Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Biblioteka Liści Palmowych


Dodano: 2005-06-08 18:36:06 · Wyświetleń: 20174
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Jeśli naprawdę pragniesz poznać swoje przeszłe wcielenia oraz swoje przeznaczenie, udaj się do Indii. Tam Strażnicy Przeznaczenia odczytają Twój los zapisany pięć tysięcy lat temu na palmowych liściach. Możesz nawet poznać datę swojej śmierci.

Pięć tysięcy lat temu, w Indiach, żył święty mędrzec, Bhrigu, znany powszechnie jako Waszitha. To on spisał większość indyjskich legend, a także założył pierwszą Bibliotekę Liści Palmowych. Ten niezwykły człowiek umiał podobno podłączyć swój umysł do Kroniki Akaszy - przedziwnej przestrzeni, w której zapisane jest wszystko, co było, jest i co będzie. To właśnie dzięki istnieniu tej kroniki jasnowidze i inni wróże potrafią odczytywać losy świata.
Bhrigu poświęcił wiele lat swego długiego życia na spisywanie na palmowych liściach losów ok. 80 tysięcy ludzi. Kapłani, którzy sprawują pieczę nad bibliotekami (a jest ich podobno w Indiach dwanaście), twierdzą, że tylko ci, którzy stawią się osobiście w którejś z bibliotek mogą poznać swój los. Oryginalnych liści spisanych w języku starotamilskim, ręką Brighu, prawdopodobnie już nie ma - co osiemset lat opiekunowie bibliotek przepisują wierszowane teksty przepowiedni ze zmurszałych liści na nowe.
Jedna z bibliotek znajduje się w Vaithisvarankoil, niewielkiej osadzie w południowoindyjskim stanie Tamilnad. Opiekuje się nią wasiszthara Poosa Muthu. Jest on jednocześnie kapłanem i zarządzającym pobliskiej świątyni. Przedtem opiekunem biblioteki był jego ojciec. Piecza nad zbiorami liści od setek lat przechodzi z ojca na syna. Kapłani traktują swoje zadanie niezwykle poważnie. Czują, że są strażnikami wielkiej tajemnicy.
Zainteresowanie biblioteką jest ogromne, choć większość przybyszy to Hindusi, którzy pragną poznać swoje przeznaczenie. By nie zostać odprawionym z kwitkiem, trzeba się umawiać na wizytę kilka dni wcześniej. Odczytywanie liści trwa wiele godzin i jest poprzedzone świętymi obrzędami.
Los każdego z ludzi zapisany jest na dwóch liściach zwanych nadi. Najpierw kapłani przynoszą pielgrzymowi jeden liść, na którym jest zapisana jego przeszłość - poprzednie wcielenia, wydarzenia z obecnego życia, itp. Kapłan znający starotamilski odczytuje tekst, inny tłumaczy na znany pielgrzymowi język. Jeśli wszystko się zgadza, kapłani pytają, czy chce on poznać swoją przyszłość i wtedy przynoszą drugi liść. Zainteresowany może określić, czego chce się dowiedzieć. Wszystkie wydarzenia są zapisane w odstępach co dwa lata, więc takie dokładne odczytanie trwa wiele godzin. Jednakże ludzie rzadko chcą wiedzieć wszystko i tylko niewielu decyduje się na poznanie daty swojej śmierci. Wydaje się, że nieznajomość czasu swojej śmierci jest jednym z większych błogosławieństw w życiu.
Biblioteka Liści Palmowych jest jednym z cudów świata, tak niewiarygodnym i tajemniczym, że trudno jest uwierzyć w jej prawdziwość. A jednak ci, którzy tam byli, twierdzą, że dotknęli tej tajemnicy, zostali obdarowani Wiedzą i odeszli osłupiali.

Więcej w czasopiśmie Gwiazdy mówią


Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • hart
  (2008-05-26 16:48:03)
  | 👮 raport

  znam to tez kiedys sie polaczylem z ta przestrzenia w ktorej wie sie wszystko wszedzie i w kazdym czasie jednak jest sie tam za krotka zeby cokolwiek zapisac dlatego watpie w prawdziwisc


  | Odpowiedz • kwadzik
  (2011-10-26 22:39:39)
  | 📧 email | 👮 raport

  Jesteśmy energią. Mamy wolną wole. Widzimy oczami boga bo sam każdy nim jest. To kiedy umrze, choć wole stwierdzenie pozbycie się zbędnego ciałą kture nas ogranicza. Decydujemy my sami.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium