biurko komputerowe narożne od producenta mebli Drzewiarz BisNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
tatanka napisał(a): ja widzialam w 2012 roku okolo 2.30 w nocy ogromny objekt latajacy(cos kolo 4000m2-zakrywal caly plac rynku w 38154 Königslutter am Elm/niemcy) ,byl plaski- w ksztalcie trapeza,wisial w bezruchu tuz nad dachami budynköw ,jego silnik byl "niemy"-nic a nic nie bylo slychac,zero jakich kolwiek dzwieköw... Podnioslam glowe do göry ze wzgledu na moja intuicje,podpowiedziala mi,ze cos nademnä jest -no i BYLO.... przelecialam juz miliony stron internetowych z nadziejä,ze moze jeszcze KTOS dostrzegl,sfotografowal ten objekt.Jednak nadaremnie :-(
(komentarz do zdjęcia Samolot wojskowy typu Aurora)

Russell Gunn napisał(a): Przyganiał kocioł garnkowi....
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Ivellios napisał(a): Cytat na dziś: Jan Olszewski nie tylko, że wiedział jak naprawić Polskę, ale też zaczął to robić. Rozumiał, że aby sprawować rządy, musi przejąc kontrolę nad służbami specjalnymi i w pewnym już stopniu mu się to udało. Ukrócił korupcję i afery, a także rozkradanie majątku narodowego pod pozorem prywatyzacji. Są tego konkretne efekty, bo nawet później, gdy przestał być premierem, patologia prywatyzacyjna straciła uprzedni rozmach. Jan Olszewski stał się więc przeszkodą Nr 1 w rozkwitającej działalności mafijnej, łupieniu Polski, a więc sprawujący rzeczywistą władzę w Polsce usunęli go. Poczynili też starania, aby w ogóle uniemożliwić mu działalność polityczną. W czasie rozpętanej w Polsce przez mafię nagonki na Jana Olszewskiego, zauważyłem nawet próby sugerowania, że ma kłopoty z psychiką. W lokalnej gazecie ukazał się artykuł, w którym specjaliści od psychiki poddali analizie zachowanie premiera Jana Olszewskiego, sugerując nieprawidłowości. To są stare, stosowane w Polsce metody. Jeżeli ktoś nie ma kompromitującej teczki, nie ma czym go szantażować, zarzucić mu cokolwiek, to robi się z niego wariata. Lech Szewczyk, "Służby specjalne RP czy mafia?"
(komentarz do audycji Lech Szewczyk "Służby specjalne RP czy mafia")

Jaro napisał(a): Panowie zakończcie te wywody bo za antysemityzm można do kicia trafić. Wszyscy wiemy jacy są, popis dał ostatnio naczelny parch w Warszawie.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Gacek napisał(a): Czy Michal kiedys nauczy sie czytac piprawnie nie robiac bledow jezykowych i logopedycznych? I te emmm yyyhmmm ooohh uummm. To gliwne dzwieki jakie wydaje Michal podczas swych dziwnych audycji. Brak szacunku dla sluchaczy totalny. Nawet nie sprawdza newsow i s sie przyznaje. Jak mozna cos glosic jako news nie sprawdzajac tego? Michal nabawil sie paranoii a moze nawet schizofrenii. Od spiskow to jedyne czego mozna sie nauczyc to w zasadzie tylko paranoja. Zachecam do bojkotowania
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

selavi napisał(a): Kilka ksenofobicznych cytatów nie żjącego już Josefa Owadia (izraelski rabin specjalizujący się w Talmudzie) gojów nie należy wyciągać ze studni ani do niej wrzucać. "Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie." "goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie." "Goje uważani są za skończonych łgarzy i zabrania im się zeznawać przed sądami rabinackimi. Pod tym względem posiadają oni, teoretycznie, status żydowskich kobiet, niewolników i osób niepełnoletnich. W praktyce jednak ich status jest znacznie gorszy, bowiem dzisiaj w pewnych sprawach kobiety żydowskie mogą zeznawać przed sądem rabinackim, który daje im wiarę, natomiast gojowi nie uwierzy nigdy." "Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność. Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda." "Zgodnie z halachą żydowi nie wolno dopuścić (o ile potrafi temu zapobiec), by jakikolwiek goj został mianowany na najskromniejsze nawet stanowisko, dzięki któremu mógłby sprawować władzę nad żydami."
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Baaah napisał(a): Kiedyś obudziłem się w nocy, była zima... mieszkam na osiedlu w bloku na 4 piętrze. Leżałem bez ruchu, światło latarni odbijało się od pokrytej śniegiem ulicy, wszędzie było tak biało, ale uświadomiłem sobie, jaki to dźwięk mnie obudził, dobiegał jakby ze śmietnika, taki skrzek ptaka i drapanie, ten dźwięk był tak głośny, że pomyślałem, że zaraz jakiś starszy frustrat wyjdzie na balkon i coś ryknie.. albo zadzwoni na policję, ale nic takiego się nie stało. Ten dźwięk kraczenia połączonego ze skowytem i drapaniem był jednostajnie miarowy, doprowadzał mnie do takiej skrajności, że mówiłem sobie tylko: przecież to się nie może dziać naprawdę, to nie jest horror tylko prawdziwe życie, serio miałem już łzy w oczach , nie wiem ile leżałem bez ruchu, ale gdy kraczenie trochę ucichło, zebrałem się w sobie i delikatnie podeszłem do okna. Na śmietniku nic się nie działo, postanowiłem więc, że uchylę trochę firankę i zobaczę dokładniej. Chwyciłem lekko za krawędź... JEEEBBBBB! KRAAAAAA! Jak coś nie pierdolnie w szybę, chwyci mnie za rękę, patrzę a tu Cowiek maupa, największy zbrodniarz wojenny! "Skurwysynie zostaw mnie!!!" darłem się jak pojebany, a on tylko: KRAAAAAA! KRAAAAAA! UUUUUU...! Wjebałem się do pokoju, a on stanął przede mną na parapecie w całej okazałości, szybko wybiegłem z mieszkania, otworzyłem szafkę na bezpieczniki na korytarzu, chcąc urwać drzwiczki, aby mieć czym się bronić, ale Cowiek już był za mną... KRAAAAAAAAAAA! Odskoczyłem... a on jak nie pierdolnie w te bezpieczniki, w całym bloku zamigotało światło, a ja korzystając z okazji, zamknąłem drzwiczki i zakleiłem je gumą do żucia... A on tylko wył i prychał, po czym się uspokoił, a ja wróciłem do swojego łóżka... Cowiek Maupa siedzi już w budce na bezpieczniki drugi rok... A ja tylko modlę się, żeby nie było jakiejś awarii w bloku...
(komentarz do artykułu Człowiek - małpa ze Staffordshire)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Goja wolno oszukać w rachunku, ale nie powinien tego zmiarkować, aby nie zostało skalane imię boże." CHOSZEN HAMISZPAT §348.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Inżynier elektrotechniki napisał(a): Do opowiadania o śmierci na słupie energetycznym. Zrobienie zwarcia na linii wysokiego napięcia bardzo rzadko skutkuje wyłączeniem linii. Autor oczywiście nie musi o tym wiedzieć, ale jako inżynier mogę stwierdzić, że śmierć bohaterów opowiadania poszła na marne.
(komentarz do audycji ABW #035)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij "Czyli chcą zająć ziemie I RP." Otóż to, trochę historii: "Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej u przedstawiciela Polski w Paryżu pojawił się jeden z Rothschildów z ostrzeżeniem: Jeżeli delegatem na konferencję będzie nadal pan Dmowski, to nie dostaniecie ani Gdańska ani Śląska ani Pomorza ani Kresów. W czasie wytyczania powojennych granic Polski owa groźba Rothschilda nabrała realnych kształtów. Tym działaniom przypisuje się nie przyznanie Gdańska Polsce. Na Kongresie Wersalskim przeciw Polsce i wszystkie trudności, jakieśmy mieli przy ustalaniu granic pochodziły od żydów, jak to zapowiedział, a następnie jako fakt stwierdził Maurycy Rothschild. Polska i Polacy odczuli urzeczywistnienie schizofrenicznej nienawiści żydowskiej, bo w chwili budzącej się państwowości Polski, żydzi zdeklarowali się jako jej wrogowie. W bohaterskich walkach o Lwów stanęli po stronie Ukraińców, lejąc wrzątkiem z okien, już też ostrzeliwując, czy rzucając kamieniami na nasze oddziały na ulicach Lwowa. Stwierdza to komunikat wojenny ukraiński z dnia 18 listopada 1918 r., chwaląc "milicję żydowską", że Wojskom Polskim stawiła zacięty opór na ulicach Lwowa. To znów "Ukraińskie Słowo" stwierdza, że "żydy idut z nami". Najcharakterystyczniejsze jednak świadectwo wydaje im "Ukraińska rada narodowa", która w nocie do Wilsona zapowiada: "żydzi jak jeden mąż stoją po stronie Ukraińców i pragną być obywatelami Zachodnio-Ukraińskiej Republiki". Stwierdza to komunikat wojenny ukraiński z dnia 18 listopada 1918 r., chwaląc "milicję żydowską", że Wojskom Polskim stawiła zacięty opór na ulicach Lwowa. W Gazecie Niedzielnej nr. 39 z 1919 roku ukazała się korespondencja J. A. Danielaka z Trenton (USA): Co się tyczy Żydów, to wszyscy byli za Niemcami, a nawet teraz, kiedy Polska na Kongresie Pokojowym potrzebowała sympatii innych narodów, a zwłaszcza sympatii naszego amerykańskiego narodu, to Żydzi wytężyli wszystkie swoje siły w Ameryce, aby Niemcom dopomóc a Polsce zaszkodzić. Nosili w pochodach tablice z napisami, że Polska Żydom się należy, a nie Polakom, bo Polacy nie umieją się rządzić.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Marek 79 napisał(a): Można jakiś namiar na ten konkretny odcinek komisarza Alexa, albo podtytuł. Bardzo ciekawie to wygląda i z wielką chęcią obejrzę - lubię takie... tajemnicze powiązania. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Marek 79 napisał(a): No zobaczymy, nie będę się spierać. Staram się zauważać coś, czego inni nie widzą. 500+ i inne świadczenia to w pewien sposób wyrównywanie dochodów. Penja w Polsce idzie realnie w górę, ale również koszty życia równają się z zachodnimi. Banki mają znieść WIBOR. Nasze stopy procentowe są na plusie a w Unii zerowe. No i w końcu lepiej wpływać na politykę Polski - bez względu kto ją realnie prowadzi, jeśli jest się w strefie euro. Ci, którym będzie zależało i znają się na pieniądzach, wykorzystają taką sytuację. No ale zobaczymy.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

audioman napisał(a): Wspanialy odc pozdro clode !
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Myślę, że posiadanie odrębnej waluty w Polsce od UE, również dla Żydów, jest sprawą korzystną ekonomicznie, więc nie, moim zdaniem, nie padnie taka poważna propozycja. Zauważ jak temat przyjęcia euro ucichł, odkąd oddaliliśmy się od wpływów niemieckich w stronę izraelskich. Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale nie określiła terminu.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Marek 79 napisał(a): Środowiska żydoskie przejmują wpływy w Europie m. in. w Polsce po to by realnie wpływać w przyszłości na Unię - już jako pełnoprawni członkowie. Nie wiem czy to zamierzony cel, ale możliwy. Mnie zastanawia jedno. Skoro teren Polski ma swój potencjał to pozostaje problem waluty - czy czasami, może po wyborach do parlamentu europejskiego, padnie propozycja przyjęcie euro (albo zaczną się w mediach takie rozważa tzw ekspertów, celem urabiania opinii publicznej)
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Czyli chcą zająć ziemie I RP.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij, też o tym pisałem pod audycją Michała poświęconą protokołom. To, że żydostwo nowojorskie i izraelskie rękoma jankesów przejmuje sobie region mitteleuropy i niedługo stanie się tu szlachtą jerozolimską to nie znaczy, że ma takie wpływy i jest w stanie zrobić to z każdym państwem. Przykładowo w Niemczech, Rosji, Chinach, Indiach, Japonii czy South Korei żydzi mają gówno do gadania i stanowią jakiś promil promila elit a już w szczególności nie mają tam żadnych proizraelskich/prożydowsk ich lobbystów. Także elity żydowskie i ich hajs mają w zasadzie tylko spory wpływ (jeżeli mowa oczywiście o państwach poważnych) w zdegenerowanych USA a te nie są już takim mocarstwem jakim były w drugiej połowie XX wieku. Dzisiaj liczą się Chiny jeżeli mówimy o liderze gospodarczym a im z Izraelem nie po drodze bo kitajcom potrzebna jest przede wszystkim Irańska ropa (zaznaczam, że Iran ma drugie po amerykańsko-brytyjsko-izr aelskich "fasadówkach" z półwyspu arabskiego największe zasoby węglowodorów na świecie co niezwykle drażni jankesów jako, że pośrednio nie kontrolują ile Iran wydobywa, w jakiej walucie się rozlicza i z kim handluje węglowodorami). To samo można powiedzieć o Rosji, która póki co skłania się ku dilowi z Chinami kontynentalnymi będąc przeciwwagą do USA a nie odwrotnie także można rzec, że na stan dzisiejszy los Izraela jest przypieczętowany a także powoli dobiega końca hegemonia USA a to z kolei bardzo zawęża możliwości wpływu i wywierania nacisków przez nowojorskie żydostwo na politykę międzynarodową USA. Dlatego między innymi elity żydowskie chcą jak najszybciej zająć dogodną pozycję instalując się w Europie środkowej (głównie Ukraina, Polska oraz Litwa) i robią to dla uważnego obserwatora niezwykle ordynarnie, rozpychając się łokciami na wszystkie strony co oczywiście nie jest z ich strony zachowaniem celowym, oni woleliby robić to po cichu tak jak dotychczas ale wiedzą, że nie mają już na to czasu i zaczęli po prostu grać ze słabymi krajami takimi jak Polska w otwarte karty. Oczywiście dochodzi do tego jeszcze masa zmiennych (przykładowo niespodziewany konflikt na większą skalę lub/i globalny krach finansowy itd. itp.) ale tak to mniej więcej się krystalizuje. Baczny obserwator doskonale wie, że żyjemy w bardzo ciekawych czasach a cały system i dotychczasowy ład jest mocno niestabilny. Zawsze trzeba widzieć szerszy obraz... pozdrawiam
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=dqXm1sAexGc - Global News - 24.04.2012 - Protokoły Mędrców Syjonu - Marcin Dachtera - streszczając: protokoły nie żydowskie są, są masońskie. Dariusz Ratajczak, Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne, New York 2001, rozdział: Protokoły Mędrców Syjonu - fałszerstwo oparte na faktach - streszczając: nie istotne czy to fałszywka, istotne, że to się dzieje naprawdę... a nawet dzieje się więcej... Dariuszowi Ratajczakowi zniszczono życie, za to co pisał.
(komentarz do audycji 8 luty 2019)

Matti38 napisał(a): Serio? Gość sugeruje, że doświadczenia prowadzącego to nienaukowy bełkot, a potem ktoś jeszcze się dziwi, że gościa pożegnali? Jak słusznie zauważył prowadzący, tematem audycji nie była prawdziwość lub fałszywość OOBE/LD. Teoretycznie można byłoby na ten temat jednak porozmawiać, ale jeśli jedynym czyimś argumentem jest nazwanie czegoś nienaukowym bełkotem, to o czym tu rozmawiać? To tylko świadczy o bardzo wąskich horyzontach. Może Pan zechciałby powiedzieć, gdzie w mózg znajduje się świadomość, skoro nauka zna odpowiedź na wszystkie pytania. I to powtarzanie z uporem maniaka, że doskonale wiemy czym są i po co są marzenia senne. Jasne :) gratulacje dla prowadzącego za cierpliwość, bo sam jej nie miałem.
(komentarz do audycji Czas Snu #016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Miałem coś podobnego po bieluniu (datura), przeżyłem sytuację, która się powtórzyła na jawie, ale po 5 latach, ludzie biorący udział w sytuacji wyglądali tak samo, ale nieco starsi (pewnie o 5 lat). A zaczęło się od spotkania z kobietą - duchem rośliny - ona mnie zaakceptowała, dlatego może ukazała mi przyszłość.
(komentarz do audycji 31. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 1 Kontakty z zaświatami)

Xvz napisał(a): Ktoś wie w której minucie jest Stały sceptyk bo tego bicia piany prowadzącego już od pół roku nie mogę sluchac? Ktoś powinien kiedyś policzyć ile razy w audycji pada słowo troll;)
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ewa Kopacz Ponad Jeden Metr w Głąb - no jak tak solidna i prawa osoba coś powie, to warto się nad tym zastanowić... :) https://www.youtube.com/watch?v=xpYjVEyhyjA https://www.youtube.com/watch?v=nqUOYZbBREM Ta Pani ma wykształcenie biologiczne, ściślej medyczne, tej Pani odebranie praw wykonywania zawodu lekarza nie grozi, to praktykuje się tylko wobec tych co mówią z sensem, wbrew wielkim interesom koncernów medycznych. Wszelkie głupki i krętacze z dyplomem lekarskim są bezpieczni w tym Kraju.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 55)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ciekawa audycja. Użytkownicy psychodelików dzielą się na 2 grupy: jedni uważają, że te środki wprowadzają olbrzymie pozytywne zmiany w świadomości i życiu, drudzy, że nie, że to jak sen co robi wrażenie z rana, a wieczorem już go nie pamiętamy. Tak sobie myślę, skoro tak pozytywnie człowiek się zmienia, to czemu użytkownicy psychodelików nie są grupą odnoszącą sukcesy w realnym życiu? (może by się znaleźli jacyś artyści, jak Jimi Hendrix, ale nie dzięki LSD zrobił on karierę, a dzięki CIA, która go na końcu zamordowała i okradła). Podobna refleksja nachodzi mnie, gdy patrzę na tych co wierzą w pozytywne myślenie, wizualizację marzeń, motywacje... Tam sukcesy odnoszę jedynie ci, którym udaje się sprzedać dużo książek o tej tematyce. Biznesmeni obracający wielkim majątkiem i pomnażający go, raczej są lekko paranoiczni, a nie pozytywnie myślący, a czytają raczej roczniki statystyczne, a nie książki motywacyjne.
(komentarz do audycji 32. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 2 DMT - molekuła duszy)

Roberto napisał(a): No dobrze i co?? Wydaje mi sie ze ten Michał właśnie powinien być przedstawiony jako pierwszy oszołom który w głowach miesza. Odsłon ma zazwyczaj kilkaset wiec poza wyznawców nie dociera na szczeście. Słuchać to ja mogę czegoś mądrego a nie tych bzdur. A krytyka jest konieczna w przypadku tak debilnych wypowiedzi. Szkalować, wytykać, obnażać, krytykować!!!!!
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Ronin napisał(a): Zaciekle krytykujący powinni sobie zadać pytanie dlaczego go słuchają. Przecież on w każdej audycji mówi, że jak komuś się nie podoba, to niech słucha czegoś innego. Claude opowiada kosmiczne bzdury, jego spekulacje osiągają szczyty absurdu i słucham go, bo przyjemnie się oderwać czasem od nudnej rzeczywistości. Też go kiedyś krytykowałem, ale teraz po prostu przyjmuję do wiadomości, że Teoria Chaosu tapla się w absurdzie i sobie słucham.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Krystyna z Orlenu napisał(a): Srzydlaty Żmiju. W moich stronach a i owszem, jak rodzina wyrazi zgodę i chęci do w domu pogrzebowym otwierają trumnę dla rodziny. Potem cmentarna kapliczka z mszą lub nie ( o tym też decyduje rodzina). W cmentarnej kapliczce też istnieje możliwość otwarcia trumny. Z tym wyjątkiem iż to robi ekipa z domu pogrzebowego bo to ona jest odpowiedzialna za zwłoki zmarłego od momentu dostarczenia zwłok ze szpitala z aktem zgonu aż do pochówku. Wiesz sanepid by się nieżle wkurzył gdyby ktoś gdzieś zkitrał zwłoki by je pochować np. W ogródku przed domem. Pozdro
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Rzeczywiście...! bardzo pisowski, biorąc szczególnie pod uwagę stosunek Michała do obecnej polityki PiS wobec Izraela (a jest to obecnie, może i najważniejsza sprawa dotycząca Polski, zgodnie z zasadą: "nie rasa, nie masa, tylko kasa..."). Zwyczaje pogrzebowe w Polsce są takie, że w kostnicy (domu pogrzebowym), ewentualnie na wsiach, w domu rodzinnym, trumna jest otwarta, by rodzina i bliscy pożegnali się ze zmarłym, później trumnę się zamyka (robią to obcy ludzie) i nogami do przodu, wynosi się ją z budynku i wiezie do kościoła, później na cmentarz. W kościele przemawia ksiądz, a na cmentarzu dobry kolega, przyjaciel, ale nie osoby najbliższe z rodziny, czasem jest to wynajęta osoba (raz się spotkałem), czasem nikt. Takie są zwyczaje i tradycje, ale oczywiście zrobić można inaczej. Tak prywatnie z zamkniętą trumną się spotkałem, z przemowami wdowy i dziecka na pogrzebie - nigdy. Bardzo przykre jest, że ludzie obecnie potrafią sprawnie bekać przez telefon, grać w gry komputerowe i toczyć infantylne, nielogiczne, rozmowy, a nie mają pojęcia o podstawowych zwyczajach i zachowaniach społecznych, takich jak pogrzeb.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

yuby napisał(a): Linki do stron gości: BASIA: 1/. http://www.echomasaz.pl/ 2/. Facebook o o snach: https://www.facebook.com/senneprzestrzenie/?re f=br_tf&epa=SEARCH_BOX TOMEK: 1/. thomasharmony.com Informacje o konwencie: 1/. http://konwent.fraktalna.pl/?q=galeria 2/. Facebook: http://konwent.fraktalna.pl/?q=galeria
(komentarz do audycji Czas Snu #022)

Kudłaty żul napisał(a): Panowie. Prawda jest taka iż pana Adamowicza zamordowano, zkremowano, Amen. Po jaką cholerę bić na siebie tyle piany? Gostek nie żyje i tyle.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

BisHoP napisał(a): To samo u mnie :-) Wczoraj pocztowka dotarla, milo i super, ale poczta jednak nie dala rady. Lepiej pozno niz wcale :-) Dziekuje Claude, mily akcent i jak zawsze, nie olewasz sluchaczy i wspieraczy, tak sie wlasnie buduje zaufanie i spolecznosc. Wspolnote ludzi, ktorzy mysla, maja "rowno pod beretem", rozwazaja za i przeciw teorii chaosu, wyciagaja wnioski i dziekuja Ci za info i impuls do MYSLENIA!
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Gacek napisał(a): Widze, ze kazdy kto ma inna narracje niz Michal zostaje rozlaczony, Osmieszony, lub nazwany trollem.byla to kiedys dobra audycja , natomiast tp co Michal dzis wygaduje to jakis stek bzdur nie do sluchania. Raz wjezdza na sanjaye drugim razem uzywa jego jako przykladu. Nie mozna dodac nic sceptycyzmu bo cie rozlaczy. Mysle ze dostal paranoii i sam uwierzyl we wszystko co mowi. Choroba psychiczna bo inaczej nazwac tego nie mozna. Nawet slowo resuscytajca jest za trudne. Poziom dno. Sluchalem cie Michal od dawna ale straciles kolejnego sluchacza ibpewnie stracisz wiecej. Pan witkowski gada glupoty i jest to fakt. Wkrecil sie w tematyke ntv a idzie na tym zarobic skoro napisal tyle ksiazek o przebudzeniu a zadna nie jest dostepna w sprzedazy. Jackowski kolejny . Wyglad pijaka i gadka gimnazjalisty. Dno. Eter tv . Zenada gosc wahadelkuje srubokretem i sprawdza czy ludzoe sa ok w ten sposob. Serio wierzycie w to?
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Roberto napisał(a): Cześć Za namową kolegi pierwszy raz posluchałem tej audycji i podzielę się kilkoma wnioskami. Prowadzący to na 100% troll pisowski to pewne, do tego przypuszczam pochodzenia żydowskiego. Trumne otwarta to widział chyba u siebie na wsi gdzieś bo w miastach już dawno sie tego nie praktykuje. Nawet nie chce mi się reszty komentować ale najlepiej by było żeby prowadzący upozorował własną śmierć i przestał pieprzyć tak gigantyczne brednie.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Polska w II wojnie światowej miała dwóch wrogów, w 1939 r. w porozumieniu dwa państwa napadły na II RP. Później doszło do wojny między nimi, ale wrogość do Polski obu tych państw pozostała do końca, patrz zachowanie Sowietów podczas Akcji "Burza" AK, podczas Powstania Warszawskiego oraz po wojnie. Dla Polski szczęśliwym zakończeniem wojny byłaby klęska faktyczna obu tych wrogich państw (tak jak w I wojnie światowej, po której, właśnie dzięki klęsce i Niemiec, i Rosji - Polska się odrodziła i jeszcze rozepchała na boki). Komunizm jest najbardziej zbrodniczym systemem totalitarnym, nam znanym. Nie jest prawdą, że mordowano w nim na masową skalę, tylko bogatych, najwięcej wymordowano w ZSRR zwykłych chłopów, Lenin, nie ukrywał, że chłop (religijny, konserwatywny, przywiązany do ziemi i odporny na propagandę, bo mający własny chłopski rozum) jest najgorszym wrogiem komunizmu, o wiele gorszym niż burżuj, który zostawi fabrykę i ucieknie, przed rewolucją.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Ashix napisał(a): Staly sceptyk jedyny warty uwagi dzwoniący. Prowadzący strzela sobie w stopę po raz kolejny takim zachowaniem.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Ferdydurek napisał(a): Czy oglądał Pan długi dokument o 7 letnich eksperymentach brazylijskich uczonych obalających teorię o heliocentryzmie? Polecam. Raczej nie polecam słuchania Pana audycji swoim znajomym z powody takiego wrogiego stosunku do krytyków teorii Kopernika. Nie powinno nazywać się audycji w której wyśmiewa się z największego spisku audycją o teoriach spiskowych
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Sayanin_Girl napisał(a): Może to być niezbyt wiarygodne ale przypominam sobie myśl o tym że kiedyś się spaliłam oraz przypominam sobie straszne sceny które nigdy sie nie wydarzyły np:pamiętam jak patyk przebił mi ramie (choć nigdy tak nie było) i mam tam blizne nie wiem skąd
(komentarz do artykułu 9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej)

Blom napisał(a): W sprawie zachowania radzieckich żołnierzy oboje mieliście rację. Jakiś czas temu oglądałem film dokumentalny w którym powiedziane było w skrócie tak - po wkroczeniu wojsk radzieckich do Polski w 1944 zachowywali się jak dzicz, po pewnym czasie dowódcy radzieccy zorientowali się że taki sposób zachowania żołnierzy prowadzi do wrogich zachowań ludności cywilnej, więc zaczęli surowo karać za wszelką przemoc względem cywilów. Tak na marginesie to kiedy wysyłałeś kartki pocztowe? Bo dopiero dziś ją otrzymałem, a jeszcze wczoraj myślałem że zapomniałeś o mnie w tym roku :)
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

dejwid ajk napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=8djH9JjUsyU apropos "jak i dlaczego nikt nie zatrzymał mordercy" albo "dlaczego Adamowicz nie odskoczył" itp. 21 stóp tj 7 metrów to minimum na reakcję JEŚLI SPODZIEWA SIĘ ATAKU. Wszystkie materiały szkoleniowe dla służb mundurowych i ratowniczych twierdzą że wystarczy pojedynczy cios nożem nawet jeśli nie trafi w samo serce tylko w inne nawet narządy żeby zabić. Po interpretacji Michała słychać że za dużo polega na wersji rzeczywistości z filmów klasy B i C o których tak często mówi gdzie Van Damme i Segal chlastają się i żaden nie pada niż raczej na realnych źródłach.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

nick napisał(a): SkrzydlatyZmij: 2+2=5. Reszta świata: Nie, 2+2=4, tu masz wyjaśnienie. SkrzydlatyZmij: Dobra, zaoraliście mnie. 2 tygodnie później... SkrzydlatyZmij: 2+2=5. XD
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Havana napisał(a): Bardzo fajna Debata - zarówno poprzednia część jak i druga - mam nadzieję, że będą dalsze odcinki. Dziękuję, pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 32. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 2 DMT - molekuła duszy)

dejwid ajk napisał(a): no ładnie, widzę słuchacz trollujący...
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

yuby napisał(a): Świetna audycja.
(komentarz do audycji 32. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 2 DMT - molekuła duszy)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): No, oczywiście, że źle, należało wsadzić Adamowicza jak najszybciej do karetki i gnać do szpitala, wykonując konieczne czynności w czasie drogi. Odcięcie gapiów od światła, kosztem utrudniania akcji jest absurdem, co jeszcze napiszecie? No, dalej... Oto film jak prezydent siedzi na krześle po zamachu, rozmawia, gestykuluje, a ludzie potrącają go nie interesując się nim zbytnio, a chwilę później nie mogli go wsadzić do samochodu (karetki)? http://detektywprawdy.pl/2019/01/30/prezydent-a damowicz-po-zamachu-siedz i-na-krzesle/ Widać też (z tego co piszecie selavi i b ratownik) jak źle przeprowadzano wiele akcji ratowniczych na całym świecie, np. po zamachu na Jana Pawła II ani chwili nie czekali, tylko zaczęli jechać do szpitala od razu po strzałach, no co za błąd! Jan Paweł II przeżył, Adamowicz zmarł, dzięki takim filozofiom absurdu, jakie głosicie. Ostatnia sprawa, czemu nie użyto defibrylatora jeśli ustała praca serca, a nie należało uciskać klatki piersiowej? Polecam też artykuł dr nauk medycznych, lekarza ratownika, Jerzego Jaśkowskiego, który nie patrzy na to co władza by sobie życzyła usłyszeć, ani jaką czapkę kto nosi, tylko pisze co myśli.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

euronecik napisał(a): Urodziłem się o 50 lat za wcześnie :( trzustka do wymiany, ma ktoś zapasową :)
(komentarz do artykułu Życie za 50 lat)

/b/ratownik napisał(a): Od dawna słucham Teorii Chaosu tylko dla śmiechu, ale ten odcinek przebija nawet Sanjayę :D Tym bardziej że tydzień temu wklejałem link do artykułu, w którym jak krowie na rowie wytłumaczono, dlaczego przywrócenie krążenia jest tak ważne. Artykuł może był za długi, więc powiem krótko - [b]bez krążenia nieodwracalne uszkodzenie mózgu to kwestia dwóch minut, a śmierci od 3 do 5 minut[/b]. Nawet niewielka ilość krwi, która krąży, jest po stokroć ważniejsza niż krew, która stoi. No ale przecież lepiej powołać się na Jaśkowskiego, najbardziej skompromitowanego w Polsce byłego lekarza, który wśród różnych bzdur twierdzi między innymi, że palenie papierosów jest bardzo zdrowe. @Skrzydlaty, w każdej procedurze ratowniczej odcięcie gapiów i zadbanie o godność poszkodowanego jest jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia. Jak słusznie zauważyłeś, ratownicy mają latarki, jak i inne źródła światła. Masz pełne prawo nie znać procedur ratowniczych, ale przecież wystarczyłoby zapytać jakiegoś strażaka czy ratownika, jak to wygląda. Jeśli będzie miał czas, to chętnie podzieli się wiedzą. Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nawet kursu pierwszej pomocy nie przeszli. No pogratulować, naprawdę.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij ja tam widziałem nie raz filmiki z kamer żołdaków w warunkach bojowych, którzy swoim podziurawionym jak sito kolegom robią właśnie RKO i to jeszcze na terenie pod ostrzałem, dopiero po kilku/kilkunastu minutach ładują postrzelonego do wozu opancerzonego i śmigają do szpitala polowego no ale pewnie wojsko na polu walki robi to też źle i domorośli specjaliści wiedzą lepiej :)
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

selavi napisał(a): @Max na bestgorze już leży a stamtąd tego raczej nie usuną, zresztą coś raz wrzucone do sieci nigdy z niej nie znika także mogą sobie próbować usuwać do woli :)
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Max napisał(a): TVN usuwa ten film z sieci : https://d.tube/#!/v/czcibor360/202k ahxy
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

selavi napisał(a): Po takich ciosach człowiek dostaje końską dawkę adrenaliny z przysadki, wystarczy zobaczyć na bestgorze filmiki uchwycone przez CCTV (nie będę linkował bo to drastyczne) gdzie ofiary stały w szoku nawet kilka minut po otrzymaniu kilkunastu ciosów nożem kuchennym w okolice tułowia, potem nagłe kucały po czym natychmiastowo padały w agonii. Wszystkie zdarzenia tego typu właśnie tak wyglądają, człowiek to nie mucha i jeżeli poważnemu uszkodzeniu nie ulegają okolice głowy/szyi to stan przedagonalny z zachowaniem pełnej świadomości może trwać nawet kilkanaście minut.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Adamowicz "Prezydent, po ok. 30-minutowej reanimacji, w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację ratującą życie, podczas której przetoczono mu 41 jednostek krwi" Czy ratując człowieka dźgniętego kilkakrotnie 15 cm nożem, gdzie zachodzi od razu podejrzenie uszkodzenia narządów wewnętrznych i żył, nie tamuje się krwi i jak najszybciej transportuje człowieka do szpitala, gdzie można mu operacyjnie żyły pozszywać? Karetka stoi, a reanimacja trwa, można ją było robić w karetce, podjeżdża druga karetka, a reanimacja trwa, trwała nie chwilę, ale ponad 30 minut. A czemu miał służyć "daj blakout" i prowadzenie akcji ratunkowej po ciemku, jakie to instrukcje, procedury, podręczniki zalecają coś takiego? Jestem ciekawy, bo ja znam odwrotne zalecenia prowadzenia akcji ratunkowej - dodatkowe oświetlenie, szczególnie po zmroku, temu służą latarki na wyposażeniu ekip ratunkowych. Sprawa jest dziwna.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Silvernet napisał(a): Doprecyzowanie do poprzedniego komentarza : Prawdą jest, co zostało powiedziane w audycji a co również stwierdziłem po filmach dostępnych i każdy może je sam przeanalizować, reanimacja trwała od 20 do 30 minut, i karetka pierwsza na miejscu i ta która zabrała Pana Prezydenta to z Firmy Adiutare. Ciekawe czemu nie inny zespół R skoro byli na miejscu ? Łącznie 4 zespoły R ? Nie mi to oceniać...Tak samo kwestia RKO, możliwe że Ci z 1 zespołu popełnili błąd...nie będę nic oceniał ograniczę się tylko do widocznych faktów które każdy możne sam stwierdzić. Prawdą również jest że jest film że Pan A. siedzi po ataku kucakiem i gestykuluje że jest w miarę ale możliwe że to wynik adrenaliny a potem stracił przytomność bo to były sekundy.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Silvernet napisał(a): Witam, nigdy nie udzielałem się w temacie ale po tej audycie i mam nadzieję że wniesie wiele do tematu chciałbym się wypowiedzieć. Sprawa dotyczy zabójstwa Pana A. Otóż w reanimacji brały udział aż 4 załogi pogotowia ratunkowego. Więc jeśli byłby to fake to chyba wystarczyłaby jedna góra 2 ? Każdy może to zweryfikować z filmów dostępnych na YT. Więc podejrzewam że nikt nie angażowałby tylu ludzi dla aktorstwa. Zaznaczam że mogę się mylić ale chyba nikt nie angażowałby tylu ludzi do tego. Claude mam nadzieje że to przeczytasz. Zaznaczam że mogę się mylić ale to że były 4R jest faktem i wynika z nagrań ogólnie dostępnych - przytaczam fakt, a co i jak nie będę się wypowiadał.
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

planetA napisał(a): W ciągu ostatnich kilku miesięcy przesłuchałem większość TCu. Lecę chronologicznie i jestem gdzieś na końcu roku 2017. Wczorajsza audycja była pierwszą, którą przesłuchałem live i muszę powiedzieć, panie Monet, że ręce opadają. Dzięki Tobie dowiedziałem się o sonoluminescencji czy księżycowym drewnie, i za to jestem wdzięczny, niezależnie od tego co mówią malkontenci. Mam przed sobą jeszcze cały back catalog 2018, ale już teraz zastanawiam się co się z Tobą stało w ciągu tego roku. Wczoraj pokazałeś, że zamieniasz się w jednego z tych, których tak chętnie rozłączasz po beknięciu czy komentarzu o 3literowej agencji. Sam trolujesz swoją własną audycję. Nie masz ochoty na dyskurs tylko utwierdzanie się w swojej własnej paranoi. Ochoczo dyskutujesz z ludźmi, którzy poklepują Cię po plecach, a polemika stała Ci się kompletnie obca. Jak ktoś nie jest podobnej opinii to ciao. Zastanawiałem się czy nie zadzwonić ale pewnie i tak dostałbym label TROL, bo jestem innego zdania, i tyle by z tego było. Paweł i Tomek w kręgu przyjaciół, a reszta to trole. Do tego wyrażasz się ogólnikami i jeśli czegoś nie widziałeś albo o tym nie przeczytałeś to tego nie ma, jak np zamkniętych trumien na pogrzebach czy znudzonych 9-latek. Co do Adamowicza to ewidentnie cos tam się nie składa, tyle, ze w kwestii motywów. Resztę zostawiłbym w spokoju. Tyle, ze dla Ciebie to byłoby za proste, bo jak spisek to filmowy - do granic absurdu. Może wszyscy widzowie byli zamieszani? Może Stefan był hologramem? A może robotem z przyszłości? Dostał rozkaz z telefonu grawitacyjnego prosto do swojego analogowego komputera kwantowego i ciach ciach ciach. Od ludzi inteligentnych oczekuje się nieco więcej, a Ty się do nich niezaprzeczalnie zaliczasz. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

selavi napisał(a): konstale dalej popylają po Gdańsku ale tylko na krótkich trasach, na śródmiejskiej 108ce bardzo często jeżdżą kanciaki. Co do tych ścieżek rowerowych to swojego czasu szło spore dofinansowanie z eurokołchozu na budowę ścieżek rowerowych we wszystkich większych miastach tak samo jak szło spore dofinansowanie na masowe ocieplanie bloków, także nie jest to żadnym wyczynem ze strony włodarzy miast a trzeba głośno przyznać, że to jest akurat zasługą UE. Co do tematu audycji, gdyby trzyliterówki pozorowały śmierć Adamowicza to jego rodzina nic by o tym nie wiedziała a już w szczególności dzieci do czasu zmiany tożsamości i opuszczenia przez nich kraju, przecież to logiczne a głównym argumentem tej śmiesznej teorii jest zachowanie rodziny na pogrzebie. Pomijam już fakt, że oni nawet nie mieszkali razem, dzieci miały słaby kontakt z ojcem to nie ma się co dziwić, że nie były wylewne na pogrzebie. Co do słuchacza, który opowiadał, że nie ma żadnych wywiadów ze znajomymi mordercy Adamowicza, to chyba kolega słabo szukał bo tak się składa, że powstał taki reportaż (ile w nim prawdy to już inna kwestia i nie to jest tutaj istotne): https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/stefa n-w-zabojca-pawla-adamowi cza,282881.html Także reasumując w tej audycji bredzicie jak połamani, wszyscy! Michał może daj już spokój z tym Adamowiczem bo już drugą audycję rozwodzisz się nad tym mało istotnym tematem z którego w dodatku nic nie wynika, pieprzenie kotka za pomocą młotka. Zrobiłbyś poważną audycję przykładowo o 5G bo bardzo ciekawe rzeczy dzieją się w Polszy w okół tej podobno śmiertelnie szkodliwej dla ludzi i środowiska technologii (aresztowanie CFO Huawei, pożar serwerowni T-Mobile itp.)
(komentarz do audycji 1 luty 2019)

Ivellios napisał(a): Piotr jest teraz tak zarobiony, że czasami nawet niedziel nie ma wolnych.
(komentarz do newsa Debata (nie)kontrolowana o DMT)

bibliotekarium.pl napisał(a): bibliotekarium.pl Przedwczoraj był jakiś dzień omyłek :( Pani Kopacz opowiadała o mordowaniu dinozaurów przez ludzi pierwotnych (sic!), co może świadczyć o tym, że po cichu uznaje teorie kwestionujące porządek dziejów podawany oficjalnie :) Ja okazałem się natomiast mniej odkrywczy. Żeby nie napisać mało lotny :( Podczas nagrywania BIBLIOTEKARIUM konsekwentnie zmieniałem imię jednej z cytowanych przeze mnie postaci. I tak z Grzegorza zrobił się Juliusz :( Sorrki za pomyłkę. M.Ż.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 55)

Dobry wilk napisał(a): Iweliosie a Piotr Cielebiaś będzię w audycji?bardzo mi go brakuje
(komentarz do newsa Debata (nie)kontrolowana o DMT)

yuby napisał(a): Witaj SAGE, Dzięki za obszerny wpis. Wg mnie, a nie jestem ekspertem a jedynie praktykiem. Masz zdolność do wychodzenia poza astral. J. Bzoma mówi o granicy 6-7 (mentalno-kauzalna). Ja mówię poza własną bąble i astrala (szerzej mówię w swoich audycjach o tym). -To już nie OOBE, ale właśnie ja tam najczęściej podróżuję. To wysoki stan umysłu, kontakty ze swoim JA-TAM-współpraca. Droga nie łatwa i bardzo trudna, wymagająca wielu lat praktyk i ćwiczeń. Astral to zabawa, zwłaszcza te 3 dolne warstwy, które są sztucznie podtrzymywane (zhakowane). Mówi o tym choćby w swoich wnioskach po badaniach DMT (molekuły duszy) Rick Strassman i jego pacjenci. I ja też takie mam wizje, co tylko potwierdza wnioski tego badacza. Co do NDE już opowiadałem o tym w audycjach o zdarzeniu moim sprzed ponad 30 laty, proszę odsłuchaj sobie. Również wspominam o OOBE do którego przygotowywałem się dłuższy okres, gdzie podczas operacji kolana obserwowałem całe zdarzenie z poza. Co do eksperymentów Ossowskiego, znam oczywiście. Nie robiłem jako takie teleportacji, ale np: gdy mój ojciec leżał w szpitalu, a ja byłem 900 km od niego, to wprowadzałem się w trans i codziennie przez miesiąc intensywnie, a teraz rzadziej (już jest w domu :)) wspierałem go energetycznie (jako kanał, przekaźnik energii CHi). Gdy się spotkaliśmy fizycznie i popatrzyliśmy na siebie jestem pewien że mnie widział bo w transie ja przenosiłem się do szpitala i go obserwowałem. Pytanie czy w śnie czy na jawie. Niestety 2 dni później musiałem wracać do UK, ale niedługo będę w PL to go dopytam co widział i jak. Co do mojej eksterioryzacji to łap mój eksperyment: https://drive.google.com/open?id=19vuaqEYYetO7 xSwvzT-YGxL7E1kB3PY6 W opisie masz o co mi w nim chodziło. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #021)

SAGE napisał(a): Kiedyś miałem takie dziwne wyjście z ciała, a raczej wychodzenie bo całkiem nie wyszedłem. To było po reakcji alergicznej na lek. Wychodziłem przez głowę, czując niefizyczną głowę i ramiona, oraz prawą rękę, która uniosła się z ręki na podłokietniku, jednak jej nie widziałem bo jeszcze słabo, ale widziałem przez fizyczne oczy. Jednak dalej zacząłem już wychodzić nie głową a przodem tułowia i już zatraciłem kształt ciała, byłem punktem świadomości, której poziom był wysoki, jakbym stal się nagle bardzo mądry, taki wzrost świadomości. Jednak będąc świadomością poza, częściowo byłem jeszcze w ciele, ledwo już je czując. To było bardzo dziwne i nie było to przyjemne, i nieprzyjemne jeszcze z tego względu, że nagle zatraciłem kształt ciała, czyli też płeć, wiek, imię, itd, bylem samym umysłem i byłem przyzwyczajony do ciała, a tu nagle zostałem go pozbawiony! Potem podano mi adrenalinę i powoli wstrząs minął i wróciłem do ciała, jakby stapiając się z nim w jedno, coś jak gąbka nasiąka wodą, czujesz że wchodzisz w każdą komórkę ciała ożywiając ją, jak gąbka nasączona wodą jest miękka i elastyczna tak ciało jak duch je ożywia. Teraz pytanie do Ciebie jako doświadczonego OBEnauty - czy to nieprzyjemne uczucie bycia częściowo poza i bycia samym umysłem bez kształtu, po całkowitym wyjściu mija czy może nie? Moje sugestie co do tematów audycji, np. ciekawa kwestia porównanie OBE z NDE pod względem zgodności postrzegania z rzeczywistością fizyczną, ponieważ większość relacji OBE nie można zweryfikować, np będąc w OBE i w mieszkaniu widzi się meble inne, lub inaczej ustawione, itd, natomiast ludzie w NDE opisują np swoją reanimację z detalami i później weryfikacja z personelem potwierdza zgodność, czyli widzą rzeczywistość fizyczną w 100% dokładnie, a w OBE nie lub rzadko. Z czego to wynika? Następny temat to np czy znasz lub próbowałeś w OBE zmaterializować się fizycznie i brać czynny udział w życiu, jak np inż Ossowiecki gdy leżał w mieszkaniu w Warszawie jednocześnie był widziany na sympozjum naukowym w Wiedniu i nawet podpisał się w księdze uczestników. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Czas Snu #021)

bibliotekarium.pl napisał(a): Wczoraj był jakiś dzień omyłek :( Pani Kopacz opowiadała o mordowaniu dinozaurów przez ludzi pierwotnych (sic!), co może świadczyć o tym, że po cichu uznaje teorie kwestionujące porządek dziejów podawany oficjalnie :) Ja okazałem się natomiast mniej odkrywczy. Żeby nie napisać mało lotny :( Podczas nagrywania BIBLIOTEKARIUM konsekwentnie zmieniałem imię jednej z cytowanych przeze mnie postaci. I tak z Grzegorza zrobił się Juliusz :( Sorrki za pomyłkę.
(komentarz do newsa "Korzenie totalitaryzmu" w Bibliotekarium)

Russell Gunn napisał(a): Powiedz mi czy wg ciebie ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie w to uwierzy? Głupca nie oświecisz nawet gdybyś mu tłukł to młotem do głowy wiec nie ma sie co na takich ludzi oglądać. Audycja jest z założenia dla ludzi choc trochę myślących więc tego typu temat obraża mnie i nie będę tego ukrywał. Jak chcesz podlizywać sie prowadzącemu to dzwoń do audycji na żywo Michał to lubi i zdaje się tylko takie telefony akceptuje. Na koniec napiszę podobnie do ciebie jeśli negatywne komentarze sie nie podobaja to nie czytaj i po problemie. Nara
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Okuś napisał(a): Co napisałem durnego? Nie zgadzasz się ze mną to wyraź swoją opinię. Nie przejmuje się pustymi frazesami bez argumentacji. Zobacz statystyki na YT. Są od tego strony. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Max napisał(a): O Mehranie to byłaby audycja - rzeka ...
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Izajasz Tobiasz napisał(a): Mehran wciąż rysuje i naucza ... daj mu szansę ... to dopiero początek , 12 lat . Póki co stworzył setki naśladowców - nauczają i rysują ... nie należy ich zniechęcać . Ostatni hit w sprzedaży - zestaw plazmowo - walentynkowy - zbawi świat jak nic .
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Russell Gunn napisał(a): Okuś znalazłeś i co??? Słuchasz tego ? Podoba ci sie?? Może znasz kogoś kto nie wyłączył tego natychmiast? Kolego może już więcej nic nie pisz bo wychodzisz na durnia.
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

nick napisał(a): Też mnie złoszczą negatywne opinie, tylko aplauz i zaakceptowanie!
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

PanGustaw napisał(a): Temat ociera się o ezoterykę, duchowość, alchemie wiec chętnie bym wysłuchał audycji z Panem Waldemarem :)
(komentarz do filmu Waldek Borowski - ŚWIĘTY GRZYBÓG. Szamanizm, eucharystia i naturalne korzenie mitologii)

Okuś napisał(a): Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy, nie podoba się? Wyłączasz i po problemie. Michał rób co robisz, a co do audycji.... Już dawno znalazłem na YT tych ludzi i zgadzam się z prowadzącym, więcej szkód robią niż dobrych rzeczy. Mieszają młodym ludziom w głowach i to jest niebezpieczne. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

nika napisał(a): Głodówka lecznicza, feldenkrais , metoda aktywnego chodzenia z kijkami ludzi na niedowładach i pozamiatane, żadne programy, żadne jedyne słuszne sprzęty, a czasami wystarcza dobre ustawienie kręgosłupa.
(komentarz do newsa Apel o pomoc dla Moniki)

PanGustaw napisał(a): Temat ociera się o ezoterykę, duchowość, alchemie wiec chętnie bym wysłuchał audycji z Panem Waldemarem :)
(komentarz do filmu Waldek Borowski - ŚWIĘTY GRZYBÓG. Szamanizm, eucharystia i naturalne korzenie mitologii)

Gacek napisał(a): Czyli chce Pan Powiedziec ze gdy ogdladam newsy wypelnione nienawiscia moja dusza sie uczy i doswiadcza? Co za bzdura. Po co komus takie doswiadczenia skoro na to nie zasluzyl, jak pan to mowil w pierwszych odcinkach, podczas poprzedniego zycia? Przykre, ze probuje pan przekazywac wiedze samemu sobie przeczac. Oczywiscie o uwielbieniu orkiestry nawet nie wspominam ale powiem jeszcze jedno. Gdybym to zginal ja tego dnia gdzies na ulicach jakiegos miasta nikt by sie nie przejal. Nikt by nie plakal a napewno nie zebralby 2mln zl na facebooku. Wiadomo ze sprawa jest medialna a na smierci znanej osoby mozna jeszcze zarabiac. Ustosunkuje sie pan do tego?
(komentarz do audycji Odc. 015 - Kilka gorzkich słów)

Alanea napisał(a): Witam! Prawie trzy lata temu pojawił się mój bliźniak. Kiedy staną przede mną i spojrzeliśmy na siebie, z mojego serca( czakry serca) :) wystrzelił wir, który powrócił do mnie i ze zdwojoną siłą rozpłyną się po całym moim ciele. Nogi ugięły się pode mną. Na mnie patrzyły nie tylko jego oczy, ale dusza, tak intensywnie i wszechogarniająco. Wiedziałam, że jest mi bliski odkąd pamiętam. Miałam wizje poprzednich wcieleń, jakbyśmy współdzielili jestestwo. Tak było na początku. Nic nie wiedziałam o bliźniaczych płomieniach, choć zawsze byłam w tej, nazwijmy to strefie ezo :). Inaczej czułam ludzi, nie potrafiłam stworzyć związku, doszłam do wniosku, że nie potrafię kochać (co przerażało mnie najbardziej, bałam się samotności). Aż ktoś zadał mi pytanie(ale to było ciężkie duchowe doświadczenie- tzw. manipulant energetyczny) NA CO CZEKAM? Właśnie na niego czekałam. Kiedy się zorientowałam, że czujemy siebie, czasem słyszymy, czasem dotykamy, czasem kochamy ( jesteśmy w innych związkach) uciekłam. Do tej pory potrafiłam być tylko z kimś, zachowując coś dla siebie. U mnie bliźniak dostaje wszystko. Nawet manipulant nie był w stanie zerwać tych połaczeń. Moja dusza od początku wie czego i kogo chce i to właśnie w tym życiu. Jak już napisałam minęły trzy lata, wiele w moim życiu się zmieniło, ciągle się mijamy, ale też rozwijamy. Lekcje wyskakują jak króliki z kapelusza, raz on, raz ja. Jestem już na etapie, że nie boję się powiedzieć i pokazać, że kocham. Teraz jego lekcja trwa. Ale nie ma dla mnie czasu, tylko to mnie pociesza. Bo bardzo za nim tęsknię, kiedy jest daleko, kiedy jest w pobliżu, wszystko się wycisza i jest na swoim miejscu
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Russell Gunn napisał(a): Słabo, bardzo słabo Niestety audycje są coraz gorszej jakości. Temat no cóż nawet szkoda tego komentować. Miliony odsłon?? Chłopie zastanów się co mówisz. Kto słucha tych ludzi których przedstawileś?? Kolejna audycja stracona jeszcze kilka takich wpadek i bedzie po wszystkim a szkoda bo kiedys bylo dużo duzo ciekawiej.
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Antares napisał(a): Z ciekawości - co było powiedziane w audycji o Mehranie Keshe i jego wyznawcach? Wśród Polonii na wyspach chyba do niedawna był to trend jeśli nie wiodący to mocno obecny. Także wśród kolegów prowadzącego. Przepraszam, że pytam innych ale po prostu stękania Michała są jak to się po poznańsku mówi "są dla mnie nie do spiłowania".
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Dospas napisał(a): Audycja o idiotach dla idiotów....
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

SAGE napisał(a): Co do Saula, to w tym czasie co był u wyroczni to Jahwe odwrócił się od niego znacznie wcześniej z powodu nie zabicia wraz z wrogami ich bydła, bydło oszczędził wbrew Jahwe, więc będąc u wyroczni był już osobą negatywną. Co do snów proroczych, to nie jest prawdą że tylko zmarli mogą nam objawić przyszłość, bo miałem kilka takich snów gdzie nikt mi nie objawiał tego, a były tak dokładne, że na jawie było tylko ich powtórzenie - ta sama sceneria, te same osoby. Jeden był ostrzeżeniem, we śnie jechałem przez wioskę samochodem, przede mną rowerzysta, wyprzedzałem go, jednak z przeciwka jechał samochód i zderzenie czołowe. Za kilka 2-3 dni jadę samochodem na jawie przez tę wieś i przede mną rowerzysta i przypomniałem sobie ten sen, przyhamowałem choć uważałem, że zdążę wyprzedzić, ale przyhamowałem przed rowerzystą i przepuściłem samochód z przeciwka. Tak więc nie zawsze naukowcy mają rację, liczy się doświadczenie.
(komentarz do audycji 31. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 1 Kontakty z zaświatami)

Antares napisał(a): Ja tylko przypomnę że skuteczny zamach w tłumie udało się przeprowadzić przez pojedynczego zamachowca nawet na premiera Icchaka Rabina (był to zamach dokonany przy pomocy Beretty "z przyłożenia"), a chyba państwowe służby bezpieczeństwa Izraela są nieco lepiej zorganizowane od grupy emerytów i rencistów Tajfun którą święty Juras narychtował na występ na zajętym pasie drogowym, aby ominąć ustawę o zgromadzeniach (co wymagałoby lepszego zaplecza bezpieczeństwa oraz medycznego). O ironio, zgodę na to wyraził nikt inny jak Paweł Adamowicz. W przypadku Jigala Amira, zabójcy Rabina, nawet służby Szin Bet w śledztwie oficjalnie przyznały że właśnie to że był samotnym wilkiem kolosalnie zadziałało na jego korzyść, bo każda osoba wiedząca o zamachu to zwiększone ryzyko wsypy i co więcej zależność taka rośnie wykładniczo.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij gdyby chcieli faceta "zniknąć" to są o wiele prostsze sposoby wymagające mniejszej ilości niewygodnych świadków i przede wszystkim mniej osób bezpośrednio powiązanych ze spiskiem niż domniemana szopka w którą pokładacie wiarę a gdyby chcieli zrobić burdę na wośpie to wystarczyłoby pójść w ślad za zachodnimi służbami i ichniejszymi zamachami kontrolowanymi z użyciem przykładowo tira. Także jak pisałem wcześniej brzytwa Ockhama kładzie Twoje teorie na łopatki.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

selavi napisał(a): czyli Twoim zdaniem psychodeliczny bełkot umalowanej jak trup staruszki od wibracji ego jest o wiele bardziej szkodliwy od kolejnego pajaca promującego płaską ziemię? No ciekawe podejście... Co do seryjnego samobójcy dającego spokój ofierze gdy ta zdecyduje się upublicznić niewygodne fakty to też jakiś mit. Prosty przykład Garego Webba, którego dopadli po kilku dobrych latach od ujawnienia afery udowadnia, że to bzdura.
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

NajlepszyWilk napisał(a): Słuchałem na żywo
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): A to był taki problem zerknąć na mój wcześniejszy komentarz i przewinąć sobie do 1h50m? ...
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

NajlepszyWilk napisał(a): Wytrzymałem do 1h10m i wyłączyłem bo polityczne newsy z onetu mnie nie interesują. Pytanie do tych którzy słuchali do końca - Czy jerzy zięba sprzedający po 4000zł aluminiowe podstawki pod dzbanek z wodą był przedstawiony jako wariat, oszołom czy hochsztapler?
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): Dwie niezwykle istotne informacje: 1) Przejście do tematu głównego następuje w okolicach 1h50m. Michał chyba postanowił pójść na rekord i rekordowo dużo czas poświęcić na newsy i komentarze 2) Wyciąłem z nagrania nieudany "popis" anona bekacza (-: A tego to już na bank szanowny spierdonku anonku bekaczu nie powtórzysz, no chyba że z taśmy: https://www.youtube.com/watch?v=OOP-FQLf0Cs ELOUUU! :-)
(komentarz do audycji 25 stycznia 2019)

nick napisał(a): A to ciekawe, SkrzydlatyŻmiju, a co rzeczywiście świadczy o prawdzie? Za pomocą jakich narzędzi oceniasz rzeczywistość, jakimi kryteriami oddzielasz ziarna od plew? Nie znasz się na ratownictwie, mimo tego niczym znawca oceniasz zachowanie ratowników ("od razu wiadomo, że coś tu grubo nie gra", "jestem pewien, że bierzemy udział w jakiejś medialnej szopce", "wiem, jedynie, że to był teatr telewizji"). Potężne przekonanie wynikające prosto z... no chyba z kroniki Akaszy XD Definicja prawdy w takim układzie jest bardzo prosta - zaczyna się od silnego wewnętrznego przekonania o tym, jaki jest świat. I teraz zaczynamy żonglerkę źródłami - tysiąc wykształconych ludzi mówi coś sprzecznego z moim światopoglądem - zbłądzeni/opłaceni/podsta wieni. Działkowiec w śmiesznej czapce mówi coś pasującego do mojego światopoglądu - mędrzec, oświecony, dzierżyciel kaganka prawdy. Bardzo mi się podoba takie podejście, można umrzeć z dokładnie takimi samymi poglądami, z jakimi się urodziło!
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, z całym szacunkiem dla Ciebie, wielce zasłużony radiowcu, tu się różnimy, tak jak pisałem wcześniej, a dodam: nie czapeczka świadczy o prawdzie.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): @SkrzydlatyŻmij Dla mnie skomrpomitowany jest ktoś, kto powołuje się na debila ze zjebaną psychą w czapeczce Gandalfa.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij, przestań powtarzać te brednie jutuberowych filozofów, skąd ratownik medyczny przyjeżdżający do zgłoszenia ma od razu wiedzieć, że ofiara ma masywny krwotok wewnętrzny z rozległym uszkodzeniem mięśnia sercowego oraz aorty? Gdybyś miał podstawowe przeszkolenie ratownicze, chociażby takie jakie kiedyś otrzymywało się obowiązkowo w zasadniczej służbie wojskowej to wiedziałbyś, że przy NZK (utrata świadomości+brak wyczuwalnego oddechu+brak wyczuwalnej fali tętna na dużych naczyniach tętniczych) zawsze w pierwszej kolejności podejmuje się akcję mającą na celu przywrócić prawidłową czynność serca. Inną sprawą jest to, że nikt nie miałby najmniejszych szans na przeżycie z tak poszatkowanymi narządami wewnętrznymi a osoba zadająca tak precyzyjne ciosy nożem doskonale wiedziała co i jak robi aby na 100% zabić swoją ofiarę.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ok. jest w medycynie zasada, jak człowiek umiera, stosujemy nawet to co normalnie mogłoby zaszkodzić... Zaoraliście mnie, ale jest cała masa innych dziwności i Lechia nic tu nie ma do rzeczy. Ja o meritum, a Wy o Lechii, dobra kompromitujcie się dalej... Tylko w Waszych oczach, to jest argument, dla mnie to żenada... Ale do rzeczy. A to już nie kanał Rafała Orłowskiego, żeby nie było, że Orłowski manipuluje: https://www.youtube.com/watch?v=K8Jia2PRv8I Nożownik dostaje mikrofon, muzyka gra, ochrniarz klepie go w ramie, on klęka, reanimacja - gaszą światła na wezwanie wodzireja, brak krwi na nożu, na ludziach na scenie, reanimacja trwa, pacjent leży, nie jest wnoszony do karetki ponoć ponad 30 minut, na pewno 5 minut, nagranie, reanimować, można wewnątrz karetki, chodzi przecież o jak najszybszą operację, kremacja ciała i już się raczej nie dowiemy, TVN zdjęć z dźgnięcia nie pokaże, tak jak nie pokazał zdjęć z katastrofy smoleńskiej (a tak, była filowana przez TVN). No i 21 jednostek krwi podanych, czyli ponad 10 litrów (człowiek ma do 6 litrów krwi), ale może znów czegoś z medycyny nie wiem... Może tu pompują, a tam wycieka, możliwe.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): Poza tym, niby skąd ci ratownicy mieli wiedzieć o przeciętej aorcie... to wyszło na jaw dopiero w szpitalu!
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

/b/ratownik napisał(a): jak się na czymś nie zna, to warto albo nie mieć opinii, albo zasięgnąć rady u tych, którzy się znają https://www.ratowniczy.net/rana-serca-uciskanie- klatki-rko/ no ale zawsze można powtórzyć bełkot Gandalfa z Lehji, który uwielbia wypowiadać się na tematy o których nie ma bladego pojęcia i szerzyć zamęt
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): W przykładzie z Pitagorasem, chodziło mi JEDYNIE o to, że jak ktoś w jednej sprawie się myli, to nie znaczy, że w drugiej sprawie też się myli. Jedynie o to. Co do morderstwa Adamowicza, wystarczy spojrzeć na reanimacje i od razu wiadomo, że coś tu grubo nie gra. Gdyby nie ta reanimacja, to powiedział bym, że nie wiem, ale z reanimacją człowieka dźgniętego w serce i z przeciętą aortą - to jestem pewien, że bierzemy udział w jakiejś medialnej szopce... Przy tym, nie wiem, czy Adamowicz żyje, czy nie, wiem, jedynie, że to był teatr telewizji. A ten Pan był gościem Michała: https://www.youtube.com/watch?v=EvmCstxKjdQ https://www.youtube.com/watch?v=rViM9qC4cm4
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Antares napisał(a): No przepraszam, ale właśnie to wideo dobitnie pokazuje że magrav to żadna wyrafinowana hochsztaplerka a ordynarny wał. Od kiedy to komputer w idlu zużywa tyle ile ma mocy znamionowej na tabliczce znamionowej? Przecież komputer na luzie zużywa WIELOKROTNIE mniej energii, dla przykładu test mojego laptopa https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-Tecra -Z40-C.168620.0.html Zasilacz 65W, moc maksymalna jaką da się wydusić przy maksymalnie jasnym wyświetlaczu i puszczonym Prime95 i FurMarku to połowa tego. Na luzie około 10W. I tak jest w przypadku praktycznie każdego laptopa. W przypadku stacjonarek różnice potrafią być jeszcze większe, przykładowo moja stacja robocza ma moc znamionową na zasilaczu 850W, maksymalnie ciągnie 400W, podczas normalnej pracy około 55W. Bez magrava i na zwykłym kablu. Ta wieża pokazana na filmie też zużywa mniej chyba że to konstrukcja lampowa z wyjątkowo wysokim prądem spoczynkowym, hehe. Tu polecę obejrzenie filmów na kanale YT Reduktor szumu. Jak chcesz zaoszczędzić na prądzie to pożycz miernik zobacz co żre najwięcej prądu (w jakiś 80% przypadków tym odbiornikiem będzie lodówka, więc od niej zacznij, chyba że ogrzewasz mieszkanie prądem to wtedy piec akumulacyjny będzie najprawdopodobniej brać więcej) i kup sobie coś bardziej energooszczędnego. Przekalkuluj z ołówkiem w ręku czy opłaci ci się wymieniać. I nie dawaj sobie wcisnąć kitu o magrawach, magicznych jednorożcach czy innych cudach wiankach.
(komentarz do audycji Czas Snu #020)

Lellum Pollelum napisał(a): Panowie dajcie już spokój. Gra nie warta świeczki. Spójrzcie na Elwisa?! Co do tej pory zrobiono z nim w USA. W szczególności w Las Vegas.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

selavi napisał(a): @Ivellios, kolega SkrzydlatyŻmij zastosował implikację logiczną, idąc tym tropem można równie dobrze przykładowo stwierdzić: Jeśli Rzym jest stolicą Włoch, to Warszawa jest stolicą Polski. W interpretacji intuicjonistycznej powyższe zdanie jest fałszywe a to dlatego, że jedno z drugiego nie wynika natomiast w interpretacji klasycznej zdanie jest prawdziwe bo zarówno poprzednik jak i następnik jest rzecz jasna prawdziwy :) @SkrzydlatyŻmij, Nie doszukiwałbym się tak irracjonalnych teorii spiskowych głoszących, że Adamowicz z Kulczykiem popijają sobie dzisiaj Jim Beama na Bachamach oblewając udane sfingowanie swojej śmierci bo jest to tak absurdalne, że brzytwa Ockhama rozpieprza te pseudo teorie jutuberowych filozofów w drobny mak... https://www.youtube.com/watch?v=GWo-LsB1W6w
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): To skoro świrnięty Pitagoras miał rację, to jeszcze bardziej pierdolnięty Sanjaya tym bardziej ma rację? Rozumiem, że według Ciebie wyższy stopień popierdolenia zwiększa prawdopodobieństwo, że delikwent ma rację? ...
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ivellios, widzę, że jesteś uprzedzony, a jak Sanjaya powie, że 2x2 = 4, to co? Przypominam, że Pitagoras był niezłym świrem, poczytaj o Pitagorasie i przestań wierzyć w matematykę http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3106
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): Sanjaya? Weź człowieku wypieprzaj z tym pomyleńcem.
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): W sprawie morderstwa prezydenta nie zrobił tego sam: http://www.kontestacja.com/janka-porady-na-nadwa ge,5493 teatr, śmierci nie było: https://www.youtube.com/watch?v=zo43NNHPspw http://www.jasnastronamocy.info/pawel-adamowicz-zyje -analiza-faktow-zamachu-b ylo-nwo/
(komentarz do audycji 18 stycznia 2019)

Miszkurka2000 napisał(a): Tak jak kolega powiedział robisz Ivelliosie kawał dobrej roboty. Poczekamy. Powodzenia w szkole.
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

yuby napisał(a): Witam, proszę się nie przejmować krytykami, hejtem opiniami aż tak mocno. To normalne w tych środowiskach. Ile ludzi tyle pytań, teorii, domysłów. Wg mnie to dobry znak bo powoduje że ludzie zaczynają myśleć i zadawać pytania. A wszelkiej maści teorie czy słuszne?, cóż niech każdy próbuje doświadczać , sprawdzać i wyciągać własne wnioski. A nie wszystko łykać jak ,,pelikan wszystko. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Odc. 015 - Kilka gorzkich słów)

b182 napisał(a): Ivellios(bez odmiany), na cóż ta irytacja. Niepotrzebnie sie unosisz. Robisz kawał dobrej roboty. A ze ludzie oczekuje wiecej to nie powinno Ciebie dziwic. Gdybym mial taka wiedze na te tematy, sam chcialbym poprowadzic audycje. Niestety wiedzy nie mam. Slucham wiec was i polaraxy.
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

Ivellios napisał(a): Ivelliosie, Ivelliosie, Ivelliosie, Ivelliosie, Ivelliosie, Ivelliosie, Ivelliosie... dajcie audycję taką siaką dajcie zróbcie dajcie coś o UFO... pełno podobnych komentarzy, nie tylko na stronie ale też na Facebooku, YouTube, itd. Dajcie zróbcie dajcie zróbcie więcej więcej więcej Ivelliosie Ivelliosie... niektórzy odmieniają mój nick przez wszystkie przypadki jakby to ode mnie wszystko w tym radiu zależało... Zrobienie takiej audycji live wcale nie jest takie proste. To nie jest tak, że łączymy się na Skype i gadamy i wszystko leci w eter. Audycję trzeba odpowiednio PRZYGOTOWAĆ, a to wymaga czasu. A i najlepiej zrobić ją tak, żeby nie powtarzały się treści i poglądy zaprezentowane w innych audycjach (taki problem pojawił się choćby w debatach ufologicznych). Mało tego, jest jeszcze problem pod tytułem CZAS. Takie Bibliotekarium na przykład leci w ostatnich miesiącach "trybem taśmowym", z tego powodu że techniczny (a dokładniej: ja) w piątki zamiast w studiu w domu siedzi i się kształci w szkole dla tłumaczy.
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

b182 napisał(a): Witam. Mam nadzieję,że pojawi się jak najwięcej audycji na żywo. Uwielbiam wasze radio ale może należy zwiększyć ilość wejść live. Nie wiem czy są jacyś chętni do prowadzenia takich audycji, na różne tematy ale myślę że w świadku "paranormal" takich ludzi jest wielu. Znaleźć ludzi, którzy mają coś do powiedzenia sensownego nie jest łatwo, wiem ale jeśli radio ma się rozwijać musi być live. Za dużo mamy powtórek itp. Ivelliosie, da się coś z tym zrobić? Nie ma to jak wieczór z radiem, gdzie wiesz że po drugiej stronie jest żywy człowiek.
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

YUBY napisał(a): Też to wyłapałem na live, ale uznałem to za przesłyszenie. No ale jak widzę nie przesłyszałem się. Myślę że P. Sławek po prostu się przejęzyczył. i tyle. W momencie gdy dusza traci kontakt z ciałem wali się cała ideologia. Nie ma projektu: ZYCIE. Ok, w OOBE możemy myśleć że to wymysł mózgu, podróż świadomości, do wyboru do koloru. A co z NDE, które osobiście miałem?. Wtedy skąd bym wiedział rzeczach o których nie mógłbym wiedzieć? Jeden z przykładu. W trakcie NDE poznałem człowieka w szpitalu w wieku 8 lat. Ponad 30 lat temu i ciągle to pamiętam. W tej rzeczywistości nigdy go nie poznałem. Po około 2 miesiącach śpiączki po wybudzeniu już go nie było żywego. Ale dzięki NDE poznałem jego personalia i miejsce zamieszkania. Po wyjściu ze szpitala po mocnych naciskach na moją matkę odnalazłem jego grób (nie wnikajmy w szczegóły jak). Więc jeśli nie ma łączności to wszystko to czym jest? Pozdrawiam P.S.: Widzę progres P. Sławku haha :)
(komentarz do audycji Odc. 014 - Tematy nie z tej Ziemi)

Jaro napisał(a): Ale trzeba przyznać że słucha się fajnie :) Autor ma radiowy głos i jego elokwencja stoi na coraz wyższym poziomie. Co do merytoryki można sie zgadzać lub nie.
(komentarz do audycji Odc. 014 - Tematy nie z tej Ziemi)

euronecik napisał(a): Przecież to jest na ziemi, czemu tego nie badamy, możemy już dotrzeć nawet tak głęboko, nie osobiście (chociaż też) ale batyskafy i podwodne roboty powinny sobie poradzić.
(komentarz do artykułu Podmorscy kosmici)

Gos napisał(a): To o czym tu była mowa, to tylko zwykły sen. W chałasie czy tz.muzyce nie ma Boga i nie będzie...
(komentarz do audycji Odc. 014 - Tematy nie z tej Ziemi)

krzych napisał(a): Pytanie do autora. Proszę o informacje, skąd jest ta wiedza, którą Pan propaguje ?
(komentarz do audycji Odc. 014 - Tematy nie z tej Ziemi)

Antares napisał(a): Trochę z innej beczki, natrafiłem na pewną rzecz która może nie tyle może zainteresować czytelników i słuchaczy Radia Paranormalium ile jest prośbą rodziny Marka Podleckiego, a ponieważ znaczna część czytelników i słuchaczy go rozpoznaje to przeklejam prośbę jego rodziny. https://sadeczanin.info/pod-paragrafem/gdzie -jest-marek-podlecki-szuk a-go-rodzina-i-policjanci Gdzie jest Marek Podlecki? Szuka go rodzina i policjanci Minęło już pięć miesięcy od dnia, w którym Marek Podlecki był ostatni raz widziany. Gdzie teraz przebywa? Zmartwiona rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach. Marek Podlecki ma 57 lat. Na co dzień mieszkał w Krakowie. Tak było do 2 czerwca 2018 roku. W tym dniu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Minęło już pięć miesięcy, a on do chwili obecnej nie wrócił oraz nie nawiązał z rodziną żadnego kontaktu. Mężczyznę szukają krakowscy policjanci. Nie wiadomo, gdzie się teraz znajduje. Niewykluczone, że może przebywać na Sądecczyźnie. Zaginiony 57- latek ma około 176 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, blond włosy łysiejące na czubku głowy oraz niebieskie oczy. Jeśli widziałeś go albo wiesz gdzie może przebywać skontaktuj się z krakowską policją pod numerem telefonu: 12 61-52-912, 12 61-57-023 lub 997. Od siebie dodam, że z różnych względów mam mieszane uczucia, ale mimo wszystko jeśli ktoś ma z nim jakiś kontakt z nim to niech powiadomi rodzinę że żyje.
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

SAGE napisał(a): Jak duch wedle autora nie widzi ani nie słyszy, to w jaki sposób osoby z NDE opisują swoją reanimację ze szczegółami i jest potwierdzona zgodność przez personel medyczny? Czytamy o tym m.in. w "Życie po Życiu" R. Moodyego. Bóg będąc duchem też nic nie widzi ani słyszy? Te wykłady to tylko własne filozofie.
(komentarz do audycji Odc. 014 - Tematy nie z tej Ziemi)

Arek napisał(a): a ja już nie słucham
(komentarz do audycji 12 stycznia 2019)

Antares napisał(a): Bardzo dobra wiadomość że coś się będzie działo w niedzielne wieczory. Ostatnio była posucha... Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
(komentarz do newsa "Zaświatowe" Debaty (nie)kontrolowane)

Russell Gunn napisał(a): Smutne....na to nie ma lekarstwa :(
(komentarz do audycji Odc. 013 - Rozwój duchowy a problemy życia codziennego)

Znudzony napisał(a): Wiało nudą niestety :( Po raz wtóry to samo, co nam grozi, co robić itp. Co audycja powtarzasz te same teksty. Ja rozumiem ze wg ciebie to są ważne tematy ale... Weź zapros kogoś ciekawego do audycji bo naprawde slucham audycji jedynie z przyzwyczajenia.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Milion bakterii w przewodzie pokarmowym to ginie jak za przeproszeniem... puścisz bąka. Miliony bakterii to niewiele, mamy ich tryliardy. Polecam: https://stopnop.com.pl/ Jeśli zlikwidują gotówkę, trzeba będzie dość szybko, po zarobieniu, zamieniać pieniądz wirtualny na dobra realne, typu: żywność, narzędzia, domy, a ostatecznie srebro i złoto.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2019)

SAGE napisał(a): Brałem: Stary i Nowy Testament, Bhagawad Gitę, Upaniszady, Asztawakra Gitę, Awadhuta Gitę, Srimad Bhagawatam itd. Sam nic nie wymyślam.
(komentarz do audycji Odc. 013 - Rozwój duchowy a problemy życia codziennego)

Krzysztof Cenzura napisał(a): Hej Wlochaty, prosze o kontakt na meila to pogadamy. Pozdrawiam Marcin
(komentarz do audycji Czas Snu #020)

Krzysztof Cenzura napisał(a): Hej Wlochaty, skontaktuj sie prosze ze mna to Ci wszystko wyjasnie: [emaila przeniosłem do odpowiedniego pola - Ivellios] pozdrawiam Marcin
(komentarz do audycji Czas Snu #020)

Russell Gunn napisał(a): Brałeś coś czy masz tak od urodzenia???
(komentarz do audycji Odc. 013 - Rozwój duchowy a problemy życia codziennego)

SAGE napisał(a): Mylenie moralności z rozwojem duchowym. Bóg mówi przez proroka Izajasza: Ja stwarzam światło i ciemność, pokój i zło, i czynię te wszystkie, Ja Pan. W Księdze Rodzaju pisze: i widział Bóg że wszystko co stworzył było bardzo dobre. Moralność i niemoralność stworzył Bóg i czyni to wszytko, będąc jednocześnie z natury nieskalanym ani dobrem ani złem, jednocześnie pozostając zawsze sprawiedliwy. W życiu widać, że czasami trzeba czynić zło, żeby potem było dobro. Gdyby nasi przodkowie głaskali okupantów np podczas II wojny, jak by świat wyglądał? Dzięki temu, że ich zabijali, dziś mamy wolność. Św. Paweł pisze, że: Bóg jest w was ten co chcieć i co działać wedle upodobania. Grzech dla Boga to to że nie co czynimy, tylko Jego działanie w nas przypisujemy sobie i poprzez niewiedzę że On jest naszą świadomością i On działa poprzez ciało i zmysły i nie działa zarazem tylko zmysły działają, jesteśmy uwikłani w prawo karmy przyczyny i skutku, dlatego Bóg mówi Kainowi: będziesz uprawiał ziemię [uczynki ciała] w pocie czoła, a ona będzie rodziła ci ciernie. Pisma mówią: w Bogu jest nasza sprawiedliwość. Swiadomość-Bóg w nas i poza nami, jest nieskończenie doskonała i nieskalana, bo to jest jej natura, nie ważne co czyni, tak jak złoto nie musi starać się być złotem, mimo że w bagnie leży, bo zawsze jest złotem. To, że ludziom się źle wiedzie lub dobrze, to prarabdha karma, czyli owoce przeszłych naszych czynów z poprzednich żywotów, które gdy się wyczerpią, ciało umiera i gdy poprzez wiedzę nie osiągnie oświecenia co do swojej prawdziwej natury, wraca się z powrotem i tak w kółko przez eony wieków: ten świat-tamten świat-ten świat-tamten świat, tylko Syn pozostaje w domu na wieki, mówi Jezus.
(komentarz do audycji Odc. 013 - Rozwój duchowy a problemy życia codziennego)

Yoda napisał(a): Po raz wtóry stały sceptyk trolował i znów Michał nie dał sie wkręcić ;) Wszyscy pijmy i ćpajmy i jazda do samochodu A pytania sceptyka ile ważysz?? Dobrze że Michał nie zdadził tego bo służby tylko na to czekają. Tak trzymaj Michał!!!
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

włochaty napisał(a): Przepraszam za mały OT ale ostatnio słucham sobie audycji z archiwum i nie mogę odnaleźć niczego aktualnego w temacie magrawów. Na stronie RNF były jakieś schematy, ale obecnie już ta strona internetowa nie istnieje. Michał kiedyś (chyba dwa lata temu) obiecywał zrobić magrawa razem z Marcinem ale jakoś entuzjazm go opuścił. Na YT znalazłem tylko taki filmik https://youtu.be/p-KVJjlorso ale to za mało aby go zrobić. Jak wiadomo ceny energii elektrycznej mają w Polse pójść drastycznie w górę, więc może Marcin który powiedział że korzysta z magrawa u siebie w domu w Kildare (aczkolwiek nie tak sprawnego jak u Tomka w Londynie, który oszczędza nawet 90% energii) byłby w stanie tego tematu który ostatnio jakoś dziwnie przycichł. Zastanawia mnie dlaczego? Kiedyś Tomek prowadził audycje o nich a teraz nic nie ma. Wiem że macie kontakt z Tomkiem więc stąd do was piszę.
(komentarz do audycji Czas Snu #020)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): ...a także sprzęt do produkcji alkoholu, nasiona tytoniu i herbaty (iwan czaj). Drobne uwagi do audycji. Muzułmanie tylko niektórzy obrzezują dziewczynki, jest to tradycja lokalna (Somalia) i nie mająca oparcia o Koran, natomiast wszyscy muzułmanie obrzezują chłopców (tak jak wszyscy żydzi), co jest nakazane w Koranie. Wytyczne J.Piłsudskiego w sprawie polityki zagranicznej, można by streścić: 1) Do wojny nie wchodzić jako pierwszy, ale odwlekać wejście do wojny, jak długo się da, kosztem innych. 2) Sojusz z niesąsiadami nic nie da, zdradzą Polskę. 3) Nie wolno walczyć na dwa fronty i nie wolno dopuścić do sojuszu Niemiec i Rosji. W oryginale jest nieco inaczej, ale sens taki sam: https://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/932321/wielki- blef-becka Beck wszystko zrobił na odwrót, moim zdaniem pod wpływem Londynu. Skutki były potworne! Przy mądrej polityce polskiej na prawdę wszystko mogło być o wiele, wiele, lepiej dla naszego Kraju.
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

YUBY napisał(a): Filmy o których mowa w audycji: 1/. POZA KRAWĘDZIĄ NAUKI DAVID ICKE lektor ivo pl cz 1 ~ 6 Beyond the cutting edge. link: https://www.youtube.com/watch?v=1P8TE72zDvs&t =1s 2/. Ukryte kody - Satanizm - Sposoby ochrony - Frances Toews, link: https://www.youtube.com/watch?v=MEBvbRxSbUQ
(komentarz do audycji Czas Snu #020)

devingo napisał(a): zagrozeniem bedzie brak zoltych kamizelek w sklepach i mozliwosc ich zakupu oraz powtorka ze stanu wojennego czyli brakiem zywnosci na polkach i innych potrzebnych do funkcjonowania produktow. Radzilbym inwestowac w zarcie dlugoterminowe oraz w cos co da mozliwosc obrony przed rabusiami. Na reszte nie mamy wplywu .
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

funkcjomariusz napisał(a): wniosek z audycji jest prosty - jednym z zagrożeń w 2019 roku będą nietrzeźwi kierowcy bez pasów o wybujałej wyobraźni i przesadnym mniemaniu o swoich umiejętnościach za kółkiem
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://independenttrader .pl/tag,trader21.html No, fakt platyna (Pt), a nawet pallad (Pd) są obecnie tańsze od złota (Au). Rod (Rh) nadal sporo droższy. http://www.polish-coins.com/i_ceny.php?lp=5
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

Pitu Pitu Chlastu Chlastu napisał(a): Owszem cena platyny za uncję to dziś 3107,02 zł gdy cena złota za uncję wynosi 4846, 91 zł. Ale ogólno dostępna nam platyna zawiera nieco około 20% innych metali które po usunięciu sprawiają iż ta platyna która jest wtedy wykorzystywana w przemyśach samochodowych, medycynie czy biżuterii oraz chemii. Ta właśnie czystsza platyna jest droższa od złota. Jej cenę ogólnie reluguje stosunek wydobycia rocznego w tonach do rynkowego poputu. ( popyt, podaż oraz potrzeba).
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

prettyboy napisał(a): Stały Sceptyku, platyna NIE JEST już droższa od złota. Wygadywanie rzeczy o których nie wiesz dyskredytuje Cię.Zresztą prowadzący show wcale nie sprostował tego błędu.
(komentarz do audycji 4 stycznia 2019)

Ivellios napisał(a): No i co w związku z tym?
(komentarz do artykułu Prawa Łągiewki)

J_Robert_K napisał(a): Takich Jak Pan Łagiewka jest wielu wynalazców, np.: John Robert Searl i tysiące innych
(komentarz do artykułu Prawa Łągiewki)

Dorotina napisał(a): Witam! Straszny negatywizm do reiki przejawia w tym artykule. Praktykuje ta metodę od ponad 6 laty i uważam ze jest to jedna z najlepszych rzeczy jaka mi się przytrafiła. Reiki pomagają mi w pozbywaniu się blokad energetycznych, emocjonalnych i zdecydowanie przyczyniły się do mojego rozwoju osobistego. Uwazam ze gdy student jest gotowy to właściwy mistrz się pojawi. Znam innych reiki praktykantów, ludzi którzy to spróbowali i nigdy nie spotkałam się z podobnym anty nastawieniem. Od dwóch Laty w kilka osób pomagamy pacjenta chorym na raka. Nikt jeszcze nie powiedział nam nic złego. Wszyscy pacjenci zawsze odczuwają komfort i duży spokój wewnętrzny po sesjach. Promuje reiki wśród znajomych bo Sama doświadczyłam na sobie uzdrawiającej mocy tej uniwersalnej energi która zawsze wie najlepiej gdzie płynąc.
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Jaro napisał(a): Ruscy juz w 86 roku popisali sie w temacie energii jadrowej, zalecam zatem daleko idaca ostroznosc ;)
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

Jataki napisał(a): Witam. Mam dobrej jakosci zrobione zdjecie na ktorym jest cos czego nie powinno tam bym. Niewiem co o tym myslec. Zdjecie zrobila mi dziewczyna jak spalem. Nie zostalo one poddane zadnej przerobce. Dodam iz od pewnego czasu czuje jakas obecnosc. Moi znajomi przebywajacy ze mna tez. Prosze o kontakt na moj e-mail i o opinie odnosnie tego zdjecia lub racjonalne wytlumaczenie tego zjawiska
(komentarz do artykułu Duchy z telefonów)

se napisał(a): Za 5 lat komercyjnie (: https://gadzetomania.pl/60372,atomowy-powerban k
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

retsen napisał(a): audycja bardzo ciekawa i w moim stylu ale jakos dzwieku słaba (chodz zdaje sie ze lepsza niz jeszcze jakis czas temu ) ale popracujcie nad jakoscią dziweki. Gdyby jakosc dzwieku była normalna to naprawde audycja swietna.
(komentarz do audycji Czas Snu #019)

Zyga napisał(a): Genialna audycja, mam ostatnio kłopoty z bezsennością, a tu po kwadransie spałem jak dziecko. Dzięki i proszę o więcej!
(komentarz do audycji Czas Snu #019)

Jacusio napisał(a): Tematyka ciekawa ale nie da się słuchać przez fatalną jakość nagrania.
(komentarz do audycji Czas Snu #019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Sporo było o dawnych filmach SF. A pamiętacie ten: https://www.youtube.com/watch?v=UxuhI7ucoR4 "Space 1999" czyli "Kosmos 1999" wyświetlany w gierkowskiej TVP?
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 52)

Jakub0182 napisał(a): mi się sniło przed chwilą bo się obudziłem byłem w moim swiecie tylko ze cos mnie blokowalo i nic tam normalne nie bylo jak ktos sobie nap zlamal kark to mu to zostawało ... ludzie biegali krzyczeli prawdziwe piekło jestem osobą która prawie niczego się nie boi i niggdy nie miała problemów ze snami a obudziłem się z krzykiem i zapłakanymi oczami
(komentarz do artykułu W krainie koszmarów - czyli o koszmarach i negatywnych snach)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij to raczej Krawiec, którego cały czas szanuję jako radiowca związał się z typkami spod ciemnej gwiazdy a takie układy są nerwowe i krótkotrwałe :)
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

Apex napisał(a): Claude......drogi zagubiony bracie.Robisz audycję i jesteś nieprzytomny.....pozdrawiam ORB
(komentarz do audycji 28 września 2018)

selavi napisał(a): przecież ta rozmowa telefoniczna fakt faktem zupełnie niezrozumiała to jakieś 5% całej audycji, wystarczyło przewinąć ten niezrozumiały bełkot i po krzyku :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 52)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zauważyłem, jak i to, że od 2 tygodni nie zamieszczali nowych audycji, a ostatnie zamieszczone to były lamenty tak naprawdę nad tzw. "wypaleniem". Ale Krawiec powróci, to jest człowiek uzależniony od nadawania. Projekt NC uwikłał się w rzeczy mroczne ale nerwowe i krótkotrwałe - tak bym to ujął... Lepie pisać zagadkami... czasem...
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

Jakub napisał(a): Ja chciałem się zapytać. Czy to coś znaczy : dnia 26.12.2018 poszedłem spać o godzinę 2 rano i śniła mi się moja świnka morska która zdechła 13.12.2018 śniło mi się zwyczajnie że wstałem i w miejacu jej klatki i jej ona tam była i zwyczajnie podeszłam do niej ibja wypuściłem i siedzieliśmy ja na podłodze a ona przed swoją klatka sieziela jak zawsze dwoma swoimi łapkami opszona o moją rękę siedział mi tak na oko 2 min i w tedy się obudziłema. Czy to coś znaczy
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

Ivellios napisał(a): Chyba ich serwer poszedł spać ;)
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

Sebastian pn napisał(a): Rozmowa telefoniczna tego gościa, zniechęciła mnie do dalszego słuchania Bibliotekarium. Nie można zrozumieć niektórych rozmówców telefonicznych, albo zła jakość aparatu, albo zła dykcja. No cóż, czekam na następną audycje bibliotekarkrium.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 52)

Max napisał(a): Czyżby ... "Nocne Radio" Krawca zmarło ?
(komentarz do audycji 21 grudnia 2018)

selavi napisał(a): mała rada - nagrywaj bez podkładu w tle bo jest on źle dobrany i strasznie irytujący oraz przede wszystkim za głośny co nie pozwala komfortowo słuchać Twoich słów. Jeżeli chcesz już koniecznie mieć podkład w tle to przysłuchaj się jak to robi chociażby Michał z Teorii Chaosu, tam podkład jest neutralny (co też jest istotne) i przede wszystkim cichutki co pozwala skupić się na słowach prowadzącego u Ciebie jest odwrotnie pozdrawiam
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 45)

Zyga napisał(a): Masz rację. Właśnie dlatego przyszłość tkwi w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, która nie kłania się Watykanowi, Izraelowi, czy masonom.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Mika napisał(a): Zmęczyłem z trudem ostatni wykład tego Grygucia i powiem tak , facet nie dostrzega kompletnie jakiejkolwiek roli Jezuitów , Kościoła ... dla niego Polska tylko Katolicka albo żadna - jak na sztandarach z Powstania Styczniowego . Rotschildowie szczycą się że są wyłącznymi przedstawicielami finansów Watykanu ... tak więc to nie tylko masoneria i żydzi dźgają Polskę widłami do grobu ... ale też kościółek się temu z zaciekawieniem przygląda i jak trzeba to popycha pastorałem razem z nimi ... .Mossakowski i Michalkiewicz z Gadowskim też zakochani bezrefleksyjnie w Kościółku ... . Moim zdaniem Świat runie jeśli coś nie zmiecie z niego USA , Watykanu , Izraela i City of London ... dużo tego więc raczej nie ma na co czekać ...
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

pawdem napisał(a): Yuby popraw jakość nagrania, jest nie czyste muszę się wsłuchiwać co mówisz wiele słów jest nie zrozumiałych, podkłady są nie czyste i zakłócają twój przekaz, tematyka którą poruszasz jest ciekawa i chętnie będę słuchał jak ogarniesz temat techniczny. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 45)

pawdem napisał(a): Tematyka ciekawa i chętnie bym tego słuchał ale technicznie katastrofa, zbyt dużo lub za głośne podkłady dźwiękowe bardzo ciężko się tego słucha (muszę się wsłuchiwać co mówisz bo czasami nie idzie zrozumieć twojego głosu jest nie czysty) , nie ma czystości dźwięków, nie każdy jest dobrym mówcą i ty jak i ja też do nich nie należymy, ale możesz nadrobić to czystym dźwiękiem i będzie dobrze, co jakiś czas wchodzę na twoje audycje z myślą że jest już ok ale za każdym razem lipa, zrób coś z tym bo tematy masz ciekawe. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 45)

Cziken napisał(a): Dzień dobry Panie Sławku, Witam Panie Marku, Slucham audycję "świat oczami..." od poczatku - choc nie online to jednak z archiwum. Bardzo mi sie podoba i chetnie wezmę udział w planowanym eksperymencie. Mieszkam w Warszawie. Proszę o informację na maila. Dziękuję i pozdrawiam, Wojciech
(komentarz do audycji Odc. 12 - A czas nie czeka, lecz ciągle płynie)

Blacksigun napisał(a): Jak zwykle rewelacyjna! Wciągnęłam nosem. Polecam!
(komentarz do ksišżki Magiczna Rzeczywistość. Folklor, UFO i parafizyczna siła)

YUBY napisał(a): Witam, Czytam wszystkie komentarze. Nie wiem co wam nie pasuje w tym odcinku, co jest nie tak?, a może to troling?. Każdą audycję odsłuchuję i obrabiam przed opublicznieniem, więc nie rozumię was. Proszę o konkrety co jest nie tak a nie tylko pisanie by cokolwiek napisać? YUBY
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 44)

YUBY napisał(a): Dziękuję, staram się :)
(komentarz do audycji Czas Snu #018)

Dominik napisał(a): Najlepsza audycja w sieci. Piękna muzyka duszy dziękuję
(komentarz do audycji Czas Snu #018)

se napisał(a): https://krystal28.wordpress.com/2018/12/13/raport-ben jamina-fulforda-10-11-201 8/?fbclid=IwAR0cmLHwG_XmN u4ioSO_ehBdjXMd_GwjJq1Jsf QlIOIj0gHp1CbYLj17bk4
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Daso napisał(a): Jesteś chyba 100-tnym słuchaczem który prosił tego twórcę o odsłuch swojego podcastu po nagraniu i wyciągnięcie wniosków, poprawę ... niestety, on nie czyta komentarzy i UWAGA takie posty traktuje jako atak na siebie ...
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 44)

bibliotekarium.pl napisał(a): Ale następna 21 grudnia bedzie na żywo :)
(komentarz do newsa Bibliotekarium i nierozdzielne bliźniaczki)

selavi napisał(a): Pod względem technicznym ciężko tego słuchać, popracuj nad dźwiękiem Yuby bo temat ciekawy ale technicznie to była katorga dla moich uszu.
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 44)

Ivellios napisał(a): Z puszki. Gdyby było na żywo, byłby o tym stosowny dopisek...
(komentarz do newsa Bibliotekarium i nierozdzielne bliźniaczki)

035 napisał(a): Mam pytanie audycja będzie z puszki czy na żywo?
(komentarz do newsa Bibliotekarium i nierozdzielne bliźniaczki)

Jakubus napisał(a): Mógłbym prosić o kontakt na mail? Chciałbym zadać Ci parę pytań.
(komentarz do artykułu Księga zaklęć)

Natalia napisał(a): mi tydzień temu zmarła chomiczka. Miała na imię RIta i była chomikiem syryjskim. Uwielbiała gryźć drewno i pogryzła moje drzwi, Próbowałam ją od tego odsuwać i zrobić coś żeby tego nie robiła, jednak ona była uparta i pogryzła je i troszkę ich zjadła. Drewno+farba+chemikalie+d rzazgi=zatrucie Zatruła się ale za miesiąc kupie sobie nowego chomika bo teraz przechodzę okres żałoby. Nie jestem już smutna, dobrze ja wspominam ale trzeba poczekać aż się wcieli w nowego chomiczka. Coś czuje że wcielenie się chomika w nowy organizm nie istnieje :( gdyby istniało szkałabym jej na olx oraz w trzech sklepach w mieście. Kupie sobie nowego i bede go wypuszczała tylko w kuli zeby sie nie zatruł a jak zdechnie kupie sobie psa. Śmierć Rity 04.12.18 to mój nieszczęśliwy dzień żyła pół roku. Gdy umrę to nie będę mogła się doczekać aż pójdę do nieba i znajdę tam: Ritę, babcię Janinkę dziadka Czesia i większość moich zwierzaków. Gdy będę miała chomiczkę dziewczynkę nazwę ją Rita a gdy chłopca Tiki. Jak będę miała psa (chłopca) nazwę go Szanti a gdy dziewczynkę (suczkę) nazwę ją Szanela. KOCHAMM RITKĘ I CAŁUJE MÓJ MALUSZKU MAŁY CHOMIKCZKU. Możecie mi odpowiedzieć na takie pytanie: Czy po śmierci zwierzak może się wcielić? Proszę o szczerą odpowiedź bo jeśli tak to będę szukała mojej chomiczki Rity wszędzie gdzie mogę i wszędzie gdzie mam dostęp jeśli nie będę starała się wybrać innego i tez pięknego chomika i będę znów szczęśliwa.
(komentarz do artykułu Zwierzęce życie po śmierci)

Słuchacz napisał(a): Dziwne- Jak ma pomagać skoro "Bóg" piszesz z małej litery? no jak?
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

andrzej xxxy napisał(a): Dzieki,za program i uswiadomienie nas o zagrozeniach,Promieniowan ie elektromagnetyczne - szkodliwość radia, Wi-Fi oraz 5G,moze BYSCIE ZROBILI PROGRAM O ZYWNOSCI CO DODAWANE JEST, JAKA CHEMIE JEMY.
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

andrzej xxxy napisał(a): Dzieki,za program i uswiadomienie nas o zagrozeniach,Promieniowan ie elektromagnetyczne - szkodliwość radia, Wi-Fi oraz 5G,moze BYSCIE ZROBILI PROGRAM O ZYWNOSCI CO DODAWANE JEST, JAKA CHEMIE JEMY.
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

Siła Piękna napisał(a): Jezeli reinkarnacja w takiej formie działa to dlaczego jeszcze 200 lat temu nas ludzi na tym swiecie było około 1 mld a dzisiaj czyli około trzy pokolenia pozniej juz prawie 8 mld ? Jak to mozliwe skoro to podobno opiera sie na reinkarnacji? To jest bez sensu - sens by moze miało gdyby nas była podobna ilosc. To naprawde niedorzeczne wierzyc ze umieramy i rodzimy sie na nowo jako człowiek w nowym ciele. Ta teoria może i miała sens dawno temu gdy ludzi było stosunkowo mało i nikt do konca nie wiedział ile. No ale teraz widac ze to tak nie moze działac - tak wiem ze mozna rozne dodatkowe absurdy tworzyc typu że duza czesc dusz która wczesniej była w ciałach zwierzet nagle dostała olśnienia i awansowała :) dlatego przez te 200 lat nas ludzi zrobiło sie 7x wiecej. Ale to troche bełkot, bo nas ludzi jest tak duzo bo zmieniły sie warunki zycia a tworzenie do tego jakis teorii religijno podobnych jest bez sensu. Większość poglądów religijnych to tak naprawdę jedynie fantazje których celem jest pokonanie naszej śmiertelności. Najważniejszym celem naszego Ego jest istnienie dlatego tworzy nam iluzje przetrwania w ktorą tak bardzo chcemy wierzyc bo tak działa naszego ego i od dawna korzystaja z tego wszelkie religijne struktury kontroli obiecując nam po śmierci poteżne nagrody i mozna tak obiecywac bo za zycia i tak niczego nie da sie zweryfikowac a na tych poteznych nagrodach bazują wszelkie religijne systemy kontroli przy okazji obrzydliwie bogacąc sie (taki KK to przypadkjowo najbogatsza instytucja na swiecie) Wierzyc mozna sobie praktycznie we wszystko bo na tym polega wiara - wiara to wiara ze to cos takie jest jak sobie wyobrazimy - wiec w dowolnych bogow mozemy sobie wierzyc bo nie ma innych bogow poza tymi ktoroych sami sobie wymyslimy i w ktorych wierzymy :). A jeżeli coś opiera się tylko na wierze nie nie może byc prawdziwe. Poza tym tak wielu ostatnio opowiada jak ten proces po smiercu wyglada - ja sie pytam na jakies podstawie ? Czy ktos naprawde umarł był tam i powrócił czy są to teorie bo komus sie tak wydaje , bo mu sie tak przysnioł itp... Przeciez nikt nie moze wiedziec bo nikt kto naprawde kto umarł i jego mozg naprawde przestał funkcjonowac nie wrócił i nawet wszelkie stany mistyczne czy inne doswiadczenia dzieja sie jak mozg funkcjonuje. Nikt nie wie co jest pozniej. NIKT ! Predzej uwierze w cos typu ze JA naprawde nie istnieje tzn poczucie własnego JA jest pewnego rodzaju iluzją i nie powinienem sie z czymkolwiek trwale utozsamiac. Byc może bede ponownie jakims doswiadczeniem pozneij ale to nie na zasadzie ze JA umieram i JA rodze sie od nowa bo poczucie JA to tylko tymczasowa iluzja !! Ja tak naprawde nie istnieje - to tylko tymczasowa iluzja założona na pewne doświadczenie.
(komentarz do audycji Odc. 011 - Świadomość a nasze codzienne życie)

Seba napisał(a): Sam sobie zaprzeczasz , dla zegarka czyli mechanizmu czas nie ma znaczenia zerowy czy nie, mechanizm po prostu działa a umowna skala na nim pokazuje ile to trwa. Prace mechanizmu może zakłócić pole magnetyczne lub szybka rotacja całego chronometru.
(komentarz do artykułu Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Świetna audycja! Wbrew wielu opiniom Pan Bednarz podaje konkretne przypadki. Brawo Rosja i Etiopia, ciekawi mnie jakie jest prawo dotyczące adopcji zagranicznych w krajach islamskich? Nie chce mi się wierzyć, że Rosja i Etiopia ta jedyne kraje zabraniające adopcji zagranicznych. Jeśli jest popyt na coś nielegalnego i wielkie pieniądze do zarobienia... to co się dzieje? Kto zna historię to wie, że na dochodach z handlu ludźmi budowano fortuny, armie, miasta (np. tatarski jasyr).
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

JustMe napisał(a): Na swojej drodze spotkałam wielu ludzi, którzy mnie krzywdzili. W różny sposób, głównie psychologiczny. Nigdy nie rozpaczałam. Wzięłam na klatę. Tłumaczyłam sobie to tak- 1. nigdy nie chcę nigdy nikogo potraktować w ten sposób lub inaczej- chcę traktować innych nie w ten sposób. 2. cieszę się, że spotkałam tą osobę na swojej drodze, bo pokazała mi, że nie chcę być kimś takim lub bardziej pozytywnie- pokazała mi, że chcę być inną osobą niż ona/on Chcę nie spotykać się z tymi lub podobnymi osobami. Chcę przebywać w towarzystwie, w którym ich nie ma. Powiem miłe słowo, ale żadnych kontaktów prywatnych lub towarzyskich. Toksyczni, zadufani w sobie ludzie są wszędzie. Nikt z nas nie uniknie kontaktu z nimi. Osobiście się nimi nie karmię. Gram w grę z nimi a kiedy widzę, że nie ma żadnego przebłysku w ich zachowaniu, staram się kompletnie wyeliminować kontakty z nimi. Często się nie da. Więc kiedy zwyczajnie nie mam szans na uniknięcie kontaktu z nimi, kiedy robią tyrady na temat- a dlaczego jesteś weganką, a bo lekarze i naukowcy powiedzieli to i tamto, a to dlaczego nie chcesz swetra z wełny na gwiazdkę, itd- odpowiadam ze spokojem- Bo tak wybrałam. To jest mój wybór. Nie oceniaj, bo ja nie oceniam Twojej ścieżki i nie interesuję się Twoim życiem prywatnym. Bywa, że nie pomaga i naciskana/atakowana/wyśmi ana odpowiadam zwyczajnie po Polsku-a weź się odpl od mojego życia, zajmij się swoim i wychodzę.
(komentarz do audycji Odc. 011 - Świadomość a nasze codzienne życie)

speedwayer napisał(a): Świetna audycja. Najlepsza w tym roku, brawo Claude! Nareszcie gość i to jaki! Temat tabu, będący i tak wierzchołkiem wielkiej góry, a Pan Bednarz - brawo za odwage i determinację. Należy bezwzględnie pomagać słabszym a tym bardziej niewinnym dzieciom. Już wiele lat temu czytałem artykuły na temat porwań dzieci zarówno do sexu, burdelów jak i czarnych mszy i morderstw. Jednak wtedy nie padały nazwiska, jedynie domniemania. Pan Bednarz próbuje by sprawa wyszła na światło dzienne, na większy odbiór. I tak dziwne że jeszcze żyje... Oby więcej tego typu audycji i oby Michał robił tego typu audycje. Pozdrawiam!
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Marek 79 napisał(a): Dzięki Piotr za info. Nie chcę za wiele zdradzać ale trop dobry, zwłaszcza że od Matrixa już trochę czasu minęło zatem można śmiało ponownie wejść w ten świat - choć i tak pomysł na koniec będzie niespodzianką. Poza tym chciałem spróbować właśnie utrzymać klimat THE EKSPANSE i POD KOPUŁĄ lub UTOPII - właśnie odnośnie zakończeń itd - pracuje nad tym (mimo licznych obowiązków ).
(komentarz do audycji ABW #031)

zlomek napisał(a): Nic nie wygrywa, tylko goni własny ogon. Polecam przeczytać dokumenty, które sam opublikował - https://mega.nz/#F!GRNSESpQ!ISEA1Ju6Pk BIbxKOzKrITw - "dowody", które przedstawił to jego pisma do różnych instytucji i osób, a potem kolejne pisma, które powołują się na jego wcześniejsze. Bednarz potrzebuje psychiatryka, a nie sądu, to pieniacz najgorszego sortu, i właśnie przez takich polskie urzędy i sądy działają wolno, bo zamiast zajmować się prawdziwymi sprawami normalnych obywateli, to muszą tracić czas na rozpatrywanie jego urojeń.
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

YUBY napisał(a): Cześć, II sezon startuje 24.12.2018 po audycji: ,,Świat oczami duszy czyli w okolicach 22:00 w poniedziałki co 2 tygodnie.
(komentarz do audycji Czas Snu #018)

bibliotekarium.pl napisał(a): Wielkie dzięki :) Za ciekawy komentarz!
(komentarz do audycji ABW #031)

dziwne napisał(a): dlaczego chrzczonym dzieciom nie pomaga ich bóg ?
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Piotr Prokopowicz napisał(a): Opowiadania Maraka Myszograja układają się w ciekawą historie. Jak do tej pory mam skojarzenia, od "Stalowego Szczura" Harrisona (zwłaszcza ta część z poprzedniego ABW), do "Limes Inferior" Zajdla. Oczywiście nawiązanie do Matriksa wręcz bije po oczach/uszach :-). Tylko tu zamiast czerwonej, czy niebieskiej pigułki mamy gadżet - tajemniczą książkę. Symboliczne przesłanie tego gadżetu jest w moim odbiorze puszczeniem oka do światka czytelniczego, w tym prowadzących "żeby dowiedzieć się prawdy, trzeba czytać książki" :-). Marek Myszograj pokazał już, ze potrafi grać takimi podtekstami, wiec domyślam się, że to jest zamierzone, ale może to tylko moje post-modernistyczne doszukiwanie się ukrytych znaczeń ;-). Jeśli chodzi o technikę pisania, to faktycznie takie urwanie akcji tzw.cliff-hangery (słowo zapożyczone z terminologii serialowej) irytują. Zwłaszcza, że poznajemy treść w długich odstępach czasowych. Jednocześnie, mam nadzieję że autor nie planuje zakończenia całej historii takim mocnym niedopowiedzeniem i dużą wieloznacznością. Co jest akceptowalne w krótkim opowiadaniu nie zawsze pasuje do dłuższej formy. Zawód wówczas będzie tym większy, że historia jest wciągająca. Kontynuując wątek, moje wrażenie jest podobne do tego jak odbierają to prowadzący. Bardziej jest to powieść prezentowana rozdziałami, niż cykl opowiadań. I gdyby tak było, to wtedy zabiegi Marka Myszograja z urywaniem fabuły są właściwe. Zgodnie z tym co kiedyś padło w ABW, tak należy pisać, żeby zachęcić czytelnika do odwrócenia kolejnej kartki. W tym przypadku do przeczytania kolejnego rozdziału. Jak ktoś zechce poczytać do snu i stwierdzi, ze jeden rozdział i koniec, to się nie uda. Okaże się, że tej nocy nie prześpi, bo kończąc jeden rozdział będzie chciał/musiał poznać kolejny. Co do opowiadania Bruno Kadyny to akurat ten tekst, nie wnosi wiele nowego w zakresie przemyśleń o świecie, życiu i ludziach (przynajmniej dla mnie). Znałem dokładnie takie osoby jak w opowiadaniu. Nietrudno dostrzec je także w otoczeniu. Nie ma tu nawet elementu zaskoczenia (które było choćby w "Krecie"). Ale powiedzmy sobie szczerze, siłą Kadyny jest jego styl i empatia. Czytając jego teksty czujemy prawdziwych żywych ludzi, czy ich lubimy czy nie. Tu Kadyna jest profesjonalistą i to samo wystarcza, by wciągnąć się w jego twórczość, również w opowiadaniu z tego ABW. Osobiście, żałuję, że Bruno nie kontynuuje rzeczywistości zaprezentowanej w "Wodzu i Szamanie". To był genialny klimat, nie tak ciężki jak w kilku innych jego utworach. Ponadto miał potencjał na serię opowiadań, choćby luźno powiązanych. Jest tam nawet miejsce na realizm magiczny jakby dobrze poszukać. Pozdrawiam serdecznie
(komentarz do audycji ABW #031)

Max napisał(a): Czy którykolwiek z wynalazków tak entuzjastycznie zapowiadanych przez Stałego Słuchacza wszedł do użytku ? Nie mam do niego o to pretensji ale słucham i słucham i chyba nic z tego nie wyszło . Nigdy .
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

Słuchacz napisał(a): Gdyby tak było jak mówisz, już by był z wyrokiem sądowym jako winny oskarżenia. A tak wygrywa dziesiątki spraw właśnie dzięki dowodom. Choć i tak co niektóre sprawy są niejawne i nie można niczego skomentować publicznie w sprawie tej sprawy sądowej.
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Ivellios napisał(a): Może Michał powinien zrobić jeszcze jedną audycję o podobnej tematyce, tylko że o Jugendamtach. Przydałby się gość typu Marcin Gall czy jakiś inny działający w sprawie porywanych dzieci.
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Adam napisał(a): Dla mnie ten czlowiek jest niewiarygodny, niestety. Temat powazny ale Pawel go deskredytuje. Mowi o wielu dowodach a na gadaniu sie konczy. Wszyscy wsyzstko wiedza ale jest zmowa milczenia, jak przy plaskiej Ziemi. Ludzie, z ktorymi "wspolpracowal" narzekaja ze jest nachalny, wulgarny, nie potrafi przedstawic ani jednego dokumentu a nastepnie obrzuca ludzi go**nem, jesli takowa "nie pomoze" mu lub zapyta o konkrety w sprawie. Swoim zachowaniem zwyczajnie szkodzi
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

Miszkurka2000 napisał(a): Strach tego słuchać.
(komentarz do audycji 7 grudnia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/5854 60,afera-knf-czarnecki-ch rzanowski-nagranie-rozmow a-audio-calosc.html Tu jest, ile mogą kosztować takie sprawy i w jakiej formie przyjmuje się takie wynagrodzenia. "...przyszedł do mnie i poprosił o pomoc i powiedział, że nie ma z czego żyć..." 1:14:01 Żyć nie mają z czego chłopaki, a Ty selavi o Saszech, wstydź się! :)
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

sane_man napisał(a): Fenomenalna, aczkolwiek głęboko niepokojąca audycja..zwłaszcza druga część. P.S. panowie, czy macie w planach omówienie "Diuny" Herberta? Pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij ciekawe ile kosztuje nagła zmiana zdania takiego ministra, patrząc na standardy i tzw. poziom polskich gównojadów przy korycie to pewnie wczasy na seszelach dla całej rodzinki+jakieś drobne na wydatki albo dożywotni karnet na fitnes i siłownię dla całej rodziny :)
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

Ivellios napisał(a): Może ułatwiłoby całą sprawę, gdybyś opisała, co się dokładnie wydarzyło.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Ola napisał(a): Witam! Ostatnio przeżyłam coś niesamowitego, nigdy wcześniej się nie spotkałam z niczym podobnym ani nawet o tym nie czytałam. Drążąc temat w internecie natrafiłam na pojęcie Bliźniaczych płomieni. Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc zrozumieć co się wydarzyło.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wielce Szanowny Ivelliosie, skąd te literówki? Łączę wyrazy szacunku! Skrzydlaty Żmij
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

Jaro napisał(a): A Twardocha dalej nie ma.......
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Œwietna audycja! Oto fragment ksišżki Jamesa DeMeo "Podręcznik akumulatora orgonu", ukazujšcy prawdziwš twarz administracji i sšdownictwa USA: "FDA uzyskało pomoc od Sšdu Federalnego, który ogłosił werdykt wykluczajšcy istnienie energii orgonowej. Sšd ogłosił wewnštrz-stanowy zakaz wwozu ksišżek, w których występuje słowo “orgon". Dotyczyło to również ksišżek, które słowo “orgon" zawierało tylko we wstępie lub przypisach. Co więcej wszystkie naukowe wydania, w których dyskutowany był problem energii orgonowej w szczegółach zostały zniszczone, a urzšdzenia używajšce tej energii rozebrane lub zniszczone. (Wyrok #1056, 19 marzec 1954 US District Court, Portland Maine, sędzia John D. Clifford, Jr). W latach 50-tych i na poczštku 60-tych ksišżki Reicha i jego raporty badawcze były okresowo œledzone przez agentów FDA i Federalnych komendantów, i palone w piecach do œmieci w Maine, i Nowym Yorku. Żadna z naukowych czy profesjonalnych organizacji, dziennikarzy, czy stowarzyszeń pisarzy nie sprzeciwiła się paleniu ksišżek i nie zaoferowała pomocy Reichowi, którego laboratorium zostało najechane przez agentów FDA niszczšcych aparaturę siekierami. W dodatku do powyższych działań sšd nakazał Reichowi ograniczenie “rozpowszechniania informacji" na temat energii orgonowej skutecznie cenzurujšc jego pisma mówišce na ten temat. Kilka lat póŸniej został oskarżony za obrazę sšdu w momencie gdy jego asystent złamał sšdowy zakaz, w czasie, gdy Reich był ponad tysišc kilometrów dalej, zaangażowany w prace dotyczšce orgonu na otwartej przestrzeni na pustyni Arizona. Pomimo, że odwoływał się wszystkimi dostępnymi metodami do Sšdu Najwyższego, sprawę przegrał i został wtršcony do Federalnego Więzienia Penitencjarnego w Lewisburgu, gdzie zmarł w 1957. Jego œmierć nastšpiła na dwa tygodnie przed warunkowym zwolnieniem, w czasie, gdy z radoœciš oczekiwał wyjœcia na wolnoœć. Planował wraz ze swojš nowš żonš osiedlenie się na stałe w Szwajcarii." “Cóż możemy powiedzieć o wiodšcych filozofach, którym tysišckrotnie oferowałem mojš chęć i zaangażowanie do ukazania moich odkryć, którzy to z uporem leniwego węża najedzonego do syta nigdy nie raczyli nawet spojrzeć na planety, księżyc, czy teleskop? Dla takich ludzi filozofia jest pewnym rodzajem ksišżki... gdzie prawda jest odkrywana nie we Wszechœwiecie czy też Naturze lecz (używam ich własnych sformułowań) poprzez zestawienie tekstu. " – wypowiedŸ Galileo Galilei, włoskiego astronoma w 1600 roku, który udowodnił, że Ziemia przemieszcza się po nieboskłonie, na krótko przed oskarżeniem i torturowaniem przez Koœciół Katolicki. “...energia orgonu nie istnieje. " – Sędzia John D. Clifford, z 1954 roku Sšd Stanów Zjednoczonych, w orzeczeniu którego wszystkie biuletyny i ksišżki Doktora Reicha zostały zniszczone przez spalenie w komorze; Reich zgodnie z wyrokiem został wysłany do Więzienia Federalnego, gdzie wkrótce zmarł.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

Ivellios napisał(a): Lektury i "Z kart historii" się nagrywają, powoli ale jednak.
(komentarz do audycji Szersze spojrzenie na intuicję. Wywiad z Tomem Campbellem)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Minister popiera teorię o szkodliwości pola elektromagnetycznego http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160000950
(komentarz do audycji 30 listopada 2018)

Antares napisał(a): Jeśli znasz języki kongresowe to radzę odpuścić punkt drugi i iść od razu do punktu pierwszego. Jeśli Claude od lat nie zmienił ani się ani swojej audycji to nie licz że to zrobi pod naciskiem słuchaczy. Wiara w taki rozwój sytuacji to jakaś naiwna teoria spiskowa, więc Teoria Chaosu będzie nadal przypominać krzyżówkę ćwiczeń logopedycznych z maglem w wersji alternatywnej. Uwierz takiemu staremu piernikowi jak ja że walenie głową w mur mija się z celem ale nie mija się z murem. Głowy szkoda, zwłaszcza jeśli w niej jest coś więcej niż powietrze :-) Co do punktu pierwszego to jest naprawdę sporo różnych podkastów czy audycji w których porusza się takową tematykę. W dodatku podszkolisz język lub nie stracisz łączności z językiem lub językami (ja niestety zapominam coraz więcej jeśli chodzi o języki których mało używam, a tak ten proces jest dużo wolniejszy). Unikaj głównego nurtu który przebiera się w ciuszki bycia alternatywą, bo tak naprawdę ma to jedynie walor rozrywkowy a poznawczy żaden (różne Aleksy Jonesy, Ancient Aliensy, etc.). Przykładowo jednym z moich ulubionych jest "The Gralien Report" https://www.gralienreport.com (starsze odcinki są też na YT i Spotify). Można też go ściągać offline z RSSa (jeśli używasz Inoreadera czy podobnych czytników). Jeśli angielszczyzna ci na to pozwala to spróbuj. Pozdrawiam serdecznie!
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Sebastian pn napisał(a): Jeden z ciekawszych wykładów Tomem Campbellem. Porusza najciekawsze tematy, jakie są, baza danych z przeszłości związaną z naszą świadomością. ps. Szkoda że niema już takich fajnych audycji Niedzielnych, jak lektury paranormalne, debaty i inne mroczne tematy. Szkoda!
(komentarz do audycji Szersze spojrzenie na intuicję. Wywiad z Tomem Campbellem)

JustMe napisał(a): Ivellios, stokrotne dzięki. Ten wywiad jest jednym z najważniejszych. Oczywiście w mojej opinii. Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji Szersze spojrzenie na intuicję. Wywiad z Tomem Campbellem)

Bafillo Bill napisał(a): Russell. Nie jestem wierny nikomu. Mam prawo robić co mi się podoba, względnie do czasu gdy nie łamie prawa. Co do audycji Michała, to są projektem jego osoby i jeśli słuchając go, uważasz iż są denne to masz 2 wyjścia: 1. Wyłącz radio, 2. Zadzwoń i zmień to poprzez rozmowę, udowodnij iż możesz coś wnieść z sensem. Komentarze tego pod Nickiem niczego nie wniosą. I w jakiś sposób szanuj komentujących bo też są w tej samej drużynie słuchających, takich samych jak Ty. A takie pitolenie o Szopenie nie ma sensu w komentach. Wskazujesz swoją słabość. Ale i tak pozdrawiam. :)
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Joe napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=Vmy8k_k91tc polecam obejzenie tego video to wtedy zrozumiecie co sie stalo z wtc i uwazam ze samoloty byly a okazyjnie zostalo wtc wysadzone zeby ukryc ze usa jest bankrutem
(komentarz do artykułu Pytania bez odpowiedzi)

yuby napisał(a): Super opowiadania i te efekty, łauuuu
(komentarz do audycji ABW #030)

Kiedyś wierny słuchacz napisał(a): Temat świetny, ale tak potraktowany po łebkach, że głowa mała. To już nie jest kwestia tego, że nie było nic nowego. To jest kwestia tego, że w ogóle nie było nic ciekawego. Po raz enty jakieś dziwne podejście do skali Kardaszewa i na przykład ANI SŁOWA o Pustce w Wolarzu i podobnych formacjach. To bardzo ciekawe miejsce - niemal idealnie okrągłe, gdzie jakby "brakuje" galaktyk. Wskazywać by to mogło na cywilizacje typu trzeciego.... Paradoks Fermiego to temat rzeka, a potraktowany został słabiej niż w jakimś 5 minutowym filmiku na youtube.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Halusia napisał(a): Też myśl racjonalnie i czytaj książki autorów którzy wiedzą więcej od ciebie
(komentarz do newsa Zmyślone Riese i inne urojone tajemnice III Rzeszy - czyli dlaczego Dariusz Kwiecień już nigdy nie zagości na naszej antenie)

vingo napisał(a): cos podbnego widzialem w 1991 roku na przelomie wrzesnia i pazdziernika w rejonie Gostynia Starego we Wielkopolsce.
(komentarz do audycji UFO nad Legnicą. Przelot trzech obiektów w lipcu 1997)

Russell Gunn napisał(a): Porozmawiaj z michalem...... O czym??? O drewnie ksiezycowym??? Moze o inwazji zydow na polske??? Kolejny wyznawca....wlacz myslenie Bill albo zamilknij
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Bafillo Bill napisał(a): Russell nie masz racji. Zawsze możesz włączyć sobie kreskówki choćby na YT. Wnoszą tyle wspaniałych treści i choć nie wnoszą tyle konkretnych treści metorycznych, to wiele uczą. Co to dzwoniących to mówią wiele, faktycznie, ale zawsze na temat. Jeśli Tobie się to nie podoba, zadzwoń do audycji i porozmawiaj o tym z Michałem. Nikt nikogo do niczego nie zmusza!!!!
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Marek 79 napisał(a): Odnośnie opowiada Pani Anny. Przywołam film pt DRABINA JAKUBOWA - podobna konwencja. Film sam w sobie nie daje odpowiedzi gdzie jest granica między życiem a śmiercią. Podobnie jak w prezentowanym opowiadaniu, niesie więcej pytań i niejasności. Czym tak naprawę jest życie, świadomość, interakcje międzyludzkie, rzeczywistość? Jeśli ktoś lubi klimaty Pani Ani - ja lubię - to musi obejrzeć ten film ( i to tak jak zaleca Marek w przypadku prezentowanego opowiadania .... kilkukrotnie ). Na koniec dodam, że podzielam opinię Wiktora. Tytuł za krótki. A właściwie tytuł mógłby naprowadzić na pewne rozwiązania albo sprawić aby naprowadzić na kilka nowych pytań,robiąc to opowiadanie smaczniejszym. Pozdrawiam i dziękuję.
(komentarz do audycji ABW #030)

Marek 79 napisał(a): Kontynuując swój monolog i podróż po prozie Pani Joanny, chciałbym potwierdzić, że jestem po DZIEDZICTWIE VON BECKÓW. Książka na tyle urzekła, że sięgnąłem po cykl "Zemsta i przebaczenie -Narodziny gniewu (Tom 1). Zupełnie inny klimat - przynajmniej na początku - ale i tak z przyjemnością doczytam do końca i podzielę się krótką opinią.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 47)

Jaro napisał(a): https://youtu.be/0tPNUDqoXPo
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

m napisał(a): hip hopolo
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Magda napisał(a): Napiszesz do mnie ? Na email?
(komentarz do artykułu Księga zaklęć)

Marylka napisał(a): Hmm nie bardzo rozumiem
(komentarz do artykułu Księga zaklęć)

selavi napisał(a): @Ivellios dzięki wielkie :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Ivellios napisał(a): Wszystko jest u YuByego do ściągnięcia z Dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/16_nFYt k4hacz10oq2bEVMmwQO9aP-ak M
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Klod sobie sam wyprał mózg prawicowo ojczyźnianą paplaniną jakiej ostatnio jest natłok w internetach. Nie twierdzę, że lewacka paplanina w mainstreamie jest lepsza po prostu dla mnie jest tym samym co bogo ojczyźniane prawicowe pierdolenie kotka za pomoca młotka. Bo i to i to jedzie na tym samym zakłamanym schemacie socjotechnicznym dla prostaków
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): a wiesz może co się stało z archiwum radia na fali? Można gdzieś dorwać całą kopię bo jakieś pojedyncze audycje są powrzucane na yt ale jest to rozsypane po różnych kanałach. Tomek mógł chociaż gdzieś wrzucić kopię całego archiwum na jakieś mega albo nawet chomika jak już zaorał radio a tak wszystko poszło w niebyt. Głównie chodzi mi o stare audycje Dachtery jak miał swój podcast w rnf i kilka innych fajnych audycji jeszcze za dobrych początków radia na fali
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Russell Gunn napisał(a): I te męczące pauzy. Chłopie zrób dwie godziny a soczyście! Ten ziomek z Żywca niech juz lepiej nie dzwoni bo nie dosc ze ledwie go slychac to jeszcze nic nie wniosi. Kolega z uk na szczescie nie dzwonil bo by znow bylo sto razy "dokladnie" i jeszcze ten gość od "no tak".... Pogawedki o niczym zajmuja polowe czasu i nic poza uwielbieniem prowadzacego nie wnosza. Żadnej tresci merytorycznej.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Ginter napisał(a): A telefon dalej nie dziala :) Michal podaj numer na nokie z linuxem moze tam bedzie mozna sie dodzwonic ;)
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

złomek napisał(a): To nie jest problem wtórności tematu, tylko wtórności samej teorii chaosu. Przeczytanie artykułu na wiki o paradoksie Fermiego zabiera 10 minut i można się z niego wielokrotnie więcej dowiedzieć niż z paru godzin gadania. Ale Claude woli po raz kolejny od zera tłumaczyć skalę Kardaszewa i jego własną jej interpretację, co robi co dwa tygodnie, i ma coraz więcej takich stałych fragmentów gry. Na dobrą sprawę jakby podmienić dwie godziny z środka audycji na środek dowolnej innej z tego roku, to nikt by się nawet nie połapał.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

helmut55 napisał(a): Cud nie ma jasnej definicji, a jest postrzegany jedynie jako coś niewyjaśnionego. Cud to coś, czego w danej chwili nie wyjaśniła nauka. Kiedyś i dziś za cud postrzegane są remisje tzw. nieuleczalnych chorób. Co dziś nieuleczalne, jutro już jest niegroźne, na co wiele przykładów niesie historia. Do dzisiaj za cud uważa się ozdrowienie jakiejś zakonnicy, która modliła się do JPII. Niestety dowody na to nie mają żadnych podstaw naukowych. To tylko znajdowanie osoby, która ozdrowiała i przyznaje się do modlitw do określonego świętego. Naukowy dowód byłby wtenczas, gdyby wybrano dwie reprezentatywne grupy chorych, pierwszej odstawiono medykamenty, a zaangażowano grupy modlitewne np. arcybiskupów z papieżem na czele, a drugą poddano klasycznemu leczeniu akademickiemu. Nikt na taki eksperyment się nie zgodzi, bo wynik jest w 100% pewny. Nie koniecznie musiała by to być choroba nieuleczalna, a zwyczajna angina, a wtenczas wynik byłby zastraszający dla Kościoła i jego teorii.
(komentarz do artykułu Powrót buddyjskiego lamy)

retsen napisał(a): a ja myslalem ze spowiedz wymyslili ksieza czy tez watykan w celu wiekszej kontroli ciemnego ludu ktoremu wciskali te ciemnoty o wiecznym życiu w raju lub ewentualnie tymczasowym życiu w czyśćcu jak sie wczesniej wykupią u ksiedza dobrodzieja :)
(komentarz do audycji Odc. 008 - Transformacja podświadomości)

Ivellios napisał(a): Rok 2018, słuchaj audycji spiskowej z wątkami o UFO i oczekuj czegoś nowego...
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Mary napisał(a): Nic nowego z tej audycji sie nie dowiedzialam, to wszystko bylo juz powiedziane w debatach i tysiacu ksiazek. Nuda na poziomie XX w.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

marq napisał(a): Na Księżycu mieszkają "Czarni" i TAK ich trzeba nazywać ponieważ taka nazwę noszą w całym naszym Wszechświecie, podobnie jak Ziemia w naszym wszechświecie a może i także we wszechświatach sąsiednich nosi nazwę E432 Station - Stacja / Przystanek E432 !! Zadaniem Czarnych jest obrona od "Niskich Wibracji" generowanych przez część Obcych, Ziemian i całej Ziemi, ponieważ takie środowisko Niskowibracyjne są arcy komfortowymi warunkami do życia przez Czarnych, dla ich naturalnej biologii.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Ivellios napisał(a): O widywaniu bóstw i innych ważnych z takiego czy innego powodu postaci Tom Campbell wspomina w innym wywiadzie, który aktualnie jest w trakcie tłumaczenia. Według niego, jeśli Większy System Świadomości ma nam coś ważnego do przekazania, to robi to, "podszywając się" pod jakąś ważną dla nas postać. W przypadku osób religijnych będzie to np. Jezus Chrystus, Maryja, jakiś święty, Mahomet, itd. Może też "podszyć się" pod bliskiego nam zmarłego, np. pod matkę. I tak przykładowo we śnie spotykamy się i rozmawiamy z Jezusem, matką, itd. a tak naprawdę to Większy System Świadomości używa wizerunku danej postaci, żeby nam coś przekazać. W końcu bardziej poważnie potraktujemy słowa wypowiadane przez matkę niż np. przez gadającego trójgłowego psa ;-)
(komentarz do artykułu Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem)

mirekfrombellator napisał(a): Brakuje mi weryfikacji doświadczeń ludzi którzy w oobe widzieli Jezusa, lub jakieś inne bóstwo. Czy to co widzieli jest prawdziwe? A co z tymi którzy twierdzą że to jest ponad systemy wierzeń ? Nadal unika się trudnych tematów. Ale tak ogólnie mi się podobał ten wywiad.
(komentarz do artykułu Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem)

Ivellios napisał(a): A w międzyczasie "się tłumaczy" kolejny wywiad z Tomem, tym razem poświęcony szerszemu spojrzeniu na intuicję :)
(komentarz do artykułu Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem)

JustMe napisał(a): Podziękowania!
(komentarz do artykułu Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem)

WNoth napisał(a): Claudeowi wyprali mózg w Izraelu i dlatego jego audycje są na tak wysokim poziomie. Matrix reaktywacja! Please.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ciszej jedziesz dalej zajedziesz. Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Uczymy się mówić 3 lata, a milczeć uczymy się całe życie itd. Nikt nam nic nie ujawni, nikt prawdy nie objawi. Tak jest na ziemi i tak samo w kosmosie. Jesteś ciekawy, to sam odkryj prawdę, albo idź spać i więcej o tym nie myśl.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Mariusz napisał(a): Cloude, Ator tłumaczy wiele spraw w taki sam sposób jak Ty. Otwiera oczy wielu ludziom, podobnie jak Ty, powinieneś przestać czuć do niego niechęć, właściwie różnica pomiędzy Wami jest taka, że on na tym zarabia a Ty nie. Karmisz złego wilka w sobie przez takie myślenie. Ator traktuje spiski z dystansem ale jednocześnie jest niezwykle merytoryczny.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A czemu mafia, która wraz ze skorumpowanym wojskiem, policją i politykami, przerzuca tony narkotyków przez Polskę, się nie ujawnią? Są bogaci, silni i mają większą wiedzę, niż przeciętny Kowalski, także technologiczną, no to tylko się ujawnić, najlepiej we wiadomościach wieczornych TV. I jeszcze Watykan powinien się ujawnić z ambon w kościołach, że finansuje tę imprezę, ku uciesze ludu pobożnego miast i wsi. Jak szaleć - to na całego.
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

m napisał(a): idz dziadu przed kino np. i mów ludziom że na złe filmy chodzą, hehehe debil
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

marq napisał(a): Właśnie, jestem pełen podziwu na etapie zszokowania, jak Ludzie, Osoby mówiące o sobie, że są uświadomieni, oświeceni, duchowo rozwijający się a jednocześnie dziwiący się, że kosmici się nie Ujawniają !!?? Cloudemonet powiedziałeś nt dokładnie Wszystko: ! Osoba "duchowo rozwijająca się, dziwiąca się, ze jest brak Ujawnienia od strony Kosmitów" - tych rzeczywistych fizycznych odwiedzający Ziemię" [?] Czy może istnieć większy paradoks ignorancji polegający na tym, ze osoby ponoć pracujące nad wzrostem swej świadomości i duchowości nie potrafią Ocenić Swojej Własnej Cywilizacji ????
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

Sado napisał(a): To deklaracja kogoś kto zrozumiał miernotę tego pana spikera.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Sado napisał(a): Kto odsłucha tego bełkotu, sam sobie winny...
(komentarz do audycji 16 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=a_rjNGeZekc To były czasy! :) 2012 r. Marcin Dachtera jeszcze chciał mówić, tak samo Koukman, Mapet chyba ujarany, ale gada z sensem. Co się stało w tzw. między czasie? Zestarzeliśmy się ?! Ależ skąd! Trole zrobiły swoje. I nikt mnie nie przekona, że odbyło się to bez inspiracji celowej. Bo ten schemat działania służb oglądam całe moje życie, zawsze jest to samo :) Ale da się to zmienić na lepsze.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=jgh10of6DKA Tu macie plebs i coś napiszę, jeśliby Wolfgang Amadeus Mozart zmartwychwstał i usłyszał to, to by się rozpłakał, uściskał tych chłopaków i podał im ręce. I jestem tego pewny. Taka jest muzyka, powinna mieć to coś i wywoływać emocje :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @selavi to co teraz zapodałeś jest straszne, ale i Ostry jest słaby. Wszystkie Twoje linki przesłuchałem, dzięki. Ghostface Killah - świetna! Ja słucham i wyższych sfer i plebsu, wszystko co mi się podoba jest dla mnie ok. De gustibus non disputandum est, tak więc, nie wkurzaj się za bardzo, jak gadasz o muzyce :) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Max napisał(a): Jest takie zaburzenie psychiczne , nie pamiętam nazwy niestety, polegające na tym że ludzie na emigracji patologicznie nienawidzą wszystkiego co z ich ojczyzny , krytykują i gardzą wszystkim , obrażają pozostających w kraju rodaków zarazem wielbiąc i ubóstwiając bezkrytycznie wszystko co mają w kraju w którym obecnie przebywają . Obrażanie i pouczanie Polaków w Polsce przez byłych Polaków na emigracji to norma - mają się za lepszych bo zarabiają więcej - nie zwracając uwag że większość pieniędzy muszą wydawać na utrzymanie , lekarzy i czynsz ... często siedzą na zasiłkach , łądują narkotyki i alkohol w siebie , siedzą zamknięci w pokoju całymi dniami , bo na wycieczkę do centrum metrem nie stać , albo nie znają języka .Nic nikomu nie mówiąc , mieszkają w jednym pokoju wynajętym z szeregówki landlorda lub domku kilkupokojowym w innymi emigrantami ze wspólnym kiblem i kuchnią. Jak trzeba się pokazać i błysnąć majątkiem to robią foty przy cudzych autach i domach jak to robili Polacy w USA w latach 70 - tych . Duma z mieszkania w Londynie , poczucie wyższości , pogarda dla kraju z którego wyjechali i dla ludzi którzy tam zostali . Namawianie ich do wychodzenia na ulicę ," działania " choć to nic nie da ... poza rozlewem krwi może . Ostatnio takie zachowanie i objawy zaobserwowane u Michała - wcześniej morze jadu , pogardy dla Polski i nienawiści wylewało się z ust Tomasza w końcowych miesiącach umierania Radia na Fali . " I dont know , mieszkam w Londynie od 10 lat ... Men ... "
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Russell Gunn napisał(a): Klodzik po prostu ma juz swoje lata i pesel go uciska. Ja rozumiem ze mozna byc retro i lata 90-te uwazac za najlepsze ale chcac wypowiadac sie na jakies tematy najpierw ogarnij temacik choc po wierzchu bo sie kompromitujesz.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): @pers portalu? akurat RP to porządne radio z porządnymi audycjami także ocb? Klodzik też nie jest zły, jakiś tam warsztat ma i wypuścił kilka fajnych audycji ale niestety ostatnio się uwstecznił i to bardzo co mu wyjaśniliśmy po troszu :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): i coś z klasyków muzyki nizin społecznych :) https://www.youtube.com/watch?v=2XxEbwNz3Tc
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Jak już schodzimy na jazz to od siebie dodam Emy, zawsze kręciła bekę z popowych laleczek pokroju Beyonce czy Rihany na rozdawaniu nagród Grammy. Nie ma się co dziwić na scenie zero ściemy, piguła i robimy prawdziwą muzykę (choć zdarzały się też wtopy jak przesadziła z używkami :) btw. świetny głos, jak dla mnie najlepszy wokal jazzowy XXI w. szkoda, że tak mało nagrała. https://www.youtube.com/watch?v=MsV35U_fE5A https://www.youtube.com/watch?v=RufDgvPv6Fs
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

dejwid ajk napisał(a): Po co szyfrować kiedy można wrzucić na dysk grafiki spiskowe Davida Deesa i wywracać światopogląd agentów mossadu?
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

pers napisał(a): dziwie sie ze jeszcze obrońca tego portalu nie zabrał głosu hahahahaha - wiadomo o kogo chodzi hahaaha
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

marq napisał(a): A poprzez Serbie i swego brata /Kuzyna będącego blisko Tito w Jugo Partizana, znaczną część swych wynalazków i patentów w dużej mierze z okresu Wiedeńskiego Tesli, Podarował Tesla mnóstwo ww. technologi Organizacji Tito, który w zamian za DWIE arcy ważne sprawy dla Krajów (Jugosławia znaczy mniej więcej tyle co Słowiańszczyzna Południowa lub inaczej ziemia południowych Słowian), wymienił z CCCP. Owe dwa Punkty to zgoda iż Jugosławię wyzwoli Partyzantka Tito bez udziału wojsk CCCP oraz aliantów oraz na wolności polityczno-społeczne za co Tito będzie sterował Państwem jako P. Socjalistycznym, ale wg własnej wizji i strategii. Tej Wolności pozostałe KDL`e bardzo Jugosłowianom zawiścily !
(komentarz do audycji XXII Debata Ufologiczna Online: Nazistowskie UFO (dokończenie))

marq napisał(a): 08min - Die Glock e - Próby przed bezpiecznym powrotem Lądownika Księżycowego do czekającego nań na orbicie okołoksiężycowej Statku Orbitera, w Programie Księżycowym Apollo. Przecież ten latawiec zwany lądownikiem - pokazany Wszechziemskiej gawiedzi a ile zdołałby Opaść - nie wylądować - na Księżycu, to na 100% nie byłby w wstanie podnieść 3 astronautów wraz z setkami kg gruzu księżycowego, a następnie nabrać takiego przyspieszenia że zdążał za każdą kolejną ekspedycją Apollo doganiać orbiter i precyzyjnie się z nim łącząc co wymagało precyzyjnego i w sile ciągu i w odpowiednim czasie rozpocząć hamowanie. To jest ta ukryta część programu Apollo - jak wyglądał i czym był napędzany lądownik księżycowy Kilku misji Apollo ..... ???
(komentarz do audycji XXII Debata Ufologiczna Online: Nazistowskie UFO (dokończenie))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=GaO55vCnLxQ The Doop-Bop - Miles Davis :) https://www.youtube.com/watch?v=WBjrK72webY Fu schnickens - true Fuschnick
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): a i tak mi się przypomniało tu jeszcze mam dla Klodzia ignoranta kawałek do przesłuchania Ghostfacea z Niną Simone (pewnie też nie wie nawet kto to jest skoro dla niego to dno i niziny społeczne) https://www.youtube.com/watch?v=byJzL1kprdo
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

elavi napisał(a): do tego 10 letni rozklekotany lapek z równie starym i zasyfionym systemem w którym nawet psy mogą sobie grzebać (sam się zresztą tym chwali, pewnie nigdy nie słyszał o tak trywialnych i podstawowych rzeczach w dzisiejszych czasach jak FDE :) https://makeameme.org/meme/kura-kiedy-to-5b 1d3a
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Ogólnie to jazz zawsze gdzieś zazębiał się z hip hopem, tu kolejny przykład duetu świetnej niestety już nieżyjącej jazzmanki Amy Winehouse i rapera Ghostfacea: https://www.youtube.com/watch?v=kguV14mHYEU Dlatego jak ktoś twierdzi, że hip hop to muzyka nizin społecznych to po prostu nie ma żadnego pojęcia o tej muzyce, można nie lubić takiej muzy ale twierdzenie, że to dno jest maksymalną ignorancją
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Warto też dodać, że Urbaniak robił naprawdę dobre kawałki jazzowo-hiphopowe z Ostrym i Miką: https://www.youtube.com/watch?v=xos2hmt8Myk https://www.youtube.com/watch?v=Ge8Rn-WHRPU https://www.youtube.com/watch?v=ERqzrkDSnsY btw. Mika to córa Urbaniaka :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Fantasta napisał(a): Nadal masz nokie na linuxie?? :))))
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Xaos napisał(a): Zrobi o tym audycję za 2-3 miesiące (Jak każdy inny portal czy radio przeora na wszystkie sposoby ten temat) albo zapomni na rok i potem zrobi audycję na kolanie.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Antares napisał(a): Bardzo interesujące obserwacje niezidentyfikowanych obiektów nad Irlandią w dniu 9 listopada 2018: https://globalnews.ca/news/4658094/ufo-sight ings-ireland-pilots/ https://news.sky.com/story/ufo-investigate d-in-ireland-after-multip le-aircraft-sightings-115 52908 https://www.theguardian.com/world/2018/nov/13/iri sh-authorities-investigat e-ufo-sightings-by-commer cial-pilots Z tego co wczoraj widziałem w telewizji Sky zjawisko było widziane nie tylko przez pilotów ale też przez obserwatorów znajdujących się na powierzchni naszej planety. Trudno mi jednak coś bliżej napisać bo ta relacja telewizyjna to było takie "dużo słów, mało istotnych szczegółów", sporo było o pilotach i samolotach, prawie nic o trajektorii obiektów, rzędzie prędkości, kierunku przelotu, etc.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (10 czerwca 2018))

Jaro napisał(a): Podpowiadam panu redaktorowi ze jednak mamy utalentowanych muzykow w naszym kraju. Jedynym skrzypkiem ktory gral z Milesem byl Michal Urbaniak na plycie TUTU , cos sie panu pokrecilo znow. A i dodam jeszcze ze panski popis wokalny sugeruje ze sluchu to pan nie masz niestety. Proponuje wiecej nie wykonywac piesni na antenie :)))
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Gacek napisał(a): Michal i tak powie, ze jestesmy trolami bo nie zgadzamy sie z jego opinia. Czekajcie naspetnego odcinka w ktorym uslyszycie. Czytalem komentarze na stronia radia ale tam 99% troli komentuje. Hmmm
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

selavi napisał(a): Ten Gryguć to taki prostaczek, który znalazł sobie jedną prawilną odpowiedź na problemy trawiące współczesny świat, tą odpowiedzią są oczywiście żydzi. Szkoda tylko, że gostek zapomniał o jednej fundamentalnej sprawie, że wielki kapitał, który zawsze finansuje obie strony konfliktu jaki by ten konflikt nie był nie ma żadnej narodowości ani wyznania. Całą tą nagonkę i wiarę w to, że to żydzi wszystkim sterują i rządzą skomentował kiedyś bardzo ładnie Bartosiak, iż to po prostu pokazuje jaki tzw. soft power mają żydzi, że dosłownie bezwysiłkowo osiągnęli to iż większość ludzi przeważnie prostych bez fundamentalnej wiedzy, wychodzi z błędnego założenia iż wszystkim sterują żydzi. Osobiście byłem w niemałym szoku, że klodzio dał się i na to nabrać ale po ostatniej audycji już nic mnie nie zdziwi z jego strony... Tak mi się przypomniała jeszcze audycja TCh o protokołach mędrców syjonu, która jednoznacznie dowodzi, że nasz Klodziu się uwstecznia z audycji na audycję bo ten ów "dokument" bardzo ładnie rozebrał na czynniki pierwsze i wyjaśnił całą jego genezę już ponad 6 lat temu pan Dachtera z którym Klod przeprowadził kilka audycji także powinien znać publikacje Dachtery podparte sporą wiedzą książkową i historyczną: https://www.youtube.com/watch?v=dqXm1sAexGc
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Kowal napisał(a): Kosmici latają na Cloudem a wy tu pitu pitu :) https://www.o2.pl/artykul/niezidentyfiko wany-obiekt-nad-irlandia- astronomiczna-predkosc-63 16397245859969a
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Moneta jeżeli chodzi o poglądy społeczne to skrajny prawicowiec, raczej z libertarianizmem nie ma to dużo wspólnego
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Nasz klodzio moneta uwierzył w ten skrajnie prawicowy bełkot głoszony przez Nowaków, Gryguci i innych oszołomów w internetach co to za wszystko obwiniają żydostwo ale watykan to już święty i oczywiście pieprzony chrystusek ich zbawi. No tak, raczej mnie nie dziwi nienawiść skrajnych bogoojczyźnianych katoli do żydostwa wszelakiego a już w szczególności żydostwa nacjonalistycznego. Co do trzepania go na granicy w Izraelu to prawda jest taka, że na granicy trzepią każdego kto nie ma izraelskiego paszportu i nie ma w tym nic dziwnego, ten kraj jet w trakcie permanentnej wojny od kilkunastu lat i na każdym kroku jest zagrożony zamachami a jeżeli jeszcze przyjeżdża doń pacjent, który utożsamia się z tymi popaprańcami i nie kryje swojego imienia i nazwiska w sieci to normalnym jest, że w poważnym kraju a takim z pewnością jest Izrael zostanie dokładnie sprawdzony i rozpytany na granicy zanim go wpuszczą w gości.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Eryk napisał(a): W sumie żalisz się czy chwalisz że po raz ostatni ?
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @selavi no śmieszny ten Gryguć. Znałem Japończyków i wiem co myślą o Chińczykach, a jeszcze gorsze zdanie mają o Mongołach. Podobnie Arabowie (też moi znajomi) mają szokująco złe zdanie o Żydach. Ale i Polacy o Rosjanach często nie najlepsze, Niemcy o Polakach, Anglicy o Francuzach itd. Na koniec dodam, że chyba większość rzeczy do własnej kultury zaadoptowali Japończycy z Chin, choćby religię (konfucjanizm, buddyzm), medycynę, sztuki walki itd. Zwykłego Japończyka, żadnym sposobem nie przekonasz do katolicyzmu, ani żadnego chrześcijaństwa, te religie są im całkowicie obce (i odniosłem wrażenie - obojętne).
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Havana napisał(a): Nie jestem zwolennikiem opluwania akademickiej medycyny tylko dlatego, że w jakiejś częsci zaprzedała się koncernom farmaceutycznym. Nie jestem też zwolennikiem uganiania się za różnymi dziwnymi zielarzami, szamanami itp. Są naturalne metody i produkty, którymi mozna sobie doskonale pomóc w chorobie, wesprzeć leczenie konwencjonalne, ale trzeba się trochę na tym znać (we własnym interesie). Nie rozumiem zupełnie dwoch rzeczy: jak można się dać omamić takim bzdurom jakie pieprzy Jerzy Zięba? i dlaczego nie ma sposobu na to żeby ten człowiek (i jemu podobni) odpowiadali z mocy prawa za swoje czyny! Wiele osób ucierpiało na ich działalności i ... NIC się nie stało, "leczą" nadal!
(komentarz do wpisu na blogu Parę ciekawostek o Jerzym Ziębie)

selavi napisał(a): @Jaro nie miałem na względzie jechanie mu. Po prostu krew mnie zalewa jak słyszę takiego ignoranta. Oczywiście można nie lubić danej rzeczy, przykładowo muzyki czy danego jej gatunku tj. hip hopu i z logicznego punktu widzenia jeżeli ktoś nie lubi jakiegoś gatunku muzyki to go po prostu nie słucha a co za tym idzie nie zna się na nim a tu mamy przykład gostka, który powtarza we wcześniejszych swoich audycjach, że hip hop to gówno i muzyka nizin społecznych ok jeżeli ktoś ma takie zdanie nie mam z tym problemu ale w następnej audycji słyszymy, że facet wypowiada się o twórcach i jeszcze ich ocenia a to już jest ignorancją to samo jest w tym przypadku kina. Wiele razy facet twierdził, że nie ogląda już filmów bo dzisiejsza kinematografia (parafrazuję), to kompletna sieka a w szczególności hollywoodska, kilka audycjo dalej słyszymy pianie z zachwytu nad hollywoodskimi produkcjami i przyrównywanie ich do naszych rodzimych produkcji, gdzie każdy wie, że to porównanie za przeproszeniem z dupy bo żaden europejski film nie może się równać czy to pod względem technicznym czy finansowym czy aktorskim z tymi, które wychodzą w kolebce kinematografii Hollywood. Po to mamy między innymi w Europie oddzielne festiwale tj. Festiwal Filmowy w Cannes i jak już chce się robić przyrównania to należy Polskie filmy przyrównywać do innych filmów powstałych w Europie bez koprodukcji Hollywoodu. Reasumując facet tą audycją dokonał samozaorania, zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Ronin napisał(a): Duża obecnie krytyka Teorii Chaosu jest spowodowana tym, że Claude kiedyś dawał dzwoniącemu prawo do posiadania własnego zdania. Obecnie prawie każda rozmowa to przepychanka słowna i udowadnianie sobie kto ma dłuższego. Claude żyje w przekonaniu, że trwa na niego zmasowany atak troli, ale nie dostrzega tego, że krytykują go tak samo często zwykli słuchacze. Zauważyliście też jak onanizuje się przesłuchaniem agentów Mosadu? W każej audycji musi to wspomnieć. Przypomina mi to mojego szwagra, który na każdej rodzinnej imprezie wtrąci zdanie na temat jedynych zagranicznych wakacji sprzed 15lat.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.tvp.info/39846391/12-listopad a-dniem-wolnym-od-pracy-p rezydent-podpisal-ustawe Prezydent RP podpisał ustawę o wolnym dniu 12.11.2018 w dzień 07.11.2018 wieczorem, tak więc, nie 2 tygodnie wcześniej, ale 4 dni wcześniej (może ktoś liczyć, że 5 dni). Spowodowało to, oczywiście, wielkie utrudnienia w logistyce produkcji i handlu w całym kraju, bo oczywiście, w jakimkolwiek urzędzie albo szkole, zrobić sobie z nienacka taką odsapkę, to problem niewielki.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

jaszczurka magda napisał(a): Michał jest typowym "januszem" jeśli chodzi o popkulturę. No kiedyś to były filmy/muzyka/seriale a teraz to sama tandeta... a jak spytasz go jaki najnowszy film oglądał to powie ci że Matrix 2 i że mu się nie podobał :)
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Czyżby Pan Wiktor grał w bilarda VR na kompie jak prowadzący Teorię Chaosu i za bardzo się wkręcił? :)
(komentarz do audycji ABW #029)

Strang3r napisał(a): Ps. Ostatni raz słucham tej audycji bo tego g#wna nie da się już po postu słuchać! Dno!
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Jaro napisał(a): Dobrze mu pojechales. Wstyd!!
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

Strang3r napisał(a): Chlopie widziałeś paradę niepodległości w USA? To zobacz co dzieje się u nas! Widzisz roznice? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2197640893 830782&id=168353406524147 0 Biedni narodowcy?! Chcą im zabrać ich święto?! Co ty chłopie pier@olisz! Jak na święto niepodległości zaproszeni są faszysci z Włoch to idź ty w ch%j ze swoim libertarianizmem!
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Co do tego twojego Grygucia to facet jest zdrowo popaprany, bredzi coś o intronizacji chrystuska na króla Polski ze swoim kolegą Braunem (tragikomiczne kuriozum). Twierdzi, że cyt. "baba w polityce, nie ma nic gorszego" a to jego wywody co niby sądzą Japończycy o Chińczykach: https://youtu.be/WXsj5y8oGQ0?t=3m13s Tylko pytanie, co do cholery mają wspólnego Japończycy z katolikami i co ich oni obchodzą, skoro według Grygucia Japończycy twierdzą, że Chińczycy to psy zagrażające cywilizacji katolickiej no przecież to jakieś irracjonalne brednie. Reszty głupot tego kolesia nie chce mi się wyciągać i komentować. O geopolityce raczej pojęcie ma marne w porównaniu do chociażby takiego Bartosiaka czy Sykulskiego i jak już mówi coś z sensem nie bredząc o żydowskich spiskach (za całe zło świata według tego prostaczka odpowiedzialne są te złe żydy, które się wszędzie panoszą) czy nie prawi jakiś bogoojczyźnianych bredni niczego odkrywczego nie głosi.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

selavi napisał(a): Twoje bredzenie o polskim hip hopie, że tylko peji da się słuchać, serio? A Ostry, Grubson, Pezet, Gramatik, Łona, Liroy, Sokół czy klasyk Molesty z najbardziej anarchistycznym nagraniem jakie słyszałem w polskiej muzyce "system": https://www.youtube.com/watch?v=p3MDBE0mv98 https://www.youtube.com/watch?v=6BnT_wkuMBA https://www.youtube.com/watch?v=42zPPvLT9ek https://www.youtube.com/watch?v=qWHwONf-9Lk https://www.youtube.com/watch?v=HxGMni4Vij0 https://www.youtube.com/watch?v=p4YcBmhn-gs https://www.youtube.com/watch?v=e1b1-XGRDts Kaliber też zły mówisz a nowe produkcje słyszał? https://www.youtube.com/watch?v=fQHEBL9Izn0 Każde z tych nagrań jest lepsze od tych twoich zagranicznych rockowo-popowych rzępoleń, po za tym Ice-T (amerykański raper) i wielu innych amerykanów znających się na rzeczy i tworzących hiphopy nie raz powtwierdzali, że w Europie najlepszy hip hop robią Francuzi i Polacy: https://www.youtube.com/watch?v=64qFdz0OhOo https://www.youtube.com/watch?v=jctgD1PKMLI Długo by jeszcze wymieniać...Krew mnie zalewa jak ktoś bredzi nie mając najmniejszego pojęcia i podstawowej wiedzy w tematach w których się wypowiada. Co do skrzypków to też mamy światowej klasy skrzypka jazzowego, który grał między innymi z takimi tuzami jak Buena Vista Social Club, ale skąd to możesz wiedzieć skoro nie masz zielonego pojęcia o muzyce... https://youtu.be/1W50H8QubBE?t=1m54s Jeżeli już jesteśmy w temacie jazzu to o Tomaszu Stańsko słyszałeś? Pewnie też nie.. O polskiem kinie mogłeś się nie wypowiadać wcale bo tu to dopiero wyszła na wierzch twoja niewiedza i kompletna ignorancja, jeżeli dla ciebie "Psy" to majstersztyk polskiej kinematografii to polecam nadrobić zaległości i zerknąć sobie na filmy Polańskiego (te kręcone jeszcze w Polsce), Kieślowskiego czy Wajdy (tak tak wiem, dla ciebie Wajda to propagandzista ale nie zapominaj, że na jego filmach wzorowały się takie sławy jak Kurosawa, to ten od Siedmiu Samurajów czego pewnie też nie wiesz). Z nowszych Polskich filmów polecam spojrzeć na filmy Smarzowskiego (w szczególności Róża i Dom Zły). Tu tak samo długo by wymieniać ale szczerze nie sądziłem, że jesteś aż takim ignorantem. Jeszcze na koniec, tak się podniecasz tą kulturą i narodem Irlandzkim jadąc na wszystko co Polskie a czy ci Irlandczycy mają chociażby swój język? Nie mają, bo zostali kompletnie skolonizowani przez Brytyjczyków także o czym my tu mówimy, skoro dla ciebie wzorem jest kraj, który nie zachował nawet swojego języka.
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

WNoth napisał(a): Michał, kiedy zorganizujesz "marsz wolności i prawdy"? Musimy trafić do większej liczby ludzi, do całego społeczeństwa. Trzeba otwarcie i oficjalnie powiedzieć jaki jest ten Świat. Obnażyc Jego podstępne knowania. "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" -ahoj!
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Bercik napisał(a): Kolejna audycja o niczym a raczej zbiór urojeń na temat którego Michał nie wiele wie. Fajnie gdyby chociaż znał wypowiedzi Bąkiewicza a nie czerpał wiedzę o Marszu Niepodległości z nagłówków na onecie i na ich podstawie snuł domysły co to będzie, sorry Michał ale tak ta audycja wyglądała. Jeszcze to zachwycanie się komorowskim (celowo z małej), litości! Szybko zapomniałeś jak ten nielegał celowo kompromitował Polskę na każdym kroku. Najgorszy prezydent Polski zaraz po Wałęsie. Rozmowy o niczym z tym Pawłem z Żywca nawet nie skomentuję. PS. Pod audycją o Waco pojawiło się mnóstwo merytorycznych komentarzy i myślałem że odniesiesz się do nich w audycji. Niestety nie pasowały do twojej narracji więc je olałeś. Tak tracisz słuchaczy Michał
(komentarz do audycji 9 listopada 2018)

marq napisał(a): Dzieci wiejskie w rodzin wielodzietnych jeszcze dzisiaj są bardziej "obrotne", szczwane i przystosowane do walki o swoje niemal od noworodka szczególnie jak rodzeństwo jest liczne i niemal od oseska muszą walczyć o swoje. Również to zjawisko ulega spotęgowaniu w krajach biednych. Im biedniejsze tym cwańsze bardziej zaradne i (z własnego doświadczenia) wiem, ze potrafią arcy przekonywająco dosłownie kłamać we własnym interesie.
(komentarz do audycji IV Debata Ufologiczna Online: UFO a objawienia maryjne)

Gustaw napisał(a): Fenomen Billa Hicksa polega na śmianiu się z narodowych tragedii amerykanów, to tak jakby np. Marcin Daniec zrobił skecz o zbrodni Katyńskiej. Mimo że zdarzy mu się jakaś cenna uwaga albo morał to i tak jest to obrzydliwe żerowanie na tragedii. Nie wiem jak Michał może promować takiego człowieka który notabene był pedofilem. PS. Wszelkie skecze, bez cenzury są na Spotify więc nie kłam Michał o tym że Bill Hicks jest najbardziej cenzurowanym komikiem
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Gacek napisał(a): Kto to jest Marcin???
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Gacek napisał(a): Po pierwsze gdzie obiecane tlumaczenie Billa? Po drugie to sam Bill Hicks robil szatanskie show skoro rozmawiajac o tak powaznej sprawie uzywa takich a nie innych epitetow a ludzie sie smieja w tle jak te swinie. Nawet jezeli to prawda co mowi Claude nijak sie to ma do tego co powiedzial Hicks. Hmm
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Szarak napisał(a): Witam, niestety nie mogłem uczestniczyć. Czy spotkanie zostało gdzieś zarejestrowane?
(komentarz do newsa Spotkanie z Piotrem Cielebiasiem w Księgarni-Galerii "Nieznany Świat")

Jola napisał(a): Chce tylko napisane ze bardzo wspolczuje z powodu utraty kochanej suni ( I zwierzeta maj dusze! Mom Homerek po smierci przyszedl do mnie widzialam go na podlodze pray lozku a w sypialni w domu na pietrze slychac bylo Często pilke I Psie lapki na podlodze .I nie tylko Ja to slyszalam corka I Jej chlopak rowniez . Pozdrawiam
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

SAGE napisał(a): "Ile mnie jest?" , świadomość jest nieskończona, może być punktem lub nieskończoną przestrzenią lub jeszcze dalej. Podróż przez Wszechświat, to raczej przypomina to że on zawiera się w świadomości, niż świadomość podróżuje, raczej świadomość się rozszerza, a Wszechświat jest wewnątrz. Z opowiadania wynika, że bycie świadomością bez formy nie jest przyjemne, może po jakimś czasie można się do tego nowego stanu przyzwyczaić i go polubić.
(komentarz do audycji Rozmowy Poza Ciałem (4 listopada 2018) Rozmowa ze słuchaczem)

Blom napisał(a): Według mnie ewidentnie widać że coś się zapaliło ale nie wiadomo czy to był miotacz ognia - możliwe że tak ponieważ w ostatniej fazie płomień rozdziela się na dwie części. Gadanie jakoby to był jakiś refleks słoneczny to jakiś nonsens.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

yuby napisał(a): Świetna relacja bardzo podobna w pierwszych opisach do moich.
(komentarz do audycji Rozmowy Poza Ciałem (4 listopada 2018) Rozmowa ze słuchaczem)

selavi napisał(a): A już myślałem, że to koniec debat o którym nikt nie chciał głośno powiedzieć. Dobrze, że wracacie :)
(komentarz do audycji O niedzielnych debatach, UFO i Davidzie Icke...)

mario napisał(a): Żałuję ze nie bede w stanie uczestniczyc w spotkaniu z pane Piotrem, naprawde podziwiam przenikliwość umyslu. Licze na dobrej jakosci nagranie !
(komentarz do newsa Spotkanie z Piotrem Cielebiasiem w Księgarni-Galerii "Nieznany Świat")

jk napisał(a): Ja równiez nie mogę doczekać się debat :) Fajnie jakby chłopaki zrobili audycję o obiekcie Oumuamua i zaprosili tego gościa astronoma.
(komentarz do audycji O niedzielnych debatach, UFO i Davidzie Icke...)

Blom napisał(a): czekam z niecierpliwością na nowy sezon debat ufologicznych.
(komentarz do audycji O niedzielnych debatach, UFO i Davidzie Icke...)

Blom napisał(a): Jedna z lepszych audycji ostatnimi czasy bez spuszczania się nad trollami.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

selavi napisał(a): Co ty chcesz od stałego sceptyka, to jedyny ogarnięty dzwoniący do audycji, kiedyś jeszcze ktoś sensowny dzwonił dziś dzwonią albo bekające trole albo osoby nie mające kompletnie nic do powiedzenia albo koledzy Michała i rozmowa przeradza się w pogadankę o cenach mieszkań i pogodzie.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby, co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić (Mk 16,17-18) Tak mówił Jezus Chrystus - Ewangelia według świętego Marka. Adwentyści Dnia Siódmego nie praktykują tych rzeczy, a kościoły zielonoświątkowe i owszem (to naprawdę zupełnie inne wyznania i teolodzy obu denominacji mają ze sobą wiele punktów spornych). A kościół katolicki na pewno nie kwestionuje, że Bóg czynił i czyni, i będzie czynić cuda, najróżniejsze cuda. Kościół katolicki nie ma z takimi rzeczami żadnych teologicznych problemów, siła spokoju :)
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Na filmie, do którego link dajesz (1:17:03), to odłamek konstrukcji, być może od niego odbija się słońce, a spadając na pancerz wzbił pył (dym). To już ma sens, bo refleks słońca na pancerzu czołgu mi nie pasował z 2 powodów: pancerze czołgów są celowo pokrywane powłokami antyrefleksyjnymi (odpowiedni kolor, chropowatość, materiał - dla wojska to ważna sprawa), aby były mniej widoczne i słońce się w pancerzach czołgów nie powinno odbijać; drugi powód - widać dym.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Jaro napisał(a): Staly sceptyk to jedyna sensowna osoba ktora tam dzwoni czy sie to komus podoba czy nie.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Major napisał(a): Czołg który Michał wrzucał nie jest wyposażony w miotacz płomieni ponieważ ten model nie był przerabiany na nośniki miotaczy płomieni, mimo tego ze wyglada jakby strzelal jest to zwykly problem z beznadziejnej jakosci filmem na ktorym nie mozna dokladnie sie przyjrzec odbiciu swiatla
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Sebastian pn napisał(a): Świetna! super audycja, daje sporo do myślenia. Niestety, nasz świat schodzi na psy, prawdopodobnie przeżyjemy to na własnej skórze, upadek człowieczeństwa.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 48)

ZAWIEDZONY napisał(a): Michał pokazał jako koronny dowód miotaczy ognia ten link: https://www.youtube.com/watch?v=1vk_-Vuf2rY Ale jest to kilka razy słabsza wersja wprowadzająca w błąd, tutaj w lepszej jakości fragment ze świetnego dokumentu "Waco II, The Big Lie Continues" https://www.youtube.com/watch?v=ABiCv_KP1BA&f eature=youtu.be&t=4630 (polecam cały obejrzeć) Nie wiem jak można było tak zepsuć audycję o czymś tak ciekawym jak Waco. Słuchałem wiele polskich i zagranicznych podcastów o tym i ten był najgorszy mimo, że najnowszy. Dało mi to do myślenia i pokazało na jakim poziomie jest Teoria Chaosu oraz czemu powinienem dać sobie z nią spokój. Nie dość, że kłamstwa bez nawet najmniejszego researchu to jeszcze radiowo porażka (czytanie z wikipedii czy inne wpadki już pominę, szkoda czasu). Nie polecam
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

Zdun82 napisał(a): StałySceptyk ma odwagę kwestionować pewne rzeczy i zawsze ma jakieś sensowne argumenty. Wnosi do audycji więcej niż wszyscy kumple Michała razem wzięci, tylko linię blokują i gadają dosłownie pierdoły. Co mnie obchodzą ceny mieszkań w Londynie? No ludzie!
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

dejwid ajk napisał(a): Jak bardzo typowe dla Michała że postuje 45 sekundowy zmanipulowany klip bo mu pasuje do teorii podczas gdy wystarczy obejrzeć cały matariał żeby było jasne że to nie miotacz ognia, nie jest to odbicie słoneczne (chociaż może tak wyglądać wyjęte z kontekstu) ale jest to odłamek konstrukcji, prawdopodobnie jakiejś budowlanej płyty wiórowej czy inny gruz (reflection from debris ) który po wjeździe czołgu zaklinował się na pancerzu. Wysoki kontrast w stosunku do koloru pancerza i słabej jakości nagranie mogą się składać w tych pięcu sekundach na iluzję ognia ale wystarczy obejrzeć cały filmik a nie foliarski supercut żeby przejrzeć iluzję. tutaj link do momentu w filmie https://www.youtube.com/watch?v=ABiCv_KP1BA&f eature=youtu.be&t=4630 Skoro, jak sam, twierdzi jest to jedyny i koronny dowód Michała to jego teoria leży i kwiczy. Są dowody że sekciarze w Waco podpalili się sami i nie udało się prowadzącemu podwazyć niczego oprócz własnej już bardzo podkopanej wiarygodności.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

selavi napisał(a): @SkrzydlatyŻmij dokładnie, osobiście jestem w szoku, że Panowie Żelkowski i Żwikiewicz chadzają regularnie do świątyń i wierzą w te systemowe dogmaty, no ale co kto lubi :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 48)

selavi napisał(a): @ja pijesz do tego, że Zagórski współpracował w PRLu z nomenklaturą do czego zresztą sam się przyznał publicznie? Czy do tego, że promuje new age? O tych rzeczach wiem a to, że szanuję jego pracę i lubię czasami posłuchać nie znaczy, że łykam wszystko jak pelikan aczkolwiek niektóre poruszane tematy w jego telewizji przykładowo o handlu dziećmi, czipowaniu, szczepionkach, opryskach, gmo są moim zdaniem warte uwagi. Cała ta otoczka ezoteryczna jest rzeczywiście grubymi nićmi szyta ale przecież na kanale nie ma tylko tego typu filmów.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

WNoth napisał(a): Wciąż brak informacji i konkretów jak zmienić ten Świat. Ciekowostki i Newsy - ok. Alle reszta to tylko pogaduszki do ściany. Powiem krótko: ...cdn.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

rr07 napisał(a): SCEPTYKU STAŁY - załóż własny kanał, bądź twarz zamknij, zamiast namawiania Marcina by zamknął buzię i zakończył audycję. Twoje wtręty są zabawne. od paru lat ich słucham. W życiu nie uciążają mi rozmowy z Marcinami unikam takich.Bawi mnie słuchanie audycji. Offline zwykle. Tu (sceptyku) wierzysz a myślisz. że wiesz... Zwalcz w sobie to konftontacyjne nastawienie. CHCĘ POSŁUCHAĆ CZASEM MARCINA CHCĘ ( na jego 8 punktów polotu daję Ci 12 ale w odwadze 0 do 10 marcinowego ) .Przestań (tu wpisz sobie brzydkie słowo) waczyć z dzieniejszym od Ciebie.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=1vk_-Vuf2rY ten film był wrzucony na czata przez Michała i omawiany. Osobiście nie mam zdania, nie jestem w stanie stwierdzić, co to było, na podstawie tak krótkiego filmu, tak słabej jakości.
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

hideoKojima napisał(a): Ta teoria o czołgach z miotaczami ognia nie trzyma się kupy. To co Cloude i inni teoretycy spiskowi uważają za płomień jest... refleksem słonecznym na pancerzu czołgu :) Tutaj screen z filmu lepszej jakości - https://i.imgur.com/6fcYyQf.png Cloude wrzucał na czat ten film gorszej jakości bo mu pasował do tezy. Wstydziłbyś się Michał
(komentarz do audycji 2 listopada 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Bardzo fajna dyskusja na tematy religijne. Lubię takie dyskusje, choć tak po prawdzie: chrześcijaństwo jest wprowadzanym od IV wieku projektem politycznym na terenie Europy przez rządzące nią dominujące dynastie, obecnie projektem politycznie zamykanym przez rządzące Europą i większością świata dominujące dynastie. I tyle. My maluczcy nic tu nie zmienimy. Do tego jest to projekt toksyczny dla zwykłych szarych ludzi (wystarczy zwrócić uwagę na wpajanie poczucia winy z faktu samego istnienia na tej planecie jako człowiek). Dlatego mi go nie żal. Zanim projekt całkiem zniknie, jeszcze nas kopnie z trumny, jakimś światowym pseudo-ekumenizmem, czyli inną formą komunizmu, wszystko do tego zmierza, bo tak jest zaplanowane.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 48)

Ptaszek napisał(a): Rewelacyjna audycja tym razem Claude dziekuje.A co do stałego sceptyka to myśle że kswka stałego pierdoły była by bardziej na miejscu.
(komentarz do audycji 19 października 2018)

Major napisał(a): Czyli w 1965 r. UFO miało jakiś gorszej generacji silnik. I zostawiało dym po sobie. Dalej mnie to utrwala że te wszystkie obiekty to są ziemskie.
(komentarz do artykułu Fotografie UFO Rexa Heflina)

aro555 napisał(a): Dla mnie bomba Sławku nie przejmuj się krytyką Twój przekaz jest pozytywny ,to się da wyczuć.Obecnie mamy wysyp ludzi nieuczciwych z fałszywym przekazem u Ciebie tego nie ma,jest szczerość prostota i to co cenię najbardziej brak miejsca na interpretację,aby tak dalej, ściągam wszystkie Twoje audycje,będą mi towarzyszyły w pracy jak będę pokonywał tysiące kilometrów na europejskich autostradach
(komentarz do audycji Odc. 005 - Związki oczami duszy)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Tyle lat minęło, a nagonka na Wilhelma Reicha trwa, identyczna jak w USA w latach 50-siątych. O ile sąd w USA uniewinnił Reicha od zarzutu wykorzystywania seksualnego pacjentów, co wymyśliły służby specjalne, o tyle do dziś jest to powtarzane w Polsce, niewiarygodne wprost?! A oto mniej znany naukowiec, od którego Reich, być może, ściągną cześć pomysłów: Franciszek Rychnowski https://bialczynski.pl/2015/04/21/wielcdy-pol acy-franciszek-rychnowski /
(komentarz do audycji 26 października 2018)

Ginter napisał(a): Kolego@ja nie obrazaj ludzi swoja niekompetencja. Pan Zagorski ma b.liczne grono wielbicieli wiec chyba cos w tym jest. Prowadzc alter news dal sie poznac jako b.inteligentny czlowiek. Moze ty coś powiesz mądrego zamiast zaśmiecać komentarze? Czlowieku ogarnij sie. A chlopcow to masz u siebie w klasie.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

Monia napisał(a): Wiecie, ja jestem z Goleniowa i widziałam "to" jakoś 5 lat temu w dosyć ciekawych okolicznościach z odległości może 40 metrów. To bydlę jest wielkie, czarne, ma czerwone oczy i wygląda przerażająco. Trochę tak sobie wyobrażałam wilkołaka. Widziałam to w biały dzień, bo to było latem o 19 w lesie w miejscu, gdzie "to" do tej pory żyje. Jego wycie jest charakterystyczne, strasznie przenikliwe i jakby rozpaczające. 2 razy w nocy było blisko mojego domu po tamtych wydarzeniach. Dużo by opowiadać, ale jestem pewna, że gdyby zamontować na noc kamery na podczerwień w tamtym miejscu to by się to zobaczyło.
(komentarz do artykułu Pomórnik - nowe relacje i dowody!)

ja napisał(a): ty masz chyba nie po koleji w " łebie" synku ta cała ntv wlacznie z tym panem to jedno wielkie szambo a sadzę że jak podrosniesz to pojmiesz w czym rzecz - matko jedyna chroń nas.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Każdy dziennikarz robiący wywiady z osobami mającymi do powiedzenia coś kwestionującego główny nurt myślenia, jest niejako skazany na rozmawianie z dziwakami głoszącymi skrajne poglądy, czasem ujawniającymi prawdę a chwile później, ujawniającymi własną wiarę w przesądy np.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

Salieri napisał(a): jak juz mowicie ze dzwonil ten staly sceptyk to nie sciagam audycji , bo nie moge zniesc tego typa ktoremu sie wydaje ze zjadl wszyatkie rozumy i w ogole jest drazniacy
(komentarz do audycji 19 października 2018)

selavi napisał(a): PorozmawiajmyTV w pierwszej trójce? Przecież gość promuje jawnych szurów tj. Pająk, który twierdzi, że wszystkie religie poza katolicyzmem są sektą i za całym złem na świecie stoją oczywiście nie kto inny tylko żydzi. Śmieszny prostaczek-grafoman jednym słowem. Nagminnie promuje kolejnego szura niejakiego Potockiego oraz jakiś zupełnie odpalonych oszołomów pokroju Sanjaya i Ty twierdzisz, że niejaki Ator ośmiesza spiski? Swoją drogą facet robi typowy kanał dla dzieciaków i młodzieży także nie ma się co dziwić sposobu w jaki go prowadzi. Co do reszty kanałów, które wymieniałeś to jak najbardziej Zagórskiemu należy się wielki szacun za to co robi. Sam jego wkład i ogrom pracy jaki włożył w NTV jest godny podziwu a materiały jak najbardziej ciekawe i godne uwagi, chociaż też znajdziemy tam totalnie odpalonych gości opowiadających jakieś absurdalne brednie jak przykładowo Kwiecień (ale to dawne czasy i nie jest to 90% materiału jak w przypadku PorozmawiajmyTV). Tagentv ujdzie, głównie dzięki Jaśkowskiemu i Danucie Adamsko-Rutkowskiej. Jak dla mnie najlepsze i najciekawsze materiały w temacie spiskowej robi prisonplanet.pl i baldtv, reszty polskojęzycznych kanałów, które wymieniłeś nawet nie znam.
(komentarz do audycji 26 października 2018)

Marek 79 napisał(a): Witam ponownie. Szkoda, że w temacie tego odcinka Bibliotekarium tylko ja się produkuje. No nic, co mam napisać będzie napisane. Otóż wpadła mi inna książka Pani Joanny "Dziedzictwo von Becków" i zacząłem ją czytać. Lubię takie klimaty, tzw życiowe czyli autentyczne, oparte na historii ludzi z doświadczeniem itd. Pomimo, że czasami, powtórzę... czasami jak dla faceta deczko za dużo tego... kobiecego klimatu to relacje międzyludzkie i czasy w których przyszło im żyć... wciągają. Lubię takie książki odpowiadające o rzeczach niezwykłych a jednak prawdziwych. O ludziach z pozoru prostych a naginających rzeczywistość. Polecam prozę Pani Joanny. Swoją drogą to również marzy mi się opisać w podobnym klimacie pewną historię - trzeba jednak jeszcze do tego troszkę podrosnąć. Pozdrawiam Myszograj Marek.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 47)

marq napisał(a): I znów Chris oraz Panowie "wizytatorzy" z WENUS.... Pisałem kilka razy, iż gdyby ode mnie zależał cel eksploracji Kosmosu to zainteresowałbym się właśnie Wenus... Jej Arcy gęsta może, ze i kwasowo-zasadowo odporna gęsta warstwowa atmosfera może pod sobą kryć planetę możliwą do życia dla nas bez kombinezonów. Wenus to bliźniacza planeta Ziemi Powinna znajdować się w miejscu marsa za nią planeta X -gdzie obecnie jest pas asteroid a w miejscu wenus winien być Mars - Moze dlatego tak oberwał jak od Marsa odrywał się Merkury, czy inna katastrofa. Po zamianie pozycji Mars - Wenus do Ziemi dołączono Księżyc dlatego jest tak precyzyjnie skonstruowany i posadowiony w relacji Ziemia -Księżyc -Słońce... !! A wiadomo o tym od lat 1960-tych i sond CCCP Które osiadły na powierzchni Wenus i zdążyły coś przesłać .... Jest to osobny temat, jak nie na 4ro godz. Debatę UFO-logiczną to może dla Chrisa na Jednotematyczną tak 1h 30min Polaraksy - zastanów się Chris, ponieważ "czuję" iż także jesteś zwolennikiem Wenus jako Bliźniaczej Ziemi Mylę się - ??? Pozdrawiam Wszystkich NaRka...
(komentarz do audycji XXXIV Debata Ufologiczna Online: Ludzie w czerni)

Nawiedzony Zagracony napisał(a): A tam nie używają :D https://www.youtube.com/watch?v=DH-iCbtPhPE&t =593s pozdrawiam
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Koneczny doktoryzował się na UJ z historii, tytuł pracy: "Najdawniejsze stosunki Inflant z Polską do r. 1393", tak więc chyba nie tylko znał się na teatrze (jak mówił Stały Sceptyk) - dlatego uważam, że bije pianę. Natomiast oczywiście, gdyby nawet był hydraulikiem bez podstawówki, a coś genialnego napisał o cywilizacjach, to i tak należy to doceniać.
(komentarz do audycji 19 października 2018)

Marek 79 napisał(a): Audycja kojarzy mi się z inną książką : Zsyłka Marii Łęczyckiej - zapewne dobrze znanej Pani Joannie. Jeśli to ta sama tematyka i podobny klimat to polecana powieść musi być również dobra.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 47)

selavi napisał(a): na Konecznego nawet kilka razy powoływał się Bartosiak gdy wspominał o cywilizacjach, który w zakresie geopolityki w tym kraju ma chyba najwięcej do powiedzenia także jak najbardziej się zgadzam, Konecznego warto przestudiować bo jego koncept cywilizacji jest cały czas jak najbardziej aktualny. Co do stałego sceptyka to jego wyjściowym argumentem było to, że Koneczny był historiozofem a nie socjologiem co jest żadnym argumentem. Wyżej wspomniany Bartosiak jest z zawodu mecenasem co nie przeszkadza mu być cenionym geostrategiem między innymi wśród kadry oficerskiej WP czy wśród światowej sławy politologów tj. Friedman oraz pisać świetne książki w tych tematach, także argument chybiony. Jeżeli chodzi ogólnie o telefony stałego sceptyka to są one jednymi z wartościowszych jakie ostatnio dzwonią. Dobrze jest posłuchać innego zdania niż tworzyć wzajemne kółko adoracji także Michał, odstaw sprawy osobiste na bok bo zdaje się, że wspominałeś coś o tej aferze z Krawcem i jego radiem, że niby stały sceptyk brał w tym udział, nas słuchaczy to nie obchodzi, przynajmniej mnie nie obchodzi z kim masz kosę, mnie interesuje co on ma do powiedzenia, także mógłbyś jego telefony jednak odbierać, tym bardziej, że gość nie troluje tylko ma odmienne zdanie od Ciebie, które przynajmniej stara się obronić argumentami. No chyba, że rzeczywiście robisz tą audycję dla siebie co nie raz było tu podnoszone i takim ruchem tylko się pogrążysz jeszcze bardziej
(komentarz do audycji 19 października 2018)

Wrs napisał(a): W jednej z jego książek padły mniej więcej takie słowa "za twojego życia nastąpi ogromne zmniejszenie gatunku ludzkiego", Bruce umarł a to się nie stało.
(komentarz do newsa Zmarł Bruce Moen)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=QeqsU4TLqS8 Stały Sceptyk (wiadomo dyskusja i odmienny punk widzenia - to się podoba wielu), na prawdę, niesłusznie czepia się Feliksa Konecznego i jego teorii cywilizacji, którą rozwiną socjocybernetyk Józef Kossecki, uczeń (wybitny uczeń) profesora Mariana Mazura (moim zdaniem jednego z najlepszych naukowców polskich - cybernetyka, metronoma i elektronika). Cała ta dyskusja ze strony Stałego Sceptyka zamienia się w bicie piany, niestety.
(komentarz do audycji 19 października 2018)

marq napisał(a): ... przez ~70 lat nauczył nas o myśleniu, ze istnieją także inne osoby /cywilizacje planety z istotami ludźmi humanoidalnymi oraz /czy /i..., a także, ze na samej Ziemi w ramach tylko samej obecnej rasy Ludzkiej homo-sap... istnieją nie Dwie płcie, ale conajmniej kilka do kilkunastu oraz iż z początkiem XXI ery "Chrystusowej" /"po-chrystusowej" potrzebujemy toalety /szalety minimum dla Trzech płci i to zaledwie od mniej niż 10ciu lat (i jest to stan na 2018 rok i nie jest to nasze ostatnie słowo w uczeniu się od Obcych).... A to tylko w ramach płci od XXI wiemy tez, ze potrzebujemy kilkudziesięciu szczepionek najlepiej w 1-szym roku życia których składu nie znają sami ich twórcy ale by nie nazywać ich ignorantami .nieukami /etc wiedzą, że zawierają one multum substancji nie tylko dla nas szkodliwych ale zabójczych Uczą wiec nas, ze tej Ziemi a już większej części tych Obcych wcale nie jesteśmy potrzebni oprócz może kilku elementów /substancji które to zarazem nazwy struktury, wzory, modele są wręcz zakazane by Człowiek-Ziemianin mógł Je ( nazwy struktury, wzory, modele) poznać .... I najinteligentniejszym z inteligentnych - lub conajmniej blisko Ich a zarazem ponoć naszych stwórców stworzonych na owych Obcych podobieństwo oraz Wzór to nie przeszkadza i nie wadzi .... Są jak III RP dla swych obywateli narodowości Polskiej.... Zdaniem ograniczonego głupola ziemianina -moim - jakoś dziwną owi arcy rozwinięci posiadają inteligencje, będącą owocem owego Arcy-rozwoju Obcych .... Oby me /moje 7-me pokolenie zstępne (conajmniej 7) ich nie poznało face in /tu face. .... .. ... mym zdaniem wcale ich Nas los nie obchodzi natomiast bardzo martwią się degradacją Ziemi, którą my Ludzie wyczyniamy - wniosek musi im być ona w planach do czegoś ARCY Arcy Niezbędna a conajmniej Bardzo, bardzo, bardzo POTRZEBNA - Oby jak-najpóźniej była im potrzebna a Człowiek zaniechał degradacji albo wręcz wg wzorów i modeli matematycznych ograniczyli niszczenie planety i w 100 % wstrzymali Auto Destrukcję Zdrowia, Psychiki oraz Duchowości Nas Samych !! Pozdrawiam
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Marek 79 napisał(a): Witam ponownie. Krótki komentarz - zacznę od końca. Opowiadanie Piotra dobre. Realizm oparł na dużej dawce alkoholu i to się trzyma kupy. Najzabawniejszy motyw to jak jeden mówi do drugiego - bądź cicho bo ich wypłoszymy (jakoś tak) - to było dobre. Poza tym motyw jajka i alkoholu... pomysł równoległy do mojego - dziwny przypadek ale to najprawdopodobniej wyjdzie z czasem. Co do pierwszego opowiada, to również całość się broni. Niezły eksperyment moim zdaniem. Przecież takiej reakcji alergicznej ludzkość jeszcze nie doświadczyła, zatem jej efekty nie są znane i reakcje bohaterów są w zasadzie zasadne. Po drugie, to są warsztaty. Gdzie człowiek może uczyć się i próbować czegoś innego, nowego jak nie u Was - brawo Bruno. Pozdrawiam Myszograj Marek. Ps. Identyczny komentarz zamieściłem w ramach odpowiedzi do wcześniejszego - a miał być jako zwykły. Mój błąd.
(komentarz do audycji ABW #027)

Gos napisał(a): Ciepło, ciepło ale "Wszechświat" może być mniejszy niż atom.
(komentarz do audycji Odc. 003 - Dusza w szerszej perspektywie)

Ivellios napisał(a): Jest niesamowicie zawalony pracą redakcyjną. Dlatego między innymi nie ma jeszcze debat.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (10 czerwca 2018))

Antares napisał(a): Może głupie pytanie, ale co się dzieje z Piotrem Cielebiasiem? Od dłuższego czasu jakoś nie słychać jego głosu. Mam nadzieję, że przyczyną nie jest abdukcja przez reptilian ;-)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (10 czerwca 2018))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Może więc audycja z Henrykiem Pająkiem, a może z Arturem Lalakiem - rody panujące i cykliczne kataklizmy (to jest chyba temat bardziej globalny niż cokolwiek). Ale wiem, że ci ludzie już opublikowali swoje, więc trzeba by ewentualnie pociągnąć nieco tematy dalej i nie przegadać jednocześnie tych tematów. Co do łowcy pedofili, nie dogadasz się z nim, wystarczy spojrzeć na faceta. Wszystkie przypuszczenia słuszne, spróbowałeś, próbować warto.
(komentarz do audycji 12 października 2018)

selavi napisał(a): Eee tam przesadzasz, mi się w ostateczności podobał taki zabieg choć nie ukrywam, że po cichu liczyłem, że z jajka wyskoczy Alien Gigera albo Coś Carpentera i zacznie masakrować naszych bohaterów bo początek do pojawiania się naukowców był na prawdę klimatyczny i fajnie budował napięcie :) Do jednego do czego bym się przyczepił to do tego, że autor wpuścił wątek z chęcią zjedzenia jajecznicy ze strusiego jajka przez co gdy studenci wpadli na pomysł użycia wehikułu czasu domyśliłem się, że to jajko skończy na patelni :) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trzeba było jakoś posklejać tym jajkiem cały konstrukt opowiadania i wyjaśnić początkowo skąd się wzięło ale niestety ten zabieg odkrywa po pewnym czasie karty.
(komentarz do audycji ABW #027)

Adam napisał(a): Niestety drugie opowiadanie jest pozszywane w niektórych miejscach grubymi nićmi. Mamy uwierzyć, że studenci widzą zjawisko podróży w czasie w ogóle nie są zszokowani, tylko cieszą się z kilku stówek i jeden wysyła drugiego po alkohol?! Really?! To się nie trzyma kupy. Tak mogłyby się zachować proste wioskowe pijaczki, ale nie inteligentni ludzie nawet jeżeli są pijani.
(komentarz do audycji ABW #027)

selavi napisał(a): To drugie opowiadanko nawet niezłe. Z początku klimat jak z dobrego slashera a konstrukt i motyw z czasem rzeczywiście mistrzowski
(komentarz do audycji ABW #027)

piot napisał(a): Witam panów . Pewnie przeoczylem ale tej jesieni miały być wydane drukiem opowiadania podpalaczy nieba . Może przeoczylem info bo szczeze tych audycji bylo tyle ze mogłem niedosluchac . Proszę o info czy kiedykolwiek będą ? Pozdrawiam
(komentarz do audycji ABW #027)

nick napisał(a): Nie tyle dla siebie, tylko dla podbijania swojego "ego". Ileż to już razy sam sobie przeczył i zmieniał zdanie, ile razy powtarzał bzdury jako fakty i wmawiał, że fakty to bzdury... Ale nie martwcie się, w tej audycji nie chodzi o fakty, ba! nie chodzi nawet o teorie spiskowe! Celem jest udowodnienie (głównie samemu sobie), że jest się lepszym od innych, że jest się elitą, że, umówmy się (XD), bez wykształcenia (wywalony ze studiów), bez ambicji (od lat ta sama prosta praca, którą niedługo wyeliminują roboty), nawet bez żelaznego charakteru i woli (wyrostki potrafią wytrzymać zatrzymanie "48" z bluzgami i poniżaniem w pakiecie dzielniej niż Michał jeden ciąg przesłuchań, w dodatku od razu zadeklarował, że ze strachu wycofuje się z "drażliwych" tematów). Ale przecież lepszym czyni go, że "zarabia więcej niż profesor w Polsce", i że wychwalają go w telefonach fizyczni robotnicy po nocce na saksach. Pamiętam śmieszno-straszną sytuację sprzed kilku lat, kiedy spierali się na antenie ze stałym sceptykiem o ocenę źródeł, podejście do weryfikacji informacji i tym podobne sprawy. Słucham i myślę "kurczę, ale fajna rozmowa wyszła!". A tu zaraz po rozłączeniu się sceptyka Michał stwierdza, że nie lubi tego typu rozmów, bo to gadanie o d**pie Maryny i nic z tego nie wynika XD Uprzedzając pytania - słucham, bo jestem opłacony (a tak serio jest to dobre studium pogrążania się w odmętach psychicznej nierównowagi). O kurde, kilka złotych wierszówki wpadnie! PS Do tego dochodzą mrzonki o wielkich mediach, kawiarenkach i wydawnictwach, ale o tym już kiedyś pisałem, szkoda bilderbergowskiej wierszówki.
(komentarz do audycji 12 października 2018)

selavi napisał(a): Ivellios a te gadanie Michała, że ściga go mosad w Polsce i czycha na niego seryjny samobójca to też jest prawdą? Michał albo cynicznie ściemnia albo ma paranoje i to grube paranoje co jest już zaliczane do chorób psychicznych.
(komentarz do audycji 12 października 2018)

selavi napisał(a): Ivellios zły temat audycji podałeś, powinno być "Ceny wynajmu mieszkań na Wyspach Brytyjskich :) To chyba jedyna taka audycja gdzie pan prowadzący gawędzi sobie z dzwoniącym jak dobry znajomy na pogadance w barze mówiąc o wszystkim i o niczym tylko nie o temacie audycji. Ktoś kiedyś tu napisał, że Michał robi tą audycję w głównej mierze dla siebie i rzeczywiście mam coraz mniej wątpliwości, że to jest prawdą.
(komentarz do audycji 12 października 2018)

Ivellios napisał(a): A nie pomyślałeś, że to Michała ktoś mógł wprowadzić w błąd? Też byś uwierzył w taką fałszywkę, gdyby 50 trolli się umówiło że zrobią Cię w przysłowiowego chuja i z nie wiadomo ilu różnych kont poinformują Cię, że "w takim i takim programie zostaniesz zeszkalowany ps to prawda, po co miałbym kłamać"...
(komentarz do audycji 12 października 2018)

Dunny napisał(a): Bardzo dobra i mądra rada. Czy to jest użyteczne?
(komentarz do artykułu Co jest prawdziwe? Co rozumiemy przez "prawdziwe"?)

zmienny słuchacz napisał(a): specjalnie włączyłem dziś Skandalistów, by zobaczyć o co chodzi. i co? i jest Ewa Minge. nie wiem jakim człowiekiem trzeba być, żeby kłamać tak jak Claude. wstyd.
(komentarz do audycji 12 października 2018)

Gos napisał(a): To o czym mówi gość, te wszystkie problemy i zagadnienia nazywają się innymi słowy - kołem narodzin i śmierci. Ważne jest by poznać wiedzę by się z niego uwolinić. A jest to bardzo trudne. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Odc. 002 - Trudne pytania, trudne odpowiedzi)

Psitunia napisał(a): To prawda ,mam kilka zdjęć ,chyba jestem coś w rodzaju medium ,są nie tylko obecne duchy ,które są uwidocznione na zdjęciach ale także właśnie te banki jak ja je nazywam .To moje nowe odkrycie ...
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

marq napisał(a): Kraje anglosaskie czytaj - Kraje najbardziej agresywne, awanturnicze, uzurpatorskie, imperialistyczne a zarazem Fałszywe. Od 300 lat nie było konfliktu na Ziemi w którym nie wzięliby udziału Anglosasi w 90% z obu stron konfliktu !!! Tak, że mnie to zestawienie nie dziwi. Przecież los Polski byłby zupełnie inny gdyby Anglia nie wepchnęła nas w 1939 r w wojnę z Niemcami. Gdyby w 1939 r Polska wraz z Niemcami i krajami co stały po stronie III Rzeszy w czasie II WW daję złoto za orzechy, ze GB stanęłyby po stronie mega czerwonym wówczas CCCP !!!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (6 maja 2018))

yuby napisał(a): Cześć, dziękuję za ten cykl audycji. Tematy świadomości zawsze były dla mnie ważne i interesujące. Zawsze byłem głodny wiedzy w tym temacie co ukierunkowanło moje życie. Proszę się nie przejmować hejtem. Dziś to norma, sam tego nie raz doświadczyłem a perfekcji nabierze pan w czasie. P.s. Skorzystam z okazji i juz zapowię, że 23.10.2018 po pana audycji tj 22:00 poprowadzę moją autorską audycję pt.: Czas snu: Dom dusz w różnych konceptach oraz moje wnioski. Więc będzie interesująco. Swoją drogą właśnie Pana audycja zmobilizowaładnie mnie. Pozdrawiam :) P&L
(komentarz do audycji Odc. 002 - Trudne pytania, trudne odpowiedzi)

dejwid ajk napisał(a): Ale książka kucharska anarchisty była i w niej jak robić LSD, walczyć z faszyzmem, skutecznie kraść ze sklepów żeby podkopac korporacje i nawalić się po taniości. Co prawda było to po angielsku i Michał niewiele rozumiał ale sam widok spisu treści dał mu wypieki na twarzy które do dziś się palą. Kiedyś to było, a dzisiaj nie ma, no umówmy się!
(komentarz do audycji 21 września 2018)

umizumi napisał(a): Bardzo relaksująca audycja. Coś idealnego na poniedziałek przed halaśliwym tygodniem..
(komentarz do audycji Odc. 001 - Wprowadzenie)

alexdanek napisał(a): Uwielbiam Toma Campbella i sposób w jaki tłumaczy. Ps. ostatnio spotykam się z określeniem rodzaju medytacji jako "medytacja czarnego słońca" i różne porady by tego nie uskuteczniać. Dla kogoś, kto praktykuje, to zastanawiające. Myślę, że to dobre miejsce na zapytanie o to, nie mogę nigdzie znaleźć jakiejkolwiek informacji o tym. Może tutaj się czegoś dowiem? Pozdrawiam.
(komentarz do artykułu Czy OOBE i medytacja są niebezpieczne? Odpowiada fizyk Thomas Campbell)

selavi napisał(a): @Max dokładnie, ludziom popieprzyło się w głowach, nie zdają sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie takiej infrastruktury jaką trzeba zapewnić aby ten youtub w ogóle działał a działa bardzo dobrze i w dodatku jest za frajer. Skoro ktoś płaci za to żeby jakiś Kowalski mógł sobie za darmo z tejże platformy korzystać to oczywistym jest, że ustala zasady i decyduje o tym co można tam robić a czego nie można. Nie wiem dla mnie to jest oczywistą oczywistością w moim domu ja ustalam zasady a nie goście tak samo jest na youtubie a widzę, że niektórzy mają jakieś roszczeniowe postawy, że jak to można coś tam blokować i pieprzą coś o łamaniu wolności słowa no ludzie google to prywatna korpo a nie dobro ludzkości także robi ze swoimi platformami co jej się żywnie podoba i ma do tego pełne prawo może nawet z dnia na dzień wyłączyć yt i powypieprzać te wasze filmy
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): mnie najbardziej bawią te wspominki Michała o technologi z lat 90 i ten wyidealizowany obraz sieci z tamtych czasów. Prawda jest taka, że gówno wtedy było a wiem co mówię bo te czasy przypadały na moją młodość. Na początku lat 2000 jeszcze gówno było a nie internet z prawdziwego zdarzenia już nie mówiąc o latach 90
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): jeżeli chodzi o świadomość to Danuta Adamska-Rutkowska ma bardzo ciekawe poglądy na te kwestie: https://www.youtube.com/watch?v=p_S-kvlQE1Y https://www.youtube.com/watch?v=ZdVpi4_Zi1A https://www.paranormalium.pl/iBkjhjv7_jw,film.html Co do piłki kopanej też nie znoszę co ciekawe nawet w dużym mieście gdy jest jakaś większa impreza piłkarska i gra Polska to ulice pustoszeją a z mieszkań dochodzą spontaniczne wybuchy radości. No to jest już nawet więcej niż kontrola umysłów to jest po prostu masowe duraczenie :) pozdro
(komentarz do audycji Chata Mistyka #051)

Ivellios napisał(a): A jednak, z powodu jakiegoś glitcha w oprogramowaniu audycja odtworzyła się o 20:00 ;-)
(komentarz do newsa Panowie z Bibliotekarium dociekają, dlaczego prawda jest piękna)

Ivellios napisał(a): Taka uwaga ode mnie. Jutro będę na Warsztatach Hemi-Sync, według programu do 20:30 będą trwały ćwiczenia, jednak jest możliwe, że mogą się one nieco przedłużyć. Stąd też prośba do słuchaczy aby nie "jedli" mnie ani panów Ż&Ż jeśli emisja podcastu się opóźni. Gdyby z jakiegoś powodu nie udało się audycji wyemitować, to jej zapis automatycznie "weźmie się i się opublikuje" na youtube (wstawiłem odcinek już teraz z zaplanowaną publikacją).
(komentarz do newsa Panowie z Bibliotekarium dociekają, dlaczego prawda jest piękna)

Jaro napisał(a): Audycja jak zwykle na poziomie choc przychylam sie do zdania @Gintra. Panowie zostawcie dyskusje polityczne innym w innych audycjach, Wy jestescie genialni w innej materii Czekamy na kolejna audycje.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

bibliotekarium.pl napisał(a): Ale przecież było o książkach:) Niestety są i takie książki,które budzą niepokój. Uważamy, że czasami warto o nich wspomnieć, bo jeśli nawet my zapomnimy o politykach, to politycy nie zapomną o nas i zgotują nam nieciekawy los. Nam oraz tym wszystkim fajnym ludziom ze swoich krajów, emanują pozytywną energią. Dugin taką energią nie emanuje, ale ma wpływ na ludzi,którzy decydują o ruchach na wielkiej szachownicy. Zgadzamy się, że Dugin i jego teoria geopolityczna, to nie cała Rosja. Ale on uważa , że tak własnie jest. Niepokojące i dlatego warto było zrobić tę audycję. Pozdrawiamy.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

dejwid ajk napisał(a): Zgadzam się z nickiem, Michał to by mógł sam dawać takie lekcje a jak przyjdzie pora to metoda na zabezpieczenie audycji przyjdzie do Michała we śnie jak wizja drugiej ziemi, telefonu grawitacyjnego czy orgonita-hantli.
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Ginter napisał(a): Miało być o książkach... Siłą tej audycji jest to ze mozna sie oderwac o rzeczywistosci i zapomniec o tym syfie jakim jest polityka. Troche sie dzis zawiodlem. A co do wrogow to w czasie moich wizyt w wielu krajach na calym swiecie(rosja 3 krotnie/nie jako turysta w hotelu na allu) ludzie wszedzie sa serdeczni i nigdy nie spotkalem sie z wrogoscia. Emanujesz pozytywna energia i to samo dostajesz od czlowieka. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

bibliotekarium napisał(a): Dziękujemy za Pańskie merytoryczne i ciekawe wpisy. Miło jest wiedzieć, że nasze pogwarki ktoś uznaje za ciekawe. Jeszcze raz dzięki.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

nick napisał(a): Niebezpiecznik, z3s i sekurak są nasłani, poznaję po oczach. Poza tym Michał wszystko już wie z internetu z biblioteki w 1995 - co tam takie patałachy mu mogą poradzić? A znają chociaż liczby zespolone? Potrafią dawać porady naukowcom udowadniającym hipotezę Riemanna?! No ludzie! Idiokracja!
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): @Kehran Meshe michał powinien po pierwsze mniej się tym wszystkim przejmować po drugie zainteresować się bezpieczeństwem w sieci i to na poziomie co najmniej takim jakim szkoli się pracowników w korporacjach i mówię tu zupełnie poważnie, niebezpiecznik/z3s czy securak prowadzą takie szkolenia także dla osób fizycznych i nie tylko dla sysopów czy koderów, przykładowo mają szkolenia kierowane do dziennikarzy śledczych. Także na miejscu Michała rozpatrzyłbym czy nie zainwestować w takie szkolenie. Co do zabezpieczenia swojej infrastruktury domowej to na helionie są stosowne lektury tym bardziej wystarczą skoro Michał twierdzi, że studiował przez pewien czas informatykę i jakieś pojęcie ma
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): A jeszcze co do Giedroycia to nie zapominajmy, że 100 lat temu Rzeczpospolita miała zupełnie inne granice i panowała zupełnie inna architektura bezpieczeństwa i ładu w Europie. Rzeczywiście bufor oddzielający nas od Rosji w postaci niezależnej od Rosji i niepodległej Ukrainy jest nam bardzo potrzebny i tu nic się nie zmieniło w tej kwestii aczkolwiek nie przesadzałbym ze stwierdzeniem, że bez niepodległej Ukrainy nie ma niepodległej Rzeczpospolitej, jest to wielkim nadużyciem. Podsumowując bardzo fajnie, że pojawiła się taka audycja i że promujecie takie tuzy polskiej myśli geopolitycznej jak Bartosiak czy Sykulski co do Dugina to pewnie, że warto poznać jaki poglądy prezentuje nasz odwieczny konkurent geopolityczny i kulturowy - Rosja aczkolwiek Dugin pomija wiele ważnych kwestii i bardzo trudnego położenia geograficznego Rosji (o czym przykładowo wspomina Bartosiak czy nie raz wspominały tuzy amerykańskiej geopolityki tj Kissinger czy Brzeziński), miast tego jak Panowie wspominaliście wplata jakieś bogo-ojczyźniane brednie co nie jest jakąś nowością u nas przykładowo Braun czy Gryguć czynią podobnie wplatając w geopolitykę żydowskie spiski, uwielbienie katolicyzmu i inne pobieżne tematy ... pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

selavi napisał(a): Fajna audycja. Co do Dugina to celowo pomija on w tych swoich fantasmagoriach Chiny a to dlatego, że nagle wszystkie te jego wywody szlak trafia. Chińczycy wiecznie nie będą przyglądali się z zazdrością na zasoby Rosji znajdujące się na Syberii i wcześniej czy później sięgną po nie ręką a jeżeli Duginowi marzy się trwały sojusz z Chinami to jest w wielkim błędzie. Jeżeli do takiego sojuszu kiedykolwiek dojdzie (co wcale też nie jest takie oczywiste) to Chińczycy wykorzystają Rosjan do rozegrania Amerykanów a potem chapną wszystko co jest na wschód od Uralu co w następstwie spowoduje kolejną już w historii wielką smutę i rozpad Rosji bo bez kopalin i metali surowcowych gospodarka rosyjska nie istnieje.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 45)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ciekawa byłaby audycja ujawniająca rody rządzące światem, te ponad Rothschildami i 17 rodzinami bankierskimi, o których pisze Song Hongbing. Jeśli są ponad...? Bo to temat do dyskusji. Czy o tych rodzinach mówi Artur Lalak? https://www.youtube.com/watch?v=QPGi1DBK0t4 To byłby ambitny i globalny temat dużego kalibru, ale nie wiem czy Claude sam by go ciekawie pociągną?
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Max napisał(a): Youtube to prywatna firma , mogą sobie usuwać co chcą , ludzie się nastawili że to jakiś dobry wujek z workiem kasy który robi co chcą i płaci za kciuki ... a to narzędzie manipulacji jak każde inne , stworzone w jakimś celu .
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Ivellios napisał(a): Faktycznie, z trzeba debatami coś jest nie tak. Podmienię je dzisiaj w wolnej chwili.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Havana napisał(a): najpierw ściągam, a potem słucham na komputerze
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Ivellios napisał(a): Napisz, czy słuchasz na smartfonie czy na komputerze, i czy najpierw ściągasz mp3 czy słuchasz tylko przez przeglądarkę.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Havana napisał(a): czy debata 88. trwa 16 minut? na YT trwa 3 godziny, w info podajecie również prawie 3 godziny, a jak się chce słuchać to tylko 16:49 - dlaczego?
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=OT0yoo9B2Bc Nikną piosenki IRA z YouTuba: https://www.youtube.com/watch?v=bPrcRsqqNZ0 https://www.youtube.com/watch?v=eVAOW23GnFM (DECOMMISSIONING SONG) z powodu, przeczytajcie sobie sami, wiadomo terroryzm nam grozi
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): @Kehran Meshe to są zdaje się media okołetechniczne a nie społeczne żeby poruszać takie sprawy
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Antares napisał(a): Ale niestety większość luminarzy środowiska alternatywnego zza Wielkiej Wody tak działa i przyznam szczerze, coraz częściej opada mnie takie zniechęcenie że nie tylko chcę ich słuchać ale wręcz o nich słuchać. Rzadko zdarza mi się słuchać kogoś nieodlecianego badacza zjawisk alternatywnych z tamtego obszaru (choć zdarzają się - ja na przykład lubię Micaha Hanksa). Zadziwia mnie jedno, że tylu ludzi daje się zrobić w balona. Wystarczy poczytać czy posłuchać polskich opinii sprzed dwóch lat o Projekcie Disclosure ile osób się na to złapało.
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

Kehran Meshe napisał(a): w jakich mediach? może w tych samych które przedstawiły próbę wyłudzenia pieniędzy na dane Clouda podając jego imię i nazwisko nie sadze aby na świecie było ponad 7 miliardów prób podszycia się pod dane innej osoby pisząc media, miałem na myśli media internetowe
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): nagłośnić sprawę w polskich mediach jakich? przecież takich przypadków jest tyle ile ludzi na świecie chłopcze a klod nie jest synalkiem premiera czy innego polskiego oligarchy pokrzywdzonym przez jakiego trolażeby zrobić o nim reportaż w uwadze
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Kehran Meshe napisał(a): Może warto nagłośnić sprawę w polskich mediach, że trolle podszywają się pod ciebie Klodzie popełniając przestępstwa, z jednej strony może to spowodować inne spojrzenie służb na sprawę, z drugiej oznacza darmową reklame dla audycji
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Ostatnia czakra napisał(a): Potrzebne jest tu jeszcze zdjęcie Twojego stolca, tuż po opróżnieniu. Myślę że to wiele wyjaśni.
(komentarz do zdjęcia Orbsy)

selavi@gmail.com napisał(a): @Ivellios ogólnie to wyglądało tak, popijam kawę i Michał zaczyna ten wątek o grach i tak sobie myślę o zaraz wymieni Quaka albo Unreala (moje klimaty) ale jak padło słowo bilard to wierz mi, że musiałem wycierać monitor z kropel kawy :) Za to jeszcze lubię tą audycję jak mój śmiech o 2 w nocy budzi resztę domowników :)
(komentarz do audycji 21 września 2018)

yuby napisał(a): Mimo wszystko przerwa niezauważalna. Brawo
(komentarz do audycji 21 września 2018)

Ivellios napisał(a): Być może Michał preferuje pochodne Quake`a (być może jajeczne przeglądarkowe Shell Shockers?), w których w sekundę po zespawnowaniu się już można stracić życie :D
(komentarz do audycji 21 września 2018)

selavi napisał(a): "World of Tanks nie to za wolne, bardziej lubię dynamiczne gry - bilard" Claude Monet Ogólnie niezła beka jest ostatnio z tych audycji, poziom spada wprost proporcjonalnie do ilości wytworzonych przez Michała audycji. Brawo dla dzwoniącego słuchacza "abstynenta", który napomknął o pasjach i o tym co nas trzyma przy życiu, to chyba jedyny ogarnięty telefon od jakiegoś roku.
(komentarz do audycji 21 września 2018)

alexdanek napisał(a): Witam .Chciałabym się czegoś dowiedzieć odn kursu jednak strona się nie otwiera. Można prosić o jakieś namiary? Pozdrawiam serdecznie .
(komentarz do newsa Warsztat Podróży Niefizycznych wg metody Bruce Moena. Specjalna zniżka dla Słuchaczy Radia Paranormalium!)

marq napisał(a): Ja na 100% obstawiam iż Wenus powinno być pierwszym celem ekspansji Człowieka w US poza pierwszym oczywiście Księżycem Pzdr. ...
(komentarz do audycji IX Debata (nie)kontrolowana: Słynni jasnowidze i ich przepowiednie cz. 1)

Ivellios napisał(a): W pierwszej godzinie audycji mogą się zdarzyć lekkie przeskoki spowodowane DDoS-em. Nagrywarki poradziły sobie jednak na tyle dobrze, że udało mi się z tego poskładać prawie kompletne nagranie, właściwie brakuje tylko kilkunastu sekund zapisu, nie wpłynęło to jednak znacząco na sens wypowiedzi.
(komentarz do audycji 21 września 2018)

peri333 napisał(a): Jestem w szoku bowłaśnie coś takiego mnie niedawno spotkało. Zupełnie się tego nie spodziewałam a było to jak płynny ogień , wstrząs każdej mojej komórki ,o mało nie zemdlałam, musiał mnie podtrzymać , nie mogłam oderwać od niego oczu , przez moment byliśmy zespoleni w pomieszczeniu pełnym ludzi , a mnie ogarnęła taka żądza , kto tego nie przeżył nigdy nie zrozumie. Jest ode mnie dużo młodszy. Jedyne czego pragnę to kochać się z Nim nieprzytomnie.Teraz już wiem dlaczego zawsze wyglądałam dużo młodziej niż metryka ,dlaczego tak dbałam o swoją urodę ,dla tej chwili właśnie.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

66szary napisał(a): Sorry, Szeryfie...
(komentarz do newsa W Bibliotekarium książki, które są, a których nie ma)

Ivellios napisał(a): !!!!!!!!!! https://www.paranormalium.pl/1766,news.html
(komentarz do newsa W Bibliotekarium książki, które są, a których nie ma)

66szary napisał(a): Witam, jedna taka mam na polce... chociaz nie jest to literatura piekna... "UFOs over Poland the land of high strangeness" by Piotr Cielebias. A propos, co z debatami ?
(komentarz do newsa W Bibliotekarium książki, które są, a których nie ma)

Jaro napisał(a): Żmiju bez sensu Twoje pisanie ;) Gdy ostatnio ja sie odnioslem to tego tematu Pan moderator potraktowal mnie w sposob delikatnie mowiac nie kulturalny. Podobne reakcje mozna zauwazyc u fundamentalistow chrzescijanskich gdzie dogmat wiary jest na pierwszym miejscu. Ten caly Campbell bredzi od rzeczy(choc pewnie jakis cel mu przyswieca)
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

yuby napisał(a): Też średnio czuję Pana Campbella. W sumie nic nowego od niego się nie dowiaduję. Jako osoba od wielu lat doświadczająca już dawno sam doszedłem do wniosków że jesteśmy w pewnym sensie awatarami, bo nic nie jest takie na jakie wygląda. W wielu jego wykładach sam przeczy temu co wcześniej mówił. Jasne, poglądy się zmieniają, mi też ale często u Niego zniamy są u korzenia teorii. Kiedyś rozwinę tę kwestię. Osobiście polecam Toma bo ma lepiej gadane ode mnie :). Ale to zachęta na początek i dobrze bo i tak każdy indywidualnie dojdzie do tego że to wszystko musi przerobić na sobie samym. I jeszcze jedno: to że ktoś był fizykiem NASA (wiemy co to za twór) w ,,moich oczach" nie stawia go na pozycji, ,lepiej wiedzacego", wręcz przeciwnie robię się bardziej czujny. Do wyboru do koloru. Pzdr
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://pl.wikipedia.org/wiki/Irlandzka_Armia_ Republikańska Co do IRA i rzekomego terroryzmu, to weź pod uwagę mój bezinteresowny sprzeciw w tej sprawie (dzięki, że powiedziałeś to podczas audycji). Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, dlatego giną cywile, a odpowiedzialność spada na Saksonów, a nie na partyzantów, którzy walczą o wolność swojej ojczyzny. Co do cholery jasnej, robi armia brytyjska w Iralandii?! Niech wracają do swoich domów, chyba mają domy? https://www.youtube.com/watch?v=jTJQkhWZekI Wszystkiego dobrego życzę :)
(komentarz do audycji 14 września 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Pierwsza Świątynia (966-586 p.n.e.) - zbudowana przez króla Salomona. Pierwsza Świątynia została zniszczona przez wojska babilońskiego króla Nabuchodonozora II w 587 roku p.n.e. Jedynym dostępnym źródłem na temat usytuowania, wyglądu i rozmiarów Pierwszej Świątyni jest Biblia. A to znaczy, że nie wiadomo jak to było tak historycznie. Druga Świątynia (520-20 p.n.e.) Po zburzeniu Pierwszej Świątyni i powrocie z niewoli babilońskiej (536 p.n.e.) wzniesiono Drugą Świątynię (520-515 p.n.e.), o wiele skromniejszą, później kilkakrotnie przebudowywaną. Trzecia Świątynia / Świątynia Heroda (20 p.n.e. - 70 n.e.) Za panowania Heroda Wielkiego Druga Świątynia została rozebrana i wybudowana na nowo. 4 sierpnia 70 roku po nieudanym powstaniu Żydów Rzymianie zburzyli Świątynię. Jedyną pozostałością Świątyni są resztki muru oporowego, powstrzymującego okalające ją mury przed zawaleniem - tzw. mur zachodni, fragment ten jest znany jako Ściana Płaczu. Co do wypraw krzyżowych, wiadomo, że wykopaliska pod ruinami Świątyni prowadzili Templariusze. A czemu to takie ważne wszystko? Bo według judaizmu może istnieć tylko jedna fizyczna świątynia, tylko w tym miejscu na ziemi. Ciekawe są też teorie, że Świątynia jest usytuowana na miejscu budowli rozwiniętej cywilizacji technicznej przedpotopowej, są na to ponoć materialne dowody. Żydzi uważają, że Mesjasz odbuduje Świątynie. Chrześcijanie niektórzy też tak uważają (stąd to wspieranie żydów przez część radykalnych protestantów), ale nie wszyscy, część uważa, że przed prawdziwym Mesjaszem (Drugie Przyjście Chrystusa) przyjdzie podszywający się pod niego Antychryst. Bestia i Antychryst (Apokalipsa) to nie te same osoby, ale przyjdą razem.
(komentarz do audycji 14 września 2018)

Qwerty.m napisał(a): Przepowiednia o JP II. A czy JP II nie przeszedł takiej drogi? Nie cierpiał, nie pracował ciężko i nie widział trupów podczas II WŚ? A czy Kraków nie był w ruinach? "doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża" czy szczytem nie jest bycie papieżem? Czy wielki krzyż to nie po prostu krzyż w Watykanie? Wielki bo w ważnym miejscu? Ile razy Ali strzelił do papieża? Może miał ktoś mu pomagać, albo ewentualnie gdyby Aliemu się coś nie udało, np. dojść blisko do papieża. Naprawdę nie wszystko musimy czytać między wierszami. Czasem prawda jest na wierzchu. Oczywista
(komentarz do artykułu Papieże i proroctwa)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, piszę tylko o swoich odczuciach, "może źle się do tego zabieram", ale możliwe, że mam nieco inny układ nerwowy od Ciebie i wolę muzykę utalentowanych muzyków, by wejść w odmienny stan świadomości. Religia w sensie teologii i filozofii religijnej, bo oczywiście świątyń Tom nie buduje. Ale dorzucę taką sprawę, na początku wywiadu Tom, mówi, że nie podpisał żadnych zobowiązań do zachowania tajemnicy jeśli chodzi o współpracę z NASA. "Przez dziesięć lat pracował jako analityk systemowy w wywiadzie technicznym US Army, po czym przeszedł do badań i rozwoju technologii wspomagających systemy rakiet obronnych. Następnie spędził większą część 30 lat pracując w amerykańskiej społeczności obrony przeciwrakietowej jako wykonawca Departamentu Obrony" https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_W._Campbell Nie wierzę, że nie został zobowiązany do zachowania tajemnicy, prędzej mogę uwierzyć w płaską Ziemię :) Tom sam mówi wielokrotnie "bądźcie sceptyczni" itd. Więc bądźmy. Pracowaliście dla wywiadu wojskowego, bez zobowiązania do zachowania tajemnicy? :)
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

Ivellios napisał(a): [cytat]dobijają mnie te dźwięki co je sprzedaje, które mają cię wprowadzić w odmienny stan świadomości, a mnie tylko nudzą i denerwują[/cytat]Widoczni e źle się zabierasz do ich słuchania. To nie jest muzyczka, którą się wrzuca do smartfonika i słucha na shitowatych słuchaweczkach w autobusie. Gadki o religii nie będę nawet komentował, bo jest po prostu poniżej krytyki.
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Każdy nie katolik i z byle ciemniejsze karnacji zamiast dostać po raju dostanie kulkę" masz na myśli Marcina Lechowicza?
(komentarz do audycji 14 września 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zniechęciłem się do tego Toma Campbella jego teoria to raczej hipoteza, w całej tej pięknej gadaninie, nie widzę dowodów. Startując od tej swojej hipotezy naukowej tworzy na bazie tego religię (podobną do buddyzmu mahajana), ale dobijają mnie te dźwięki co je sprzedaje, które mają cię wprowadzić w odmienny stan świadomości, a mnie tylko nudzą i denerwują... Zapoznałem się, byłem pełen dobrej woli, ale jestem totalnie zniechęcony do tego co oferuje ten Pan.
(komentarz do audycji OOBE, wirtualna rzeczywistość i płaska Ziemia. Wywiad z Tomem Campbellem )

Emu899 napisał(a): Ja bym spróbował większą grupom Kris jeszcze raz przejść ten szlak .i zobaczyć czy jest ta wioska .
(komentarz do audycji III Debata (nie)kontrolowana: Tajemnicze zaginięcia w Ameryce. Badania Davida Paulidesa)

Strang3r napisał(a): Nie wieksze niż autor o wołynkach
(komentarz do audycji 14 września 2018)

Andrzej napisał(a): Glupoty gadasz
(komentarz do audycji 14 września 2018)

Strang3r napisał(a): A skąd Ci Ukraińcy mieli by dostać broń? Wiesz dlaczego oni tu są? Z tego samego powodu co miliony Polaków w UK. Bo nie ma w Polsce siły roboczej i to naturalny proces. No tak daj broń Polakom to zobaczysz co się będzie dziać na ulicach... Każdy nie katolik i z byle ciemniejsze karnacji zamiast dostać po raju dostanie kulkę!
(komentarz do audycji 14 września 2018)

Reiden napisał(a): Dobry początek sezonu. Fajna audycja, niezłe opowiadania. Mam jednak uwagę do opowiadania "Wieczność". Zachowanie Maji w konfrontacji z ćpunem/bandytą wydaje mi się nienaturalne. Boi się, ale nie panicznie, skoro racjonalnie analizuje sytuację i prosi znajomego ochroniarza przez telefon o pomoc. Spodziewa się napadu, a siedzi przy kasie jakby była w katatonii i przelicza pieniądze zamiast je schować, a przynajmniej znaczną ich część. W moim odczuciu człowiek, który spodziewa się katastrofy najpierw próbuje się oddalić lub schować przed zagrożeniem, no chyba że wpadnie w obłęd - przykładową katatonię. Wydaje mi się, że jeśli z poczucia obowiązku Maja nie chciała porzucić miejsca pracy, to bardziej właściwa byłaby próba schowania się gdzieś, nawet między półkami i obserwowanie ukradkowe kiedy ćpun wyjdzie z toalety. Nawet wyjście na dwór i tam czekanie na patrol wydaje się właściwsze niż zapominanie o świecie w trakcie liczenia pieniędzy. Skoro jest prawie pewna, że nastąpi napad, to nawet jak ćpun narobi szkód w sklepie, to i tak by przecież narobił zabierając pieniądze, więc nie ma to znaczenia. W moim odczuciu napisanie na nowo tej ważnej sceny poprawiłoby opowiadanie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że ta część, do której mam uwagi jakkolwiek napisana i tak musi się kończyć tak samo, więc nie wpływa to na istotę całokształtu i w ogóle pomysłu, które moim zdaniem są bardzo dobre. Zatem można powiedzieć, że moje uwagi są czysto kosmetyczne :-) Pozdrawiam
(komentarz do audycji ABW #025)

Wszystkich newsów w bazie: 16715, obecna strona 2, ilość stron 42

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium