Sławomir OlejniczakNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: 40. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 10 Słowiańska duchowość
Jak Słowianie wyobrażali sobie Królestwo Niebieskie? Czy wierzyli w istnienie miejsca, do którego odchodzą dusze? Jak ważna była dla nich duchowość w codziennym życiu? Na te i na wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć Beata Kampa vel Ada Edelman (Biuro Duchów) oraz Grzegorz Skura, instruktor tradycji starosłowiańskiej (slowianie.org). Audycję od strony technicznej obsługiwał Marek Sęk "Ivellios... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (122.00 MB) | Premiera: 2019-05-26 | Czas trwania: 02:13:44 | Odtworzone x 818 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • SkrzydlatyZmij (2019-05-27 9:18:04) #39535   PW   ❗❗❗
  @Beata Kampa "świętom i zwyczajom słowiańskim nadano katolicki charakter"... a także prawosławny (Ruś, Bałkany, Bułgaria), polecam wszystkim zainteresowanym tematem słowiańszczyzny, książkę
  "Kult św. Mikołaja na Rusi"
  Borisa Andriejewicza Uspienskiego, jest to poważna naukowa książka, z której można jasno zrozumieć, czym są, tak na prawdę, owe rzekomo chrześcijańskie zwyczaje, np. malowanie jaj na Wielkanoc, zwyczaje z którymi Kościół walczył słowem i mieczem, a że nie dał rady ich zwalczyć, to przyjął jako własne. Po takiej lekturze wielkanocne jajko lepiej smakuje :)

  Odpowiedz
 • marq (2019-07-26 3:51:02) #39649   PW   ❗❗❗
  Lubił srebrne monety i medale, srevrną zatawę oraz okrągłe "kołocze" im słodsze tym lepsze

  Odpowiedz
 • marq (2019-07-26 5:00:51) #39651   PW   ❗❗❗
  Kalisz to nie Kujawy a Wielkopolska tak samo jak Bydgoszcz która do chyba 1947 roku całe "Zabory" i 2gą RP cały czas należąła do Wielkopolski.

  Kalisz był Stolicą Ksiestwa Kaliskiego, ktore jak ptzemianowano Je na Księstwo Poznańskie był Stolicą Wielkopolski i de facto całej Polski kiedy Księstwo Poznańskie otaczały księstewka Wassalne wówczas będąc Stolicą Księstwa Poznańskiego /Wielkopolskiego był tak w rzeczywisości Stolicą Całej Polski /Lechii jeszcze przed Gnieznem oraz przed Poznaniem.

  To w Kaliszu jakiś czas Urzędował Legat Watykański. Do dzisiaj Kalisz po Poznaniu jest drugim miastem i drugim Ośrodkiem Przemysłowym Wlkp. Jako jedyne miasto po Poznaniu ma ponad 100k mieszkańców -[102/106]....

  Persowie już jako Sułtanat -chyba - Turecki przez cała IIWW az do 1947/48 roku pałac najblizszy Rezydencji Pałacowej Sułtana /Kalifa / Wezyra ?? byl pusty przeznaczony na Polska Ambasadę a "Szef" Turcji często dopytywał - Kiedy przybędzie Ambasador "Lechstanu"? !!!

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium