Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: medium
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Szersze spojrzenie na intuicję. Wywiad z Tomem Campbellem
Opublikowano: 2019-01-06 17:24:58
Donna Aveni: Naszym gościem jest dziś Tom Campbell, autor "My Big TOE". Tom, Twoja Wielka Teoria Wszystkiego obejmuje każdy aspekt naszej rzeczywistości. Dziś omówimy coś, co według Ciebie było ważne, aby ekstrasensi i media mogli zrozumieć swoje dary. Mówiłeś, że nie ma różnicy pomiędzy bazą danych a przekazami otrzymywanymi przez media lub ekstrasensów. W jaki sposób Twój punkt widzenia z perspektywy MBT może pomóc mediom i ekstrasensom w rozwinięciu ic... (czytaj więcej)

UFO, mediumizm i zjawiska paranormalne
Opublikowano: 2017-04-28 16:10:28
Zgodnie z doktryną spirytyzmu, dusza przeżywa śmierć ciała fizycznego, a niektóre odcieleśnione osoby mogą komunikować się z żyjącymi W pewnym momencie historii Ameryki, wiara w spirytyzm była równie silna - i równie kontrowersyjna - co dzisiejsza wiara w UFO. Można też narysować widoczną paralelę pomiędzy tymi dwoma tematami, które przypuszczalnie przyciągają również niektórych z tych samych ludzi z różn... (czytaj więcej)

Amnezja opętania: Jakie tajemnice zawarte są w zjawisku prorokowania?
Opublikowano: 2016-11-21 02:28:01
Kanał transowy to medium, którego ciało zostało przejęte przez ducha komunikującego się ze słuchającymi. We wszystkich przypadkach pojawiania się duchów, to osoba będąca kanałem jest mówiącą - jej usta poruszają się, ciało zaś wykonuje ruchy, jednak głos jest nieco odmienny. Duch osoby będącej kanałem nie przemawia, bowiem inny duch robi użytek z jej strun głosowych w celu nawiązania kontaktu z zebranymi. Gdy ów duch opuszcza ciało kanału, kanał "wybudza się" z t... (czytaj więcej)

Duchowe otwarcie wywołane traumą
Opublikowano: 2015-11-18 01:25:08
Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką, która doświadczyła dotkliwej straty. Była nią śmierć ukochanej osoby, nie do końca nieoczekiwana - a mimo to wciąż był to dla niej szok i ból. Przyjaciółka opowiedziała mi, że od chwili śmierci jej przyjaciółki przeżyła wiele doświadczeń duchowych. Zawsze trudno je opisywać - powiedziała, że poprzez serię synchronistycznych zdarzeń otrzymuje ona przekazy, które - na tyle na ile potrafi je określić ... (czytaj więcej)

Życie jest wieczne - tak głosi duchowy przekaz
Opublikowano: 2015-10-18 01:57:16
Celem prowadzenia naukowych badań jest dotarcie do prawdy. Naukowe badanie mediumizmu musi się odbywać według takich samych zasad, co każde inne naukowe dochodzenie. Powinno się rozpoczynać od badania pracy naprawdę obdarzonych mediów, takich jak John Edwards, Stephen Holbrook czy Doris Stokes. Powodem tego, że zajęli się mediumizmem, jest oczywiście przekazanie wiadomości, że życie jest wieczne. To, że nasza indywidualność pozostaje poza zasłoną tak zwanej fizycz... (czytaj więcej)

Parapsychologia: Wzrost i upadek paranormalnych eksperymentów
Opublikowano: 2015-09-08 18:59:20
Sigmund Freud (z przodu po lewej) i Carl Jung (z przodu po prawej) wraz z kolegami z Clark University na zdjęciu z 1909 roku. Obaj byli członkami Towarzystwa Badań Psychicznych W XIX wieku giganci nauki mieli umysły otwarte na naukowe badanie zjawisk paranormalnych. Co się stało? Gdy wchodzisz na nieco staro wyglądającą oficjalną stronę internetową Towarzystwa Badań Psychicznych, wita cię... (czytaj więcej)

Co tak naprawdę oznacza "Ouija" i jak ta gra zmieniła się na przestrzeni lat
Opublikowano: 2015-06-20 02:37:15
Tabliczka Ouija z 1891 roku - jeden z najwcześniejszych egzemplarzy Jeśli kiedykolwiek natknąłeś się na tabliczkę Ouija, musiało Cię zastanowić, "Co to oznacza?". Ta gra tabliczkowa, która wykorzystuje ruchy ludzkich rąk po małym przyrządzie w celu odebrania "przekazu z zaświatów", wciąż jest popularną zabawką. Jej historia jest jednak mniej znana, poprosiłem więc kogoś aby pomógł mi zrozumieć rozwars... (czytaj więcej)

Neurolog pracuje nad wgraniem własnego umysłu do komputera
Opublikowano: 2014-12-27 20:01:54
Ilustracja z książki Thomasa Henry Huxleya Evidence as to Man`s Place in Nature Jeśli jeszcze tego nie zauważyliście, gatunek ludzki przestał ewoluować. Jak ostatnio przypomniał nam David Attenborough, nasz gatunek jest pierwszym który - zgodnie z własną wolną wolą - usunął sam siebie z selekcji naturalnej, zatrzymując w ten sposób ewolucję. Właśnie to, obok teorii Stephena H... (czytaj więcej)

Umysł Boga
Opublikowano: 2013-09-15 01:48:23
Każdy słyszał o kręgach zbożowych, jednak czym one są? Najbardziej uderzającymi cechami tych formacji są dokładne zawirowanie i spłaszczenie zboża, oraz wyraźna granica między roślinami leżącymi a stojącymi. Te twory pojawiały się nie tylko na polach pszenicy, ale także polach ziemniaków, buraków cukrowych, wrzosu, słoneczników, na polach ryżowych, na śniegu, lodzie i piasku. Drzeworyt z 1687 roku, ukazujący "Diabła z M... (czytaj więcej)

Światła z Ułan-Ude
Opublikowano: 2013-07-30 23:36:59
Niniejszy artykuł ukazał się w amerykańskim magazynie "FATE" w 2001 roku. Autor opisuje w nim zagadkowe zjawisko, którego świadkiem był on sam oraz kilkadziesiąt innych osób. Niestety, mimo szczerych chęci nie udało nam się znaleźć skanów wykonanych przez niego fotografii (sam autor twierdzi, że nie były one najlepszej jakości). Faktem jednak jest, iż opisywane zjawsko rzeczywiście miało miejsce. Nazywam się Walery Dabajew, jestem badaczem zjawisk paranormalnych na terenie Rosji. Sześć lat temu moje miasto Ułan Ude w Buriacji zostało nawiedzone przez kilka przez kilka lśniących... (czytaj więcej)

Zdalne postrzeganie a rzeczywistość kwantowa
Opublikowano: 2011-03-13 17:48:23
Osiemnasto- i dziewiętnastowieczna nauka o fizyce skompletowała i przyozdobiła "złotą erę mechanistycznych i deterministycznych modeli wszechświata", gdzie wszechświat i jego części składowe rządzone są przez sztywne wzajemnie oddziałujące siły, które da się zmierzyć, oraz zjawiska, które można przewidzieć przy użyciu narzędzi matematycznych, i gdzie wszechświat lub którykolwiek działający wewnątrz niego system składa się z sumy własnych części. Uważano, że ś... (czytaj więcej)

Okultystyczny świat Carla Gustava Junga
Opublikowano: 2010-12-28 02:35:18
Carl Gustav Jung 11 lutego 1944 roku 68-letni Carl Gustav Jung, najbardziej wówczas znany na świecie żyjący psycholog, pośliznął się na lodzie i złamał sobie kość strzałkową. Dziesięć dni później, już w szpitalu, doznał zawału serca spowodowanego przez zator, który powstał w jego złamanej nodze. Leczony tlenem i kamforą utracił świadomość i przeżył coś, co przypomina doświadczenie przedśmiertne lub OOBE - lub, zależnie od ... (czytaj więcej)

"Masz zamknięty umysł, niegodziwcze!" - czyli słów kilka o internetowych ekspertach od niczego
Opublikowano: 2010-04-16 14:26:26
Niniejszy artykuł piszę w oparciu o moje kilkuletnie obserwacje poczynione na wielu forach i serwisach o tematyce paranormalnej, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Zjawiskami paranormalnymi interesuję się już od dzieciństwa. Zaczęło się w czasach, gdy o Internecie najstarsi górale nie słyszeli - sięgałem wówczas po książki Lucjana Znicza, Arnolda Mostowicza, czasem też po prasę ezoteryczno-paranormalną. Była to fascynująca lektura - autorzy podchodzili do poruszanych przez siebie tematów z możliwie największym profesjonalizmem. Dążyli do wyjaśnienia opisywanych spraw, unikając p... (czytaj więcej)

Umysły z innych czasów
Opublikowano: 2010-03-27 00:35:09
Psychiatra Arthur Guirdham sporządził obszerny opis swojej pacjentki, "pani Smith". Jak czytamy w opisie, po 30. roku życia pani Smith zaczęła mieć koszmary, w których pojawiały się wspomnienia z czasów gdy była członkiem trzynastowiecznej francuskiej sekty Katarów (byli to przedstawiciele dualistycznego ruchu religijnego działającego w XI-XIII wieku w południowej Francji i północnych Włoszech, uznawani przez Kościół katolicki za heretyków - przyp. Ivellios). Odkąd skończyła trzynaście lat, pani Smith doznawała niewytłumaczalnych omdleń, podczas których czuła się "jak gdyby wyszła p... (czytaj więcej)

Zawstydź Franka Kluskiego! Czyli jak wykonać swój własny odlew dłoni ducha
Opublikowano: 2010-02-06 22:24:27
Zdjęcie z jednego z seansów z udziałem Franka Kluskiego (drugi od prawej) W roku 1919 i później od roku 1922 Franek Kluski (właśc. Teofil Modrzejewski), polskie medium, poprzez eksperymenty w trakcie odbywających się pod ścisłą kontrolą seansów spirytystycznych dostarczył "ostatecznego dowodu na istnienie materji duchowej". Owym dowodem miało być coś, co Kluski nazywał odlewem dłoni ducha - woskowy odl... (czytaj więcej)

Być w dwóch miejscach jednocześnie
Opublikowano: 2009-10-15 11:32:50
W swojej wydanej w 1942 roku książce "Life now and forever" doktor Arthur J. Willis, przewodniczący amerykańskiego Kolegium ds Nauk i Badań psychicznych, opisuje swoje eksperymenty z podróżą poza ciało i opowiada historię eksperymentu przeprowadzonego przez Mary C. Viasek i panią Z. J. Allyn, medium materializacyjne. Pani Viasek, która nauczyła się podróżowania poza ciało, p... (czytaj więcej)

Twarze, twarze, wszędzie twarze! Czyli o tym, dlaczego widujemy twarze lub "duchy" tam, gdzie ich nie ma
Opublikowano: 2009-08-24 23:03:45
Ponad 10 lat temu Diana Duyser z Hollywood w stanie Floryda w USA otrzymała przesłanie religijne za pośrednictwem nietypowego medium: grillowanego serowego sandwicza, którego sama przyrządziła. Gdy przyjrzała się brązowym śladom na powierzchni chleba, oczom jej ukazało się skądinąd znajome oblicze. "Ujrzałam spoglądającą na mnie twarz, to była Matka Boska", powiedziała reporterom w 2004 roku. "Byłam zaszokowana".... (czytaj więcej)

Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril
Opublikowano: 2009-08-19 02:31:36
Adolf Hitler i Heinrich Himmler Na pierwszy rzut oka duży okrągły pokój w piwnicy zamku Wewelsburg wygląda dość niewinnie. Podłoga wyłożona jest gładkimi, starannie wyciętymi kamieniami. Lśniące, kamienne, łukowate ściany majestatycznie sięgają wysokiego sufitu. Na samym środku pokoju leży zapadnięty kamienny ołtarz z wypastowanymi stopniami prowadzącymi wzdłuż wypalonego i popękanego kamienia. St... (czytaj więcej)

Technoanimizm
Opublikowano: 2008-06-12 02:26:04
Niewielu z was nie widziało "Matrixa" lub nie słyszało o tym filmie. Jest to film mieszający ostateczne ideały czasoprzestrzeni z religijnym i mitologicznym wyobrażeniem, które postrzegane jest jako czysta fikcja. Fikcja ma jednak zwyczaj przeradzać się w rzeczywistość. Wielu śmiałoby się z takiego pomysłu. Religijne pomyje nie mają żadnego miejsca w nowoczesnym, technicznym świecie. Skłoniłbym się jednak ku stwierdzeniu, że nasza wrodzona duchowość powróci w... (czytaj więcej)

Łowcy duchów i najnowsze technologie
Opublikowano: 2007-08-04 17:01:21
Pracując w polu, Sharon Leong pakuje cyfrowy aparat fotograficzny, termometr i miernik pola elektromagnetycznego. Nie jest ona prywatnym detektywem ani elektrykiem. Leong, za dnia prawniczka, nocą przeobraża się w gorliwą poszukiwaczkę duchów.Z tymi i wieloma innymi rzeczami przydatnymi przy polowaniu, Leong podróżuje do rzekomo nawiedzonych domów, na pola bitew, do barów i hoteli, zbierając to, co uznaje za dowody na istnienie świata pozaziemskiego.Poszukiwanie upiorny... (czytaj więcej)

Życie medium
Opublikowano: 2007-04-22 17:37:49
Życie medium nie różni się tak bardzo od życia inych ludzi. Z ta tylko różnicą, że wciąż słyszymy jakieś głosy i widzimy duchy. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Ludzie często nie domyślają się nawet, że gdy ich spotykam, rozmawiam jednocześnie z duchem stojącym obok. Często zdarza mi się dopowiedzieć czyjes następne zdanie, bo duch mi podpowie, co ten ktoś chciał właśnie powiedzieć.Kiedy poznaję nową osobę, staram się patrzeć jej w oczy i słucham bardzo uważnie każdego słowa. Nie chcę dać po sobie pozn... (czytaj więcej)

Król i hipnotyzer
Opublikowano: 2006-12-09 02:51:00
Na kilka miesięcy przed swoją abdykacją brytyjski książę Edward VIII został zahipnotyzowany przez doktora zafascynowanego okultyzmem i faszyzmem. Sprawozdanie od wiejskiego wikariusza, jakoby doktor Alexander Cannon używał mediów do komunikacji z duchami "radzącymi" pacjentom jak uwolnić się od alkoholizmu i innych uzależnień, dotarło do arcybiskupa Canterbury 4 grudnia 1936 roku. Arcybiskup dr Cosmo Lang tak się przejął tym sprawozdaniem, że natychmiast przesłu... (czytaj więcej)

Historia życia Daniela D. Home'a, jednego z najsławniejszych mediów w historii
Opublikowano: 2006-11-05 02:00:00
Daniel Dunglas Home Daniel Dunglas Home, zwany hume, został kiedyś opisany przez Beloff'a jako "najsławniejsze medium w dziejach, sądząc po ilości imponujących seansów, z których posiadamy zapisy oraz przez pryzmat obserwatorów, których przyciągnął w wielu krajach, które odwiedził". Bynajmniej nie tylko zjawiska, Home poprowadził ponad 1500 seansów i demonstracji fizycznych. Był bada... (czytaj więcej)

Każdy z nas posiada zdolności parapsychiczne - rozmowa z badaczem Jaime Licauco
Opublikowano: 2006-10-07 00:50:00
Na pytania czytelników filipińskiego serwisu INQ7.net odpowiada badacz Jaime Licauco. Jaki procent populacji posiada zdolności parapsychiczne? Moja odpowiedź? Sto procent! Jestem zdania, że takie zdolności ma każdy z nas. Widzisz, "psychiczny" pochodzi od greckiego "psyche", co oznacza "umysł" lub "dusza". W ten sposób każdy, kto posiada umysł lub duszę, ma zdolności parapsychiczne. Choć to prawda, że te zdolności posiada każdy z nas, nie znaczy to ... (czytaj więcej)

Poznaj dzieci indygo!
Opublikowano: 2006-08-19 13:40:00
Nikki Harwood twierdzi, że jej córka posiada nadnaturalną zdolność do uzdrawiania świata. Nie ona jedna. Dziennikarz Jon Ronson poznał dzieci indygo Ośmioletni Oliver Banks twierdzi, że widzi zmarłych ludzi. Ostatnio wydawało mu się, że widział małą czarnowłosą dziewczynkę wspinającą się po płocie ogrodu w Harrow w hrabstwie Middlesex w Anglii. Gdy ją obserwował, zniknęła. Gdy Oliver miał trzy lata, będąc w domu przyjaciela i ws... (czytaj więcej)

Gdy duchy dzierżyły władzę w Białym Domu
Opublikowano: 2006-05-22 10:45:00
Co by się stało, gdyby ujawniono, że prezydent Bush urzędując w Białym Domu słuchał porad duchowego medium? Co, jeśli ludzie dowiedzieliby się, że nawet poszedł po porady na seans przed objęciem władzy? Naród byłby oburzony i żądał odsunięcia go od władzy, by móc go natychmiast oskarżać. Wielu nagle zakwestionowałoby jego rozsądek, inni szukaliby medycznych porad u psychologów. Nie tak dawno Pierwsza dama Hillary Clinton wpadła w tarapaty po tym, jak ujawniono, że r... (czytaj więcej)

Wiliam H. Mumler: historia pewnego fotografa
Opublikowano: 2006-04-22 16:30:00
Wiliam H. MumlerW 1861 roku pewien człowiek wykonywał portret, gdy uchwycił na kliszy fotograficznej coś, czego nigdy wcześniej nie widział. Obok Wiliama H. Mumlera był duch. Zdjęcie wywołało kontrowersje i przyczyniło się do dziwnej kariery Mumlera, ponieważ otrzymał on "talent" i zaczął wykonywać fotografie ludzi, którzy później widzieli na zdjęciach nad sobą wizerunki zmarłych krewnych. Choć nig... (czytaj więcej)

Muzyka z zaświatów. Niezwykła historia Rosemary Brown
Opublikowano: 2012-06-27 16:51:31
Rosemary Brown Dużo słyszy się o mediach - ludziach potrafiących rzekomo kontaktować się z duchami. Przeglądając prasę o tematyce paranormalnej czy serwisy takie jak Paranormalium, często możemy przeczytać o seansach, podczas których media odbierały różnego typu przekazy od duchów. Najczęściej są to słowa wypowiedziane przez ducha za pośrednictwem medium lub też wiadomości otrzymane przy pomocy p... (czytaj więcej)

To ludzka energia tworzy Poltergeista!
Opublikowano: 2005-12-18 23:23:46
Wszyscy znamy opowieści o domach, gdzie zachodzą niewytłumaczalne zjawiska – przedmioty same zmieniają miejsce, słychać dziwne odgłosy, co i rusz same otwierają się i zamykają drzwi, wybuchają pożary. Hipotez próbujących wyjaśnić ten fenomen jest sporo. Są ludzie, którzy wierzą, iż w miejscach nawiedzonych przez poltergeista są „drzwi do piątego wymiaru”. Są też głosy mówiące, że w ten sposób dają o sobie znać przybysze z innych planet. Tam, gdzie nauka jest bezradna na ogół szukamy irracjonalnego, mistycznego wyjaśnienia. Andriej Li, z wykształcenia lek... (czytaj więcej)

Czym są orby?
Opublikowano: 2005-10-12 14:44:47
Czym są te kule półprzezroczystego światła, które znajdujemy na zdjęciach w najmniej oczekiwanych miejscach? Chciałabym spróbować udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie ma jeszcze pewnej odpowiedzi, lecz jest to przedmiot badań i dochodzeń. Jedna z najbardziej znanych teorii odnoszących się do orbów mówi o tym, że wszystkie z nich pochodzą od duchów. Orb jest energią przetransferowaną ze źródła (np. baterii, człowieka) do postaci spirytualnej, w jakiej się objawia. Według tej teorii, orb nie ... (czytaj więcej)

Top Secret
Opublikowano: 2005-06-26 13:58:39
... (czytaj więcej)

Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?
Opublikowano: 2010-06-06 02:33:20
Tabliczka Ouija z roku 1871 Wystarczy, że wspomnisz paranormalnej grupie badawczej o użyciu tabliczki Ouija, a otrzymasz mnóstwo kiwnięć głową i stwierdzeń o "otwieraniu portali" i "demonicznych bytach". Wspomnij o tym religijnym fundamentalistom, a zobaczysz, jak wzdrygają się ze strachu i cofają się na drżących nogach, jak gdyby tabliczka została stworzona przez samego szatana celem zniewolenia ludzkich dusz.... (czytaj więcej)

Wszystko o psychokinezie
Opublikowano: 2006-03-07 22:19:00
Oto najważniejsze informacje na temat psychokinezy (lub telekinezy) - co to jest, niezwykłe historie ludzi obdarzonych zdolnościami telekinetycznymi, jak to działa... oraz jak możesz sprawdzić i rozwijać swoje zdolności. Ktokolwiek wierzy w psychokinezę, niech podniesie moją rękę. Psychokineza (PK) - czasami nazywana telekinezą lub nadzwyczajną sprawnością umysłu - to zdolność do przemieszczania lub innego oddziaływania na przedmioty potęgą umysłu. Z paranormalnych umieję... (czytaj więcej)

Czy chcesz żyć w Raju tu, na Ziemi?
Opublikowano: 2005-03-09 14:08:13
Żyjemy na Ziemi. Ziemia to przepiękna planeta we wszechświecie, istnieją tu istoty posiadające ciało i duszę. Obok ludzi szczęścia i miłości, dla których życie na Ziemi jest rajem, żyją ludzie lęku i zagubienia, często nienawiści, czyli braku miłości, dla nich życie na Ziemi jest przysłowiowym piekłem. Czy zastanawiałeś się drogi czytelniku, nad przynależnością do którejś z tych grup? Jeśli tak, to do której z grup zaliczysz siebie? Jakie jest twoje życie? Życie w harmonii, zdrowiu, dostatku, w zjednoczeniu z ukochanym partnerem/partnerką? A może żyjesz w lęku o pracę i pieniądze, schorowany, ... (czytaj więcej)

Magia srebra
Opublikowano: 2005-03-08 20:46:54
Przez tysiąclecia mistycy w Indiach, Chinach, Europie poszukiwali eliksiru zdrowia i długowieczności. Stał się on symbolem mistrzostwa w sztukach magicznych. Do niedawna myślano, że nigdy nie istniał, gdyż jego odkrycie zachowano w tajemnicy. Był dostępny tylko dla wybrańców. POCZˇTKI SREBRNEJ MAGII Od niepamiętnych czasów wielcy mędrcy zajmowali się problemem wydłużenia życia człowieka. Poszukiwali substancji, która pozwoliłaby jak najdłużej... (czytaj więcej)

Franek Kluski
Opublikowano: 2005-03-08 19:37:39
Teofil Modrzejewski i Franek Kluski to jedna i ta sama osoba. Modrzejewski był utalentowanym poetą i wziętym przedwojennym dziennikarzem kilku ilustrowanych pism literackich, a także odpowiedzialnym ojcem rodziny i uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej. Franek Kluski zasłynął w dwudziestoleciu jako niezwykle zdolne medium. To tak, jak gdyby dwie męskie dusze żyły w jednym ciele. Utrzymywały ze sobą dość chłodne, ale poprawne stosunki, w każdym razie nie wchodziły sobie w paradę. Modrzejew... (czytaj więcej)

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium