księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania

Trzylatek pamięta swoje poprzednie wcielenie, w którym był wężem - i podaje zweryfikowane szczegóły spotkania z myśliwym


Dodano: 2015-09-05 22:35:51 · Wyświetleń: 8532
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Mieszkający w Tajlandii młody chłopiec o imieniu Dalawong miał trzy lata, gdy po raz pierwszy spotkał pana Hiew, znajomego swego ojca. Chłopiec wydawał się znać każdy szczegół na temat pewnego spotkania Hiew z wężem - skąd jednak Dalawong o nich wiedział, pozostaje tajemnicą.

Dalawong twierdził, że było tak ponieważ to właśnie on był tym wężem w poprzednim życiu. Powiedział, że znajdował się w jaskini, gdzie napotkał dwa psy. Walczył z nimi do chwili gdy musiał stawić czoła ich właścicielowi, Hiew. Hiew zabił węża. Wszystkie te szczegóły zostały potwierdzone przez Hiew. Dalawong mówił, że po tym jak umarł, widział jak jego obecny ojciec zjada kawałek tego węża. I rzeczywiście, ojciec zjadł kawałek węża zabitego przez Hiew, w czasie przed narodzinami Dalawonga.

Dalawong dotknął ramienia Hiew, mówiąc że w tym miejscu ukąsił go wąż. W istocie, Hiew posiadał na tym ramieniu bliznę po ukąszeniu przez węża.

Dalawong dotknął ramienia Hiew, wspomniał swojego ojca i powiedział, że Hiew został w tym miejscu ukąszony przez węża. Hiew rzeczywiście posiadał tam bliznę po ukąszeniu przez węża. Choć Dalawong był początkowo zdenerwowany obecnością Hiew, chłopiec mu wybaczył. Dalawong powiedział, że bycie wężem nie było dobre, a Hiew uwolnił go od tego cierpienia. Chłopak zaczął często zabijać węże, co - jak mniemał - stanowiło dobry uczynek. Co ciekawe, Dalawong urodził się ze schorzeniem skóry, które powodowało że dolna połowa jego ciała - podobnie jak u węża - była pokryta łuskami.

Sprawa została zbadana przez Francis Story, współpracownika dra Iana Stevensona, psychiatry i badacza reinkarnacji na Uniwersytecie Stanu Virginia. Następca dra Stevensona w badaniach reinkarnacji, dr Jim Tucker, przywołuje ten przypadek w swojej książce "Return to Life: Extraordinary Cases of Children Who Remember Past Lives" (Powrót do życia: niezwykłe przypadki dzieci, które pamiętają wcześniejsze wcielenia).

Tucker napisał: "Być może już dawno przekroczyliśmy próg dreszczy, punkt w którym historia zbyt mocno zaczyna wstrząsać umysłem byś mógł ją zaakceptować. Przyznaję, że ten przypadek zbliża się do mojego progu wstrząsu". Nawet dla ludzi wierzących w reinkarnację z jednego ludzkiego życia do innego, trudne może być przyjęcie idei reinkarnacji z formy zwierzęcej do ludzkiej. Dr Tucker mówił, że słyszał o innych przypadkach dzieci, które przypuszczalnie pamiętały poprzednie życia jako zwierzęta, choć takie przypadki stanowią rzadkość pośród tysięcy wspomnień z wcześniejszych wcieleń, jakie zebrali dr Tucker i dr Stevenson.

Dr Tucker przytoczył inny przypadek reinkarnacji. Mieszkający w Ameryce chłopiec o imieniu Peter dostał cukierkowy naszyjnik, który przypuszczalnie pobudził myśli lub wspomnienia z poprzedniej inkarnacji. Peter mówił, iż "pamiętał" że był szympansem w zoo i że mały chłopczyk wrzucił mu do klatki cukierkowy naszyjnik. Nie wiedział, co z nim zrobić, więc rzucił go z powrotem w stronę chłopca. Peter przekazał swojej matce w szczegółach, jak został schwytany pośród dziczy i przewieziony do zoo.

Tucker napisał: "Choć byłem w stanie uwierzyć, że szympans może posiadać jakieś świadome wspomnienia o cukierkowym naszyjniku, z pewnością nie wierzę żeby wąż potrafił zapamiętać szczegóły określonego miejsca i ciąg zdarzeń, a wiele lat później umiał rozpoznać człowieka, który okazał się jego ostatecznym nemezis. To prawda, że nie wiem co się dzieje w umyśle węża, ale to wykracza poza mój próg wstrząsu".

Tucker był przekonany, że reinkarnacja istnieje, i że umysł przeżywa ciało, a po zbadaniu wielu przypadków, w których zweryfikowano liczne szczegóły dotyczące wspomnień z wcześniejszego życia - szczegóły, które według niego trudno uznać za przypadkowe - doszedł do wniosku, że dzieci lub ich rodziny z pewnością ich nie sfabrykowały. Tucker zastanawia się, czy Dalawong zdobył wiedzę o spotkaniu z wężem w jakiś inny sposób - poniekąd niewątpliwie tajemniczy, jednak niekoniecznie włączający reinkarnację węża w ciele człowieka.

Tara MacIsaac, Epoch Times
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Kaktus_80
  (2015-10-30 20:14:32) #13008
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Ciekawy artykuł, Buddyści z którymi miałem doczynienia, uznają że inkarnacja z człowieka do zwierzęcia jest mało prawdopodobna, ale jednak możliwa.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium