bluevision.pl/marketing-w-wyszukiwarkach/pozycjonowanie-w-google/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Mistyczne doświadczenie szamanizmu


Dodano: 2008-06-11 01:34:43 · Wyświetleń: 13738
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Szaman


Jedną z najlepszych, moim zdaniem, rzeczy zawierających się w praktykowaniu współczesnego szamanizmu jest doświadczenie, którego dostarcza codziennie jedność i świętość wszystkich rzeczy. "Wszystko, co żyje".

Kiedy na początku lat siedemdziesiątych XX wieku amerykański profesor antropologii, Michael Harner, zaczął się uczyć szamanizmu i szamańskich metod uzdrawiania, naukowcom akademickim szamanizm był w większości nieznany. Obecnie szamanów, zwanych "szamanistycznymi lekarzami", można spotkać w całych Stanach Zjednoczonych i Europie. Wiele tysięcy współczesnych szamanów zawdzięcza swoje umiejętności doktorowi Harnerowi i Fundacji na rzecz Badań Szamanistycznych, niedochodowej organizacji założonej w 1985 roku w celu przygotowywania, przywracania i nauczania szamanizmu i szamańskich metod uzdrawiania na całym świecie. Książka Harnera, "The Way of the Shaman" (Droga Szamana), jest uznawana za pionierską pracę w polu współczesnego szamanizmu.

Szamański bębenek


Szamanizm nie jest religią ani zestawem wierzeń. Szamanizm jest najstarszą duchową praktyką uzdrawiającą, która, jak pokazują badania archeologiczne, była praktykowana już ponad 30 000 lat temu. Szamanizm był praktykowany na wszystkich zamieszkanych kontynentach przez tubylcze ludy, takie jak Sami (Lapończycy) zamieszkujący najdalej wysuniętą na północ część Europy, rdzenne ludy Australii, południowoamerykańskich Buszmenów i rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Religijne i polityczne prześladowania oraz ogólne zdziesiątkowanie populacji i kultur doprowadziły niemalże do wyginięcia tubylczych szamanów i utraty dużej części ich wiedzy szamańskiej.

Począwszy od 1961 roku doktor Harner był szkolony przez szamanów z dwóch amazońskich plemion indiańskich, a później zajmował się obszernymi badaniami nad szamanizmem na całym świecie, aby odkryć podstawowe międzykulturalne zasady i praktyki, które nazywał "rdzeniem szamanizmu". W toku pilnych badań i eksperymentów Harner rozwinął programy treningowe, oferowane obecnie przez Fundację na rzecz Badań Szamanistycznych, które pozwalają umotywować i zdyscyplinować osoby zaczynające kroczenie szamańską drogą i naukę, jak pomagać innym, używając szamańskich metod uzdrawiania. Rdzeń szamanizmu jest dostosowany dla ludzi Zachodu, którzy pragną systemu wolnego od uwarunkowań kulturowych, który mogliby zaadoptować i zintegrować ze swoim życiem.

Szaman z plemienia Sami


Moja przygoda z szamanizmem zaczęła się, gdy doznałam pewnego rodzaju mistycznego doświadczenia dotyczącego mojej duszy i duchowego zwierzęcia. Próbując zrozumieć to doświadczenie, odkryłem jego szamaniczną naturę i natknąłem się na pracę Michaela Harnera. Zacząłem uczyć się szamanizmu według zaleceń Fundacji na rzecz Badań Szamanistycznych. Każdy warsztat i program treningowy angażował mnie coraz głębiej w moje własne zrozumienie szamanizmu i nauczyłem się, jak używać szamańskich metod, by uzdrawiać innych. Sam również otrzymałem głębokie osobiste uzdrowienie.

Jako szamanistyczny lekarz poprzez monotonne bębnienie lub grzechotanie wchodzę w pewnego rodzaju trans, "szamański stan świadomości", aby uzyskać dostęp do tego, co nazywane jest "niezwykłą rzeczywistością". W tym zmienionym stanie, który może sięgać od płytkości do głębi, wytrenowany szamański lekarz zajmuje się centralną praktyką szamanizmu, czyli doświadczeniem pozacielesnym (OOBE). Podczas doświadczenia podróży mogę wzajemnie bezpośrednio oddziaływać z życzliwymi istotami duchowymi, by diagnozować, uzdrawiać i poszukiwać rady w imieniu innych osób.

Szaman


Dla doświadczonych lekarzy szamańskich szamanizm nie jest kwestią wiary. Nie wierzysz bardziej w istnienie duchów niż w to, że słońce wschodzi od wschodu. Znasz te duchy, ponieważ widzisz je, rozmawiasz z nimi i wzajemnie z nimi oddziałujesz, zarówno podczas podróży, jak i w codziennym życiu - ponieważ duchy, pomagając tobie, pomagają także innym.

Gdy podróżujesz do królestw życzliwych duchów, odkrywasz, że w tej całości światów współczucie i jedność są normami. To ekstatyczne doświadczenie zmienia cię i stajesz się czymś więcej, niż sobie wyobrażałeś - i zaczynasz rozumieć, że ten świat również jest czymś więcej, niż sobie wyobrażaliśmy.

Susan Mokelke, NewStatesman.com
Tłumaczenie: Ivellios
Strona internetowa Fundacji na rzecz Badań Szamanistycznych: http://www.shamanism.org/

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • lukasz
  (2009-06-13 12:48:07)
  | 👮 raport

  Jesli chodzi o szamanizm. Wielu ludzi albo nawet wiekszosc ludzi nie jest gotowa na posiadanie wiedzy szamanuw.
  Osoba musi byc opanowana cierpliwa uduchowiana a co najwazniejsze w glebi musi byc dobra.

  CZy przekazesz komus wiedze ktura piuzniej wykorzysta?
  Przekazujac komus wiedze na temat szamanizmu Twuj nauczyciel wie wiecej niz ty sam.
  Na internecie nie znajdziesz wszytkiego.
  Jedni muwia fajnie by bylo zaklinac deszcz fajnie by bylo panowac nad myslami albo wchodzic w OOBE .

  Zadajmy sobie pytanie kto pyta?


  | Odpowiedz • damianexxx
  (2010-10-16 22:05:52)
  | 👮 raport

  w biblii jest mowa o "drzewie dobra i zła", jest to coś zakazanego przez kościół katolicki, przypuszczam że to "drzewo" jest ezoteryką (szamanizm, oobe itp). Według mnie kościół ma całkowitą rację, a dlatego, że gdyby ludzie nagle zaczęli pojmować tą wiedze byłaby ona wykorzystywana w złych celach. Tak więc jestem całkowicie za tym aby było to zakazane. Ludzie wybrani, inteligentni i świadomi sami od siebie dojdą to takiej wiedzy.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium