Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej


Dodano: 2016-04-11 01:27:28 · Wyświetleń: 14283
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Reinkarnacja


Idea, zgodnie z którą nasze dusze reinkarnują, sięga co najmniej trzech tysięcy lat wstecz. Omówienia tego tematu znaleźć można w starożytnych tradycjach Indii, Grecji, a także celtyckich Druidów. To atrakcyjny pogląd - że nasze dusze nie są ograniczone do spędzenia siedmiu, ośmiu czy dziewięciu dekad życia na Ziemi (o ile mamy tyle szczęścia), i że żyliśmy już wcześniej i możemy wcielić się ponownie.

Jak uważasz? Czy sądzisz, że żyłeś już wcześniej jeden lub więcej razy, dorastając, pracując, kochając i cierpiąc, pełniąc role odmienne od tej którą spełniasz obecnie? Być może należałeś do innej rasy, klasy socjoekonomicznej, lub byłeś innej płci. Niektórzy wierzą wręcz, że mogli być przedstawicielem zupełnie innego gatunku - psem, gazelą, a być może i rybą.

Ci, którzy wierzą we wcześniejsze wcielenia, sugerują że mogą istnieć przesłanki wskazujące, jak wyglądało nasze wcześniejsze życie pod różnymi złożonymi aspektami, które uformowały nasze obecne fizyczne, emocjonalne, intelektualne oraz psychologiczne osobowości. Oto niektóre z nich.

Deja-vu

Większość z nas doświadczyła dziwnego uczucia deja-vu - nagłego, zaskakującego odczucia, że wydarzenie przez które właśnie przechodzimy rozegrało się w identyczny sposób już wcześniej. Psycholog Arthur Funkhouser rozbił to zjawisko na podkategorie: deja vecu - doznanie, którego już doświadczyliśmy lub przeżyliśmy; deja senti - już odczuwane, być może pobudzone przez głos lub muzykę; oraz deja visite - miejsce tak znajome, że czujemy iż byliśmy w nim już wcześniej.

Choć naukowcy i psychiatrzy obstają przy tym, że istnieją neurologiczne wyjaśnienia tych zjawisk, inni zastanawiają się, czy te dziwne odczucia mogły być niewyraźnymi, ulotnymi wspomnieniami z poprzednich wcieleń. Wchodzisz, na przykład, do domu lub budynku w miejscowości, w której nigdy wcześniej nie byłeś. A mimo to, każdy szczegół tego miejsca jest ci znany.

Wiesz, że to następny pokój piętro wyżej. Masz oszałamiające uczucie, że byłeś tu już wcześniej. Czy byłeś - w poprzednim życiu?

Dziwne wspomnienia

Moja córka posiada "wspomnienia" z wydarzeń z dzieciństwa, które jak wiemy nigdy nie miały miejsca. Czy przypomina ona sobie po prostu dziecięce fantazje, błędne zrozumienie, a może nawet sen, który teraz interpretuje jako rzeczywistość? A może pamięta coś, co przydarzyło jej się zanim narodziła się w tym wcieleniu?

Ludzka pamięć zawiera błędy i niezgodności, i jestem pewien że wielu z nas posiada wspomnienia o rzeczach, co do których nasza rodzina i przyjaciele mogą poświadczyć, że nigdy się nie wydarzyły. Pytanie więc brzmi następująco: czy to zawodząca pamięć, czy może wspomnienie z minionych wcieleń?

Sny i koszmary

Sugeruje się, że powracające sny i koszmary senne również są wspomnieniami, lub też przynajmniej wskazówkami dotyczącymi poprzednich wcieleń. Sam doświadczyłem tego rodzaju powracającej wizji sennej. Istnieją dwa miejsca o specyficznych szczegółach, które pojawiają się w moich snach kilka razy w roku, choć nigdy w tych miejscach nie byłem.

Pierwsze z nich to duże miasto, a ja idę ulicą... na rogu znajduje się sklepik ze słodyczami lub gazetami, a ja idę coś kupić... następnie idę dalej wzdłuż ulicy do kolejnego budynku, tam na niższym poziomie znajduje się restauracja, w której spotykam kilkoro przyjaciół i zapoznaję się z jakimiś dziewczynami... a później myślę, że muszę tam powrócić, by przekonać się, czy te dziewczyny znów tam są.

Drugie z tych miejsc to mniejsze miasto - otrzymuję wyraźne wrażenie "kampusu studenckiego" - i mam wyraźny widok na określony róg ulicy, jak on wygląda, co tam się znajduje, jak ulica się pochyla, itd.

Nie są to wspomnienia z miejsc lub zdarzeń, które miały miejsce w tym życiu - a mimo to często powracają w moich snach. Czyżby to były wspomnienia z czegoś ważnego, co zdarzyło się w poprzednim wcieleniu?

W podobny sposób, czy koszmary senne mogą być odbiciami traumatycznych przeżyć z poprzedniego życia, które przyczepiły się do naszych dusz i nawiedzają nas w snach?

Lęki i fobie

Skąd się biorą nasze lęki i fobie? Strach przed takimi rzeczami, jak pająki, węże czy wysokość wydaje się być wbudowany w ludzką psyche jako część naszego instynktu przetrwania, rozwiniętego w drodze ewolucji.

Wiele osób cierpi jednak z powodu fobii, które są całkowicie nieracjonalne. Strach przed wodą, ptakami, liczbami, lustrami, roślinami, określonymi kolorami... lista ciągnie się w nieskończoność. Ludzie cierpią na wszelkiego rodzaju dziwne fobie.

Choć dotarcie do korzenia tych dziwnych lęków może zająć wiele lat wyznań na kanapie u psychologa, osoby wierzące w poprzednie wcielenia zastanawiają się, czy nie przeniosły ich z wcześniejszego życia. Czy strach przed wodą wskazuje, że poprzednia śmierć nastąpiła przez utonięcie? Czy lęk przed czerwienią, na przykład, może wskazywać, że osoba została potrącona lub zabita na ulicy przez czerwony samochód?

Pociąg do obcej kultury

Być może znasz osobę urodzoną i wychowaną w USA, która mimo to jest żarliwym anglofilem - czyli wyraża zainteresowanie graniczące z obsesją na punkcie brytyjskiej kultury. Być może znasz też kogoś, kto nie myśli o niczym innym jak tylko o przebraniu się i wzięciu udziału w pokazie mody renesansowej lub mody z czasów Wojny Domowej.

Istnieją "file", którzy mają bzika na punkcie dosłownie każdej kultury na tej planecie, zarówno współczesną jak i starożytną, co dotyka ludzi którzy z pozoru nie mają racjonalnych powodów dla swojej obsesji. Dlaczego? Czy po prostu usiłują znaleźć obznajomienie w kulturze, w której żyli 100 lat temu? Przed 1000 laty?

Pasje

Jest to powiązany temat. Dobrze mieć rzeczy, do których czujemy pasję, dopóki nie stają się one obsesyjne i osłabiające.

Skąd jednak biorą się pasje do książek, sztuki, zabytków, mody, ogrodnictwa, teatru, samochodów, pociągów, samolotów, zjawisk paranormalnych - czy jakichkolwiek innych przedmiotów?

Intensywne zainteresowanie określonym tematem może być, oczywiście, całkiem naturalne, jednak czy w niektórych przypadkach może istnieć związek z poprzednim życiem?

Niekontrolowane zwyczaje

Mroczną stroną pasji są te niekontrolowane zwyczaje i obsesje, które przejmują władzę nad czyimś życiem, a nawet mogą zmarginalizować osobę w środowisku. Do tej kategorii pasują obsesyjne nałogi i manie chowania różnych rzeczy. Mężczyzna, który musi wyłączyć i włączyć światło dziesięć razy zanim opuści pokój; kobieta która kolekcjonuje gazety w wielometrowe stosy w całym domu, ponieważ nie znieść myśli o pozbyciu się ich.

Każdy z nas posiada przynajmniej jedno złe przyzwyczajenie, od gryzienia paznokci, przez plotkarstwo, po prokrastynację. Wśród ekstremalnych postaci znajdują się uzależnienia od wszystkiego, począwszy od telewizji, przez portale społecznościowe, po narkotyki. I tutaj można znaleźć psychologiczne wyjaśnienia tych niekontrolowanych zachowań, aczkolwiek osoby wierzące w reinkarnację twierdzą, że mogą one być zakorzenione w naszych wcześniejszych wcieleniach.

Niewyjaśnione bóle

Czy męczą cię bóle, których lekarze nie są w stanie określić lub znaleźć dla nich medycznego wyjaśnienia? Mogącię nazywać hipochondrykiem - osobą, która wyobraża sobie dolegliwości. Albo też, jak sugerują proponenci wcześniejszego życia, te zagadkowe bóle, podrażnienia, skurcze i inne dolegliwości mogą stanowić odbicia cierpień, jakich doświadczyłeś w poprzedniej inkarnacji.

Znamiona

Znamiona zostały okrzyknięte dowodem na reinkarnację. W pewnym fascynującym przypadku, chłopiec z Indii twierdził, że pamięta życie człowieka o imieniu Maha Ram, który został zabity strzałem z dubeltówki z bliskiej odległości. Chłopiec posiadał rząd znamion pośrodku klatki piersiowej, które wyglądały jak gdyby odpowiadały takiemu właśnie wystrzałowi. Historia została więc sprawdzona. W istocie, istniał mężczyzna o imieniu Maha Ram, który został zabity strzałem z dubeltówki prosto w pierś. W raporcie z sekcji zwłok zapisane były rany na klatce piersiowej - które bezpośrednio pokrywały się ze znamionami u chłopca.

W podobny sposób sugerowano, że różne inne cechy fizyczne - w tym również deformacje - mają swój precedens w poprzednim życiu danej osoby.

Wniosek

Jak zauważyłem, z pewnością istnieją lub mogą istnieć medyczne, psychologiczne lub społeczne wyjaśnienia dla każdego z opisanych wyżej zjawisk, zaś twoje doświadczenie z którymkolwiek z nich niekoniecznie musi oznaczać, że można je przypisać poprzedniej inkarnacji. W końcu, choć istnieją pewne przekonujące przypadki udowadniające istnienie reinkarnacji i poprzednich wcieleń, nie stanowi to potwierdzonego faktu. Ten serwis opowiada jednak o alternatywnych możliwościach, a pojęcie mówiące, że żyliśmy już wcześniej i wcielimy się ponownie, stanowi przedmiot wielkiej fascynacji.

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Kamil4
  (2016-04-23 11:26:17)
  | 👮 raport

  Mój prosty argument OBALAJĄCY tą teorię - teraz na świecie żyje ponad 7,3 miliarda ludzi a jeszcze w 1820 roku ludność liczyła "zaledwie" 1 miliard. Tak, więc tych dusz jakoś przybyło siedmiokrotnie czy jak? Skoro przybyło "nowych" dusz to nie mogły one wcześniej "żyć".


  ^ do góry ^ | Odpowiedz
  • clearsky
   (2016-04-24 11:27:33)
   | 👮 raport

   Zwierzęta odradzają się w ludzkich ciałach.Niestety zabijamy ich miliardy rocznie, czym tworzymy związek między nimi, a ludzmi.W wyniku powstania tego związku, zwięrzęta odradzają się w sferze ludzkiej, niestety są pozbawione ludzkiego umysłu - mają umysł prymitywnej jakości.Dlatego mamy obecnie na świecie, tyle wojen, konfliktów, zwyrodniałych sadystów, zbrodniarzy, tyle nieludzkiej aktywności i wzajemnego się wyrzynania.Tak właśnie przejawia się obecnośc zwierzęcego umysłu w ludzkim ciele.Przecież świadomość miliardów zabijanych zwierząt musi się gdzieś podziać.Skoro te świadomości mają więz z tą palanetą i ludzmi, odradzają się tutaj - jednak jako " prymitywni ludzie".Stąd bierze się tyle cierpienia na naszej planecie - za dużo " zwierzęcych umysłów" - a za mało człowieczeństwa.

   Odpowiedz


  • Sonia
   (2017-05-23 18:20:10)
   | 👮 raport

   Kamil4, pytasz skąd tyle dusz, skoro przed laty było na ziemi mniej ludzi a więc i mniej wcielonych dusz. Wyobraż sobie, że jesr duży park i do tego parku zawsze przychoidzi iluś tam ludzi, ale większość która żyje tego patrku nie odwiedza. Czy na podstawie liczby osób odwiedzaj,acy park możesz powiedzieć, że żyje tylko tylu ludzi ilu odwiedza ten park? Któregoś dnia w parku ma miejsce jakieś wydarzenie, np. koncert znanego zespołu i wówczas park wypełnia się ludżmi i jest ich tam nie kilkadziesiąt tych, ktorzy przedtem przychodzili do parku, ale kilka tysięcy. Jak to możliwe? Otóż oni przychodzili do parku ale nie zawsze wszyscy w tym samym czasuie. Widziałeś w parku ludzi, ale nie zawsze tych samych. I tak juest właśnie z duszami. One się wcielały, ale rzadko, a teraz na naszej planecie w tym wymiarze ma miejsce "koncert" lub jak kto woli "szkolenie" bardzo ważne i dlatego częstotliwość wcielania się dusz znacznie się zwiększyła. Myślę, że to Ci wyjaśnia Twoje wątpliwości?

   Odpowiedz

 • kacper
  (2016-04-27 20:46:06)
  | 👮 raport

  Hmmm... A więc czy ludzie transseksualni to efekt innej płci w poprzedniej inkarnacji? Zastanawia mnie to bardzo. Ale wsumie teraz jest o wiele więcej ludzi. Czy zatem powstają nowe dusze? Jeśli tak, to za kilkaset lat będzie ogromne przeludnienie.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz
  • clearsky
   (2016-04-28 4:38:28)
   | 👮 raport

   Napiszę, jak ja to pojmuję.Ziemia jest w stanie pomieścić i wykarmić znacznie więcej ludzi, niż mamy obecnie - ale zapewne pojawi się w końcu jakiś punkt krytyczny.Świadomość zwierząt również ewouluje, zatem jeśli będziemy nadal globalnie unicestwiać zwierzęta, populacja ludzka również będzie zwrastać, jednak będą to ludzie z bardzo prymitywnym umysłem. Czy powstają nowe dusze ? Czy ich ilość jest już skończona...Ciekawe pytanie, ale szczerze pisząc nie mam pojęcia jak to jest.Owe "dusze" to nie tylko kwestia planety Ziemia.Galaktyki, wszechświaty, różne sfery istnienia, również te bardziej subtelne, od gęstej materii.Co do płci.Tak,jak to pojmuję, kążdy z nas wielokrotnie rodził się jako mężczyzna, jako kobieta, czasami umierał jako dziecko, czasami dożywał starości, czasami ginął w wojnach, czasami sam mordował.Każdy z nas bywał niegodziwcem, lub człowiekiem wielkiego serca, czasami miewał dobre życie, czasami ciężkie i targiczne.To jest nasze doświadczenie.Różnego rodzaju doświadczenia, nauki i mądrości.Świadomość dostosowuje się do formy, jaką przyjmuje.Jeśli pewne okoliczności spowodowały odrodzenie się w ciele kobiety, nasz umysł przyjmuje przymioty stosowne do żeńskiej formy.Jeśli odradzamy się, jako mężczyzna świadomość przybiera atrybuty stosowne do męskiej wersji.Czasami charakterologicznie, osobowościowo, na poziomie uczuć, emocji i osobistych predyspozycji bywa tak, że emanacje żeńskie i męskie nie są takie wyrazne, lub w naturalnej równowadze.Wtedy mówimy, że kobieta ma w sobie dużo cech męskich, albo mężczyzna żeńskich.Jednak czasami - z niewidomych mi powodów - następuje brak zgrania ciała z umysłem.Nie wiem co się wydarza i dlaczego tak się dzieje.Wtedy świadomość o żeńskim, lub męskim umyśle odradza się w przeciwstawnej do tego formie.W sumie można to zrozumieć, że ktoś czuje się obco w swoim ciele, kiedy następuje całkowita niekompatybilność.Czy jest to "usterka techniczna", jakieś zaburzenie, czy po prostu objawiły się pewne skutki odpowiednich przyczyn, to ja nie wiem.Widocznie świadomość wymaga, czy sprowokowała "takiego rodzaju doświadczenie".Jeśli teraz jesteś mężczyzną, "w poprzednm wcieleniu" mogłeś być kobietą - jednak to nie rzutuje w żaden negatywny sposób na Twój obecny stan, w sensie zgrania umysłu z ciałem.Po prostu dostosowałeś się do aktualnego naczynia i stosujesz odpowiednie do obecnego stanu narzędzia.Tak mniej więcej to rozumiem :-).

   Odpowiedz

 • Sayanin_Girl
  (2019-02-04 21:40:40)
  | 📧 email | 👮 raport

  Może to być niezbyt wiarygodne ale przypominam sobie myśl o tym że kiedyś się spaliłam oraz przypominam sobie straszne sceny które nigdy sie nie wydarzyły np:pamiętam jak patyk przebił mi ramie (choć nigdy tak nie było) i mam tam blizne nie wiem skąd


  ^ do góry ^ | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium