[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

serwis wózków widłowych

http://poldoor.pl/https://www.projektgamma.pl/online

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

okulary polo ralph lauren

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Wszystko o psychokinezie


Dodano: 2006-03-07 22:19:00 · Wyświetleń: 36382
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
TelekinezaOto najważniejsze informacje na temat psychokinezy (lub telekinezy) - co to jest, niezwykłe historie ludzi obdarzonych zdolnościami telekinetycznymi, jak to działa... oraz jak możesz sprawdzić i rozwijać swoje zdolności.

Ktokolwiek wierzy w psychokinezę, niech podniesie moją rękę.

Psychokineza (PK) - czasami nazywana telekinezą lub nadzwyczajną sprawnością umysłu - to zdolność do przemieszczania lub innego oddziaływania na przedmioty potęgą umysłu. Z paranormalnych umiejętności, prawdziwa psychokineza należy do najrzadszych. Niewielu mogło zaprezentować tę umiejętność publicznie, a często nawet i takie demontracje są kwestionowane przez sceptyków.

Czy ludzie posiadają zdolności psychokinetyczne? A ty? Czy istnieje droga, którą możesz sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności?

Badanie przypadków

Poniżej zamieszczam szkice kilku osób, które demonstrowały swoje psychokinetyczne umiejętności:

Stanisława TomczykStanisława Tomczyk. Urodzona w Polsce, Tomczyk zwróciła na siebie uwagę badaczy, gdy poinformowano o zaskakujących, podobnych do poltergeista spontanicznych zjawiskach mających miejsce wokół niej. Mogła opanować pewne zdolności kinetyczne, jednakże tylko pod hipnozą. W tym hipnotycznym stanie, Tomczyk przyjmowała osobowość, która nazywała siebie "Małą Stasią", która mogła unosić siłą woli małe przedmioty, na których Tomczyk położywa swoje ręce. Na początku XX wieku, jeden z badaczy, Julian Ochorowicz, przyjrzał się tym lewitacjom z bliskiej odległości i zaobserwował cos w rodzaju cienkich nitek emanujących z jej dłoni i palców, pomimo tego, że została dokładnie zbadana przed eksperymentem. Nie wydawało się, aby był to podstęp. Jak zauważył Ochorowicz, Gdy medium rozdziela swoje ręce, nić staje się coraz węższa i znika, podobnie jak pajęczyna. Jeśli zostanie ona pocięta nożycami, jej ciągłość natychmiast powraca. W roku 1900 Tomczyk została zbadana przez grupę naukowców w Laboratorium Fizycznym w Warszawie, gdzie w dokładnie przygotowanych warunkach ukazała nadzwyczajne zjawiska fizyczne.Nina KułaginaNina Kułagina. Jedną z najsłynniejszych i najbardziej obserwowanych osób mających zdolności parapsychologiczne zapewniające umiejętności psychokinetyczne była Nina Kułagina, Rosjanka, która odkryła u siebie te zdolności, próbując rozwinąć inne paranormalne właściwości. Podobno wykazała się swoimi możliwościami, przemieszczając wiele niemagnetycznych przedmiotów, takich jak zapałki, chleb, duże kryształowe misy, wahadła zegarów, cygara i solniczki. Wiele z tych demonstracji zostało sfilmowanych. Sceptycy, co oczywiste, twierdzą, że jej zdolności nie przetrwałyby naukowych testów i że nie jest ona nikim innym, jak zwykłym magikiem.Uri GellerUri Geller. Geller jest jednym z najsłynniejszych "ludzi o zdolnościach parapsychologicznych", który publicznie prezentuje swoje wyczyny psychokinetyczne: zginane łyżki i klucze stały się niemalże synonimiczne z nazwiskiem Gellera. Pomimo tego, iż wielu sceptyków i magików uznaje jego przedstawienia ze zginaniem metalowych przedmiotów jedynie za zręczne operowanie rękami, Geller rzekomo pokazał, że może wywoływać skutki na dużych odległościach i w wielu miejscach. Podczas brytyjskiego radiowego show w 1973 roku, po zaprezentowaniu, ku zdziwieniu gospodarza, zginania klucza, Geller zaprosił słuchaczy do udziału w audycji. Kilka minut później podczas rozmów telefonicznych słuchacze donosili o tym, że ich noże, widelce, łyżki, klucze i paznokcie zaczęły się wyginać i spontanicznie wykręcać. Zegarki i zegary, nie tykające od lat, zaczęły działać. Było to wydarzenie, którego sukces zaskoczył samego Gellera, ściągając nań światła reflektorów.

Niektórzy magicy są w stanie podwajać niektóre efekty, może to być jednak uzasadnienie dla zjawisk telekinetycznych. W kwietniu 2001 roku profesor psychologii Uniwersytetu w Arizonie, Gary Schwartz, zorganizował "zabawę w zginanie łyżek", w której wzięło udział około 60 studentów, którzy próbowali zginać łyżki i widelce, ze zmiennym szczęściem, pozornie siłą umysłu.

Działalność poltergeistów

Niektórzy naukowcy twierdzą, że zwykła forma psychokinezy jest jedyną, która nie jest świadomym działaniem. Działalność złośliwego ducha, jak sugerują, może być spowodowana przez podświadomość ludzi żyjących w stresie, przeżywających emocjonalne zamieszanie lub nawet szczyt hormonalny. Bez świadomego wysiłku ci ludzie powodują spadanie z półek porcelany, pękanie przedmiotów lub głośne pukanie wydobywające się z ich domów lub ścian, a także inne efekty.

W ten sam sposób, psychokinetyka może być również odpowiedzialna za zjawiska zachodzące podczas seansów. Przechylanie się stołu, pukanie i lewitacja mogą być spowodowane nie przez kontakt z duchami, lecz przez umysły uczestników seansów. I tak przez lata zorganizowano wiele seansów, jeśli jednak myślisz, że paraormalne zjawiska, które w czasie tych seansów zachodzą, w rzeczywistości nie istnieją, przeczytaj artykuł Jak stworzyć ducha.

Jak to działa?

Jak naprawdę działa psychokineza, nie wiemy, jednak wielu parapsychologów twierdzi, że jest to demonstracja fizycznego wpływu mózgu ludzkiego na świat fizyczny.

Robert L. Shacklett w Spekulacjach na temat psychokinezy mówi, że badania laboratoryjne wykazują, że uwolnienie stosunkowo dużej energii fizycznej może być spowodowane mocą myśli. W gruncie rzeczy, prąd ten może się poruszać lub wpływać na przedmioty, ponieważ jesteśmy kosmologicznie połączeni ze wszystkim. "Myśl" ma miejsce na innym poziomie, niż poziom fizyczny (który nazywamy "umysłem"), nawiązuje jednak kontakty fizyczne przez słabe połączenie między energią fizyczną a subtelniejszą formą energii, twierdzi Shacklett. Poziom fizyczny oddziałuje z myślą według naturalnego prawa, tyle że w chwili, gdy myśl nawiązuje z nim kontakt.

Powstała łamigłówka. Istnieją jednak teorie:

* Niektórzy naukowcy podejrzewają, że może tutaj istnieć związek kwantowy. Nieprzewidywalne, często dziwne efekty udokumentowane zostały w świecie cząstek subatomowych, rządzonym przez kłopotliwe prawa mechaniki kwantowej. Czy nasze umysły są zdolne w wyniku działania zjawisk psychokinetycznych do kierowania cząstkami subatomowymi i energiami?

* Jedna z teorii głosi, że psychokineza jest pewnego rodzaju manipulacją ludzkiego "pola magnetycznego" wokół ciała, które być może skoncentrowało się w jednym miejscu. Dlatego, jak mówią, aby pracować, musisz się całkowicie odprężyć i skupić swoją uwagę bez jej rozpraszania.

* Według innych spekulacji, media lub uczestnicy seansów mogą łączyć fale dźwiękowe lub cieplne w pomieszczeniu do formy spójnej energii, która może być następnie skierowana w stronę przedmiotu, na przykład stołu, i wywołać jego ruch.

Pomimo tego, iż "przyczyna" działania psychokinezy pozostaje nieznana, badania i doświadczenia przy tym pasjonującym zjawisku kontynuowane są w szanowanych laboratoriach na całym świecie.

ROZWIJANIE I SPRAWDZANIE WŁASNYCH ZDOLNOŚCI PSYCHOKINETYCZNYCH

Czy wszyscy posiadają zdolności psychokinetyczne?

Każdy z nas może posiadać umiejętności psychokinetyczne, powiedziała na ten temat Deja Allison w wypowiedzi dla serwisu Crystalinks. Telekineza powstaje na wyższym poziomie świadomości. Nie może powstać "na życzenie" na opziomie fizycznym. Energia poruszająca lub zginająca przedmiot jest tworzona przez myśli osoby powstałe w podświadomym umyśle.

Kilka stron internetowych podsuwa sposoby, dzięki którym możesz rozwinąć lub wzmocnić swoją psychokinetyczną moc. Korzystanie z Psychologicznej Telekinezy oznacza medytację i pewien rodzaj intonacji, które mogą pomóc wyszkolić twój umysł do wykonania zadania, chociaż nie istnieje żaden dowód na to, że to naprawdę działa.

Doktor Mario VarvoglisDoktor Mario Varvoglis, autor programu "PSI Explorer", sugeruje, że najlepszą metodą wypróbowania swoich mocy psychokinetycznych nie jest próba przeniesienia stołu ani nawet małej książeczki. Dużo lepiej można zobaczyć, czy można wpływać na ruch na poziomie mikroskopijnym - micro-PK (mikropsychokineza). Micro-PK było testowane przez lata przy pomocy takich urządzeń, jak generator licz losowych, gdzie osoba poddana badaniom próbuje wpłynąć na przypadkowy wynik działania maszyny w taki sposób, że są znacznie większe szanse na trafienie. Jedne z najbardziej interesujących testów tego rodzaju przeprowadzane są w Princeton Engineering Anomalies Laboratory (PEAR) w Princeton University w USA - ich wyniki pokazują, że niektórzy ludzie naprawdę mogą wpływać na skomputeryzowane generatory liczb losowych mocą swoich umysłów. Varvoglis dostarcza podobny test na płycie z programem "PSI Explorer".

Serwis Spirit Online proponuje inną, siedmiostopniową metodę rozwijania zdolności psychokinetycznych:

1. Medytuj codziennie po pół godziny, lub 15 minut jeśli masz napięty plan zajęć.
2. Próbuj psychokinezy przynajmniej raz lub dwa razy dziennie, jeśli to możliwe. Daj sobie 30-60 minut na jedną próbę.
3. Skup się na jednej metodzie przynajmniej przez tydzień, jeśli nie osiągniesz żadnych rezultatów, zmień metodę.
4. Bądź wypoczęty, zamiast brać to na poważnie, pomyśl o tym jak o eksperymencie lub grze. Jeśli będziesz próbował zbyt mocno, zaczniesz się irytować i nigdzie w ten sposób nie zajdziesz.
5. Nie poddawaj się.
6. Nie wmawiaj sobie, że nie możesz tego zrobić, ponieważ możesz.
7. UWIERZ!

W Internecie istnieje kilka stron oferujących różnego typu testy psychokinetyczne i nie tylko.
Online Psychokinesis Experiment oferuje trzy różne testy, w których możesz spróbować poruszyć czerwoną linię na kolorowym łuku dzwonu, spróbować wpłynąć na pojawienie się przypadkowo wygenerowanego kształtu lub wpłynąć na pozycję niebieskiego okręgu, pojawiającego się na ekranie.
RetroPsychoKinesis Experiments Online również oferuje trzy testy: ta sama, jak powyżej, próba łuku dzwonu, a także tarczę zegara, na której możesz spbóbować przestawić wskazówki i wahadło, które możesz rozhuśtać.

Oryginał na www.paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Krzys
  (2008-07-08 22:56:21) #476
  | 👮 raport

  to z tym wahadłem na drugiej stronie to tak mi wymachiwało ze koniec, kilka razy to nawet do oporu poszłooo.. ciekawe tylko, czy to rzeczywiście odzwierciedla posiadane zdolności..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • halwik
  (2008-10-19 23:29:50) #1153
  | 👮 raport

  Może wydawać się to dziwne ale od kiedy pamiętam mam dziwne uczucie jakbym w niewielkim stopniu miał związek z telekinezą już jako mały chłopiec z tego co mi opowiadano prubowałe podnosić przedmioty (oczami) za co miałem uczucie inności.He mam wrażenie jakby coś chciało się ze mnie uwolnić.Czas pokaże....Apropo bardzo ciekawy artykół szkoda tylko że tak pózno na niego trafiłem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Vampir
  (2009-03-14 18:17:45) #2584
  | 👮 raport

  mi sie raz udało ale strasznie opadłem z sił i juz więcej nie próbowałem i ta metoda działa

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • orsonka
  (2009-03-24 15:11:40) #2661
  | 👮 raport

  miałam dzisiaj taką sytuację juz z resztą nie pierwszy raz:) ze jak wczoraj talerz z zupą przysuwał sie do mnie az 3 razy >.. ale ja nie skupiałam swoich mysli ze chcę zeby sie przysuną... co to może być?? proszę aby ktos mi pomógł..bo juz miałam tak 6 razy ale to były inne przypadki

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • korq00
  (2009-04-04 23:13:22) #2660
  | 👮 raport

  fajne ale ... te testy o nie wiem czy na serio pokazują ze mam psychokinetyczne uzdolnienia bo ja to taki szaraczek niczym sie nie wyróżniam... wierze w to na 75% bo nawt umiałem to rozhustać ale najlepiej bedzie jak zaczn9emy na serio przesuwać rzeczy w domu a nie bawić się na necie w eksperymenciki bo net czasem kłamie... według tych eksperymentów mam jakies tam uzdolnienia, coś tam umiem z psychokinezy, ale musze to wyuczyc na serio próbując przesunąć np. myszkę siłą woli
  pozdro
  ps. wacxhadelko najlepsze jak sie rozdynda to koniec xD

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Drax
  (2009-05-13 12:30:53) #2980
  | 👮 raport

  A ja jak to próbuje zrobic to robi mi sie zimno w palce i to wszystko

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kamil
  (2009-05-31 13:19:06) #3086
  | 👮 raport

  Mi się coś nie chce wierzyć w te testy. Nawet jeśli odchodziłem od komputera i lekko przymrużyłem oczy to strzałka latała w te i we wte... dziwne. Dlaczego nasza myśl miała by wpłynąć na jakieś wachadła zegarki w komputerze a nie na rzeczy typu zeszyt, pilot, łyżka albo normalny zegar.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kamil
  (2009-05-31 13:27:34) #3087
  | 👮 raport

  Orsonka może masz krzywy stół, :D. A co do tych ćwiczeń wątpie żeby naprawde poruszały się za pomocą naszych myśli.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-27 11:45:55) #3306
  | 👮 raport

  Z wachadełkiem trochę nie do końca w to wierzę zauważyłam że czasem jak myślisz że chcesz aby się 'rozbujało' to zacynasz ot tak ruszać ręką:>

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maru
  (2010-01-19 14:00:35) #4458
  | 👮 raport

  kiedy próbujesz poruszyc wahadełkiem za pomocą myśli nieświadomie kurczysz mięśnie i wahadełko się porusza odradzam tę mtodę

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IteratorZX81
  (2010-03-26 11:39:11) #4719
    📧 pw | 👮 raport

  Zawsze można wahadełko powiesić np. na ścianie i wtedy mięśnie nie będą miały nic do gadania :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kuźdapyr
  (2011-11-25 23:30:06) #7022
  | 👮 raport

  Telekineza jest prawdziwa i każdy może się jej nauczyć, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To, że posiadamy duszę, ciała energetyczne i czakry również nie podlega dyskusji. Każdy może się nauczyć wykorzystywać własną energię, i to w najprzeróżniejszy sposób, telekineza to tylko taki mały przykład co można zrobić z pomocą własnej energii. Kluczem do opanowania telekinezy jak i innych "paranormalnych" zdolności jest rozwój duchowy i praca z energią oraz regularne ćwiczenia, jak ze wszystkim zresztą. Jak już opanujemy dobrze manipulację energią będziemy mogli robić z nią niemal dosłownie co nam się żywnie zachce, mowa tu o pirokinezie, hydrokinezie, PSIballach, uzdrawianie, rzucanie klątw i wiele wiele innych. Przeszkodą jest jedynie jak zapewne każdy się domyśli szkoła, brak czasu no i lenistwo co u niektórych. Ale generalnie warto, zachęcam do rozwijania w sobie zdolności magicznych ile wlezie, to przyda się zwłaszcza gdy nadchodzi rok 2012, Era Wodnika. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nieznajomy
  (2012-02-09 22:25:44) #7223
  | 👮 raport

  ostatnio zatrzymałem drzwi. przez przypadek

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Archiwum X
   (2016-01-24 16:20:56) #13900
   | 👮 raport

   Co do psychokinezy myślę że na pewno istnieje i nie ma nic wspólnego z magią znakami zodiaku czy wróżkami ... zjawisko to zostało udowodnione i udokumentowane na kilku ekstremalnych przypadkach, Mirosław Magola, Nina Kulagina, John Chang i kilku innych fenomenalnych ludzi położyło na łopatki sceptyków i ich wybujałe teorie... moje zdanie ?? nie ma rzeczy nie możliwych znamy tylko 0,01% wszechświata ba! nawet do marsa nie dolecieliśmy haha! znamy 1% tego co kryje się w oceanicznych głębinach no i najważniejsze używamy tylko 10% mocy swojego mózgu... i jeżeli z takimi drobnymi wynikami taką małą wiedzą jakiś naukowy guru mówi że nie Psychokineza jest niemożliwa... to szerzy on herezje w świecie nauki... bo nie zostało wyjaśnione skąd się to wzięło i jak działa...to tak samo jak z tym pytaniem : "Widziałeś kiedyś prąd w ścianie?" - oczywiste że prądu nikt nie widzi a jednak żarówki się świecą...nasza wiedza jest tak mała że nie mamy prawa przeczyć czemuś czego nie rozumiemy i nie umiemy temu podołać! Im bardziej wierzymy tym jesteśmy bliżej nowych odkryć które dadzą nam wiedzę i wyjaśnią skąd się wzięły te fenomenalne zjawiska! Powodzenia w nauce Psychokinezy oby komuś z was się udało !!! Powalcie świat sceptyków na kolana ;) siłą woli!
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium