http://cinemastar.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Legautia wielka / Avis indica


Dodano: 2005-03-11 22:31:23 | Wyświetleń: 9445 | 🕑 Odłóż na później


Wielu badaczy twierdziło, że zbiegły z Francji hugenot Francois Legaut i jego Podróże i przygody Francoisa legauta i jego świty poprzez wyspy Oceanu Indyjskiego (1708) to fałszerstwo godne barona Munchausena i fikcyjnego sir Johna Mandeville'a. Jednak w 1926 roku dwaj paryscy bibliotekarze, J. Vivielle i H. Deherain, odkryli nowe fakty potwierdzające prawdziwośc podróży Legauta. Nowe informacje nie położyły jednak kresu wątpliwościom wokół tajemniczego podróżnika oraz nazwanego na jego cześć bardzo wysokiego, dawno wymarłego osobliwego ptaka, mieszkańca wyspy Mauritius.
Ów ptak pojawia się w dzienniku pod nazwą Le Geant. Ptak Legautia Gigantea (Legautia Wielka) otrzymał swą łacińską nazwę w 1858 roku, nadał mu ją niemiecki badacz Heinrich Schlegl. Uważa się, że ptak był spokrewniony z wodnikami(Rallus) lub do tego gatunku nalezał. Kiedy Legaut przebywał na Mauritiusie, tych ptaków było tam bardzo wiele, później jednak wyginęły, bo inni podróżnicy już ich nie widzieli.
Osobliwy ptaszek, mający ok 1,8 metra wzrostu, bardzo przypomina innego tajemniczego ptaka, przedstawionego na rycinie Adriaana Collaaerta, noszącego niewiele mówiący podpis Avis Indica(Ptak Indyjski)Oba wizerunki przedstawiają wysokiego ptaka, z długimi nogami, długim dziobem, olbrzymich łapach, krótkim biało zakończonym ogonie i niewielkich skrzydłach. Przypominają one dobrze znaną zoologom kokoszkę wodną.
Jeżeli przyjmiemy, że Legautia to nieznany, odrębny gatunek ptaka, wówczas należałoby zadać kilka pytań. Dlaczego ptak całkowicie wyginął wkrótce po opuszczeniu przez legauta wyspy Mauritius? Dlaczego nie zachowały się żadne ślady jego obecności?
Dopóki nie znajdziemy odpowiedzi na te pytania, Legautia Wielka pozostanie w ornitologicznym czyśćcu tajemniczych przypadków, gdzie przebywa już od trzech stuleci.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium