Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Biblia
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Jacy ludzie wierzą w zjawiska psychiczne?
Opublikowano: 2015-09-11 22:44:29
Niełatwo określić profil psychologiczny typowej osoby wierzącej w zjawiska psychiczne - w ich istnienie wierzy wiele rodzajów ludzi - są jednak pewne cechy, które wydają się wspólne. Badania psychologiczne ludzi wierzących w zjawiska psychiczne wykazują, że wiek i poziom wykształcenia nie mają znaczenia. Przypuszczalnie nie mają też na to wpływu preferencje polityczne. Psycholog dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor Szkoły Nauk Medycz... (czytaj więcej)

Parapsychologia: Wzrost i upadek paranormalnych eksperymentów
Opublikowano: 2015-09-08 18:59:20
Sigmund Freud (z przodu po lewej) i Carl Jung (z przodu po prawej) wraz z kolegami z Clark University na zdjęciu z 1909 roku. Obaj byli członkami Towarzystwa Badań Psychicznych W XIX wieku giganci nauki mieli umysły otwarte na naukowe badanie zjawisk paranormalnych. Co się stało? Gdy wchodzisz na nieco staro wyglądającą oficjalną stronę internetową Towarzystwa Badań Psychicznych, wita cię... (czytaj więcej)

Żywe pterodaktyle
Opublikowano: 2015-02-24 21:58:47
Powyższe "zaginione zdjęcie pterodaktyla" trafiło do Internetu w 2011 roku. Z większością takich fotografii jest jeden podstawowy problem: osoby nadsyłające je do redakcji czasopism, stacji radiowych, itd. nie podają żadnych informacji na temat okoliczności ich powstania. To rodzi uzasadnione przypuszczenia o sfałszowanie materiału "Jest wielki, wielki, naprawdę bardzo duży" - tak pilot... (czytaj więcej)

Sześć spostrzeżeń od eksperta w sprawach zjawisk psychicznych z Princeton
Opublikowano: 2014-12-14 02:31:23
Profesor aeronautyki oraz emerytowany dziekan Szkoły Inżynierii i Nauk Stosowanych z Uniwersytetu w Princeton, Robert G. Jahn, około 30 lat temu nieoczekiwanie rozpoczął badanie zjawisk psychicznych. Jedna z jego najlepszych studentek poprosiła go o nadzorowanie jej badań nad psychokinezą. Planowała wykorzystanie swojej ekspertyzy podczas studiów inżynierii elektrycznej i informatycznej. Choć Jahn nie miał żadnego osobistego ani profesjonalnego doświadczenia ze zjawiskami psychicznym... (czytaj więcej)

Wzięcie policjanta Alana Godfreya w zachodnim Yorkshire w Anglii 28 listopada 1980 roku
Opublikowano: 2014-11-23 20:21:30
Policjant Alan Godfrey i wykonana przez niego rekonstrukcja wyglądu UFO oraz jego pasażerów W listopadzie i grudniu 1980 roku wschodnia część Wielkiej Brytanii doświadczyła dużej fali obserwacji UFO. NOL-e były ścigane przez policyjne radiowozy niedaleko wybrzeża, innym razem UFO przeleciało nad platformą wiertniczą na Morzu Północnym, zaś kulminacja miała miejsce w czasie słynnych wydarzeń na wschodnim wybrzeżu Anglii w l... (czytaj więcej)

Potwór z jeziora Worth. Człowiek-kozioł z wyspy Greer
Opublikowano: 2014-10-05 19:47:03
Jedyna znana fotografia przedstawiająca stworzenie z wyspy Greer Coś potwornego czai się pomiędzy śpiewającymi cykadami i szumiącymi trzcinami u brzegu zachodniego dorzecza rzeki Trinity. Zaobserwowana po raz pierwszy w lipcu 1969 roku istota znana jest z rzucania oponami i straszenia nastolatków. Prawdziwe lub zmyślone, stworzenie według zeznań świadków przypominało "częściowo człowieka, częściowo kozła" z rogami i długimi pazurami. Latem 1969 r... (czytaj więcej)

Czy zatopione miasto na Kubie to Atlantyda? Przedstawiciele oficjalnej nauki ignorowali je przez 10 lat, ponieważ pojawiło się "nie wtedy, kiedy powinno, i nie tam, gdzie powinno"
Opublikowano: 2014-08-10 14:11:39
Po ukazaniu się pierwszych informacji na temat znaleziska, sprawą zainteresował się Instytut Antropologii na Uniwersytecie w Veracruz. W trakcie dalszych badań podwodnych ruin stwierdzono wiele podobieństw i cech wspólnych z pozostałościami cywilizacji Olmeków Zaledwie ponad dekadę temu zespół badawczy pracował nad misją spenetrowania i zbadania zachodniego wybrzeża Kuby, gdy urządzenia sonarowe wykryły zdumiewającą... (czytaj więcej)

Umysł Boga
Opublikowano: 2013-09-15 01:48:23
Każdy słyszał o kręgach zbożowych, jednak czym one są? Najbardziej uderzającymi cechami tych formacji są dokładne zawirowanie i spłaszczenie zboża, oraz wyraźna granica między roślinami leżącymi a stojącymi. Te twory pojawiały się nie tylko na polach pszenicy, ale także polach ziemniaków, buraków cukrowych, wrzosu, słoneczników, na polach ryżowych, na śniegu, lodzie i piasku. Drzeworyt z 1687 roku, ukazujący "Diabła z M... (czytaj więcej)

Wzięcie Betty i Barneya Hillów
Opublikowano: 2013-06-18 16:45:34
Betty i Barney Hillowie New Hampshire jest zdumiewającym i tajemniczym miejscem. W południowej części stanu leży North Salem, obok którego znajduje się Tajemnicza Góra, "Amerykańskie Stonehenge", czyli grupa struktur kamiennych nieznanego pochodzenia. Również na południu, niedaleko krótkiej linii brzegowej New Hampshire, znajduje się Exeter, miejsce największej liczby obserwacji UFO w 1965 roku.... (czytaj więcej)

Incydent podczas misji kosmicznej. Co sfotografowała sonda Fobos 2?
Opublikowano: 2012-12-21 02:38:23
Zagadkowy cień nad powierzchnią Marsa Program Fobos był misją kosmiczną, w skład której wchodziły dwie sondy kosmiczne wystrzelone przez Związek Radziecki w celu zbadania Marsa i jego księżyców, Fobosa i Deimosa. Sonda Fobos 2 zaczęła orbitować wokół Marsa i zwróciła 38 zdjęć o rozdzielczości sięgającej do 20 metrów. Obydwie sondy dręczyły krytyczne problemy. Fobos 1 i 2 zos... (czytaj więcej)

Wirtualny wszechświat
Opublikowano: 2012-10-30 02:20:04
Wszystkie elementy, w tym czasoprzestrzeń, wydają się dyskretne i ograniczone przez skalę Plancka. Gdy zbliżamy się do "ekranu" rzeczywistości, obraz staje się pikselowaty - każdy piksel jest nie większy niż skala Plancka wynosząca 10^33 cm. To tak jak gdyby rzeczywistość była wyświetlana z kosmicznego projektora LCD. Na uniwersalnym ekranie widzimy galaktyki, gwiazdy, planety, rośliny, zwierzęta oraz siebie. Czy skala Plancka jest "rozdz... (czytaj więcej)

Debata Bóg kontra kosmici
Opublikowano: 2012-10-07 02:10:47
W 1968 roku uwagę świata zwróciła intrygująca teoria. Przy okazji rozwinęły się dwie adaptacje nowej hipotezy, która rozważała możliwość, że zaawansowane istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w odległej przeszłości, inicjując w ten sposób powstanie religii. Szwajcarski pisarz Erich von Daeniken niekiedy jest nazywany "ojcem teorii o starożytnych astronautach". Jego książka "Rydwany bogów" spopularyzowała argument mówiący, że starożytni kosmici współdziałali z prymity... (czytaj więcej)

Gdy dziwne pociągi-widmo przejeżdżały przez wieś
Opublikowano: 2012-07-15 03:27:34
Faye Stenson z Ruddington z pewnością nie ukrywa posiadania szkieletu w szafie - tak naprawdę jest zafascynowana duchami. "Zainteresowanie tą tematyką przejęłam od dziadka ze strony matki, zmarłego w 1987 roku Clarence'a Daniela, który opublikował kilka książek, takich jak "Duchy z Derbyshire", i który był dobrze znanym historykiem Derbyshire i okolic", mówi Stenson. Faye pracowicie poszukuje ludzi posiadających historie o obserwacjach duchów w ... (czytaj więcej)

Świat się nie kończy
Opublikowano: 2012-04-10 18:31:00
"The Great Day of His Wrath" (Wielki Dzień Jego Gniewu), obraz Johna Martina z 1853 roku Zależnie od tego, kiedy czytasz ten tekst, koniec nadejdzie 21 maja 2012 o szóstej po południu czasu amerykańskiego... lub ten czas już przeminął i nic się nie wydarzyło. Dajmy na to. Teraz zapewne myślisz sobie "Cóż, oczywiście nic się nie stało, świat skończy się w grudniu 2012", istnieje j... (czytaj więcej)

Saga o Planecie X - kilka naukowych faktów w pigułce
Opublikowano: 2011-04-26 20:43:13
Pozwólcie mi być tutaj bardzo wyraźnym - Nancy Lieder, Mark Hazlewood i reszta tych ludzi od Planety X (zwanych dalej PXP) są w całkowitym błędzie. Żadna olbrzymia planeta nie zniszczy Ziemi ani w 2012 ani kiedykolwiek indziej. Pomyślałem, że mogę pomóc, jeśli streszczę kilka argumentów by obalić tą pseudonaukową głupotę. Poniżej przedstawione są główne punkty przeciwko argumentom PXP. Zapraszam, aby z nich korzystać, aby samemu poczuć się lepiej lub do wykorzystania przeciwko komuś, kto kontempluje "Ciemną Stronę Mocy". ... (czytaj więcej)

Okultystyczny świat Carla Gustava Junga
Opublikowano: 2010-12-28 02:35:18
Carl Gustav Jung 11 lutego 1944 roku 68-letni Carl Gustav Jung, najbardziej wówczas znany na świecie żyjący psycholog, pośliznął się na lodzie i złamał sobie kość strzałkową. Dziesięć dni później, już w szpitalu, doznał zawału serca spowodowanego przez zator, który powstał w jego złamanej nodze. Leczony tlenem i kamforą utracił świadomość i przeżył coś, co przypomina doświadczenie przedśmiertne lub OOBE - lub, zależnie od ... (czytaj więcej)

Hawking: Ludzie wkroczyli w nowy etap ewolucji
Opublikowano: 2009-09-19 17:42:57
Profesor Stephen Hawking Mimo, iż wyewoluowanie od małpy zajęło Homo sapiens kilka milionów lat, użyteczne informacje zapisane w naszym DNA uległy zmianie jedynie w kilku milionach bitów. Stąd szybkość ewolucji biologicznej u ludzi, jak twierdzi profesor Stephen Hawking w swojej książce "Life in the Universe", wynosi ok jednego bita na rok. "Kontrastując, w Wielkiej Brytanii publikowanych jest r... (czytaj więcej)

Sardynia Atlantydą? Sensacyjna teoria
Opublikowano: 2009-07-20 18:40:55
Sardynia - zdjęcie satelitarne Czołowi naukowcy spotkali się ostatnio w Rzymie, by przedyskutować ekscytujący i kontrowersyjny pomysł mówiący, że Sardynia jest zaginioną Atlantydą. Teoria, rozwinięta w książce autorstwa włoskiego dziennikarza Sergio Frau, zyskała międzynarodowe uznanie, jednocześnie jednak stała się obiektem ostrej krytyki. Pomimo sprzedania książki we Włoszech w liczbie 30 000 egzempl... (czytaj więcej)

Czy planeta Ziemia prowadzi grę z naszymi umysłami?
Opublikowano: 2008-11-30 15:15:56
Odkąd tylko ludzie zaczęli sobie wyobrażać bogów, pojawiały się również pomysły mówiące o żywej Ziemi. Zwykle, w czasach starożytnych, jej boskość symbolizowała planeta wraz ze znajdującą się w jej wnętrzu naturą. Miała wobec człowieka zobowiązanie, które nakazywało karmić go i karać. W swojej hipotezie Gai James Lovelock ożywił tą ideę, używając bardziej naukowych określeń. Od tej pory mówimy o planecie jako skoordynowanej "całości", systemie napęd... (czytaj więcej)

Badając OOBE
Opublikowano: 2008-01-23 00:42:38
Jednym z obszarów zjawisk paranormalnych, który zyskał na znaczeniu począwszy od lat siedemdziesiątych XX wieku, jest doświadczenie pozacielesne, w skrócie OOBE (out-of-body experience). To właśnie ono, a także podobne do OOBE doświadczenie przedśmiertne, regularnie wprawiają badaczy w zakłopotanie. Czy te zjawiska stanowią dowód na istnienie zjawisk paranormalnych, takich jak przeżycie własnej śmierci? Czy może raczej są to nie posiadające paranormalnej natury wytwory umysłu... (czytaj więcej)

Jezus chodził po... lodzie!
Opublikowano: 2007-08-27 20:03:15
Jezus Chrystus mógł nie chodzić po wodzie, jak podaje Biblia, lecz ślizgać się po lodzie, który powstał w okresie ochłodzenia klimatycznego - sugeruje naukowe badanie. Niezwykłe warunki atmosferyczne i wodne mogły się przyczynić do powstania na powierzchni Morza Galilejskiego pokrywy lodowej. Badanie ukazuje okres ochłodzenia klimatu na obszarze obecnego północnego Izraela, które miało miejsce około 1500 do 2600 lat temu. Temperatury poniżej zera mogły przyczynić się do powstania pokrywy lodowej zdolnej przenieść ciężar dorosłego człowieka.... (czytaj więcej)

Czaszka gwiezdnego dziecka - czy był to zdeformowany człowiek, czy może mieszaniec czlowieka i istoty pozaziemskiej?
Opublikowano: 2007-06-24 20:39:22
Artystyczna wizja wyglądugwiezdnego dziecka za życiaW latach trzydziestych XX wieku rodzice młodej Amerykanki meksykańskiego pochodzenia zabrali ją w odwiedziny do krewnych w małej wiejskiej wsi w górach Chihuahua w północnej części Meksyku. Będąc na miejscu, dziewczyna zignorowała tamtejsze zakazy i poszła badać jaskinie i szyby. W jednym z szybów dokonała wstrząsającego odkrycia: na samym końcu tunel... (czytaj więcej)

Tajemnice fatimskie wciąż fascynują
Opublikowano: 2007-06-16 00:44:05
W niedzielę 13 maja dziesiątki tysięcy pielgrzymów świętowało 90. rocznicę objawienia wizji fatimskich. W odpowiedzi na nieustające zainteresowanie "trzecią tajemnicą" przekazaną trzem młodym pastuszkom, które rzekomo miały poznać koniec Kościoła katolickiego i świata, watykański sekretarz stanu, kardynał Tarcisio Bertone - pierwszy człowiek po papieżu - zadeklarował, że jest to "czysta fantazja".Aby sprzeciwić się "najabsurdalniejszym tezom", Bertone opublikował książkę "Ostatnia wizjonerka ... (czytaj więcej)

Piramidy egipskie: wojna teoretyków
Opublikowano: 2007-04-10 20:50:34
Każde ważne miejsce historyczne przechodzi okres, w którym otaczające je środowisko czyni je wartym odwiedzenia. W przypadku piramid w Gizie w Egipcie widok zachodu słońca potrafi wywołać klaustrofobiczne wspomnienia wśród tłoczących się tutaj turystów i sprzedawców pamiątek, których pełno tutaj za dnia. W zaciszu zachodu słońca goście mogą docenić piękną symetrię tych starożytnych grobowców, gdy półmrok zmierzchu czyni niewidocznymi niedoskonałości piramid, które widoczne są w ... (czytaj więcej)

Reinkarnacja i anioły
Opublikowano: 2007-03-13 23:24:54
Czy ludzie mogą wracać do życia jako nowi ludzie w innym życiu i czasie? Czy w każdej minucie pilnują nas niewidoczne duchy, anioły lub inne byty? Mój znajomy, noszący przezwisko "Flick", znalazł przypadkiem dowód na potwierdzenie tych teorii. Flick urodził się i wychował w małym miasteczku w stanie Minnesota w USA. Przez większość życia pracował jako bankier. Na emeryturze potwornie się nudził i wziął udział w kursie hipnoterapii, po którym otworzył małą, niepełnoetatową praktykę jako hipnoterapeuta. Pomaga o... (czytaj więcej)

Wywiad ze Stantonem Friedmanem
Opublikowano: 2007-01-14 02:35:00
Stanton Friedman, fizyk jądrowy, pisarz i badacz zjawiska UFO, opowiada nam o swych poglądach na temat tego fenomenu, historii obserwacji NOL-i, najważniejszych wydarzeniach oraz wyzwaniach, jakie jego zdaniem stoją przed badaczami tego zjawiska.Co może powiedzieć Pan o zjawisku UFO w 60. rocznicę obserwacji Kennetha Arnolda? Czy można wydać jakiekolwiek generalne wnioski w sprawie zjawiska? Jeśli ktoś postawi nam pytanie: "Czym jest UFO?", to czy możemy... (czytaj więcej)

Channelling - w kilku słowach
Opublikowano: 2006-12-28 18:20:00
Channelling stał się w ciągu ostatnich kilku lat zjawiskiem bardzo popularnym. Słyszymy o nim w serwisach informacyjnych i podczas programów talk-show. Czytamy artykuły na ten temat, zaś każda biblioteka zawiera tomy książek napisanych przez channelingowe byty, i z każdym miesiącem ukazuje się ich coraz więcej. Niektóre źródła channellingowe zyskały duży rozgłos, ściągając tłumy na seminaria i warsztaty, częstokroć bardzo drogie.W jaki sposób mo... (czytaj więcej)

Czym była Gwiazda Betlejemska?
Opublikowano: 2006-12-27 01:41:00
Gwiazda betlejemska. Czy była cudem, czy nadzwyczajnym wydarzeniem astronomicznym?Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei w czasach króla Heroda, przybyli do Jerozolimy magowie ze wschodu, mówiąc: "Gdzież jest ten, który się narodził, król żydowski? Bośmy widzieli gwiazdę jego na wschód słońca i przyjechaliśmy, abyśmy mu się pokłonili" (Mat 2;1-1)Powyższy cytat to nowotestamentowy opis pojawienia się "gwiazdy betlejemskiej" - jednego ze stałych symboli okresu bożonarodzeniowego. Jej p... (czytaj więcej)

Zwierzęce życie po śmierci
Opublikowano: 2006-11-12 16:00:00
Gdzie po śmierci idą nasi pupile? (scena z filmu "All dogs go to heaven") Tuziny książek takich jak "Cold noses and the pearly gates" (Zimne nosy i perliste wrota) potwierdzają wiarę 43 procent ludzi: zwierzęta po śmierci idą do nieba. "Mimo, iż temat ten brzmi dość dziwnie, kwestia zwierzęcego nieba pokazuje widok miejskiego stylu życia współczesnych Amerykanów i ich pogląd na Boga i śmierć", mówi Hohn Ferre, profesor kom... (czytaj więcej)

Historia życia Daniela D. Home'a, jednego z najsławniejszych mediów w historii
Opublikowano: 2006-11-05 02:00:00
Daniel Dunglas Home Daniel Dunglas Home, zwany hume, został kiedyś opisany przez Beloff'a jako "najsławniejsze medium w dziejach, sądząc po ilości imponujących seansów, z których posiadamy zapisy oraz przez pryzmat obserwatorów, których przyciągnął w wielu krajach, które odwiedził". Bynajmniej nie tylko zjawiska, Home poprowadził ponad 1500 seansów i demonstracji fizycznych. Był bada... (czytaj więcej)

Czy olbrzymy naprawdę istniały?
Opublikowano: 2006-10-07 23:20:00
Patagony Autobiografia tybetańskiego lamy Chagdud Tulku zawiera fascynującą wzmiankę tybetańskim olbrzymie górskim oraz o tym, jak poszukiwacz mistycznych relikwii mógł natknąć się na jego szczątki. W drodze do klasztoru Chudo Gompa w górach, gdzie miał oglądać tańce i ceremonialne widowisko, lama i jego świta natknęli się na stupę w miejscu, gdzie miał być pochowany legendarny bohater Gesar, olbrzym zabity setki lat wcześ... (czytaj więcej)

Obserwacje UFO... w celach edukacyjnych
Opublikowano: 2006-10-06 01:36:00
UFO i pozaziemskie formy życia nie są już tylko tematami książek fantasy i filmów science-fiction. Wielu mieszkańców amerykańskiego stanu Indiana pragnie zobaczyć je na własne oczy. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, uniwersytet Indiana University-Purdue University Fort Wayne’s Division of Continuing Studies otwarł niedawno pierwszą klasę zajmującą się badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających. Klasa, nazwana "UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie", będzie zbierać doniesi... (czytaj więcej)

Siedem największych ludzkich zagadek
Opublikowano: 2006-09-16 23:10:00
Większość dzieci uwielbia w każdą niedzielę przeglądać zabawne kolorowe gazetki. W dzieciństwie moją ulubioną gazetą była "Ripley's Believe It or Not". Zawsze były w niej prezentowane jakieś niezwykłe fakty czy zbiegi okoliczności. Często można było poczytać o ludziach mających niezwykłe zdolności, cechy lub warunki: człowiek ze znamieniem w kształcie serca na klatce piersiowej, kobieta o głowie w kształcie wazy z czasów dynastii Ming, bliźniaki o sześciu uszach. Coś w tym guście. Była to interesująca lektura, oczywiście, nadal jestem zafascynowany takimi zdumiewającymi opowieściami... (czytaj więcej)

Cybernetyka przyszłości
Opublikowano: 2006-09-08 00:00:00
Czy znacie film Matrix? Na pewno tak, ale czy możliwe było by przeniesienie wydarzeń filmowych z ekranu wprost do prawdziwego życia? Z pewnością wielu z was kręci przecząco głową. Otóż zdziwię was, częściowo już jest to możliwe, a co się stanie w najbliższej przyszłości. Współczesna nauka pozwala ludziom chorym, kompletnie sparaliżowanym na powrót do normalnego życia. Nie jest to wprawdzie normalne życie, bo ten powrót jest tylko częściowy, lecz znacznie łagodzi kalectwo i pozwala na godziwe ż... (czytaj więcej)

Chrześcijański zespół badawczy donosi o odkryciu Arki Noego
Opublikowano: 2006-07-04 18:30:00
Zespół archeologów z Teksasu (USA) twierdzi, że zlokalizował pozostałości Arki Noego w okolicy góry Elburz w Iranie. "Nie mogę sobie wyobrazić, czym mogłoby to byc, jeśli nie jest to Arka", powiedział Arch Bonnema z Instytutu Towarzystwa Archeologicznych Poszukiwań i Badań Biblii (Bible Archeology Search and Exploration), chrześcijańskiej organizacji archeologicznej poszukującej biblijnych artefaktów. Bonnema i inni członkowie Instytutu BASE węd... (czytaj więcej)

Atlantyda odkryta?
Opublikowano: 2006-05-25 11:00:00
Po prawie dekadzie poszukiwań, zagubiona wyspa Atlantyda (lub eden*) została odkryta przez autora Robert Sarmast'a. Została zlokalizowana na dnie morza śródziemnego, w jego wschodnim regionie, rozciąga się między Cyprem i Syrią. Sarmast odkrył miejsce, które pasuje do sławnego opisu Platońskiej Atlantydy ze zdumiewającą dokładnością. Odkrycie Atlantydy dostarcza bezspornego dowodu na to, że prawie każda wskazówka w opisie Platona, doty... (czytaj więcej)

O wampirach słów kilka
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Encyklopedycznie: Wampir zwany też upiorem to fikcyjna istota o trudnej do wyjaśnienia genezie, „żywy trup” (nie ma jednak kości, lecz chrząstki) żywiący się wg. legend ludzkim ciałem i krwią. Może wchodzić w stosunki z żywymi. W miarę upływu czasu wampir w coraz większym stopniu upodabnia się do człowieka (zrastają mu się chrząstki). Według słowiańskich wierzeń, wampir powstawał z niepogrzebanych (niespalonych) zwłok, stąd jego silne związki z własną rodziną – jej dręczenie, jeśli nie dopełniła obowią... (czytaj więcej)

Dziecięce przeżycia z pogranicza śmierci
Opublikowano: 2008-03-15 21:30:00
Dzieci w każdym wieku mogą przeżywać doświadczenia z pogranicza śmierci, w tym ponowne narodziny. To, co opisują, gdy tylko nauczą się mówić, może być szokujące dla rodziców nieobznajomionych ze wstrząsającą rzeczywistością doświadczeń przedśmiertnych. Posiadając bazę 277 przypadków, mogę stwierdzić, że u ogromnej większości dzieci (dokładnie 76 procent)... (czytaj więcej)

Jak przeżyć rok 2012 - artykuł Patricka Geryla
Opublikowano: 2006-04-14 16:40:00
Patrick Geryl podaje bardzo czarne scenariusze, podczas gdy wielu z tych, którzy wierzą w szczególne wydarzenia roku 2012 zastanawia się - ma nadzieję - na kontakt pomiędzy naszą a obcą cywilizacją. Możemy jednak założyć taką hipotezę: czy owe "obce cywilizacje" nie są po prostu biernymi widzami, jak podczas wielu tragicznych wydarzeń z naszej historii? Zagłada ludzkośći może wszakże być "niezłym kinem", dlaczego mają nam pomagać skoro wydarzenia mające nadejść powtarzały się w przeszłości ... (czytaj więcej)

Raport Walerego Uwarowa
Opublikowano: 2005-09-17 13:59:40
Część I. Miejscowość, o której będzie mowa, można scharakteryzować jako trudnodostępne błota porośnięte niemalże niedostępną tajgą na obszarze niemalże 100 000 km2 - vide ryc. 1. Krążą o tym terenie ciekawe opowieści o rozmieszczonych na nim metalicznych obiektach nieznanego pochodzenia. A zatem w celu rzucenia światła na to, co się tam dzieje, postanowiliśmy przybliżyć Czytelnikom dawne legendy, jakie opowiada się o tej krainie. Poza tym udało się ustalić pewne elementy m... (czytaj więcej)

Zielony Człowiek
Opublikowano: 2005-08-15 14:18:23
Zielony Człowiek to postać występująca w mitologii Celtów. Niezwykły, zielonoskóry mężczyzna o twarzy otoczonej liśćmi pełnił ważną funkcję - mianowicie był ludzką postacią boga przyrody, Cernunnosa. Mimo, iż symbol Zielonego Człowieka najbardziej rozpowszechniony został właśnie przez Celtów, okazuje się on być znacznie wcześniejszy. Można go spotkać bowiem w Babilonie i w Indiach, później jego oblicz... (czytaj więcej)

Kumrańskie zwoje niezgody
Opublikowano: 2005-08-07 00:37:51
Kumran to starożytna osada położona 13 kilometrów od miasta Jerycho, znajdująca się ok 1 kilometra od Morza Martwego. Cała historia słynnych kumrańskich zwojów zaczęła się w 1947 roku, kiedy to beduin Muhammad edh-Dhib wyruszył na poszukiwania swojej zaginionej kozy. Błądząc po pustyni, odnalazł grotę. Będąc ciekawym, co znajduje się w jej wnętrzu, wrzucił do środka kamień i usłyszał dziwny odgłos. Zaciekawiony, wszedł wgłąb groty i odkrył, iż rzucając kamieniem rozbił ogromną wazę pełną dziwnych zwojów zapisanych po hebrajsku i aramejsku. Przetrwały one w tym miejscu kilka tysi... (czytaj więcej)

Wiadomości od Boga - Vassula Van Ryden o początkach swojego charyzmatu
Opublikowano: 2005-08-04 01:05:24
Spotkanie z moim aniołem stróżemCałkiem na początku jedną z pierwszych rzeczy, jaką mój anioł narysował na kartce papieru, było serce. W centrum serca narysował różę, tak jakby wyrastała z niego. Potem grzecznie, ku memu wielkiemu zdumieniu, przedstawił się: «Daniel – twój anioł stróż».Wywołało to moje zdziwienie, ale równocześnie napełniło wielką radością. Byłam tak szczęśliwa, że prawie unosiłam się chodząc po domu. Moje stopy ledwie dotykały podłogi, a głośno powtarzałam: «Jestem najbardziej szczęśliwa na świecie, jestem pewna, że jako jedyna... (czytaj więcej)

Wiadomości od Boga
Opublikowano: 2005-08-04 00:50:24
Vassula Van Ryden jest 62-letnią gospodynią domową. Z pochodzenia Greczynka, żona szwedzkiego dyplomaty, mieszkającego w Bangladeszu. Kościół katolicki ma z nią spory kłopot, ponieważ sama Vassula twierdzi, iż od 1985 roku słyszy i zapisuje wiadomości od Boga. Jest porównywana ze świętą Teresą z Avila lub Hildegardą z Bingen. Jest autorką książki "Prawdziwe życie w Bogu", podróżuje po całym świecie i dzieli się swoimi mistycznymi doświadczeniami. A tak to się z... (czytaj więcej)

Vlad IV Tepes
Opublikowano: 2005-06-27 21:12:25
Drakula (Vlad Dracula- 1431-1476)- Władca wołoszczyzny, Mołdawii i Siedmiogrodu, posiadał wiele zamków w okolicy transylwanii, osobiście mieszkał w Alba lulia. Nadano mu przydomki: Dracul- smok, Tepes- palownik.Vlad Dracula był znany z ciężkich tortur (Turków kazał wbijać na pale, by odstraszać inne wojska tureckie, a także posłom tureckim kazał przebijać hufnalami turbany do czaszek), upajał sie męką innych.Lec... (czytaj więcej)

Biblioteka Liści Palmowych
Opublikowano: 2005-06-08 18:36:06
Jeśli naprawdę pragniesz poznać swoje przeszłe wcielenia oraz swoje przeznaczenie, udaj się do Indii. Tam Strażnicy Przeznaczenia odczytają Twój los zapisany pięć tysięcy lat temu na palmowych liściach. Możesz nawet poznać datę swojej śmierci. Pięć tysięcy lat temu, w Indiach, żył święty mędrzec, Bhrigu, znany powszechnie jako Waszitha. To on spisał większość indyjskich legend, a także założył pierwszą Bibliotekę Liści Palmowych. Ten niezwykły człowiek umiał podobno podłączyć swój umysł do Kroniki Akaszy - przedziwnej przestrzeni, w której zapisan... (czytaj więcej)

Nawiedzone miejsca w Anglii
Opublikowano: 2005-05-23 16:16:47
Anne Boleyn Duch Anny Boleyn ukazuje się często nie tylko w Twierdzy Tower, ale również w Hampton Court. Anna Boleyn była drugą żoną Henryka VIII. Król, ktory poślubił wcześniej Katarzynę Aragońską, starał się o zgodę, ale jej nie uzyskał. Wówczas przeprowadził w swoim państwie reformę kościoła i sam stanął na jego czele, co było niewątpliwym wyzwaniem wobec autorytetu papieża. Uzyskawszy rozwód i ożeniwszy się z Anną, król marzył przede wszystkim o posiadaniu syna. Pierwsza żona obdarzyła go jedynie córką (księżniczką Marią). 7 września 1533 Anna Boleyn wydała na... (czytaj więcej)

Nawiedzone miejsca w Polsce
Opublikowano: 2005-05-23 16:13:24
Alchemik z Nowego Sącza Nocami na rynku w Nowym Sączu spotkać można zjawę człowieka, który w siedemnastym stuleciu uchodził za jednego z najznakomitszych alchemików Europy. To Michał Sędziwój nawiedza miejsca, gdzie spędził swoje lata chłopięce i ponoć pobierał pierwsze nauki. Kroczy w uniwersyteckiej todze z podniesioną głową, jego postać nie rzuca cienia nawet przy pełni księżyca. Widmowe dukaty, które rozrzuca wokół, padajaą bezdzwięcznie i znikają nad ranem. Przepowiednia głosi, że ten kto spotka alchemika, będzie miał szczęście, szczególnie w zdobywaniu wiedzy. ... (czytaj więcej)

Jezus i mandragora
Opublikowano: 2006-03-12 12:40:00
Pomysł, że Jezus nie umarł na krzyżu, tylko został pochowany żywcem w czymś w rodzaju narkotycznego transu, w XII wieku zostałby uznany za herezję. Ale Gloria Moss odnalazła w literaturze i zielnikach pewne wskazówki na temat tego sekretu, pomiędzy średniowiecznymi autorami klasycznych romansów. Na tajemnicę można natrafić w najdziwniejszych miejscach. W jednej ze swoich książek, XII-wieczny pisarz Chrétien de Troyes snuje opowieść o pięknej kobiecie, która pos... (czytaj więcej)

Zagadki katastrof morskich
Opublikowano: 2005-05-08 01:17:51
Złowróżbny dzwon "Lutine" Niewielu zapewne ze zwiedzających budynek centrali Lloyda w Londynie wie, dlaczego w głównej jego sali na eksponowanym miejscu wisi dzwon okrętowy. Owszem, wiadomo powszechnie, ze Lloyd jest chyba największą firmą ubezpieczeniową świata biorącą odpowiedzialność - między innymi - również za statki, ale do czego może służyć ten autentyczny dzwon okrętowy w instytucji tak bardzo stojącej nogami na ziemi jak firma ubezpieczeniowa? Ale oczywiście chodzi tu o tradycję. Dzwon pochodzi z angielskiej fregaty „Lutine", która jako j... (czytaj więcej)

Muzeum kryptozoologiczne Lorena Colemana
Opublikowano: 2005-04-28 21:14:02
Loren Coleman całe życie tropił nieznane nauce zwierzęta. Zbierał odlewy odcisków stóp, próbki sierści, nawet tajemnicze zwierzęce łajno. Teraz otworzył pierwsze w świecie prywatne Muzeum Kryptozoologiczne. Placówka mieści się w jego domu w Portland, w stanie Maine (USA), a Loren ma nadzieję, że z czasem stanie się ona światowym centrum kryptozoologii. Wśród eksponatów prezentowanych w muzeum znalazły się naturalnej ... (czytaj więcej)

Życie we wszechświecie. Wykład profesora Stephena Hawkinga
Opublikowano: 2010-08-07 15:58:32
W trakcie tej rozmowy chciałbym trochę pospekulować na temat rozwoju życia we wszechświecie, w szczególności zaś - rozwoju inteligentnego życia. Włączę do tego również rodzaj ludzki, nawet mimo tego, że większość jego zachowań w całej historii było dość głupich i bynajmniej nieobliczonych na przetrwanie gatunków. Chciałbym omówić dwa pytania, pierwsze to, “Jaka jest możliwość, że gdzieś jeszcze we wszechświecie istnieje życie?", drugie zaś brzmi "Jak życie może się rozwinąć w przyszłości?". Często zdarza się, że rzeczy, wraz z upływem czasu, stają się coraz bardziej nieuporzą... (czytaj więcej)

Kraken
Opublikowano: 2005-03-11 22:33:46
Kraken to legendarny stwór morski, którego ponoć widuje się na wybrzeżach Norwegii i Ameryki Północnej. Pierwszym, który opisał to monstrum w epoce nowożytnej, był Eryk Pontoppidan w swoim dziele z roku 1755 - Natural History of Norway. Jeszcze wcześniej pisał o nim Pliniusz - potwór miał blokować wejście przez Cieśninę Gibraltarską, nie przepuszczając podróżujących tamtędy okrętów. Stworzenie to jest monumentalnych rozmiarów - przypuszczalnie ma 1,5 kilometra obwodu i długie, oślizgłe macki. Wedle opowieści żeglarskich, krakeny były często brane za wyspy. Kiedy marynarze wychodzili... (czytaj więcej)

Legautia wielka / Avis indica
Opublikowano: 2005-03-11 22:31:23
Wielu badaczy twierdziło, że zbiegły z Francji hugenot Francois Legaut i jego Podróże i przygody Francoisa legauta i jego świty poprzez wyspy Oceanu Indyjskiego (1708) to fałszerstwo godne barona Munchausena i fikcyjnego sir Johna Mandeville'a. Jednak w 1926 roku dwaj paryscy bibliotekarze, J. Vivielle i H. Deherain, odkryli nowe fakty potwierdzające prawdziwośc podróży Legauta. Nowe informacje nie położyły jednak kresu wątpliwościom wokół tajemniczego podr&... (czytaj więcej)

Ślepy przypadek, czy karma?
Opublikowano: 2005-03-08 19:30:00
Motto: Dziecko rodzi się w tym dniu i o tej godzinie, kiedy płynące ze sklepienia niebieskiego promienie są w matematycznej harmonii z jego indywidualną karmą. Jego horoskop jest obrazem jego niezmiennej przeszłości, ukazującym obecne wyzwania i prawdopodobne przyszłe efekty. [Paramahansa Yogananda "Autobiography of a Yogi"] Zarówno astrologia jak i całe nasze życie są pozbawione sensu, jeśli nie uwzględnimy nauki o prawie przyczyny i skutku. W przeciwnym razie musielibyśmy założyć, że wszystko zależy od przypadkowego splotu okoliczności, które rządzą światem.... (czytaj więcej)

Współczesna papuaska magia
Opublikowano: 2006-03-11 20:15:00
Gwinejski dziennikarz Philip Dowa sprawdził, jak wiara w magię oddziałuje na mieszkańców Papui Nowej Gwinei w czasach współczesnych. Kunszt czarownicy lub czarnoksięstwo to stara praktyka przekazywana z pokolenia na pokolenie od starożytności do czasów współczesnych. W Papui Nowej Gwinei czarami nękany jest prawie każdy, od potężnej elity zamieszkującej Waiganę po osady mieszczące się w najodleglejszych zakątkach kraju. W czasach biblijnych wiara w czary istn... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium