meble biurowe na wymiarNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Nawiedzone miejsca w Anglii


Dodano: 2005-05-23 16:16:47 · Wyświetleń: 25264
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Anne Boleyn

Duch Anny Boleyn ukazuje się często nie tylko w Twierdzy Tower, ale również w Hampton Court.
Anna Boleyn była drugą żoną Henryka VIII. Król, ktory poślubił wcześniej Katarzynę Aragońską, starał się o zgodę, ale jej nie uzyskał. Wówczas przeprowadził w swoim państwie reformę kościoła i sam stanął na jego czele, co było niewątpliwym wyzwaniem wobec autorytetu papieża.
Uzyskawszy rozwód i ożeniwszy się z Anną, król marzył przede wszystkim o posiadaniu syna. Pierwsza żona obdarzyła go jedynie córką (księżniczką Marią). 7 września 1533 Anna Boleyn wydała na świat także dziewczynkę, Elżbietę (która miała pózniej panować jako królowa Elżbieta I). Stosunki pomiędzy Henrykiem i Anną Boleyn uległy pogorszeniu; król zaczął zabiegać o względy Jane Seymour. Mimo to Anna zaszła w ciążę i nastąpiło ponowne krótkotrwałe pojednanie małżonków; dziecko jedna urodziło się martwe.
Henryk postanowił pozbyć się Anny. Na skutek fałszywego oskarżenia o zdradę została ona aresztowana, osadzona w londyńskiej twierdzy Tower i skazana na śmierć.
Egzekucję wyznaczono na 19 maja 1536 roku, ale odbyła się dzień pózniej, kiedy z Calais przybył odpowiednio zręczny kat. Zjawa ukazuje się w rocznicę swej śmierci. Jej duch odziany we wspaniałe szaty, przechadza się w zimne, ciemne noce między murami twierdzy, trzymając własną głowę pod pachą. Kilka osób widziało ducha Anny na korytarzach Blickling Hall - jej rodzinnego domu, choć obecny budynek został wzniesiony mniej więcej sto lat po jej śmierci. lecz stoi na tym samym miejscu, co poprzednia budowla.

Miejsce- Zamek Arundel (hrabstwo Sussex)

Błękitny mąż

W dwunastowiecznym zamku Arundel w hrabstwie Sussex w Anglii ukazuje się widmo znane pod nazwą Błękitnego Męża (Blue Man). Wszystko wskazuje, że jest to duch jakiegoś eleganta z dawnych wieków, ma bowiem na sobie wspaniały strój z błękitnego jedwabiu.
Błękitnego Męża widuje się najczęściej, gdy przemierza statecznym krokiem bibliotekę zamkową.
Legenda głosi że w Aroundel,starożytnej siedzibie książąt Norfolk, ukazują się jeszcze trzy widma - kuchcika zamordowanego dwieście lat temu, przepięknej dziewczyny, całej w bieli, która popełniła samobójstwo skacząc z wieży zamku oraz tajemniczego białego ptaka pojawiającego się w okolicy, kiedy ma umrzeć któryś z członków rodu książecego.

Miejsce- Sunford Orcas (hrabstwo Dorset)

Dwór w Sanford Orcas

Wspaniały dwór z epoki Tudorów, położony w spokojnej wiosce Sanford Orcas nieopodal Sherborne w hrabstwie Dorset nawiedzany jest aż przez czternaście różnych duchów. Są wśród nich dwie kobiety: pierwsza odziana od stóp do głów na zielono, druga zaś uwodzicielska i pojawiająca się zawsze tuż przed północą w stroju, który zyskał jej przydomek "Damy w Czerwonych Jedwabiach" (Lady in Red Silk). Widuje się także czarnego psa, mnicha oraz widmo Huberta Medlycotta, jednego z poprzednich właścicieli, który popełnił samobójstwo w domku klucznika przy bramie. Inne szczegóły dotyczące dworu w Sanford Orcas można znalezć w książce Petera Underwooda "Gazzetter of British Ghosts" (1971)

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • ODWIEDZAJĄCY
  (2008-11-23 17:48:06) #1441
  | 👮 raport

  Pewnego razu bylem w Wielkiej Brytanii i będąc w zamku Edynburg (Szkocja) i odwiedziłem lochy zamku...po pewnej chwili poczułem się źle i zobaczyłem czarnego człowieka który przeszedł mi przed oczyma. Odwrócił się .Miał Głowę w hełmie rycerskim dla ciężkiej jazdy angielskiej.Myślałem że to w pobliżu toczy się rekonstrukcja oblężenia zamku i jakiś "Przebieraniec " przechadza się po zamku lecz zauważylem ze tam gdzie skręcił nie ma drzwi!!! Jak myślicie co to było?Według mnie tego nie da się po prostu logicznie wytłumaczyć... to mógł być rycerz który zezłościł się ze ktoś sobie kpi z jego zamku i siedziby jego rodu...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Anglia
  (2009-03-27 11:33:24) #2641
  | 👮 raport

  Mieszkam w Anglii od ponad dwoch lat. W tym czasie zdazylem odwiedzic slynna posiadlosc Chingle Hall w hrabstwie Lancashire ( niecale 25 kilometrow od mojego domu ). Niestety jest to teraz wlasnosc prywatna a jej wlasciciele nie pozwalaja ludziom wchodzic do srodka ( a kto by pozwalal wlazic obcym do domu.... ). Niesamowite wrazenie ogladac tak znane miejsce z bliska. Kto wie, moze kiedys uda mi sie wyprosic wejscie do domu ?!

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ODWIEDZAJĄCY
  (2010-01-24 12:29:25) #4486
  | 👮 raport

  Jak ja kiedyś kładłam się spać to moje drzwiczki o garderoby otworzyły się a kiedy podeszłam zaczeły skrzypieć. Ponownie się położyłam to drzwi z siłą się otworzyły jakby któś siś zdenerwował ze zamknęłam te drzwi. Póżniej moja ciocia przyjechała nagle nie mogła złapać oddechu zawieżliśmy ją do szpitala pomodliliśmy się a ona zaczęła mówić pasież od tyłu

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • konradess5
  (2011-03-18 09:23:21) #6343
  | 👮 raport

  sam mieszkam w domu który może i nie jest nawiedzony ale prawie każdego dnia dzieją sie bardzo dziwne i niepokojace rzeczy . na wakacje jadę do Anglii i pragne odwiedzic jak najwięcej miejsc o których było lub jest głośno . pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium