Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: reinkarnacja
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Wszyscy jesteśmy awatarami
Opublikowano: 2018-09-04 18:09:44
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, ... (czytaj więcej)

Co się dzieje, gdy umieramy - okiem fizyka Thomasa Campbella
Opublikowano: 2018-08-09 22:09:32
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, dziś rozpoczynamy publikację wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella,... (czytaj więcej)

Gwiazda Betlejemska - Tajemnica Trzech Magów
Opublikowano: 2016-12-14 21:41:36
Słowo tajemnica kojarzy się z czymś, co jest szczególnie chronione, zwłaszcza w jakimś wąskim kręgu, a czego ujawnienie osobom nieuprawnionym jest stanowczo zakazane. Od zawsze jak świat „stary, długi i szeroki”, istniały różne ważne tajemnice, których wiele z biegiem czasu ujrzało w końcu światło dzienne. Od zarania dziejów (z punktu widzenia polityczno-religijnego), klasa kapłańska, która od zawsze była w posiadaniu wiedzy tajemnej, zwłaszcza ... (czytaj więcej)

Reinkarnacja. Wywiad z profesorem Ianem Stevensonem
Opublikowano: 2016-05-09 21:31:12
Prof. Ian Stevenson (1918 - 2007) Prof. Ian Stevenson, pochodzący z Kanady psychiatra i pracownik Uniwersytetu stanu Virginia, był czołowym autorytetem świata naukowego w dziedzinie badań nad reinkarnacją. W trakcie prowadzonych przez siebie przez kilkadziesiąt lat badań nad obiecującymi przypadkami wielokrotnie przemierzył cały świat, często podróżując do Indii, gdzie niniejszy wywiad przeprowadził z n... (czytaj więcej)

9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej
Opublikowano: 2016-04-11 01:27:28
Idea, zgodnie z którą nasze dusze reinkarnują, sięga co najmniej trzech tysięcy lat wstecz. Omówienia tego tematu znaleźć można w starożytnych tradycjach Indii, Grecji, a także celtyckich Druidów. To atrakcyjny pogląd - że nasze dusze nie są ograniczone do spędzenia siedmiu, ośmiu czy dziewięciu dekad życia na Ziemi (o ile mamy tyle szczęścia), i że żyliśmy już wcześniej i możemy wcielić się ponownie. Jak uważasz? Czy sądzisz, że żyłeś już wcześniej jeden ... (czytaj więcej)

Życie jest wieczne - tak głosi duchowy przekaz
Opublikowano: 2015-10-18 01:57:16
Celem prowadzenia naukowych badań jest dotarcie do prawdy. Naukowe badanie mediumizmu musi się odbywać według takich samych zasad, co każde inne naukowe dochodzenie. Powinno się rozpoczynać od badania pracy naprawdę obdarzonych mediów, takich jak John Edwards, Stephen Holbrook czy Doris Stokes. Powodem tego, że zajęli się mediumizmem, jest oczywiście przekazanie wiadomości, że życie jest wieczne. To, że nasza indywidualność pozostaje poza zasłoną tak zwanej fizycz... (czytaj więcej)

Czy dzieci przywołujące wspomnienia reinkarnacyjne po prostu je zmyślają? Analiza psychologiczna
Opublikowano: 2015-09-20 01:35:22
Wielu badaczy dogłębnie przyjrzało się przypadkom dzieci, które przywoływały wspomnienia z poprzedniego życia. W wielu wypadkach szczegóły podane przez dzieci zostały zweryfikowane i okazały się odpowiadać (niekiedy z wstrząsającą dokładnością) zmarłej osobie. W innych przypadkach weryfikacja detali była trudniejsza. Nawet w najbardziej przekonujących przypadkach niektórzy potrafią znaleźć ziarnko wątpliwości. Czy rodzice mogli wpłynąć na pod... (czytaj więcej)

Jacy ludzie wierzą w zjawiska psychiczne?
Opublikowano: 2015-09-11 22:44:29
Niełatwo określić profil psychologiczny typowej osoby wierzącej w zjawiska psychiczne - w ich istnienie wierzy wiele rodzajów ludzi - są jednak pewne cechy, które wydają się wspólne. Badania psychologiczne ludzi wierzących w zjawiska psychiczne wykazują, że wiek i poziom wykształcenia nie mają znaczenia. Przypuszczalnie nie mają też na to wpływu preferencje polityczne. Psycholog dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor Szkoły Nauk Medycz... (czytaj więcej)

Psycholog twierdzi, że dzieci posiadające wspomnienia z poprzedniego życia wykazują zespół stresu pourazowego
Opublikowano: 2015-09-11 22:32:38
Dzieci, które zgłaszają wspomnienia z okrutnej śmierci w poprzednich wcieleniach, mogą cierpieć na zespół stresu pourazowego - twierdzi psycholog dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor z Uniwersytetu Islandzkiego w Rejkjaviku. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat częściej opowiadają o byciu kimś innym, często kimś kto doświadczył traumy - żołnierzem który zginął pod ostrzałem, pilotem który rozbił swój samolot, ofiarą morderstwa. Po ukończeniu sześciu lat ... (czytaj więcej)

Parapsychologia: Wzrost i upadek paranormalnych eksperymentów
Opublikowano: 2015-09-08 18:59:20
Sigmund Freud (z przodu po lewej) i Carl Jung (z przodu po prawej) wraz z kolegami z Clark University na zdjęciu z 1909 roku. Obaj byli członkami Towarzystwa Badań Psychicznych W XIX wieku giganci nauki mieli umysły otwarte na naukowe badanie zjawisk paranormalnych. Co się stało? Gdy wchodzisz na nieco staro wyglądającą oficjalną stronę internetową Towarzystwa Badań Psychicznych, wita cię... (czytaj więcej)

Trzylatek pamięta swoje poprzednie wcielenie, w którym był wężem - i podaje zweryfikowane szczegóły spotkania z myśliwym
Opublikowano: 2015-09-05 22:35:51
Mieszkający w Tajlandii młody chłopiec o imieniu Dalawong miał trzy lata, gdy po raz pierwszy spotkał pana Hiew, znajomego swego ojca. Chłopiec wydawał się znać każdy szczegół na temat pewnego spotkania Hiew z wężem - skąd jednak Dalawong o nich wiedział, pozostaje tajemnicą. Dalawong twierdził, że było tak ponieważ to właśnie on był tym wężem w poprzednim życiu. Powiedział, że znajdował się w jaskini, gdzie napotkał dwa psy. Walczył z nimi do chwili gdy mus... (czytaj więcej)

Dzieci, które wydają się pamiętać wcześniejsze wcielenia jako mnisi: zweryfikowane szczegóły
Opublikowano: 2015-08-06 21:27:15
Dr Erlendur Haraldsson Dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor Uniwersytetu Islandzkiego w Reikjaviku, zbadał przypadki dzieci, które przypuszczalnie pamiętają swoje wcześniejsze wcielenia. W niektórych przypadkach, dzieci pamiętały że były buddyjskimi mnichami. Co więcej, w przypadku niektórych z nich te wspomnienia zostały zapisane zaraz po tym, jak dzieci o nich wspomniały (bez straty czasu, kt... (czytaj więcej)

Kobieta mówi w obcym języku, nie ucząc się go - w takiej formie, w jakiej funkcjonował 150 lat temu. Wspomnienia z poprzedniego życia?
Opublikowano: 2015-01-06 14:36:31
Nawet jak na daleko idące historie o reinkarnacji, ta jest nietypowa. W latach siedemdziesiątych słynny badacz reinkarnacji, Ian Stevenson, poznał kobietę, która potrafiła płynnie mówić w języku bengalskim, w takiej formie w jakiej używano go 150 lat wcześniej. Jak przekazał Stevensonowi bengalski profesor P. Pal, współczesny język bengalski w 20 procentach składa się z zapożyczeń z języka angielskiego. Ta kobieta przeprowadziła jednak ... (czytaj więcej)

Czy znamiona mają jakiś związek z poprzednim życiem?
Opublikowano: 2014-11-17 02:42:21
Czy znamiona mają coś wspólnego z poprzednim wcieleniem danej osoby? Wydaje się, że niektóre z nich - tak, aczkolwiek nie wszystkie. Znamiona to znaki lub wady skórne znajdujące się na skórze człowieka po narodzinach. Pierwszym znanym mi naukowcem, który przeprowadził poważne badanie nad reinkarnacją i znamionami, był dr Ian Stevenson, przewodniczący Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu w Virginii w USA. Zbadał on ponad 3000 przypadków spontanicznych wspomnień z p... (czytaj więcej)

Doświadczenia sprzed narodzin
Opublikowano: 2014-10-29 17:23:46
Czy pamiętasz swoje istnienie z okresu przed narodzinami? Nie chodzi tutaj o poprzednie wcielenia, lecz o chwile tuż przed Twoim przyjściem na świat. Większość ludzi wierzy w życie po śmierci, czy jednak istnieje życie przed narodzinami? Jeśli jesteśmy po prostu duszą lub świadomością, to czy ta świadomość istnieje już przed naszymi narodzinami, w taki sam sposób jak może istnieć po naszej śmierci? Jeśli tak, to czy możliwe jest posiadanie wspomni... (czytaj więcej)

Jedna dusza, wiele ciał
Opublikowano: 2014-10-23 18:42:08
Co się z nami dzieje, gdy umieramy? Jest to pytanie, które w końcu zadaje sobie każdy z nas w pewnym punkcie naszego życia. Wykracza ono poza granice rasowe, społeczne, polityczne, ekonomiczne i płciowe, co powoduje, że jest ono powszechne dla wszystkich istot ludzkich, obojętnie czy nam się to podoba, czy nie. Odpowiedź umykała nam już od momentu, gdy sto tysięcy lat temu pierwsi ludzie zaczęli zastanawiać się nad swoją śmiertelnością. Co się dzieje, gdy ... (czytaj więcej)

Okultystyczny świat Carla Gustava Junga
Opublikowano: 2010-12-28 02:35:18
Carl Gustav Jung 11 lutego 1944 roku 68-letni Carl Gustav Jung, najbardziej wówczas znany na świecie żyjący psycholog, pośliznął się na lodzie i złamał sobie kość strzałkową. Dziesięć dni później, już w szpitalu, doznał zawału serca spowodowanego przez zator, który powstał w jego złamanej nodze. Leczony tlenem i kamforą utracił świadomość i przeżył coś, co przypomina doświadczenie przedśmiertne lub OOBE - lub, zależnie od ... (czytaj więcej)

Nowe ufologiczne ruchy religijne i problemy z definicjami
Opublikowano: 2010-03-28 18:57:04
Grupy religijne, które odróżniają się od współczesnej kultury religijnej, do której należą Chrześcijaństwo, Islam, Hinduizm, Buddyzm itd, są definiowane na różne sposoby, niektóre bardziej precyzyjnie od pozostałych. Niniejszy artykuł traktuje wyłącznie o Nowych Ruchach Religijnych (z ang. New Religious Movements, w skrócie NRM), które powstały w XX wieku, stąd też należy przytoczyć krótki przegląd historii przed powstaniem NRM. Według Hexama i Poewe, termin NRM był używany wielokrotnie na określenie ruchów religijnych, kultów i sekt, które powstały w ciągu ostatnich 200 lat jako reakcja na ws... (czytaj więcej)

Umysły z innych czasów
Opublikowano: 2010-03-27 00:35:09
Psychiatra Arthur Guirdham sporządził obszerny opis swojej pacjentki, "pani Smith". Jak czytamy w opisie, po 30. roku życia pani Smith zaczęła mieć koszmary, w których pojawiały się wspomnienia z czasów gdy była członkiem trzynastowiecznej francuskiej sekty Katarów (byli to przedstawiciele dualistycznego ruchu religijnego działającego w XI-XIII wieku w południowej Francji i północnych Włoszech, uznawani przez Kościół katolicki za heretyków - przyp. Ivellios). Odkąd skończyła trzynaście lat, pani Smith doznawała niewytłumaczalnych omdleń, podczas których czuła się "jak gdyby wyszła p... (czytaj więcej)

Jak wyjaśnić syndrom parapsychiczny?
Opublikowano: 2009-10-01 12:39:26
Nie lubię etykietek. To zjawisko to reinkarnacja, tamto zjawisko to telepatia, a jeszcze inne to duch. Osobiście uważam, iż coś takiego nie istnieje. Oczywiście, mogę się mylić, a klasyczne interpretacje mogą być prawdziwe. Sądzę jednak, że istnieje inny sposób spoglądania na takie zjawiska. I nie mówię tu o sceptycyzmie. Sceptyk na przykład zaprzeczy występowaniu zjawiska lub umieści ponad nim jakieś czynni... (czytaj więcej)

Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić śmierci?
Opublikowano: 2008-10-25 23:52:56
Kluczowe stwierdzenia: Prawie każdy z nas ma tendencję do wyobrażania sobie, że umysł kontynuuje swoje istnienie po śmierci ciała. Nawet ludzie, którzy są zdania, że umysł po śmierci przestaje istnieć, przejawiają w badaniach ten typ rozumowania. Taka wiara bierze się raczej z natury naszej świadomości, aniżeli z religii lub emocjonalnego poczucia bezpieczeństwa. Każdy z nas martwi się o to, dokąd się udamy, gdy to wszystko się skończy. Tego jednak nikt tak naprawdę nie wie i ze mną również jest tak samo. Myślę, że powinniśmy tej tajemnicy po prostu pozwolić istnie... (czytaj więcej)

Wszechświat wirtualnej rzeczywistości
Opublikowano: 2008-02-09 19:48:33
Ci z nas, którzy są bardziej zorientowani w teoriach spiskowych, długo wierzyli, że globalne elity kłamały nam w takich sprawach, jak rezerwa federalna, morderstwo Kennedy'ego, 11 września 2001 i tak dalej. Przypuśćmy jednak, że są to tylko ich najmniejsze kłamstwa i że ponad tymi kłamstwami wisi kłamstwo ostateczne. Przypuśćmy, że kłamali nam o podstawowej naturze samej rzeczywistości, o tym kim tak naprawdę je... (czytaj więcej)

Prawdziwa natura reinkarnacji
Opublikowano: 2007-08-11 16:08:58
Kochaj bliźniego swego,albowiem jest on tobą...Wiara w to, że ludzie umierają i odradzają się w nowych ciałach, czasami bez przerwy przez tysiąclecia, występuje w wielu religiach. Hindusi, buddyści, animiści i wiele innych grup wyznaniowych, akceptują tą doktrynę w takiej czy innej postaci, podobnie zresztą jak starożytni, między innymi Celtowie. Istnieją dowody, że reinkarnacja była niegdyś ważnym elementem ... (czytaj więcej)

Żyje się tylko dwa razy - "nowe wcielenia" znanych ludzi, czy zwykli oszuści?
Opublikowano: 2007-05-26 20:24:19
Dlaczego tak wielu ludzi twierdzi, że zostali ponownie inkarnowani do życia na Ziemi jako gwiazdy, a nie na przykład jako sprzedawcy samochodów? To pytanie zadał sobie reporter BBC, Richard Macer."Co muszę zrobić, abyś uwierzył, że jestem Elvisem Presleyem?" zapytał mnie pewien mężczyzna w średnim wieku ubrany w błyszczący, biały garnitur. Ta rozmowa była podobna do wielu, jakie przeprowadziłem z reinkarnowanymi ludźmi, podróżując po świecie. Byłem zaintrygowany tym, że tak w... (czytaj więcej)

Reinkarnacja i anioły
Opublikowano: 2007-03-13 23:24:54
Czy ludzie mogą wracać do życia jako nowi ludzie w innym życiu i czasie? Czy w każdej minucie pilnują nas niewidoczne duchy, anioły lub inne byty? Mój znajomy, noszący przezwisko "Flick", znalazł przypadkiem dowód na potwierdzenie tych teorii. Flick urodził się i wychował w małym miasteczku w stanie Minnesota w USA. Przez większość życia pracował jako bankier. Na emeryturze potwornie się nudził i wziął udział w kursie hipnoterapii, po którym otworzył małą, niepełnoetatową praktykę jako hipnoterapeuta. Pomaga o... (czytaj więcej)

Pięć zagadek, których być może nigdy nie rozwiążemy
Opublikowano: 2007-03-02 01:23:21
Badamy wiele paranormalnych zjawisk i nierozwikłanych tajemnic. Wiele z nich intryguje nas wszystkich. Jednakże badając je, możemy pewnego dnia zrozumieć wiele z nich. Możliwe, że pojmiemy, jak działają telepatia i prekognicja. W przyszłym roku ktoś może schwytać Bigfoota. Możemy nawet znaleźć wytłumaczenie dla duchów i innych natrętnych zjawisk. Są jednak tajemnice, na które możemy nigdy nie poznać odpowiedzi...Jak zbudowano piramidy?Zadziwiające piramidy stoją w... (czytaj więcej)

Japończycy poznają swoje poprzednie wcielenia dla komfortu w przyszłości - relacja agencji Reuters
Opublikowano: 2006-06-01 21:00:00
Pokój nagle staje się cichy, gdy Hiroyuki Ehara (na zdjęciu) wpatruje się w stojącą przed nim japońską aktorkę, zamyka oczy i pochyla się do przoduw głębokim zamyśleniu. Chwilę później ujawnione zostało przeszłe życie łatwowiernej aktorki - jest ona reinkarnacją córki brytyjskiego arystokraty. Nigdy nie powinnaś wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, powiedział. Masz stamtąd zbyt wiele bolesnych wspomnień. Nie mogłaś poślubić człowieka, którego kochałaś, i byłaś zmuszona wyjść za kogoś i... (czytaj więcej)

Spoglądając w przeszłe życie
Opublikowano: 2006-04-21 23:20:00
Pisarz Jack London wierzył, że odrodził się w "nieobliczalnych czasach". Mahatma Gandhi opisał możliwości. Generał George Patton napisał: Przez szkło i ciemność widzę konflikty starego wieku. Gdzie walczyłem w wielu przebraniach, pod wieloma imionami, jednak zawsze byłem to ja. Carol McGlinchey (na zdjęciu) także wierzy w reinkarnację. McGlinchey (54 lata) jest terapeutką stosującą regresję, która praktykuje w Housatonic w hrabstwie Berkshire w USA od 1998 ... (czytaj więcej)

Wilkołaki
Opublikowano: 2005-11-27 19:29:58
Istnieje kilka kultur, które posiadają w swojej tradycji wilkopodobne stworzenia, zwykle są to duże nocne drapieżniki. Często takie stworzenie przybiera formę najgroźniejszego zwierzęcia występującego na danym obszarze. Indie mają tygrysołaki, Afryka ma leopardołaki, najbardziej jednak znanymi stworzeniami są średniowieczne europejskie wilkołaki. Przedrostek "were" [początek angielskiego "werewolve" - "wilkołak" - przyp. Ivellios] pochodzi od staroangielskiego wyrazu "wer" oznaczającego cz... (czytaj więcej)

"Mały Budda" zaginął!
Opublikowano: 2006-03-14 22:50:00
Nepalski nastolatek, który wzbudził sensację jako nowy "Młody Budda" z himalajskiego królestwa jest uważany za zaginionego od chwili, gdy zniknął z miejsca medytacji po pojawieniu się tajemniczego ognia. Wielu sądziło, że piętnastolatek nazywany "Małym Buddą", "Młodocianym Buddą" lub "Namo Buddą" jest reinkarnacją Buddy. Na początku tego miesiąca obok miejsca, w którym medytował Rama Bahadur Bomjan, wybuchł tajemniczy ogień. Nie wiadomo jednak, czy Ram... (czytaj więcej)

Ślepy przypadek, czy karma?
Opublikowano: 2005-03-08 19:30:00
Motto: Dziecko rodzi się w tym dniu i o tej godzinie, kiedy płynące ze sklepienia niebieskiego promienie są w matematycznej harmonii z jego indywidualną karmą. Jego horoskop jest obrazem jego niezmiennej przeszłości, ukazującym obecne wyzwania i prawdopodobne przyszłe efekty. [Paramahansa Yogananda "Autobiography of a Yogi"] Zarówno astrologia jak i całe nasze życie są pozbawione sensu, jeśli nie uwzględnimy nauki o prawie przyczyny i skutku. W przeciwnym razie musielibyśmy założyć, że wszystko zależy od przypadkowego splotu okoliczności, które rządzą światem.... (czytaj więcej)

Mitologia celtycka
Opublikowano: 2005-03-08 19:12:42
Bogowie Amaethon - słabo znane bóstwo galijskie, będące zapewne pierwotnie bogiem rolnictwa. Anextiomarus - bóstwo, znane w Galii i Brytanii, o bliżej nie określonych cechach i atrybutach. Aponus - bóg czczony u źródła wody w miejscowości Abano, w północnej Italii. Arar - bóg galijski związany z kultem wody. Jego imię otrzymała rzeka. Artaisos, Artaios - bóg galijski czczony w dzisiejszej miejscowości Beaucroissant, w czasach rzymskich identyfikowany z Merkurym. Przypuszczalnie związany z kultem niedźwiedzia. Avgentl... (czytaj więcej)

Mitologia indyjska
Opublikowano: 2005-03-08 18:58:04
Bogowie Adibuddha - pan świata, twórca wszystkiego, mąż Pradżńaparamity. Agni - bóg ognia, słońca, pioruna, opiekun zaślubin, był prawdziwie domowym i przyjacielskim bóstwem, odgrywał dużą rolę w rytuale ofiar, pośrednik między ludźmi i bogami. Zsyłał gorączkę jako karę za grzechy. Amitabha - bóg długowieczności i rajskiego życia, władca zachodu. Arjaman - bóg umów i małżeństwa. Aświnowie - w mitologii Wed synowie Surji (Słońca) i bracia Uszas (Jutrzenki), bliźnięta jeżdżący po niebie na rydwanie zaprzężonym w skrzydlate rumaki;... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium