RegałyNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Rozmowy o fantastyce. Nowa audycja na antenie Radia Paranormalium
(dodano: 2019-03-20 16:20:23)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Czym jest fantastyka naukowa? Czy ten fenomen literacki da się w ogóle zdefiniować? Gdzie tak naprawdę tkwią korzenie science-fiction? I co tak właściwie oznacza słowo "science"...?

Na te oraz inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w niezwykle ciekawie zapowiadającej się audycji, która zadebiutuje na naszej antenie już w najbliższą sobotę, 23 marca, o godzinie 19:00. Audycja na żywo, no i tradycyjnie, jeśli macie Państwo jakieś spostrzeżenia (a może nawet odpowiedzi na postawione wyżej pytania! Chętnie je poznamy), zapraszamy do dzielenia się nimi z nami już teraz, w komentarzach pod niniejszym wpisem.

Audycja póki co raz w miesiącu, jednak znając życie, z czasem się rozkręci i będzie częściej!

Czytaj więcej

Serce Świadomości. Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 31 marca
(dodano: 2019-03-18 20:17:00)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

W najbliższej "Debacie (nie)kontrolowanej" z cyklu "Z wizytą w Biurze Duchów", którą nadamy w niedzielę 31 marca o godzinie 19:00, skupimy się na postaci neurochirurga Ebena Alexandra - znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci. Audycja nadana będzie na żywo, i jak to ma już miejsce od kilku odcinków, będzie połączona z konkursem. Konkursie, dodajmy, dość szczególnym, ponieważ do zdobycia będą trzy egzemplarze najnowszej książki Ebena Alexandra "Serce Świadomości". Konkurs szczególny również z tego względu, że jeden z egzemplarzy będzie zarezerwowany dla słuchacza, który podzieli się z nami na antenie swoją historią z przeżycia z pogranicza śmierci...

Oczywiście, na Państwa spostrzeżenia dotyczące osoby Ebena Alexandra czekamy już teraz - zachęcamy do dzielenia się nimi z nami w komentarzach.

Czytaj więcej

Drzwi do nieba. Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 17 marca
(dodano: 2019-03-12 02:51:34)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca o 19:00, zapraszamy na kolejną "Debatę (nie)kontrolowaną" z cyklu "Z wizytą w Biurze Duchów". Tym razem skoncentrujemy się na zjawisku odchodzenia i związanym z nim współodczuwaniu śmierci, niespodziewanych widzeniach, wizjach przedśmiertnych oraz - jak to ujmuje Patricia Pearson, autorka książki "Drzwi do nieba" - eksploracją obszarów, leżących gdzieś między umieraniem, a śmiercią. Audycja oczywiście na żywo, a na Państwa pytania i spostrzeżenia czekamy już teraz. Wiele wskazuje na to, że audycja odbędzie się z udziałem gościa o naprawdę niebywałej wiedzy...

Czytaj więcej

Drobna zmiana w playliście ze strumieniami
(dodano: 2019-03-04 02:13:32)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Jakiś czas temu na naszych serwerach radiowych wprowadziliśmy pewną zmianę - linki do wszystkich strumieni zaczynają się od "https", co oznacza, że połączenie podczas słuchania Radia Paranormalium jest szyfrowane. Jest to po części spowodowane polityką stosowaną przez współczesne przeglądarki internetowe, na czele z Google Chrome, z której większość naszych Słuchaczy i Czytelników korzysta. Żyjemy w czasach, w których absolutnie wszystko absolutnie w każdym zakątku Internetu musi być szyfrowane, bo w przeciwnym razie przeglądarka nie pozwoli odtworzyć strumienia radiowego, a do tego postraszy jeszcze użytkownika, że odwiedzona właśnie strona może "chcieć wykraść poufne dane"...

Czytaj więcej

"Kroniki Marsjańskie" w Bibliotekarium
(dodano: 2019-03-04 01:57:55)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

W najbliższym podcastowym odcinku "Bibliotekarium", już w piątek 8 marca o 20:00, punktem wyjścia do dyskusji na linii Marek Żelkowski vs Wiktor Żwikiewicz będzie powieść Raya Bradbury`ego "Kroniki Marsjańskie" - klasyczna już pozycja w amerykańskiej literaturze fantastyczno-naukowej. Tradycyjnie, tych z Państwa, którzy mają już lekturę tej książki za sobą, zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami na jej temat w komentarzach pod niniejszą zapowiedzią.

Czytaj więcej

Zapowiedź Bibliotekarium z 22 lutego
(dodano: 2019-02-19 02:47:03)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

W pierwszej części najbliższego wydania "Bibliotekarium" zaprezentowana zostanie relacja dźwiękowa z GOSTKONU. Punktem wyjścia do rozważań panów Ż&Ż (wspieranych cennymi uwagami uczestników spotkania) było opowiadanie Stanisława Lema "Ze wspomnień Ijona Tichego (1)". Temat spotkania w Gostyniu brzmiał: "Pozory, a rzeczywistość".

W drugiej części audycji gospodarze zaplanowali spotkanie z Tomaszem Fąsem, którego opowiadanie (zaprezentowane w ABW) "Nie całkiem udany bunt maszyn" spotkało się z żywym odzewem słuchaczy. Panowie Ż&Ż porozmawiają z gościem o sztucznej inteligencji i różnym spojrzeniu na ten problem. Zapowiada się ciekawa audycja. Szczególnie, że tematy obu części audycji w pewien ważny sposób łączą się ze sobą.

Audycja wystartuje oczywiście około 20:00, tym razem również będzie zrealizowana na żywo. Tradycyjnie jednak, na wszelkie komentarze i spostrzeżenia od Państwa czekamy już teraz.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 983, obecna strona 3, ilość stron 164
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium