[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

drmarosz.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Chrześcijański zespół badawczy donosi o odkryciu Arki Noego


Dodano: 2006-07-04 18:30:00 · Wyświetleń: 28585
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Arka Noego - animacja komputerowaZespół archeologów z Teksasu (USA) twierdzi, że zlokalizował pozostałości Arki Noego w okolicy góry Elburz w Iranie.

"Nie mogę sobie wyobrazić, czym mogłoby to byc, jeśli nie jest to Arka", powiedział Arch Bonnema z Instytutu Towarzystwa Archeologicznych Poszukiwań i Badań Biblii (Bible Archeology Search and Exploration), chrześcijańskiej organizacji archeologicznej poszukującej biblijnych artefaktów.

Bonnema i inni członkowie Instytutu BASE wędrowali przez siedem godzin po górach znajdujących się na północny zachód od Teheranu, wspinając się przed dokonaniem odkrycia na wysokość 3962 metrów.

"Odnaleźliśmy ten obiekt zagnieżdżony w rejonie wzgórza", powiedział Robert Cornuke, członek BASE. "Znaleźliśmy coś, co spowodowało szybsze bicie mojego serca".

Na początku członkowie zespołu nie spodziewali się, że to może być biblijna łódź.

"W pierwszej chwili nie zrobiło to na nas wrażenia", powiedział Cornuke. "Na pewno nie myśleliśmy, że to Arka Noego. Gdy jednak zbliżyliśmy się, byliśmy zdumieni. To wyglądało, jakby było zrobione z drewna".

W dodatku niektórzy członkowie zespołu mówią, że ich odkrycie nie wyglądało zbyt charakterystycznie.

"Wyglądało jak pokład jakiejś dzisiejszej łodzi", powiedział Bonnema.

Długie poszukiwania Arki

Biblia umieszcza Arkę w górach Ararat, łańcuchu górskim ciągnącym się na setki kilometrów, który według zespołu znajduje się w Iranie.

Biblia podaje także wymiary Arki jako 275 metrów na 45 metrów - wielkość małego lotniskowca. Obiekt odkryty przez BASE ma podobne wymiary i skalę.

"Prowokuje to do myślenia, że może to być zaginiona Arka Noego", powiedział Cornuke.

W historii ludzie poszukiwali Arki, by móc udowodnić istnienie Boga.

"Jest idea, że jeżeli możemy udowodnić, że Arka istniała, możemy również udowodnić, że ta historia naprawdę miała miejsce i, co najważniejsze, możemy udowodnić istnienie Boga", powiedział Bruce Feiler, autor książki "Where God was born".

Poprzedni naukowcy poszukiwali Arki na górze Ararat w Turcji.

"Car Mikołaj II w 1916 roku wysłał dwie wyprawy w celu sfotografowania tego obiektu na szczycie góry Ararat", powiedział Feiler.

Dodał, że jeden z byłych prezydentów USA poszukiwał Arki w górach Iranu.

"Znamy historię, jak Jimmy Carter, w drodze na wizytę w Shah w Iranie w 1977 roku, specjalnie przelatywał nad ym obiektem".

W marcu badacz stwierdził, że posiada zdjęcia satelitarne, które udowodniły istnienie pozostałości Arki. Instytut BASE spodziewa się, że przywiezie z Iranu fizyczny dowód, stanowiący odpowiedź dla tej odwiecznej zagadki.

"Ludzie zawsze będą tego szukali, zawsze będą sceptyczni, zawsze będą podekscytowani poszukiwaniami", powiedział Cornuke. "Myślę jednak, że to, co tutaj znaleźliśmy, jest bardzo godne uwagi".

Próbki dostarczone przez BASE są obecnie badane w laboratoriach w Teksasie i Florydzie. Przedstawiciele BASE przyznają, że nie ma sposobu na ostateczne udowodnienie, że obiekt przez nich odkryty naprawdę jest Arką Noego.

Poszukiwania trwają nadal. Największy odłamek pochodzący z Arki Noego jest wykonany z "drzewa gofferowego". Biblia podaje, że Arka została wykonana z drzewa gofferowego, nikt jednak nie wie, czym ono jest.

ABC News, 29 czerwca 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • RdStein
  (2008-05-26 19:05:17) #224
  | 👮 raport

  Hmm istnieje duże prawdopodobieństwo że to Arka.. Byłby to ogromny dowód dla potwierdzenia prawdy biblii..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • abla
  (2008-06-30 23:50:19) #408
  | 👮 raport

  sami widzicie ile czasu temu znaleźli jakis slad a do tej pory dezoinformacja i nic nie mowia o tym.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kamil pietruszewski
  (2008-10-31 21:20:15) #1249
  | 👮 raport

  nie sadzicie ze arka noego mogla byc tylko i wylacznie symbolem

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ŻYWY
  (2008-11-05 14:19:46) #1268
  | 👮 raport

  no kity nie z tej ziemii!!! opowieści kilku osób , zero zdjęcia , nawet z komórki :) , " ...Największy odłamek pochodzący z Arki Noego jest wykonany z "drzewa gofferowego". Biblia podaje, że Arka została wykonana z drzewa gofferowego, nikt jednak nie wie, czym ono jest..." a o to dowód na bzdurę .
  JA SIĘ PYTAM SKĄD WIEDZĄ ZE TO JEST DRZEWO GOFFEROWE JAK NIE WIEDZA CO TO JEST DRZEWO GOFFEROWE?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • detleff2
  (2008-12-30 22:09:33) #1826
  | 👮 raport

  to o czym tu mowa jest bardzo fascynujące i w zasadzie zgadza się z biblijnymi relacjami .Więc jest bardzo prawdopodobne ,że to o czym tu mowa jest prawdą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • wixi
  (2009-01-02 20:30:22) #1862
  | 👮 raport

  ŻYWY świetna fachowa uwaga. wiadomo że to ściema. jak chrześcijańscy geolodzy z usa mogą pojechać na Elbrus za Arką i jej nie znaleźć? ;) to było wliczone w tą wyprawę. do tego drzewa gofferowego mogli dodać, że wygląda, jakby je Bóg stworzył 4 dnia o 16:53 XD
  Potop pewnie kiedyś był-ale nie taki jak podaje Biblia (to jest wyolbrzymione, żeby morał tej historii był cięższego kalibru). Nie ma śladów geologicznych takiego zjawiska po ostatnim zlodowaceniu. Zresztą gdyby zalana została "cała Ziemia" to wyginęłyby wszystkie lądowe ekosystemy. Jak Ziemia miałaby odtworzyć mnogość lasów równikowych, pustyń, tajgi w parę tysięcy lat?
  Pamiętajcie-Biblia pełna jest mądrych historii, ale należy je odczytywać nie dosłownie. Czyli nie w sposób, jaki czynią radykalni chrześcijanie made in usa.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Vender
  (2009-01-26 17:23:21) #2109
  | 👮 raport

  Sam widziałem zdjęcia i film z arki
  wygląda jak prawdziwa ...wygląda

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IceMann
  (2009-02-05 16:04:02) #2195
  | 👮 raport

  Ze sprawozdania biblijnego wynika ze arka osiadla na zboczu gory ararat, ponoc ekspedycja znalazla tam cos... byc moze kiedys dowiemy sie calej prawdy na temat obiektu znalezionego wlasnie w tej okolicy...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-02-06 02:29:14) #2197
    📧 pw | 👮 raport

  IceMann, na ten temat nakręcono kiedyś cały film dokumentalny. Były w nim relacje ludzi, którzy wchodzili do wnętrza tego obiektu znajdującego się na górze Ararat i widzieli tam pomieszczenia, w których mogły przebywać zwierzęta. Wypowiadał się też człowiek, który podczas jednej wyprawy odrąbał stamtąd kawałek drewna (był tam z przyjacielem, który niestety w drodze powrotnej wpadł do czeluści i zginął), później przekazał ten kawałek do zbadania i wyszło, że jest to drewno z gatunku który w pobliżu góry Ararat nigdy nie występował i wogóle jest niezmiernie rzadki.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IceMann
  (2009-02-06 22:39:30) #2222
  | 👮 raport

  Zgadzam sie z toba w 100%. Czytalem na ten teman nawet ksiazke w ktorej byly zdjecia satelitarne domniemanego obiektu. Odnosnnie materialu powiem tyle, w ksiedze Genesis mozemy przeczytac, ze potop trwal 40 dni i wody wzbieraly i unosily arke, i ze plywala ona nad ziemia, natomiast cale zdarzenie trwalo 150 dni (Genesis 7:17,24). A wiec dryfujac chcac nie chcac zmienili pierwotne miejsce w jakim arka powstala.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • NIOBE
  (2009-05-21 10:10:01) #3002
  | 👮 raport

  ZYWY pomysl troszeczke.Wiesz skad wiedza ze to drzewo gofferowe? bo tak jest te drzewo nazwane i zapisane w bibli przez jej tworcow.Proste? czy dalej nie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • edka
  (2009-06-08 15:44:37) #3138
  | 👮 raport

  Ja też widzialam zdjecia ARKI i wyniki badań...nie mamy pewności czy to ARKA NOEGO , ale bez wątpienia to jest lodz.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • liza
  (2009-06-10 14:38:05) #3135
  | 👮 raport

  nie jest udowodnione ze onaleziono arke,poniewaz slyszalam juz o trzech takich odktyciach i wszystkie arki odnaleziono w gorach i oczywiscie wszystkie o prawie takich samych rozmiarach,wiec ciezko jest uwierzyc ze to akurat ta arka jest tą wlasciwą.ale moze ...kwestia wiary?bo inaczej jak mozna udowodnic ze to arka,skoro odkrywcy zawsze maja tyle argumentow za...i tak ladnie wszystko jest opisane ze mozna uwiezyc we wszystkie wersje...ufff!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Bolo
  (2009-06-29 12:03:51) #3318
  | 👮 raport

  Ciekawa sprawa. Wie ktoś może, jaki tytuł ma ten film dokumentalny? Z góry thx

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jurek
  (2010-06-21 23:33:20) #5146
  | 👮 raport

  Słyszałem niedawno iż arkę Noego odnaleziono w Chinach. Tak podała TVN24.
  Która więc arka jest tą prawdziwą, a może było ich więcej?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • strachomin
  (2010-12-26 16:46:40) #5936
  | 👮 raport

  Góra Ararat ma wysokość 5137m npm. więc jakie głębokie musiały być wody biblijnego Potopu z którego się wyłoniła i gdzie miałyby spłynąć.jeśli cała Ziemia była nimi pokryta? A jeśli tylko jej część, to co trzymało wodę w pewnych granicach, które opadając opuściła, co było końcem Potopu?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium