[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Lovense Lush - jak używać?Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Wszechświat wirtualnej rzeczywistości


Dodano: 2008-02-09 19:48:33 · Wyświetleń: 20391
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Wszechświat wirtualnej  rzeczywistości


Ci z nas, którzy są bardziej zorientowani w teoriach spiskowych, długo wierzyli, że globalne elity kłamały nam w takich sprawach, jak rezerwa federalna, morderstwo Kennedy'ego, 11 września 2001 i tak dalej. Przypuśćmy jednak, że są to tylko ich najmniejsze kłamstwa i że ponad tymi kłamstwami wisi kłamstwo ostateczne. Przypuśćmy, że kłamali nam o podstawowej naturze samej rzeczywistości, o tym kim tak naprawdę jesteśmy i jakie jest nasze prawdziwe pochodzenie. Przypuśćmy, że coś, co nazywamy "prawdziwym światem", jest bardziej wirtualną rzeczywistością, a świat składa się w całości z danych i z informacji.

Subtelne i mniej subtelne elity przez całe dekady forsowały ideę filozoficznego ateizmu i materializmu, używając do tego celu szkół, uniwersytetów i kontrolowanych przez siebie mediów, by indoktrynować ludzi w wierze w to, że podstawowa rzeczywistość jest materią lub, w języku współczesnej fizyki, masą/energią/czasem/przestrzenią, czyli dostrzegalnym, wymiernym fizycznym wszechświatem tak ukochanym przez naszych logicznych naukowców pozytywistów lub tych którzy się za naukowców uważają. Oni wierzą, że ta świadomość jest tylko kolejną zwykłą manifestacją materii, a mózg to rodzaj elektrochemicznego komputera. Oczywiście, w takim wszechświecie nie ma miejsca dla Boga, więc promują też ateizm i atakują religię przy każdej nadarzającej się okazji, prowadząc wirtualną wojnę przeciwko chrześcijaństwu i judaizmowi i promując podstępną doktrynę moralnego relatywizmu. Oczywiście, szkoły uczą tylko darwinowskiego poglądu na ewolucję, całkowicie pomijając wzmianki o inteligentnym projektowaniu, czego mimo wszystko żąda Stwórca.

Ta doktryna, do czasu rewolucji francuskiej, rzadko była rozpatrywana, wyjątek stanowi epikurejski poeta Lukrecjisz, który napisał "De Rerum Natura". To ważne, by dostrzec, że materialiści nie mogą zdefiniować materii, a jedynie ją opisać, i że są trochę ociemniali w kwestii szczegółów świadomości.

rzez cały czas jednak istniał przeciwny pogląd, filozoficzny idealizm, który zakładał, że pierwotna rzeczywistość jest umysłem/duszą/świadomością/myślą, której w ostateczności idealiści nie mogą zdefiniować. Według tej filozofii wszechświat fizyczny (i nie tylko) składa się z myśli umysłu. Jeśli ten pogląd wydaje się większości ludzi nierealistyczny, to tylko dlatego, że zostaliśmy zaprogramowani w taki sposób, aby tak go odbierać. Właściwie prosta logika może pokazać, że pogląd idealistyczny jest prawie na pewno jedynym poprawnym.

Przypuśćmy, że przed materialistą stoi stół. Skąd on ma tak naprawdę wiedzieć, że stół posiada rzeczywistość niezależną od jego umysłu? To nie jest żaden sofizm; niezwykle ważne jest to, że rozumiemy, czym są prawdziwe pewniki. Materialista powie, że widzi stół. Zapytany, w jaki sposób, odpowie, że odbija się od niego światło, które następnie skupia się poprzez soczewki jego oczu na siatkówkach, co powoduje, że nerwy optyczne wysyłają sygnał do jego mózgu. Skąd on ma jednak absolutną pewność, że światło lub jego oczy istnieją i że świadomość składa się z fizycznego mózgu? Materialista może uargumentować, że potrafi dotknąć siebie i czuć, że dotyka stołu - ale znowu, skąd ma pewność, że posiada fizyczne ręce? Wszystko, o czym wie materialista, to to, że myśli, że widzi i czuje stół, i myśli, że światło istnieje, i myśli, że ma oczy, ręce i mózg. Innymi słowy, wszystko, czego możemy być pewni, to to, że myślimy, inaczej mówiąc - jesteśmy umysłami i nasza świadomość istnieje. Fizyczny wszechświat może, ale nie musi, istnieć niezależnie.

Materialiści jednak nalegają, że wszechświat fizyczny, którego istnienie jest niesprawdzone, jest pierwotną rzeczywistością i sądzą, że jedyna rzecz, której możemy być pewni, jest drugorzędna. Czy to nie jest wsteczne rozumowanie? Czy nie jest dużo bardziej prawdopodobne, że odwrotność naprawdę istnieje?

Implikacje realizmu docierają dość daleko. Wszyscy postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość mniej więcej tak samo, na przykład widzimy te same przedmioty, nasze umysły muszą więc być na jakimś poziomie połączone. Jeśli jednak jesteśmy połączeni, to stanowimy część ogromnego, uniwersalnego umysłu, co oznacza, że jest to rodzaj jakiejś najwyższej istoty. Inaczej mówiąc, jak nalegają Żydzi i chrześcijanie, Bóg jest istotą, a nie tylko pojęciem. Jak jednak nalegają wschodni mistycy, wszyscy jesteśmy częścią Boga. Zrozum, że istnieje też chrześcijańska tradycja mistyczna, i że nie popieram tutaj jakiegoś wypaczonego panteizmu, prowadzącego do uwielbienia natury. Prawdziwa natura Boga pozostaje tajemnicą. Tak samo, jeśli nasze umysły stanowią pierwotną rzeczywistość, to musi istnieć jakiś rodzaj życia pozagrobowego, reinkarnacji lub istnienia w duchowym królestwie. I jeśli istnieje najwyższa istota, to prawdopodobnie istnieją także i moralne absoluty.

I jeśli wszechświat jest jednym wielkim umysłem, [to istnieje też] rzeczywistość zgody lub wirtualna rzeczywistość, której jesteśmy składnikami, myślami i symboliczną materią. Inaczej mówiąc, żyjemy w magicznym wszechświecie. Gdy elity działają według pewnych dat i operują na pewnym zakresie poglądów, ich władza umacnia się. Oni przynajmniej częściowo rozumieją naturę rzeczy i używają magii przeciwko nam.

Jest jedna rzecz, której się boją, to jest to, że kiedyś się obudzimy i odkryjemy prawdziwą naturę rzeczywistości, pamiętając, kim i czym jesteśmy, i odeślemy elity i ich giermków z powrotem do ciemności, z której przyszli.

William B. Stoecker
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Parapsycholog
  (2008-06-24 23:41:44) #338
  | 👮 raport

  Bardzo trafnie zimplifikowany fakt. Materia jest tylko elementem, z którego składa się wszechświat ( ten podświadomy także).

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-06-29 00:42:36) #395
  | 👮 raport

  Kluczem do zrozumienia,czym jest ten swiat jest eksperyment,opisany w dziele Hermesa Trismegistosa p.t.Poimander.Zachecam do prob ,bo jak prawdziwie pisze "..odejdzie od ciebie ciemnota i lek.."(cytuje z pamieci).Gwarantowanym efektem tego doswiadczenia jest zmiana stylu zycia i uspokojenie.Oddzielenie swiadomosci od ciala i przeniesienie do zrodla jest tak wstrzasajacym doswiadczeniem ,ze po powrocie na otoczenie patrzymy z sympatia i sentymentem ,jak na znane i lubiane przedstawienie i aktorow spektaklu ,ktorego przebieg znamy, bo juz sie rozegral . Kiedys siedzielismy w ogrodzie z holenderskim mistykiem i filozofem Toenem Jack van Ess i rozmawialismy. W pewnym momencie o bylo to pod wieczor w lecie, rozspiewany ptasimi glosami pobliski las w ulamku sekundy zamilkl ,absolutnie w jednej chwili. Zapytalem Go czy cos zauwazyl ,odpowidzial ,ze nie. Powiedzialem co sie zdazylo w lesie,byl zaskoczony ,nic nie zauwazyl bo sam w tym czasie gadal Tak to jest z ludzkim poznaniem ,za duzo teoretyzujemy a moc, ktora kazala wszystkim ptakom zamilknac dziala.To czy sobie z tego faktu sprawe zdamy czy nie zalezy juz rzeczywiscie od nas samych.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Thot
  (2008-08-09 15:53:42) #565
  | 👮 raport

  Waggelink gdzie można przeczytać to dzieło POIMANDER? szukam i nie mogę znaleźć.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-08-10 15:46:20) #573
  | 👮 raport

  Szukaj w antykwariatach ,obok "Szmaragdowych Tablic" to fundamentalne dzielo Hermetyczne .Sprawa jest jednak ,duzo trudnejsza ,bo samo przeczytanie nie zmieni TWOJEJ SWIADOMOSCI.Caly proces transmutacji jest straszny ,bo rozpoczyna sie smiercia cywilna i odrzuceniem przez "normalnych ludzi" w tym najblizszych,ktorzy jak nam sie wydawalo nas kochali ,rujnowane sa wszystkie zwiazki i zostajesz sam na zgliszczach dotychczasowego zycia i to jest horror , nie polecam bo mozna sie stoczyc .Bezpieczniej zyc ,jako czlonek stada studiujac amerykanskie publikacje typu "...jak zjesz kaszke manne to zostaniesz ksieciem albo szamanem!"Gdybys sie jednak upieral przy trudniejszej drodze to polecam Skype.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Thot
  (2008-08-12 14:15:13) #590
  | 👮 raport

  Myślę, że spróbuję. Nie mam nic do stracenia.
  Sam próbowałeś?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-08-19 13:05:20) #656
  | 👮 raport

  I slusznie postapisz wchdzac na DROGE.Swiat ludzi mimo tysiecy roznic wystepujacych w spoleczenstwach ,podzielic mozna na dwie grupy.Pierwsza to grupa Tych ,ktorzy nie wiedza !Jest to w obrebie spoeczenstwa absolutna wiekszosc /99,7%/.Dla tej wiekszosci w zasadzie wszystko jest dozwolne co widzisz w normalnym zyciu.Druga grupa to to Ci, ktorzy wiedza ,byc moze jest ich mniej niz podalem.Zdac sobie musisz sprawe ,ze wchodzac na Droge rozpoczniesz nowe zycie i przyjda nowe mozliwosci przy ktorych idole swiata "zewnetrznego" t.j biznesmeni,bankierzy ,czarne kruki wodzace owieczki do pustych stodol czy tzw luminarze nauki przypominac z grubsza beda troche cofnietych w rozwoju ale lasych na chwle i zaszczyty barbarzyncow. Nawiazanie stalej lacznosci z NIEOBJAWIONYM wynagradza kazde cierpienie i koi smutek samotnosci.Paradoksem jest fakt,ze majac mozliwosci kreacji rzeczywistosci z wlasnej woli bedziesz ,chcial zyc skromnie biorac tylko to co jest naprawde konieczne i niezbedne. To czym sie z czasem zajmiesz po transformacji jest nie istotne ,wazne zebys zdal sobie sprawe z tego ,ze nie masz nic do stracenia oprocz zludzen ,bo tak naprawde one sa tylko Twoja wlasnoscia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-08-27 15:48:30) #739
  | 👮 raport

  Thot moze sprobuj ponownie ? Obsluga maszyn nie jest moja mocna strona!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • stiopa
  (2008-09-24 08:52:00) #976
  | 👮 raport

  Nie ma to jak izolacja! Siedząc w zamkniętym pokoju i kontemplując istnienie stołu, łatwo zakwestionować realność świata. Czemu, poza próbą dyskredytacji realistów, miał służyć przykład ze stołem? Dlaczego pan Stoecker nie dopuszcza do siebie myśli, że jego jaźń jest takim samym PEWNIKIEM, jak WYIMAGINOWANE boźce odbierane przez WYIMAGINOWANE zmysły. Innymi słowy: moje WIEM, że myślę jest dla mnie tak samo pewne jak WIEM, że widzę i czuję. Pewne SUBIEKTYWNIE. Skoro nasze umysły są częścią ISTOTY, która wykreowała świat materialny, dlaczego nie potrafimy kreować nawet na miniskalę a jedynie przetwarzać rzeczywistość? A może nasza świadomość jest jedynie złudzeniem, jak całe nasze otoczenie? Może jesteśmy tylko fantazją ISTOTY a nie samą ISTOTĄ? Dopiero taka koncepcja pozostaje w pełnej zgodności z biernym, aktorskim charakterem naszej egzystencji. To oczywiście czysta filozofia, w dodatku bez wartości poznawczych, bowiem w tym kształcie wykracza poza możliwości poznawcze człowieka. Zgadzam się co do złożonej i wielopoziomowej struktury rzeczywistości, ale wirtualizm do mnie zupełnie nie przemawia. Dziś już wiemy, że energia jest źródłem materii a dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów byćmoże już wkrótce odpowiemy na pytanie o podstawową cechę różnicującą energię i materię - masę. Moim zdaniem światy materialny i ezoteryczny są równie realne i istnienie jednego nie wyklucza istnienia drugiego. A to, że silniej jesteśmy związani z tym pierwszym nie jest niczyją zmową tylko naszą naturalną cechą - prawdopodobnie przejściową w kontekście ewolucyjnym.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Psychiatra
  (2008-10-12 11:02:41) #1101
  | 👮 raport

  Yeah, Matrix, All Right!!!!

  -----------------------

  Sorry bardzo, ale ktoś tutaj powinien przejść się do domu bez klamek. Ten artykuł to najgorsze brednie, jakie w życiu słyszałem. Wierzę w UFO, nawet kilka razy widziałem, ale ten artykuł, to powinien znaleźć się raczej na niedawno otwartym serwisie WP. To dla niego odpowiedniejsze miejsce, niż Paranormalium.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-10-21 15:37:16) #1167
  | 👮 raport

  A moze wyjasnij konkretniej ,dlaczego tak uwazasz . To beda zapewne bardzo madre i sensowne przemyslenia i warto sie nimi podzielic. Nie badz egoista .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bardzo madry artykul
  (2008-11-01 20:29:24) #1257
  | 👮 raport

  waggelink jestem od jakiegos czasu milosnikiem wszelkich teorii spiskowych zjawisk paranormlanych oobe itd, jak moge sie z Toba skontaktowac??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2008-11-08 19:23:57) #1304
  | 👮 raport

  Skype -Waggelink

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Historyk
  (2008-12-13 14:48:03) #1631
  | 👮 raport

  Ten artykuł wyraźnie nawiązuje do Matrixa. Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale czy Wy naprawdę sądzicie, że jesteśmy podłączeni i że wszystko co nas otacza jest tylko złudnym nic nie wartym obrazem wpajanym nam od zawsze?? Ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, bo chociaż jestem zwolennikiem teorii spiskowej to to myślę, że ten cały nasz 'matrix" jest raczej sprawa indywidualnej psychi8ki każdego z nas (o ile wg. zwolenników "matrixa" ustnieje cos takiego jak indywidualizm). Powiem szczerze, że obejrzałem każdą z części Matrixa, wszystkie odcinki anime i przeszedłem grę komputerową. Poznałem całą fabułę i wszystkie jej wątki, ale okazuje się, że nic ona nie znaczy. Mimo, że film porusza wyobraźnię, a także schematy moralne i religijne, to sam w sobie jest pusty i nie wiedzie nas do żadnej rzeczywistej konkluzji. Dlatego stwierdzam, że takie coś jak "realne i nieświadome podłączenie" do złudnej rzeczywistości nie istnieje.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • wixi
  (2009-01-02 21:04:44) #1866
  | 👮 raport

  Yeah x2! wiadomo - Matrix tu i teraz . Wczoraj na ulicy widziałem Neo, mówię wam, ganiał za króliczkiem.

  ----------------------------------

  Bosche, ale jaja ludzie wymyslają. Dla mnie to proste-stworzenie takiej teorii to kwestia 30 minut kreatywnego myslenia. I będę miał taką teorie spiskową, ze pospadacie z krzeseł. Ale bez dowodów przekonujących ludzi - moje dzieło warte będzie funta kłaków albo mniej. Jak cały artykuł powyżej.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-04-28 13:38:10) #2886
  | 👮 raport

  Wagellink co do tego artykułu (tylko do tego) popieram twoje zdanie... Według mnie USA knuje spisek który ma na celu wmieszanie w teorie spiskową terrorystów (którzy są tak naprawdę podstawieni przez amerykański rząd i tajne agencje). Jaką mamy pewność że Osaba Bill Aden nie jest osobą (agentem) organizacji czysto propagandowych? Skoro USA ma tak doskonale wyszkoloną, uzbrojoną i zorganizowaną armię to dlaczego do tej pory nie usunięto słynnego "zbrodniarza"? Morderstwo prezydenta Kenedy'ego to dzieło sekty która działała jeszcze w XIX wieku, według mnie to właśnie oni urządzili słynny zamach w teatrze na prezydenta Abrahama Lincolna... Legenda głosi że podczas egzekucji indiańskiego wodza ten przeklną Amerykę i powiedział ,że każdy prezydent którego kadencja będzie zakończona ( w latach) liczbą 0,5,15 będzie ginął w tajemniczych okolicznoścach. Na razie przepowiednia zatrzymała się na prezydencie Bushu ale to nie skreśla jego następców. Może jakaś organizacja lub sekta chce spełnić przepowiednie wodza i zamordować prezydentów Stanów Zjednocznonych- absolutnie tego nie wykluczam. Barack Obama może być także postacią podstawioną przez Rosjan- Zimna Woja nadal trwa lecz w mniejszym stopniu. Rosja zawsze była żądna władzy i nie należy się spodziewać że raptem zaprzestanie.Według mnie (12 latka) Rosja i USA to najbardziej "sztuczne" i absurdalnie propagandowe państwa świata.Wierzę że Stany mają kontakt z obcą cywilizacją i nigdy nie ujawnia aktów w tej zawiłej sprawie. W USA jest wiele tajnych organizacji- FBI,CIA itd itp; więc dlaczego nie mogą istnieć słynni faceci w czerni?

  Dobrze, nie chce mi się już pisać. Pozdrawiam!!
  (kto jest za moją teorią niech napisze komentarz na forum)


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-04-28 13:49:35) #2887
  | 👮 raport

  Wagellink widzę jednak że nie doczytałem do końca twoich (przepraszam z całym szacunkiem bredni. Powiedz mi skąd znasz lub kiedykolwiek znałeś mistyka Toena Jacka van Essa? jeśli go znasz opowiedz mi jak się poznaliście bo nie mogę uwierzyć w to że znasz aż tak wielu słynnych ludzi ( we wcześniejszych artykułach pisałeś że jakiś starszy pan pokazał ci na mapie zniszczony Hamburg po III wojnie światowej)?
  Z tego co wynika z twoich przemyśleń to albo jesteś chory psychicznie(masz zaburzenia świadomości),
  albo jesteś cenionym mistykiem,wróżbitą, ufologiem, mistykiem, filozofem i pisarzem
  lub po prostu jesteś zwykłym kłamcą- krętaczem,
  aha albo ekscentrycznym milonerem.
  Wybierz jedną z tych kwestii bo inaczej nigdy nie uwierzę w Twoje wyssane z palca historyjki.

  Panie administratorze przepraszam ale bardzo się zdenerwowałem.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nastolatek indygo:D
  (2009-05-14 15:52:12) #2959
  | 👮 raport

  Odsyłam do wykładów Davida Icke'a Tym bardziej ludzi sceptycznie do tej koncepcji nastawionych, jak człowiek zacznie na powaznie myslec na pewnymi rzeczami i szukać prawdy trafia do niego "co nieco światła" tylko trzeba umysł otworzyć.Osobom co bardziej zamkniętym i zindoktrynowanym pozostaje współczuć.Pozdrawiam!!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Waggelink
  (2009-07-09 07:21:21) #3578
  | 👮 raport

  System spoleczny w ktorym zyjesz ,jest celowo stworzony ,dawno temu przez grupe ludzi ,ktorzy uznali sie za duzo madrzejszych od spoleczenstwa.Bezwzgledna rywalizacja ,pogon za zyskiem i majatkiem (ktory zdaje sie byc zabezpieczeniem przed zmiennymi kolejami losu),sianie leku i podburzanie roznych spolecznosci do klotni i wojen to zaledwie przyklady na metody ,ktorymi sie posluguja pewne sily.Mordowanie inaczej myslacych ,czy wyznawcow innej wiary pod pretestem walki o Boga czy sprawiedliwosc nie sa wymyslem XX wieku !Ten system z modyfikacjami trwa od czasow Babilonu.To co przezywamy obecnie to poczatki ostatecznej agonii Systemu zwanego w Biblii BESTIA .Prezydent Busch otrzyma stosowna nagrode i wierz mi nawet nie bedzie sie musial ruszac z Rancza. malzonka rowniez -szkoda kobiety ,moze jest calkiem o;key ,chociaz z drugiej strony byc o; key jesli sie ma za meza takiego gangstera raczej trudno.Ta iluzja wszechwladzy i Mocy systemu jest tak wielka , ze normalni ludzie nie maja szansy na wyzwolenie -marnuja zycie na ciezkiej pracy z ktorej 90% efektow sa okradani - policja rozne sluzby i.t.d. to pacholki lokaje zalatwiajacy dla wladcow brudna robote.Poczekaj Eryk na koniec sierpnia to zobaczysz mniej przyjemne oblicze Sysremu- nie bedzie juz tak obludnie usmiechniete.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • przemo
  (2011-04-27 02:21:01) #6491
  | 👮 raport

  ciekawe co on brał że takie rzeczy pisał.. żyjemy w matrixie... no ładnie, jak się ktoś nie może pogodzić ze swoim życiem to wymyśla głupoty, współczuć tylko i leczyć, bo co jeszcze można zrobić.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Leszek Dyskietka
  (2014-08-02 03:07:38) #8065
  | 👮 raport

  Fakt stary jak ateńska filozofia: nie da się określić materii bez posiłkowania się inną materią. Ale dopatrywanie się w tym teorii spiskowej jest nędzne - chyba że jesteś jednym z braci Wachowskich. Jesteś?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium