zdaniem dlatego że wiesz te wszystkie energie ta cała grupa i Twoja podświadomość stała się bardziej podatna w tamtych momentach. Z czasem to się zmniejszy. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość.Jednak pamiętaj nie musisz być chrześcijaninem jeśli tego nie chcesz. Możesz wyznawać taką religię jaka Ci pasuje i nie ma w tym nic złego !! A jak ktoś będzie Ci pitolił inaczej ta daj mi znać weźmiemy się za niego(żart) Jeśli czujesz jakieś podczepy czy coś to możliwe że mógłbyś się udać do jakiegoś dobrego bioterapeuty myślę że taka osoba mogła by Ci pomóc uporać się z tym. Odnoszę wrażenie też że jesteś zagubiony. Ja kiedyś też byłem trochę zagubiony. Myślę że każdy sam musi znaleźć swoją drogę kto szuka ten znajduje. Staraj się zachować pogodę ducha tak to w życiu po prostu jest. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. x
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

empty napisał(a): Wiesz ryzyko dostania w mordę lub utraty portfela w godzinach wieczornych na nowej hucie, łąkowej albo starej pradze czy gdzieś w zakamarkach Sosnowca też jest duże. W wielkich aglomeracjach to norma, że są dzielnice na które po zmroku lepiej się nie zapuszczać jeżeli nie jest się "swój" także nie wiem do czego pijesz.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Piotr napisał(a): Fajny program,ale z tą tajemniczą historią na końcu audycji to żeście przegieli....dostałem przez was pypcia na języku..;).Pozdrawiam.
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

aerteef napisał(a): On zyje z inna a ona sobie nie radzi i sie puszcza. Urzekajace i zalosne.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

empty napisał(a): dobra to po raz do pana co cytował michnikowskie wypociny ze szmatławca codziennego o smogu. Jaki smog? Ludzie? Polecam poczytać sobie Jaśkowskiego bo to jawne naginanie opinii publicznej http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wy chodzi_szydlo_z_worka_,p8 04064002 Następna pani potrzeba zakochana w sobie, nawijająca od rzeczy (większość info z dp,niebezpiecznika,z3s+wł asne przemyślenia). We wcześniejszej audycji wielki fan energii jądrowej, wcześniej jak jeszcze nie było tylu pojazdów na Tomka z rnf-u to wielki fan technologii Keshe a teraz to nawet wielki radiowiec, ba wojskowy programista buhahah (ciekawe czy pehapa ogarnia), hakier co to Klodowi przewinął, że wygranej paczki w świątecznej audycji nie chce bo Klodziowi zrobią desant na maszynę hakiery i wykradną dane teleadresowe tej potrzeby co to tak jej szukają. Weź gościu zamilcz bo się ośmieszasz w każdym telefonie, czasami coś mądrego powiesz ale są to niestety przebłyski a słucham tej audycji praktycznie od początku także doskonale cię kojarzę...
(komentarz do audycji 3 luty 2017)

Anioł Aniołski napisał(a): Autor nie sprecyzował - chodzi o zderzenie idealnie sprężyste dwóch kulek, zapewne na wzór kulek Newtona. Strzałka czasu może wynikać również z podstawowych praw oddziaływań obserwowanej materii i co za tym idzie z zasady nieoznaczoności Heisenberga (niewprost) oraz co najważniejsze musi wynikać z naszych codziennych doświadczeń, inaczej nie moglibyśmy nazwać ich doświadczeniami, lecz może powtórzeniami?Jednakże gdyby czas biegł wspak, to nasze mózgi odczytywałyby tak samo na drodze ewolucji, i nie różniłoby to się bardzo w percepcji od obecnej strzałki. Kto wie, może właśnie i teraz czas biegnie wspak :-), a potem znów będzie w przeciwnym kierunku. Nauka to tylko jeden z wielu sposobów poznania świata i mało na razie nam o nim mówi...
(komentarz do artykułu Strzałka czasu)

Machine napisał(a): Witam! Niestety Claude (celowo lub poprzez wishful thinking) siejesz dezinformacje odnoscnie imigrantow. Mieszkam 7 lat w Manchesterze, i moze i faktycznie dzielnice typu Moss Side czy Cheetham Hill to nie strefy no-go gdzie cie zabija jak wejdziesz (jeszcze), jednakze ryzyko redukcji uzebienia bialego i utraty portfela wieczorami jest wielokrotnie wyzsze niz muzulmanina. Polecam zobaczyc filmiki ya youtubie (bez ciec) jak wygladaja te piekne okolice zamieszkane w wiekszosci przez muzulmanow, by ocenic samemu a nie wierzyc Claudeowi czy mi.Domyslam sie ze nie robisz tego ze zlej woli tylko wolisz wierzyc w swoja wizje swiata ze TYLKO illuminaci czy tam Rotshildowie sa zli, a reszta swiata jest wspaniala i gdyby nie oni to wszyscy spiewaliby i tanczyli na ulicach. Jestem nawet sklonny zaprosic Cie do mnie do Manchesteru i mozemy razem przejsc sie w te miejsca, ktore rzekomo sa takie wspaniale i bezpieczne.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Antares napisał(a): W audycji w pewnym momencie padło stwierdzenie, że 70 tysięcy lat temu nic się nie stało (w sensie katastrof naturalnych). Otóż to nie jest do końca prawda, nie była to katastrofa na miarę również wzmiankowanego w audycji wymierania permskiego ale również bardzo znacząca https://www.tygodnikprzeglad.pl/wulkan-ktory-prawie-za bil-ludzkosc/ Wybuch tego superwulkanu na Sumatrze niemalże zmiótł ludzkość. Piszę o tym dlatego, że jedną z hipotez dlaczego ten superwulkan wybuchł (superwulkany nie mają formy dobrze znanego stratowulkanu, mogą być całkowicie niepozorne aczkolwiek sa zdecydowanie potężniejsze przykładem Yellowstone) jest właśnie hipoteza impaktowa., o której słyszałem w jakimś anglojęzycznym podcaście (zapewne wydawanym przez amerykańskie NPR, bo większość anglojęzycznych podcastów jakie słucham właśnie stamtąd pochodzi). Naukowcy zaprezentowali dwa scenariusze już rozgrzany wulkan i fala tsunami spowodowana przez upadek dużego meteorytu, co spowodowało efekt jak potrząsanie podgrzanej butelki szampana lub stosunkowo pobliski (rzędu 1500 mil, więc około 2500 kilometrów) upadek jeszcze większego meteorytu, co spowodowało stosunkowo małe ale wystarczające rozsunięcie płyt tektonicznych. Jako ciekawostka scenariusz ataku na USA, tylko indukowany ładunkami jądrowymi był rozważany podczas zimnej wojny w ZSRR bodajże za czasów późnego Chruszczowa czy wczesnego Breżniewa, czego miały dokonać łodzie podwodne na dnie oceanicznym. Ładunki jądrowe też miały rozsunąć płyty tektoniczne.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Ivellios napisał(a): Ilya Malyuev "Sunshine Flowers", ze świetnej epki "Kiviniemi". Polecam zaopatrzyć się w to na Bandcampie, może epka nie jest zbyt długa, ale za to przekapitalna - kawał pięknego brzmienia!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Verita napisał(a): Cóż to za przemiła muzyka na końcu tejże, jakże zacnej, audycji?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Black napisał(a): a Ciebie nie pojebało? marna istoto. ręce mi opadają po przeczytaniu takiego postu.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Patka napisał(a): Jak mówiłam, nie wierzę że przy swoim dorobku byś się podpisywał pod tym. Jednak pozwalając na pewne audycje i trzymając je w archiwum, przykro mi, ale masz współodpowiedzialność za swoich nadających.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Janusz z Gdyni napisał(a): Audycja jak zwykle mocna więc i powoduje rozbijanie betonowych głów które boją się stracić aktualny obraz rzeczywistości. Na szczęście ten obraz już się kończy a co niektórzy razem z nim, poprostu rozdwojenie wymiarów i nie wszyscy są zdecydowani gdzie zostać.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Camel Leon napisał(a): Mapet juz chyba za gleboko siedzi w ke$hyzmie. Widac negatywny wplyw obrazania innych zamiast pokazac ze tech dziala. Gosc juz chyba jedzie na pochylni w dol. Ale Synteza I to mistrzostwo swiata bylo...szkoda
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Hola, hola, to że audycja nadawana jest na falach Radia Paranormalium, nie oznacza jeszcze automatycznie, że ja się "podpisuję" pod tym, co głosi jej autor. Odpowiedzialność za każdą audycję ponosi tylko i wyłącznie jej autor, NIE JA, i tylko i wyłącznie do autora audycji powinny być kierowane ewentualne skargi, NIE DO MNIE.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Patka napisał(a): To że ktoś kiedyś robił dobre rzeczy nie się mu prawa do plucia jadem i w żaden sposób go nie usprawiedliwia, szczególnie że z audycji na audycję jest coraz więcej żółci i kłamstw. Sama znam RNF od dawna i przykro patrzeć, że umarło w ten sposób. Tylko niech nie ciągnie za sobą Paranormalium, niech mapet za zaoszczędzone dzięki magravom pieniądze kupi sobie serwer za dyszkę i tam robi tubę propagandy nienawiści. Nie uwierzę, że Ivellios się podpisuje pod tymi szaleńczymi oszczerstwami, nawet biorąc pod uwagę dawne zasługi mapeta.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mechanterian napisał(a): Pozdrawiam wszystkich internetowych cwaniaków, których babcie żyły po dziewięśdziesiat kilka lat dzięki specyfikom big pharmy, a także fanów telewizyjnego rozkładu jazdy który niezmiennie dostarcza im pięknego photoshopowego wizerunku świata w jaki mogą wierzyć żarliwie. Pozdrawiam wszystkich zwolenników ubogacania dziecięcych organizmów szczepionkami w imię postępu i cywilizacji. Chapeau bas!
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Żakłes napisał(a): Czy ten odcinek nie pojawił sie już kiedyś wcześniej ?
(komentarz do audycji Demon pukający do okna)

mechanterian napisał(a): Ja pozdrawiam internetowych cwaniaków, których babcie żyły po dziewięćdziesiąt kilka lat dzięki łykaniu big pharmowych specyfików oraz tychże cwaniaków którzy tak bardzo są za szczepionkowym ubogaceniem organizmów dzieci. Pozdrawiam też wiernych fanów tvnu, dicsovery i innych kanałów oferujących medialny nawóz a będący dla nich intelektualną pożywką.
(komentarz do audycji 3 luty 2017)

Arek S napisał(a): poza tematem chcialbym pocieszyc pana Chrisa w zwiazku z jego zalami dotyczacymi budowy piramidy ale tak mnie zatkalo ( i pewno nie tylko mnie) ze czlowiek ktory tak barwnie opowiadal o koralowym zamku nagle wyskoczyl z taka teoria ze do tej pory nie moge sie pozbierac . Ciekawe i inspirujace
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

Arek S napisał(a): i jeszcze jedna szalona teoria dotyczaca planety x . Jezeli juz zgodzimy sie z tym ze swiaty rownolegle istnieja to moze owa tajemnicza planeta jest planeta po ktorej w naszej rzeczywistosci pozostal tylko smrod i pas asteroidow a jakies warunki cyklicznie sprawiaja ze wpada ona na swoja orbite z rzeczywistosci gdzie nie zostala zmieniona w pyl do naszej siejac zamet w naszym ukladzie . takich szalonych teorii mam na peczki ;-)
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

Black napisał(a): Rób swoje
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

S napisał(a): Jesteś naiwny i dopadło Cię fatalne zauroczenie psychodelikami. Słuchaj narkomanów a "dobrze na tym wyjdziesz".
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

arek s napisał(a): cry jest mozliwe ze owa planeta x to np. Mars z alternatywnej rzeczywistosci? Jezeli istnieja swiaty rownolegle to przeciez nie dotyczy to tylko Wachocka a calego wszechswiata a biorac pod uwage ze pewne zdarzenia zachodza w otaczajacym nas swiecie cyklicznie to czy jest mozliwe aby co jakis czas dajmy na to 20000 lat zaistnialy takie warunki ze nastepuje mozliwosc wnikniecia jednej rzeczywistosci w druga ? Jezeli cos takiego istnieje to co stoi na przeszkodzie zeby na Marsie w innej rzeczywistosci istnialo zycie? Taka teoria rozwiazywalaby wiele problemow
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

mateista napisał(a): Mapet gustuje w psychodelikach (tzw. miękkie narkotyki), a pewnie ponad połowa polskiego społeczeństwa gustuje w alkoholu etylowym - twardym, legalnym narkotyku, który spowodował więcej zła niż wszystkie psychodeliki razem wzięte. Kofeina (teina), nikotyna czy paracetamol to też narkotyki. Proponuje wam strażnicy moralności (S,yamato) skończyć wreszcie z tą hipokryzją i skoncentrować się lepiej na własnej osobie, własnym organiźmie. Poszukajcie jakichś kontrargumentów w dyskusji bo rzucanie inwektyw i podpinanie wszystkiego pod "naćpany bełkot" prowadzi do nikąd.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

S napisał(a): @mateista - to co tam sobie gaworzy do mikrofonu Tomek jest dla mnie drugorzędne i nieistotne. Niech tylko nie propaguje narkomaństwa bo robi krzywdę sobie i innym.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mateista napisał(a): Skoro uważacie te audycje za "naćpany bełkot", to po co tu zaglądacie? @yamato sam jesteś błaznem, giermkiem i ignorantem. Wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Jak zwykle nie powiedziałeś nic rzeczowego, jedynie na inwektywy cię stać
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

yuby napisał(a): Dzięki
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

S napisał(a): Dzięki za zrozumienie Yamato. Będę jednak bardziej dosłowny i konkretny dla mateisty. Narkotyki - niszczą świat i wiele ludzi przez to cierpi. Pierwszy z brzegu np.; Hitler był narkomanem i jemu podobni... Nie popieram publicznego chwalenia się tym, że naspawanie jest dobre.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): Posłuchaj audycje mapeta: http://www.radionafali.com/archiwum-podcastow/do kladka/ bo chyba nie wiesz kim jest i co robił a zrozumiesz dlaczego Ivellios darzy go szacunkiem i starzy słuchacze też, nie oceniaj książki po okładce, jest chyba takie powiedzenie...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): od Tomka to trochę muzy podchwyć odpowiedniej albo nie bo zna się chłop na rzeczy :) a od kloda retorykę łap poważnie, słuchając jego pierwsze audycje to gdzie jest dziś i z jaką ogłada robi radio...kunszt
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

empty napisał(a): źle się zrozumieliśmy , treść ok choć kuleje ale juz na pewno nie fajnie się słucha tak jak pisał kolega przydługawego intra oprawa muzyczna (nie wnikam to kwestia gustu ale za długooooooooo), ogólnie dźwięk leży, chyba mogę dać za przykład mapeta albo kloda od nich się ucz bo robią świetne audycje :) pozdro i wrócę, ekspertem nie jestem tylko słuchaczem :) pozdro
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

Wszystkich newsów w bazie: 13777, obecna strona 1, ilość stron 35

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2017 by Radio Paranormalium :: Powered by Marek Sęk "Ivellios"