Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: bliskie spotkania
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Wzięcie przez obcych, czy paraliż senny?
Opublikowano: 2016-04-03 03:12:29
Ankieta Instytutu Ropera wykazała, że niemal cztery miliony Amerykanów przeżyło pewne "wskazujące" doświadczenia i prawdopodobnie zostało porwanych przez obce istoty. Jednakże, badanie przeprowadzone na 126 dzieciach uczęszczających do szkół oraz 224 studentach wykazuje, że wiedza o kosmitach bardziej związana jest z oglądaniem telewizji aniżeli posiadaniem odpowiednich doświadczeń. Jeśli wierzyć samym tym stwierdzeniom, prawie cztery miliony Amerykanów przeżyły wzięcie przez obce istoty. Liczba ta została szeroko rozpowszechniona i często przyjmuje się, że miliony ludzi zostały naw... (czytaj więcej)

Tragiczne w skutkach bliskie spotkanie pod wodą na jeziorze Bajkał
Opublikowano: 2016-03-12 15:28:41
Jezioro Bajkał Latem 1982 roku Mark Sztejnberg oraz porucznik pułkownik Gienadij Zwieriew przeprowadzali okresowe szkolenia nurków rozpoznawczych ("płetwonurków") z regionów Turkestanu i Azji Środkowej. Ćwiczenia odbywały się na jeziorze Issyk-Kul, głębokim zbiorniku wodnym w rejonie Transylijskiego Ałatau. Dość nieoczekiwanie oficerom złożył wizytę bardzo wysoko postawiony urzędnik, major-g... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie z karłowatymi humanoidami. Przypadek z Villa Santina
Opublikowano: 2016-01-13 19:46:29
Rekonstrukcja wyglądu postaci wykonana przez świadka 24 czerwca 1947 roku lotnik Kenneth Arnold zaskoczył świat, twierdząc, że widział dziewięć dyskoidalnych obiektów lecących przed nim w jednej linii z ogromną szybkością, po niebie nad Górą Rainier. Arnold porównał obiekty oraz ich ruchy do "spodków podskakujących na wodzie". Wkrótce rozpoczęła się era latających spodków. Siedem tygodni później, w... (czytaj więcej)

Historia bez 48 Godzin - czyli jak telewizja wystraszyła się materiału o UFO
Opublikowano: 2016-01-13 19:22:58
Wulkan Popocatepetl W 1992 roku dr Steven Greer, przewodniczący Centrum Badań nad Inteligencją Pozaziemską (CSETI) oraz zespołu badawczego, przeżył spotkanie z trzema obiektami lecącymi w formacji trójkąta równoramiennego po nocnym niebie, które reagowały na wysyłanie przez zespół błysków i sygnałów świetlnych w Gulf Breeze na Florydzie. Tego lata w Alton Barnes w Anglii doktor Greer oraz kilku członków CSETI... (czytaj więcej)

Lądowanie pojazdu w kształcie spodka z drabiną i "wieżyczką" w Anchorage na Alasce, 1966
Opublikowano: 2015-12-14 18:50:11
Szkic obiektu wykonany przez świadka. Do rysunku dołączono opis: "Jeśli idzie o otwory widokowe na wieżyczce, wydaje mi się, że było ich osiem" Niniejsza relacja została nadesłana do bazy relacji serwisu UFOevidence.org w marcu 2006 roku. Zgodnie z klasyfikacją Hyneka, została ona zaklasyfikowana jako bliskie spotkanie I stopnia. Świadek obserwacji, obecnie 55-letni, miał wówczas 8 lat.... (czytaj więcej)

Un incontro ravvicinato del terzo tipo di Bruno Facchini - czyli najsłynniejsze włoskie bliskie spotkanie III typu
Opublikowano: 2015-12-14 18:32:32
Rekonstrukcja zdarzenia (wizja artysty) 24 kwietnia 1950 roku, w miejscu o nazwie Abbiate Guazzone (region Varese), które leży nieco na wschód od Jeziora Maggiore w północnych Włoszech, 42-letni pracownik Bruno Facchini stał się bohaterem naprawdę wstrząsającego zdarzenia, które w tamtym czasie odbiło się szerokim echem zarówno we włoskiej prasie codziennej jak i w ichniejszym "Przeglądzie Aeronautycznym".... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie z UFO i jego pasażerami w Parkstone
Opublikowano: 2015-12-14 02:59:47
Ogród z tyłu domu pani Field. Nałożony wizerunek ukazuje miejsce, w którym znajdował się NOL Ten interesujący przypadek dotarł do mnie na skutek akcji promocyjnej, zorganizowanej przez zarządcę lokalnego oddziału Gaumont, który rozpoczął w Bournemouth projekcję popularnego filmu "Bliskie Spotkania Trzeciego Typu". Pomysł polegał na zaproszeniu wielu okolicznych mieszkańców, którzy doświa... (czytaj więcej)

Bliskie spotkania małoletnich świadków z UFO w Toppenish
Opublikowano: 2015-12-02 16:28:43
Jeden z obcych widzianych przez Jose Cantu Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu opublikowaliśmy dwa artykuły poświęcone rzekomym bliskim spotkaniom oraz uprowadzeniom małoletnich dzieci przez obce istoty. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Państwu kilka innych, nieco już zapomnianych przypadków, pochodzących z małej miejscowości Toppenish w USA. W czasie swoich obserwacji świadkow... (czytaj więcej)

Dziecięce abdukcje
Opublikowano: 2015-10-27 20:26:18
Fenomen abdukcji to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów badań. Choć relacje o wzięciach i inne związane z UFO doniesienia zwykle pochodzą od osób dorosłych, czasami o podobnych doświadczeniach opowiadają również dzieci. Ich relacje często zawierają szczegóły pokrywające się z tymi, o których wspominają dorośli. Mamy więc podobne okoliczności, narrację, istoty i to, co następuje po domniemanych zdarzeniach tego typu. Często również ... (czytaj więcej)

1989: UFO wisi nad rosyjską bazą wojskową nieopodal poligonu testowego w Kapustin Jarze
Opublikowano: 2015-10-23 15:18:45
Szkic wykonany przez kapitana Wołoszyna Przez długi czas bardzo niewiele wiadomo było o badaniach nad UFO w ZSRR. W Kraju Rad organy medialne Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych nazywały cały fenomen UFO "kapitalistyczną propagandą". Co prawda dokumentowaniem spotkań z NLO (Nieopoznannyj Lietajuszczij Obiekt) zajmowało się kilkoro naukowców, jak choćby pr... (czytaj więcej)

Wzięcia w Allagash
Opublikowano: 2015-08-24 02:32:34
Ofiary wzięcia z Allagash na zdjęciu wykonanym w 1993 roku. Od lewej: Jack Weiner, Jim Weiner, Charles Foltz i Chuck Rak W piątek 20 sierpnia 1976 roku wieczorem czworo dwudziestoletnich studentów sztuki wyjechało z Bostonu w stanie Massachussetts (USA) na wycieczkę canoe i kemping pośród leśnej dziczy Północnego Maine, wzdłuż rzeki Allagash. W grupie znajdowali się bliźniaki Jack i Jim Weinerowie, Charlie Fol... (czytaj więcej)

Dziwny przypadek Zygmunta Adamskiego
Opublikowano: 2015-08-09 13:00:05
Jeden z artykułów prasowych poświęconych sprawie Zygmunta Adamskiego W czerwcu 1980 roku zaginął w tajemniczych okolicznościach Polak Zygmunt Adamski, 56-letni górnik, mieszkający we wsi Tingley koło Leeds w brytyjskim hrabstwie Yorkshire. Mieszkał w Wielkiej Brytanii od końca II wojny światowej, wraz z żoną Leokadią, cierpiącą na stwardnienie rozsiane. To właśnie ze względu na chorobę żony Zygmunt Adam... (czytaj więcej)

Lądowanie i ślad UFO w Trans-en-Provence
Opublikowano: 2015-06-25 17:09:48
Wizja artystyczna lądowania "pojazdu" w Trans-en-Provence (źródło: Lumieres Dans La Nuit) Wieczorem 8 stycznia 1981 roku dziwny pojazd wylądował na polu nieopodal wsi Trans-en-Provence w regionie Var w południowo-wschodniej Francji. W ciągu następnych 24 godzin na miejsce przybyła żandarmeria, która zebrała pozostawione fizyczne ślady, które następnie zbadano w kilku laboratoriach należących do francu... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie Stephena Michalaka
Opublikowano: 2015-05-12 16:53:34
Rekonstrukcja wyglądu obiektu widzianego przez Stefana Michalaka W trakcie weekendu z okazji Dnia Wiktorii, Kanadyjczyk Stephen Michalak z Winnipeg [imigrant z Polski, w czasie II wojny światowej więzień obozu koncentracyjnego - przyp. Iv.], z zawodu mechanik, postanowił odwiedzić park krajobrazowy Whiteshell Provincial Park. Michalak był geologiem-amatorem i odwiedzał tę okolicę wielokrotnie. Inni ludzie odn... (czytaj więcej)

Lądowanie UFO oraz bliskie spotkanie z obcą istotą w Japonii
Opublikowano: 2015-04-14 02:29:49
Jeden z chłopców pokazuje miejsce lądowania NOL-a. Na fotografię nałożony jest szkic pojazdu oraz jednej z humanoidalnych istot (za: Leonard Stringfield) 23 lutego 1975 roku w mieście Kofu w prefekturze Yamanashi w Japonii doszło do jednego z najdziwniejszych zdarzeń w historii ufologii. Uczniowie jednej ze szkół podstawowych obserwowali wówczas NOL-a lądującego n... (czytaj więcej)

Czerwonooki Człowiek-Ćma czy czarnooki kosmita?
Opublikowano: 2015-03-21 00:03:29
Jednym z najbardziej fascynujących aspektów zjawiska UFO - szczególnie tych skupiających się na kontrowersjach wokół "wzięć przez obcych" - jest ten powodujący powstanie związku pomiędzy spotkaniami z nieziemskimi istotami i sowami. Istnieje wiele doniesień, z których wynika że ludzie podczas doświadczeń z UFO obserwowali anomalne sowy. Poprzez "anomalne" rozumiem takie, które: (A) manifestują się bezpośrednio przed lub po spotkaniu w... (czytaj więcej)

Wznieś się w nawiedzone przestworza!
Opublikowano: 2015-03-11 23:56:51
Okładka książki Johna G. Fullera "The Ghost of Flight 401" Gdy ludzie myślą o duchach, wielu przypuszczalnie kieruje swoje myśli ku zrujnowanym starym domostwom, rozpadającym się budynkom z zaciemnionymi oknami oraz budzącym dreszcz opuszczonym drogom. Takie miejsca przez długi czas były głównym elementem przerażających historii o duchach i horrorów, być może jednak jedne z najbardziej przerażających i n... (czytaj więcej)

Bardzo bliskie spotkanie w Ririe 2 listopada 1967 roku
Opublikowano: 2015-03-06 20:24:52
Rekonstrukcja wyglądu NOL-a z Ririe 2 listopada 1967 roku dwaj młodzi Indianie, Guy Tossie oraz Will Begay, jechali na południe autostradą nr 26 nieopodal Ririe w amerykańskim stanie Idaho, gdy około godziny 9:30 wieczorem przed ich samochodem pojawił się nagle oślepiający błysk światła, po którym widoczny był mały obiekt UFO z kopułą. Kopuła była przezroczysta, w środku zaś widoczni byl... (czytaj więcej)

UFO wypompowuje wodę ze zbiornika. Bliskie spotkanie w Rosedale w australijskim stanie Victoria
Opublikowano: 2015-02-14 15:29:04
Jeden z artykułów z gazety "Gippsland Times" poświęconych zdarzeniu z Rosedale. Na zdjęciu świadek (po lewej) w towarzystwie badaczy z VUFORS, w tle widoczny jest wspomniany w artykule zbiornik na wodę Bardzo spektakularne zdarzenie z udziałem UFO rozegrało się rankiem 30 września 1980 roku na posiadłości znanej jako "White-Acres" około 8 kilometrów od Rosedale w australijskim stanie Victo... (czytaj więcej)

Od tego się zaczęło. Obserwacja UFO przez Kennetha Arnolda w 1947 roku
Opublikowano: 2015-01-25 03:10:57
Kenneth Arnold pokazuje rekonstrukcję wyglądu jednego z obiektów, jakie zaobserwował w pobliżu góry Mount Rainier Zabawne, jak Twoje życie może zostać wywrócone do góry nogami tylko dlatego, że coś zobaczyłeś. Historia Kennetha Arnolda to historia dość prostego człowieka. Gdy był nastolatkiem, został harcerzem. Pracował dla Czerwonego Krzyża. W szkole średniej grał w piłkę, mając nadzieję n... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie radiowego typu? Tajemnicze impulsy wprawiają astronomów w zakłopotanie
Opublikowano: 2014-10-13 18:55:01
Radioteleskop działający w obserwatorium w Arecibo zarejestrował zagadkowe impulsy fal radiowych Astronomowie mają w ręku zagadkę. Dwa duże radioteleskopy ustawione po obu stronach planety wykryły bardzo krótkie, a zarazem bardzo mocne impulsy fal radiowych. W chwili obecnej astronomowie nie są w stanie powiedzieć, co powoduje te impulsy ani skąd one pochodzą. Obecnie nie wyklucza się żadnej możliwości... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie z poczęstunkiem. Zdarzenie z Eagle River (1961)
Opublikowano: 2014-01-04 02:04:14
Rysunek wykonany w oparciu o szkic sporządzony przez świadka (FSR) Oto najdziwniejsze bliskie spotkanie trzeciego stopnia w stanie Wisconsin w USA, podczas którego Joe Simonton otrzymał trzy naleśniki od "wyglądających na Włochów" kosmitów. Bliskie spotkanie trzeciego stopnia to rzeczywiste zetknięcie się ludzi z istotami pozaziemskimi, a w stanie Wisconsin najbardziej znany jest przypadek Sim... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie III stopnia w Gruzji w 1989 roku
Opublikowano: 2013-12-30 17:41:38
Oto surowy raport (sporządzony przez samego świadka) z bliskiego spotkania trzeciego stopnia. Kilka elementów tego doniesienia, takich jak zatrzymanie pojazdu czy buczące odgłosy dochodzące z obiektu UFO, jak również ogólny opis NOL`a i jego pasażerów, pokrywa się z elementami często występującymi w innych przypadkach, również tych dotyczących bliskich kontaktów. UFO i dziwne urządzenie. Rysunek wykonany przez świa... (czytaj więcej)

Telefon od kosmity. O przekazach od pozaziemskich cywilizacji odbieranych przy pomocy telefonów i radioodbiorników
Opublikowano: 2013-08-11 00:26:56
Fizyk Jack Sarfatti przeżył w dzieciństwie doświadczenie z zagadkowymi rozmowami telefonicznymi, po których zachowywał się inaczej, a których kompletnie nie pamięta. Czy za tymi telefonami stali przedstawiciele obcych cywilizacji? Kontakty z UFO przybierają wiele różnych postaci. Niektórzy ludzie zaobserwowali pojazd. Inni mają za sobą doświadczenia na pokładzie. Jeszcze innych obce istoty odwiedzały w ich sypialniach (bedroo... (czytaj więcej)

Zbiorowy eksperyment z porwaniami przez obcych i OOBE
Opublikowano: 2011-11-02 15:10:28
Eksperymentowi towarzyszyły krótkie prezentacje multimedialne omawiające różne kwestie związane z porwaniami przez istoty rzekomymi pozaziemkie Czy uprowadzenia ludzi przez istoty pozaziemskie jest faktem, czy może to tylko złudzenie wykreowane przez nasz własny mózg? Czy fenomen tzw. bliskich spotkań jest jedynie efektem ujawniania się, nieznanych do tej pory bliżej, właściwości ludzkiego umysłu?... (czytaj więcej)

UFO ze swastyką
Opublikowano: 2006-12-03 14:30:00
Niektórzy twierdzą, że to brednie. Inni - w tym uznani autorzy, dziennikarze - utrzymują, że w czasie II wojny światowej niemieckim naukowcom udało się skonstruować latające talerze, których zamierzali użyć na polu walki. Podobno latające spodki ze swastykami wzbijały się w powietrze jeszcze przed końcem wojny, a po jej zakończeniu niezwykłe statki przejęli alianci. Czy można w to wierzyć? Ponad wszelką wątpliwość pierwszy latający spod... (czytaj więcej)

Top Secret
Opublikowano: 2005-06-26 13:58:39
... (czytaj więcej)

Czy w 2102 roku w Ziemię uderzy meteoryt?
Opublikowano: 2006-03-04 20:46:00
Meteoryt, będący największą znaną asteroidą, mogący spowodować spustoszenia w skali ryzyka wynoszącej 1 do 1000, może uderzyć w Ziemię w następnym wieku - donieśli w czwartek obserwatorzy. Meteoryt, 2004 VD17, ma około 457 metrów długości i posiada masę niemal miliarda ton, co - w wypadku zderzenia - wyzwoliłoby 10 000 megaton energii odpowiadającej energii całej zgromadzonej na świecie... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie z Chúpacabrą
Opublikowano: 2005-03-09 14:37:09
Jestem stałym czytelnikiem artykułów na temat Chupacabr i pomyślałem, że opowiem swoją historię. Mieszkam na północnym krańcu Perth w Zachodniej Australii. Życie tu jest bardzo fajne. Mamy możliwość podróżowania na olbrzymie odległości, a kiedy się już opuści tereny metropolii, rzadko można napotkać tereny zasiedlone i są one od siebie bardzo odległe. Perth jest geograficznie najbardziej odizolowanym miastem na świecie. Większość otaczających je obszarów to busz, którego terenów nikt nigdy nie odwiedził. Jeśli przyjrzycie się mapie Z... (czytaj więcej)

Stary Folwark
Opublikowano: 2005-03-08 19:49:00
Począwszy od 24 czerwca 1947 roku, którą to datę uznano za świt "współczesnej ery" UFO, czyli z okresu ostatnich blisko pięćdziesięciu lat najmniej obserwacji "Dziennych Dysków" z terenu Polski, pomijając schyłek lat czterdziestych, pochodzi z lat sześćdziesiątych. Z owego dziesięciolecia, które notabene w powojennej historii nie tylko naszego kraju wyróżniły masowe, często określane jako kontestacyjne, wystąpienia młodzieży z 1968 roku, znamy zaledwie trzynaście obserwacji UFO - sześć obserwacji nocnych i siedem dziennych. W przypadku jednej z obserwacji nocnych z 1 lipca 1961 roku zdołano ta... (czytaj więcej)

Seks na pokładzie UFO
Opublikowano: 2005-03-08 19:48:28
Większość kontaktów nawiązywanych między ludźmi i kosmitami należy do bliskich spotkań pierwszego stopnia zauważenie UFO na niebie. Mniej powszechnym rodzajem kontaktu jest bliskie spotkanie drugiego stopnia, kiedy to latające spodki oraz ich właściciele obserwowani są na ziemi. Bliskie spotkania trzeciego stopnia przypadki, gdy ludzie twierdzą, że zostali zabrani na pokład obcego statku należą do najrzadszych. Jednakże zdarzenia takowe, stanowiące ogromną mniejszość wszystkich doniesień, najtrudniej również wyjaśnić za pomocą zwykłych domysłów. W ciągu ostatnich piętnastu lat liczba ludzi ... (czytaj więcej)

Bliskie spotkania z USO
Opublikowano: 2005-03-08 19:39:30
Dwie trzecie powierzchni naszej planety pokrywają wody i byłoby bardzo dziwne, gdyby nie pojawiały się tam dziwne światła i obiekty. Jest wiele doniesień laocznych świadków pochodzących z różnych krajów i różnych okresów opisujących bliskie spotkania nad rzekami, jeziorami oraz na morzach i oceanach całego świata. I tak na przykład zgodnie z tym, co podała jedna z holenderskich gazet w sierpniu 1954 roku, kapitan Jan Boś doniósł, że w czasie rejsu statkiem Groot Beer z Amster- iamu do Now... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium