[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Spoglądając w przeszłe życie


Dodano: 2006-04-21 23:20:00 · Wyświetleń: 8791
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Carol McGlincheyPisarz Jack London wierzył, że odrodził się w "nieobliczalnych czasach". Mahatma Gandhi opisał możliwości.

Generał George Patton napisał: Przez szkło i ciemność widzę konflikty starego wieku. Gdzie walczyłem w wielu przebraniach, pod wieloma imionami, jednak zawsze byłem to ja.

Carol McGlinchey (na zdjęciu) także wierzy w reinkarnację. McGlinchey (54 lata) jest terapeutką stosującą regresję, która praktykuje w Housatonic w hrabstwie Berkshire w USA od 1998 roku.

Począwszy od niedzieli 7 maja będzie ona prowadziła nową grupę badawczą Past Lives Study Group, od godziny 4 do 6 po południu w swoim domu przy 10 Beacon Hill w Housatonic. Sesje będą kosztowały 25 dolarów każda. Grupa będzie się spotykała w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Zasadniczo jest to grupa badawcza dla ludzi, którzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami, powiedziała McGlinchey, która była szkolona przez doktora Briana Weissa, znanego w kraju psychiatrę, który wierzy, że wielu jego pacjentów może skorzystać z terapii regresywnej - obojętnie, czy wierzą w reinkarnację, czy nie.

[Grupa badawcza będzie] drogą dla ludzi, by spotkać inne osoby zainteresowane regresją poprzedniego życia i mogące swobodnie o tym mówić, powiedziała McGlinchey.

Weiss był w 1966 absolwentem Columbia University, zgodnie z biografią, uważał się za typ człowieka "prezentującego się". Jednak w roku 1980, gdy miał do czynienia z kobietą, którą nazwał "Catherine", Weiss doznał zaskoczenia, gdy ta stwierdziła pod hipnozą, że była kobietą żyjącą w 1863 roku.

Regresja


Dalsze badanie przekonało Weissa o wartości terapii regresywnej i napisał on kilka książek na ten temat.

Weiss, w wywiadach, i McGlinchey, przyznali, że ta terapia regresji poprzedniego życia jest nadal traktowana jako obrzeże tak zwanej "tradycyjnej terapii".

Żyjemy w kulturze dezaprobującej duchowość, powiedziała McGlinchey. Obecnie także zauważyłam, że gdy ludzie osiągają wiek 40 lat i późniejszy, zaczynają rozmyślania typu "Co robię ze swoim życiem?" "Dokąd zmierzam?" Jednak bardzo przerażającym jest myślenie o zgonie i o tym, co się po nim stanie.

McGlinchey prowadzi lokalną indywidualną praktykę, w której używa terapii regresji w zabiegach z pacjentami. Ci, którzy chcą stanowić część grupy badawczej, muszą być pacjentami.

Zostaną oni poproszeni o przeczytanie książek Weissa, doktora Michaela Newtona i Jamesa Van Praagha, którzy również są regresywnymi terapeutami, następnie odbędzie się dyskusja. Członkowie grupy również będą mieli szansę odkryć swoje przeszłe życie dzięki użyciu sterowanej medytacji.

Regresja


Książki zostały napisane dla laików, powiedziała McGlinchey. Bardzo łatwo się je czyta. Właśnie dlatego je wybrałam.

McGlinchey jest w pełni świadoma tego, że bardzo wielu ludzi uzna pojęcia z terapii regresji przeszłego życia za odmianę New Age mumbo jumbo.

Jednak nie jestem tutaj po to, aby ich nawracać. Nie próbuję obrażać kogokolwiek. Wierzę w to, i wierzę, że to pomaga ludziom. Poszukiwanie mojego życia ma pomóc zrozumieć te metafizyczne zjawiska.

Powiedziała także, że jest świadoma tego, że w społeczności są osoby, które z pojęciami przeszłego życia i reinkarnacji czują się zakłopotane. Ale ludzie, którzy nie zgadzają się z nią, jak powiedziała, zignorują mnie lub przejdą na drugą stronę ulicy, gdy spostrzegą, że nadchodzę.

Weiss, w wywiadzie w połowie lat dziewięćdziesiątych, zauważył, że nawet niektórzy jego koledzy, którzy uznawali jego pacjentów za "masę marzącą" o swoim przeszłym życiu w końcu przyznało, że zastosowanie terapii regresji poprzedniego życia dało u tych pacjentów pozytywny skutek.

Dla wielu terapeutów, takich jak McGlinchey, pojęcie przeszłego życia występuje po to, by pomóc wyjaśnić pewne zjawiska, na przykład muzyczne zdolności Beethovena w młodym wieku lub nagła więź powstająca w krótkim okresie czasu między dwojgiem wcześniej obcych sobie ludzi.

Jednak, zdaniem McGlinchey, być może najbardziej pozytywnym aspektem terapii jest pogłębienie lepszego zrozumienia zgonu i zmniejszenie czyjegoś lęku przed nim.

Jest to bardzo głęboka dziedzina. To nie jest chwyt. To nie jest coś takiego, jak przyjście do osoby mającej zdolności parapsychologiczne. Rozmawiamy o duchowości, nie opierając się na strachu.

Derek Gentile, Berkshire Eagle, 20 kwietnia 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Notka: W Polsce podobne warsztaty prowadzi znana terapeutka Elżbieta Nowalska

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Ruskof
  (2009-10-30 15:30:04) #4004
    📧 pw | 👮 raport

  W telewizji byly programy takei (jesli ktos natrafil na taki,bo ja przypadkowo) jak mowili o stanach swiadomosci,pozacielesnych,i o reinkarnacji.Mowili ze mozliwe ze w samej polsce sa dziesiatki tysiecy osob,ktorych dusza sie reinkarnowala,tylko nie sa tego swiadomi,lub w ogole nie wiedza o tym.Glownie to dzieci sa podejrzani o reinkarnacje,gdyz im osoba starsza jest,tym wiecej zapomina z ostatniego zycia.O dowiadywaniu sie o reinkarnacji podczas hipnozy,oprocz tego artykulu,slyszalem tylko o jednej osobie,ktora ponoc walczyla o utrzymanie polski po pierwszej wojnie swiatowej (napady sovietow z 1918-1920 r.),nie pamietam pytan zadawanych bo duzo ich bylo,ale zadziwiala wiedza zahipnotyzowanego o informacjach technicznych wojska polskiego,godziny akcji,kolo jakich wiosek walczyl i sprzet wojenny.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium