[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 92. Debata Ufologiczna Online: Czy obcy nas chronią?
Od dekad w ufologii pojawia się równie kontrowersyjny, co intrygujący pogląd, że Obca inteligencja - nasz protektor, w pewien sposób nas chroni. Czy możliwe, że rzeczywiście znajdujemy się pod kuratelą kosmicznych pedagogów, którzy chcą przeprowadzić naszą cywilizację przez burzliwy okres dojrzewania?

Jak powinniśmy traktować wszelkie teorie mówiące o bardzo bliskich związkach, a może nawet symbiozie ludzi z przybyszami z kosmosu? Czy w jakiś sposób są one przekonywujące?

Obcy mogli nie tylko stworzyć człowieka, ale cały czas mają go pod kuratelą. Zdarzały się przecież pewne sytuacje w historii Homo sapiens, kiedy nasza rasa była zagrożona. Zacznijmy od pierwszego scenariusza, jakim są kataklizmy naturalne np. w postaci uderzeń asteroid. Walery Uwarow - rosyjski ufolog, wysunął hipotezę mówiącą, że kosmici chronią nas przed kometami i meteorytami, a częścią systemu obrony jest słynna instalacja na Syberii, o której wielokrotnie mówiliśmy...

W naszych audycjach mówiliśmy też wiele razy o poglądzie mjr Keyhoe, który mówił, że Obcy zaczęli pokazywać się ludziom, kiedy zorientowali się, że możemy użyć broni jądrowej przeciwko sobie. Czy liczne obserwacje UFO nad elektrowniami jądrowymi czy stanowiskami z bronią jądrową wynikają z obaw, że kiedyś "atom" nas zniszczy?

Co można powiedzieć o utrzymujących się od lat pogłoskach na temat obserwacji UFO podczas katastrofy czarnobylskiej? Źródła rosyjskie i radzieckie wielokrotnie pisały na ten temat...

Wielu kontaktowców twierdzi, że otrzymują przekazy do istot z kosmosu, najczęściej wyglądających jak ludzie, które ostrzegają przed zbliżającymi się kataklizmami albo przekazują górnolotne przekazy. Plejadanie, Asztar Szeran i inni dobrzy kosmiczni bracia wykazują szczególną troskę o planetę. Dlaczego jednak kontaktują się ze zwykłymi ludźmi, a nie przekażą swoich wniosków choćby na Kremlu czy w Białym Domu?

Jeśli rzeczywiście mamy planetarnych protektorów, to kiedy nam się ujawnią? Co można powiedzieć o koncepcji, opartej poniekąd o scenariusz z serii Star Trek, że Obcy, dadzą nam znać o sobie, kiedy osiągniemy poziom "zdobywców kosmosu"?

Jedna z teorii, o których także wspominaliśmy mówiła, że Obcy nie pozwolą nigdy, byśmy wznieśli się na poziom, który zagroziłby ich interesom na naszej planecie. Chodzi tu o ich bazy lub inne "interesy", o których nie mamy pojęcia. Jak powinniśmy traktować hipotezę, według której ET to nie nasi protektorzy, ale raczej hodowcy?

Załóżmy, że Obcy-protektorzy naprawdę istnieją. Czym się kierują? Czy motywuje ich to samo, co ziemskich biologów i ekologów próbujących ratować zagrożone gatunki?

Jeśli ludzkość trafi kiedyś w kosmosie na mniej rozwinięte istoty, czy zdecyduje się na roztoczenie nad nimi parasola ochronnego? Czy powinniśmy ingerować w rozwój innych ras?

W debacie udział wzięli:
Arkadiusz Kocik, Warmińsko-Mazurska Grupa Ufologiczna
Leszek Ostoja-Owsiany, artysta malarz, konserwator zabytków, fascynat tematyki ufologicznej
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty
Pobierz mp3 (191.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • jacekgrap (2018-03-12 4:42:18) #38112 | RAPORT | E-mail
  Dodam, że sowa jest bogiem burzy LEI KUNG, mąż Bogini Światła w Chinach. Błyskawice jego rażą tylko złych ludzi, bądź wrogów ludzi dobrych. Chiny obecnie są "współwłaścicielami" gór Ałtaj, które uważane są kolebką Ariów, przodków Słowian.

  Odpowiedz
 • Ędward Czeci (2018-03-15 9:32:17) #38130 | RAPORT
  Doskonała uwaga z tym uśrednianiem ludzkiej społeczności ... daje do myślenia , szczególnie że pomijając nieliczne wyjątki ludzkość podpada pod takie stwierdzenie : Kosmos i głupota ludzka są niezmierzone ... z tym że co do kosmosu nie ma ostatecznej pewności . Obserwując to co się działo ostantio w sobotę w sklepach z paszą dla owiec - przed wolną niedzielą - trudno oczekiwać jakiegoś Wzniesienia , Wydarzenia czy Elewacji Duszy jakiejś większej społeczności na tej planecie ... może grupka nielicznych "setnych małp" ale to tyle ... Pozdrawiam , audycja bardzo udana .

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium