Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: OOBE
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Myśli materializują się. Niebo i Piekło w książkach Roberta A. Monroe
Opublikowano: 2019-11-24 16:56:49
Robert A. Monroe (1915 - 1995) Robert A. Monroe (1915-1995) jest autorem trzech książek poświęconych jego doświadczeniom z projekcją astralną (którą sam nazywa doświadczeniem poza ciałem): Journeys Out of the Body (Podróże poza ciałem, w skrócie JOOB), Far Journeys (Dalekie podróże, w skrócie FJ), oraz Ultimate Journey (Najdalsza podróż, w skrócie UJ, w wersji polskiej wszystki... (czytaj więcej)

Co jest prawdziwe? Co rozumiemy przez "prawdziwe"?
Opublikowano: 2018-10-01 20:31:46
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, ... (czytaj więcej)

Kim (lub czym) są przewodnicy towarzyszący nam podczas OOBE?
Opublikowano: 2018-09-05 02:51:51
W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, w wersji tekstowej. Tom Campbell to fizyk i badacz zagadnień związanych ze świadomością i wirtualną rzeczywistością. Ma na koncie współpracę między inny... (czytaj więcej)

Czy OOBE i medytacja są niebezpieczne? Odpowiada fizyk Thomas Campbell
Opublikowano: 2018-08-26 18:05:29
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, ... (czytaj więcej)

Co się dzieje, gdy umieramy - okiem fizyka Thomasa Campbella
Opublikowano: 2018-08-09 22:09:32
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, dziś rozpoczynamy publikację wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella,... (czytaj więcej)

Naukowcy odkrywają dowód potwierdzający doświadczenia "bliskiej śmierci"
Opublikowano: 2018-06-07 18:07:34
Od wieków, ludzie przywróceni do życia twierdzili, że widzieli zaświaty. Mówią o tym, że widzieli tunel, światło, zmarłych bliskich, bądź też że ich własne życie przeleciało im przed oczami. Niektórzy pamiętają również, że wylecieli ze swojego ciała i obserwowali lekarzy walczących o ich uratowanie. Medycy oraz naukowcy utrzymywali, że owe "doświadczenia z pogranicza śmierci" nie istnieją i stanowią po prostu normalną reakcję na niezno... (czytaj więcej)

Spór sceptyków: Jedynym rzeczywistym dowodem na NDE jest weryfikowalne postrzeganie poza ciałem
Opublikowano: 2018-04-13 18:14:57
Sceptyczne pytanie: "W czasie doświadczeń z pogranicza śmierci dzieje się coś niesamowitego. Wciąż istnieją zasadnicze pytania, takie jak to, dlaczego nie każdy bliski śmierci człowiek przeżywa NDE? I czy NDE to ostatnia fantazja mózgu? Autoskopia (przebywanie poza ciałem i spoglądanie w dół) pozostaje JEDYNĄ poszlaką dającą możliwość empirycznego zweryfikowania NDE. Nawet tutaj jednak musimy zachować ostrożność. Już z miejsca muszę kategorycznie odrzucić w... (czytaj więcej)

Historia Bryce`a Bonda
Opublikowano: 2017-10-17 01:11:34
Bryce Bond, na zdjęciu ze współprowadzącą program telewizyjny "Dimensions in Parapsychology" Historia ponownego wydania drukiem książki nieżyjącego już Bryce`a Bonda pt. "UFOs: Key To Inner Perfection" (UFO: Klucz do wewnętrznej perfekcji) jest równie interesująca, co sama książka. Wszystko zaczęło się w roku 2014, kiedy to Timothy Green Beckley, szef wydawnictwa Inner Light/Global Communications, otrzymał wyj... (czytaj więcej)

Za granicą śmierci: Co mówi nauka o życiu po życiu
Opublikowano: 2016-09-28 22:26:04
Czy to, że widziałeś niebo, oznacza, że ono istnieje? Ta kwestia stanowi coś więcej, niż tylko zagadkę. Od tysięcy lat niektórzy ludzie twierdzili, że naprawdę odwiedzili miejsce, które - jak głosił Święty Paweł - "nie widziało ludzkie oko ani nie pojął ludzki umysł", zaś ich historie bardzo często zawierają ten sam tok narracyjny. Sceptyk, oszust lub niewinny człowiek cierpi niedolę lub doznaje uszczerbku: otrzymuje cios w głowę, dostaje wylewu, zost... (czytaj więcej)

Wzięcie przez obcych, czy paraliż senny?
Opublikowano: 2016-04-03 03:12:29
Ankieta Instytutu Ropera wykazała, że niemal cztery miliony Amerykanów przeżyło pewne "wskazujące" doświadczenia i prawdopodobnie zostało porwanych przez obce istoty. Jednakże, badanie przeprowadzone na 126 dzieciach uczęszczających do szkół oraz 224 studentach wykazuje, że wiedza o kosmitach bardziej związana jest z oglądaniem telewizji aniżeli posiadaniem odpowiednich doświadczeń. Jeśli wierzyć samym tym stwierdzeniom, prawie cztery miliony Amerykanów przeżyły wzięcie przez obce istoty. Liczba ta została szeroko rozpowszechniona i często przyjmuje się, że miliony ludzi zostały naw... (czytaj więcej)

Problem świadomości
Opublikowano: 2015-12-27 15:28:08
Etymologicznie rzecz ujmując, słowo "świadomość" (po ang. consciousness) wywodzi się od łacińskich słów scire (wiedzieć) oraz con lub cum (z). Świadomość oznacza "wiedzieć". Skoro więc ty, osoba, poznajesz (a więc wiesz lub jesteś świadomy), to kogo w takim razie poznajesz? Czy jest to bardziej związane ze świadomością aniżeli z freudowskim ego i nieświadomością? Fizyk matematyczny Roger Penrose napisał: "Naukowy ś... (czytaj więcej)

Ochotnicze OOBE. Badanie naukowe
Opublikowano: 2014-09-19 03:41:39
Niniejszy artykuł stanowi opis ciekawego badania naukowego przeprowadzonego przez studentów kanadyjskiej Szkoły Psychologii na Uniwersytecie w Ottawie. Studenci postanowili przyjrzeć się pracy mózgu podczas OOBE i w tym celu zaprosili do współpracy młodą kobietę, która twierdzi, iż od dzieciństwa na zawołanie potrafi opuszczać swoje fizyczne ciało. Kobieta w trakcie badania wykonywała serię zadań związanych z wychodzeniem z ciała, wizualizowaniem określonych ruchów oraz wyko... (czytaj więcej)

Doświadczenia z pogranicza śmierci występują, gdy dusza opuszcza układ nerwowy i wchodzi do wszechświata - twierdzi dwóch ekspertów w sprawach fizyki kwantowej
Opublikowano: 2013-07-01 02:40:44
Według doktora Stuarta Hameroffa i Sir George`a Penrose`a, po śmierci ciała fizycznego dusza zostaje uwolniona i trafia do wszechświata Doświadczenia z pogranicza śmierci (NDE) występują, gdy substancja kwantowa tworząca duszę opuszcza układ nerwowy i, uwolniona, dostaje się do wszechświata - głosi teoria zaproponowana przez dwóch znakomitych naukowców. Według tego pomysłu, świadomość jest programem dla komputera kwantowe... (czytaj więcej)

Ile waży Twoja dusza?
Opublikowano: 2012-08-01 11:13:18
Państwo Rhine na fotografii z 1969 roku Od co najmniej stu lat coraz dziwniejsze gałęzie nauki próbowały znaleźć odpowiedź na tę metafizyczną łamigłówkę: Ile waży ludzka dusza? W 1907 roku lekarz z amerykańskiego stanu Massachussetts, Duncan MacDougall, określił tę masę jako 21 gramów - jest to średnia utrata wagi przez sześciu umierających na gruźlicę pacjentów ważonych w momencie śmierci. D... (czytaj więcej)

Mistyczne doświadczenie szamanizmu
Opublikowano: 2008-06-11 01:34:43
Jedną z najlepszych, moim zdaniem, rzeczy zawierających się w praktykowaniu współczesnego szamanizmu jest doświadczenie, którego dostarcza codziennie jedność i świętość wszystkich rzeczy. "Wszystko, co żyje". Kiedy na początku lat siedemdziesiątych XX wieku amerykański profesor antropologii, Michael Harner, zaczął się uczyć szamanizmu i szamańskich metod uzdrawiania, naukowcom akademickim szamanizm był w większości nieznany. Obecnie szamanów, zwanych "szamanistycznym... (czytaj więcej)

Gdy za badanie OOBE zabierają się naukowcy
Opublikowano: 2008-04-10 22:34:27
O OOBE - czyli doświadczeniu pozacielesnym - słyszał zapewne każdy z nas. Większość zapewne wie również, z jakim dystansem do tego zjawiska odnoszą się naukowcy. W świetle nauki opuszczenie ciała przez świadomość jest nierealne i niemożliwe, zaś doświadczenia tego typu to tylko i wyłącznie złudzenie, wytwór zmęczonego mózgu. Często entuzjaści OOBE, słysząc podobne teorie, oburzają się, twierdząc, iż naukowcy odrzucają możliwość istnienia takiego zjawiska, choć nie zbad... (czytaj więcej)

Rzecz o wilkołactwie
Opublikowano: 2006-06-24 17:00:00
Wilkołactwo inaczej Likantropia (od [lýkos], lupus — wilk; [ánthropos], homo — człowiek) jest to zbiór wierzeń opierających się na wierze fizycznej przemiany człowieka w wilka lub człowieka-wilka. Ciężko jest określić dokładne pochodzenie tych wierzeń. Być może wywodzą się one z legendy berserka(staronordyckie słowo oznaczające „skórę niedźwiedzia”)- byli to nie znający strachu wojownicy nordyccy, którzy na czas walki wpadali w szał, wierzono że dysponowali wt... (czytaj więcej)

Projekcja astralna
Opublikowano: 2005-11-29 14:13:10
Projekcja astralna jest rodzajem doświadczenia pozacielesnego (OOBE) w którym ciało astralne oraz sześć innych ciał odchodzi i podróżuje wszędzie, w każdy zakątek Wszechświata. Pojęcie, że każdy z nas posiada siedem ciał (po jednym dla każdej z sześciu płaszczyzn rzeczywistości) opiera się na nauce teozofistki Madame Blavatsky. Podczas tych podróży ciało astralne, oprócz fizycznego, postrzega również inne ciała, jak eteryczne, emocjonalne, duchowe, etc. W zwykłym OOBE, ta... (czytaj więcej)

OOBE - podróże poza ciało
Opublikowano: 2005-03-08 21:22:34
Czym jest OOBE? OOBE (z angielskiego out of body experiences) są to podróże poza nasze ciało. Bardzo trudno jest osiągnąć ten stan, jednak jeśli już się uda, możemy poruszać się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości, bo za pomocą myśli. I tak możemy np. "odwiedzić" znajomego mieszkającego w innym mieście, kraju, itd. Mamy wówczas widzenie pod kątem 360 stopni i możemy w dowolnej chwili przenieść się w inne miejsce. Jak osiągnąć OOBE? Jest kilka metod osiągania OOBE, jedna z nich to tak zwana metoda transowa. Jest uznawana za jedną z najprostszych, ... (czytaj więcej)

23 sposoby na OOBE
Opublikowano: 2006-03-06 21:44:00
PAMIĘTAJ, ŻE AUTORZY STRONY NIE ODPOWIADAJĄ ZA ZAMIESZCZONE PONIŻEJ TECHNIKI I SKUTKI JAKIE MOGĄ WYNIKNĄĆ Z ICH PRAKTYKOWANIA. ZAMIESZCZONE LINKI MAJĄ JEDYNIE NA CELU ZACHĘCIĆ CIĘ DO ZAKUPU KSIĄŻEK W WERSJI DRUKOWANEJ. OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Objawia się wrażeniem czasowego opuszczenia i egzystowania niezależnie od swego fizycznego ciała. W OOBE ma się wrażenie poruszania się, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium