Czytaj nasze artykuły http://wiadomosci24.waw.pl/ciaza-i-porod-trudne-pytania/%Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Duchowe otwarcie wywołane traumą


Dodano: 2015-11-18 01:25:08 · Wyświetleń: 4205
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką, która doświadczyła dotkliwej straty. Była nią śmierć ukochanej osoby, nie do końca nieoczekiwana - a mimo to wciąż był to dla niej szok i ból. Przyjaciółka opowiedziała mi, że od chwili śmierci jej przyjaciółki przeżyła wiele doświadczeń duchowych. Zawsze trudno je opisywać - powiedziała, że poprzez serię synchronistycznych zdarzeń otrzymuje ona przekazy, które - na tyle na ile potrafi je określić - dotyczą życia teraźniejszością, bycia kochającym i chroniącym. Istotne jest to, jak synchronistyczne zdarzenia - które mogą mieć na nas tak dogłębny wpływ - brzmią tak frywolnie i nieistotnie, gdy się o nich opowiada. To dlatego, że synchroniczności - podobnie jak snom - nadaje się znaczenie poprzez połączenia z zewnętrznym wydarzeniem, które rysujemy wewnątrz. Przyjaciółka powiedziała: "Zawsze dobrze wiedzieć, że nie zaczynasz wariować". To zawsze jest nasz największy lęk: "Czy będziemy ostatnimi, którzy dowiedzą się że całkiem powariowaliśmy? Czy ja to sobie tylko wyobrażam?"

Precyzyjna linia pomiędzy wyobraźnią a wglądem duchowym

Między wyobraźnią a duchową wnikliwością istnieje wyraźna linia. Nawet gdy wiemy, że otrzymujemy przekazy z wszechświata (z braku lepszej terminologii), często całkowicie zatracamy ich znaczenie. Ponieważ rozwój duchowy i/lub psychiczny często następuje po traumatycznym wydarzeniu, odbiorca rzadko jest przygotowany pod względem wiedzy na ten interpretatywny element. Doświadczenie z pogranicza śmierci w wyniku wypadku, nagłej i dogłębnej straty, katastrofy naturalnej lub wypadku z udziałem wielu ludzi może wywołać nagłe otwarcie duchowe.

Duchowe przebudzenie można połączyć z wieloma wywołującymi zdarzeniami, dając tym samym wskazówkę która posiada wiele aspektów. W przypadku przyjaciółki, czułam że w samym środku tego przekazu było to, że jej przyjaciółka - obecnie w świecie duchowym - chciała aby ona wiedziała, że najlepiej będzie jeśli będą się komunikować ze sobą bezpośrednio, zamiast czynić to za pośrednictwem osoby trzeciej lub medium. Pomiędzy nimi występuje siła duchowa i jasność intencji wystarczająco silna, aby przekazywać wiadomości, które z czasem będą prawidłowo interpretowane. Interpretacja symboli jest nie mniej złożona niż sama zdolność ich odbierania.

Obawa o niezbyt szczytne zamiary

Kilka lat temu przyszła do mnie klientka, która otrzymała serię przekazów duchowych od kogoś, kogo nie znała. Gdy pewnego wieczoru oglądała wiadomości w telewizji, kobieta z którą komunikowała się duchowo nagle pojawiła się na ekranie telewizora. Zmarła w wyniku wypadku na łodzi, co tłumaczyło dlaczego moja klientka zawsze widziała ją pod wodą! Jej duch był zdesperowany by nawiązać kontakt ze swoją rodziną, jednak rodzina nie chciała mieć do czynienia z moją klientką, obawiając się że jej intencje nie będą zbyt szczytne. Owa klientka tak naprawdę nie chciała maczać palców w całym tym procesie. To było przerażające, wprawiało w zakłopotanie i denerwowało ją. Nie była w stanie stwierdzić, dlaczego spośród wszystkich ludzi to właśnie ona przyciągnęła uwagę kobiety, której ani nie znała ani nie mogła pomóc. Wydaje się, że istoty przebywające w świecie duchowym nie są w stanie zrozumieć faktu, że tu na ziemi po prostu nie potrafimy komunikować z taką samą łatwością jak dzieje się to u nich. Obyczaje, protokoły, obawy prawne i wszystkie inne ziemskie zakazy mogą powstrzymać nas od przekazywania duchowych wiadomości.

Nagła duchowa ekspansja może albo wywołać u nas dodatkowy ból, albo też - jak to się stało w przypadku mojej przyjaciółki - wzmocnić nas i pocieszyć, sprawiając że czujemy się mniej samotni. Jak opisała przyjaciółka: "Nie jestem już sama. To takie fajne uczucie, jakby zawsze był przy tobie ktoś kto się o ciebie troszczy". Stwierdziła, że nadal będzie podążać tą ścieżką i zobaczy, dokąd ją ona zaprowadzi. Gdy tak opisywała swoje przeżycia, cieszyłam się z zachwytu, podekscytowana możliwościami, i tak naprawdę chciałam dzielić z nią tę ścieżkę. Roześmiała się i powiedziała, że jestem prawdopodobnie jedną z niewielu osób, o których wie że zareagowałyby na jej doświadczenie w taki właśnie sposób. W jej przypadku, byłam podekscytowana, ponieważ wyniki w sposób wyraźny były tak pozytywne dla jej zdrowia psychicznego i duchowego. Jeśli zaś idzie o moją klientkę, odczuwałam smutek i martwiłam się, jak w najlepszy sposób pomóc jej i komunikującemu się z nią duchowi.

Interpretacja przekazów duchowych może zająć lata

Media i osoby obdarzone psychicznie często sięgają po klasyczne narzędzia do przepowiadania, takie jak liście herbaty, kryształowe kule, wahadła, numerologię, odczytywanie z dłoni i kart. Jedna z największych korzyści, jakie daje narzędzie do wróżbiarstwa, to to że symbolowi towarzyszą klasyczne znaczenia interpretacyjne. Trzeba tylko nauczyć się i zapamiętać definicje, aby znaleźć się na własnej ścieżce do interpretowania symboli. Gdy przekazy przechodzą poprzez unikalne medium, takie jak zdjęcia czy obrazy ze snów, które zwykle nie są uważane za narzędzia wróżbiarskie, całą skomplikowaną pracę interpretacyjną musi wykonać medium lub sama obdarzona psychicznie osoba. Ustanowienie dokładnej interpretacji może zająć całe lata. Zamiast uczenia się interpretowania osobistych symboli sennych lub wizji, interpretowanie przekazów duchowych wymaga wielu godzin spisywania i ilustrowania samego symbolu. Rozwinięcie całego przekazu wymaga prowadzenia notatek przez okres następujących po sobie miesięcy lub lat.

Otwarcie naszych zmysłów na nieograniczone możliwości

Jednakże dziś dla mojej przyjaciółki dostrzeganie i rozpoznawanie symboli jako przekazów duchowych jest wystarczające aby wypełniać ją radością, ekscytacją, wyczekiwaniem i zaangażowaniem. Czuje jak gdyby cudownie otwarły się przed nią sekretne drzwi, ukazując jej możliwości i przyszłość, która będzie jeszcze bardziej interesująca i wypełniająca. Większa, obejmująca szersze spektrum duchowa perspektywa podnosi naszą duszę, aby mogła widzieć poza naszymi osobistymi obawami i nieistotnymi zmartwieniami. Przebacza się nam i my również przebaczamy - wiemy, że nie jesteśmy sami i że jesteśmy kochani. Daje nam to poczucie łączności ze wszystkim, co jest i co było, i otwiera nasze zmysły na nieskończone możliwości, nie tylko w tym życiu ale również w tym, które mamy przed sobą.

Kathleen Meadows, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Mgr Kathleen Meadows z Kanady do praktykująca osoba obdarzona psychicznie, która pracuje z ludźmi osobiście w Victoria w prowincji British Columbia, jak też zdalnie na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Posiada tytuł magistra Psychologii Religii. Więcej o mediumizmie i zdolnościach psychicznych przeczytasz na łamach jej strony http://www.tarotbykathleen.com/

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium